Új privát üzeneted érkezett!

kisfiam januárban lesz 3 éves. elkezdtem munkát keresni. kiderült,hogy újra babát várok. nem igy terveztük,de szeretnénk megtartani. most járunk utána ,hogy milyen lehetőségeink vannak. eddig nem jártunk sikerrel.munkát igy nem kapok. a kormány intézkedései rontják az esélyeinket.gyedről így nem is álmodhatunk.az orvos ;tisztelet díját; se tudjuk úgy kigazdálkodni hogy ne adosodjunk el!kérlek titeket ha csak tanáccsal is de segitsetek.hiszen a magzatom életéről van szó!

Éva
 
 


Szia Éva!

Azért ne keseredj el,most a babád a legfontosabb!
Biztos van valami megoldás.Eddig nem is volt munkahelyed?Vagy most rúgtak ki?
Az orvosnak pedig szerintem nem kell feltétlenül tiszteletdíj,nem fontos választott orvoshoz járni.A terhesgondozás minden biztosított nőnek jár,szülni pedig lehet,hogy jobb is az ügyeletes orvosnál.Nincs agyonhajszolva,nem kell a családjától berángatni éjszaka vagy hétvégén.Megkapják ők a fizetésüket,ne aggódj!

A babád élni akar,testvére szeretne lenni a kisfiadnak.
Hány hetes vagy?

Fel a fejjel!

Edina

Kép
 


SZia Edina! Most vagyok 5 hetes!Nagyon szeretnénk a babát!Minden lehtőségnek utána nézünk ami segíthet hogy ő élhessen. 3 orvosi engedély is szükséges hogy szülhessek. Magas lesz a gyógyszereim ára ha megakarjuk előzni a trombozis veszélyt stb... A férjem támogat de félt is.Nagyon félt de lehet hogy később viszont már nem engednek szülni!!!! EZÉRT IS SZERETNÉK NAGYON A BABÁT!!!!! GYES előtt le voltam százalékolva és nem engedtek munkát végezni az orvosok. 4 éve egészséges vagyok ,utána született a fiam. Most mentem volna dolgozni ,de nem kapok engedélyt ,mert terhes anyukánál nem lehet elvégezni a tüdőszűrést (jogos magzat védelem)! De így nem kapok munkát. Ez a 22 -es csapdája!!!

Éva
 
 

 
 

Szia Éva!

Még mindig nem értem,hogy most mi a helyzet veled.Ha nem volt munkaviszonyod az első terhességed alatt sem,akkor nem kaptál táppénzt és gyedet?Ha pedig volt mhelyed előtte,akkor mehetnél táppénzre.

Az önkormányzatnál a családsegítő biztos tud valami megoldást nektek.

Milyen betegségeid vannak,hogy orvosi engedélyek kellenek?(nem szeretnék tolakodó lenni,de mint egészségügyist is érdekel a dolog,hátha tudok valami tanácsot adni)

Ne haragudj,de kicsit zavaros ez az egész,segíts,hogy megértsem!

Addig is minden jót nektek,vigyázz a babádra!

Edina

Kép
 


Szia Éva!

Az index fórumán van egy tb szakártő, Szakbarbárnak hívják, ő a szabadidejében kismamáknak segít.
Nekem is ő segített, mert a tgyás alatt megszűnt a határozott idejű munkaviszonyom.

Ha tudnál neki írni (részletesen, mindent), akkor valószínűleg tudna segíteni.

A fórumon rajta van az emailcíme is, lehet oda is.

Itt az elérhetősége:

http://forum.index.hu/Article/showArtic ... a=61224918


Ha nem működne: index fórumon belül a szülői munkaközösség témában a gyás/gyed/gyes& egyebek topikot keresd!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


kkccse írta:Most mentem volna dolgozni ,de nem kapok engedélyt ,mert terhes anyukánál nem lehet elvégezni a tüdőszűrést (jogos magzat védelem)! De így nem kapok munkát. Ez a 22 -es csapdája!!!


Remelem szakbarbar is segitett mar, es megoldodott a problematok, de azert leirom, hogy lehet tudoszurest vegezni terhes nokon, olomkoteny segitsegevel. Azt rad kotik, es megvedi a babat.
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: