Új privát üzeneted érkezett!

Mit csinaljak csak agyatok valami tanacsot
 


Mit csinaljak csajok adjatok valami tanacsot
 


@melinda32:


Szia! Bocs, hogy csak most válaszolok. Sikerült beszélni az orvosoddal? Tudott másik gyógyszert adni?

ConnectedMoms.com Ticker
 
 

 
 

Sziasztok! Ugy tunik mar nem mukodik ez a tarsalgo. Jelentkeztem a zart csoportba, de meg nem tortent semmi.
38 eves, 26 hetes, 6 eve kevert szorongassal, es panikbetegseggel diagnosztizalt, kulfoldon elo kismama vagyok. Gyogyszereimet(stimuloton 0,50, xanax 0,25) mar tobb izben probaltam elhagyni, de nehany honap mulva tuneteim sajnos mindig megsokszorozodva vissza tertek. A xanaxra mindig csak addig volt szuksegem amig ujra hatni kezdett a stimuloton, es stabilla nem valtam.
Most, hogy kozepedik a szules idopontja egyre tobb kerdes merul fel bennem. Itt a terhesgondozas teljesen maskepp mukodik mint otthon. Igy sajnos nem sok segitseget kapok ezzel kapcsolatban. Szivesen beszelgetnek hasonlo sorsu kismamakkal. Tovabbi szep napot es boldog babavarast kivanok mondenkinek. :-) :cry:
livocsenko
London
 
 


@livocsenko:


Szia!
Felveszlek szívesen a zárt csoportba, írtam is üzenetet ezzel kapcsolatban neked. Annyit kértem, hogy pár szóban mutatkozz be. Én csak azt vártam, ezért nem voltál eddig felvéve, de ez most itt a nyíltban megtörtént. Sajnos jártunk már úgy, hogy jelentkeztek, fel lettek véve, nem írtak, csak olvastak. Ott már elég személyes dolgokat osztunk meg egymással, ezért is várt mindenki egy kis bemutatkozást. 

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Sziasztok!

3 nap alatt elolvastam mind a 22 oldalt,és csak a zárt topic miatt regisztráltam,gondoltam úgy hátha megtalálom,de nem sikerült sajnos :( szeretnék bekerülni,és egy jó társaság tagja lenni.Nekem generalizált szorongásom van már 10 éve,de világ életemben egy parás típus voltam.Már van egy 5 éves gyerekem.Nem szedtem soha gyógyszert,de már érzem azt hogy nem tudok teljes életet élni,eddig úgy el-el voltam,de bizonyos helyekre nem vagyok képes elmenni,sok helyzetben iszonyatos menekülés kényszerem van,és ezt így nem jó. de a gyógyszerektől meg rettegek,és egy kicsit komplikált is ez az egész.ezért is szeretnék zárt klubban beszélgetni,túl intimek ezek a dolgok.Azt már meg sem említem mennyire szeretnék még egy gyereket,de nem merek vállalni,mégis folyamatosan ezen kattogok.Nekem nincsen támogató hátterem a családban sem (erről is írok majd) így nagyon nehéz.Megköszönném ha felvennétek.Üdv: Dakota
 


@dakota87:


Szia! Felvettelek a zárt topicba. Ugyan ez a neve, csak lakat van előtte.

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék bekerülni a zárt topicba ha lehet. Nekem is lennének olyan dolgaim amit szívesen megosztanék veletek, de nyilvánosan nem szeretném. Szükségem lenne pár tanácsra tőletek. 
Köszönöm előre is.
 


@latogato3:


Szia!

Ha kérdésed lenne, írhatsz nekem privátot. A többieknek szívesen továbbítom. Nem ellened szól, csak sajnos nagyon sokszor megjártuk már, hogy felvettünk új tagot és írt 2x-3x, aztán csak olvasgatott. Most már nagyon meggondoljuk, hogy új emberkét felvegyünk. 
Ha így jó, akkor nyugodtan írj!

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Sziasztok!
Már egy ideje olvasgatom a fórumot és most el is jutottam az elhatározásig, miszerint írni fogok. Sokat segít már az is, hogy olvashatom a dolgaitokat, de ha aktív lehetek az talán még inkább.
Az én esetem az első kisfiam születése után három hónappal kezdődött és azóta is tart (ő már 4 éves elmúlt). Kezdetben nem szedtem gyógyszert, de kb. egy év kínlódás után feladtam, rájöttem, hogy gyógyszer nélkül nem fog menni. Ekkor a pszichiáterem felírt egy sertralin-teva nevezetű bogyót. Azt szedem azóta, kb. 3 éve. Volt, hogy elfogyott és meg akartam mutatni magamnak, hogy nincs rá szükség, de mindig vissza kellett rá állnom. (Persze tudom, hogy egyik napról a másikra nem szabad letenni, de akkor így jött össze.)
Most kb. 2 hete szedem megint és sokkal jobban érzem magam. A párommal nagyon szeretnénk babát. De félek! Mi lesz, hogy ha a gyógyszer mellett is rosszabbra fordul az állapotom éppen a terhesség miatt? Vagy ha szülés után lesz baj? Talán még nagyobb mint az első gyereknél?????
Nekem mondjuk azt mondta a dokim, hogy ezt a gyógyszert szedhetem nyugodtan. Sőt! Általában a kismamák el is tudják hagyni a terhesség alatt.
De nem tudom mi legyen....Az is igaz, hogy nem láttam, hogy valaki ezt a gyógyszert szedné itt a fórumon......

 
 


Sziasztok!
Szeretnék bekerülni a zárt topicba ha lehet. Nekem is lennének olyan dolgaim amit szívesen megosztanék veletek. Szükségem lenne pár tanácsra tőletek. 
Köszönöm előre is.
Anita
nita88
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok! 

Megértem, hogy szeretnétek csatlakozni, ha csak kérdéseitek vannak nyugodtan írhattok privátot. Szívesen válaszol bármelyikünk. Fentebb már írtam, hogy mi az oka.

Anijja sertralin hatóanyagú gyógyszert a zártban is szedett kismama és egészséges, gyönyörű kislánya van. Nyugi, ha terhes leszel, inkább szedd a gyógyszert, mint hogy rosszul legyél, sokkal többet ártanál a babának vele.

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Hát remélem, hogy minden rendben lesz! Nagyon szeretném ezt a babát.....
Köszönöm a megnyugtatást! :D
 
 


Egyébként nem tudtok valamit arról, hogy az ilyen kismamákkal mint én is (tehát aki valamilyen antidepresszánst vagy nyugtatót szed) milyen lesz az állapota, közérzete a második vagy harmadik szülés után?
Szerintetek kell tartani attól, hogy rosszabb lesz a dolog vagy éppen jobb....vagy annyi időm nem lesz, hogy wcre menjek úgyhogy talán még el is hagyhatom a gyógyszert?
Vagy van köztetek olyan, akinek a terhesség olyan jót tett, hogy már eközben le tudott róla szokni?
 
 


Nekem jót tett a terhesség, igaz én gyógyszer nélkül csináltam végig. Viszont a zártban volt olyan kismama aki el tudta hagyni, más pedig a szülésig végig szedte, ennek ellenére semmi probléma nem volt a babákkal. Nem volt náluk elvonási tünet. 
Hiába szerettem volna nagyon, hogy terhes legyek mégis sokként ért amikor kiderült, de ez sem okozott problémát. 
Imádtam terhesnek lenni, nem volt gond, 32. hétig dolgoztam. Sajnos nálam szülés után jött elő a betegség, kb. 2-3 héttel. Nagyon nehéz időszak volt, mivel nem szedtem gyógyszert, hogy tudjak szoptatni. Alternatív dolgokkal próbálkoztam, szerencsére sikerrel. Viszont mostani ésszel már nem vacilálnék és igenis ha kellene gyógyszert szednék. Mindennek ellenére úgy gondolom, hogy életem egyik legjobb döntése volt, hogy bevállaltuk pici lánykámat. Mindenért kárpótól a nevetésével, vidámságával, kiegyensúlyozottságával. Imádom.
Nekem már előtte született két lányom, akkor még nem voltam pánik beteg, így nem tudom, hogy többedik gyereknél rosszabb lenne-e. 
Van olyan ismerősöm akinek több gyermeke is van, de nem volt problémája, sőt többedik terhességnél el is tudta hagyni a gyógyszert.

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Ez biztató. Én is úgy gondolom, hogy jót fog tenni. Főleg mivel akarjuk ezt a gyermeket. A legnagyobb öröm az lenne, ha kislánylenne...Mert már mindkettőnknek van egy fia.
A párom is mindig azt mondja, hogy majd ez a gyerek fog "meggyógyítani". Én is azt kívánom, hogy így legyen.
 
 


Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy 5. napja késik a menzeszem de a terhességi teszt negatívot mutat folyton. Mellette semmilyen étel nem marad meg bennem :(
Cipralex és Rivotrilt szedek.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm

Anita
nita88
Budapest XIII. kerület
 
 


Kedves nita88!
Szerintem korán csináltad meg a tesztet! Mire szedsz Cipralexet és Rivotrilt?
 


Szia!
Ma van a 17. napja hogy késik. Pénteken megyek magán nőgyógyászhoz hátha valamit kiderítenek. Eddig hiába voltam bárhol azt mondják előfordul h kimarad. Nekem sose késett még ennyit max 5-6 nap de az már sok. Tesztek mind negatívak bár már 1 hete nem csináltam mert félek h csalódok :(
Pánikbetegségre szedek gyógyszert.
nita88
Budapest XIII. kerület
 
 


@nita88:


Szia! Mi volt a magánnőgyógyásznál?
 


nita88!
Én is kíváncsi vagyok! Lesz baba? :D
 
 


Sziasztok. Sajnos én is pánikbeteg vagyok és Frontint kell szednem. A nőgyógyászom szerint szedhetem, de annyira sok riogató dolgot olvastam, hogy nagyon fèlek nehogy beteg legyen a babám. El is felejtettem leírni 11 hetes vagyok, jövő kedden lesz a 12 hetes uh és a genetikai része is. Nyugtassatok meg egézséges lesz a picim? :( Próbáltam abbahagyni a Frontint viszont nagyon rosszul lettem, igy muszaj volt bevennem. Ma a párom hoz homeopátiás gyógyszert muszáj megpróbálnom a picim érdekében (is). :(
nyuszimuszi222
Isaszeg
 
 


@nyuszimuszi222:


Kedves nyuszimuszi222!
Szurkolok, hogy minden rendben legyen az UH vizsgálaton. Hány mg Frontint szedsz? Szerintem a gyógyszerszedésen ne paráz. Ha muszáj szedned szebb be inkább mert lehet hogyha pánikrohamod van azzal rosszabbat teszel neki, mint hogyha beszednéd a gyógyszert.

 


Sziasztok! Bevennétek a zárt csoportba? Segítséget szeretnék kérni. Már megszületett a kisfiam gyógyszert nem szedek nem tudom kellene e. Kényszergondolatok jöttek szülés után. Valaki esetleg átesett már ezen?
 
 


@jreka:


Írok privit

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Sziasztok! Megosztanám veletek a történetem. Pánikbeteg vagyok már 9 éve. 21hós kislanyom. Most újra babát szeretnék de bajba vagyok mert szülés után nagyon rosszul voltam :( De így nyílvánosan nem szeretném. Értem h nem akartok felvenni a zárt csopiba, de jó lenne más hasonló szituban lévő emberekkel beszélni erről.
 


Szerintem az lenne a megoldás, ha valaki csinálna egy másik zárt topicot. Ott teljesen új emberek tudnának egymással beszélgetni. 
A zárt topicba sajnos már nagyon sokszor megjártuk, hogy jó szívvel felvettünk mindenkit, de sajnos nem írtak vagy csak 1x-2x, utána csak olvastak. Ott már egy nagyon jól összeszokott kis csapat van. Nem csak a betegségről beszélgetünk, hanem magán ügyeket is megosztunk egymással. 

Ha így jó, akkor szívesen segítek egy új zárt topic megnyitásában. 

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Kedves Tagok!
20. hetes kismama vagyok, nőgyógyászom és védőnőm tanácsára ma felkerestem egy pszichiátert. A terhesség előtt is eléggé aggódó, ingerlékeny, veszekedős, temperamentumos, rugalmatlan voltam, de a terhesség alatt ez csak fokozódott, és az első trimeszter elmúltával sajnos nem enyhültek a tünetek. Minősíthetetlen veszekedéseken vagyok túl, és félek tőle, hogy nem tudok egyedül kontrollt tartani magamon. Ez az első terhességem, amit nagyon vártam, a közvetlen környezetem mindenben támogat, a férjem is lelkes a baba fejlődésével és érkezésével kapcsolatban is. A lelki panaszokat kiegészíti az étvágytalanság, ízundor, és az, hogy nem nő a pocakom, hiába tartok a terhesség felénél, még mindig keveebb kiló vagyok jó párral, mint mikor teherbe estem, és mondjuk mindig erősebb testalkatú voltam, és olvastam sok helyen, hogy a pocak másképp nő mindenkinél, de mégis nagyon szomorú (és önző) érzés, hogy nekem még mindig nem látszik, hogy kismama vagyok. De ezek csak apróságok, a valódi gond az az ingerlékenység, a veszekedés, a magamban való csalódottság. Szóval elmentem orvoshoz, és egy órás beszélgetés után arra jutottunk, hogy ír fel nekem 5mg-os Scippát, amit én ki is váltottam, és alapvetően nem is idegenkedek a gyógyszerektől, nem gondolom őket ördögi dolognak; szeretnék kiegyensúlyozott, boldog kismama és anyuka lenni, mert úgy hiszem, ez angyon fontos a gyereknek. Olvastam a korábbi hozzászólásaitokat, és megerősített benne, hogy elkezdjem a gyógyszer szedését. Az érdekelne, hogy van-e köztetek olyan anyuka, aki esetleg szoptatás alatt is szedte a gyógyszert? Milyen hatása lett a babákra a terhesség alatti gyógyszerszedés? Köszönöm, ha válaszoltok.


Sziasztok! Szerencsémre el tudtam hagyni a Rivotrilt és az Olanzapint. Most már "csak" Abiliflyt 30 mg-ot és Duloxetin Teva 60 mg-ot szedek. Most akarják csökkenteni az Abilifyt 15 mg-ra. Valaki szedi e ezeket a gyógyszereket illetve csökkentették e náluk? Volt e valamilyen tünet a csökkentés során? Válaszotokat köszönöm!
 


@jreka:
Szia! Nekem ugyan az a bajom volt mint neked.....csak nekem a kislányom 7 hónapos volt amikor egyszer csak reggel arra keltem hogy panikolok.. majd egész nap kényszer gondolataim voltak. Att hittem megőrűltem....4 hónapig annyira szenvedtem hogy majdnem megöltem magam.... azóta eltelt 2. 5 év és gyógyszert szedek folyamat
 
 


@leander85:
Te milyen gyógyszert szedsz? Én is szeretnék második babát és még az otthoni dokim engedné a gyógyszert addig az itteni hallani se akar róla és a nő dokim is azt mondta hogy nagyon veszélyes....most nagyon aggódom....
 
 


Sziasztok! 38 éves vagyok, már van két gyerekem de most szeretnénk egy harmadikat is. A gondom az, hogy közben pánikbeteg lettem és úgy tűnik, nem tudom letenni a gyógyszert. Jelenleg 10 mg Scippát szedek és ezzel jól vagyok. A pszichiáterem szerint jobb ha szedem terhesen a gyógyszert tovább, mintha letenném és állandóan rosszul lennék. Jó lenne ha meg tudnátok osztani velem tapasztalatokat ezzel kapcsolatban bár már nem igazán aktív ez a csoport, a másikhoz meg nem tudok írni mert zárt. Köszönöm előre is. Ági
diosagi
Százhalombatta
 
 


Sziasztok van 2 eves kislanyom. Mi is szeretnenk babat de nagyon szorongok kis dolgoktol robbanokk feszult ideges vagyok ilyenkor jon a melkasi szorult erzes heves szivdobogas enyhe szedules halal felelmekkel. Remelem vernyomadommal nincs semmi gond. Ugy vettem eszre h amit szedek frontint 1mg naponta nem hasznal. De ha nem veszem be akkor meg az a baj. Tanacstalan vagyok. Anno voltam a pszihiateremnel es irt ki mast mindtol rosszul voltam.Remegtem halal felelem...
8eve kb.szedem a gyogyszert ez ido alatt sok felet szedtem. De mar olegem van barcsak ne kellene szednem es jol volnak :(
 


Kedves Kismamák!
Szeretném megkérni Önöket, hogy a kérdőív kitöltésével járuljanak hozzá a szakdolgozatom elkészüléséhez. Témám a terhesség alatti depresszió és szorongás, anya-magzat kapcsolat.
Kb 10-15 percbe telik, de nagyon nagy segítség lenne minden egyes kitöltés. Előre is köszönöm a segítségeteket  További csodaszép napot kívánok!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... w/viewform
tundermamoca
Szombathely
 
 


Sziasztok!

Én már pár hónapja n em írtam a  topikhoz, de most eljutottam idáig, úgyhogy megosztanám veletek a fejleményeket:
Szóval mióta nem írtam terhes lettem :D Nagyon örülünk a babának, én a párom és az 5 éves kisfiam is. Néhány hónapja pszichiátert és ezzel együt gyógyszert is váltottam. Régen sertralin-tevat szedtem. Most Escitilt. Egy darabot naponta az 5 mg-osból. 
A terhességm még korai, még csak 9 hetes. Voltam a háziorvosomnál, akinek elmondtam, hogy mit szedek. Ő teljesen ellene van. Nem volt goromba miatta de azt mondta, hogy szokjam le róla..... Pffff mintha az olyan könnyű lenne! A pszichiáteremhez jövő héten megyek. Vele már beszélgettem egy esetleges terhességről. Akkor azt mondta, hogy inkább szedjem és akkor legalább jól érzem magam mint hogy nem szedem és tiszta dilis legyek. ( Egyébként a régi dokim is ezt mondta). 
A nődokimnak még nem mondtam, de gondolom mit fog hozzá szólni.....
Pedig én itt is mindenkitől csak azt olvastam, hogy inkább a gyógyszer mint egy depresszió vagy pánik. És én is így érzek. Én nyugtatót nem szedek. Nem is fogok!
Teljesen kiborít ez a negatív hozzáállás az orvosokrészéről! Holott itt is nagyon sok anyuka van, aki ilyen és hasonló gyógyszerekkel csinálták végig a terheségüket és semmi baja nem lett a babájuknak. 
Akkor nem értem miért kell az embert megfélelmlíteni?????
 
 


@leander85:


Szia!

Ha gondolod én szívesen beszélgetek veled. Régen én is pánikbeteg voltam. A kisfiam születése után volt a legnagyobb pokol: kényszeres gondolatok formájában. A mai napig gyógyszert szedek, ami mellett jól vagyok és eléggé oprimista is. Olyannyira, hogy bevállatam egy második terhességet is. Most vagyok 9 hetes kismama :)
 
 


Szia gratulalok sok erot. Terhesseg utan estem meg jobban vissza az anyosom miatt. Nehez szulesem volt plusz meg mutet . De sebaj mert nagyooon megerte van egy gyonyoru szep kislanyom.Hibaztatott idegesitett hogy mien anya vagyok hogy nincs tejem ....pedig megprobaltsm mindent.1hete kaptam uj tablettakat rivotril 0,5mg es trittico 150mg.Szorobgas felelem panik van rajtam sokszor. Nincs onbizalmam.Szeretnenk kistesot de nem tudom hogy hogyan viselnem a terhesseget.Mert most meg az ido is betesz a hangulatomra es a kozerzetemre is.
 


Te mien gyogyszert szedsz?es hasznal jol vagy?
 


@virginia1:
Szia!
Én escitilt szedek. A Rivotrilt nem, pedig felírta a doki.de én nagyon nyugtatóellenes vagyok mert mikor pánikbeteg voltam rá szoktam a xanaxra és kb másfél évbe került hogy leszokjam róla. És anélkül elvagyok.
Ha jól tudom a nyugtató az amit tényleg nem szabad szedni terhesség alatt. De majd a dokim megmondja.
Én is sokáig hezitáltam a baba vállaláson, de örülök neki hogy bele vágtam. Remélem ez így is marad! De a lényeg hogy nem szabad hogy a várandósságtól való félelem határozzon meg!
 
 


@anijja:
Szia! Velem is beszélgethetnél? Mi is babát szetetnénk a féjemmel.
lola3
Becsehely
 
 


Sziasztok! Ahogy olvasgatom a fórumot másban is motoszkál, hogy a betegsége ellenére gyermeket szeretne. Bennem is egyre nagyobb a vágy és nem tudom mi tévő legyek. Egyik pszichiáter azt mondta hogy ne vállaljak több gyermeket a másik pedig azt hogy a betegségem után 5 év múlva nyugodtan...
Kedves anijja! Nagyon örülök hogy babát vársz!
 


Sziasztok!
5 hetes terhes vagyok , és már hosszú hosszú évek óta antidepresszánst szedek.
Már kb két éve cymbaltát (30mg), de odáig jutottam, hogy kb négy naponta veszek be egyet. A dokim már régóta mondja, hogy ez már olyan mintha nem is szedném, és hagyjam el.
Egészen idáig jól is voltam, de egy hete újra pánikolok, reggel csatakosan ébredek, estére jobb lesz, de nagyon nehezen indulok be. Rettegek a semmitől, le van fagyva az arcom, és csak a gondolataim körforgása van... :( Nagyon utálom, és félek , hogy mi lesz a babával ha több gyógyszert szedek..., meg attól is, hogy velem mi lesz ha nem szedek.
 
 


sziasztok  sajnos én is igy voltam a második fiammal kaptam 8 hónaposan pánikbetegséget depit és azóta 10 éve szedek gyógyszert mostmár xanaxot nagyon szeretnék babát de nagyon félek hogy ugyanabba esek már 2 őt is elkellet vetetnem az egyiknél azt mondták nem szedhetek gyógyszert a másiknál már én döntöttem igy mert ugyanugy vissza jön minden amikor terhes vagyok nem tudom mit tegyek szeretnék belevágni !
 


Én most olvastam egy Czeizel riportot, hogy "lehet" szedni antidepresszánst terhesség alatt, és sokkal nagyobb kockázat az, ha nem szeded és végigpánikolod az egészet. Azért ez az ember csak nem a levegőbe beszél, elég sokat letett az asztalra.
 
 


@latogato3:


Nagyon szépen köszönöm! Szerintem vágj bele nyugodtan! Én nem bántam meg! Legjobban a szülés és az azutáni időszak aggaszt, de a mostani párom mindig megnyugtat.
 
 


@lola3:


Természetesen! Örülnék neki!
glaszhutter.anett@gmail.com az email címem :D
 
 


Ezt láttátok már?


http://www.videoklinika.hu/panikbetegse ... _is_lehet/


 


Én sertralint és egyelőre xanaxot szedek, éjszakára. Nem rég váltottunk cipralexről, a sertralin a régebbi gyógyszerem, ami számomra hatékonyabb volt. Én ott rontottam el, hogy a minimálisra szépen lecsökkentett gyógyszereket abba hagytam szedni, amikor elterveztük, hogy jöjjön a kistesó.


A nagyfiam előtt már egy évvel abba hagytam a sertralint (zoloftot), és a xanaxot, akkor már rég nem is szedtem hozzá, de sajnos most az elején még szükség van rá,, mert muszáj aludnom.
Kedd óta szedem a sertralint és várom az igazi hatást, ami tudom, hogy idő, de ilyenkor olyan nehéz türelmesnek lenni.



@fehertulipan:


Fehértulipán, Te hány hetes vagy? A xanaxból mennyit szedsz, és mióta? Terheség eleje óta?

 
 


Holnap leszek 7 hetes.
Most jöttem a genetikustól. A xanax 1%al növeli a kockázatot, a sertralin egyáltalán nem. 1mg a maximum amit eddig kismamája szedett. Nem volt gond.


Holnap leszek 7 hetes.
Most jöttem a genetikustól. A xanax 1%al növeli a kockázatot, a sertralin egyáltalán nem. 1mg a maximum amit eddig kismamája szedett. Nem volt gond.

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: