Új privát üzeneted érkezett!

Ezt a gyűjtést azért szervezzük a Babucit 2008-ban topic lakóival, hogy később megéljünk belőle. :D :D :D :D Természetesen mások véleményét is szívesen vesszük. :D :D

KépKép
 
 


ÉJSZAKA:
Nekem csak a nagyfiamat kellett volna leszoktatnom, de nem tehettem meg,mert anyáméknál laktam, míg a gyerek 7 hónapos volt. Ha éjjel sírt és nem mentem hozzá, akkor zörögtek a falon. Addig zörögtek,míg fel nem vettem a gyereket.
A másik kettő nem sírt éjjel, csak ha éhesek voltak. Ettek, peluscsere csak eleinte volt. Azt olvastam,hogy éjjel ne cseréljünk pelust, akkor hamarabb megtanulja, hogy éjjel aludni kell.Minél kevesebbet mozgatjuk a babát, annál jobb.

KépKép
 
 


ÉJSZAKA + SZOPTATÁS:
Én nem voltam kitartó.Én 10 hónaposan kezdtem leszoktatni a ciciről és 2 éves lett mire leszokott!!!

Mellettünk aludt és még öt évesen se akart a saját ágyán aludni éjszaka,vagy ha felkelt befeküdt mellénk!!

Szóval én már tudom mit csináljak másképp.De mindenki úgy csinálja ahogy neki jó.Így is úgy is felnőnek.Csak a párod ha megy másnap dolizni nehezen viseli ha éjszaka babsírás van,vagy ha sexet akar és többen vagytok az ágyban....sorolhatnám.

Se a gyereknek se a szülőknek nem jó,ha nem tudják magukat kipihenni.

Az éjszakai ciciről való leszoktatás pedig tényleg jó.Mert ha alszik a mama is pihentebb jó kedvűbb nappal és a baba is.

KépKép
 
 

 
 

Szoptatós étrend

A terhesség előtti igényeihez képest növelje körülbelül ötszáz kalóriával a napi kalóriafogyasztását. Ezt kezelje rugalmasan, és ugyanúgy, mint a terhesség alatt, a súlyát tekintse irányadónak. Ha sok felesleges zsír maradt Önön a terhesség idejéből vagy még azelőttről, fogyasszon kevesebb kalóriát, akkor szervezete a tejtermeléshez a zsírt fogja elégetni (ami fogyást okoz). Aki túlságosan sovány, annak naponta több mint ötszáz többletkalóriára van szüksége (az ajánlott napi adag némi zsírtartalékkal számol). Ha a gyerek növekedése és tejigénye erőteljesebb, esetleg több kalóriára lesz szüksége, kilóitól függetlenül.
- Növelje kalciumfogyasztását.
- Csökkentse fehérjefogyasztását.
- Fogyasszon naponta legalább két liter folyadékot (tejet, vizet, erőlevest vagy más levest, gyümölcslevest); ha nagyon meleg van, igyon még többet (némi tea és kávé is megengedett). A napi 3 liternél több folyadékfogyasztás viszont nem jó, mert lassulhat a tejtermelése.

KépKép
 
 


Tudnivalók a szoptatásról

1. Helyezkedjen el kényelmesen.
2. Hüvelyk- és mutatóujjával széthúzva emelje ki a mellbimbóját.
3. Irányítsa kissé fölfelé a bimbót a baba szájpadlása felé.
4. Közelítse a bimbót a baba arcához, hogy hozzáérjen a szája sarkához. Ez (vagy az egyik ujja) működésbe hozza a babánál azt a reflexet, hogy szájával az érintés irányába forduljon.
5. Ismételje meg néhányszor a 3. és a 4. lépést, végül a baba szájába fogja venni a bimbót. (Hagyja, hogy a gyerek kezdeményezzen.)
6. Figyeljen arra, hogy ne csak a bimbó, hanem a bimbóudvar is a baba szájában legyen. Ha csak a bimbót szopja, nem nyomja össze a tejmirigyeket, ráadásul érzékennyé teheti és berepesztheti a bimbót. Arra is ügyeljen, hogy a babához eljusson a tej, amikor a bimbót szopja szorgalmasan. Egyes csecsemők mohón szopnak akkor is, ha semmi tej nem jön ki, és a mell érzékeny szövetének cumizásával fájdalmas sérülést okoznak az anyjuknak.
7. Ujjával nyomja le a mellét a baba orra előtt, nehogy akadályozza a légzésben.
8. Akkor lehet biztos benne, hogy a baba szopik, ha erőteljes, egyenletes, ritmikus mozgást lát az arcán.
9. Ha a baba már abbahagyta a szopást, de még nem engedte el a mellet, a kismama pedig hirtelen kihúzza a szájából, megsérülhet a mellbimbó. Ehelyett úgy szakíthatja meg a szívást, hogy először benyomja a mellét, vagy az egyik ujját beteszi a baba szája sarkába, hogy egy kis levegőt engedjen be. Ezáltal megszünteti a szívó hatást.

KépKép
 
 


A szoptatáshoz lén nem nagyon tudok hozzá szólni, mert nekem szinte csak az elő tejem volt, ami a leggazdagabb vitaminokban a babának. És utánna szépen lassan el is apadt a tejem.

Szóval a lényeg ha 37 hét elött szültök akkor koraszülöttnek mondják a babákat, ezt gondolom mindenki tuja. Ilyenkor ha nincs anyatejed az állam finanszírozza azt neked ingyen. A védőnőtől kérdezétek meg, hogy mostanában is van ilyen lehetőség. Mert nálunk annó volt 4 hónapig más anyák tejét itták a lányok. Mi két anyuci tejcsijét ittuk meg.

Az állam a tejadónak fizet és nem kell neked szerintem ez tök jó, remélem azért erre nem lesz szükségetek, de azért mindenféleképpen érdeklődjétek meg.


Annyit tudok még hozászolni a szoptatáshoz, hogy én annó úgy próbálkoztam még a korházban szoptatni, hogy egy kis székre leültem az ágy mellé és a kis babócámat az ágyon hagyva szoptattam. A császárosoknak így jobb. Mivel nem tudod az öledbe venni a seb miatt. Bár ha bikini vonalban vágnak akkor lehet hogy tudod fogni, azt nem tudom, engemet hosszába vágtak.

KépKép
 
 


Kis ágy:

Én annó alig vártam, hogy kivegyem őket a kis ágyból, de hamar meg is bántam, mert éjjel vándorlásba keztek. Nehezen szokták meg hogy maradjanak az ágyaikban.
Én ha lehet azt javaslom hogy vegyetek szélesebb ágyat mert az sokáig jó. Mert ha korán kiveszed őket úgy járhattok mint én.
A kisebb ágyat meg hamar kinővik.
Előny szerintem ha leemelhető a rács.

KépKép
 
 


Alap felszerelés-Babának

* kiságy
* ágy matrac (szivacs/kókusz)
* ágynemű (2-6 részesig)
* fejvédő (5 és 6 részes garnitúra tartalmazza)
* gumis strech lepedő
* lepedő (frotír/pamut)
* vastag takaró (plüss, polár, flanel)
* vékony takaró
* pólya+pólyabetét (kókusz/normál)
* textil pelenka
* babakocsi
* nadrágpelenka
* hálózsák (bélelt vagy vékony)
* PVC lepedő/matrac védő huzat
* pelenkázó
* éjjeli fény

Babaápoláshoz

* fürdető szekrény/kádállvány
* babakád
* fürdővíz hőmérő
* szobahőmérő
* mosakodó szivacs
* fürdőlepedő (frotír/tera)
* mosdókesztyű
* babafürdető
* babasampon
* babahintőpor
* babaolaj
* popsi krém
* babaszappan
* hajkefe
* biztonsági fültisztító
* lázmérő
* steril vatta
* orrszívó
* játszó és altatócumi
* babamérleg
* biztonsági körömolló
* gyógyszeradagoló
* popsi törlő
* eldobható pelenka betét
* textil pelenka
* gumibugyi
* műanyag szemetes (szagzáró)
* szennyes tartó
* fogkefe szoktató

Babaetetéshez

* cumisüveg
* cumisüveg eldobható betéttel
* bébiétel és cumisüveg melegítő
* etető cumi
* almareszelő
* ivópohár
* üveg- és cumi mosó kefe
* adagoló kanál (tápszerhez)
* mércés edény (tápszerhez)
* tölcsér
* melegítő edény
* sterilizáló folyadék/tabletta
* sterilizáló készülék
* kiskanál/hőérzékelő kanál
* kistányér
* csőrös pohár
* etetőszék
* turmixgép
* szűrő
* előke (textil/műanyag)
* műanyag tálca

Kismamáknak (szülés előtt és után)

* terhességi krém
* kismama alsó
* haskötő
* szoptatós melltartó
* szoptatós tea
* melltartóbetét (mosható/eldobható)
* mellbimbó védő (latex/szilikon)
* bimbókrém
* mellbimbó kiemelő
* nedves melltörlő kendő
* szülés utáni intim betét
* mellszívó (elektromos/kézi)
* anyatej gyűjtő tasak

Ruházat

* Kising
* pamut sapka (vastag/vékony)
* szellőztető zsák
* rékli
* body
* rugdalódzó
* napozó
* kocsi kabát
* bundazsák
* átalakítható overál
* bébi zokni
* bébi cipő
* harisnya

Otthonra/biztonsági eszközök

* Bölcső
* járóka
* etetőszék
* párologtató
* ajtózár
* szekrényzár
* hűtőzár
* ablakzár
* wc zár
* biztonsági tűzhelygomb
* tűzhelyvédő rács
* ajtó becsapódás gátló
* konnektor dugó
* bébiőrző, légzésfigyelő (egyben is kapható)
* forgó, zenélő játék
* készségfejlesztő játékok
* bébi gimnasztika
* csörgők
* rágókák

Utazáshoz

* hordozó kenguru
* hordozó kendő
* mózeskosár
* hordozó/gyermekülés
* utazóágy
* hőtároló doboz
* pelenkázó táska
* elektromos ételmelegítő

Ami a kórházba kell

* IRATOK!!!
* hálóing (2-3 db)
* eldobható bugyi
* bugyi (2-3 db)
* tányér
* bögre
* evőeszköz
* konyharuha/szalvéta
* törölköző
* tisztálkodási szerek
* köntös
* papucs
* könyv, magazinok
* intim törlőkendő
* pelenka a babának
* textil pelenka
* kesztyű/zokni babának

Apukáknak (papás szülés esetén)

* Papucs
* enni/innivaló
* fényképező/kamera

Távozás a korházból

* Body
* Rugdalozó
* sapka (időjárás szerint)

KépKép
 
 


etetés:

1. teás cumis üveg
2. tejes cumis üveg (nekem 10 cumis üvegem volt)
3. Speciális etető cucli (olyan ami a fogakat kíméli)
4. előke
5. rongy pelus (arc törlésre)
6. cumi (de a korházba kaptok majd egység csomagot abba is szokott lenni)
7. cumisüveg mosó
8. sterilizáló (nekem nem volt én mindig kifőztem a cuclikat és a cumis üvegeket)
9. hőtárolós cumis üveg tartó (ez főleg télen jó, én imádtam , mert nem lett jéghideg az innivaló amikor sétálni mentünk)
10. csecsemő tea
11. vannak étel melegítők is
12. forralt ásvány víz a HUMANAnak van ilyen, vagy vannak speciális baba vízek.

KépKép
 
 


fürdetés

1. kis kád
2. türülköző
3. fürdető krémet a doki írja fel az első 1 évben
4. géz a köldöknek
5. seb hintőpor
6. valamilyen olaj a köldökre, de ezt a doki fogja kiirni
7. sudo krém (nagyon jó popó kipírosodásra )
8. baba olaj a baba fejére ha koszmós (de nálam nem segített)
9.baba hintőpor
10. Baba mérleg

KépKép
 
 


vegyes

fülhőmérő
babaolló
porszívós orrszívó, vagy áramos
szopipárna
zenélő altatók
babaőr
utazóágy
baba pihenőszék
pelenkatartó vödőr (speciális, a szagokat nem engedi ki)
Biztonsági fürdető, tartja a babát a pancsi közben
cumis lázmérő
kocsicipő
mellszívó
eldobható melltartóbetét
hasleszorító bugyi
betét
császár esetén széles és hosszú vízlepergetős tapasz
füzet az etetéseket jegyzetelni
édeskömény tea a tejcsitermelés serkentésére

hú lányok pelenka sok-sok pelenka

KépKép
 
 


Ikres babakocsi:
BAbakocsi: a lábzsák jól jön majd télen, mert sokáig fogsz babakocsival közlekedni. Kb. 2,5 éves korukig szükség lesz rá. A fiúk májusban születtek, de télen sokat használtuk, kellett. De ezt később is meg lehet venni, ha egyszerre nem akartok vagy tudtok ennyi pénzt kiadni, akkor később is megvehetitek.

Egymás melletti: nekem is tetszettek az egymás melletti kocsik, amiért nem döntöttünk mellette: nagyon szélesek voltak, a kerítéskapun nem tudtam egyedül kivinni a babákkal együtt, mert nem fért át. Sajnos a bevásárlóközpontokban is sokszor gond a szélesség. E mellett egy kicsi Micrába kellett betennem a kocsit, ha menni akartunk valamerre.

Csak azt akarom ezzel íni, hogy gondold végig, hogy vannak-e ilyen korlataitok, vagy sem. Sajnos, az is igaz, hogy szinte lehetetlen optimális megoldást találni, csak megközeltően jót lehet. Kevés a választék, és meg kell sajnos alkudni.

KépKép
 
 


Bébiőr:
Nekünk kis súllyal születtek a fiúk, koraszülöttek voltak, ezért úgy gondoltuk, hogy minket is megnyugtat, ha van ez a szerkentyű.
Ezért két ágyba fektettük őket, mert sajnos a két készülék között van áthallás. Habár már hallottam olyat, hogy ikreknek is csinálnak légzésfigyelőt.

Azon kívül, hogy úgymond elfelejt lélegezni a baba, amiért még jó a légzésfigyelő: éjjel bukik a baba, és a szájában marad a visszabukott étel.

Ezekben az esetekben is sok dolgot tehetünk. Mivel a kimaradt légzés ideje a riasztás miatt kicsi, ezét még az esetek többségében elég az, ha kitisztítjuk a száját, vagy ha elfelejt lélegezni, akkor felkeltjük, erőteljesebben magához tértítjük, hogy beinduljanak a reflexek. Szóval, azért vannak ezsközeink.
Mindemellett - habár ez is drága, mint minden, ami a babákkal kapcsolatos - vannak tanfolyamok, és a babyacontrtol esetében kazettát is adtak a légzésfigyelőhöz, hogy mit is tehetünk ilyen esetekben.
Mi nem akartunk venni eredetileg, arra készültünk, hogy időre születnek a fiúk, és normál súllyal. Akkor vettük csak meg, amikor koraszülöttek lettek, és kis súlyúak. Akkor úgy éreztük, hogy a babák miatt, és a mi megnyugtatásunk érdekében jól jöhet.
Szerencsére, nem volt baj, nem volt rá szükség. Egyszer riasztott be hibásan a 9 hónap alatt, amikor elemet kellett cserélni. Nekem nyugalmat adott, de azt tegyem hozzá, hogy a fiúk koraszülöttek voltak. Szóval, ez a döntést véleményem szerint ráér később meghozni, de jó róla sokat tudni.


Sok légzésfigyelő van, és sok közüllük feleslegesen is tud riasztani. Amikor a fiúk picik voltak, nekünk 3 típust ajánlottak, a többi megbízhatatlannak számított. Mi a korházban kérdeztünk utána, ott van igazán nagy tapasztalat!
2 külföldi gyártójú, egy, a babycontrtol magyar, és megbízható. Sok korház használja, és olcsóbb is, mint a külföldiek.

KépKép
 
 


Légzésfigyelő:
Na szóval a légzés figyelő akkor is beriaszt amikor a baba nagyon mély alvásban van és szinte alig vesz levegőt, a két levegő vétel között nagyobb szünet van mint általában, és ilyenkor vannak a téves riasztások.

Nálam is volt egyszer egy ilyen , én abban a pillanatban felkaptam a lányt és láttam hogy lélegzik, de!!! A légzésfigyelő sem ér semmit, ha az adott helyzetben nem tudod, hogy mit kell tenni. Gondolok az elsősegély nyújtásra!! Ez minden légzésfigyelő használati utmútatójában le van írva!

KépKép
 
 


Autósülés, mózeskosár, ágy:
Írtad, hogy Pesten szülsz és utána irány a Balcsi. Én sem itthon szültem. Mi hordozóban hoztuk haza a csajokat. Félúton megálltunk a dédiéknél, ott etetés, pelus és jöttünk tovább.

Az autósülést nem ajánlom, a hordozó a biztosabb mert egy részt menetiránnyal szembe kell kötni, meg 5 pontos a biztonsági övvel rendelkezik, meg van hozzá kis párnaféle a fej pontos tartásához.

Autósülés:
Én úgy csináltam, hogy amikor már a hordozó kicsi volt akkor vettem gyerekülést ami 18kg jó. Ezután kell venni nagyobbat. Mi most vagyunk 15-17 kg még mindig ezt használjuk és 4,5 évesek vagyunk.

A mózeskosár: erről csak azt hallottam, hogy két baba csak oldaltfekvésben fér el benne, és csak az egyik babát lehet bekötni a kosárhoz . Szóval nem biztonságos!!!!

Ágy:
Igen, két kiságyunk volt mert az egyik babám alatt légzésfigyelő volt.
Én is hallottam olyat, hogy egy ágyba teszik őket. Ez egyéni .
Sőt a barátnőm a járókába tette őket mert éjszaka bevitte magával a lányokat a hálóba. Ez is jó.
Bár az én lányaim nemigen szerették a járókát.

KépKép
 
 


Kiságy:
mi is a légzésfigyelő miatt két ágyat használtunk az elejétől fogva. Viszont így nem fértek el a hálószobánkba, így rögtön külön szobába kerültek. Én jártam át hozzájuk, vagy ott aludtam velük egy matracon. Ilyenkor érdemes oda bevinni egy pótágyat, hogy kényelmesen tudj szoptatni. És jobb is, ha külön vannak a hálószobától, mert legalább valaki kettőtök közül nyugodtabban tud aludni. Habár ez általában az apuka.

KépKép
 
 


Ikres szoptatás:
amíg az egyiket szoptattam, addig a másik az ülésben várt, és tudtam ringatni a lábammal.

KépKép
 
 


Ikres szoptatás:
Anyatejem nem volt, tehát úgy kaptuk 4 hónapos korukig, utána tápszeresek voltak, amitől jól meghíztak. De nem volt vészes, mert miután rátértünk a rendes táplálkozásra, le is ment róluk.

KépKép
 
 


Ikres babakocsi:
Babakocsi: A mi babakocsink egymás melletti volt, egy olyan 3 kerekű. Én nagyon szerettem, mert stabil volt és a látszat ellenére nagyon könnyen lehetett vele közlekedni, na persze a buszra mi sem fértünk fel, és kisebb boltokba sem , de a Sparba, a Tescóba igen. Újszülött babakocsink is ez volt. Nyáron nagyon jól szellőzik, de télen ajánlott a babakocsizsák bele. Én megoldottam azzal , hogy saját magam készítettem. Bár ezt már bárhol lehet venni. Nyáron még ajánlott venni hozzá egy napernyőt is. Kapható esővédő, és szúnyogháló is. A kosara lent jó nagy. A kerekei nagyok, ami jó a nagy homokban, és télen a latyakban.

KépKép
 
 


IKRES ÉJSZAKA:
Az egyik lányomat minden éjjel keltegetni kellett, a másik meg mindig jelzett, ha éhes volt. Egy- két hétig tartottam be a 3 órás etetéseket, mert utána áttértem arra, hogy ha jeleztek, akkor etettem őket, és ez kb. 3-4 óránként volt. Szerintem ez belefér, minek keltsem fel, ha úgyis felébred ilyen időközönként.
Esténként bekészítettem a tápszert a cumisüvegekbe, egy másikba a forralt vizet, így csak éjjel össze kellett kevernem. Vagy rámelegítettem.
Ja, nekem 10 cumisüvegem volt! Így nem kellett állandóan mosogatnom meg kiforrázni a cuclikat. Mindig volt kéznél tiszta.

KépKép
 
 


ALVÁS:
Egy szobában aludtam velük, az előnye, hogy mindig ott voltam. ha baj volt, a hátránya: kb. 3 és fél évesen tudtam újból apa mellett aludni.
Nem volt könnyű leszoktatni őket, nagyon sokáig éjszakánként átjártam a szobájukba aludni, este ott, reggel már itt. Kb. 1 évig vándoroltam, na de azért nem minden nap, de sűrűn.

KépKép
 
 


Ikres etetés:
Amíg nem tudták megfogni a cumisüveget, addig éjjelente egymás után, nappal meg beültem a sarokba a kanapéra és két oldalból egyszerre etettem őket. Kérőbb, mikor már ki tudtam támasztani a cumisüvegeket egy párnához, így csináltam. Mivel eléggé kényelmetlen volt a póz.

KépKép
 
 


RENDSZER:
Szerintem a rendszer nagyon fontos. Mi most is rendszerben élünk. Mindennek megvan a maga ideje.
Pl. ebéd után pisi, kézmosás, lefekvés. Ez egyszerűen hangzik, de nem minden családban van ez így.
Vagy épp, ha hétvége van, reggel a tejcsi közben nézhetik a mesét, ha ovi van, reggel nincs mesenézés, majd, ha hazajöttek.
Persze, van, hogy egymásnak azt mondják, hogy most te menj először pisilni és mindketten egymásra várnak, na, ilyenkor kell a szülőnek résen lennie, mert képesek fél óráig is vitatkozni.

KépKép
 
 


Ikres fürdetés:

Egyik baba fürdik, addig a másik előkészül. Utána törölközés, púderezés apával, addig én fürdettem a másikat, mire én kész lettem a másodikkal, addigra apa hozta a cumisüvegekben a hamit.

KépKép
 
 


ÉJSZAKA:
Éjszakánként megforgattuk a gyerekeket, hogy a fejecskéjük szép szabályos legyen. Na, nem úgy kell elképzelni, hogy óránként, de este egy forgatás, reggel egy forgatás.

KépKép
 
 


IKRES SZOPTATÁS:
szoptatás: én is az egymás utániban, a 30 perccel elcsúsztatott mellett szavazok. Igaz, hallottam olyan mamákról, akiknek nagyon ment a tandem szoptatás, de én úgy gondolom, hogy egyszerre két gyerekre igazán jól odafigyelni lehetetlen. Nekem technikailag is nehézségeim adódtak, de ha nem így lett volna, akkor sem döntöttem volna mellette.
Az első időkben az a legfontosabb, hogy minél hamarabb megismerd a babákat külön-külön. Mert külömbözők! Minél jobban ismered őket, annál hamarabb és könnyebben szoktok össze, hamarabb ki tudod találni, mi is az igényeik, amik eltérhetnek. És nekik is szükségük van olyan időre, amikor egyedül lhetnek anyával, és nem kell osztozni. Mert ők aztán sokat fognak osztozni mindenen a jövőben.
Ja, és nem időfüggő a dolog, hanem inkább súlyfüggő, hogy mikor kezdik átaludni az éjszakát. Elvileg egy 4,5 kg-os baba már át tudja aludni az éjszakát, nem szükséges éjjel utánpótlás. Ezzel azért jó agy számolni, mert az ikrek sokszor kis súllyal születnek. Persze, mi mamák ezt jól el is tudjuk rontani.

KépKép
 
 


ÉJSZAKA:
Beno! Kérdezted az alvást, éjszakázást. Ez is sokban függ a babák ngyságától, tehát attól, hány hétre születnek, tudnak-e majd szopni a megszületésük után rögtön, vagy sem. Az első, amit kapnak az egy cumisüveg lesz-e, vagy meg tudod szoptatni.
Később részletesen, most rövidebben: az első időben sokat esznek, sokat kell őket mellre tenni, de amint nagyobbacskák lesznek, egyre többet tudnak majd egyszerre elfogyasztani, így egsyre rikábban igénylik az etetést is. Azt mondják, hogy elvileg 4,5 kg felett már át tudja evés nélkül aludni egy baba az éjszakát, nem szükséges táplálék az éjjel neki. Elvileg. De már ekkor sokmindent elronthathatunk, mi anyukák. Ezért érdemes már az elején nagyon hamar a babára hangolódni, hogy pontosan tudjuk, hogy miért is sír. És ez ikrek esetén mg nehezebb is. Ezért gondolom én azt, hogy habár az egyzserre szoptatása a babáknak praktikusabbnak tűnik, de ekkor nem lehetsz csak egy babával. Pedig igényli, hogy legalább egy kis ideig csak rá figylejél. Az ikrek anyukáinak soksor kell megosztaniuk figyelmüket a babákat illetően, ezért az egyes babák megismerése is sokszor hosszabb, nehezebb.
Szóval, ha az ember nem tudja, miért is sír, akkor mellre teszi, attól megnyugszik, a baba megszokja, hogy ettől megnyugszik, és mindig a melledet kéri, ha valami baja van. Nem tud egyedül megnyugodni, nem tudja megtanulni, hogy hogyan is kell ezt. ez pedig hosszú távon függést eredményez, és éjjel, ha felriad, nem fog tudni egyedül visszaaludni, kellesz neki. Persze furán hallatszik elsőre, de hát azért van a mama, hogy akkor beszaladjon, és megnyugtassa, de ez kimerítő hosszútávon és sem a babának és sem a mamának nem jó. És ez is egy dolog, amit meg kell a piciknek tanulniuk.

Sajnos nekünk sok éjszakázást jelentettek az első hónapok. Az első három hónap. Nagyon kellett a segítség, mert nagyon picik voltak, és először 3 óránként kellett őket éjjel nappal etetni. Ráadásul 4-5 napig nem is engedték, hogy szoptassam őket, a mellem hamarabb látott mellszívót, mint a fiúkat. A fiúk pedig rászoktak a cumisüvegre. Szóval szenvedtünk a szoptatással, és kellett pótlás is. De 3 hónaposan elkezdét átaludni az éjszakát, és után egy nagyon nyugodt időszak következett.

KépKép
 
 


Szia!

A Babaneten egy rakás hasznos infót találhattok:

Babakelengye és felszerelés kórházba és otthonra

Aktuális babaruha-börzék havonkénti lebontásban

Mivel játsszon a gyerek, életkori lebontásban?

Praktikák hasfájás ellen

Praktikák mellgyulladás esetére

Mikor van az, hogy tényleg kevés és mikor nem kevés a tej?

Pár szó a hozzátáplálásról

Fogzás

Most így hirtelen.

Az éjszakai szoptatás amúgy nagyon fontos, mert a prolaktin hormon nagy része éjjel termelődik, és ez a hormon szabályozza a tejtermelést is. Ezért, amíg anya bírja és a gyerek igényli, érdemes fenntartani. Ráadásul egy esetleges szopisztrájknál is jól jöhet, mert éjjel, félálomban még a sztrájkoló babák is hajlandóak nyűg nélkül enni.

Mi együtt aludtunk a gyerekkel, utálta a kiságyat, és tény, hogy sokáig velünk aludt, de ma már simán a saját helyén tartózkodik éjjel, és csak nagyon-nagyon ritkán kéredzkedik be a mi ágyunkba. Csak amikor rosszat álmodik.
dia
Budapest
 
 
 


Még három topikajánló, aztán csendben maradok:

Szoptatás - Tények és tévhitek: Ez volt az egyik kedvencem, elképesztő dolgokat olvashattok benne. Ha fel akarjátok magatokat vértezni az emberi hülyeség ellen, kötelező.

Szoptatás - Kitől ne fogadj el tanácsot!: Igen, kicsit lejáratós topik, de jobb, ha tudod, hogy a védőnődtől, gyerekorvosodtól mit várhatsz.

Szoptatás: Kérdezz, felelnek, tudnivalók, praktikák, all in one topic. Minden, amit a szoptatásról tudni érdemes. Rakás hozzászólás egy csomó laktációs szakembertől (Rózsa Ibolya, Berta Gabi, Diószegi Eszter, Virág, Menta).
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Dia! :D :D Köszi szépen és ne maradj csendben. :lol: :lol: :lol:

KépKép
 
 


ÉJSZAKA:
Nem a kajcsi hiányzik a babának,hanem a cici! A kettő nem ugyanaz! Ha adsz neki este (éjszaka) cicit, ugyanott tartasz majd, mint eddig! Nyugi, ha csak teát adsz neki, se történik semmi baj!!Sőt! Mint már mondtam, rájön, hogy nincs értelme felkelni, mert nincs cici!

KépKép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: