Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azt szeretnem megkerdezni,hogy hanyszor vesznek vert a terhesseg alatt?Valaszotokat,nagyon köszönöm.Remelem erreteved valaki,aki valaszol..
Vendég
 


Szia Hóvirág!

Ha jól tudom háromszor vesznek vért. :shock: Egyszer a 10. hét környékén, egyet a 23. hét környékén, ami egybe van kötve a terheléses vércukorvizsgálattal, aztán pedig a 34. hét körül. Nekem ekkor vieletmintát is le kellett adnom. Én most 25 hetes vagyok. És te?
 
 


Szia Mary!

Elöszöris,köszönöm hogy valaszoltal es gratulalok a babadhoz.:))En meg nem vagyok terhes,most kezdünk el probalkozni majd.Azert kerdeztem a vervetelt,mert betegesen felek töle.Mikor meglatom elkezdek izzadni es remegni.Mar most rettegek,pedig meg nem vagyok terhes. :shock: Megijedtem,mert azt hittem hogy minden honapban lesz majd vervetel.Mondjuk igy sem tudom hogy fogom kibirni.Talan ha otthon is lehetne talan nyugodtabb lennek,de ilyen szerintem biztos nincs. :( Hallottatok mar olyan kismamarol,aki ennyire rettegett a tütöl?Fogalmam sincs honnan ez a nagy felelem,pedig en is jol tudom hogy nem fog fajni,megis mar a hallattan remegni kezdek. :roll:
Vendég
 

 
 

Szerintem ez nem olyan borzasztó dolog,pláne ha tudod milyen cél érdekében teszed. Sokkal rosszabb volt ennél amikor cukros vizet kellett inni, de hidd el minden ilyen kellemetlenség hamar feledhető. Majd kárpótol érte a kis pocaklakó!
Mióta próbálkoztok?
 
 


Meg nem probalkoztunk,meg csak most szeretnenk elkezdeni a projektet.;) Remelem hamar össze fog jönni a babank.
25 hetes vagy?Akkor neked mar nemsokara jön a babuci :)
A cukrosvizet meselte baratnöm is,aki most egy honapja szült.Azt mondta hogy elkezdett töle remegni es rosszul volt,de aztan elmult.Ennyire szörnyü?
Vendég
 


sziasztok ha lehet akkor idecsapódnék ha lehet :lol: én 23 éves vagyok és most kezdtünk neki a babaprojeckten. eddig sikertelenül azt szeretném kérdezni hogy a terheléses cukorszint mérésnél igaz hogy be kell menni éhgyomorral vérvétel, utánna eszel valamit és megint vérvétel? :shock: ugye nem???????????


Hóvirág!

Nekem a 9.héten volt teljes vérkép, aztán a 16. héten az AFP (plusz Szifilisz, Hepatitis-B, meg vércsoport meghatározás)
Azt hiszem még 2x fognak venni.
Tényleg nem vészes, mert tudod, hogy miért csinálod.
És nagyon humánusak általában a laborokban a kismamákkal. Tőlem is kérdezték, állandóan, hogy nem vagyok-e rosszul, pedig én szeretek vért adni, tényleg nem zavar a tű. Egy csomószor voltam véradáson is.

Kép
Kép
Kép
 


Erzsébet!

De igen, sajnos. Éhgyomorra is vesznek vért, utána meg kell innod azta gükózos löttyöt, majd azt hiszem 5 perc múlva is vesznek vért meg 2 óra múlva is.
És közben nem lehjet állítólag még inni sem. és mozogni sem, ert más erdményt adhat.

Kép
Kép
Kép
 


húúúúúúúúú akkor fel kell kötnie minden kismaminak a gatyáját


Latom jo nagy tortura ez az egesz dolog,föleg annak aki fel a verveteltöl.Azt hallottam,hogy pl.Nemetben egyszer vagy ketszer vesznek csak vert,amugy pedig az ujjhegybe szurnak bele es par csepp elegendö a vizsgalatokhoz.(mind a cukrosoknak)Magyarorszagon is van ilyen????
Vendég
 


Sziasztok!

Én lassan 18 hetes leszek. Vérvétel volt a 12.héten,majd az AFP a 16. héten,és még 2-3x lesz azt hiszem. A cukrost errefel ugyis hallottam,hoyg 2 alkalommal veszik le,tehát nem 1x csapolnak meg 2x,hanem több hét elteltével,ami szerintem kényelmesebb is.
Sok helyen nem is csinálják viszont,akkor nem értem,miért annyira fontos ez? :roll:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Bocsi a kerdesert,de mi az az AFP?
Vendég
 


Hóvirág az AFP egy vérvétel a terhesség 16. hetén. :)

A terhesség 16. hetében végzik, az anyai vérből. Az alfa-fetoprotein (AFP) fehérje megjelenése elsősorban terhességben, de egyes daganatok, betegségek esetén is jellemző. Magasabb AFP-érték ikerterhességre, ritkán kóros terhességre utalhat, de az esetek 80%-ában teljesen normális terhesség esetén is előfordul.

A vizsgálat célja: Magas AFP-szint esetén további vizsgálatokkal kizárják, vagy bizonyítsák az eltérést (pl. nyitott gerinc). Ha a magas AFP-érték eredetére az ultrahangos vizsgálat sem ad magyarázatot, elvégezhető a magzatvíz AFP vizsgálata is (amniocentézis).

Fiziológiás tartomány: 0.7-2 között

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!!!

Ne féljetek nincs annyi szúrás!!!!!
Nekem volt 2 hósan akkor általános vérkép és főleg a vércsoportra kiváncsiak.
Aztán 16 hetesen az AFP.
És a 20 hét után a vércukor vizsgálat!
Akkor éhgyomorra veszenk vért, utána meg kell inni egy pohár cukros vizet és két óra mulva vesznek másodszorra vért.
ENNYI!!!!!!
Ez után nincs több vérvétel!!!!! Semmi kínzás!
Nyugi!!!!!
Aki meg ennyire fél, az a szuri elött próbáljon másra gondolni, pl a születendő babájára, hogy milyen lesz stb! Amikor terhes az ember énszerintem minden áldozatra képes a babája egészsége érdekében! Higgyétek el!!! :lol: :lol: :lol:
Puszi minden kismamának és annak is aki még csak készül a terhesség csodás 9 hónapjára!!!!
Üdv, egy anyuci!!!! :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
 
 


Ja és az AFP-s vérvételt nem csinálják már sok helyen. Az ultrahang ad sokkal hasznosabb infót! A vércukorvizsgálat viszont fontos, mindenképpen elvégzik a vizsgálatát!
Pussz

Sudi És

Kép
Kép
 
 


sziasztok !

mi 6 hónapja szeretnénk babát, még nem vagyok kismama, de én is rettegek a vérvételtől !
minden vérvételnél rosszul leszek és van, hogy el is ájulok
nagyon alacsony a vérnyomásom

most azért kicsit megnyugtattatok, hogy csak háromszor vesznek vért, ennyit még féllábon is kibírok majd a babuciért !

Gestomix szedése hat hónapig
 
 


Sziasztok!

Nekem a 12. héten: vérkép
16.héten : vérkép+AFP
28. héten: terheléses vércukor+ vizeletvizsgálat
36.héten: vérkép+ vizeletvizsgálat volt.

A cukorterhelés nem olyan szörnyű. Regel éhgyomorra vesznek vért, majd megiszol 3 dl cukros vizet (amihez a legtöbb helyen már vihetsz egy citromot és belefacsarhatod a levét, így tkp.limonádé lesz belőle) majd 2 óra múlva újra vesznek vért. A 2 órában nem lehet sem enni, sem inni!

Egyébként a terhességem előtt én is nagyon nagyon féletm a vérvételtől, és úgy voltam vele, hogy hogy fogom én ezt kibírni, de higyétek el, teljesen máshogy állsz hozzá, amikor pocaklakód van! Nem tűnik semmi sem olyan szörnyűnek, mint egyébkét, hiszen tudod, hogy mit nyersz egy-egy vizsgálattal: egy gyönyörű, és egészséges kisbabát!!! :D

Remélem valamennyire sikerült megnyugtatnom Mindenkit, aki fél az előtte álló kötelező vizsgálatoktól!

Mindenkienk jó pocakosodást, kitartást, és gyönyörű, egészséges kisbabát kívánok!!!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
 
 


szia Viki

köszi a bátorítást !
a babuci érdekében MINDENT elviselek !!!!!
ő mindenért kárpótolni fog !

Gestomix szedése hat hónapig
 
 


Sziasztok!

Én is rettegek a vérvételtől.
Én nem a tűtöl, hanem a vérvételtől. :oops:
Mivel angyon rossz a vénám, átlag 40 perc és 20 szúrás és közben csavargatás mire lesz. Ez a jobbik, a rosszabb mikor féluton eláll...

Szval hivatalosan:
12 hét előtt vércsoport + ellenanyag szűrés
16. hét Afp
24. hét cukorvizsgálat ( nálunk is előtte vér, ital, utána 2 óra múlva újra vérv.)
34. hét vércsoport+ ellenanyag.

Én előadtam a hattyú halálát-
Igy 16. héten és a 24. héten voltam csak.
A 12. hetit kihagytam így 1-el több kémcsővel vettek a 16. héten. (jófej volt a dokim, belement)
A 34. hetitől meg eltekintet, mondán még megszülne ott Hajnika. :lol: :lol: :lol:

Szval lányok drukkkkk .
Vendég
 


Sziasztok!

Itt tarjánban 16 hetesen vesznek előszőr vért aztán 25 hetesen a cukrosat és 30 hetesen az utolsót.Ja meg van egy ellenanyag 36 hetesen az a negyedik.

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

15 hetes kismama vagyok, :D . A 11 hetes vérvételi eredményről kérdeznélek titeket, hogy mi a tapasztalatotok. Jó lett összeségében az eredményem, de az egyik eredmény, egyik alértéke ami három alértékből tevődik össze, kicsit alacsonyabb lett az átlagnál. Azt mondták semmi gond, de csak ott van az az 1%. Kiváncsi lennék másnak is lett e ilyen eredménye? Azt mondták, sok kismamánál előfordult már ez, és minden rendben volt.

Köszi előlre is, kellemes pocaklakózást mindenkinek!

markiki

markiki
 
 


sziasztok!

Egy másik topicban merült fel a terhesség előtt végzett hormonvizsgálati vérvétel kérdése.

Tud arra valaki választ adni, hogy csak egyszer vesznek vért vagy a ciklus különböző időpontjaiban többször is?
Tündér

Kép
Kép
 


Tündér!

nem tudom még aktuális-e, de a ciklus figyelése miatt végzett vérvételek: a ciklus során a 2.-4. napi + 15-17. napi+ 21. napi. A hormoneredményekből arra lehet következtetni, hogy van-e peteérés és megfelelő-e utána a progeszteron szint.

Senki nem írt a potenciálisan legelső vérvételről, ami a HCG szintet, progi szintet nézi. Lombikosoknál 4. héten, egyébként, ha csinálnak (mert nem automatikus) 5. hét környékén. A terhesség igazolására szolgál, de sok más is kiderülhet belőle.


En is parazok a verveteltol, es hiaba volt bennem mano, akkor is ugyanugy paraztam. Igy nekem egyetlen vervetelem volt, a 16. heten. (Szifilisz, Hepatitis-B, meg vércsoport meghatározás, ezek a baba miatt fontosak, es az AFP-t is neztek, a dokik miatt.) Mivel jo a vercsoportom, tobb nem is kellett.
A vercukorvizsgalatot otthon csinaltam (cukros lotty nelkul), ujjambol, sajat felelossegre. Ha magas lett volna az az ertek, akkor mentem volna el a labori terheleses vervetelre is.

Az AFP-t legkozelebb nem csinaltatom meg, mert sokszor teves eredmenyt ad, es amugyse tudnam megolni a gyerekemet, ha beteg. Nem is erdemes tudni, hogy beteg-e, mert mehen belul meg ugyse tudnak segiteni rajta, szoval kar izgulni elore.
 
 


Szia Monic!

Hogy tudtad kikerulni, hogy ne kelljen a 16.heti utan tobb vervetelre menned?
Hiszen a vedono allandoan beutalokkal kuldozgeti az embert.
En megszivtam, mert a 24 hetesen a terheleses cukrom 8,4 lett, ezert kethetente kell mennem vervetelre, ahol 2x vesznek, kozben egy zsemle eves, majd masnap diabetikai szakrendeles, ahol mast nem csinaltak a multkor, mint adtak egy ujabb beutalot ket het mulvara...amugy ott mar jo volt az eredmenyem, talan mert nem kellett cukros vizet benyakalnom:))
Jo hogy figyelnek rank, de mar neha sok!
Nem baj a babaert mindent!
 
 


Sziasztok!
Olvasgatom a fórumot, és felmerült egy kérdés, amire nem találok választ, kérlek benneteket, segítsetek a megoldásban!
Az AFP vérvételért kell fizetni vizitdíjat, vagy a terhesgondozás részeként ez is ingyenes?
Köszönöm előre is a segítségeteket és mindenkinek boldog babavárást és egészséges porontyokat kívánok!

Egy három (augusztusban már négy) gyermekes anyuka.

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


szia mandala,

biztos, hogy vizitdíj mentes! Minden olyan vizsgálat ingyenes, ami a terhesgondozáshoz kapcsolódik, DE 1 dologra nagyon kell figyelni, hogy a beutalódra minden esetben kerüljön fel (mindenféle okos kód mellett), hogy DIAGNÓZIS: TERHESSÉG. Ha ez nincs rajta, akkor fizethet az ember mint a katonatiszt.

Úgy tűnik ez a vérvétel dolog város és doki függő, mert nálam:
16. héten AFP+általános vérkép, ellenanyag, Hep stb.
26. héten vérkép+terheléses cukor (mondjuk itt a terheléses úgy nézett ki, hogy éhgyomri szúrás, cukroslötty, utána fél óránként bökték, összesen 4x, de javasolták, hogy közben igyak ásványvizet és sétálgassak, ha szarul érzem magam)
36. héten vérkép

Általánosan a témához: ha vki nem akarja, persze egyik vizsgálat sem kötelező, és visszautasíthatja. Persze ha az emberlánya babát vár, sokmindenre hajlandó és ha kell akkor összeszorított fogakkal is, de kibírja. :wink:

Legi

Kép
 


még1 megjegyzés: külföldön sokkal kevesebb vizsgálat van a terhesség során, szóval a magánvéleményem, hogy Magyarországon 1 kicsit túl van lihegve ez a dolog (is)...

Legi

Kép
 


Leglesscat: köszönöm szépen a válaszodat! Hát, megnéztem a beutalót.... nincs ráírva. De ez egy akkora baromság! Ugyan már ki csináltat AFP-t ha nem terhes?! Szóval annyira egyértelmű, hogy terhességgel összefüggésben kéred a vérvétel elvégzését! Egyébként az a magánvéleményem, hogy ez egy fölösleges vizsgálat. Külföldön több helyen már nem is végzik, pontosan azért, mert nem ad egyértelmű eredményt. Hogy is adhatna, hiszen becsült értékek alapján számolják?! Na, mindegy! Bepróbálkozom.... hátha megy ingyen is! Ha nem, a terhesgondozóban ráiratom a varázsszót! Ha bedühítenek, ráírom magam! :)
Mégegyszer köszönöm szépen a válaszodat!
Minden jót kívánok Nektek!
Mandala

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Lehetseges, hogy nem erre a topicra kellett volna irnom, de nem talaltam az en problemamhoz kozelebb allot ennel.
Roviden elmeselnem, hogy milyen problemam van es a segitsegeteket szeretnem kerni.
Ezelott 3 evvel az agyamban kepzododtt egy verrog, aminek sajnos az okat nem tudtak pontosan megallapitani. Ezert , a felepules utan, eletem vegeig tarto veralvadasgatloval (Warfarin, Marfarin) torteno kezelest irtak fel az orvosok. 29 eves vagyok es lassan kisbabat szeretnenk. A veralvadasgatlo kezelest a terhesseg ideje alatt sem szakithatom meg, csak eppen alacsony molekula tomegu Heparinra kell hogy atterjek, ami injekcio formajaban talalhato meg egyelore csak. Ha veletlenul valakinek van ilyen esethez kapcsolodo tapasztalata, nagyon megkoszonnem ha megosztana velem, mert egy kicsit felek, bar nagyon szeretnek varandos kismama lenni.
Segistegeteket elore is nagyon koszonom!
andi
 
 


Andi: nincs tapasztalatom, csak annyi, hogy egy barátnőm így vállalt babát, ahogy Te. szóval véralvadásgátlót kellett adjon magának végig a terhesség alatt, pocakba szúrt naponta, és úgy.... aztán lett egy egészséges gyönyörű kislánya. Császározták, és még ott sem okozott gondot a dolog.... szóval szerintem ne aggódj emiatt, de feltétlen konzultálj a dokiddal. annyi, hogy állandó ellenőrzésre kellett járnia a barátnőmnek, és veszélyeztetett terhes volt emiatt.... de semmi gond nem lett! Ne aggódj! Sok sikert!

Piroska

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Piroska!

Valaszodat nagyon koszonom, sokat segitett hallani valakirol aki mar atelt egy ilyen dolgot. Termeszetesen a dokimmal konzultalni fogok, csak a szurasoktol felek kicsit...megegyszer nagyon koszonom!

andi
 
 


Sziasztok!

Én csak azt tudom mondani hogy, életem során akár hányszor vért vettek tőlem minden esetben rosszul lettem, tartottam a vérvételtől mindig is, de tudtam hogy fontos dolog hiszen nagyon sokminden kiderülhet egy vérvizsgálat során.
Én most 9 hetes terhes vagyok és az első vérvételem a napokban történt: felkészítettem a nővért hogy el fogok ájulni és hányingerem is lesz ő lefektetett természetesen.
Amikor megláttam hogy 6 kicsi fiola vért fognalk levenni tőlem, nagyon megijedtem.
És ezután azt vettem észre hogy nem történik semmi, nem csíp nem fáj, nem szédülök, gyorsan felkeltem az ágyról és már rohantam is dolgozni.
Életemben először nem volt semmi bajom. Jól éreztem magam.
Még a férjem is meglepődött, hiszen mindig elkisér.
Észrevételem az ezalatt a 9 hét alatt, hogy ellenkezőjére fordul sokminden az életemben ami eddig negatív volt az pozítívvá változik.
 
 


Én jövőhéten megyek az elsőre és azt mondta a védőnő h vigyek vizeletmintát is.Aztán leveszik az elsőt meg kell innom 2dl tejet és megenni egy zsemlét v. kiflit,aztán 1óra mulva soron kívűl be kell kopogni és szólni h letelt az egy óra.Ezután vesznek másodszor vért.Ja és most vagyok 8 hetes.
Vendég
 


Szia Gitka!

Csodálkozom a soraidon. Én már túl vagyok egy szűrésen, most majd a 30. héten kell mennem a másodikra. Itt lesz a dupla vérvétel, közötte 2 dl sovány tejet és egy zsemlét kell megenni.

Nálunk az I. szűrés a 16. héten van.

Kép

Kép
 
 


Ezen nem csodálkozom mindenhol minden másképp van.Nekem van kiskönyvem és már nem fizetek vizitdíjat de hallottam olyat aki velem egyidős nem kapott még kiskönyvet és fizeti a vizitdíjat.Pedig a vizitdíj nem is a kiskönyvhöz van igazítva hanem a terhességhez és a gyermekágyhoz.
Vendég
 


Szia!

Igen, nálam is úgy történt, hogy amíg nem volt megállapítva a terhesség a nőgyógyász által, akkor egyszer fizettem vizitdíjat, melynek befizetéséről kiállított szelvényt szigorúan be is kellett mutatnom. Még aznap mentem a védőnőhöz, aki megcsinálta a kiskönyvemet, ezek után újból mentem a vizitdíjas fülkéhez, de már a mentességről adtak egy papírt.

Akkor az ismerősödnek utána kéne járni, hiszen a terhesgondozás ingyenes!

Kép

Kép
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

Kép
Kép
 
 


sziasztok.mikor a kisfiamal voltam terhes szinte minden hónapba vettek tőlem vért is vizelet mintát is kértek.Pedig minden rendben volt semmibaj nem volt.
De tényleg nem vészes a vérvétel,nem kellemes de túl leht élni.
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Jelenleg az első kisbabánkat várjuk, jelenleg a 15. terhességi hétben járunk és az eddig elvégzett vizsgálatok szerint minden rendben van, kivévev sajnos egyet. A 8. héten csináltak vérképet, amely szerint a lymphocita 0,19 (25-45), a segment pedig 76 (itt azt hiszem 70-ig normális). Szóval az egyik alacsony, a másik pedig magas. Több orvossal is konzultáltam, akik szerint nem kell ezzel foglalkozni, illetve olvastam az interneten is, hogy kismamáknál gyakran előfordul, hogy a lymphocita csökken, de nem tudom, hogy ez valóban nem jelent-e rosszat és vajon más kismamánál is van/volt-e ilyen eltérés.
Hálás lennék, ha valaki meg tudna nyugtatni!!!!
Előre is nagyon köszönöm!!!!

Panna
 


Kedves Panna!

Nekem tegnap csináltak terheléses vérképet (rosszemlékű cukrosvíz-itatással :x ), ahol épp ezek az értékek jöttek ki nekem is.
Még nem voltam orvosnál, de egy kolléganőm, akinek 2éves kisfia van, mondta, hogy teljesen normális értékek ezek, neki sokkal rosszabb volt a vérképe, tele volt csillaggal, mégis azt mondták neki, hogy semmi gond.
Szerintem emiatt ne aggódj.
 


Köszönöm Roosewelt!

Most már én sem izgulok miatta, azóta több orvossal is beszéltem és azt mondták, hogy terhesség esetén telejesen normálisak ezek az eltérések....
Sokkal inkább izgulok viszont a holnapi genetikai ultrahang miatt... Bár eddig minden rendben volt, az afp is jó lett és már jó sokat mozog a baba, úgyhogy biztos nagyon egészséges... :)

Panna
 


Azt hiszem, túlzásba viszik ezt a rengeteg vizsgálatot, és az ember, vagyis az anyuka túl sokat idegeskedik fölöslegesen.
Én úgy vagyok vele, ha bármit is találnak, az idegesség és a feszült várakozás sokkal rosszabb.
Múltkor engem az bosszantott, hogy a doki aláíratott velem olyan nyilatkozatot, melyen olyan vizsgálatok szerepeltek, amiket el sem végzett. És, igazából nem is törődött velem, helyette az ápolónővel beszélgettem. Elszomorító, nem?
 


Sziasztok.Én most voltam a 24 hetes vérvételen. A vizeletemben van fehérje.Tudja valaki mit jelent ez? Állitólag nem jót!Ha valaki tud róla valamit irjon.Köszönöm.[/i]


Szia!

Én ugy tudom, hogy toxémiára utal, főleg akkor ha a vérnyomás is magas.

Ezt az orvosoddal beszéld meg minnél hamarabb, de a védőnőd is tud segíteni.

További jó babavárást!

Mokus
 


Sziasztok!Új vagyok még itt,de már régóta olvasgatom4 :P Most multam 18 hetes, és sajnos ma a védőnöm nagyon megijesztett.a 16 hetes genetikai vérvételem,szabad ösztriol szintje /korrigált/5,2 lett.A papiromon 16hetes 1 napos terhesség helyett 19hetes 6napos volt.Befolyásolhatta ez,hogy elirták?Kedden kell Debrecenbe mennem.Ha valaki tud segithetne.Köszönöm![quote][/quote]
 


Sziasztok!

Vérvétellel lenne egy olyan kérdésem, hogy 10 hetes terhes vagyok, múlt héten volt az első vérvétel és kevés vért vettek le, így a vércsoport meghatározásra már nem jutott. Védőnőm szerint nincs gond, majd jövőhónapban leveszik.

Szept 30-án leszek 16 hetes, és akkor még nem késő, ha leveszik az afp-vel? Vagy szeptember elején vetessem le?

Amúgy A negatív vagyok. Azt olvastam, hogy a 26. hétig nem is csinálnak ellenanyag szűrést. Ezek szerint mindegy akkor egy kis késés nem?
Pár nap és utazok külf-re, és csak szept- második hetében fogok hazajönni. Így az a három hét már nem számít gondolom.

Én házvérvétellel oldom meg a tű, szag és kórházfóbiámat. Így nincs semmi bajom, de azért nem szúratnám magam, ha nem muszáj.

Sajna most mennem kell haza, holnap reggel leszek. Köszönöm addig is a válaszokat.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: