Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
34 hetes kismama vagyok. Terhességi cukor miatt már voltam NST-n néhányszor. A legutóbbi alkalommal meg kellett ismételni a vizsgálatot, mert a baba szívhang görbéje 2x is a 120-as érték alá ment. Ugyanebben az intervallumban a másik műszer egy fájást jelzett. Egyébként 140 körüli volt a baba szívhangja. Az orvos megismételtette a vizsgálatot, ekkor végig 140 körüli volt az érték, de amikor mozgott a bébi, nem ment feljebb a görbe (ha jól tudom, kellene). Kérdeztem, h ez jó-e, az orvos azt mondta, "jobb, mint az előző". Hát ez nem nyugtatott meg! Sőt, azóta egyfolytában rettegek, h valami gond lehet a kisbabámmal.
Az orvosomat nagyon alaposnak és körültekintőnek ismerem, de nem tartott benn a kórházban, így gondoltam, nincs rá ok. De azóta persze olvastam ezt-azt a dologról, és oxigénhiánytól kezdve mindenfélét felsorolnak, hogy az alacsonyabb szívfrekvencia gondot jelenthet.
Holnapután be kell feküdnöm a kh-ba egy vizsgálatra, akkor biztos ismét nézik majd, de nagyon aggódom.
Azt szeretném kérdezni, h valakinek volt-e hasonló tapasztalata NST-n a terhessége során, illetve - bár tudom, h nagyon korai volna még - vajon nem vesznek-e fontolóra egy előrehozott szülést ilyen esetben?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Zs


szia Zsuzsa.

Bár velem ilyen nem fordult elő,de azért mégis írok hátha picit meg tudlak nyugtatni.legalább holnaputánig is,ahol kérdezz rá ezekre a dilemmákra és ha nem hagy nyugodni Te kérd az ujjabb NST-t.
nekem a te eseted fordítottja volt amit azért írok,hogy egy-két rossz NST nem feltétlenül jelez bajt.nekem is 33.héttől csináltak NST-ket.(benn feküdtem a kórházban)és az elsőn 180-210 !!!volt a kislány szívfrekije.a következő páron is 160körül volt.nekem akkor a szülésznő azt mondta,hogy az NST-t befojásolják,ha az anyuka valamilyen gyógyszert szed,náthás,lázas stb. én ezek nem voltam,csak borzasztó ideges.
Más.a te babád 140körüli értéke nagyon jó és ha tényleg fájást mutatott a gép,akkor szerintem norm.ha akkor csökkent a szívfrekvencia.amúgy is még 120az alsó érték.a körül még nincs nagy gond -még 100-ig elnézőek a dokik.még egy tökéletes nst leletnél is vannak kiugrások a 120-160 -től.
ha a dokid nem izgul te sem tedd-velem mindíg ismételtették ha gond volt.
Amúgy akkor nem olyan jó az Nst-jha túl lapos a görbe -minél cikk-cakkosabb annál jobb.de ha alszik a baba végig akkor tuti lapos lesz-persze e közben mozoghat,de attól még ő alszik.én mindíg kóláztam,csokiztam a vízsg közben,meg ha láttam a görbén,hogy alszik,akkor bökdöstem a pocit (meg a szülésznők is megrázogatták az odabennt alvót)
a szülés megíndítását,meg csak indokolt esetben végzik.benntlétem alatt találkoztam olyan anyukával,akinek majd minden NSt-vel volt valami.-nem rögtön döntenek és nem 1-2NSt után.de szerintem te ilyentől ne félj.lehet, hogy a terhességi cukor is bekavarhat.

rem.minden oké lesz veletek.
szia

KépKép
KépKép
 
 


Kedves Cleo!
Nagyon köszönöm, h írtál, tényleg jobban érzem magam egy kicsit. Holnap pedig biztos többet fogok tudni a kh-ban.
Hát igen, nekem is mondta az NST asszisztens, h menjek lépcsőzni és igyak egy forró csokit, erre mondtam neki, h nem lehet, mert a méhnyak teljesen rövid, illetve terhességi cukrom van... Na erre csak a vállát vonogatta.
Már 10 éve várjuk ezt a Manócskát, lehet, h tényleg a gyógyszerek is befolyásolják az NST-t, mert nekem sajnos végig kell szednem többféle gyógyszert. Hát, reméljük, minden rendben lesz, és valóban csak én aggódom túl sokat.
Nagyon köszi még egyszer!
Zsuzsi

 
 

szia Zsuzsil

Majd írjál ám,ha túlvagy a holnapon.Közben az is eszembejutott,hogy a szomszédom is terhességi cukros volt- 3fia van és mind a 33-35 hét között született meg és nagy súllyal (3500-4000g).lehet,hogy a te babád is készülődik.
Aggódni meg szerintem nincs is olyan kismama aki ne aggódná túl a dolgokat,én a mai napig is halálra aggódom magam ha a lurkóknak vmi baja van.
hol fogsz szülni?
drukkolok nektek.és nem lesz semmi baj.

hali

KépKép
KépKép
 
 


Szia Cleo! Szerencsére jó lett a szívhang csütörtökön, úgyhogy megnyugodtam. Köszönöm a biztatást! Majd jövő csütörtökön kell ismét menni.
Az UH is rendben volt.
Üdv,
Zs


szia Zsuzsi.

nagyon örülök,hogy minden oké.most már babó is érzi,hogy megnyugodtál és szép eredményeket produkál :) .huncutok ezek a pocilakók.
további jó egészséget nektek.
hali
 
 


Köszi szépen! Én is próbáltam/ok nyugodt lenni, egyszerűen csak örvendezni a Manócskának, meg hogy itt mocorog!
Nektek is minden jót!
Üdv, Zs

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: