Új privát üzeneted érkezett!

@gmoncsy1991:


Köszönöm szépen! A biztatást is. :) Nektek pedig szívből gratulálok! Nagyon szeretem olvasni a sikertörténeteket, erőt adnak. 
A 4D meg aaannyira jó dolog, hátha belefér majd. ;)

"Bízz abban, hogy minden a megfelelő időben érkezik az életedbe!"
elleja
Szeged
 
 


@elleja:


Azthiszem ezekből lehet csak igazán erőt meríteni :) nekem is rengeteget segítettek :)
Köszönöm én is :) Igen a 4D szupeeer, karácsonyra megleptem Apát vele, akkor mégcsak 16hetesek voltunk, de ott megtudtuk a nemét is a kicsinek :) élveztük minden percét szuper volt :)

Az egyik régi fórumos tag csinált egy szuper titkos csopit facen ahol több itteni topic tag is jelen van... vannak akik már lassan szülnek, vannak akik várandósak és akik még várnak a pozi tesztre. Ha szeretnél csatlakozni esetleg, írj nekem privátban, jelöljük egymást fészen és beraklak :)
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@elleja: Szia! Sajnálom a történteket! Önmagában is nehéz nemhogy így komplikációkkal! Természetes, hogy el vagy kenődve a menzesz miatt, de reméljük egy darabig most jött meg utoljára ès érkezik a tesó! ;)
@gmoncsy1991: jaj de jó, hogy minden rendben! Édes lehet a kiskrapek! Remélem rendeződnek az anyagiak!
Mi jól vagyunk, de nagyon várjuk a jó időt! Lassan fél éves a csajszi el sem hiszem... Kicsit jó lenne megállítani az időt!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 

 
 

@gabelila:


Azta mennyire szalad az idő :O Bezzeg ameddig várakozunk... Néha nagyon lassan telnek a napok, de olyan téren meg már gyorsabbnak tűnik az idő múlása, hogy már nagyon intenzíven érzem Dominik mozgását.. már lassan ilyen napi rituálék alakulnak ki nálunk :)
Van reggeli torna, esti fészkelődés... de ha délután kicsit elfekszem akkor is rugdal ezerrel :) Sőt most reggel spec már ülve is nagyon érzem Vigyor
Jajj, azt el is felejtettem írni nektek, ma kell vissza mennem a kardiológiára, nem tudták kiadni a 0-24es vérnyomásmérő gépet, így visszahívtak, azt mondták megvizsgálnak újra és adnak gyógyszert ha kell (sztem nem lesz rá szükség, azóta jobban is érzem magam, és a mérések alkalmával sem volt olyan magas a pulzusszámom hálisten) de majd megírom mi volt.
A jó időt én is nagyon várom már, utálom ezt a sok öltözködést, a hideget... :( nem lehet szinte semmit csinálni :(
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Szurkolok, hogy ne kelljen gyógyszer!
Már fél siker, hogy jobban érzed magad!
Élvezd ki minden percét a pocakos létnek! :) Kicsit irigykedem, szívem szerint újra belevágnék! :)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 




Megjártam ma a kardiológiát ismét, képzeljétek a dokinő visszavett az arcából, ma talán össz 2 bunkesz megnyilvánulása volt, azonkívül tök normális volt. A vérnyomás méréseim az előző vizsgálat óta javultak, a pulzus ritkán megy csak 100 fölé, nemhogy 110 fölé :) Most az ottani vizsgálat is rendben volt.
Kaptam egy nagyon enyhe gyógyszert, azt mondta ha szívmegszaladást érzek és zavar / frontok vannak akkor szedjem be de csak 1/4 tablettát belőle..igazából az előző vizsgálat óta nagyon ritkán volt, így azt beszéltük h lehet nem is lesz rá szükség, de legyen, váltsam ki, ha netán kellene... ha panasz van, vár vissza, egyéb esetben pedig szülés előtt 1hónappal menjek egy kontrollra. Szóval nincs különösebb gond :)


Aztán ha már kórház... beszaladtam a terhesgondozóba az ellenanyag szűrésem eredményéért, az is negatív! Szupiii :) és ha már helyben voltam, elkértem a Welcome baby csomagocskát

ééés igen végre élvezem is a pocakos létet, nagyon :) Imádom amikor Domi baba fészkelődik, szeretem minden porcikáját és nagyon várjuk már hogy kibújjon :) Olykor kínoz reggel a gyomorsav, de még nem vészes, így általában sikerül orvosolnom egy fél bögre tejjel.
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Hát igazán jó híreket hoztál!Örülök hogy jól vagytok!Nagyon szép nevet találtatok a kishercegnek! :-)
Kívánom hogy az anyagiak rendeződjenek,hogy tudjatok egy jót mozizni ;-)
Vigyázz magatokra!

anne80
Vác
 
 


@anne80:


Köszönöm szépen, aranyos vagy! :) Vigyor Had ne mondjam... pénteken egy kátyú miatt a kb 3hete használatban lévő "új" autónkon kereket kellett cserélni... hagyján kisebb baj lenne... a nagyobb h sérült a felni, esélyes h újat kell vennünk :/
Ma hajnalban pedig meghalt a kazánunk, amit 3hete javított a szerelő... :/ Mi jöhet még?

Ti hogy vagytok?:)

gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Oh...rátok jár a rúd... :-(

Mi jól vagyunk köszönjük.Dani már áll,kapaszkodva lépeget. :-) 72 cm és 8600 gramm.Nől mint a gomba...nagyon szalad az idő.Amúgy csodás baba,eszik alszik játszik.Nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott.

Jöhetne már a jóidő,mert már kdzdek bepenészedni idebent...

anne80
Vác
 
 


@anne80:


Jajj de szuper :) nagyon édespofa lehet :) és milyen nagy már :) jajj olyan hamar felnőnek!
Remélem ilyen téren mi is szerencsések leszünk, hogy nyugis baba lesz a pici Dominik :) (egyébként teljes becses neve Boros Dominik Csaba lesz :) Csaba az apukája után :) )

Én is nagyon várom a jó időt már! Lassan akadnak gondok a kabáttal is :D nem fogok beleférni :D
Tegnap jött a védőnő látogatni. Ma a történtek végett ugye várom a gázszerelőt :/ remélem hamar ideér és rendbe rakja ezt a sz*rt már bocsánat.

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991: szuper, hogy jók lettek az eredmények a kardiológián!
Sajnálom, hogy ennyi minden összejött! :S reméljük nem jön már más!
@anne80: ó igazi nagylegény már! Cuki lehet!

Mi is nagyon várjuk a jó időt!
Most szerintem a fogai miatt nyűgösebb. A hasfájást eléggé megszenvedtük. 5 hónapos koráig tartott, 1,5 hete tudtunk elhagyni mindenféle cseppet és lassan én is lazíthatok egy kicsit az étrendemen. :)
Egyébként egy kis örökmozgó! :)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@gabelila:


Örülök, hogy jól vagytok! Sokaktól hallom, hogy a fogzás / hasfájós időszak milyen nehéz a piciknek. Kíváncsi elszek Domi hogy viseli majd.
Nálunk meg jöhetne már a sok hepe után a hupa
Tényleg ilyenkor csak az "vígasztal" hogy egészségesek vagyunk és Domi babával is minden a legnagyobb rendben van. Csak erre tudok gondolni.

Csajok, mint már tapasztaltabb babások... kérdeznék :)
Mennyire váltak be nektek a gyógyszertári receptre írt cuccok? Pl popsikrém, fürdető...
Egyre többen panaszkodnak rájuk...

Aztán ki milyen pelust használ, mit használtatok a legelején? És nedves törlőkendő? Ahány ember, annyi félét használnak...

Légzésfigyelő? Használtok? Ha igen, melyiket?

Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de majd még kérdeznék ha nem gond :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gabelila , köszönöm neked is a biztatást!! 

@gmoncsy1991
:


Csupa klassz hír, ami Domival és a pocakosléttel kapcsolatos! :) A kazán viszont nem... :/ Gondolom, azóta azért már rendben van. 


A kérdésekhez én is hozzá tudok szólni. :))

- Nekünk a popsikrémek beváltak, a boraxos meg a kakaóvajas is, bár Danika bőre hálistennek nem különösebben érzékeny. A szomszédasszonyom a Sudocreamre esküszik, de az ő kisfia popsiját tényleg rögtön ki is csípi minden, és az válik be náluk. A fürdetővel se volt gondunk, csak az állaga olyan furi. Kb. 1 éves kora óta már nem gyógyszertárit használunk. 

- Pelusból mi az elején többnyire a zöld Pamperst használtuk, mert kaptuk ajándékba, nem is volt gondom vele (a nagyon híg anyatejes kaki - bocsánat - nálunk mindegyikből kifolyt :D ). Egy időben éjszakára már csak a fehér Pampers volt jó - nem pelenkáztam át, hogy ne ébredjen meg jobban az éjszakai szopi után - abból nem jött ki a pisi reggelig, a többi nálunk átázott. De majd kitapasztalod, Dominak melyik/melyek lesznek a legjobbak. :) Ez is függhet pl. attól is, mennyire hurkás a babuci, milyen a csípője, stb.

- Nedves törlőből mindenfélét használunk, amelyik épp akciós. :D  Egy ismerősöm viszont inkább vizet használ popsitörlő helyett. Az lenne az igazi egyébként, csak nekem macerásabb. 

- Légzésfigyelőt majdnem 1,5 éves koráig használtunk, AngelCare-t (légfigy. és bébiőr egyben). Engem megnyugtatott, még akkor is, amikor párszor fals riasztást adott. Viszont nekünk ajánlották is, mert Danika enyhe koraszülött (bár ez szerencsére semmiféle módon nem látszik már rajta :) ), és ilyen esetben sok minden máshogy van. (3 óránként mindenképpen ébreszteni kellett, hogy egyen, muszáj volt minden étkezésnél mérni - na ezektől legközelebb szívesen eltekintenék :D ). 


"Bízz abban, hogy minden a megfelelő időben érkezik az életedbe!"
elleja
Szeged
 
 


@elleja:


Szia! Igen hálisten azóta rendeződött a kazán ügy is, jött a szerelő tegnap, megoldotta. Reméljük több ilyen már nem lesz... egyébként is kicsit úgy érzem elvagyunk maradva babakelengye kapcsán :( Jó, egyébként biztosan meglesz minden amire szüksége lesz a picúrkánknak mire megszületik, csak én szeretnék már előrébb tartani :)

Köszönöm szépen, hogy leírtad a tapasztalataidat VigyorVigyor
A légzésfigyelő kapcsán mi otthon azt beszéltük, vehetnénk akár használtan is - sima légzésfigyelőt szeretnénk csak, bébiőr nélkül . páromban felmerült egy olyan kérdés ennek kapcsán, hogy ezeknél a készülékeknél vajon van-e olyan idő ameddig a gyártó garantálja a megfelelő működést? Tehát nincs-e olyan gond velük, hogy ha mondjuk veszünk egyet használtan és már 1 évig használták utána nekünk nem fogja kihúzni ameddig szükséges, nincs e miatta fals riasztás stb?
Erről esetleg tudsz / tudtok valamit lányok?

Egyébként az AngelCare és a BabyControl jött szóba eddig nálunk, ezt látom is sokaknál hogy jók a vélemények róluk.


Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Fehér pamperst használtunk az elején,aztán DM Baby love-ot,ez annyira nem jött be.Most sárga pampers és lidlis toujour van itthon,mikor melyik akciós.
Popsikrémet hónapokig nem használtam.Amikor beindult a fogzás,akkor kezdtem a sudokremet.Fürdtetőt sem használtunk 8 hónapos koráig.A mi dokink nem szereti ezeket a kencéket,nem javasolja,nem is írja fel.
Popsitörlő,ami épp akciós.
Légzésfigyelő.Dani IUGR született,így nem volt kérdés...mai napig használjuk.Mondjuk még a terhesség alatt megvettük,használtan,ismerőstől és tökéletesen működik!Egy fals riasztásunk sem volt!!Angelcare 300-as. :-)

anne80
Vác
 
 


@anne80:


Köszönöm neked is hogy leírtad ezeket Vigyor Az én egyik barátnőm is dicséri nagyon a dm-es és lidl-s pelust :)


Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:


Mi a barátnőméktől vettük a légzésfigyelőt, 2 gyerkőcöt szolgált ki, és nálunk is teljesen jól működött. Egyébként lehet állítani az érzékenységet is, ha extra érzékenyre van állítva, gondolom több lehet a fals riasztás. Nem tudom egyébként, jó kérdés, vajon mennyi időre vannak szavatolva. Majd megnézem a dobozán. :) De gondolom, jó sok időre, a koraszülött osztályon is van minden inkubátorban, és igen sok babóca megfordul ott (sajnos), szóval van igénybevétel. :)
Ja, a pelusra visszatérve, mi meg Tescósat és Aldisat használunk éppen, de a Lidl-ös is teljesen jó, és a dm-es és rossmannos szerintem se rossz, nekem csak az anyaga nem jött be, mert szöszölődött, és mikor a nagy melegben egy szál pelusban volt Danika, nagyon rusnya lett a végére a pelenka. :D :D

"Bízz abban, hogy minden a megfelelő időben érkezik az életedbe!"
elleja
Szeged
 
 


@elleja:


ÉÉÉéértem szuper, köszönöm :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Sziasztok lene egy kerdesem en diabeteszes vagyok naponta szurom magam 3szor nem reg 2016.8.4 a 8 heten vetelesem volt. A doki azt mondta hogy 7honapig nem eshetek teherbe volt mar valaki olyan akinek sikerul vagy valami tanacsot szeretnek keeni toletek kerlek segirltsetek
 
 


Sziasztok lene egy kerdesem en diabeteszes vagyok naponta szurom magam 3szor nem reg 2016.8.4 a 8 heten vetelesem volt. A doki azt mondta hogy 7honapig nem eshetek teherbe volt mar valaki olyan akinek sikerul vagy valami tanacsot szeretnek keeni toletek kerlek segirltsetek
 
 


@caty12:


Szia! nagyon sajnálom, hogy elveszítetted te is a babádat! Sajnos a diabéteszes kérdés kapcsán nem tudok neked segíteni, se tapasztalatom, se mások által leírt infóm nincs ezügyben.

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@caty12:


Szia!

Én is nagyon sajnálom a történteket. :(
Sajnos nekem sincs infóm, hogy ilyen esetben mi a helyzet. Akkor nyilván meg kell várnotok a 7 hónap leteltét, utána viszont gondolom ismét próbálkozhattok. Az előző terherbeesésed milyen hamar sikerült? A dokid mit mondott?

"Bízz abban, hogy minden a megfelelő időben érkezik az életedbe!"
elleja
Szeged
 
 


hat ugy tortent az egesz hogy dokihoz mentem mert alhasi fajdalmaim voltak mivel megfaztam erre o azt tanacsolta hogy harom hetig ne legyunk eggyutt a parommal igy is tortent aztan probalkoztunk egy hetre ra. teherbe estem nemetorszagba voltam dokinal o azt momdta hogy minden rendben van probalkozhatunk de ket honapja semmi nem tudjatok mi lenne jo vagy esetleg vapami olyan amitol könnyebben teherbe esek ?
 
 


@caty12:


Ha valamilyen "nem gyógyszeres" segítségre gondolsz, akkor amikről olvastam, hogy segíthetik esetleg a teherbeesést: a cickafark + palástfű tea (peteérésig a cickafarkat kell inni, onnantól pedig a palástfüvet), illetve a méhpempő.

"Bízz abban, hogy minden a megfelelő időben érkezik az életedbe!"
elleja
Szeged
 
 


nagyon szepen koszonom mimdenkinek a valaszat. sokat segitenek legyozni ezt a lelki fajdalmakat is viszonban mar nagyon szeretnem a babat
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltűntem, sűrűek a napjaink :)


@caty12: Sajnálom a történteket! Miért mondta a 7 hónap várakozást a doki? Mondjuk ez már le is telt, remélem mielőbb sikerrel jártok!


@gmoncsy1991: Hogy vagytok így a végéhez közeledve? :)


Én is válaszolok még a kérdéseidre igaz jó rég kérdezted :) Nekünk teljesen beváltak a gyógyszertári dolgok. Emellett popsikrémnek használunk még Mannásat meg Neogranormont. Popsitörlőből is neogranormont használunk. Pelenkából nekünk a libero vált be, pamperstől sajna kipattogzott a popsija. Aldi pelusát próbáltuk még korábban az is jó volt. Ki kell tapasztalni kinek mi válik be.


Légzésfigyelőt Angel Caret használunk. Egy rokontól kaptuk kölcsön, sok gyereket kiszolgált már a családban. Volt pár riasztásunk az elején, amik szerintem fals riasztások voltak állítottunk az érzékenységen az segített. Az viszont sose fog kiderülni, hogy ezek amiatt voltak-e, mert hogy használt.





Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@gabelila:


Szia! Jajj jó régen néztem fel erre :)
A csopiba jó sokat szültek mostanság, nagy az aktivitás. (Már a face-s itteni csopiba).

Köszönöm, hááát megvagyunk :D Minden a legnagyobb rendben, csak már minden nehézkes... el is felejtettem írni megmondom őszintén, 5.-én voltunk a 32hetes uh-n. Minden rendben Domival, szépen fejlődik, semmi gond. Annyi, h perpill még mindig faros a lelkem... a dokimnak május 24től 27ig el kell utaznia, én 30ra vagyok kiírva, emiatt ajánlott egy másik dr nőt, ha netán befordulna addig, akkor nála szülök, de ha május 3-ig a 36hetes uh-ig nem fordul, akkor császár lesz, azt akkor gondolom az utazása előtt megcsinálja majd. Jelenleg nagyon csúnyán be van vizesedve a lábam, a mai napig képes vagyok hányni mert Domi nyomja a buksijával a gyomromat :( fáj a derekam, az allergiám elég intenzíven jelen van... Kis drágám állandóan ficánkol, szóval már semmi se és sehogy se jó ez az őszinte igazság :D

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatokat! :) Lett végül légzésfigyelőnk, kézalól vettünk egy AngelCare AC300ast. Libero és pampers pelust vettem végül kezdésnek és neogranormon popsikrémet és törlőkendőt. Május elején megyek legközelebb a védőnőhöz, akkor fogja kiadni a recepteket.

Most nézem, repül az idő, már majdnm 8 hónapos nálatok a csöppség :) Jól vagytok ugye? Szépen fejlődik a picúr? :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Csajooook! Jóóól vagytok ugye? :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Bocsi én sem jártam erre :) Remélem azóta is minden rendben veletek!
Mi volt az ultrahangon? Megfordult Domi?
Köszönjük itt minden rendben, mászik, ücsörög a csajszi egy igazi örökmozgó. Most éppen az alul növeszt 2 fogacskát.


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Jajj de ügyes már! Örülök, hogy jól vagytok! :)

Hát Domikám nem fordult be... nagyon makacs a drágám.
A nagyobbik gond, hogy az utolsó vérvétel során kiderült, van egy ksi fehérje a vizeletembe... emellett 3.hete vizesedek és kedden tudtam meg, hogy a vérnyomásom is magas. Szerdán voltunk a dokinál, szerencsém van, nem híve a kórházba való befektetésnek, így mivel határértéken vannak a kiugró értékeim, maradhattam otthon. Napi 2x kell vérnyomást mérnem, és napi 2x szedem a Dopegytet. Ha rosszabbodik a helyzet, vagy 150 fölé megy a vérnyomás, azonnal kórház.  Illetve emiatt 10.-én újra kontroll uh. Igazából hálisten Domi szépen fejlődik, az áramlással és a szívhanggal sem volt semmi gond, így megnyugodhattunk h nincs gond. Mozog is ezerrel :)

Na, ezek után csütörtökön megvolt az első jóslóm... elég lightosan, majd péntek este azthittem igazi fájások jönnek.... nagyon rosszul voltam, végül mivel megijedtünk hívtuk a dokim és bementünk a kórházba.
Csináltak NST-t, és nézett méhszájat, mindent rendben talált így haza jöhettem :)

Ha nem kéreckedik ki előbb a kis tökös, 10.-én beszéljük le a császár időpontot, a doki eddig annyit mondott erről, hogy 15.-e körül. Szóval most már azért izgulunk :)


Bocsi, hogy hosszú lett. Hát itt tartunk :) Majd szerdán megírom mi volt a dokinál.



@anne80:


Ti is jól vagytok?

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Hú de izgi!! :-) Örülök hogy nagyjából minden rendben.Ilyenkor a vége felé már minden nyavaja előveszi az embert,de hamarosan minden feledésbe merül és a boldog babázás tölti ki a mindennapokat ;-)

Itt minden rendben,köszi :-)
Dani betöltötte az első életévét...szalad az idő a csudába!
Már szalad,van 6 foga,és még mindig végtelen nyugodt és jó baba :-)

Ha meg lesz az időpont írj,tudjunk drukkolni Neked!!! :-*

anne80
Vác
 
 


@anne80:


Jajj de jóóó! Boldog Születésnapot a kis tökösnek :) Tényleg rohan az idő :)

Igen, már minden cudar :D Kint lehetne már :D Írok mindenképp ha van fejlemény :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@anne80: Nagyon boldog születésnapot a nagyfiúnak! Basszus én már a lányom 3 hónapos korában azon sírtam, hogy túl gyorsan telik az idő... lassan meg 9 hónapos ő is.


@gmoncsy1991: Örülök, hogy nincs nagy gond! Nagyon szurkolunk mi is! Olyan jó, hogy napokon belül ti is babáztok <3


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Kösz Lányok! :-)

anne80
Vác
 
 


Köszit akartam írni... :-D

anne80
Vác
 
 


Sziasztok csajok! Nos, ha Domi másképp nem dönt, péntek este babázunk már! :)
Bővebben: se a doki, se én (itteni kórházi okok miatt leginkább) nem akarjuk h be kelljen feküdnöm műtét előtt. Így felajánlott 3 időpontot (csüt du, péntek du/este és vasárnap) ami közül eldönthetjük Apával h mikor... fel kell hívnunk őt indulás előtt majd, h na megyünk.. s úgy kell bemennünk h azt mondom szivárog a magzatvíz, ő szólna szülésznőnek h lehet h érkezik egy kismamája... majd vizsgál, stb és úgy fogja beállítani a szitut h indokolt h műtsön is egyből ... (azthiszem Kittiéknél is ilyesmiről volt szó).
Igazából az áramlás tökéletes, Domi szép fejlett, de a vizesedés rosszabbodik így nem akarja sem ő sem mi halogatni nehogy gond legyen... Így Apával mi egyhangúan a péntek du-t szavaztuk meg.

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Gondolni fogok rátok! Nagyon jó babázást!
Majd jelentkezz ha tudsz :)


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@gmoncsy1991:
Huhuuuu! :-) Akkor lassan indultok :-D Gondolok rátok,minden jót kívánok! :-* Várjuk a híreket paramétereket :-)

anne80
Vác
 
 


@gmoncsy1991:


Sokat gondolok rátok, remélem már otthon vagytok és ismerkedtek a picúrral!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok lányok! :)

Örömmel tudatom, hogy Boros Dominik Csaba 2017.05.12.-én 19:10-kor látta meg a napvilágot 2630grammal és 48cm-el. :) Egy igazi kis tündér, eszik-alszik, nem hisztizik feleslegesen, nem sírdogál. A kórházi és műtét utáni megpróbáltatásokon még nem vagyok túl, de apránként feledtet velem minden rosszat ez a kis Csoda! :)

Hálisten van segítségem mert párom is és szülők is segítenek rengeteget. Kedden du jöttünk haza a kórházból, azóta anyukám nálunk van, mert borzasztó rosszulléteim voltak még kedden... tegnap már kicsit joban voltam, tényleg napról napra jobb mindig picivel, bízom benne h igaz h a varratszedés utántól sokkal jobb lesz.

Tegnap volt nálunk a védőnő és a gyerekorvos is, mindent rendben találtak. A kórházból úgy jöttünk haza, hogy sárgulás miatt kell kontroll vérvételre mennünk, de már sokkal sokkal szebb babóca szeme, nem lesz gond vele úgy gondolom. Illetve kaptunk receptet tápszerhez... na hát sztem kb aznaptól amióta hazajöhettünk indult be rendesen a tejci... van szopi és még marad is, szóval fejnem kell... nem egyszerű a móka, de idővel minden könnyebb lesz gondolom :) Nagyjából hirtelen ennyi, ha valamire kíváncsiak vagytok kérdezzétek meg nyugodtan :)

Remélem mindannyian jól vagytok és a babócákkal is minden rendben :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:


Szívből gratulálok, jó egészséget! Szurkolok, hogy Dominik ilyen jó baba maradjon! ;)
Neked pedig gyors regenerálódást!
Volt valami komplikáció a műtét során vagy az viselt meg, hogy császár lett?

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@gabelila:


Nem volt komplikáció, egyszerűen maga a műtét utáni dolgokat viselem szarul. Szeretnék legalább Domiról gondoskodni 100%osan de nem tudok mert annyira nehezen mozgok még... fáj a pocak, érzékeny, húzódik még a méhem, ott a heg, sokszor az ágyból sem tudok egyedül felkelni :( Senki sem várja h megtudjam tenni a dolgokat most egyből meg semmi, és tényleg segítenek mindenben, csak engem zavar a dolog... mert rögtön ugranék ha ébredezik vagy valami, de nem tudok... és bánt ez a dolog. De remélem varratszedés után tényleg jóval könnyebb már. Csinálom persze amit tudok, csak lassú vagyok meg ha épp annyira görcsölök akkor nem merek ott állni a pelenkázó előtt a keddi rossullétem óta...

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Értem, kitartás! Napról napra jobb lesz!
Ugyan nem emlékszem, hogy a varratszedés után nagyságrendekkel jobb lett volna, de már az nagyon sokat számított, hogy lehet rendesen zuhanyozni!
Szülés után nekem kb 1 hónap kellett, hogy le merjek menni egyedül sétálni a lányommal.


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@gmoncsy1991:
Szívből gratulálok!Nagyon sok örömet,és jó egészséget kívánok nektek!!!

Ne emészd magad hogy nem tudsz ugrálni...természetes,hiszen egy nagy hasi műtéten vagy túl!!

Gyors felépülést és örömteli babázást!! :-) :-*

anne80
Vác
 
 


Köszönöm szépen a kedves szavakat, gratulációkat és bíztatást lányok! Tényleg nagyon szerencsés vagyok mert van segítségem, mégis így hogy még nincs semmi napi rutin elég nehézkes. De majd lesz jobb. Na meg tényleg ha már nem fáj, kint vannak a varratok stb csak könnyebb lesz.

A ráadás amivel kűzködök, hogy beindult a tejcim de nem kicsit... Domi még nem eszik annyit amennyi van... fejnem kell, ami lassan megy így sok időm elmegy vele... a cicik már csomósak :( fájnak sokszor :( Holnap ha minden igaz lesz egy elektromos gépem, remélem azzal gyorsabb is nem csak kézkímélőbb :D És remélem elkerülöm hogy begyulladjon. Így most Domi hol ciciből kap enni, hol cumisüvegből (mert persze mohó, erősen szív és már sebesek is :( ) Bocsi h így kitárulkoztam! Esetleg ha valami jó tanácsotok van erre is, azt szívesen fogadom! :) A masszírozgatást mondta a védőnőm, azt csinálom is, valamivel jobb mint ahogy kezdődöt a dolog...


Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:


Kitartás, reméljük hamarosan beáll a kereslet kínálat, na meg Domi is erősödik, ügyesedik meg nő majd az étvágya.
Melegítsd. Gyógyszertárba lehet kapni hideg-melegterápiás párnát én azzal melegítettem mikor bedurrantak. Ha majd tusolhatsz rendesen meleg víz is jó rá. Én fejés közben is maszíroztam. Sebesedésre meg sima lanolint kentem ez is pár száz ft a gyógyszertárban.


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok lányok! Ne haragudjatok, h nem jelentkeztem egy ideje. Zajlik az élet rendesen Domika mellett...
:)
A cici-tej probléma talán megoldódni látszik. Sokkal ügyesebben szopizik már és csak 1x-1x adok neki üvegből ha valaki épp van nálunk. Illetve elérkezett a 3 hetes kora és a növekedési ugrás.. nor csüt. óta tart, tegnap este már jobb volt a helyzet, remélem a végére érünk :D Elég húzós amikor óránként cicizne :D De szépen kezd beállni a tejci mennyisége, már 2-3napja nem kellett fejnem... :)
Csöppségem súlya szépen gyarapszik, már növi ki az 50es rucikat, és 2,95kg-ot mértünk tegnap előtt! :)


Köszönöm a tanácsokat! Ha van valami felmerülő dolog biztosan írok illetve igyekszem időnként jelentkezni h mi újság épp velünk. Ti jól vagytok? Hogy bírjátok ezt a nagy meleget?

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Lányok, nektek mi vált be pocakfájásra?

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Örülök, hogy szépen nő Domi és, hogy rendeződik a tejkérdés.
Az én lányom extrém hasfájós volt szinte alig mertem enni bármit is. Amit mindenféleképpen kerülnöm kellett a kömény és a paradicsom. Használtunk mindenféle cseppet. Nagyon sokat kísérleteztünk. Amivel végül kicsit jobb lett: reggelente kapott Biogaiát, egyik kaja előtt espumisant, a következőnél coliefet. Coliefet 4,5 hónapos korában tudtuk elhagyni aztán 5 hónapos kora körül az espumisannal és a Biogaiával is leálltunk fokozatosan.
Mikor 6 hónapos korában elkezdtük a hozzátáplálást rövid időre visszatért a hasfájás újra kapott espumisant.
Használtunk még szélcsövet, ez nekünk annyira nem jött be. Illetve masszíroztuk és hideg-, melegterápiás párnával melegítettük a pocakját. Fürdés után jó sokáig masszíroztam a hasát meg tornáztattam a lábait. Próbáltam legalább 2 órát tartani 2 etetés között, bár most a nagy meleg miatt ez lehet nem jó ötlet. Kitartás, tudom milyen rossz! :'(


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@gabelila:


Köszönöm szépen hogy leírtad! Nálunk nem ennyire vészes a helyzet. Nincs az egész délután véig ordítva mint ahogy sokan mesélik, csak nehéz ahogy látom hogy szenved és sokszor bármit csinálok nem segít.
Egyelőre Biogaia-t kap, tegnap vettem fontolóra hogy mellé mit lehetne ami ér is valamit...
A ma hajnalunk volt húzós de ezelőtt talán 2 alkalommal volt amikor már tényleg sít is a fájdalomtól, egyébként inkább az van h látom h erőlködik, nyögdécsel hozzá, tornázik, kapálózik... próbálkozunk a masszázzsal, lábtornával, ringatással... mondják sokan h pihenőszék rezgése is segített pl... nos épp tegnap rendeltem pihenőszéket, majd kipróbáljuk ezt is! Én i nagyon odafigyelek az étkezésemre, annyi h sajnos volt egy 2nap mot amikor minden átment rajtam és a tejci nem volt tápláló... evett, evett és csak ordított h éhes még... ekkor sajna kénytelenek voltunk tápit keverni (mégjó hogy volt itthon! így jöttünk haza a kórházból! ). Szóval most 2-3nap tápzert kapott illetve a fagyóból elővett anyatejcit. Lassan szerintem rendeződik, addig is fejem a tejcit  - nehogy elapadjon - és kiöntöm hisz ugysem ér semmit :(

Kérdés... Te / Ti szopi után még fejtétek a maradék tejcit?

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron