Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
34 hetes terhes vagyok, de a baba kisebbnek bizonyult az UH-on. Az orvosom a következő beutalóra dysmaturitát írt. Ha jól gondolom, a koraszüléssel van ez összefüggésben, de hogy pontosan mit jelent nem tudom! Aki tudja nyugtasson meg, mert kissé izgulok ettől!
Köszönöm!
 


Szia Eszter!

Annyit jelent egészen, hogy a baba kisebb, mint a hétben számított kora. A koraszüléssel nincs szorosan összefüggés. ilyenkor szokták nézni a lepényt, az anyukát, hogyrendesen táplálkozik-e, meg ilyenek. Számít, hogy mekkora a különbség. Ilyenkor nem annyira az utolsó menses számít, hanem a kicsikori UH-k. Ha azok megfelelően állnak egymáshoz, akkor abból ki lehet számolni a terhességi hetet, akkor lehet összehasonlítani a mostani értékekkel. Ilyenkor már viszonylag nagy a szórás korban a mérethez. A fogalom általában csak annyit jelent számodra, hogy ezeket a dolgokat gondosan, pontosan fogják követni. Legközelebb kérdezd az orvosodat, hogy mitől lehet, vagy mit tehetsz, hogy javuljon a helyzet.

Remélem segítettem
Snoopy

KépKép
 
 


Köszönöm szépen az infót, megnyugodtam, mert én is hasonló cikkeket találtam a neten! Az biztos, hogy rákérdezek az orvosnál, de azt hiszem első gyereknél mindenen izgul az ember!
Még egyszer köszi Snoopy!
 

 
 
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: