Új privát üzeneted érkezett!

Kutyát is vittünk a szavazásra. Kint kikötöttük, és nem tépte el magát.

Kaqk???
Móni?

Kép
 


Hahó,
mi is szavaztunk, gyerekkel a fülkében, de nem szóltak, h így érvénytelen lenne :-) 
Lazára vettük a figurát, mert voksolás után kávéval és sütivel jutalmaztuk meg magunkat a jól végzett munka örömére :-)

Maggie, azért óvatosan a hullahoppozással és a foltokkal! ;-) 
Bercó nagyon ügyes, remélem, elég lesz a Tantum V.

Vindo, tényleg nagyon okos kutyus ez. 

Örülök, ha a május 9. jó lesz, szívesen látnánk titeket.

Kép
Kép
 
 


Nagyon jól csináltátok a kávét és a sütit:)
Rugó is nagyon boldog volt, mert az egyik óvónénije éppen a szavazókörzetünkben volt beosztva.
A kutyát meg olyan büszkén sétáltatja, hogy döbbenet. Vagyis annyira nem sétáltatás az, inkább a kutya húzza
Hat napos munkahetem van, csodálatos lesz

Kép
 

 
 

Bazé, itt olyan hideg van minden hétfőn, hogy kabátban kell ücsörögni. Valahogy nem tudják időben beindítani a fűtést, csak keddre sikerül

Kép
 


Sziasztok!

Maggie, az olasz csodás nyelv :-)

Vindo, fűtés(hiány)

Itt nincs sok újság, a fiúk bealudtak, én egy japán művészfilmet kezdtem el nézni.

Kép
Kép
 
 


Na, milyen volt a japán művészfilm?

Itt annyi újság van, hogy fűtés továbbra sincs. Viszont süt a nap, és melegebben is öltöztem, mint tegnap, szóval a helyzet nem rossz.
Ma az egyetemen kezdtem, leadtam a tézisfüzetet nyomtatni a reprográfiában.
A net szakadozik, azért igyekszem haladni

Virágzik az orgona, virágzik a meggyes. Minden nagyon szép otthon. A kutya jól van. Esténként már 3,5 km-ert futok.

Kép
 


Nem tudtam befejezni, egy idő után az ágyban ragadtam (ugrabugrálás Árminhoz). MINTHA kint lenne egy kis fogacska teteje a szájában, de nem akarom elkiabálni.

Szuper a 3,5 kilometer!!! 
Nekem sajna nagyon belassult a fogyás (havi max. 2 kg mínusz, persze az is valami), pedig nemigen variáltam a kajákkal, max. néha eszem valami cukormentes sütit, tegnap egy diétás fagyit. 

Ármint most már leteszem a parkban a fűre, de doszt is a kavicsos úton akar mászni. :-)

Várom az éves gázleolvasást, remélem, jönnek is, mert nem akarok itthon dekkolni.



Kép
Kép
 
 


Nem nagyon értek a témához, de szerintem természetes, hogy a fogyás lassul. Szóval ne add fel. A havi kettő az pont jónak tűnik!
Jött a gázleolvasó?

Éljen a kibújt fog

Közben annyi történt, hogy változott a heti menetrendem, így talán csütörtökön tudok egy szünnapot csinálni magamnak.

Maggie, drága, nem vagy véletlenül szabad 17-én?
(nem esik egybe a mi szünetünk az óvodai szünettel...)

Most én is fogytam egy kicsit a nagy futkározás eredményeképpen.

Kép
 


Hahó!

Vindo, gratula, és még hozzá izmosodni is izmosodsz ezerrel!
A fog még mindig nem biztos, nálunk ez ilyen  látványra totál olyan pedig
Jó, h lazult a heti menetrended.

Nálunk Ármin továbbra sem boldogul az alvásával, bármit csinálok. Magától kel, rendszerint 7-fél 8-kor, napközben egyet alszik, újabban délelőtt. Délután nem. Nem tudom, miért nem, szemlátomást ez iszonyú rossz neki, de egyszerűen nem hagyja magát elaludni (csinálom, amit lehet, ezerszer mellre teszem az ágyon -- a délelőtti alvása is így történik, hordozóból, pihenőszékből sírva kéredzkedik ki). Ráadásul délután sétálunk, babakocsiban van, ahol szintén aludhatna, és pár hétig tudott is, de most megint az egész borult. Gondolom, a fog is bezavar (de az egész alvási mizériát nehéz erre fognom), mert semmit nem eszik szinte, csak szopik. Ma pár kanál joghurt volt az össz, amit elfogadott. Hát nem egyszerű eset. Engem nem zavarna amúgy az egyetlen alvás, ha őt az feltöltené, de rendszerint 30-60 perc közötti mennyiséget alszik, és az kevés neki. Nem tudom, miért nem rendeződik neki ez az egész, a háromról két alvásra térés után szinte azonnal ez a káosz jött, holott semmit nem változtattunk a napirenden. Ha néha összejött, a két alvás ideális volt, mert akkor este sem kellett a tyúkokkal aludni mennem, hanem 8-fél 9 felé, ami ideális volt, Ádival is tudtam lenni. Most megint 7 körül muszáj lefeküdnünk, és addig is folyamatosan szenved szegénykém, sírdogál, mert álmos.

Kép
Kép
 
 


Halihó!

Csak kutyafuttában.
A legfontosabb, Vindo, igen, itthon leszünk, nekünk az szünet lesz. Várjuk Rugit szeretettel.
Vindokám, nagyon jól nyomod a futással. Fogyás: na, neked pont nem kellene.  Én meg most pizzáztam be, de rendesen, nem bírtam ki. Én sütöttem, ráadásul ipari mennyiségben: 3 nagy tepsivel. Holnap ez lesz a tízórai is a fiúknak.

Irinám, én elégedett lennék havi 2 kg-mal. De nekem meg nem moccan.  Érdekes ez az alvás a kicsikéteknél. Fogalmam sincs, hogy mi lehet, mit lehetne csinálni.
Fogacskához gratula. Biztosan az lesz már.
 
 


Maggie-m: köszi!

Fogyihoz: nem értek hozzá, az egyetlen, nekem ami hatásosnak tűnik: az esti bekajálásokat minimalizálni. Tehát rendes vacsi normál időben, de utána max. egy alma vagy némi (gyümölcs)joghurt (nem fél liternyi persze). És persze nem tömni magunkat édességgel. Nekem ez egyelőre vállalható kompromisszum, tehát oda kell figyelni, de azért nagyjából mindenfélét lehet enni, csak óvatosan. 

Megyek, hátha belefér még vmi a napba.

Kép
Kép
 
 


Hahó.
Elment mindenki, végre egyedül vagyok

Maggie, köszönjük. Rugó már nagyon várja Délelőtt van egy interjúm Tiszafüreden, és addig kellene rá vigyázni, amíg odamegyek, felveszem az interjút, aztán hazaautózok.

Alvás - lövésem sincs. Bár, amíg átállás van az alvás-ciklusában, az hetekig eltarthat... Biztos javul idővel.


Ma délelőtt szakdolgozókkal kell bíbelődnöm, délután meg egy tanulmányhoz olvasnom. Arany életem lesz.

Szép napot.

Kép
 


Sziasztok!

Tegnap egész nap fájt a hasam, mára derült ki, h benyaltam vmit (vagy gyomorrontás), hasmenés. Ez csak azért érdekes, mert S-nak vidékre kell utaznia, én meg a két gyerekkel, így csak este utazik el, h el tudja Ádit hozni az oviból. Minimum 1 óra, amíg megjárjuk az ovit, nincs rá garancia, h kibírnám.

Vindo, jó dolgozást akkor! Nekem is szakdolgozatot kéne olvasnom, de talán majd este.
Két filmajánló (mindkettőt elkezdtem csak, de még nem jutottam a végére, elég durvák amúgy, de jók):
http://www.imdb.com/title/tt1706620/
http://www.imdb.com/title/tt1190539/
Hacsak nem Te ajánlottad nekem az utóbbit...

Kép
Kép
 
 


Á, nem én voltam. Kösz
Jobbulást!
Egy kiadós hasmenés meg a hányás szerintem a 39-40 fokos láztól is sz...bb. Szó szerint.
Egyik szakdolgozattal végeztem.
Jön a másik.

Kép
 


Köszi! Nekem ezek a bélrendszeri izék nem szoktak lázzal (max. hőemelkedéssel) társulni, de ezek a bélgörcsök...  tudnám hanyagolni... most akkor kimenni sem tudunk, Ármin eléggé unja a dolgot. 
Remélem, holnapra jobb lesz, mert Ádiék a Mátyás-templomba mennek, jó lenne, ha el tudnám vinni oviba.

Kép
Kép
 
 


Akkor jobbulást!

Anya telefonált, hogy otthon jégeső esik.
Itt csak borul.
Gyalog jöttünk Rugóval, szedtük is a lábunkat. És hideg is volt, 12 fok


Kép
 


Itt is esett és hideg van, szél meg minden, de legalább az ég nem borús már. 
Hú, hát ez a Snowpiercer azért elég beteg volt, és amennyit kaszaboltak benne, Park Chan-Wok is rendezhette volna. De itt is keleti a rendező.

Kép
Kép
 
 


Hali.

vindo kutyus nagyon cuki!
irina sajnalom a pocakod
irtam odaát ra.


KépKép
 
 


No, a fiúk hozták a formájukat: Ádi kiborított egy csomag müzlit, majd utána a könyvespolcokra dobált valamit, amivel majdnem levert mindent, aztán valami zavaros fejtegetésbe kezdett (hadovált), h miért nem használja itthon a vécékefét, és az oviba miért igen (ott kell nekik), közben Ármin időnként őrjöngött, megharapta a mellemet, aztán annyira felhúzta magát azon, hogy fáradt és fenékre esett, hogy kb. tíz másodpercig (iszonyú hosszú idő) nem vett levegőt, már a mentőket vízionáltam. Mindezt félórás hasgörcseim közepette. Ez tuti vicces, ha valami anyablogban jelenik meg és nem velem történik, de így sajna nem.

Kép
Kép
 
 


Kaqk, köszi, mindjárt olvaslak.

Kép
Kép
 
 


Irina :-(

KépKép
 
 


Ja, remélem, nem jutunk el az affektív apnoéig... bár a jó hír ott az, hogy ájuláskor a reflex miatt azonnal venni fog levegőt. Utánaolvasok, nehogy sokkot kapjunk alkalomadtán. Azt már megfigyeltem Árminnál, hogy nagyon sokáig nem vesz levegőt, ha valamitől megijed/felhúzza magát, csak vörösödik a feje és nem és nem  és nem vesz levegőt. Eddig a ráfújás nagyjából bevált (bár nem mindig), vagy ha rákiabálok.

Kép
Kép
 
 


Halihó!

Megint gyors leszek.

Vindo, szívesen. Jól osztottad az idődet.

Irinám, szegénykém, szerintem is ez a legrosszabb nyavalya. Szerintem ez a levegő nélküli sírás jellemző a kicsikre. Én még nem hallottam, hogy baj lett volna belőle. Sőt annak idején még az orvos is megjegyezte, hogy ilyenkor milyen nehéz meghallgatnia a gyereket.

Kaqk, jó, hogy megvagy. Mindjárt olvasok.

Rajtam is kijött valami kórság tegnap. Iszonyatos torokfájás, takony, stb. Alig aludtam, egész éjszaka rázott a hideg, de persze lázam az nincs.
 
 


Jobbulást minden betegnek!

Ma autóval utaztam Tiszaroffra, aztán Abádszalókon interjúztam, majd óvodazárásra hazaértem.
Tiszta vadaspark volt JNSZ megyében: majdnem elütöttem két őzet, két fácánt, amikor meg megálltam pisilni Kenderes mellett, előugrált egy nyuszi a bokorból

Jól vagyunk, csak kicsit fáradtak mindannyian.

Kép
 


Ma szerencsére csak délután kell mennem.
Reggel felkeltem hat után magamtól, így tudtam haladni is.
A többiek már felkeltek.
Csinálok nekik kakaót.

Kép
 


Sziasztok!

Maggie-m, jobbulást, sőt, inkább azt remélem, h jobban is vagy!

Hát utánaolvastam ennek a levegő nem vételnek, simán el szoktak ájulni bizonyos gyerekek, és ez az affektív apnoé nem hiszti, bár sokan (kényelemből) annak mondják, meg méregzsákságnak. Ilyenkor a gyerek nem tud levegőt venni, nem pedig nem akar. Szóval minden gyerek csinálja, hogy nem vesz rögtön levegőt, de nem mindegy, hogy meddig és hogy elájul-e. Ármin legalább nem kékült, hanem vörösödött...

Vindo, kicsit veszélyes vadaspark, gondolom, 10 kmh-val tudtál kb. menni...

Ma vagyok jobban, tegnap elmúlt és visszatért a hasmenés (na nekem még ilyen sem volt), most egyelőre nyugi van bennem. Elmentem fodrászhoz is, van egy ilyen bioszalon a közelben, abban az a jó, hogy akármikor lehet menni, nem kell bejelentkezni, szombaton is nyitva vannak már korán és a nők haját férfiak, a férfiakét nők vágják. Elfoglalt szülőknek ideális.

Kép
Kép
 
 


Halihó!

Köszönöm Lányok, ma már jobb. Bár még rendesen fáj a torkom, de az orrom kevésbé folyik. Olyannyira jól vagyok, hogy ma egy ADHD konferencián ültem. Érdekes volt.
Irinám, volt tőletek is előadó, nagyon jó volt a csajszi. (F. Rita)
Hú, Irina, én ezt nem is tudtam. Mondjuk nekem már biztosan nem lesz ilyen élményem, legalábbis saját gyerekkel nem. Szuper, hogy jobban vagy.

Vindo, akkor jó, hogy megúsztad ezt az utat komolyabb baj nélkül.

Na, a konfi után beestem a Libribe, vettem egy angolozós könyvet, aztán itthon Bercó közölte, hogy ő bizony éhes. Amit tegnap főztem, az természetesen nem kellett neki, így nekiálltunk kakaós kalácsot sütni. Ő is segített, már eszi is. Most meg írom majd a portfóliómba az óraterveket.
 
 


Maggie, igen, Rita szuper szakember és előadó (a többit hagyjuk... tanárként elég fura dolgai vannak). 
Angolozós könyv: szuper!

Kép
Kép
 
 


No, állapotom ma normalizálódott :-)


Kép
Kép
 
 


Adhd tesomek kisfia is az. Ha jol tudom ok szerveztek ide le db be a konfit.

KépKép
 
 


Jó reggelt!

Ez a levegővételes dolog elég durva lehet
Remélem, többet nem lesz ilyen, egyszer eset volt, és kész.

Konfi - biztos jó lehetett.
(De ez szerencsére engem nem érint, már papírom is van róla:)

Kaqk, örülök, hogy minden rendben veletek:)

Angolos könyv

Én ma megint felkeltem hatkor. Úgy látszik ráálltam, hogy ilyenkor dolgozok egy órát, és este szépen elalszok...
Délelőtt takarítani kell, jönnek anyáék, és hozzák az unokatesókat is. Rugó nagyon várja őket.

Kép
 


Az milyen már, hogy a Tesco márkájú porszívóba nem lehet porzsákot venni a Tescoban????

Kezdek porszívózni, kirázom a régit

Kép
 


Azt még leírom, hogy Portóba elfogadták a jelentkezésünket, és egy projektből állják a szállásomat, a regisztrációt és az utatPénz beszélKirály

Kép
 


Találtam egy porzsákot az ágyneműtartóban.
Takarítást befejeztem, most mirelit pizzát sütök. Gábor lecsót csinál bográcsban az udvaron.
Idilli.

Kép
 


Halihó!

Vindo, gratulálok Portóhoz, ez szuper! :-)

Családi nap volt, unokhúgocskával, a fiúkkal, lehet, nem kellett volna annyi rétest ennem, ha már annyira ügyelek a vonalakra manapság. De hát annyira szeretem és úgy örültem, hogy már bármit ehetek. 

Kép
Kép
 
 


Rétes

Nálunk semmi hír, kivéve azt, hogy a munkahelyemen megint nem fűtenek, tegnap is teljesen átfagytam. A hőmérő mutat ugyan húsz fokot, de nem hiszek neki
Szerdán ovis nyílt nap lesz, mehetnek a szülők is, de sajna most nem jutunk el. Remélem, Rugó nem lesz nagyon szomorú.
Ma sok dolgom lesz, szerencsére kevesebb órával és több apró-cseprő munkával.


Kép
 


Van fűtés

Kép
 


De már lekapcsolták
Megyek kávézni

Kép
 


Hahó!

Vindo, ez a fűtésmizéria! 
Ovi: én meg az ovis kertrendezést hagyom ki, nem lustaságból, de nem látom be, addig hol és kivel lenne a kicsi. Ez van. 

Ádinak nyálciszta nőtt a szájában (mint kiderült, így hívják azt, ami az ínyen nő, azonos színű vele és rémesen néz ki). Érik neki egy fogászat is. 
Itt sincs amúgy semmi, szokásosan telnek a napok: megrendeltem Ármin tortáját jövő hétre, megnéztem ismét egy kínai filmet (Szigorúan piszkos ügyek 1. -- már láttam anno, és megint megállapítottam, milyen baromi jó film, az apropó: a 2-3. részt is most végre megtekintem). Meg néha franciát tanulok egy kicsit, végtelenül lassssssssssssssssan, mert idő is kevés van, nehéz nyelv is (merugye a kiejtés már eleve nem semmi, ti. vannak logikus összefüggései, de ezermillió kivétel, a kedvencem a mais, ami kötőszó, meg kukorica jelentésű is, utóbbi esetben az a-n van két petty, a kiejtés viszont teljesen más; gazdag az alaktana, két nem van stb.). De elszórakoztat. 


Kép
Kép
 
 


Hahó.
Na, erről a nyálcisztáról még sosem hallottam... Mitől nő egy ilyen ki? De hülye dolgok vannak a világban.

Nyílt nap - sokan nem is érnek rá, mondták benn, hogy van olyan csoport, amiben egy szülő sem tud jönni (gondolom, a minisek).
Melegítőnaciban kell mennie Rugónak, más kívánalom nincsen.
Amúgy lett volna futás. Arra még el is mentem volna tényleg.

Tegnap vittem magammal Leót is futni, és csak ketten mentünk. Hát, elég durván húzott. Pláne, ha meglátott egy macskát
Fáj is kicsit az egyik lábam, de hátha estére elmúlik.

Maggie, holnap olyan negyed kilenc körül ott vagyunk. Köszönjük!

Többiek???

Kép
 


Megérkeztem. Fűtés van, jegeskávét hoztam otthonról. Indulhat a nap

Kép
 


Vettünk egy grillcsirkét hazafelé. Nagyon finom volt.

Maggienek a gépe elromlott, nem tud jönni.

Kép
 


Hahó!

Vindo, jobbulást a lábadnak! no például a sporttal az egyik bajom épp a fájdalmak-sérülések. Ettől függetlenül futni tök jó.
Nyálcisztáról még a neten is alig van valami, oly rejtélyes. Nem tudom, mitől keletkezik.

Ádiék holnap Gyöngyösre mennek az ovival egy múzeumba. Péntektől már nincs ovi, úgyhogy a négy napban mi is fogunk mászkálni. 


Kép
Kép
 
 


Gondolom, a Mátra Múzeumba. Mi is oda készülünk évek óta De nem jutottunk el még sajna...

Hülye nyálciszta.

Nekünk holnaptól nincs ovi. Ezért megy Rugó Maggie-ékhez (köszönjük!), amit már nagyon vár.

Kép
 


Igen, oda mennek.
Hamar bezárt az ovitok így húsvét előtt 
Megyek, megkísérlek olvasni valamit.

Kép
Kép
 
 


Ja, soha sem egyezik meg az ovizárás az én szünetemmel

Sikerült olvasni?

Maggie, köszönjük a pesztrálás.
Rugó totál ki van készülve, ásítgat és tévét néz.
Kész lett a törött gyűrűm is.


Kép
 


Jó reggelt.

Kép
 


Halihó!

Hú, a tegnapi napom olyan volt, senkinek nem kívánom. Már másfél hete kinlódok valamilyen takonykórral, ami is mét az arcüregemre ment. Tegnapra annyira rosszul voltam, hogy elmentem orvoshoz, megint antibigyót kaptam. Itthon meg nem tudtam semmit sem csinálni, mert fájt mindenem, de elaludni sem sikerült. AztánLmég a gyomrom is elkezdett vacakolni, aminek az lett az eredménye, hogy egy köhögési roham után mehettem könnyíteni magamon. Legalább a gyógyszer nem jött ki szerencsére. No, meg étvágyam sem volt tegnap. Alig ettem. Egyelőre még most sem izgat az evés gondolata. 

Vindokám, remélem, Rugónak nem lesz baja. 
Mondjuk, az itthoniak is tartják magukat, csak én szerencsétlenkedek itt. Már megint a szünetben. Karácsonykor is ez volt. 

A dologra a korona, hogy nagylány is lettem. Mi jöhet még?

Egyébként rendben vagyunk, csak a fetrengésem miatt nem haladok a portfóliómmal. Pedig hamarosan határidő van. Ma már megpróbálok tenni valamit az érdekében. Bár erőm, mint egy szúnyognak. Még azt sem tudom, hogy mit fogok főzni a fiúknak, hogy ne legyek rosszul. 

Rugó nagyon édes volt. Egyébként hihetetlen, de mindig kakaskodnak a fiúk. Olykor már azt hittem, hogy rendeződni fog a dolog. Mondjuk akkor, amikor a párnákból, szivacsokból várat kezdtek építeni. Be is másztak, aztán egy rövid ideig jól elvoltak. 

Na, megpróbálok egy kicsit dolgozni, amíg alvás van. 

 
 


bocsi a hibákért. Néha önálló életre kell a billentyűzet. 
 
 


Sziasztok!

Hú, Maggie-m, Neked mielőbbi jobbulást, drága!!! Még olvasni is rossz ezt a sok nyavalyát!
Mikorra kell azt a rémséges porfóliót leadnotok?


Vindo, köszi, igen, egy novellányit sikerült :-)

Bocs,  h nem jöttem, akartam írni két napja, de a bnetnél folyton összeomlott a chrome-om most is tíz perc két kattintásnyit elintézni rajta 



Két napot a Balatonon voltunk egy barátnőmék nyaralójában, Szemesen. Hát ott ma délutánig olyan jó idő volt, ragyogó napsütés, a gyerekek is nagyon bírták. 4 felnőtt, 6 gyerek, mondjuk azt a ricsajt...  Szemes gyönyörű, régi kúriák, villák a partnál, totál nyugalom (csak horgászok és helyiek), minden zárva. Igazából nem értem, az emberek a hétvégét miért nem töltik ott a telken, miért csak a nyár érdekes a Balatonon, most is hihetetlenül gyönyörű. 
Visszafelé az autópályán meg kellett állnunk, akkora vihar volt, h semmit se láttunk, én meg azon agonizáltam, h hátulról belénk ne hajtsanak... a kicsi meg üvöltött, mert félt a viharban (hangosan verték a vízcseppek a kocsit). De épségben hazaértünk.

Kép
Kép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron