Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Lassan kisbabát szeretnénk a párommal, viszont van egy húgom, aki sajnos agyi bénulásban szenved. Nagyon aggódunk, hogy esetleg a kisbabánk beteg lesz:(

Elmegyünk Genetikai tanácsadásra, ott az orvos a testvérem leletei alapján biztos tud mondani valamit,de addig is szeretném, ha felvilágosítanátok ezzel a témával kapcsolatban. Minden érdekel.

Milyen vizsgálatok léteznek arra, hogy még terhesség előtt meg lehessen állapítani, hogy hordozok -e én vagy a párom bármiféle betegséget?
A terhesség első szakaszában milyen bizonyossággal tudják kiszűrni a genetikai betegségeket? és a további szakaszokban?

Minden segítségnek nagyon örülnénk. Esetleg magánklinikák elérhetőségeit is szeretném elkérni.

UI: ha vannak már ezzel a témával foglalkozó topicoc, akkor segítsetek légyszíves, hogy megtaláljam, még új vagyok itt.

Köszönöm szépen
 
 


Stündi! :)
Jelenleg a legjobb genetikus MO-on dr. Horváth Krisztina (én úgy tudom), ő most a Szabolcs utcai kórházban rendel, azért írom, hogy most mert állítólag valahová át fogják költöztetni azt a részt! Szóval ha felhívod őket, ott biztosan tudnak segíteni! Még annyi, hogy a Géndiagnosztikai Centrumban is rendel az Istenhegyi úton, kérsz egy időpontot hozzá, a neten biztos rá fogsz találni, külön honlapjuk van!
Down kort már a terhesség 10. hetétől ki tudnak mutatni chorionbiopsiával, hasfalon keresztül szövetmintát vesznek a méhlepényből!

Sok sikert! :)
 
 


Szia!

Köszönöm szépen a segítséget.
Már kikerestem a Géndiagnosztikai Centrum számát és nemsokára időpontot is kérek. Köszönöm a doktornő nevét! Sokat segítettél.
 
 

 
 

Szia Stündi!
Akkor most megosztom Veled a tapasztalatomat. Mivel 37 éves vagyok, úgy döntöttem,hogy elmegyek az Istenhegyi klinikára vértesztre, kikerülendő a lepény biopsziát. Meg is lett az eredmény, 5% esélyem volt arra,hogy down-os a baba. Ezen a klinikán a biológus nagyon melegen ajánlotta,hogy keressem fel a Söft-Mérei kórházat lepénybiopszia miatt. Nem untatlak, utána olvastam a dolgoknak, az enyémnél sokkal kevesebb %-osak is mentek biopsziára. El is mentem, a beavatkozás 3 percet vett igénybe , nem fájt, utána sem. Kiderült, hogy egészséges a babám.

Hozzáteszem, hogy a Söfiben a genetikán egy nagyon kedves, és segítőkész hölgy elmondta, hogy a vértesztes szűréseket 35 alattiaknak, ajánlják, mert nekik nem végzik el a kromoszóma vizsgálatot.
Én a magam esetéből annyit tanultam,hogy azt a pénzt amit elköltöttem egy vértesztre, elkölthettem volna a biopsziára, amely 100%-os eredményt ad 1 héten belül. Igaz,hogy a Söfi fizetős lett, és be kell feküdni előtte este 7-ig, reggeli után, 9 körül végzik a műtéteket. Utána 1 óra fekvés, és a délutáni órákban lehet hazajönni. 1 hét múlva UH-on megnézik, hogy minden rendben van-e!
Hajdu Krisztináról én is a legjobbakat hallottam.

Sok sikert Tündi!!! A legjobbakat kívánom!! :D
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron