Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A második babámat várom áprilisra (az első 14 hónapos) és kíváncsi lennék, hogy oldottátok meg a szülést és a 3-4 nap kórházat. Ott kezdődik a dolog, hogy mit csináljak, ha éjjel be kell menni? A szomszédban újszülött lesz akkor, őket nem tudom áthívni, a párom szülei 300 kilométerre laknak, Anyukám közelebb, de neki nincs kocsija. Keltsem fel a nagyot? (mondjuk én anno, amikor pici voltam, felkeltem rá, hogy Anyuék mennek be a kórházba a húgommal, mert elfolyt a magzatvíz, így elvittek magukkal és én a kocsiban aludtam tovább)

És hogy viseli az első azt a 4 napot, amíg nem vagyok itthon? Eddig szinte mindig együtt voltunk, csak néhány órára szokott a nagymamánál, a dédinél lenni. Ti próbáltátok a szülés előtt valahogyan felkészíteni erre? Esetleg néhányszor a nagymamánál aludt? Lehet ilyesmit csinálni már másfél éves korban? (eddig cicin aludt el, 1 hete kezdi elhagyni)

Szóval kíváncsi lennék a tapasztalataitokra, hogyan viselte az első, a második születése körüli hercehurcát. Mennyire viselte meg Apát a dolog (jelenleg még a pelenkázásban sem nagy spíler :)) és hogyan zajlottak a szülés utáni első hetek eseményei (testvérféltékenység stb.)

Előre is köszi mindenkinek a tapasztalatokat!

mirminc

UI. Azon is gondolkodom, nem lenne-e jó az első szempontjából, ha csak ambulánsan szülnék, esetleg otthon, szóval, ha erre téved valaki, aki be tud számolni ezirányú tapasztalatairól, akkor hajrá! :)
 
 


Szia Mirmic!

Ahogy számolom,nálatok közel akkora lesz a nagyobbik manód,mint az enyém volt.Nálunk 21 hónapos volt Dani,mikor Barnus megszületett,és Dani is kb ekkora lehetett,mint a manód, mikor leszoktattam a ciciről,nem volt gond.

Danival sokat beszélgettem róla,hogy mi lesz ha jön a tesó...anya hova megy...mi történik....anya bent marad a tesóval...apával lesz majd otthon...minden ami az eszembe jutott ezzel kapcsolatban.....
Úgy gondolom van már olyan "értelmes" egy ekkora manó is,hogy megértse.

Mondjuk nálunk a mama a 10 percnyira lakott tőlünk,így mikor elfolyt a magzatvizem pont ott voltak nálunk pizzán a haverjaink,és ők átugrasztották a Danit a mamihoz.De ha nem lettek volna ott,akkor mi vittük volna át,mert ritka azért,hogy annyira gyorsan jön a baba.....

Meglehetősen jól viselte azt a pár nap kórházat,apával összebújtak és elaludtak este,volt hogy Dani beszélt álmában,"hozzuk haza anyát!!"Apa megkönnyezte és aludtak tovább összebújva...Szerintem Apának is jót tesz,ha kicsitő is többet lehet a manóval.Én 5 napig voltam bent-császár miatt-és csak 1 szer jöttek be vele.Ja, és -másoktól hallottuk azt -,hogy vegyünk neki ajándékot,amit a tesó hoz,ez is nagy ötlet ,szerintünk!!!!

A féltékenységet meg nem ismerem,pont most ébredt fel a Barnus,Dani meg össze vissza csókolgatja...én amikor hazajöttem megpróbáltam a Danira koncentrálni...mármint kicsit többet vele lenni,így nem érezte,hogy nem csak ő a központ...


Talán ennyi,de ha valami eszedbe jut kérdezz bátran!
Ja,Dani most lesz 3 decemberben...Barni 1 volt szeptemberben!!

Bernus
 
 


Szia bernus!

Köszi a választ! :)

Örülök, hogy nálatok jól sikerült a dolog. Remélem, nálunk sem lesz gond.

Én most vettem egy mesekönyvet, amiben a kislánynak testvére születik, a kisfiamnak nagyon tetszik, mindennap hozza, hogy meséljük el. Mostanában nagyon szeret puszikat osztogatni, meg ölelgetni másokat, remélem, a testvérét is szeretgetni fogja és nem bántja majd.

Dani nálatok hogy viseli, hogy a kisebbik már jön-megy, esetleg elveszi a játékait? Kezdetben egy szobában aludtak vagy külön? Egyik barátnőmnél most született pici, ők együtt altatják őket, de a nagy folyton felébred a sírásra, így az egész éjszaka egy nagy rohanás :shock:

mirminc
 
 

 
 

Szia Mirmic!

A játéknál azért nálunk is van néha gond,mert a Dani építő korszakában van,Barni meg még a rombolóban...de,ha valamin összekapnak,akkor Danival meg szoktuk beszélni,hogy egy kicsit adja oda a Barnusnak,ő úgyis hamar megunja...ez be szokott vállni.

Mi az elejétől kezdve együtt aludtunk...mind a négyen egy szobában....sőt,most már egy ágyban is,hogy van egy 260 cm-es ágyunk és ott alszunk tömegesen...-átalakítás alatt van a házunk,még jó ideig- de mi szeretünk így aludni...és el is férünk!!!
Barni még néha szopizik éjjel is---mivel több foga is jön egyszerre-és ilyenkor csak odahúzom és mindenki nyugodtan pihizhet tovább.

A kezdeti sírás pedig csak néhányszor ébresztette fel e Danit.
Mondta a doki nőnk is-gyermek orvos- ,hogy higgyük el nem fog felkelni a sírásra a Dani...és igaza lett.

Szerintem,ha ő is olyan szeretgetős,akor tuti ílyen lesz a tesóval is,nálunk is a Dani szinte bárkit megölelt,vagy puszilt mindig!

Bernus
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron