Új privát üzeneted érkezett!

@fehertulipan:

Azért ez megnyugtató, Gondolom ez az 1% is akkor játszik, ha az ember minden nap szedi. Gondolom minél kisebb az adag, és minél ritkább, annál kisebb a kockázat.

 
 


Azt gondolom, hogy igen. Mindenképpen így lehet. :)


@fehertulipan:


Írtam Neked privát üzenetet, majd nézd meg!
 
 

 
 

Sziasztok!! én vagyok az aki annyira fél a terhsségtől volt bátorságom elmondani a pszihiáteremnek hogy szeretnék babaát irt nekem cipralex meltz 10mg-os xanaxot szügség esetén felet meg seduxen azt is szükség esetén felet  de sajnos ez nagyon  kevés a xanax de a lényeg az hogy jövőhéten derül ki hogy megfogant e a baba mert a 11-ik napon voltunk a párommal és május 1-én volt meg utoljára hát kiváncsi vagyok de most miaegnt is bevettem amit régen szedtem egy 10mg-osta hát nagyon feszült vagyok nem tudom mi lessz meg rajtam van a premenstruáációs tünet de most egykis alhasi görcsökkel ami nem szokott lenni nem tudom majd megirom csajok4puszi nektek!remélem ha most terhes leszek lessz elég bátorságom!
 


Sziasztok ma csináltam tesztet és halvany de ott van a csík az első harom hónap alatt tényleg felerosodik a pánik?
 


Melinda, szerintem ez nem törvényszerű. Előfordulhat, de az is, hogy semmi változás nem lesz, és végig jól leszel.
 
 


Végre valaki valaszol! Remélem igazad lessz de sajnos az utolsó kettőnel felerősödött az elején de remélem neked lesz igazad!
 


Hát nekem ez a cipralex nem valami jo nagyon felporget az a baj nem tidom szedjem e jövőheten megyek vissza a pszichiáteremhez szerintetek?
 


Még most nincs semmilyen terhességi tunetem mert még nagyon korai a terhesség hat kíváncsi leszek hogy hogy fogom magam érezni! Xanaxot szerintetek szedhetem? Azt irta az orvos a seduxenre is hogy szükség esetén fél meg a xanaxra is de az Édes kevés
 


Utolsó kettő sajnos elhalt terhesség volt tavaly és tavaly előtt nem volt sajnos szivhang a masodik pedig eltűnt lehet a sok stressz!
 


Hát reménykedem hogy mostmar ez egészséges terhesség lessz és en sem leszek olyan szarul majd betudom a hormonoknak!
 


Melinda nyugi. Ha fel is erősödnek az elején a tüneteid, utána rendben leszel. Szerintem inkább az anti depit kellene elkezdeni. Bár ez az én véleményem. Nyugtatóban inkább seduxent szoktak adni a kismamáknak a terhesség elején.
 
 


Szedem igen a cipralexet felet ami 5mg meg seduxent de neha xanaxot is pláne estére megprobalom elhagyni vagy legalábbis csokkenteni és utana elhagyni a xanaxot potolom akkor seduxennel de ha napi 3at veszek be a seduxenbol az nem baj?
 


Nekem a miagen nagyon jo antidepi volt csak nem tudom lehet e aht szedni majd. MEgkerdezem a dokimat! Estére szedtem mindig és az olyan jol nyugtatott
 


De amúgy tényleg 3honap után elmulik minden rosszullét? Sokan azt mondják
 


A 12. héttől általában jobb a hangulat, mert arra a szervezet is hozászokik kicsit ehhez a brutál hormon dömpingez. Próbálj meg nem ezen rágódni, meg nem a múlton. Esetleg ha van rá lehetőséged tanulj meg valamilyen relaxációs technikát szakember segítségével, az szerintem sokat segíthet.
Sztem a xanaxot meg a szeduxent próbáld a lehető legritkábbra szűkíteni az első három hónapban.
 
 


Sziasztok igen megprobalom reggel szoktam bevenni a cipralexet 10mg-osat meg ma 2fele vettem be egy seduxent most pedig egy xanatot meg egy seduxent este11kor
 


Holnap megyek vissza a pszichiáteremhez hogy akkor tenyleg a seduxenbol mennyit szedhetek meg hogy mit fog mondani június 13-án megyek nőgyógyászhoz pont a 6het eleje lessz remélem rendben lesz minden
 


Melinda! Én az első 11 hétben szedtem Escitilt. Aztán a pszichiáterem mondta, hogy hagyjuk el és meglátjuk, hogy mi lesz.....Hát nem kellett volna! Múlt héten voltam nála megint és újra felírta mert nagyon rosszul éreztem magamat. Most már sokkal jobb! De nekem azt is mondta, hogy nyugtatót semmi esetre se vegyek be. Mondjuk ebből én nem csnálok gondot, mert nem is szedtem be soha! Nagyon régen, kb 10 éve szedtem xanaxot és rettenetesen nehéz volt róla leszoknom. Akkor megfogadtam, hogy én nyugtatót többé nem szedek! 
Viszont tudom ajánlani helyette a citromfű teát. Nekem segít ha feszült vagyok és nyugodtan lehet terhesen is inni!
Remélem minden rendben lesz veled is!
 
 


@csepp24:
Szia feltudnal venni engem. Os a zárt csopiba?
 


@anijja:
Szia hat ma nem vettem be citalooptam mertz10mg de jobban is voltam nekem muszáj a nyugtató inkabb most az kell seduxent szedek azt irta
 


Olyan nem jo most a citalompram mondom ma nem veszem ve de jobban is voltam lehet nem. Is kellene szedni?
 


Estére be lehet venni szerintetek a citaopramot atra vagyok kivancsi mert először azt mondta estére vegyem be de én mondtam hogy reggel fogom
 


Jelentkeztem a zárt csoportba 1hetede semmi még
 


Melinda, az orvos nem véletlen mondja, hogy este vagy reggel kell bevenni a gyógyszert!!!
 
 


@krumpli:
Hát most megprobalom estére de egész nep semmi nem megy le a torkomon aaa nagyon nem jo nincs étvágyam egyáltalán lehet a terhesség miatt
 


@krumpli:
Köszönöm hogy legalább te válaszoltál
 


Szerintem is este szedd! Én is úgy szedem és bevált. Mondjuk nekem mindig az ste meg az éjszaka volt jobban necces időszak....
 
 


Nem jo este se bevettem egy felet este és nem jó felporgetett én már nem szedem vettem citromfű teát azt iszom meg fél/fél /egy seduxent ma reggel se vettem be és jobb volt
 


Pedig már rég bekellett volna állni de először jó volt modt meg nem jól erzem magam tőle szerintem nem is kell mert nem jön panik rám és azért nem jo lehet hála istennek
 


Én akkor hagytam abba a cipralexet, amikor elhatároztuk, hogy jöhet a tesó.
Nekem másodjára nem állt be, nem hatott semmit hetek után sem, így tértünk vissza a legeslegelső gyógyszerre, a sertralinra. 3 hét alatt kezdett igazán hatni, most 6 hete szedem, teljesen jól vagyok. A Doktornőm szerint a máj bizonyos esetekben túl gyorsan bontja le a cipralex hatóanyagot, és nincs ideje hatni.
Én voltam genetikusnál is, megnyugtatott, hogy a sertralin nem emeli a kockázatot, a xanax 1%al


@fehertulipan:
Nagyon örülök neki te hány hetes vagy?
 


@fehertulipan:
Mennyi xanaxot szedsz?
 


Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, van-e valakinek már olyan tapasztalata, hogy a terhesség előtt, alatt szedett gyógyszereket.....ennek ellenére a baba egészsègesen született....illetve most iskolás és semmilyen károsodása nem lett?

34 éves vagyok, tíz éve gyógyszeresen pánikbeteg.Szeretnék gyerkőcöt, viszont több olyan ismerősöm is van, aki gyógyszer mellett szült,állítja, állította semmi gond sem lesz....mégis most iskolás a gyereke és hiperaktív, tanulási nehézségekkel küzd, logopédushoz jár....szüleinek, hasonló problémâja nem volt anno. Erre lennék kíváncsi, merjek-e gyereket vállalni, nem-e ezektől a gyógyszerektől fejlődik nehezebben?

Válaszotokat elôre is köszönöm!
sivatagiszel
Szeged
 
 


Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, van-e valakinek már olyan tapasztalata, hogy a terhesség előtt, alatt szedett gyógyszereket.....ennek ellenére a baba egészsègesen született....illetve most iskolás és semmilyen károsodása nem lett?

34 éves vagyok, tíz éve gyógyszeresen pánikbeteg.Szeretnék gyerkőcöt, viszont több olyan ismerősöm is van, aki gyógyszer mellett szült,állítja, állította semmi gond sem lesz....mégis most iskolás a gyereke és hiperaktív, tanulási nehézségekkel küzd, logopédushoz jár....szüleinek, hasonló problémâja nem volt anno. Erre lennék kíváncsi, merjek-e gyereket vállalni, nem-e ezektől a gyógyszerektől fejlődik nehezebben?

Válaszotokat elôre is köszönöm!
sivatagiszel
Szeged
 
 


Sziasztok!
Öröm nekem, hogy megtaláltalak Titeket, évekig azt hittem egyedül vagyok a gondommal...
Pánik zavarra és generalizált szorongásra szedek 2008 óta 2* 0,5 mg RIVOTRILT és 100mg LAMOLEPET, a.Párommal viszont most babát szeretnénk. A pszichiáterem szinte mintha tolná le a felelösséget magáról, elmúlott genetikushoz , ahonnan elküldtek mondván h tanácsadásra is csak megfogant nők mehetnek ha már magzat van..kvázi kikérték maguknak, mit akarok én ott.
Kénytelen vagyok tehát magánba elmenni a tanácsadásra. Vajon ott tudnak nekem értékelhetőt mondani?
Annyira félek h nem is fogják "engedni" egyáltalán a baba vállalást, fogalmam sincs ki hogy áll ezekhez a dolgokhoz, csak annyit tudok, hogy a dokijaim a minimálisra szeretnék csökkenteni a gyógyszereimet, de konkrétumot senki nem.mondott illetve, ha lehet, akkor semmit ne is szedjek. De ez nálam szinte kivitelezhetetlen, többszöri kísérletem volt már a bogyók elhagyására..:(
Vajon lehet így babám? Lesz orvos aki bevállalja velem a terhességet így is? Egészséges lesz?
Annyira félek...
Kérlek írjatok nekem..
Mit tudok tenni, kihez forduljak, van esélyem egyáltalán? Teljesen sötét folt nekem ez a téma..
Köszönöm!!!
Maya
maya1988
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok nagyon sokan vannak itt csak olvassátok vissza akik gyogyszerek mellett vállalták és egészséges babák szulettek ne féljetek vagjatok bele nyugodtan én is 10eve gyógyszereket szedej jelenleg 6hetes terhes vagyok nekem a pszichiáterem irt citalopram meltz 10mg és seduxent napi 2ot többszörrre beveve de azt os mondta volz xanaxos kismamaja is ezek a nyugtatók 30-40evesek szerintem ha valami baj lenne nem adnák. És sok cipralexes kismamaja aki komoly panikbeteg volt aut mondta nyigottan lehet szedni csak nem. Olyan sokat a. Ja tudjatok akkor kevesebbet de van aki rivotrilt mellet ks szült és egészséges a baboja! Vannak gyógyszerek ami mellett igenis lehet vállalni nézzétek meg czeizel Endre videoját! Gyógyszerek terhesség alatz cimen!
 


Köszönöm Melinda!!
Csütörtökön megyek genetikushoz, kíváncsi vagyok nagyon..
A háziorvosom viszont ma teljesen lebeszélt a baba vállalásról a gyógyszerek mellett. :( Persze könnyen beszél a letevésröl aki nem szedi..mintha hobbybol szednék..
Elolvastam már az összes kommentet itt, tegnap éjjel. Tudom, hogy vannak amiket lehet pl -sedu xen. De én sajnos a RIVOTRILON vagyok és a pszichiáterem nem cserélte le, mert most jól vagyok. Gondolom ö is várja a genetikus mit mond.
Egy fórumozót láttam itt, aki végig szedte a rivotrilt, írta is hogy nem akar felállni a kisfia 22 hónaposan. És olvastam olyat is, akinek emiatt terhességmegszakítást mondtak..
Persze van sok -pozitív is :) de én felfigyelek a negatívra is. Tudom, h a RIVOTRIL durva, ezért is szégyellem szinte mindenhol bevallani h szedem, illetve ahol tudom eltitkolom, mert nem egy orvos volt már szánakozó stílusban felém :( a nödokim is igyekszik kimaradni a dologból, legközelebb rákérdezek konkrétan és ha hárít, kénytelen leszek mást keresni :( :(
Csak úgy vagyok vele, hogy miért hárítanak??ennyire nagy a kockázat? Ledöbbentem amikor valakinek emiatt terhesség megszakítást mondtak..
Arról nem is beszélve, hogy simán elküldtek a genetikai tanácsadóból mondván h még nincs magzat. Hiába mondtam, h aggódom és szeretném ha lenne, mondták nem.foglalkoznak velem. :( több napi neten kutatás után találtam egyet és csurgótokon megyek.
Egyébként tudtok olyan nőgyógyászról aki bevállal így is?
Hálás köszönet minden jó szóért!!!
maya1988
Budapest XIV. kerület
 
 


Melinda, jó ez a Czeizel interjú, köszönöm h ajánlottad. Csak az a baj, hogy akiről ö beszél, depressziós volt , én pedig szorongós pánikos és nem mondta a bogyói nevét sem.. kár h szegényt már nem lehet megkérdezni.. :(
Vagy ezt akkor értelmezzük úgy h jó óvatosnak lenni, de a lényeg h nem kell túlzásba sem esni és a lényeg h mi jól legyünk és akkor a babának is jó lesz?
maya1988
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok! Van itt, aki konkrétan RIVOTRILT -es LAMOLEPET szedett?
Kérlek, válaszoljatok!
Olvastam, hogy az antidepresszánsok kötik sok szedhető, na de ezek? :(
Holnap megyek genetikushoz, annyira félek mit mond..olyan sok orvosi elutasítással találkoztam már. :( :(
maya1988
Budapest XIV. kerület
 
 


*közül
maya1988
Budapest XIV. kerület
 
 


@maya1988:


Az anti depik többségét lehet szedni terhesség alatt, vannak olyanok amik mellett szoptatást is engedik. Lamolepet nem ismerem. Rivotrilt viszont szerintem jobb lenne letenni. A terhesség első 3 hónapjában inkább a Seduxent javasolják. Az egyik kolléganom a 15. héttől Frontint szedett a szülésig, makk egészséges a kislánya. 
A zárt topikban többen vagyunk pánik betegek. Van aki végig szente a Cipralexet és gyönyörű, egészséges kislánya van. 
A szakemberek véleménye is megoszlik, leginkább a felelősséget nem merik vállalni. A véleményem az, hogy ha szeretnél babát ne hagyd magad lebeszélni róla. Te is megérdemled mint bárki más, csak kicsit jobban oda kell figyelni.

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Köszönöm!tudom, hogy jobb lenne letenni. Csak sajnos eddig nem jártam sikerrel :(
maya1988
Budapest XIV. kerület
 
 


Voltam genetikusnál..Igazából a RIVOTILRA nem tudott konkrétumot mondani. Mondta, ha nem sikerült letennem, a lehet o legkisebb mennyiségben szedjem. De nem beszélt le róla, ám azt sem mondta, hogy nem lesz ártalmas a babára, annyit mondott, hogy a kezeletlen lelki betegség sokkal rosszabb a terhesség alatt. Külföldi oldalon viszont D kategóriaiba tartozik a gyógyszer, miszerint nem lehet szedni.
Egy másik genetikus ugyanezt mondta, hogy a kezeletlen lelki betegség rosszabb.
Szerintem nem merik mondani, hogy nem káros...
Mit tegyek ha nem megy a leszokás? Annyira aggódom..
Széttekintéseknél voltam, mit tehetnék még ? (Amellett h próbálom csökkenteni?) :( :(
maya1988
Budapest XIV. kerület
 
 


* SZAKTEKINTÉLYEKNÉL VOLTAM.
elnézést, de a telefon billentyűzete átírja a szavakat
maya1988
Budapest XIV. kerület
 
 


@csepp24:
Szia és mennyi frontint szedett egy nap?
 


Olyan nincs itt, aki konkrétan RIVOTRILT szedett? A genetikus szerint nincs értelme SEDUXENRE váltani.
A frontin, xanax, RIVOTRIL lényegében egy kutya, és mindegyik D besorolású..
Én akkor ezt már nem értem..itt meg inkább ahogy olvasom többen XANAXOT, frontin szednek.
Az antidepresszánsok többsége szedhető, azt mondta is a genetikus, csak hát nekem nem az a BAJOM..így SSRI-re váltani sok értelme nem lenne :( (régen szedtem és nem hatottak)
Legegyszerubb lenne, ha beszélhetnék RIVOTRILOS kismamával, vagy egy kompetens pszichiáterrel., tudtok ebben nekem segíteni?
Az is érdekelne, a szoptatás során mennyire káros a babára? Az egyik genetikus lerázott azzal, hogy átjut a tejbe..azt én értem,de mennyi? Mert a másik genetikus szerint csak nagyon kis mennyiségben. Szerintetek ennél közelebbit szoptatási tanácsadótól kéne kérdeznem?
Illetve az is érdekelne, hogy bizonyos kockázat elemzést ki végez? Magyarán h hány százalék a kockázat? Fentebb olvastam a XANAX 1%, de sajnos nem tudok az illetőnek írni. :(
Köszönöm a választ!!
maya1988
Budapest XIV. kerület
 
 


Ez az oldal nem nagyon működik sajnos itt már nem válaszol senki semmire a
 


A zárt csoportba vannak de sajnos oda nem vesznek be akarkit hmmmmm
 


Sziasztok! 

Én is régóta keresek ilyen csopit, 2006 óta kétféle antidepresszánst szedek generalizált szorongásra, és egy ideje terápiákat is kipróbáltam, amik jók, csak ugye lassú a változás. Így másfél éve én is elhatároztam, hogy nem várok 50 éves koromig, amíg le tudom tenni a gyógyszert, ugyanis gyerkőcöt szeretnénk, vagyis pár hete sikerült is :) Most vagyok 38,5 éves, és engem a genetikus megnyugtatott, hogy szedhetem a reggeli 20mg escitalopramot, az esti harmadolt velaxint (50 mg-os harmada), bár javasolja hogy egyet tartsak meg, inkább az escitalopramot. Elvileg nincs kimutatható kockázat, annyit mondott hogy szülés után lehet sírósabb a pici, ilyesmik.
Az orvosok nem merik bevállalni, hogy ha bármi van, nehogy az anya beperelje őket, meg ilyenkor egyből aha gyógyszert szedett azért lett ilyen vagy olyan probléma a picivel.
A rivotrilról elég nehéz leszokni, azt mondják, és terhesség alatt többet árt, ha rosszul vagy, pánikolsz, annak van kimutatható kockázata, én se merem eldobni csak úgy a tabikat, lehet végig szedem, ha úgy jól vagyok.
A csoport miért zárt? Ez nekem is furinak tűnt...

 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron