Új privát üzeneted érkezett!

Charlott,
koszi a képdicséretet. haat igen, én is nagyon buszke vagyok rajuk!

Csopplany,
NE huzd fel magad amiatt, amit most irok: tudod én mit gondolok errol a "szoktatni kell oket minden kajahoz, adalékanyaghoz hamar". lesz idejuk egész életukben megszokni. szerintem a te dokid és védonod egyszeruen nem halad a korral. Vagy nem jar tovabbképzésre....
Figyeld meg, ha mar ilyen finomsagokat eszik Balu, h krémturo, turo rudi, stb, akkor egyre nehezebben fogja megenni a "normalis' kajat.
szamomra a desszert fogalma min egy éves korig tabu. max gyumolcsot fog kapni, ha egyszer elofordul, h megeszik egy nagyobb mennyiséget a fozelékbol és még éhes. de erre még varni kell, ma is csak 90-t evett, nem kér tobbet...

Hibernia,
maskor probalj gyakrabban elmenni otthonrol, ha ott a anyos. legyen vmi pozitivum is... Ma megy haza, nem?
Zoldség ugyben én fagyasztottat vagy uvegest vennék, ha a friss ennyire gaz.

Monde,
nalunk is volt ilyen rapszodikus szopi, amikor alul jottek a fogai. aztan elmult magatol...
 
 


bementek a városba, ketten vagyunk újra. :)

az éjszakánk gáz volt, 3x ébredt és úúúúúúúúgy üvöltött, mint már régen. iszonyat hangerőn, nem tudom, mi volt... :? mondjuk fél-fél-fél óra ringatás után visszaaludt... ja és mind3x állva fogadott az ajtót bámulva, megzabálom. viszont a póló nem tutter ezek szerint ;)

orsi, férjem vett ki fél napot hogy be tudjak menni egyedül vásárolgatni... :(
anyósom holnap megy haza... most mit mondjak...

charlott be tudtál lépni? éljen! :)

csöpplány, jajj a csapkodás nagy divat itt is... :D illetve megfog vmit és földhöz veri meg más dolgokhoz.. a legviccesebb, hogy közben becsukja a szemét... :lol:
szegény anyósod... :( reméljük semmi komoly... mondjuk tuti vmi agy-baj, csak furi, hogy a ct nem mutat semmi eltérést... stroke gyanút gondolom felfedezték volna... :roll:

kaja ügyileg ti is üvegeznétek akkor... :roll: oké, megnyugodtam. :)

 
 


Sziasztok!
Vagyok, csak olvasóban. Mire írnék, mindig jön valami....
Ma találkoztam egy régi barátnőmmel végre, vittem Grétit is (nem volt ugyebár babysitter... férjem levizsgázott, de szerdán következő vizsga, szóval ő nem, anyám egyszer már volt a héten, de ugye akkor is inkább elcipeltük Grétit tescozni...áááá nem is részletezem) Szóval a lényeg, hogy elvittem magammal, és meglepően jól viselte! :-) Lehet, hogy már nagyobb és egyre könnyebb lesz? De jó lenne!!!

Hiberbia, szerintem is üveges. Néha én is azt adok neki (egyre gyakrabban), pedig itthon a Sparban egész jó sok bio cucc van, bár nem olcsó.... Na akkor holnap reptetitek anyóst haza :-) Hurrááá!

Orsi, örülök, hogy Elisa jól van. A gmailes fotóitok nagyon édesek!!!! Én is több gyereket akarok!!! :-)

KépKép

KépKép
 

 
 

Szép estét!

Charlott:papucs nálunk is nyerő :D Folyton be akarja venni a szájába :?
Nekünk a házassági évfordulónk,az első március 19.-én lesz :)

Orsi:nem húzom fel magam,tudom hogy más nézeteket vallunk,nincs ezzel semmi baj :) Az is egy vélemény amit te mondassz :)

Hibernia:vajon miért sírhatott így Peti?Csak nem megint pocak? Hát reméljük hogy semmi baja nincs anyósnak,csak a kimerültség,esetleg otthoni lelki problémák.Ugye sóginőm miatt adódnak szegénynek :?

Remélem nem unjátok de küldök pár vidit gmailre.Van egy nagyon brutál.Tegnap csinálta Balu egymás után többször is.Hát lehidaltunk mikor megláttuk,a dobozra felmászós lesz az.
Jajj és miután délelőtt leírtam hogy még mindig nincs kint a foga,ebédnél megnéztem és már kint van a második is :D Még csak a recét érzem,de kint van hálistennek :)
Na most megyek alcsizni,bár Balu most aludt fél órát fél 9től 9ig,most meg itt rakoncátlankodik.Ehhhh....

KépKép
Kép


Csöpplány, köszi a 7 hó köszöntést! Olyan gyorsan nő ez a gyerek, hogy mi majdnem el is felejtettük, hogy betöltötte a 7 hót :lol: :lol: Anyósnak kiderült a baja? Szegény, csak nem komoly... Mit vettetek Balu szobájába? Vagy most akkor új szobája lesz? Vagy csak a dekoráció? (bocsi, kicsit lemaradtam) Ilyen bútorboltokba imádok járkálni, most épp játék tároló ládát keresgélek....ami tetszik az horror összeg :evil:
Meggyőztetek, engedjük holnap lefelé a kiságyat és a járókát is. Bár még nem áll négykézláb, de bakker olyan ereje van, hogy a mózesban a széléhez kapaszkodva simán has és karizomból szinte teljesen ülésbe húzta fel ma magát :shock: :shock: :shock: Úgyhogy mózes mehet a padlásra, para, hogy kiesik belőle. Meg amúgy is alig fér már bele.
Jaj igen, a diéta :x :x :x Orsi, de jó neked, hogy még minuszban is vagy a kilókkal. Irigylem az ilyet nagyon!!! Én szinte egész életemet diétázással töltöttem, mert amikor épp nem, akkor pár hónap alatt simán híztam 10kg-ot, és nem úgy hogy mértéktelenül zabáltam...ilyen alkat vagyok. Na persze tudok 50 kg-is lenni, csak ahhoz rendszeres edzés és szigorú diéta kell. Most is ez lesz. Már a kellékek megvannak és az elhatározás is, csak így Babucival több szervezést igényel a dolog. De az elhatározásom nagyon szilárd, szóval jövő héten már aerobic és párolt csirkemell salátával :?

KépKép

KépKép
 


Csöpplány, most láttam, hogy közben írtál :D
Gratula a fogacskához!!! Akkor most csak nyugodtabb lesz. Nézem gmailt is.

Kérdés: Kinek milyen etetőszéke van? Vagy Ti hogy etettek? Mi ölben, de ez így egyre gázosabb, szerintem már beleülhetne egy etetőbe, nem? Néztem a neten, ezer féle.... Olyat gondoltam, aminek a háttámlája dönthetős, igaz ez drágább, de akkor végül is nem ül teljesen 90 fokban. Milyet érdemes venni?

Na megyek cumisüveget sterilizálni :?
JA és valaki kérdezte, hogy ki milyen tápit eszik.
Gréti Milupa Milumil HA-sat és a 2-eset, ami 6 hótól adható. (HA=hipoallergén, mert volt az arcán kis kiütés, és ettől totál elmúlt) Bár védőnő nagyon mondta, hogy az anyatejes babák a HA-s tápokat nem eszik meg, mert baromi keserűek... tényleg az, de Gréti falja :lol:

Fölöttünk szomszédok ezerrel dübörögnek.....vendégek vannak náluk (de ez egyre gyakoribb). Tiszta gáz! Gréti még alszik, remélem nem kel fel, mert akkor tutira feltelefonálok...
Tényleg Hibernia, mi lett a mindig bulizós szomszédaitokkal?
Jóéjt!

KépKép

KépKép
 


Nadina:hát Balu megkapja após szobáját,csak teljes restaurálás kell,meg kap bele új bútort,meg kiegészítőket.Végre lesz igazi gyerekszobája :)
Etetőszék,hát én most árulom a miénket,mert Balu nem nagyon szerette,most egy másik van.
Ilyen amit árulok:http://picasaweb.google.com/jne.monika/EgyebBabaKellekek#5559010600156737410
Ha érdekel szólj :P
Mi nagyon szerettük,csak hát Balukám kimászik belőle,meg feszeng benne,egyszerűen most már nem szereti :( De a kép alatt van több információ is,meg ha gondolod kérdezz bátran :P

Tényleg,tápi:mi még mindig a Milumil Komfort 1-et esszük.Doki azt mondta hogy az még mindig jó neki.De most akarom megkérdezni hogy ha megenne más tápit is,akkor nem-e adhatnám azt,mert ez még kedvezménnyel is 2100 ft :? Ennél azért vannak olcsóbb tápik is.
Kép,meg vidi gmailen :wink:

Hibernia:olvastam amit írtál és ez azért már tényleg durva....De mindjárt itt a holnap,csak egyet kell aludni és akkor jó ideig nem fog gyötörni :)

KépKép
Kép


csak gyors fekvés előtt: a pacsker nálunk is nyerő, imádja. :shock: mindig odastartol amint meglátja... :shock:

nadi mi most vettünk ilyen dobozt, kisebb játékoknak jó: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30163260

jövök holnap (talán)

 
 


ja és ha most lennénk kicsik (már Péter úr) ilyen játszószőnyeget szeretnék: http://www.ikea.com/ie/en/catalog/products/90132732 :lol: annyira izgalmas, kár hogy most jött csak, mikor már teszi le magasról...

 
 


Nadina,
Nekunk STOKKE (eteto)székunk van. azért szeretem, mert kezdettol fogva velunk ulnek a gyerekek az asztalnal, kimaszni nem lehet belole és még most is hasznaljuk, pedig a nagyobbik fiam mar 135 cm. O tole fogja Elisa orokolni. :)
Egy hatranya van, tudni kell a babanak ulni, én ezért még mai napig a pihiszékben etetem.

Holnap lesz itt a nagy, karacsonypotlo ebéd, 20an leszunk, abbol ketten influenzasak! Baromira pipa vagyok miatta. mar csak az hianyzik, h valamelyik gyerek elkapja.........
 
 


Sziasztok!
Mi a helyzet? Mindenki eltűnt ma? :shock:
Csöpplány, megnéztem az etetőszéket. Jónak tűnik, de ez bazi nagy, nem? MEkkora helyet foglal kinyitva? Sajna nekünk elég kis hely van a konyhában már. Látom árulsz még ezt-azt :D
Hibernia, köszi a doboz tippet. Pont ma vettem végül egyet már mérgemben az Intersparban....nem volt olcsó, és nem is túl masszív, de legalább jól néz ki. Ggurulós micimackós műanyag láda, jó nagy, kíváncsi vagyok ki töri szét előbb...Gréti vagy mi :-) De ha az Ikeában járok megnézem ezt is, mert tetszik.
Most megyek, kell a férjemnek a gép.
Jóéjt!

KépKép

KépKép
 


Jó reggelt!

Utolsó voltam tegnap, ma meg első :D Azért majd gyertek, bár úgy tűnik jól elírogatok itt magamban :lol:
Tegnap olyan fáradt voltam, hogy Orsi hozzászólását észre sem vettem :oops: Köszi az etetőszék ajánlást, rá is kerestem a neten. Néztem én már ezt a típust, de nem tudtam, hogy ilyen szuper. A Brendonban természetesen horror az ára, de találtam vaterán olcsóbban. Még megnézem majd élőben valamelyik bababoltban is, na meg lemérem, hogy beférjen. Akkor ezek szerint nálatok sem ül még Elisa benne....gondoltam, hogy lehet még korai , csak a gáz az, hogy nekünk nincs pihiszékünk, végül is lassan már ülni fog Gréti. ja és találtam az etetőszékbe szűkítős betétet is, ami szerintem pont az ülni még nem tudóknak van (bár ára szinte a székkel egyezik..)

Még gyorsan elmesélem, hogy ma brutál szar éjszakánk volt! Részvétem azoknak, akik éjjel kelnek, mi is 3-szor keltünk :? Abból az utolsó hajnali 3-kor volt és 1 órán keresztül nem aludt vissza.... nyöszörgött, sírt, nyögött.... nem tudom mi lehetett. Vagy a 3. foga (ami még nem is látszik) vagy nem tudom. Reggel meg már 6-kor kelt szokás szerint...szóval hulla vagyok...
Szép napot nektek!

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Nadina: nálunk is szörnyű éjszaka volt :( ....nem tudom meddig lesz ilyen éber az éjjel? Este aránylag hamar elaludt Krisz 9 felé, de éjfélkor már enni kért, aztán szépen minden órában sírással keltett minket. Hajnali 4-kor már feladtam és ágyunkba tettem (apja mellé :)), én meg felkeltem és tettem-vettem, már amennyire szellemképesen tudtam. :(
Facebook-ra feltettem pár etetőszékes képet, mi ilyennel tudunk büszkélkedni. Krisz szeret benne lenni és enni is. Igaz, állandóan izeg-mozog nehézkes etetnem, de valószínű, hogy ez nem szék kérdése! :)

Orsi: hogy zajlik a vendéglátás? azt hittem Ti mentek egy jót enni, szórakozni....hát, hogy többen is betegek és még is eljönnek hozzátok az tapintatlanság.

Hibernia:gmailra a párom gépéről tudom megnyitni, azaz ritkán jutok el odáig, de e héten nem felejtettem el, így láttam a jó kis képeket és a történetet is olvastam amit megosztottál velünk...hát, nem lehetett könnyű, de remélem már jobb, békésebb napok jönnek....

Papucs a sláger minden bébinél! :roll: Krisz tegnapi mutatványozása a felállás gyakorlása volt: apa oldalán feküdt és Krisz addig mászott-kapaszkodott fel rajta, amíg ki nem tudta egyenesíteni a lábait és állt! Nevetett az örömtől és sírt a fájdalomtól egyszerre! :) :oops: :lol:

Ma jön hozzánk a keresztmama-jelölt, így remélem délután nagy muri lesz! :)

Ja, és akit érint, ugye már intékezdett a családi adókedvezmény igénybevételéről?! :wink:

KépKép
 


Halihó!

Köszi a megnyugtatást a mozgás kapcsán. Már 1 "lépést" tudunk menni :D Villám gyorsan fejlődünk :lol: :lol:

Hibernia, vasárnap van!!! Végre újra 3asban :)
Amúgy énis maganak való vagyok, nem bírom ha valaki egész nap a nyakamon ül, nekem tök kényelmetlen, ha kirakatban élek.

NAdina, nekem tourago van etetőszék, most vettük. Nekem nagyon bejön, bár tény, hogy nagy, de ezt is az asztalhoz lehet tenni ha leveszed a tálcát. Amúgy ez a stokke, néztük mi is de el nem tudom képzelni hogy kell benne ülni. Bár biztos nálam van a hiba :)

Charlott, gratula Krisz mutatványaihoz! És köszi a figyelmezetést az adókedv. kapcsolatosan, már a humánosok küldték a nyomtatványt, csak baromira nem értem, mint az összes többi állami nyomtatványt :oops:

Képzeljétek, ülünk! :D Bár még nem sokáig de ettől függetlenül nagyon ügyes Gabi!

NA mentem, bár ahogy ismerem magam megint sok mindenre nem regaáltam. :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ti mivel készítetek a céklát? Vagy önmagával kínáljátok??

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Bocsi megint elvesztettem a fonalat, csak néhány dologra emlékszem :oops:

Charlott: én is pont így voltam, amikor elkezdett éjjelente óránként felébredni (ez még karácsony előtt volt), mindenre gondoltam már: melege van, fázik, fáj a hasa a püréktől, jön a foga, kevés a tej... aztán pár nap után a fejlődési ugrás mellett döntöttem, mert a sok szopitól több lett a tej és mozgékonyabb lett és.

Tegnap elkezdett végre szabályosan mászni, hasra fekvés nélkül, valamint felkapaszkodik térdre, sőt ő is az Apja hasán húzza fel magát állásba is :) Viszont a felülést csak immel-ámmal próbálgatja. Szóval meglódult rendesen :) Ja és még néhányszor köhögött egy picit, de elhanyagolhatóan és ma már egyáltalán nem. Még egyszer köszönöm a tanácsokat, bevetettem a vizes törölközőt is, hogy nedvesebb levegőt teremtsek a szobában.

Etetőszék: anyósom vett egy asztalra szerelhetőt, én óckodtam tőle, de párom meggyőzött, hogy nem fér el más és az jó lesz, hát tényleg jó, legalábbis a mai próbán bevált. De így sem lett végül helykímélő anyósom bevásárlása, mert vett egy hintát is :) (legalább összecsukható, mert tényleg kevés a hely) én nagyon örülök neki, mert egyrészt abban is lehet etetni (le lehet engedni kisszéknek) másrészt jól elvan benne Juli, tudok mellette tenni-venni, könnyű úgyhogy tudom vinni a konyhába is :) Persze nem akarom, hogy sokat üljön benne, de jól jön, most, hogy nem tudom magára hagyni egy percre sem a kiságyon kívül.

Orsi: megkérdezhetem, hogy a mezítláb alvásnak van valami élettani hatása vagy valami más oka, hogy ragaszkodsz hozzá? Gondolom nem véletlen, hogy a pizsamáknak nincs lábfejük...csak én félek, hogy megfázik :oops:
Vendégekhez kitartás!

Nadi: tegnap nálunk is ugyanez volt, 3-4-ig nem aludt. Ki is borultam, mert most már nagyon kimerít, hogy 8 hónapja nem aludtam 3-4 óránál többet egyhuzamban. Mondjuk reggel fél 7-kor evett aztán egy kis hempergés után még visszaaludtunk fél 10-ig :) úgyhogy kicsit kipihentem az éjszakát.

Zsu: gratula a fejlődésekhez! úgy látszik sokat gondolkodtak rajta, de most megindulnak a gyerkőcök :) Én adtam magában is a céklát és sütőtökkel keverve.

Apropó: szerintetek nem gond, hogy Juli még mindig alig eszik mást az anyatejen kívül? Mindent megeszik amivel kínálom, de max. 50 ml-t. Délelőtt és délután is megkínálom, de van, hogy 5-6 kanál után már nem kell neki. :shock: Erőltetni nem akarom, meg örülök, hogy van még tej, csak így lassan haladunk és félek, hogy már szüksége lenne más tápanyagokra is. :?:

Na megyek, reménykedem egy jobb éjszakában.

Juci

Kép
 
 


Nekem a védőnő azt mondta, hogy főzeléknek mindig krumpli + más zöldséget adjak 2/3:1/3 arányban. Ez nem azt jelenti, hogy mindig ehhez tartom magam, de kiindulási alapnak nem rossz. :)

Majd jövök bővebben is.

Ja, köhögésre, náthára én ezt használtam: http://illoolajok.hu/babaknak-gyerekekn ... eknek.html Nagyon jó!

KépKép

KépKép
 


Nekunk is sz@r éjjelunk volt tegnap. 4-6ig nem aludt(unk). Most meg alig tudtam elaltatni, mondjuk a mai nap extra faraszto volt...

Mindenkinek gratula az uj mutatvanyokhoz, ma Elisa is nagyon gyakorolta a négykézmabra allast, szerintem mar csak par nap kérdése és tokéletes lesz.

Charlott,
nem nalunk volt a vendéglatas, hanem sogornoméknél... nem részletezem... kibirtam.

Juci,
szerintem jo, ha "szellozik" a labuk és az is jo, ha ossze tudjak tenni a labfejuket csupaszon. Ha halozsakban alszik, akkor nem tud kitakarozni, nem lehet hideg a laba...

A stokke székhez még hozzatenném, hogy NEM tud felborulni, ami késobb NAGYON fontos. én semmilyen mas etetoszéket nem talaltam, amit igy hozza lehet tenni az asztalhoz, de lehet nem vagyok képben. én ezeket a negy helyet foglalo, muanyag székeket sosem szerettem, hamar funkciojukat vesztik szerintem...
 
 


Barbazso,
itt meg azt mondjak, h a krumpli max 1/4-e legyen a fozeléknek és 1 éves koraig nem lehet csak krumplipurét adni...
én 2/3 zoldség + kb 1/3 krumpli aranyban keverem.
 
 


Na, igen, a reagálás nekem sem fog menni. Közben folyamatosan olvastam, de nem tudtam írni, a jegyzetelés pedig elmaradt, így alig emlékszem valamire. :?

Juci, Juli tipikus lány. Szerintem egyáltalán nem baj, hogy keveset eszik. Panka (Samu barátnője) ugyanezt csinálja. Egyéves korig a fő táplálék az anyatej vagy a tápszer elvileg. Férjem unokaöccse pedig 9 hónapos koráig semmit, de semmit nem fogadott el. Igaz, ő a mai napig sem eszik semmit szinte tonhalkonzerven és húsleves levén kívül. :o (6 éves)

Zsu, én nem zárnám kulcsra az ajtót, mert félnék, hogy anyós kiakad, viszont tuti, tennék valami zörgős cuccokkal teli kosarat a bejárati ajtó elé, hogy véletlen ott maradt. :lol: Ha ezzel még a gyereket is felébreszti, teljes a siker, mert még le is lehet szólni, hogy miért állít be, nem számítottál rá a megbeszéltek után. :D

Hibernia, anyós hihetetlen. Végre vasárnap van! :D

Amiket írtatok... Kicsit kezdem kellemetlenül érezni magam, mert Samuval tényleg szinte semmi gondom nincsen. Pénteken például be kellett mennem a munkahelyemre papírozni. 6-kor keltünk, a suliban agyon fogdosták idegenek, aztán találkoztam egy barátnőmmel, az Alléban voltunk csomót, onnan anyuékhoz mentünk, de pár perc után indultunk apuval Auchanba. Hát azt el sem mesélem, mennyit bénáztunk ketten, ahogy egy közös bevásárló kosárral próbáltunk két családnak bevásárolni. (Én babakocsiztam, azért csak egyet vittünk.) Közben Samu már több, mint 4 órája nem evett. (Leakasztottam neki a polcról egy babakekszet, és azzal szórakozott.) És egy hangja nem volt egész nap. Aludni pedig csak az autóban aludt reggel és este. (7 körül indultunk Pestre, este 8 körül vissza) Napközben pedig kétszer kb 10 percet, és ennyi. És ezt bármikor megtehetem vele, tudom, mert nem egyszer próbáltam már. És az írásaitokból tudom, hogy ez nem annak köszönhető, hogy már kiskorától edzettem, hanem hogy eszméletlen jó a természete. Apukájától örökölhette. :D
A lustaságot viszont tőlem örökölte. :) Na, de majd a mozgás is beindul... Képzeljétek, néha már mutatja a fejével a nemet, ha nem akar valamit! (Pl elég volt a kaja.) Szerintem tök okos. Elfogult vagyok? :roll: :lol:

Ja, Csöpplány, emlékszem, hogy kérdezted (tök jól esett), még múlt héten sem hízott Samu egy dekát sem. Most viszont bepótolta, ma este 280g-mal mutatott többet a mérleg, mint múlt héten! :shock:

A képek nagyon aranyosak, szépek, a Balus videók meg megint megdöbbentőek. Mi is szeretnénk olyan műanyag hintát, mint Kristófnak és Balunak van. Samu már próbálta a karácsonyi sütögetésnél Pankáét, és nagyon tetszett neki. Verte a dudát rendesen. :) Múlt héten felszereltük a függőágyát állandóra, és most újra minden nap hintázik, relaxál benne picit. De hát ugye az fekvő...

Csöpplány, nekem nagyon tetszik az etetőszéketek. Próbáltam rávenni apát, hogy vegyük meg, de nem hajlandó, mert kaptunk kölcsönbe, ugye. A Stokke tényleg nagyon jó, csak nem olcsó, de még tanulós széknek is jó később az íróasztal mellé. Lehet hasonlót kapni olcsóbban Hauckot, de nem csak az árukban van különbség... A Stokke sokkal erősebb és könnyebb fából van, ráadásul azt hiszem, kisebb helyet is foglal, meg ha jól tudom, több kilót is bír.

Nem is tudom, mit akartam még. :roll:

KépKép

KépKép
 


Megnyugtat, hogy nem csak mi nem alszunk. :) Mondjuk mi nagyon nem. Le sem merem írni. :( Néha éjfél van, mire elalszik. Aztán meg elég sűrűn kelünk. Szerintem újabb fog miatt lehet ez, mert amikor egyszerre kibújt a két alsó, hirtelen 1-2 hétig megint csak 3 óránként kelt éjjel.

Tényleg, én is gratulálok az új mutatványokhoz! Krisz különösen beindult. Nagyon meglepődtem, hogy mindent ilyen gyors egymásutánban...

Én bevallom, nem nagyon figyelem az arányokat főzésnél. Meg igazából sok mindent magában adtam. Eleve hamarabb kezdtem a ht, mint ahogy a védőnő felvilágosított. Ha rá hagyatkoznék, még mindig nagyon az elején tartanánk, mert másfél hónapja ígérte, hogy jön, és megbeszéljük. :?

Elisa kiscipőjét meg sem dicsértem. Olyan aranyos!

Na, fekszem, mert minden második szót elírok a fáradtságtól. Jó éjt!

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Gyorsan reagálok,mert megyünk ügyet intézni ma,meg viszem csajozni Balut :D

Tárolódoboz:olyat én is szeretnék,de én olyat,ami tárolópad.Az ablak alá szeretném, a játékokat belepakolnám,a tetején pedig szivacsot tennék,és akár ülőalkalmatosság is lehetne.Azért akarok ilyet,mert Balu anyuméknál folyton az ablakban áll,imád nézelődni(bár ők földszinten laknak,és izgi a 4-es forgalma :D ) .Csak hát elég drágán fosztogatják,de nagyon spórolok rá :)

Orsi:influenzásan elmennek vendégségbe ahol gyerekek vannak??? :? Nem semmi.

Nadi:Nem olyan nagy,de már nem is érdekes,mert tegnap elvitték :) (3 nap hirdetés után,szerintem túl olcsón adtam :D ) Igen,szeretném eladni a már nem használt dolgainkat,és a befolyt pénzt Balu szobájára költeni :) Mekkora helyetek van?Én most ilyet vettem,mint Charlotté,nagyon jó,bár ezt is csak már ülni tudó babánál lehet.Viszont később is tudja használni kisszéknek meg kisasztalnak.Sóginőméknek van ilyen és láttam milyen jól kihasználható.Anyuka szétszedi asztalnak meg székké a gyerek leül és rajzol,míg anya főz :) És nem is drága :) Elég masszív,teljesen az asztalhoz húzható!De találtam egy tök jó táblázatot,bár terméknevet nem ír:http://www.vitaminsziget.com/cikk.php?id=401 sajnálom a rossz éjszakát :(

Charlott:sajnálom nálad is a rossz éjszakákat.Gratula Krisz új mozgásaihoz!! :)

Zsu:Gratula az üléshez!!!! :)
Nálunk a cékla nem nyerő semmilyen formában :(
Nekem semmit nem küld az e sz@r cég.Kivan vele már a tököm.Semmit nem intézkednek,telefonon is csak hebegnek habognak.Még a gyedemet se intézték el,pedig már október vége óta nyúzom őket.Azt se tudom mit kinek kell leadni és egy kib@szott felvilágosítást se tudnak adni,2 hónapja könyörgöm a munkáltatóiért is,b@sznak bármit is intézni.Erről a családi támogatásról se kaptam semmilyen papírt......És ráadásul tök zöldfülü vagyok bármilyen hivatalos papír,vagy intézkedés ügyben...Szóval tök fasza hogy október óta csak családiból tengődök......Bocsi a nyafiért.

Juci:gratula a mászáshoz!Látom minden baba belelendült :) Asztalra szerelhetővel én is kacérkodtam,de ahogy utánaolvastam neten hosszú távon nem alkalmas.
Én se merem mezítláb altatni.Nálam harisnyába és zokniban alszik :?
Hát elvileg 6 hótól már szükségük van más tápanyagokra is az anyatejen kívül,mert megnő a mozgásigényük,több energiára van szükségük.De azt nem tudom hogy mennyire gázos,hogy alig eszik.Ismerek olyat aki 10 hónapig CSAK szoptatott és semmi baja nem volt a babának.
A nem evős babához nem tudok mit mondani,Balu azért benyomja a 200 grammokat.

Barba:nekem is ezt az arányt mondta de én a "szén" módszert alkalmazom :D Ez a Szemre Ész Nélkül módszer :D Lényeg hogy nem mérem hanem egy közepes burgonyához teszek zöldséget :) Hálisten Baluval is ki lehet mozdulni,bár néha ez az éjszakába belezavar,de napközben ő is nagyon jó gyerek.Tűri a sok huza-vonát :D
Balu a Kiká-s bevásárlásnál 6 órát bírt kaja nélkül :? Észre se vettük mióta nem evett :?
Lehet Samu agyra gyúr :)
Naaa,akkor ügyi Samu hogy szépen hízott :) Most mennyit mutat a mérleg? :)

Hát nekünk rémes egy éjszakánk volt.
Előzmények.Tegnap reggel átmentünk anyumhoz hogy apa aludhasson,mert reggel jött haza 24.-ből.Aztán mentünk anyóst látogatni,aki mellesleg jól van,de a kettős látását kivizsgálják még.Onnan jöttünk haza mert jöttek az etetőszékért,meg is vették.(3 nap alatt elkelt,tuti túl olcsón adtam,de ez már mindegy).Aztán öltöztünk és mentünk Tesco-ba.Majd 8 volt mire hazaértünk,akkor pancsizott.Napközben aludt egyszer 1 órát,egyszer 20 percet és egyszer 40 percet.
Szóval nem tudom mi miatt,keveset aludhatott napközben,vagy túl sok volt neki a napi programm,vagy a pancsi kitolódás miatt de 3/4 11kor aludt el és negyed 12kor felébredt és onnantól kezdve fent volt,és vagy nyekergett vagy üvöltött.Ez a két opció volt,szinte vigasztalhatatlan volt.Végül 1 órakor dőlt ki.
Ráadásul apa is kiborult.Próbálta visszaaltatni Balut,de csak üvöltött.Aztán odaadta nekem és abban a szent másodpercben abbahagyta a sírást.Így rögtön visszavette de újra elkezdett üvölteni,próbálkozott újabb 20 percet a megnyugtatásával,de nem ment.Odaadta nekem és ismételten azonnal abbamaradt a sírás.Szegényem nagyon kiakadt :( Mondta hogy tök rosszul esik neki hogy nem tudja megvigasztalni a fiát.Pedig tényleg úgy próbálkozott.Tuti hogy Balunál előjött a szeparációs szorongás.Ezért kel éjszaka annyiszor.És miután egykor elaludt kelt egyszer,végül fél 8kor ébresztettük,most már nagyon kellene neki egy rendszer mert ez így elég kautikus.
Találtam egy oldalt ami nagyon jól leírja hogy mi folyik nálunk,és egyben megnyugtat hogy nem a mi babánkkal van a gond,és ez a viselkedés teljesen normális.Itt az oldal:http://www.kismamablog.hu/nem-kategorizalt/7-10-honapos-baba-alvasa
Kedvencem benne az éjszakai ellenőrzés,nem-e lopták el anyát :D Tényleg ezt érzem,hogy csak emiatt kel fel,mert kaját nem fogad el,szóval nem az éhség kelti.Ááááá,kivagyok.....És én még azt hittem hogy az első pár hónap nehéz a gyerekkel :D Az smafu volt a mostanihoz képest :S

Na megyek,eszek valamit.Aztán alszok egyet Baluval.....

KépKép
Kép


Halhó!

Ma sem vagyok frissebb....éjszakánk kicsit nyugisabban telt, csak 3-szor kellett kelni, de mélyalvásról már lemondtam, úgy érzem, hogy kezdek agyilag is leépülni a fáradtságtól. :( De Krisz továbbra is aktív, sokat mozog, próbálja az állást és tüsszög sokat erre adok cseppeket. :wink:

No, de a lényeg, hogy tegnap a barinőm személyesen is elvállalta Krisz keresztmama szerepét! :lol: Végre a szülők megvannak és most jöhet a templomi szervezkedés és az után lévő ebéd megszervezése. :roll:

Zsu: egy kis segítség ehhez az új kedvezményhez - a lényege, hogy annak érdemes igénybe venni, amelyikőtök többet keres, mert akkor a max összeget fogjátok megkapni adózás után. A munkáltató által küldött nyomtatványt mindkét melóhelyre le kell adni, azon azt megjelölni, hogy ki veszi igénybe.
Remélem tudtam segíteni! :wink:
Örülök Gabesz mozgásfejlődésének! :)

Juci: igen, megnyugtató egy anyukának, ha tudja, hogy nem betegségről van szó, hanem fejlődik a baba.
Gratula Juli mászásához és apa segítségével a felálláshoz. Krisz is pont így állt fel először. És a hozzátápival is pont ugyanúgy álluk. A saját főzömből alig eszik pár kanállal, és az üvegesből is csak a 1/3-át hajlandó elfogadni. Tejpéppel is próbálozom reggel és este, azt szépen megeszi (50g), de mondjuk a gyümis dolgokat szereti!
Szerintem napról-napra adjuk egyre többet, több félét. :wink:

Orsi: ezekkel a rokonokkal csak a baj van! :roll:
Örülök, Elisa fejlődéséhez! :) És üdv az alvatlanok klubjában - egyre többen vagyunk.

Barbazso: kellemetlenül érezd magad, mert Samu kiegyensúlyozott baba?! :shock: Hmmm, ne tedd ezt! :wink: örülj neki és élvezd ki, mert hamarosan ő is anyás lesz és érzékenyebb a külső ingerekre. Legalábbis az én barátságos Krisszemből, sírós, félős baba lett! :roll:

Csöpplány: :) gyorsan reagálsz!? :shock: Milyen sebesen írhattad ezt a sok gondolatot? :D Küldtem emailt és köszi a honlapot!
Elolvastam a cikket és tisztára Kriszre ismertem. Jó tudni, csak az a baj, hogy pár hónapig el fog tartani ez az álmatlan szakasz. Akkor ezt is túl kell élni valahogy, mint az első hónapokat? :roll:

KépKép
 


Szerintem is nagyon olcsón adtad. Irigylem az új tulajdonost. :)

Most 8230g Samu. Érdekes, hogy mindig akkor lassul le a gyarapodása, mielőtt átlépnénk egy újabb kilót. A 7 kg-nál is ez volt. Hetekig azt hittem, hogy na, most már tuti átlépjük, és nem. :?

Jó, amit az alvásról küldtél. Hmmm, valószínűleg akkor az erdélyi rokonlátogatás is ludas, nem csak a fogzás. :? Azóta ilyen nehézkes az esti elalvás. Ott ugye ráadásul óraeltolódás is van, bár ez nem tudom, mennyiben zavar meg egy 7 hónapost. :D Tegnap már (!) fél 11 körül elaludt, de eddig sokkal tovább fenn volt.

KépKép

KépKép
 


El sem tudom képzelni Kriszről, amit írsz. Sajnálom, hogy félős lett, de akkor ezek szerint előbb-utóbb minket is el fog ez érni.
Mikor lesz a keresztelő? Te fogsz főzni? Mi csak svédasztalt csináltunk. Le sem tudtunk volna ülni annyian az asztal köré. Kiosztottam, ki mit hozzon. :lol:

Tudjátok, Samu miből evett meg eddig egyszerre egy teljes üveget?! Paradicsomos krumpli hallal. :roll: Hát ez nekem, aki nem kifejezetten szeretem a halat, komoly büntetés volt, mert fél napig szagolhattam a halszagú leheletét. :lol: Még ami nagy-nagy kedvenc: DM-es alma-banán túróval. (tejterméket és húst egyelőre inkább üvegeset adok)

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Kristóf is áll!!! Mászni még mindig nem tud csak rendületlenül is gyorsan kúszik, de mindenhol próbál fölállni és mikor sikerül neki diadalmasan körülnéz és vigyorog, megzabálom! :lol:

Éjszaka még mindig nem alszik bár csak 2x kel, de ettől is kivagyok...
Valamelyik nap olvastam hibernia pólótrükkjét, hát betettem meg adtam egy viborcul kúpot és aludt reggel 5-ig, juhéjj aztán másnap ugyanígy és éjfélkor fönnt volt :? szóval letörtem.... :? Nálunk tuti a foga is jön fölül.

Tárolódobozból nekünk ikeásak vannak a műanyag színes változatból mindenféle és nagyon strapabíró azt állíthatom mert már 2 gyereket kibírt a nagy részük pedig nem kímélik őket :wink:

Etetőszékből nekünk is a kisasztallá+székké alakítható volt a nagyoknak és mi imádtuk, az sem dől föl semmitől és egyedül belemásztak már mikor nagyobbak voltak, utána meg a rendes asztálnál ültek! Most meg asztalra szerelhető van helykihasználás végett és az is nagyon jó!

Céklát én simán megfőzőm a krumplival, nálunk nagy sláger, ja és a spenótos krumpli abból iszonyú sokat megeszik!

Elmenni Kristóffal is tök jól lehet, hétvégén a csodák palotájában voltunk és végig kibírta, tök tetszett neki hazafelé aludt el csak a kocsiban, tescoban én a bevásárlókocsiba ültetem mint a nagyokat, azt imádja és közben megbeszéljük mit kell venni :P

Charlott, akkor Krisz is belehúzott, milyen cseppeket adsz?

Juci, szerintem nem baj ha nem eszik sokat, ha szopik vagy tápszerezik rendesen egyébként, majd ha már nem elég neki úgyis fog enni!

Hibernia, a hajszárítós altatás szerintem is khm, khm "fura" mármint nem szokványos, szerintem ezen nem sok anyós nem találna fogást :wink: ! persze ez nem jogosít fel senkit hogy beszóljon, én jót mosolyognék rajta max!

Csöpplány, apának rossz érzés lehet nagyon, de nem sokáig lesz ez így ahogy nagyobbak lesznek egyre inkább apa is tudja őket nyugtatni akkor majd visszaáll a lelkibéke!

Egyébként nálunk csak én altatok kivéve ha nem vagyok itthon, valahogy így alakult lehet változtatunk rajta... :roll:

Barba: nem vagy elfogult, tényleg tök okos samu :lol:

És köszönjük a képdicséreteket, igen nagyon hasonlítanak egymásra, kicsikori képeken van hogy férjem nem tudja megmondani melyik gyerek van rajta 8)



Barbazso,
mar eszik turot meg paradicsomot??
Nekunk jot tett a hétvégi kiruccanas, eltolodott Elisa megint, csak fél9 korul kelt ma is.

Charlott,
lekopogom, de nekunk kivételes eset, ha nem alszik vissza éjjel... stabilan kel 2x, de szoptatom és rogton alszik tovabb.

Elisa ma mar tobbszor négykézlabra allt, olllyan aranyos, mert, olyan picikének néz ki olyankor. és be nem all a szaja, egyfolytaban dumal...

Csopplany,
tudod, kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.
 
 


Charlott:örülök hogy sikerült végre keresztmamát találni :) Milyen ebédet szeretnétek szervezni?Éttermi?
Páromnak több a bruttója,akkor ha ő veszi igénybe akkor többet fogunk kapni?Ez biztos?
Anyatejjel nem próbáltad még a hozzátpit?Mármint hogy azzal hígítani?
Balu dettó,nem volt ő ilyen,de az elmúlt 1-2 hónapban kicsit megváltozott.
Azért írtam a gyors reagálást,mert apa foglalkoztatta Balut,és lévén az anyamániának igen nehezen ment neki :D Másrészt meg mentünk Monorra egy barinőmhöz,vittem csajozni Balut,és indulófélben voltunk :) Harmadrészt meg nem jegyzeteltem megint és így volt mit behoznom írásképpen :?
Köszi az emailt :)
Nálunk az első hónapok nem voltak nehezek,a mostaniak jobban megviselnek :?

Barba:jajj,ne is mond :D Tudom hogy rossz üzletet kötöttem :D Na sebaj,már változtatni nem lehet rajta :D
Azért nem rossz ez a súly ennyi idősen :) Ne aggódj :) Nálunk is így van egyébként.Már 2 hónapja vártam hogy lépjük már át azt a bűvös 7est.Most mértük a barinőmnél,és 7500volt body,pelus,polo nadrág kombóban.Szerintem nem sokat hízott 1 hét alatt.Holnap úgyis mérni fogják,viszem a koraszülöttre kontrollra.
Örülök hogy neked is bejött a cikk,és választ kaptál pár kérdésre :) Szerintem tuti megzavarhatja őket ez a dolog.Ez majdnem olyan nekik mint az óraátállítás,nem? Balunak akkor fordult fel a "majdnem" napirendje.
Hal :))))) Ez jó :))) Fogmosás nem volt? :)
Paradicsomos krumpli nálunk is nyerő,bár nem az üveges,hanem amit én csinálok.Kicsit macerás de amennyit megeszik belőle :shock:
Én már adok krémtúrót neki,imádja,meg kapott Danonimot,azt is kamálja :) Holnap natúr joghurtot akarok neki adni,valami gyümivel.Kivi vagyok mit szól hozzá.Ja és érdekes hogy nem jött elő a foltja.Lehet nem is a tejtől lett volna??

Kriszta:gratula az álláshoz!! :)
Jajj a csodák palotája nekem nagy kedvenc :D Felnőtt fejjel is szivesen megyek oda :D Gyerkőcöknek tetszett?Melyik kötötte le őket? :)

Na megyek vacsizni,aztán meg fürdetés van.Hibernia mizu veltek?Rég nem írtál!Gyereeeeee!!!!!!CSigaby?Törpilla?Cintia?Mayday???????
Gyerteeeeekkkkk csajok!!!!!!!

KépKép
Kép


sziasztok

na vagyok én is csak épp mindig olvasni van időm, írni nem. :(

NAGYON nehéz időszakot élünk, sajnos fogy a türelmem nagyon, érzem, hogy így gáz, de egyszerűen egy perc szabadidőm sincsen. :( Az álldogálás továbbra is megy, de továbbra is zuhan le ha nem kapom el, megy a nyűglődés ezerrel és szombaton olyan hisztirohamot kapott, hogy már azon voltam, hogy be kell vinni az ügyeletre. Esti szopi után nem kapott egy percen belül tápot és visított, kapkodta a levegőt, remegett tökre, nem reagált semmire. Enni sem akart, meg sem kóstolta a tápot, nagyon para volt. Aztán egyszer csak észrevette, hogy ott az üveg és evett, de még fél órával később is szakadozva vette a levegőt. Tök beijedtem. Annyi volt, hogy szopi után letettem a földre, míg elkészült a táp (2 perc) és ezen berágott. Előtte egész nap 1 órát aludt, talán ez készítette ki, ezért reagálta így túl a dolgot... Nálatok van ilyen? tényleg elég rémisztő....

ja meg azt akartam kérdezni, nálatok mennyi időre köti le a babákat egy játék? nálunk semmi sem köti le egy percél tovább... ha nálatok ez nem így van, mit adtok nekik, amire 2-3 percig is figyelnek?? egyszerűen enni sem tudok tőle mert mindig áll fel, lejönni meg nem tud, ott ülök mögötte hogy elkapjam. hagynám esni is, de nyújtja a kezét... :? ja és 2-3x félóra max a nappali alvása, a póló már nem jön be, éjjelente 3x ébred fél-egy órára este 10 (ekkor fekszik) és 7 között (ekkor ébred végleg). örülünk, ha 24 órából 10-et szunyával tölt... :( régen 14 órát aludt, aztán 12-t, most 10 nagyjából ami megvan...

bocsi a sok panaszért, de elég nehéz vele sajnos... :( reagálni reagálok majd, ha apa hazaér, ma 9kor jön, mert hobbi nap van. :) (én majd csütörtökön megyek usziba vagy vhová)

ami eszembe jutott még, hogy nadi, szomszédok milyenek azóta? ezek rajcsúroznak továbbra is, valószínűleg költözünk, sajnos országon belül még csak, aztán 2-3 éven belül máshová. alig várom.

gratula a sok új mozgáshoz látom, mindenki fejlődik, iparkodik. :)

barba, samu okos, ez nem kérdés, tény. és micsoda nyugis baba, tök irigykedem.. :) a súlya meg szerintem tök okés. Peti is megállni látszik 9nél, még mindig annyi, 20-30-akat hízik /hét...

fura, hogy nálatok van kedvenc kaja, nálunk minden lecsúszik, nem tesz különbséget... :shock: ma evett spenótos pulykát, ronda volt, de ette ezt is... :shock:

ja, valszeg március végén megyünk haza össze kéne hozni vmi jó kis találkát. :)

jut eszembe a dm-es kaják kb mennyibe kerülnek? anyukámék jönnek februárban, hozatnék, de nem akarok bunkó lenni és kérni, ha drága. (ja a kecskemétiben tök csalódtam... :? kértem ezt-azt és basszus mindenben van cukor. :evil: miért???? amiket itt adok abban semmiben sincsen... megkóstoltam a kecskemétieket és összeragadt a szám. :() tényleg ti is megkóstoltok minden bébiételt? én igen... :oops:

krumplit amúgy én nem is adok... ez gáz???

na megyek bocsi még 1x hogy csak gyorsban

 
 


Gratulálok Kristófnak az álláshoz! Nagyfiú. :)

Köszi, Kriszta! :D Írtam, hogy ma felhívtuk apát kihangosítva, és amikor mondta, hogy most már leteszi, Samu elkezdte rázni a fejét, hogy nem?! :lol:

Orsi, ezek üvegesek voltak, és a paradicsom+krumpli 4 hótól, a halas ugyanez 6 hótól, a túrós gyümölcs pedig 7 hótól van. Múlt héten evett olyat először. Az ilyeneket azért mindig hét közben adom, hogy ha kijönne valami, rohanhassunk a dokihoz, de eddig nálunk semmire nem jött semmi allergiás reakció ki, hála Istennek. Nálatok nincs ilyen?
Belinkelem őket:
http://www.shopmania.hu/shopping~online ... 95882.html
http://www.shopmania.hu/shopping~online ... 95839.html
http://www.babylove.hu/4_gyumolcsok.html

Elisának is gratula a négykézlábazáshoz!

Csöpplány, most már ne bánkódj emiatt! Ha drágábban hirdeted meg, akkor meg várhattál volna, hogy valaki végre elvigye.
Milyen joghurtot fogsz adni Balunak? Szimpla natúrt, nem? (Úgy értem, hogy nem Activiát, ugye?)
Nekem is azt mondta a Heim Pálos bőrgyógyász, hogy nem kell az ekcéma miatt jobban vigyázni a tejtermékekkel. Én mindennap iszom minimum fél liter tejet, és nem ettől függ Samu arcszíne. :) A túrós bébidesszerttől sem lett pirosabb. Különben most találtam rá egy nagyon jó gyógyírt. :) Shea vaj. Nagyon tuti. Mondjuk én shea krémet vettem, ami nem olyan tömény, mint a vaj, könnyű kenni, és nagyon jó. Ha rátaláltam volna erre már a terhesség alatt, nem lenne csíkos a hasam és a cickóm. :?

KépKép

KépKép
 


Hibernia, ha itthonról kérsz kaját, az Univerben sincs cukor, és az egy fokkal olcsóbb, de nem sokkal. Szerintem 200.- és 300.- között van egy üveg kaja, nem tudom, már régen voltam DM-ben. A Kecskeméti tényleg gáz emiatt. De még a Hipp-ben is van némelyikben cukor.

Én ha enni akarok, Samut beültetem az etetőszékbe, és a tálcájára kiszórok natúr golyókat. Kölest, rizst vagy kukoricát. Ezzel tök jól elszórakozik, ügyesedik a finommotorikája, és még az éhségét is oltja. :D
Valami ilyesmi: http://bioszallito.hu/Bio_rizsgolyo_natur-termek-6034

A legtutibb játék a búgócsiga. Szerintem ha megindul, az is amiatt lesz. :) De pl szívesen kipakolja a játékokat a sütifaló kincsesbödönből, vagy szimplán az ikeás kis dobozokból, és van egy Simba játéktelefonja, azon sok jó nyomogatós gomb van, azt is imádja. Nálunk ezek mennek leginkább. Ma több, mint két órát játszott a szőnyegen, de annak nagy része szerintem mozgásfejlesztés volt. :)

Mennem kell, nyűg van. Ma egész nap 20 percet aludt kb. Nagyon gáz!!!

KépKép

KépKép
 


Nézzétek, mit találtam: http://lukreciakencei.blog.hu/tags/r%3A ... pol%C3%A1s Tök érdekes! Szeretem az ilyen természetes dolgokat. Mondjuk a popsitörlőre találtam egy másikat, ami szimpibb, de szinte ugyanez. http://www.mamaja.hu/clanky/nedvesitett ... -keszitett

KépKép

KépKép
 


Csopplany,
elolvastam a cikket. sok igazsag van benne, irtam is mar régebben, h 6-12 ho a legnehezebb idoszak alvasugyileg szerintem. csak arra az egyre nem ad valaszt a cikk, hogy hogyan zokken vissza az egyensuly? Mindenkit mas zokkent vissza, késobb visszagondolva pofonegyszerunek tunik majd a dolog, de most egy megoldhatatlan rejtély. Nalunk tuti, h az van, hogy megszokta, h éjjel felébred 2x, kb ugyanakkor minden éjjel és én meg nem tudom leszoktatni rola. Bar az utobbi 3 éjszakabol, 2ben aludhattam egy huzamban 5 orat, amin magam is meglepodtem...

Mas!
Elisanak megjott az étvagya is. Hirtelen masfélszer annyit eszik, mint azelott.
Ja és vicces, mert a négykézlabra allast terpeszallasban csinalja. szoval van még mit gyakorolni.

Ma sz@r éjszakara készulok. A kisebbik fiam vagy 2 hete rettenetesen elkezdett félni, nehezen alszik el és éjjel "rémalmai" vannak. Ma nincs itthon a férjem, odakonyorogte magat mellém. Most ott fekszik az agyunkban, nem alszk, de kohécsel, Elisa meg alszik. Kivancsi vagyok, ki kit fog felébreszteni és hanyszor?

Barbazso,
nem tudom miért, de paradicsomot valahogy korainak tartom, foleg 4 hos kortol... Szerintem néha nagyon vad bébiételeket gyartanak. Mi kortét kostoltunk hétvégén, nagyon izlett neki.

Hibernia,
nalunk Elisa félorat, orat is elvan egyedul és akar 10 percig is el tud jatszani egy dologgal. Van olyan is, h egy fél percet sem.
 
 


húú barba ez tök király. fürdőgolyó is van. háháááá, kár hogy nincs rá időm. :?
samu 2 órát elvan? áááááá, mázlista!!!! te jó isten, kéne az a tali tényleg és cserélnénk gyereket, megnézném mit kezdenénk egymáséival... :D köszi a tippeket... :)
nálunk ez a nyerő most, ezzel 5 perc is eltelik, de csak ha együtt játszunk, egyedül ezzel sem játszik:
http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... ce=kereses
most is ezt lapozgatják az apjával... :)
a könyveket szereti amúgy... :roll: a leporellót, a sima sípolós könyvet, csörgőset... de nincs el...
no fürci, el vagyunk csúszva...
ja a kölesgolyó nem fulladásveszélyes? ettől fosok... :( ugye a szőlő sem mehet a gömbölyű miatt. legurul. :)

 
 


orsi, ezek szerint nálunk van ez a közömbösség, hogy percekig sem érdekli semmi. :oops: hát ez mi lehet? természet? :(
jó éjszakát nektek!

 
 


Nem, Hibernia, olyan nincs, h semmi nem érdekli. akkor készits neki te napi programokat (bar gondolom mindent megteszel).
Jatszon jatékokkal, aztan utana mit tudom én, szines zoknikkal, aztan konyhai eszkozokkel, aztan pille palackkal, aztan séta, aztan papirgalacsinokkal, aztan csomagolopapirral, mindegy mivel, csak nagyon valtozatos legyen. olyan nincs, h semmi nem érdekli. csinalj neki akadalypalyat parnakbol, amin at kell maszni, alagutat ures dobozokbol, stb. nem tudom. és keress neki egy egyidos gyereket tarsnak. Mas tippem nincs.
 
 


bocsánat félreérthető voltam. a mászás + felállás remek mókák, azzal elvan, de ahhoz kellek én is. :) imád pl párnákon átzúzni, de mindig az a vége, hogy térdel és feláll, majd zuttyan le.
olyasmire gondoltam, amit odaadok neki és elnézeget percekig, órákig, amiVEL eljátszik. ez hiú ábránd? :lol:
ha a kiságyába beteszem, felálldigál, de amint kilépek az ajtón, sír, mert "unatkozik" vagy hiányol. ha lenne egy játék, amit beteszek és ellenne vele.... óóóóó... szóval tárgyakkal nem játszik igazán, azok nem érdeklik csak rövid ideig. szociális jószág. :)

no hulla vagyok.

 
 


Helló Hulla Hibernia! :lol:

Kicsi szívem, kicsi szám: boldog születésnapot kíván! :wink:



ui: most megyünk zenebölcsibe, de aztán jövök.... :)

KépKép
 


Sziasztok!

Hibernia:nálunk is volt ilyen,hogy hirtelen bekattant neki hogy ő huuu de éhes és üvöltött míg elkészítettem a tápit és még evés közben is hüppögött.Meg ott volt már a szájába a cucli és csak sírt,mint aki észre se vette.De ez kb 5 hós koráig fordult elő.Azóta sokkal türelmesebb.
Hát a lekötés az nálunk úgy van hogy van hogy simán eljátszik valamivel akár egy órát,2 órát is,van hogy egyszerűen csak jön és csimpaszkodik :) Nálunk most a tuti nyerő a mosógép.Leül elé és nézi hogy forgatja a ruhát :D Múltkor fél órán át nézte :shock: Másik kedvenc hogy van egy szennyeskosaram,amibe a játékait teszem,ugye tárolóláda hiányába.És leül mellé és szedegeti ki egyesével a játékokat és átvizsgálja őket :) Erről küldtem is videót gmailre :) Ezzel is elvan egy jó darabig.Kifejezett játék amit odaadok neki és elvan,olyan nincs.Ami épp leköti.
Én sosem aggódtam ilyeneken hogy van benne cukor.Azt néztem csak hogy tartósítómentes legyen,aztán kész :D
Én megkóstolom a bébikajákat,de általában ami nekem nem ízlik azt tök jóízűen eszi.Ami meg nekem ízlik azt köpi ki :D
A főzelékek alapja a krumpli,és elvileg attól hízik a gyerek.Engem jól lecsesztek mert egy főzit adok,kettőt adjak,és azóta hízik Balu.Szerintem fontos a krumpli!
Esetleg tegyél Pepke elé egy rakás játékot,had válogasson.Nálunk ez bevált,csak nekem ugye kosárból szedegeti.
Jajj és Isten éltessen sokáig!Füled érjen bokáig!!! :D Boldog születésnapot kívánunk neked a kis családommal :)
Ja és bocs hogy tegnap már nem jöttem,de közben éhes is lett a gyermek utána meg rögtön álmos.

Üvegesek:elvileg ezeket úgy csinálják hogy abszolút allergénmentesek lesznek.Azt mondta a védőnő is,hogy amire 4 hó van írva azt nyugodtan lehet 4 hótól,hiába mondjuk epres.Mert úgy kezelik hogy nem fog allergiát okozni.Szóval elvileg no para :)

Barba:Hát vettem Danonimo-t,Milli Mia krémtúrót,Danone könnyű és finom natúr joghurtot,meg körtéset vaniliásat.Ma azt kapott reggelire és bevágott egy körtéset,meg egy kekszes krémtúrónak a 3/4-t. :)
Nálunk játékból a keljfeljancsi jön be neki,meg a formabedobós csiga,tanulókutyus.Most vettem macskáknak való kis csörgö labdát és azzal játszik :D
20 percet aludt Samu? :shock: Hát az tényleg nem sok :?

Én ha enni akarok akkor Balu lóg a lábamon és kunyizza a kaját :D Akkor csipegetek neki is,és így eszünk :DDD Vagy simán leköti magát,bár a kajára mindig odajön.Tipikus pasi....

Orsi:ott ír pár példát,hogy altassuk magunk mellett pár napig,meg van homeos bogyó,meg még ír pár ötletet.Na hogy telt az éjszaka?

Ettől a golyótól én is tartok.Vettem Bio kölesgolyót,de gőzöm nincs hogy kell adni.Adjam a kezébe?em nyeli le? :?

Nekünk jó éjszakánk volt.Balu elaludt fél 9körül,felkelt fél 10kor,és fél óra alatt visszaaltattam.Egyszer kelt az éjjel és aludt 8:20ig.Az egy ébredésnél sem volt gáz,kapott cumit,vissza az oldalára és már aludt is :) Szeretem éjszaka volt :) Most takarítottunk kicsit,aztán készülődünk a kontrollra.Hát nagyon kivi leszek.Aztán délután jönnek babacuccot nézni,aztán meg lehet megyíünk még Tescozni...Ááááá,már megint túl fog pörögni Balu :( :? Na megyek készülődni,puszi

KépKép
Kép


jó reggelt

köszi a köszöntéseket nagyon, öregszem. :oops: :lol: Peti nem kímélt, 7kor kezdődött a napunk, de most kidőlt... utálom, mikor fáradt, mert akkor esik, dől, borul, persze ez idegesíti és sír. szóval tőlem legyen fenn, aludjon max 1-2 órát nappal, de akkor legyen legény, mikor fenn van. :roll:

krisz hogy bírta a zenés dolgot, most hogy félősebb lett?

csöpplány, a krumplit azért hanyagoltam, mert szorulása lett tőle. :( őszibarackos krumpli meg furi... :) mesélj, mi volt a kontrollon. gratu a jó éjszakához, sok ilyet! jajj a kaja nálunk is sláger, bármit eszem, odajön és mint a Shrekben a macska néz... darabosakat is megnyal, már nem fintorog semmire.

nem fogjátok elhinni, valszeg megint költözünk. :? a hülye szomszédok. nem is akarok belegondolni. :)

 
 


Bocsi most nincs időm csak ezért ugrottam be:

Hibernia: nekem ez totál viccesnek és feleslegesnek tünt, de lehet, hogy nálatok hasznos lenne?!

http://kidsandfree.eu/kategoria/baba_bukosisak.html

Ebben esne-kelne néhányszor és lehet rájönne, hogy kell leülni...
nem tudom, biztos hülyeség csak eszembe jutott, hogy láttam ilyet..

Majd jövök még...

Juci

Kép
 
 


Báár... most jutott eszembe, hogy ettől meg lehet, hogy nem lenne félelemérzete és nem tanulná meg, hogy hogy essen, milyen mozdulatokkal védje ki az ütést...

Juci

Kép
 
 


És Boldog Születésnapot! :)

Juci

Kép
 
 


Elisa eszeveszetten kutyazik ma. Lehet kuldok videot, ha lesz idom.

A gyerekek nem aludtak rosszul, én viszont nagyon.

Hibernia, boldog szulinapot!!!! hatha Peti meglep vmivel!
Koltozés? akkor nem lesz unalmas a tél! és hova?

Charlott, zenebolcsi milyen volt?

Csopplany, de jo, h jol aludtatok!
 
 


Újra itt.... :)

Hát, nekem ég a legjobban a fejem Krisz antiszocis viselkedése miatt. Tök ellenkezőek csinálja, mint eddig. Minta gyerek volt dicsérték is mindig, hogy milyen jó, nyugis gyerek, most meg: bele"beszél" az órába, elfordul a többiektől, sokat sír, nyakamban lóg egyfolytában, a pelcsijét követeli és szopja az ujját. :roll: De lehet, hogy közrejátszik ebben az hogy történt a tanító nénivel egy tragédia és az ő pozitív kisugárzása negatívba ment át és szerintem ezt radarozza le Krisz. Azért is gondolom ezt, mert mikor a csajszi elment még maradtunk a játszóházban és akkor élénkebb volt és elvolt, játszadozott magában Krisz.

Hibernia: már megint költöztök?! :shock: Hát, nem egyszerű nálatok az élet.....
Játszás: Krisz szereti az építőkockákat pakolászni, ahogy Csöpp is írta: ki-be teszi a dobozából, akkor az ásványvizes palack kergetése is jómóka neki.....de lehet, hogy ezek a dolgok Peti figyelmét már nem kötik le. :roll:

Csöpplány: nálatok is pörög az élet, szinte mindennap mentek valamerre és szerencsére Balu jól viseli. :)
A mi éjszakánk is nyugisabban telt. Sokáig altattam, egyszer pelust is kellett cserélni, de 22 óra után csak hajnali 2-kor és 5-kor ébredt fel. :wink:

Barbazso: hát remélem azért nem minden gyerekből válik sírósbaba. pl:ha eddig jöttek hozzánk vendégek max egyszer sírt az elején, aztén vigyorgott ezerrel. Vasárnap meg legalább 10-szer sírt fel és alig tudtam megvígasztalni. :roll:
Halas kaját csipi Samu! :shock: És sem bírom a halszagot, ezért nem is gondoltam, hogy ilyen kajcsit vegyek Krisznek.

Kriszta: örülök,Kristóf mozgásfejlődéséhez! :wink:
A tuti hosszantartó mély alvásra még sem találtam meg a megfelelő praktikát. :roll:
Sinupret cseppeket adok Krisznek, de ajánlották még a Cebion cseppekt is.

Orsi: irigykedem Elisa beszédességéhez! Gondolom a két fiú állandóan beszél hozzá illetve az ők beszédüket is figyeli. Én is szeretném, ha Krisz szépen, folyékonyan beszélne minél korábban - de sajnos én sem és a férjem sem vagyunk nagydumások, hát honnan tanulna meg?! :roll:
Ja, tegnap taliztam egy lánnyal akinek majdnem 2 éves a lánya és nemhogy értelmesen beszélt, hanem komoly felnőtteknek való kérdésekre helyesen válaszolt! :shock:

Keresztelő: hát a terv az, hogy itt a lakótelephez közeli katolikus kistemplomban tartanánk a ceremóniát és a ehhez közel lévő kis étteremben hívnánk meg a rokonokat. Erre spórulunk Krisz születése óta. Gondoltunk a svédasztalos itthoni megoldásra, de 3 mozgékony (neveletlen) gyerek mellett nem merem a mi kis lakásunkban meghívni őket. :roll: :)

KépKép
 


Elisa is kutyázik? Gratulálok!
Én is úgy tudom, hogy üvegesben lehet adni ilyeneket, mert valami különleges :) eljárással készítik. Nekem a védőnő azt mondta, hogy körtét is csak üvegeset adjak minimum egyéves koráig, mert baromira puffaszt. Hát nem értem én ezt. :? Amúgy a sógornőm saját maga sem evett paradicsomot addig, amíg szoptatott. Egy évig... Na, ilyesmi önmegtartóztatást végképp nem bírnék... :oops: :lol: Mondjuk ha eszem valamit, és aznap rossz az éjszakánk, mert Samunak bántja a hasát, hát olyat utána tuti nem kérek. De eddig ilyen igazából csak a kesudióval és a földimogyoróval volt. Nem is nagyon kívánom azóta.

Hibernia, Isten éltessen sokáig! Újabb költözés? Jaj, szegény! Gondolom, a hátad közepére kívánod az újabb dobozolást. :(
Eddig mindenki írta a dobozból/kosárból kipakolászást. Azt nem szereti Pepke?
Azok a natúr golyók azonnal elolvadnak a szájában. Még sosem nyelte félre. Ilyen szempontból sokkal jobb, mint a babakeksz. Azt (keksz) péntek óta kap néha, és amíg fér, tolja a szájába. Hát már kétszer is kikaptam az etetőszékből egy kis fejjel lefelé lógatásra. :) Ráadásul az még cukorral is tele van. Nem csoda, hogy úgy ízlik neki. :) Kölesgolyóból viszont amit itthon a boltokban legtöbbször lehet kapni, az nem valami jó, mert kemény részek vannak benne, amik nem olvadnak el. A Spar márkájú sokkal jobb. Meg talán az Auchanban vettem még valami más márkát.
Ez a kemény: http://www.vital.hu/webaruhaz/biopont-b ... kolesgolyo :)
De a rizs- meg a kukoricagolyó kisebb, és sokkal-sokkal puhább. Most, hogy már elég ügyesek Samu ujjai, jobban szeretem azokat. (Eleinte meg sem tudta fogni őket.)

Charlott, éljenek a rokonok! :D Durvák lehetnek azok a gyerekek, ha nem mered beengedni őket a lakásba. :D
A halas kaja eszembe sem jutott volna, ha nem kapunk két üveggel. :) De így kipróbáltam, és bejött. Van még egy, és szerintem ezzel lőttek is a halas kajáknak részemről. Szegény Samu! Majd ha nagyobb lesz, sütök alufóliás halat pangasius filéből, azt még én is szeretem. :)

Most végre alszik Samu eredeti rend szerint 3/4 11-től kint az udvaron. Boldog vagyok, feszélyezett a tegnapi nemalvása.

És még egy... Este megcsináltam a popsitörlőt, nagyon jó lett! 10 perc sem volt összehozni, és legalább tudom, mit kenek a bőrére. :) Illatos, ráadásul a levendula olaj miatt fertőtlenítő és (bőr)nyugtató hatású is. Nagyon örülök neki!

KépKép

KépKép
 


Hülyeséget írtam. 3/4 12-től aludt Samu 1/4 3-ig. 2 és fél óra, ezt már szeretem. :) Ilyenkor délután már csak egy rövid alvás kell, és tök jó a napunk.
Pár napja azzal szórakozunk, hogy amikor nem kéri már a kaját, könyörgő szemekkel ránézek, hogy naaa, anya kedvéért, aztán apa, nagyi, pópa, mama, tata, dédi, keresztmami, keresztpapi, Zafír,... És olyan cuki, a nagy fejrázás közepette egyszer csak megáll, elgondolkodik, és kinyitja a száját. Mire mindenkit felsorolok, üres a tányér. :D

KépKép

KépKép
 



na csak gyorsban, ünneplés lesz :lol:
köszi a köszöntést mindenkinek, már a fülemen lépkedek. :)

charlott ne érezd rosszul magad, ez ilyen időszak. ;) van állítólag, aki nem sír idegenek kezében. :shock: szerintem az gázosabb... :roll:

juci, köszi a tippet, meggondolandó. :) jól esik, hogy gondoltál ránk! :)

orsi, gratu a kutyázáshoz, elisa is indul lassan, huhúúú... :lol:

ki-be pakolás... :D hát nálunk az úgy megy, hogy befelé nem pakol, kifelé meg kirázza a dolgokat. (nem röhög) van ilyen forma izénk, szépen bepakoltam neki, ő meg felfordítja és mint aki jól végezte dolgát elslattyog.

barba és az üveges kaja nem puffaszt? :shock: a borsó pl igazi problémás cucc, de üvegesben nem? ez furi... 8)
ügyi vagy, hogy csináltál törlőt. :) ez a kajás trükk meg... :) nálunk nem kell biztatni... :lol:
2,5 óra alvás??? anyám, olyan nálunk 1-2 hónaposan volt utoljára... :lol:

itt senki sem szereti a halat? :) én imádom. mondjuk még nem adtam Petinek csak pulykát meg csirkét. üvegeset.

lépek el

 
 


én madom a halat, heti 2x kellene elméletileg ennie a gyerekeknek... még én sem adtam. Ma probaltam borjuhusos bébiételt, nagyon izlett neki.
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: