Új privát üzeneted érkezett!

29. hétben lévő kismami vagyok és gyakran tapasztalok alhasi-deréktáji fájdalmakat. A fájdalom nem görcsszerű, tompa, nyomó fájdalom inkább, nagyon ehnye menszi jellegű. Sokan mondják, hogy ez jóslófájás.. Van aki még ilyen korán tapasztalt jóslófájást?

Bár igazából nekem az egész terhességem így telt, kezdve ott, hogy a 4. héten enyhe menszi görcseim voltak, utána a 15. héttől megint, 17. héten hasonlóak, majd 26. héten megint és most megint előjött pár napja. Csak most erősebben érzem, főleg a derekamban. Eddig mindannyiszor voltunk orvosnál rendben találtak mindent, leszámítva hogy picit megrövidült a méhnyak, de tényleg minimálisan.

Tapasztalatok?

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Aida :wink:

Nekem az egész terhességem így zajlott le :wink: Mind a kettő :wink: Én nagyon alacsony és vékonyka vagyok. (152 cm, 43 kg.) Nos amikor elmondtam én is hasonló panaszaimat, mindig azt mondták, hogy a vékonyabb nők és az alacsony termetűeknél ez elég gyakori panasz. A méhszallagok nyúlását mi sokkal intenzívebben érezzük, mint mások akik eleve normális méretekkel rendelkeznek. Ezt azért írtam le, mert ha jol emlékszem, Te szintén elég vékonyka típus vagy nem???? De egyébként pedig ne aggódj. Ha a baba eleget mozog, a doki pedig mindent rendben talált, akkor biztos semmi probléma nincs. Pihenj sokkal többet, ne csinálj semmi eröltető mozdulatot. Egyébként is most pihend ki magad, mert már nem is olyan sokára már nem fogod tudni :cry: Én február óta nem alszom át az éjszakát. Akkor azért nem aludtam, mert folyton pisilni jártam, mostmeg azért nem, mert Kristóf még mindig felkel enni éjszaka :wink: Szóval aludj annyit, amennyit csak tudsz :wink:

 
 


Igen, valóban vékony vagyok, 164cm-46kg. Alszom sokat azzal nincs gond. :D Igyekszem felkészülni Noel érkezésére. :)

Remélem tényleg nem lesz gond ezekkel az idejekorai jóslófájásizékkel.

Kép
Kép
Kép
 
 

 
 

Te hanyadik hétre szülted a babákat?

Kép
Kép
Kép
 
 


Az első fiamat Tomit a 40. héten szűltem január 20-ra voltam kiírva, és Ő január 19-én érkezett. Spontán szülés volt, bár a vége sajnos vákumos lett. 3550 gr 54 cm. A második fiam Kristóf Ő császármetszéssel született. 11 nappal született hamarabb. Farfekvéses baba volt, végig a terhességem alatt. 3700 gr 50 cm :wink:

 
 


Hát akkor szép sokáig bent maradtak a fájások ellenére.. :) Akkor remélem nálam is így lesz! :D

Kép
Kép
Kép
 
 


Ne izgúlj, minden rendben lesz :wink: További szép pocakosodást kívánok :wink: Ha bármi kérdésed lenne, ha tudok nagyon szívesen segítek :wink: Priviben is kereshetsz :wink:

 
 


Köszi a bíztatásokat! :)

Közben megint jó napokat élek.. Mindig ez van. Pár napig rossz aztán megint jó. Hirtelen elvágják a fájásokat, mintha nem is lettek volna. Most 3 napja megint semmi. Tegnap még kismama klubban is voltunk. :D Nem mintha megérte volna mert kb. minden érdemleges elmaradt. :( A szülőszobát sem tudtuk megnézni mert teltház volt.

És egy videó: Noel babám ficánkol :D

http://www.youtube.com/watch?v=T87e2mzr5I0

Ha vki nem akar más nő mozgó pociját nézegetni akkor inkább ne nézze meg, amúgy is csak a feléig mert utána semmi nem történik.

Kép
Kép
Kép
 
 



Amikor mozgolódik azt én is imádom, de alapjában véve nem szeretem a terhességet. Nekem szó szerint terhesség.. :? Már várom hogy a karomban legyen, egészségesen és ne kelljen félnem, hogy vajon mikor akar előbújni vagy épp ma miért ilyen kemény a pocakom. Bár lehet hogy akkor majd meg mindig a kiságy mellett állok, hogy most éppen mi baja lehet a babának. :D Kicsit túlaggódó vagyok..

Kép
Kép
Kép
 
 


:(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2008.11.17 16:27-kor.
 
 


Frontérzékeny lehetek, igazából nem tudom.

Nekem nem középidőtől hanem a 15. héttől vannak keményedéseim, a Magne B6 nekem semmit sem hatott. Magnesii Citricit szedek, abban 500 mg magnézium van. Ebből 3-at naponta.

Ezt a topikot meg már alhasi fájdalmak miatt nyitottam, nem a szimpla keményedés. Azt már megszoktam. :D

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia!
Megnesii Citriciből akár 3-4000 mg-ot is szedhetsz, az ugye már 2x annyi mint a mostani adagod!!! Tehát ha nehezebb napod van, vagy éppen sokat keményedsz, emelheted az adagot, persze csak a 36. hétig. Nekem ezt mondta a dokim, talán megnyugtat, hogy vannak még tartalékok...
Amúgy ne izgulj, soakn vagyunk hasonló cipőben...

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
 


Sziasztok!

Csak azért írok ide, hogy az erretévedőket megnyugtassam! :D

Nekem a 15. héttől kezdve voltak brutális keményedéseim. Volt hogy 5-10 percenként jelentkezett és néha még mesi szerű görcs is társult hozzá.
Szedtem magneziumot égy nagyon jó homeós készítményt ( Briophyllum )
Nálam a keményedés független volt attól, hogy mozgok, fekszem, vagy ülök. Volt, hogy 4-5 órán keresztül rendszeresen keményedtem!
Ehhez képest végig zárt maradt a méhszájam, és a babót is túlhordtam 1 héttel!!! :D És szerintem már akkor is csak azért bújt elő, mert a létező összes praktikát bevetettem a szülés megindításához.

Szóval NYUGALOM!!!! A sok eményedés nem jelent feltétlen koraszülést!

Kép

Kép

KépKép
 


Honey, pontosan ugyanez van nekem is, ráadásul pontosan a 15. hét óta! Annyi a különbség a kettőnk esete között, hogy azt a homeós bogyót én nem szedtem.

Eddig én is zárt maradtam, most meg már lassan-lassan nem is lenne baj, ha kinyílnék egy ujjnyira. :D Valószínű mi is egyben maradunk ameddig kell.

Szóval most már én is nyugodt vagyok.

Kép
Kép
Kép
 
 


Habár erre már nem jár senki, hátha később még olvassa valaki... Végül a sok keményedés, görcs és korai jóslófájás ellenére 1 nap híján betöltött 39. héten született meg Noel baba makk egészségesen: 3340 g-mal és 54 cm-rel. A szülés magától indult be, hüvelyi szülés volt, csak sajnos a végén vákuumos lett, de ez nem keserített el egy cseppet sem. Noel egy tündér, imádom! És tartom magam, hogy a terhesség számomra terhesség volt, viszont a végeredményért megérte!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
 
 


Én elolvastam és gratulálok..én ugyanígy jártam és egyetértek veled teljes mértékben (én is aggódtam, és én is terhesnek éreztem a terhességet) és már előre félek a következőtől. de a végeredményért tényleg megéri :)

minden jót nektek!
¤mia¤
Vendég
 


Kedves Aida!
Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a topikot. 34. hétben lévő kismama vagyok és rettenetesen sokat keményedik a pocakom. Már kórházban is voltam, ahol infúzióban kaptam magnéziumot, de semmi változás nem történt. A méhszájam még teljes zár és a dokim is azt mondja, hogy kár izgulni mert semmi baj nem lesz. Remélem így lesz és márciusban egy tündéri kislányt tarthatok a kezemben.

Minden jót kívánok Nektek!!!!!

Kép
 


Szia Maryanna!
Biztosan nem lesz gond, ha nem nyílik a méhszáj, akkor nem kell aggódni. :wink: Hozz majd fotót a piciről!

Aida

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Kismamák!

Biztosan mindannyian ismeritek a tv2 babaműsorát, a Babavilágot. Ebben a műsorban hétről-hétre olyan témákat igyekszünk fedolgozni, melyek minden babázó és babát váró szülőt érdekelhetnek. Amennyiben kedvetek lenne megosztani más anyukákkal, kismamákkal a tapsztalataitokat, félelmeiteket, örömötöket, kérlek jelentkezzetek a szereples@babavilag.com-on. Kérlek, írjátok meg, hányadik hétben vagytok, ha van már gyermeketek, mikor született, hol laktok, és osszátok meg velünk telefonszámotokat, hogy meg tudjunk keresni Titeket. Csodás babázós napot, és sok boldogságot kívánunk Nektek!
Üdvözlettel: Babavilág
 


Sziasztok!

30 hetes terhes vagyok sürün fáj a hasam alja.
Nem tudom mitől lehet. Valaki esetleg tud tanáccsal szolgálni.
Elöre is köszi
picurka32
Mako
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron