Új privát üzeneted érkezett!

Eperke :lol: :lol: Gratulálok, nem semmi, hogy a kiscsaj ilyen nyugodt, és még unatkozol is mellette!! Ilyet még nem is nagyon hallottam! Magadnak főzöl? MIt szabad ilyenkor enni? Mit nem? vagy ez egy hülyeség, és bármit lehet?

MOst jobb idő van.. Kiviszitek Őket sétizni? Beváltak a babakocsik???
Tényleg, erről írhatnátok nekem, mert mi még mindig a vásárlás előtt vagyunk! Milyet ajánlotok?

Mi jött be és mi nem? Minden érdekel!! Légzésfigyelő, pelus, pelenka, krémek, bébikád!! Segítsetek, hgoy majd milyet válasszak, ha hamarosan elkezdek vásárolgatni!!! :wink:

azért, ha nagyon unatkoztok :wink: , jöhettek ám gyakrabban :wink: :wink: ---Eperke :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Szia Madaran,

Még nem voltam lent vele sétálni, mert az elsőn lakunk és nem akarom még a babakocsit emelgetni egyedül, vigyázok a sebemre.
Párom meg dolgozik, meg olyan nyálkás az idő. Inkabb kirakom az erkélyre a babakocsit.
Szóval még a kocsiról nem nagyon tudok mit irni. Bergonosat vettünk, amúgy nagyon strapabírónak néz ki.
Nekem anyum kórházba dolgozik az újszülöttön, így onnan hozoztt légzésfigyelőt ami itt lehet fél éves koráig, meg mérleget is. Szerintem jó dolog a figyelő, nyugodtabb vagyok tőle. Bár a múltkor beriasztott, de csak azért mert merült le az elem és rossz volt az érintkezés. Jól megijedtünk. De nem volt semmi baj.
Pelenkákkal én is bajban vagyok, mert mindig kifolyik a kaki belőle. Először a DM-es babylove pelenkát hasznaltuk, újszülöztteknek valót. Jó az ára és a minősége is, nekünk bevált. Most már 4 kg felett vagyunk, ajándékba kaptunk 2-es Pampers pelenkát, hát ez nem vált be. alig várom, hogy elfogyjon. A következő a Libero lesz. Árban a legjobb és sok ismerős dícsérte. Majd meglátjuk.
Fürdetéshez krémet én csak azt használom amit a doki felírt. Hidrofiles fürdetőt ( nem pont így kell leírni ), mert a Johnson fürdető száritja bőrét.
De például törlőkendőbe a Johnsont használjuk. De mást még nem próbáltunk.
Bébikad: Mi örököltük, de szerintem bármelyik megteszi.

Petra amúgy még mindig jól viselkedik. Tegnap voltunk védőnéninél. 4250 gramm és 54 cm.
Most már olyan sokat gagyog és nevet. Egyszerűen tündéri. És még mindig végigaludja az éjszakát.

Ha valamire még kíváncsi vagy kérdezz nyugodtan.
Pont a párom is aznap született amikorra ki vagy írva...

Kép
 


Szia Madaran,

Még nem voltam lent vele sétálni, mert az elsőn lakunk és nem akarom még a babakocsit emelgetni egyedül, vigyázok a sebemre.
Párom meg dolgozik, meg olyan nyálkás az idő. Inkabb kirakom az erkélyre a babakocsit.
Szóval még a kocsiról nem nagyon tudok mit irni. Bergonosat vettünk, amúgy nagyon strapabírónak néz ki.
Nekem anyum kórházba dolgozik az újszülöttön, így onnan hozoztt légzésfigyelőt ami itt lehet fél éves koráig, meg mérleget is. Szerintem jó dolog a figyelő, nyugodtabb vagyok tőle. Bár a múltkor beriasztott, de csak azért mert merült le az elem és rossz volt az érintkezés. Jól megijedtünk. De nem volt semmi baj.
Pelenkákkal én is bajban vagyok, mert mindig kifolyik a kaki belőle. Először a DM-es babylove pelenkát hasznaltuk, újszülöztteknek valót. Jó az ára és a minősége is, nekünk bevált. Most már 4 kg felett vagyunk, ajándékba kaptunk 2-es Pampers pelenkát, hát ez nem vált be. alig várom, hogy elfogyjon. A következő a Libero lesz. Árban a legjobb és sok ismerős dícsérte. Majd meglátjuk.
Fürdetéshez krémet én csak azt használom amit a doki felírt. Hidrofiles fürdetőt ( nem pont így kell leírni ), mert a Johnson fürdető száritja bőrét.
De például törlőkendőbe a Johnsont használjuk. De mást még nem próbáltunk.
Bébikad: Mi örököltük, de szerintem bármelyik megteszi.

Petra amúgy még mindig jól viselkedik. Tegnap voltunk védőnéninél. 4250 gramm és 54 cm.
Most már olyan sokat gagyog és nevet. Egyszerűen tündéri. És még mindig végigaludja az éjszakát.

Ha valamire még kíváncsi vagy kérdezz nyugodtan.
Pont a párom is aznap született amikorra ki vagy írva...

Kép
 

 
 

Köszi a sok hasznos infot, raktározok... :wink:
hát, mára nálunk is nyálkás lett az idő. bőrig áztam, mire hazaértem!úgyhogy most tea-citrom, nehogy beteg legyek.

szerencséd van, hogy végigaludja az éjszakát! Milyen rendes, hogy hagyja a mamit pihenni! Egy szobában van Veletek?

a

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Szia,

Külön szobában van tőlünk, mivel viszonylag nem nagy a lakás, így hamar ott tudok mellette lenni.
Meg nem akartam, hogy a páromat sokat zavarjuk, mert ő 3 műszakban jár dolgozni, így kell neki a pihenés.

Kép
 


mi is így gondoltuk! Nehéz lenne időközben "átszoktatni" a másik szobára.. meg tényleg lenne egy kis saját kuckója. Szerintem Ő is jobban pihen meg mi is!
Tényleg fáj a szopiztatás? Vagy hamar belerázódik az ember??
Neked vannak fenn képek valahol??
Gondolom, tök sokat változott már!
puszi, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok.
Én uj vagyok még itt és igazából egy kérdéssel fordulnék hozzátok, mivel nem rég szültetek.

Arra lennék kiváncsi hogy milyen adatok szerepelnek a baba zárójelentésén?
nagyon érdekelne, de sehol se találom.

lécci segítsetek.
 
 


Szia Gabó,

Most nincs előttem de ha jól emlékszem a következő adatokat tartalmaz:
szuletési súly, hossz, fejkörfogat, mellkas körfogat
apgar érték
mikor kapta meg a védőoltást
szülés módja
általános leírás
hazaadási súly
különböző elvégzett vizsgálatok eredményei

Azt hiszem ennyi!

Anna,
Szoptatás: Hát nem egyszerű. Az első nagyon fájt nekem, de azért mert ugye akkor egyből elkezd összehúzódni a méh, és az fájdalmas. De tényleg meg kell tanulni és össze kell szokni a babával.
Íme pár kép Petráról:
Kép Kép Kép

Kép
 


Eperke :lol: :lol: :lol:
Petra gyönyörű!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!

Hamarosan újra Angliába utazok, így megint tudok baba - kismama- női - férfi ruhákat hozni! :)

A hazainál kedvezőbb ár és klasszisokkal jobb minőség jellemzi ezeket a ruhákat! :)
Itt tudtok nézelődni, ezekbe a boltokba megyek biztosan!
Ha valami megtetszett keress meg nyugodtan!


http://www.next.co.uk
http://www.asda.com
http://www.adams.co.uk
http://www.mothercare.com
http://www.debenhams.com
http://www.mands.com
http://www.disney.co.uk
http://www.minimode.co.uk
http://www.bhs.co.uk
http://www.clarks.co.uk

Bogi

KépKépKép
 
 


Sziasztok csajok!

hat nekunk nem volt egyszeru az elmult idoszak.

eloszor is Sophie Kincso Walker december 21-en 0:18-kor szuletett csaszarral, 17 ora vajjudas utan. 4240gr! :shock: itt nem merik, hogy hany centi. mi olyan 55 korulit mertunk.

O kozel sem alszik olyan sokat, mint Petra. pedig nem bannam. :wink:

a szoptatas az elso par hetben faj, amig hozza szoknak a bimbok.
itt van egy krem, Lansinoh, nekem az nagyon bejon es le se kell mosni.
Sophie sajnos nem szopizik ugyesen, igy 1 het alatt lefogyott 3600gr-ra. korhazba akartak kuldeni minket, a vegen tapszer potlasra lettunk itelve. az elso ket hetben mindezt kiskanallal. azota meg medelas haberman uvegbol.
szoval nalunk most a menetrend:20-20 perc cicin, aztan kb 45 perc uvegbol es aztan meg fejnem is kell. szoval en nagyon faradt vagyok!
es tegnap ota elkezdett bukni is.
nem tudom mit vetettem, hogy ennyit szivok.

Anna. voltal mar ultrahangon? van kepetek a picurrol? mi volt az integralt teszten?
nekem nincs bajom a Pamperssel. viszont most fogok kiprobalni egy Moltex oko pelenkat. ez konnyebben elbomlik, jobb a kornyezetnek.

Petra gyonyoru!Kerunk meg kepeket!

kepek:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
 
 


Mush: Sophie csodálatos és nagyon szép nevet találtatok neki, talán még nem is volt alkalmam mondani. Sajnálom, hogy nehezen indul, de hidd el, javulni fog a helyzet. Olivér mindjárt 11 hetes és mi is mellsebbel kezdtük, de olyan durva volt, hogy nem tudtam szoptatni a bal mellemből. (szétnyílt húsig, gennyezett, gyulladásban volt). Aztán kétszer is visszakerültem a kórházba 1-1 hétre, szóval a tejtermelésemnek mindez nem jött jól.
Mivel nagy súlyú baba volt 4110 grammal, sokat is esett vissza a súlya, de ez normális. A gyerekorvosom azt is mondta, hogy ne ijedjünk meg, ha az első hetekben nem hogy nem gyarapszik, hanem még tovább "fogy". De nem így lett, igaz mi is pótoltunk tápszerrel. Most már 6360 gramm
Aztán egy két tejfokozó próbálkozásnak hála, meg a csodakrémeknek, karácsony után már rá tudtam tenni mindkét mellemre, addigra már ő is ügyesebben szopizott (nekik is idő kell, hogy megtanulják), és most már folyamatos 2 hete, hogy nem kell neki pótlás sem, csak anyatej. (voltak már ilyen napjaink korábban is)
Igaz két mellből nyomjuk, de ez engem csöppet sem zavar. És eleinte mi is majd egy órán keresztül szopiztunk, most már két mellből is negyed-fél óra, attól függ, milyen kedve van.

Nézted már a szoptanítot? Nem lehet, hogy az segíthet rajtad?

http://www.minimano.hu/termekeink/91/96 ... t_sns.html

Kép
 
 


Sziasztok csajok!

MUsh :lol: :lol: Jajj, de szép kislányod van!!! Hidd el, nem szívás ez, csak ahogy Wruska írta, kicsit nehezen indul!! De hát ilyen édes kis csomagot szorongathatsz minden nap, az maga a mennyország, gondolj erre!!!
Jók a képek? lányok!!! Csak irigykedek és reménykedem, hogy nálunk is rendben lesz minden!! Az uh-k eddig jók, az Edwardsot, Downt szinte ki lehet zárni. De még az integrált eredményére várnunk kell néhány hetet.

apropo! a képeken látom, és felkeltette a fantáziámat a szopispárna! Ti használjátok? Érdemes venni!!!
Babakocsik beváltak?? Én most megint ott vagyok, hogy tanácstalanul szedem össze mindenhonnan az infokat, mert szép lassan mindent meg szeretnénk venni!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Eperke :lol: Nálatok milyen az élet mostanában??Beállt a rend? :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Madaran: na most talán van egy kis időm, hogy írjak a kérdéseidre.

Először is babakocsi: nekem Concord fusion-om van, és nagyon nagyon imádom. Olivér nem kis baba (6,4 kg és kb 60 centi felett) és hát kell neki a hely és ebben kényelmesen elfér. Még a mózesében is sokáig húzzuk. A bébihordozója is jó nagyon, igaz ott hamar ki kellett vegyük az ülésszűkítőt, mert a téli ruhákkal együtt már nem volt rá szükségünk, de amíg kell, addig az is jó lesz. És így járok bevásárolni is, a hordozóval és a babakocsival. A mózest a sétákra használjuk, abban nagyon jókat tud aludni, úgyhogy nagyon ajánlom. A bébihordozóban is alszik, de nem olyan hosszan és nem olyan mélyen. Mivel nagy kerekei vannak itt nálunk ahol ha vannak utak, akkor azok régiek, ha meg nincsenek akkor ugye...szóval megállja a helyét.
Össze is lehet csukni egészen jól, de azért kis kocsiba nem biztos hogy belefér, de nekünk ez nem volt szempont.
Érdemes ebayről vagy bimbomarket-ről rendelni, persze ha az euro forint viszonya rendeződik, mert mi így fél áron jutottunk hozzá, teljesen újonnan, gyári csomagolásban - ott ugyanis vannak akciók.

Szopipárna: én használtam, használok. Már a 20.héttől volt és így semmi gondom nem volt az alvással, pedig nagy pocim volt. Most a szoptatáshoz csak annyira, hogy magamat kitámasztom vele, mert mi fekve szopizunk, így jött be. A szopiparna.hu-n rendeltem és nagyon korrekt ára volt - néztem több helyen is, de mindenhol drágábbak voltak.

Légzésfigyelő: nekünk olyan van, ami bébiőrös is. Igaz a bébiőrt azt csak napközben használjuk, este nem- akkor úgy is csend van, hallunk minden neszt, nappal meg ugye főzök, vagy takarítok, szóval zizegek, kell egy kis rásegítés. De a légzésfigyelő mindig be van kapcsolva, ha a kiságyban van. Engem megnyugtat, nyugodtabban alszok tőle éjszaka is. Szerintem az mindegy, hogy milyen típusú, mindegyik megfelel a célnak és árban is kb ugyanannyik.

Napirend:
a legnagyobb tanulság számomra, hogy hagyd, hogy minden menjen a maga útján.
Minden igény szerint menjen és akkor majd szépen beáll a ritmus. AZ is jó, ha írod, hogy mikor kel fel enni, mikor alszik, mikor van kaki - tudom, hogy ez hülyén hangzik, de amikor majd fodrászhoz akarsz menni, akkor jó visszanézni, hogy melyik időpont is a szabad - mert akkor mindig, vagy majdnem mindig alszik, vagy, hogy olyankor még sosem éhezett meg. Iránymutatónak jó,meg tendenciát is látsz. Szóval nekem segített megérteni egy két látszólag értelmetlen dolgot.

De Olivér már január eleje óta csak egyszer kel fel éjjel, de 9-től fél7ig egyébként alszik (általában 3-4 körül kajál egyet), de már többször is volt olyan, hogy aludt 5-ig, 6-ig, de egyenlőre ez még nem rendszeres. Naponta 6szor eszik, de csak azért, mert rafkósan a vacsorát a fürdése előtt és után eszi, tehát ketté bontja, hogy bírja a lefekvésig. Már sokat van fent, de azért minden kajaidő között alszik fél-egy órát. A nagy séta az ebéd után van és akkor nagyot is alszik, majdnem 3 órát. Egyébként 3-4 óránként eszik, de ez sok mindentől is függ. Egyszóval igény szerint.

A szoptatás NEKEM nagyon nehéz volt az elején, nem igazán tudtam senkire sem támaszkodni, magamra voltam hagyva, még akkor is, ha volt segítségem. A párom tartotta bennem a lelket, de ezt nekem és a babának kell megoldanunk. Sokat sírtam, bevallom, az elején, de mára megedződtem és így már jobban is megy minden.

Hasfájás: hát az van, de szerencsére nem vészes, és a görcsoldó teljesen megszüntette, remélem, hogy legkésőbb a negyedik hónapra megszűnik és elhagyhatjuk a gyógyszert.

Nem is tudom mit írjak még. Ja fürdés: mr nagyon élvezi és a törölközés és öltöztetés is már kevésbé bőgős, mert sikerül lekötnünk a figyelmét, mióta megkedvelte az egyik csörgőjét:wink:

Madaran, inkább kérdezz, hogy mi érdekel, és azt megírom, mert így most nagyon nehéz összesezdni a gondolatokat.

Rohanok is, mert a délelőtti szunyóka befejeződött, jöhet a játék kajáig:-)

Kép
 
 


Jajj, Wruska!! Olyan drága vagy, hogy ilyen részletesen megosztod velem-velünk a tapasztalataidat.
kocsi: még válogatunk ---túl nagy a kínálat--- Pierre Cardin ps 682-vel szemezünk most, az úgy árban is oké. Amit Te írtál még nem néztem. majd most. Egyébként Mitsubishink van (Colt), sztem bármelyik belefér :wink:
szopipárna.hu-t én is néztem, elég sok jó dolog van ott, ami tetszik. Lehet, hogy akkor érdemes már előbb megvenni?? Szerinem hamarosan rendelni fogok. TÖk jók a huzatok is!!! Valami sárgára gondoltam, de most már pár hét, és megtudjuk a nemét, úgyhogy várok egy kicsit...

tetszik a napirendetek is. Ez a "minden menjen a maga útján" nem akarok én sem rágörcsölni az időpontokra, de azt sem, hogy szétfolyjon a nap.
Fürdőkádat már vettünk. Nem különleges, hanem hagyományos, jó nagy! mEgtetszett, nem bírtuk otthagyni.

MIket lehet már Vele játszani?? Olvasni, énekelni szoktál neki? nézegettem mondókás könyveket, fel kellene elevenítenem a dalokat is, mert semminek nem jut a szövege eszembe... :roll:

Eperke, Mush :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Már lehet vele játszani:lol: Csörgőzünk ezerrel.

Az Anya taníts engem c könyvet nagyon ajánlom, jó dolgok vannak benne. Én az alapján "játszok" Olivérrel. Persze sok dolog ösztönösen jön, de van néhány, amire nem is gondoltam volna.

Mondókák, gyerekdalok---hát én sokszor halandzsázok, mert már nem emlékszem a szövegekre (sokszor a dallamra sem :oops: ), de Olivér így is élvezi. Tudod, egy újszülöttnek minden új :wink: Ja, de az bejött, hogy volt két három dal, amit már akkor is énekeltem neki, amikor a pocimban volt és most is arra nyugszik meg, ha nyűgös, vagy fáradt, szóval érdemes próbálkozni. Egyébként meg kiválasztotta közülük a kedvencét és ezzel kelünk, fekszünk. Ez az adu ász:wink: Ja és ez nálunk a Micimackó

Vásárlás: én is korán megkezdtem. Azt csináltam, hogy összeírtam, hogy mi kell, meg mi az, amit szeretnék megvenni és mivel én nem dolgoztam a korábbi vetélés és a kezdeti vérezgetések miatt, körbenéztem (az interneten is), hogy mi tetszik és mit hol lehet olcsóbban megvenni. Így kész listám volt és sok mindent apránként már meg tudtunk venni, vagy ha láttuk valahol akcióba. Volt amit használtan vettünk meg, volt, amit örököltünk és volt, amit mi magunk csináltunk, vagy alakítottunk át (pelenkázó). Olyan szép volt a készülődés :P, élvezd ki minden percét.
A babakocsival kapcsolatban azt tanácsolom, hogy menjetek el, próbáljátok ki, szedessétek szét az eladóval, tologassátok, meg mindent, ami kell, mert úgy az igazi. Mi is ezt csináltuk, aztán megrendeltük féláron az internetről :roll:

4Dsre mentek? Mikor is mentek uh-ra, amikor kiderül hogy ki lakik odabent?! Neveken gondolkoztatok már?

Kép
 
 


Az én nagy fiam :lol:

Kép

Kép
 
 


Naggyon cukki!!! dad&mum :lol: :lol:

Igen, a kocsinál az lesz.. meg kell nézni, összecsukni, szétszedni...

hu, most próbáltam a micimacit félhangosan elénekelni :wink: hát, ez sem menne végig...Azta! Elő kell szedni ezeket...
Mikortól hall?
Most lépünk csak a második trimeszterbe, uh majd márc.9-én lesz, akkor lesz az integrált második fele és 4D is! Már nagyon várom.

én is szereték már csörgőzni!!! Jujj, de várom!!! :roll: :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


sziasztok!

wruska. nagyon edes Oliver. mennyi haja van!!! :lol: mi kopaszodunk. :oops: itt vannak meg kepek rolunk. ezt minden heten frissiti aposom, ha erdekel titeket:
http://www.flickr.com/photos/andrew_walker/page2/

sajna a szopizas nalunk nem javul. pl most 40 percet volt cicin. hallottam, hogy nyel egy darabig, de aztan benyomot 150ml tapit en meg eppen fejek es mar 140ml korul jrok... :? szoval kiszivhatta volna. lusta. mindegy a lenyeg, hogy van tej, es azt megklapja cumis uvegbol. mi is ket cicibol nyomjuk.

madaran. en elektromos mellszivot mindenkeppen javasolnek!
szopi parnat is! isteni aludni vele, amig masra nem hasznalod! :wink:
majd en is osszeszedem a gondolataim, igerem! :wink: es megirom nekunk mi jott be.
ja a szoveget en se tudom egy csomo mindennek. :oops: :? , de ezen az oldalon van 1-2:
http://www.zeneszoveg.hu/egyuttes/1189/ ... vegei.html

marcius 9! szuper, az mar nincs is olyan messze! drukkolok, hogy minden rendben legyen!!! :lol: :lol: :lol:

jok legyetek!

KépKép
KépKép
 
 


Köszönöm az infókat,mush :lol: még nem olvastam végig, de majd igyekszem...
jól vagyunk, csak most nagy a rohanás a mhelyemen, nem nagyon tudok jönni, talán pár hét múlva jobb lesz a helyzet!!!
márc. 9 ről mindenképp beszámolok, már nagyon várom, hogy lássuk picurit!
puszi, növögessetek szépen, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Madaran, hogy vagytok?

Mush?

Eperke?

Kép
 
 


Hello csajok!
Jól vagyunk, tegnap voltunk uh-n és minden okés!!! ÚGyhogy most boldog vagyok! MÉg az integrált eredménye nincs meg, majd péntekre lesz, de valahogy nyugodt vagyok felőle, nem lehet baj már....ugye??
Ja, nagyon úgy néz ki, hogy fiúcska lakik odabent!

Mit szóltok, szép lassan azért itt a tavasz, bátrabban ki lehet merészkedni, akár hosszabb időre is, nem???

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!
---------------
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: