Új privát üzeneted érkezett!

Ügyi vagy! Ha lassan megy le, nem jön vissza majd annyi. Heti -1 nagyon király!!!!

Böbi

Kép

Kép
 
 


Tipikus dagianyu, nem?

Hát szerintem csodaszépek - mindketten!

Kép

Szilvánusz

Kép

Kép


Egyetértek az előttem szólóval!!! Ubul és Ubulanyu jól néz ki, nagyon! Ezért (is) fényképeztem le őket :) És Ubulanyunak semmi köze dagianyuhoz!

Playgirl: gratula a fogyáshoz! És utólag is Boldog Szülinapot az egyévesnek!
 
 

 
 

Egy utolsó hozzászólás, aztán fejezzük be ezt a dagi-nem dagi kérdést: 178 centihez immár 8-val kezdődő, de a második felében levő kilo minden számítás szerint sok.....érzem az izületeimen, térdemen, bokámon, mindenen, amúgy meg nem jönnek rám a terhesség előtti pólóim és ez igencsak frusztál.....az oldalamon levő úszógumit pedig jó izléssel takartam a felsővel, na de mi lesz nyáron??? Meg fogok sülni, ha mindig kell egy kardigán rám....Amúgy nézzétek Jimet, bazi jól nézett ki 7x kilosan is, de azért igazán most a tuti!!!!!!

Ja, és nagyon röhögtem, mert a gyerekem is másfélszer akkora, mint a többiek, így legalább az arányaink olyanok, mint pl. Szilvánusz és Marcinak......ezért jó, hogy ekkorára nőtt Ubulka!

Egyébként köszönöm mindenkinek a bíztatást, nagyon aranyosak vagytok, de a fenti érvekkel szerintem megérthető, hogy miért nem érzem jól magam a bőrömben....

de sebaj, van előljáró jó példa, próbálom követni Jim doktornőt!!!

Kép

KépKép
 


egy kis off a blogban ;)

E heti Szülinaposaink. Sok-Sok Boldog Szülinapot Nekik!!!!

b.márti77 Bence 2008.03.23
biribon Luca Sára 2008.03.23
mimi80 Máté Benjamin 2008.03.23
monácska Nóra 2008.03.23
panny Olivér Levente 2008.03.24
kiszazsu Vilmos 2008.03.25
Petramama Boróka Kincső 2008.03.25
bnesz.eva Bianka 2008.03.26
driakk Sári 2008.03.26
Mni Lilla 2008.02.28
ajsa Sarolta 2008.03.28
rima Leon 2008.03.28
kikó70 Zalán 2008.02.29

És e heti Hófordulósunk. Sok-sok Boldog Hófordulót Neki!!!

Potyka Dániel 2008.07.25 8 hós
 
 


...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára biribon 2010.01.13 00:35-kor.

 
 


Egyéves kispasim:

Kép
Kép
Kép

Zsu
Kép
Kép
 
 


Zsu!

De jó, hogy látunk rólatok is képet!
Nagyon nagy fiú lett Vikó! :D
Isten éltesse még vagy 100 évig!

 
 


Biribon, Kiszazsu, végre képek!!!!!!!

Gratula mindkét "nagy" szülinaposnak!!!

Kép

KépKép
 


E heti szülinaposaink. Sok Boldog Születésnapot Nekik!

beuska75 Alexa Gréta 2008.03.31
enikoe182 Noémi 2008.03.31
tcis Christian 2008.03.31
norco Brúnó 2008.04.01
arizona Gréti 2008.04.03
Kölyök Máté 2008.04.05


És ezennel végetért a köszöntés. Minden egykor volt, márciusban szült topik-tag babája egy éves lett, vagy egy éves lesz a héten.

Mindenkinek szépet, boldogat, békéset ;)
 
 


-5kg !!!!!!!!!!

Kép

KépKép
 


Esztexx: Adjak magamról ötöt??? Csak, hogy ne hiányold a tieidet!!! :lol: :lol: :lol:

Kép Kép Kép
 
 


brávó dédé, ügyibéb vagy, és baszki ezt úgy érted el, hogy csak olyan fogyós lónyálat iszol már régóta?! Kép kemény vagy mint a vídia. Kép
fanetta, nyuszikám, ha dédé valami hirtelen debil fellángolástól vezérelve vissza szeretné kapni a lekínlódott öt kilóját, méghozzá hájtranszportációval - valakitől, akkor az nehogymá' te legyél, hallod. Kép
 
 


Sziasztok!

Hát én is végre itt. Mármint számomra végre mert jó hallani rólatok!
Költöztünk, nekünk ez a hobbink meg más hobbira nincs péééz.
Most kötötték be a netet, és örömmel látom a képeket!
Eszterxx!
Én nem bánnám a helyedbe hogy nem 3X meg a súlyát az Úr, elég férfias így is a "kicsike"!
ő látom nem diétázik megkóstolt mindent!


Hédi!

Nagyon csinos lettél!!!!!büszke lehet azzzzurad, meg te is!!!!!!
Én sehol sem tartok fogytam 3-at híztam 4et :cry: :cry:
Nagyon cuki a fiad is!!2 torta?? és a 2. szülinapján majd3-om??stb..
Nekem akkor már 27 jár :lol:

Zsu!

vikónak is boldog szülinapot!!!!!!!!!!!!
Ő is jól megnőt!!És Alexa is!
Sok szép évet kívánok még nektek!!!

Rólunk picit.
Próbálok rendet rakni így költözés után. A Ház szép lett de van méág bőven mit csinálni rajta sajnos tehetség van de pééééz nincs rá.

Tegnap délelőtt Alizka elesett és a csempe lábazati kő sarka beleállt a szemöldökébe.(nem gondoltam hogy a lábazati kő is egy veszélyforrás) Sokáig nagyon vérzett alig tudtam megvígasztalni addigra csupa vér lett minden. Kb. fél cm nyílás a homlokán és még este is vérzett egy picit, leragasztottam és cserélgettem a kötést.
Persze a férjem nincs itthon, a lányommal horgásznak a Velencei tónál.
Lehet hogy dokihoz kellett volna vinni de nem szerettem volna ha varrják, remélem szépen beforr. Mára elég szép lett picit már sebesedik.




Szép napot és kellemes húsvétot nektek!!!!!!

Ha valaki a XVIII. kerületben jár nagyon szívesen látnánk nálunk!!!

pepike


Kép

Kép
 
 


háj, végre én is itt!

pepike, nem irigyellek a költözés miatt, jaj de utáltam én is......messze vagy, az igaz van kocsim, de nem merek a városba bemenni. de ha erre jársz... 8) Alizkának jobbulást, az én gyerekemnek meg a szeme sarka repedt fel tegnap...immár másodszor. Olyan mint egy tank, nem számít a lépcső, semmi....kis gyagya.

Eszterxx, írtam pü-t, így 1 hónap után. Most vettem észre, azért is jöttem :D hogy állsz a fogyással? Iszod még a turbószart? Én már kezdek elég jól kinézni (szerénységem is változatlan). de van mit formálni, de legalább rámjönnek az S-es rucijaim, na jó, nem az összes, csak ami nyúlik :lol: raknék fel képet is, de inkább majd priviben. de nem most, mert most koccolunk Aldiba.

csók.
 


A Szociális Minisztérium válasza:

"Tisztelt Polacsek Eszter Asszony! (anyád az asszony, teeeeee)

Hivatkozva a főosztályunkhoz intézett kérdéseire - bölcsödei felvételi kérelem elbíráslása - az alábbi tájékoztatást adom:

A bölcsöde - a személyes gondoskodást nyújtó ellátások körébe tartozó gyermekjóléti alapellátás - a gyermek napközbeni ellátását biztosító intézmény.
A személyes gondoskodást nyújtó ellátások szabályait, az ellátás igénybevételének módját, a tájékoztatási kötelezettséget a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény (továbbiakban Gyvt.) 29§-33§ határozza meg.
Az Ön által írt levélből kitűnik, hogy 2008. október 6-án kérvényezte a RÁkosmente Egyesített Szociális Központban gyermeke bölcsödei felvételét a szükséges dokumentumokkal együtt, melyre 2009. februárjáig nem kapott választ.
A Gyvt. 29§-ában foglaltak szerint, a helyi önkormányzat rendeletben szabályozza az önkormányzat által biztosított személyes gondoskodás formáit, illetve az igénybevételre irányuló kérelem benyújtásának módját és a kérelem elbírálásának szempontjait.
Ha az önkormányzat rendelete eltérően nem rendelkezik, a kérelmező a kérelmet a lakühelye szerint illetékes települési önkormányzat által fenntartott intézmény vezetőjénél nyújtja be, más intézmény esetében az önkormányzat polgármesteri hivatalánál.
Az ellátás igénybevételéről, vagy a helyi önkormányzat képviselő-testülete határoz, vagy a települési önkormányzat jegyzője, vagy a fenntartó önkormányzat rendeletében meghatározott körben az intézmény vezetője (na, most igazodj ki, mi is van......)
Állami fenntartású intézmény esetén, ha az intézményvezető intézkedése alapozza meg az ellátás igénybevételét a döntésről az intézményvezető írásban értesíti a kérelmezőt (mint tudjuk, senki nem döntött, válaszolt....)
Ha a kérelmező az intézmény vezetője által hozott döntéssel nem ért egyet, az arról szóló értesítés kézhezvételétől számított 8 napon belül a fenntartóhoz fordulhat (írtam az önkormányzatnak is februárban, ők sem válaszoltak......na most, akkor vajon mi van???)
Abban az esetben is ez az irányadó, ha az intézményvezető az ellátás igénybevételéről nem intézkedik.

A bölcsöde nyitvatartási idejére vonatkozó szabályozás a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint a személyek szakmai feladatairól és működési feltételeiről szóló 15/1998 (IV.30.) NM rendelet 30§ (1) bekezdésében foglaltak az irányadóak. (köszi :lol: )
A bölcsöde a fenntartó által meghatározott napi nyitvatartási időn belül biztosítja a gyermekek ellátását. A gyermek napi gondozási ideje a 12 órát nem haladhatja meg. a bölcsödék nyitvatartási ideje általában napi 12 óra (hahaha!!!!! Ezt ugye ők sem gondolták komolyan!!!!Valaki tud egy bölcsit reggel 7-től este 7-ig?????)

Tudjuk, hogy ma már az édesanyáknak is minél korábban vissza kell menniók a munkaerőpiacra (tudjátok, bazmeg! Ti hozzátok a törvényeket, ami csak elvesz tőlünk, de nem ad!!! Mi az, hogy tudjátok????Családi pótlék befagyasztva, gyes-gyed lerövidítve, vajon miről beszélnek?????), hiszen sok esetben a család egzisztenciája, megélhetése függ ettől.
Mindannyiunk közös érdeke, hogy sikerüljön olyan kompromisszumos megoldást találni, ami jó a családoknak, kisgyermekeknek, és amelynek segítségével ezt a sokféle érdeket össze lehet hangolni. Kell olyan köztes megoldás, hogy a nő munkavállalása, a gyermekvállalás, a család egzisztenciális biztonsága nem egymást kizáró módon jelenjen meg.

A Kormány kezdeményezésére 2006. január 2-től a családok támogatásáról szóló 1998. évi 84. törvény lehetővé teszi a szülő számára, hogy a gyes mellett a gyermek 1 éves korát követően 8 órában is dolgozhat, ezáltal biztosítva a választás lehetőségét. (mi között?????? amit keresek, babysiterre költöm, vagy otthon ülök és elvesztem a munkámat? Hát köszi!!!)

Ugyanakkor tény, hogy a bölcsödei ellátást a 0-3 éves korosztály 8%-a veszi csak igénybe, pontosan a férőhelyszámok adta szűkös lehetőségek miatt.

Új férőhelyek létrehozására, bölcsödei infrastruktúrális fejlesztésre Európai Uniós Források állnak rendelkezésre, de sokkal nagyobb az igény, mint azt ki lehetne elégíteni.

Felhívom szíves figyelmét, hogy az Alkotmánybíróság 60/1992.AB határozata, valamint a jogalkotásról szóló 1987. évi XI. törvény alapján a fentiek a minisztérium szakmai álláspontját tükrözik, amely egy esetleges jogvita esetén az eljáró bíróságot nem köti, állásfoglalásnak nem minősül.

Dr. Katonáné dr. Pehr Erika"

Hát ennyi a minisztérium remek válasza és itt a kör bezárul. Írtam az önkormányzatnak, nem válaszoltak. Gyurcsány átdobta a Minisztériumnak, ők pedig ezt a semmitmondó választ küldték.

Írok majd még, csak most megbeszélés megbeszélés hátán.

Ja, és Fosternek:

pehr.erika@szmm.gov.hu,
Bajnainak pedig már nem lehet közvetlenül írni, neki a hivatalos címe:
kormanyszovivo@meh.gov.hu

Kép

KépKép
 


jaj eszterxx, nem bírtam végigolvasni, olyan uncsi és semmitmondó volt. Én most íratom be a kicsit májusban, viszek iskolalátogatásit, munkáltatóit, nagy ovis...reménykedek. Mondjuk ha fel is veszik, még mindig nem tudom, hogy fogom kivitelezni, hogy odaérjek hozzá időban, hisz tegnap negyed 5-kor mentem a nagyért, és kábé 5 gyerek volt még rajta kívül az egész oviban. (van vagy 8 csoport)
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Tudom már 1 hónapja nem írt senki, de gondoltam hátha benéztek.
Lenne egy kérésem hozzátok!

Beneveztem a kislányomat Alexát egy babaszépségversenyre a http://www.noiportal.hu-n.

Ha időd engedi, az alábbi linken keresztül lehet rá szavazni:


http://www.noiportal.hu/noiportal_babas ... p.472.html


(Egy hónapig lehet szavaznil, minden IP címről egy órában csak egy szavazat adható.)



Jelenleg 25. helyen áll a 860 gyerek közül, szükségünk lenne néhány szavazatra, hogy előrébb kerüljünk.



Előre is köszönöm szavazatod.

Beuska

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Bocsi hogy ismeretlenül zavarok itt, de hátha eljut eszterxx-hez.

eszterxx : írtam Neked privit kérlek jelentkezz!

Köszönöm

Gabi
 
 


Sziasztok !

Engedjétek meg, hogy kicsit reklámozzam a családi vállalkozásunk keretében megalapított Tárnoky Fodrásziskolát, melynek 12 hónapos OKJ tanfolyamára szeretettel várunk minden jelentkezőt.

Az év tanulója 100.000 forint jutalomban részesül !

Tárnoky László minden idők legeredményesebb magyar fodrászmestere, számtalan nemzetközi és magyar verseny nyertese. A Magyar Állam által fodrászként elsőként a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével kitüntetett szakembere több évtizedes oktatói múlttal a mai élvonalbeli sztárfodrászok
( Hajas László,Gellei András, Zsidró Tamás ) generációinak kinevelése után saját fodrász akadémiát alapított Tárnoky Fodrásziskola néven.

Vidékieknek elméleti oktatás távoktatásos rendszerben is.

www.tarnokyfodrasziskola.hu Kép
Vendég
 


Kacika!

Hátha véletlenül jársz még erre! Küldj egy üzit nekem a montana26@citromail.hu címre. Fontos lenne és sehol nem tudunk elérni.

Köszi.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Kedves Kismamik!

gremese vagyok a "2007 szeptemberi babák" topikból.
Szeretnék nektek bemutatni pár saját készítésű MEI TAI-t, amelyet meg is vásárolhattok tőlem.

A MEI TAI egy ősi ázsiai babahordozó eszköz. 3-4 hónapos kortól (de azért egészen piciket is (1 hónaptól) lehet) 15 kg-ig (vagy ameddig a mama elbírja) használható.

Pár fontos információ a megkötésről:

A MEI TAI pántokat mindig csomóra kössük.
A baba hasa simuljon hozzánk, akkor elég szoros a hordozó.
Még nem ülő babáknak a háta mögött kössük a vállpántot.
Már ülő babáknak a feneke alatt köthetjük a vállpántot.
MEI TAI háti hordozást először másik felnőtt jelenlétében gyakoroljunk, ágy mellett.
A pántok a vállunk közepén menjenek, ne a nyakunknál.

Elöl hordozásnál az ajánlott kor: 1-6 hónap, csípőhordozásnál: 3-10 hónap, háti hordozásnál: 3-24 hónap, vagy ameddig elbírjuk csemeténket.

Az általam készített MEI TAI kétoldalasan hordható, megerősített varratokkal készül, bélelt derék- és vállpántokkal, bélelt combrésszel, és a vállpántokon akasztó fülecskékkel ("színén és fonákján" is), jó minőségű anyagokból!

Ára: 5300 Ft helyett Babanetes kismamiknak: 4700 Ft!

Amennyiben felkeltettem valakinek az érdeklődését, több képet szeretne látni a hordozókról, az kérem írjon privit.

További kellemes babázást!
:D :D :D

Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Kismamik!

Ismét "zavarlak" benneteket. :D
Elkészültek az új mei tai-ok, amiket megnézhettek a teszveszen. (Teszvesz/keresés/felhasználó keresése: gremese).

Ha valamelyik megtetszik, írjatok privit, és elkészítjük babanetes áron! (Sima, galléros: 4700 Ft, alvócsuklyás: 5300 Ft).

Folyamatosan lesznek mei tai-ok, a legegyszerűbb az, ha a teszveszen követitek nyomon. (Már akit érdekel). :)

További kellemes babázást és szép napot!

gremese

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia!

Ajánlom figyelmedbe, ha szeretsz utazni és szereted az extrém kedvezményeket!

Turisztikai - információs portáljainkon keresztül több száz szálláshely között válogathatsz, illetve exclusive üdülési csomagokat vásárolhatsz extrém olcsón!

Dióhéjban a vállalkozásról:
www.szallasszerviz.hu portál belföldi szálláshelyekről és kapcsolódó szolgáltatásokról ad információkat a hazai utazni vágyó közönségnek.

www.familytravel.hu portál kiemelten a családoknak szóló, gyermekbarát szálláshelyeket és a kapcsolódó szolgáltatásokat katalogizálja és teszi elérhetővé a családok számára.

www.aukciosutak.hu portál üdülési ajánlatokat, programcsomagokat kínál eladásra licit formájában, illetve direkt ajánlatokon keresztül.

Amennyiben szeretnéd igénybevenni az extrém, esetenként 40-50 %-os kedvezményeket, kérlek kattints az alábbi linkre és igényelj Travel Action Klubkártyát most díjmentesen!

www.szallasszerviz.hu/oldal.php?megnyit=1004

KépKép
 
 


Sziasztok! bocsánat a zavarásért ! szeretném figyelmetekbe ajánlani FP játékok jó áron! nézzétek meg!

http://www.teszvesz.hu/show_user_auctio ... d=12066568
Vendég
 


Kedves Kismamik!

Újra zavarnálak Benneteket egy picikét. :) Utoljára nyáron írtam a topikba saját készítésű MEI TAI-jokkal kapcsolatban. Azóta sok víz lefolyt a Dunán, gyártóvá léptünk elő és eljutottunk idáig: www.mei-tai.hu .
Ezt az oldalt szeretném Nektek bemutatni. :)
Amennyiben valamelyikőtöket komolyabban érdekelné eme babahordozó, az kérem írjon nekem privit!

További kellemes babázást és/vagy pocakosodást! :D

Gremese

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Bocs a zavarásért!

Vannak vadiúj harisnyáim Primark és Dunnes Store-ból.
Ha valakit érdekel, most raktam fel képeket babaszobára. Dec 18-án tudnám postázni. Gyönyörűek!

http://www.babaszoba.hu/csevego/temak/G ... ?#h8960974

Izelítő:
Kép Kép

Ha vennél, légyszi babaszobára írj, vagy privit!
Köszi!
 


MINDEN 2008. MÁRCIUSI BABÁNAK NAGYON BOLDOG 2. SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!

:D

mpatr és a fiúk

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: