Új privát üzeneted érkezett!

orsi nem röhögök... :) ez tök izgi!!! bátrak lennétek! írok privit. :lol:

alma: hát akkor szépen elcsesztem az éjszakánkat. :( :( hogy ezt hogy nem tudtam... :oops:
éjszakát sajnálom. :( te sem vagy pihent akkor... :(

amúgy megértem ezt az új projektet, én is szeretnék most már nagyon csinálni vmit, rendelek német könyvet először is netről... :roll: mióta leül, leguggol Pepke, lekötetetlen energiám van. :lol: :lol:

 
 


Barba, azért a védőnénid szopira vonatkozó jótanácsai eléggé mellbeütöttek. Ki mondja, hogy csak 3 szopira van szüksége? És ha többet szopik, akkor talán az árt neki? Mindig agybajt kapok az ilyen szövegektől. Ha egy baba szépen elfogadja a gyümölcsöt, főzeléket, eszik jókat, akkor mi a francért baj, ha mellette igény szerint szopik? Azért, mert megkapja az anyja immunanyagait? Vagy sajnálni kell tőle a megnyugvást? Na mindegy, az meg, hogy zavarba hoz azzal, hogy pólót huzogat, hát engem nem zavar, nyilvánvalóan akkor szoptatom csak meg, ha alkalmas a hely és idő is rá. Mindegy, kiakadtam.

Amúgy tök ügyi vagy, hogy így vonatoztok, én rohadtul elkényelmesedtem, ha valahova messzebbre kell menni, autóba ülünk. Pedig én régen csak tömegközlekedtem, de amióta gyerekek vannak...

Már jobban vagyok, ma a fejem fáj, meg kicsit taknyos is vagyok. De nincs a hidegrázós érzésem.

Orsi, tök jó, hogy Elisa önalvó lett, nekem az a tapasztalatom, hogy ha maguktól alszanak el a babák, akkor sokkal jobban is alszanak, mintha altatnám őket. Még a fiamnál figyeltem meg.

Zsu, az jutott még eszembe, hogy megpróbálhatod esetleg, hogy híg főziket/gyümiket csinálsz, hogy az állaga jobban hasonlítson az anyatejre, hátha úgy jobban lecsúszik neki. Aztán majd később, amikor már nem veszi észre (haha), megint sűrűbben adod.
 
 


Köszi Csajok a törődést és a sok jó tanácsot!!

Ma szimpla almát adtam, ezt eddig csipázta, nagyon bíztam benne de úgy tűnik hiába :cry:
Amúgy az ízzel van baja. Olyan fejeket vág, hihetetlen. És a kezével nyúl bele a szájába, hogy kikotorja.

Orsi 2,5-3 óra teli el kaja nélkül, esetleg3,5. De éhes, mert utána kap tejcit azt meg úgy eszi mint akinek életében először adtak enni :?

Monde kipróbálom, köszi!!

Beszéltem a gyerekorvossal, azt mondta a fog miatt lehet, ha hétvégéig nem javul bemegyünk, hogy meglesse nincs-e valami a szájában ami zavarhatja ( :?: ) Amúgy megnyugtatott, hogy az anyatej is elég neki, ne parázzak, de azért hosszú távon természetesen megoldást kell találni.

A foga nagyon jön felül, 2 döbbenetesennagy fog fehéredik/dundizódik
ÉS hihetetlen nyűgös is ő nagysága.

Amúgy tényleg mászunk, hivatalosan és teljes bizonyossággal. A motiváció meg én lennék. HA engem meglát teper hozzám, rám mászik és ráncigál, hogy vegyem fel.
Max a dvd lejátszó az amiért még hajlandó volt megmozdulni :D
Azt normális, hogy miközben mászik kajabál?? Mint akinek még nehezére esik. Úgy is néz ki, nagyon indtabil még és hamar kifárad. De akkor is olyan ügyi :D

na majd jövök, csak felkelt.. 30 perc..wow :roll:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 

 
 

Monde, orulok, h jobban vagy!!!
azért az önelalvosagot még ne kiabaljuk el! csak 2x fordult elo, de tény, h jobban alszanak ilyenkor, én is hiszek benne.

Gabi maszik utanad Zsu? és nyujtja a kezét? Ilyenkor olyan zabalnivalok!! Persze, mikozben maszik, magyarazza, h mit lat, stb..

Elisa is egyfolytaban beszél, ma ma ma, ba ba ba és hasonlok. A testvérei ugy latom végleg elvesztek, egyre aranysabbnak tartjak, ahogy no (mert az is!!). Elisa pedig egy igzai no modjara csavarja oket az ujjai koré, aparol ne is beszéljunk... olvadozik.

Na Hibernia, akkor legalabb most mar tudod, mit fogsz adni Petinek, ha egyszer gyomorrontasa lesz.
 
 


Monde,
én is azota vagyok autofuggo, miota gyerekeim vannak. Természetes szerintem... foleg tobb gyereknél.
 
 


zsu sajnálom, lehet nem kéne erőltetni tényleg. lehet hogy csak a fogacskák... :(
amúgy nálunk is baromi nagyok a felső fogak, rémisztő.
ja és a fél óra is fix, tegnap pl 5x aludt fél órát. 8 hónaposan 5x alszik!!! durva. :(
nálunk lihegés is van mászás közben. :D főleg ha vmi izgi után kajtat, pl papucs.

monde, jobbulást akkor még mindig. a tömegközlekedés gyerekekkel nagy kihívás, ja. :?

orsi, hát én ma eddig kb végig videóztam ma, olyan aranyosan mászkálgat, felálldogál, lejön, nézeget stb. annyira szeretnivalóak ilyenkor már. persze kisebbként is, de én imádom ezt a korszakot, sokkal jobban tetszik, mint az újszülöttkor.

 
 


Sziasztok!

Hibernia: köszi szépen! :wink: Öregebb lettem egy évvel.... :oops:
Próbáltuk kellemesen eltölteni ezt a napot. Párom szabit vett ki mára és korán reggel elindultunk már, hogy a Müpában rendezett Ringatós órára odaérjünk. Jól éreztük magunkat és Krisz persze rögtön ismerkedni kezdett a nagyobb gyerekekkel és anyukákkal is, míg mama dalolászot magában. :lol:

Orsi: egy világ körüli családi utazás!!!! :shock: Hát, nagyon jól hangzik, de hogyan lehet, ezt megvalósítani?? Hol olvastál erről?

Zsu: nálunk is megy a kúszás-mászás ezerrel. Krisz előtt megnyílt a világ most már bejárja a lakás minden zugát. Fura ezt megszokni, mert eddig elvolt a habszivacsán, de most ha kimegyek a szobából pl:teregetni már ő is ott terem, akkor kimegyek a konyhába ebédet készíteni máris ott téblából a lábamnál! Vigyázni kell rá, mert persze mindent a szájába vesz! :roll:

KépKép
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

csomót íram és elszállt

Basszus k***a ideges lettem már csak ez hiányzott
Pedig frankón leírtam végre mindent amit szerettem volna. Mindegy majd jövök de most nincs kedvem megint nekiállni :cry:
Gabi tegnap meg mai s extra nyűgös az idegeim már a határon túl vannak :twisted:

Charlott tök tuti hogy jöttél, írtam, hogy Boldog Szülinapot, na meg hogy hol vagy, csak elszállt :?

De akkor: BOLDOG SZÜLINAPOT :D

Hibernia: áprilisban jöttök? Tök tuti!!!!
Muszáj egy tali akkor :wink:

Mi térdelünk. Odamászott hozzám, belémkapaszkodott és feltérdelt!!! :shock:
Amúgy a mászás még max 1-2 méter. Nagyon kezdetleges még de ügyes, és mi is lihegünk :D

Amúgy tuti fog, lóg a felső foga csak rajta az ínye, ha ez így érthető :lol:

Orsi nem nevetséges a világkörüli út, sőt!! Én egyszer egy európai körutat szeretnék lakókocsival...de ez nagyon álom :D

Barba én védőnöm szerint legyen meg a 3 szilárd kaja emellett szopizhat nyugodtan. Leírtam bővebben a véleményem de most nincs erőm újból hozzá :oops:

Csöpplány! Elvitt a dekorációs HÉV??? Remélem return jegyed van mert várunk :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


na ettol féltem, mikor ilyen szépen sikerult Elisat elalvasra birni az utobbi napokban, itt van, tessék, lazas megint. délben belzasodott, egész nap egy korty vizet nem volt hajlando inni, evett kb a 2/3-t a szokasosnak és szopni akart allandoan. Ilyenkor annyira orulok, h legalabb szopni akar. és barmit a szajaba vett, elkezdett sirni, szoval ujabb fog. tele van a t... a fogakkal mar komolyan. fél6kor 38,5 volt a laza, kapott lazcsillapitot, most szépen fekszik az agyban, remélem elalszik. raadasul tegnap este elromlott a forgos lampaja is....
pont holnap kell visszamenni a gyerekdokihoz, aki az ujszulottkori asztmat megallapitotta. legalabb megvizsgalja, van-e vmi baja. szilveszter ota minden héten belazasodik és a mult héten a mi orvosunk nem talalt "igazi" okot/fertozést... csak annyi, h hasonlo lehet mint Alexnak, aki szintén minden héten ujra elkezd kohogni és ezerrel folyik az orra. Varom a tavaszt!
 
 


Sajnálom Orsi!!

Elhiszem hogy kivagy. Jobbulást ezerrel!!!!!!! Minden kisgyermeknek. Szimplán a tél okozhatja?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Zsu,
ma lehet nem alszunk. az elobb elaludt ugyan Elisa magatol, de felébredt 20 (!) perc mulva. Na jo rogton visszaaludt, de akkor is...

Szerintem Alex benyalt vmi virust decemberben és mindig felulfetozi vmivel, az elobb mar a fulét is fajlalta.... és még ide nem ért az influenza sem.

na bocs a sok panaszkodasért. Jo éjt mindenkinek!
 
 


NA milyen volt az este Orsi? Mi nem sokat aludtunk :? Óránként keltünk és úgy tűnt a pocija. KEzdek kilenni se nappalom se estém :? Remélem mi nem vagyunk betegek!!!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Húú nekem is kéne hint. De valami olyan amihez nem kéne fúrni faragni mert a férjem nem örül ha bármit változtatni kellene :?

Szóval ha van ötlet én is szívesen fogadom!! :)

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Zsu,
az éjjel meglepoen jo volt. 1 ébredés, 3kor, de csak 4kor aludt vissza stabilan, addig szopott meg kaparaszott az agyban, de nem sirt és fél8ig aludt.
A doki azt mondta influenzagyanus mindkét gyerek. SZUPER!

Hibernia,
tegnap este irtam neked privit, de azota is a kimeno fiokban van... megkaptad? nem hiszem.
 
 


hali

mindenki kivan? :? merre vagytok?

nálunk is fos éjszakák vannak és nappal meg ugyan elvan, de max fél órákat alszik, elég idegesítő. most már az is ritka, ha napi 12 óra összejön / nap...

zsu, gabi behozza a horror éjszakákat? nappal mennyit szunyál? pihennie kéne néha neki is...
dekorációs HÉV... :lol: tényleg csöpplány, hol jársz???
európai lakókocsis körút áááááááá, azt bírnám én is... :roll: mondjuk mi ügyik voltunk, Peti előtt kb mindenhol jártunk európában 1-2 hétig, most nem hiányolom az utazást, de sztem 1-2 év és megőrülök, ha nem mehetünk megint nagy autós nyaralásokra... :roll:

én ma adtam natúr joghurtot először, utálta. :shock: fura volt. aztán belekevertem alma-őszibe úgy jó volt. ja és ma már 2x volt kaki, tegnap meg 4x!!!! hihetetlen. nem hasmenés, csak adagokban adja ki... ilyen van vkinél???

orsi, influenza?? ááá te szegény... :( megkaptam a levelet most néztem, csak még nem volt időm. :? most is két perc és kel, 40kor aludt el.
jobbulást a gyerkőcöknek. :(

tényleg ti oltattok swine flu ellen? mi most filózunk... :?

charlott mi volt még a szülinapodon? te is bak vagy akkor? :lol:

gratula a gyerkőcöknek a mászáshoz, térdeléshez, kúszáshoz!

ja zsu, gabi lehet a sok mozgás miatt ébred ám, én utánanéztem most a kis aktájában és azóta nem alszik éjjel, mióta mászik meg áll. november óta van ez az őrület, előtte minta éjszakái voltak....

 
 


ja, fb-n végzek kis vizsgálatot, reagálnátok? :)

(orsi, monde meg akik nincsenek ott - hány évesen szültetek és milyen nemű babát? - van egy elméletem és próbálok kutakodni :))

 
 


Sziasztok!

Nagy a pangás itt, pedig esik az eső, csak a fanatikusok mennek ilyenkor sétálni...

Mi megvagyunk, én most mintha megint szarabbul lennék kicsit, de túlélem.

Hát mi oltatunk H1N1 ellen, de Borit nem. Kap a fiam, mert nemsokára megy oviba, meg én a férjemmel. Igy elvileg Borinak van esélye kibekkelni. Már megvan az oltóanyag is, csak azt várom, hogy jobban legyünk.

Hibernia, 26 évesen fiút, 28 évesen lányt szültem. De mi ez a felmérés? Leírod részletesebben?
 
 


Sziasztok !

Az lenne a kérdésem, hogy ha bölcsibe adnám a babát, azt olvastam, hogy felvétel feltétele, hogy hivatalosan munkaviszonyt igazoljak.
Nos ebben a világban ha addig nem találok esetleg munkát, akkor a bölcsibe sem veszik be a gyereket. Ti hogy csináljátok? Jelenleg gyeden vagyok itthon, ami állítólag a gyerek 2 éves koráig jár, ha visszamennék is dolgozni, attól függ az is, hogy mennyit adnának, de per pillanat meg lenne így is a 120.e nettóba. Ennél kevesebbért nem érdemes visszamennem dolgozni per pillanat. A gond akkor lenne, ha a gyes-t kapom majd 2-3 éves kor között.
Ti , hogy csináljátok ??? májusban elkezdtek bölcsit keresni, és szeptemberben veszik be ? Gondolom van egy beszoktatás is , ami állítólag 2 hét.

Válaszokat előre is köszönöm

Később visszaolvasok és reagálok is, csak most mennem kell megint, mert Szintike mostanában megint nyüszizik.
 


Hibernia,
milyen kutatas? unatkozol???? :) :) :)
27 évesen fiu, 28 évesen fiu, 35 évesen: lany

Csopplany
hol vagy? Te azért ennél gyakrabban szoktal jonni...

Cyntia,
ha nem muszaj én nem adnam bolcsibe

Charlott,
utolag is boldog szulinapot. aranyos a férjedtol, h szabit vett ki!
 
 


Sziasztok!

csak egy gyorsra jöttem,bár már Zsu-val beszéltem telón.Szóval jól vagyunk,csak az internetet átköttettük és nem működik.....majd ha megcsinálják akkor jövök.Most anyuéktól írok,jöttem felszedni a kispasimat.
A szobája jól áll,már kifestették,ma fejezték be.Holnap felszedjük a maradék padlót,mert csak a felét tudtam egyedül felszedni.Aztán hétvégén jön a padlózás elvileg.Képet majd küldök milyen lett.
Párom jobban van,bár még nem a régi.Ma volt rutinból vizsgázni,de sajna nem sikerült neki.Na majd legközelebb.
Na rohanok majd leszek bővebben,ha már lesz netünk.

KépKép
Kép


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért!

Kedves Lányos Anyukák!
2010. novemberi kismamás topikból vagyok.
Egyedi készítésű, masnis fejpántok, igény szerinti színben és méretben!Akit érdekel, írjon nekem privit és megbeszéljük a részleteket:)
Dobok egy képet, h. miről is van szó:)

Mindenkinek Boldog babavárást illetve babázást kívánok!
Kép

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
 
 


csöpplány jól van, beszéltem vele, nincs internete. Pontosabban nem jó

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


:oops: már írt, bocsi :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


HAjj csajok

Fejem kettészakad
Férjem 38,6 lázzal fekszik
gyerek talán még a legszívósabb de hisztis :?

És szeretnék aludni!!!!!!!!!!!!!

Drukkoljatok :)

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Influenzagyanus... drukk az éjszakahoz!!! ha mindkettotoknek faj a feje és Gabi esetleg extra nyugos, akkor lehet neki is faj a feje. egy fajdalomcsillapotot megér...
 
 


Hibernia: válaszoltam! :wink: Csak nem azt az elméleted nézed, hogy minél idősebben szül az ember, annál valószínűbb, hogy lánya lesz? Bár kérdés, hogy kit nevezünk öregnek? :roll: :)
Ja, Bakok vagyunk! :) Gyanús is voltál nekem :lol: , hamar észreveszem a magunkfajtát.

Zsu: köszi a jókívánságot, itt is! :wink: Tényleg, akartam kérdezni, hogy amit Nadina ajánlott gyerek kézségfejlesztő dolog érdekelne? http://www.pikler.hu/3.0/hu/hu-jatekter.html Azért Téged kérdeznélek, mert én mennék szívesen, de nincsen jogsim és autó nélkül, BKV-val nem szívesen utaznék. Te laksz legközelebb hozzám és ha esetleg Ti is mennétek Gabival, akkor mi is bekéreckednénk. :oops: :roll: :)

Orsi: köszi! :wink: Igen, aranyos volt a párom, hogy teljesítette a kívánságomat. Mondjuk meg is könnyítettem a helyzetét, mert nem kellett agyalnia, hogy mivel lepjen meg. Én kész tervekkel rukkoltam elő. :oops: :)

Mindenkinek nyugadalmas jóéjszakát kívánok! :)

KépKép
 


Barbazso,
kicsit visszaolvastam... szerintem igy is-ugy is lesz olyan, h emeli a polodat és kéri a cicit, marmint késobb. nekem mindkét fiuval volt, de nagyon nagyon nagyon ritkan. és 13,5 hosan elvalasztottam oket véglegesen.
Nem kell tejtermék? ezt én is igy tudom, erre ma a gyerekdoki azt kérdezte miért nem adok neki? és hogy adjak...
Minden nap hus? Ezen a héten én kiprobalom, eddig minden nap kapott egy kavéskanal hust délben a fozelékben, és éjjel jobban alszik.
A tejpépet is be akarom vezetni én is par napon belul, mar megvan a tapszer is hozza, csak valahogy nembirom ravenni magam... de mostanaban jo étvagya van Elisanak, tehat élnem kellene az alkalommal...
 
 


Zsu,
neked sem valaszoltam. 8 ho utan azért mas a helyzet kaja ugyileg, mert egyre jobban hasonlit a napi étrend a tarsadalom altal elfogadotthoz. Mar ulni fognak a babak, sajat kanalllal is probalkoznak, 10 hosan meg mar kézzel is tudnak majd enni, szoval konnyebb lesz.
 
 


Hibernia,
avokado izlett Petinek? én is akarok majd venni, mi egyébként is gyakran eszunk, imadjak a gyerekek. Tudtad, h pl Izraelben az avokado az elso, amit hozzataplalasnal adnak?
 
 


igy beszélget Elisa naphosszat, csak néha mas szotagokat is hasznal:

http://www.youtube.com/watch?v=Sp1Idz53AeY
 
 


jövök mindjárt :lol: csak próbálom elaltatni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.01.27 23:45-kor.

 
 


oltari nyugis baba ez a Peti!!!!! és allandoan panaszkodsz! :)
 
 


no vagyok. :)

orsi, ja ilyenkor imádom, mióta le tud jönni állásból, azóta ilyen aranyos, többet is nézegeti a cuccait. :roll: (a mobilt ált. nem adom oda ám, csak most vhogy ott maradt, persze azt szúrta ki :D) szóval ilyenkor tök rendes, csak ha álmos, akkor jön vissza a régi ő, akkor elesik, megbotlik, beveri magát és sír stb.
elisa meg hogy beszél. :shock: tök durva, látszik, hogy kislány. :) meg hogy agyra dolgozik. :D nálunk ilyen nincsen, ilyen tiszta szótagolás.
akartam már kérdezni: hogy lesz a kétnyelvűség??? te magyarul beszélsz hozzá, többiek franciául?
hogy vagytok? láz?
avokádót még éretlennek ítéltem, ma adom először... bár tegnap jól kikaptam: kicsit darabosabb répa-krumpli-csirkét kapott, hát előadta a hattyú halálát, öklendezett, fuldoklott stb. bezzeg ha sütimorzsát kell elkuncsorogni, az jöhet egészben is, az tetszik...
citromot adtál már? :lol: lehet azt is felteszem videón, tök szomorú...

charlott hát még ki kell dolgoznom az elméletet. :lol: csak korrelációt próbálok keresni, nem ok-okozati összefüggést... már ha engedi az úr... :) szerintem hétvégén összegzem a számokat. :lol:
bakok, háááát, furcsa népség vagyunk... :D :D
akkor jól sikerült a szülinap. :)

csöpplány, lebegjen előtted a cél. :) :) meg hogy várunk vissza... :)

zsu, lebetegedtetek?? :( anyós ilyenkor segít legalább? jobbulást nektek!!

monde, mi is oltatunk, már mi felnőttek, Pepkét nem... :roll: most itt tartunk... ja, az MMR oltásról hallottatok? tök sok rossz kering... :( ráadásul itt 12 hósan kapják... nem akarooooooom... :(

 
 


nem teszem. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.01.27 23:46-kor.

 
 


Azért savanyu lehet az a citrom!!! én még mindig nem adtam... elfelejtem allandoan, este meg nem merek.

Van egy uj fogunk. A 4. szerintem ezért volt lazas.

Ja, szépen szotagol, mondja ugyanezeket a d, g és p betuvel is... de ma pl éjjel is dumalt. Tok hangosnak tunt az éjjeli csendben... most is mondja, alvas helyett...

Kétnyelvuség, apa franciaul, én magyarul, a gyerekek hol igy, hol ugy beszélnek vele. Rengeteg mindent ért mar, latszk rajta.
(én olyan be nem all a szaja kislany voltam…)

Mi influenza ellen sosem oltatunk, senkit.

Mi az az MMR oltas? Mumpsz, rozsahimlo, ilyenek?
 
 


igen, most már rájött, hogy savanyú. :)

megint fintorgott a joghurtra, de hozzákevertem almát, úgy okés volt. heti hányx érdemes adni joghurtot, tényleg?

ja igen, azt is akartam, hogy tök hangosan beszél elisa, peti az orra alatt dörmög általában. vagyis ott csipog.

4 fog? belehúzott... :lol:

engem a sírba visz ez a sok kaksi... :? ma is volt már 2x és közelharc a peluscsere, mindig visít.

influenza ellen én sem oltattam még soha, de a férjem ezermillió ember között dolgozik, ott aztán vki mindig beteg. ő hozza haza a betegségeket mindig, ezért ő tuti oltat, én még filózom, petit sztem nem oltjuk.

mmr aha, mumsz, measles (?) meg még egy. :) otthon 14 hósan kapják kb, itt 12. legjobban ez viseli meg őket. :( :( én tök szívesen otthon adatnám be, ha itt belázasodik és nem megy le a láza, mit csinálunk??? :( :( ettől fosok... messze még, de akkor is... illetve japánban már nincs ez az oltás, mert sok a mellékhatása (autizmussal is összefüggésbe hozták pl - nem tudom, van-e alapja)

 
 


Hibernia,
a joghurt az hashajto. én egyelore nem adok, de a doki ram szolt, h adjak. a tobbiek is csak 1 évesen kaptak tejterméket.

Nekunk nem volt gond ezzel a kombinalt oltassal eddig.

siras, még jovok.
 
 


ja, a vicc, hogy nem hasmenése van, tök szép, kemény a kaksi, alig kell törölni. :D meg a joghurt előtt is ez volt, mióta "sok" mást kap. :) ha nem lenne ilyen necces a peluscsere nem is izgatna, de így. :(

 
 


jol el beszélgetunk itt ketten ma. Elisa sirva felébredt 40 perc alvas utan, szar nap lesz ma.
 
 


igen. :lol:

ne így indulj neki, ha minden 30 perces alvás után, ami után Peti sírva ébred, szar nap lenne, asszem még nem lett volna soha jó napja. :D :D

többiek?
tessék jönni. unatkozunk. :D

 
 


Sziasztok lányok !

Nos sikerült visszaolvasnom.

Influenza
: Mi sem oltatunk soha influenza ellen. Mi karácsonkor éskét ünnep közt voltunk betegek, de már szerencsére nem. Azóta is sok gyümi és c-vitamin cseppet adok.

Joghurtok: Mi már 2 hónapja adjuk Szintikének a Joghurtot és a pöttyös túró rudit, szerencsére semmi baja tőlle. Egy nap csak 1 x adok tejterméket. Vagy csak túró rudit, vagy a joghurtot szoktam a babapiskótához keverni vagy gyümivel.

s.orsi: gratula a 4. foghoz. Megnéztem a videót, Szintike is ugyan így beszél. Nagyon aranyos.
:D :D :D :D :D :D :D

zsu84:
Gyógyuljatok meg mielőbb. És ha teheted sokat pihenj.

mászás: Gratula azoknak a babáknak akik másznak. Mi csak körbe-körbe forgunk. kúszúnk, de mászni nem a kar Szintike. Magától ül már. 8 hónaposak leszünk jan. 24-én, gondolom lesz még egy kis időnk, hogy ez a mászás dolog elkezdődjön. A macska a kaja és a könyvek motiválják legionkább. Sokat emelgeti a popsiját és már szinte maga alá húzza, és mintha hátrafelé kezdene egy picit. De más semmi.

Voltunk ma a doktornéninél tanácsadáson. 71 cm és 7650 gramm Szintike. tavaly novemberben voltunk utoljára de azóta csak 100 grammot hízott. pedig sokat eszik. Doktornéni is csodálkozott ezen, hogy mért nem hízott. De azt mondta, hogy jó súlyban van.

Ivás: Viszont 1,5 deci X 3 alkalommal megiszik + kaja , a doki néni szerint sok folyadékot iszik. Ti mennyi folyadékot adtok a gyerekeknek ????? Nálunk eléggé száraz a levegő, panel lakásban lakunk. Gondolom ezért iszik ennyit.

Bújás: Szintike mostanában nagyon sokat bújik. Olyan édes !!!! :D :D :D :D :D


Egyenlőre ennyit sikerült vissza olvasnom.
A betegeknek jó bullást kívánok.
Később jövök.
 


még sem lesz sz.. nap, mert visszaaludt, szopi kozben... egy fél oraja mar. ez az utolso amit bevetek, de most muszaj volt. kint szélvihar van, szoval séta kizarva, mindenképpen aludnia kellett még egy kicsit.
 
 


na ma 3x aludt már el, eddig 2xfél órát aludt, most is már mocorog, 20 perc telt el. :evil: eh...

csak azért jöttem, hogy egy ismerősöm szintén megint terhes, 2010 januárban született a kisfia és most jön a következő. :shock:

 
 


ja és az avokádó nem jött be, igaz, kicsit db-s volt, lehet azért. sütőtökhöz tettem amúgy kicsit.

 
 


Extra gyors bekukk: megvan a 3. fogunk!

Extra szar napjaink vannak. Apa meggyógyult, Gabi csak nyügi, úgy tűnik nem beteg!

Csáó majd jövök

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Halifog! :lol:

Kijött végre a 4. fog is. Ezt Krisz nagyon megszenvedte, tegnap egész végig nyűgős volt, semmi sem volt jó....sokat sírt és végül estére kibújt az a fránya és Krisz (ahogy a fb-on képen is láthatjátok) beájult a fáradtságtól. Én még ilyet nem láttam!
Aztán pár órára rá felébresztettük, hogy lefürdessük, de akkor is tiszta kómásan türte. Amint felöltöztettük pizsire és ágyába helyeztem újra mély álomba zuhant és csak reggel ébredt fel.

Zsu: akkor gratula a 3. fokhoz! :wink: Akkor Ti is jól megszenvedtétek a kijövetelt.

Hibernia: na, hol tartasz az elmélettel?????
Ismerősöd újra babás?! De jó neki, már ha már tervezték! Én már lelkiekben szabad jelzést adtam a gólyának, most már csak a páromon múlik.... :oops: Bár Kriszre 5 évet vártunk, ki tudja tesó mikor szeretne jönni??? :)

Orsi: Elisa nagyon aranyos és ügyes a videón és mennyit beszél??? :shock: :lol:

KépKép
 


Gratula az uj fogacskakhoz!! mar csak 16-17 és kész! :)
Azért a Krisz reakcioja inkabb tetszik, mint a nemalvos Gabié...

és szurkolok mindenkinek a tesohoz, akiknél mar szoba jon a téma!!!!!!

Elisa atvaltott részeges kacsaba. Tudjatok, mint a Vukban a részeg ludak, ugy gagogott ma. :D
 
 


Sziasztok!

Megint csak olvasni volt időm, nehéz időszakunk volt... csak néhány dolog amire emlékszem...

Hibernia: legöregebbként 38 és fél évesen szültem a kislányomat :) Peti nagyon vagány, örülök, hogy ilyen ügyes és könnyebb vele :)

Barba: azt hiszem Te írtad, hogy nem írt fel a doki pépet estére. Nekünk épp a védőnő ajánlotta, hogy adjunk este "tömőnek", hogy ne ébredjen olyan sokszor éjjel enni. Először nem nagyon akartam, de most már minden este kapja, mondjuk eredménye még nincs, Julcsi még mindig sokszor ébred, néha azonnal visszaalszik, de 3-4 óránként még mindig eszik is. Nem tudom mit tegyek, már rég legalább 6 órát kéne aludnia egyhuzamban, de ez sehogy sem jön össze.

Zsu: kaja miatt ne aggódj, nálunk ugyanez volt, 2 hónapig alig evett néhány kanállal, már azt hittem sosem fog mást enni csak anyatejet, aztán a 8 hónapos fordulóján bevágott 150 gyümölcsöt és azóta eljutottunk odáig, hogy délelőtt 100-150 gyümölcs, délután 50-100 zöldség, este lefekvés előtt 50-100 tejpép, közte igény szerint szopizik. És ezzel meg is oldódott a kaki gondunk is, tegnap és ma már 2x is volt.
Nagyon küzdelmes volt, mert nehezen szokja a pocakja az új kajákat, de most úgy néz ki beállt egy új rendszer, nagyjából átállt a nappali 2x alvásra is, jó kedélyű, szépen eljátszik egyedül is, nagyon élvezi a mászást körben a nappaliban, felhúzza magát térdre, állásba.

Miután le vagyunk maradva a kajákkal, még későbbre marad a glutén és a tejtermék bevezetése, de legalább már haladunk.

Mi most nagyon nehezen mozdulunk ki, vagy szopizik, vagy pépet eszik, vagy pépet csinálok, vagy alszik... valahogy most nem tudom szervezni a házon kívüli programokat, egyedül a délelőtti alvás amire egy sétát tudok időzíteni :S gondolom majd kialakul... Ti hogy iktatjátok a napi programba?

Ja, és azt hiszem már csak Julcsinak nincs foga :D

Orsi: Elisa nagyon édesen dumál :)

Gratulálok mindenkinek a kúszás-mászáshoz, álláshoz, a fogacskákhoz!

A betegeknek jobbulást kívánok!

Csöpplány: kitartást, szép lesz Balu új szobája, biztos szeretni fogja az új helyét.

Bocsánat nem jut eszembe a többi :oops:

További szép hétvégét mindenkinek!

Juci

Kép
 
 


Tök jó, most olvasom, hogy a legújabb ajánlás szerint a glutént be kell vezetni 7 hónapos korig és háztartási keksz hozzáadását javasolják erre először. :shock:
Ezek szerint jobban le vagyunk maradva, mint gondoltam... :(

Juci

Kép
 
 


Sziasztok!

Juci, szerintem ne aggódj, ha később kap Juli először glutént. Ez csak mostanában van így, hogy 7 hóig be kell vezetni. Én Grétinek nemrég (kb. 7 és fél hósan) adtam először babakeksz és kenyér sarka formájában. Babakekszet almába turmixolom, mert amúgy tömné egészben a szájába, kenyeret meg elcsócsálja lassan, de csak minimálisat eszik meg belőle.

Csomó mindent akartam írni, de felére sem emlékszem....

Charlott, gratula a fogacskához!!! Szegény Krisz, jól megszenvedett vele. Reméljük a többi talán simábban jön majd ki.

KépKép

KépKép
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: