Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

BUÉK MINDENKINEK!!!! 8) 8) 8)

Gyorsban írok, de Gréti bármikor felkelhet, mert itt alszik a babakocsiban mellettem. Kinn aludt, csak valamelyik idióta szomszédunk nem tudom mivel fűt, de rohadt büdös, így betoltam.

Én is csak ámulok, hogy mennyi mindent csinálnak már a gyerkőcök itt! Gratula mindenkinek!!! Gréti még csak forog, eszébe sincs mászni :shock: Inkább vetődik oldalra ha valamit nem ér el és valami fura technikával körbe forog, így előbb-utóbb eléri.
Várom már, hogy másszon végre, bár tuti akkor ezt visszasírom :lol:

Nem is tudom ki kérdezte, de köszi az érdeklődést: a mellem még gáz... hiába nem szoptatok már majdnem 1 hónapja, de lassan javul. Doki adott kis időt az ünnepek miatt is, hogy hátha magától rendbe jön, de nem akar. Úgyhogy szerintem a héten, vagy jövő héten legkésőbb mehetek megint mintalevételre, mert ez valami igen agresszív baktérium lehet. Hámlik és olyan, mintha leégett volna :evil: Anyukám halálra rémisztett, hogy lehet akár bőrrák is...hát csak nem! Na meg persze fáj is, és viszket, stb...

KépKép

KépKép
 


Hibernia, nálunk hetente egyszer látja Gréti mindkét nagyit, de mégis van olyan, hogy sír náluk... szerintem ne aggódj ezen. Meg talán ez a korszak ilyen is, hogy csak anyánál jó. (vagy néha még ott se) Nagy kitartást kívánok anyóshoz!!!! Azért próbáld meg talán kis időre is otthagyni vele Petit. Gáz, ha sír nála, de előbb-utóbb megszokja talán. Na meg akkor tán anyós is rájön, hogy nem úgy működik a gyerek, mint ahogy azt ő elképzeli.....Majd gyere netre a wc-ről is akár és mesélj :-)

Kriszta, gratula Kristóf méreteihez, majdnem 9 kg! Sajnálom a betegeskedésed, azért ilyen áron ne fogyjál! (a karácsonyi + kg-okról sajnos nekem is volna mit mesélnem...)

Orsi, hogy vagytok??? Szegény, hát nem irigyellek. Tarts ki! Elisa csak nem kapja el. Fiadnak BOLDOG SZÜLINAPOT!!! Ezek szerint ő is bak. Férjem is, neki holnap lesz. Nem egyszerű ám a bak pasi! Gondolom gyerkőcnek sem :-)

Akartam még írni nektek, hogy hihetetlen volt a szilveszterünk! :D :D
Végül elmentünk a barátainkhoz, és ott is aludtunk. Gréti nagyon jól viselte!!! Aludt kb. 10 -től reggelig és hiába lőttük a feje fölé a tüzijátékokat éjfélkor, ő rá se hederített. Tetőtéri szobában aludt, mi meg jobb híján a ház fölé lőttünk :lol: Ráadásul hiába voltunk csak 4-en, azért volt hangzavar, tv, 2 kutya, ivászat :lol: Gréti meg, mint egy mintagyerek! Szóval meg vagyok elégedve :wink: Ja és végre ihattam én is alkoholt, van előnye a tápszernek is :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nadina01 2011.01.03 17:24-kor.

KépKép

KépKép
 


Barba, hogy Te milyen finomságokat találsz ki!!! Ahogy olvastam már gondolkoztam is, hogy hogyan tudnék én is hasonlót alkotni :lol:
Ez a jumper jó lehet. Nektek hintátok is van? Én most azt néztem, de egyenlőre nem merek venni, amíg nem tud ülni biztonsággal.

Ja még a járókáról annyi, hogy esetleg használtan venni? Mi is úgy vettük a vaterán, így megérte. 1X1méteres és néha-néha elvan benne Gréti. Bár ő ugye még nem mászik. Mondjuk elég idegesítő, mert a nappali közepén van a járóka helyhiány miatt, de hát ez van, azért én szeretem, mert tudom, hogy ha bele teszem, akkor biztonságban van.

KépKép

KépKép
 

 
 

Elisa 3 orat aludt. 38,6 fokos laza van.
 
 


Jaj Orsi, ez gáz :( És neki is ez a hányásos baci lehet? Dokihoz viszitek, vagy hívtok? Mielőbbi jobbulást Elisa babának!!!! Na meg neked is!!!

KépKép

KépKép
 


Jobbulást a betegeknek!

Orsi rettenetesen sajnálom a betegséget, nagyon nehéz lehet így, kitartást kívánok! Gyors gyógyulást! Elisa tündéri a képeken, igazi csajci :)

Hibernia tényleg jön az az időszak, hogy már nem mosolyognak idegenre. A védőnő nekem is azt mondta, hogy a járóka ilyenkor már fölösleges, ha már kúsznak-másznak utálják, azt javasolta kerítsek el neki egy rész a szobában, azzal én is bajban vagyok, hogy hogyan. De elhiszem, hogy nehéz lehet így, én már kicsit tartok tőle, hogy mi lesz ha komolyan megindul Juli, most olyan jól eljátszik még, tudok mellette tenni-venni.

Nadi sajnálom, hogy ilyen nehezen gyógyul a melled. Gratu a szilveszterhez, ügyes Gréti :)

Juci

Kép
 
 


Sziasztok!

Juci:nekünk is volt a ht elején pukigond,tök nehezen ment szegénynek.Mostanra viszont olyan lazán ereget hogy csak na :D De azt nem tudom mivel lehet a pukizáson könnyíteni.Esetleg tornáztatni a kis hasát?
Jobbulást nektek!
Lehet tényleg fejlődési ugrás volt!

Orsi:tök jó hogy ilyen jól sikerült az utazás,karácsonyozás,családlátogatás :) És még jobb hogy tudtál pihenni :)
Csomipapír nálunk is bejött :)
Gratula Elisanak az új mozdulatokhoz! :)
Én komolyan írtam a dolgot,de nem csak ezért akarom őt a korábbi ébredéshez szoktatni,hanem emrt jó lenne ha hamarabb elaludna,hogy én is korábban be tudjam fejezni a napot.
Nálunk még mindig van az óránkénti,másfélóránkénti kelés,fogalmam sincs miért,de kezd idegesíteni :? Balu mostanság mindig mellettem köt ki,mert egyszerűen 4-5 óra tájban már nincs erőm újra felkelni hozzá,így inkább a könnyebbik utat választom és magam mellé teszem ahol tuti mukk nélkül alszik reggelig.Csak nagyon félek hogy odaszokik :?
Remélem jobban van Elisa!Jobbulást neki! :)
Tök cukik a képek! :)
Ügyesen ül Elisa :)
Jajj nagyon sajnálom ezt a nyavaját!Vajon mitől lehet???Mielőbbi jobbulást nektek!Remélem a család többi tagja nem kapja el.
Boldog szülinapot a kisfiadnak! :)
Elisa lázas? :? Lehet hogy ő is elkapta?Jajj nagyon rátok jár a rúd :( Sok-sok gyógypuszi az egész családnak!!!!++++++

Szintia:jobbulást nektek! :( Gratula a felüléshez :)

Ercsi:nektek is BUÉK!

Barba:szerintem nem gáz a pezsgős kép,szerintem tök komoly :) Nagyon gáz lehetett ilyen útviszonyok közepette utazni :? De lényeg hogy szerencsésen megérkeztetek és jól éreztétek magatokat :)
Az ajcsik tök jók,és ötletesek :)
Fa hullahoppot kapott anyum i,kipróbáltam,hát tök béna voltam vele,pedig műanyaggal nagyon jól ment régebben :D
Hát ez a felmosós vidi :lol: Nagyon vicces :D
Köszi a köszöntést. :)
Remélem hízott Samu :) Na megvolt a mérés?Hízott Samu?
Hát tényleg hihetetlen miket csinál már Balu,pedig mennyit aggódtam hogy nem-e lesz valami baja az oxigénhiány miatt :)
Hát ezt a hörgést néha csinálja,de akkor több percen keresztül,tök ijesztő.Láttad az átok című filmet?abban ad ki ilyen hangot az a kisfiú.
Gratula a kutyázáshoz! :)
Balu nem szereti a gesztenyét de lehet megpróbálom ezzel a párosítással mert a meggyet szereti.Milyen arányba adod a kettőt?
Bubu volt az első a topikból aki mászni kezdett :)
Balu a sapit veszi le folyton a fejéről,csak a megkötőst nem bírja letépni.Alig várom hogy vége legyen a télnek mert katasztrófa így kivinni Balut :?
Mi A konvektor elé barkácsoltunk egy "karámot" mert Balu úgy mászott oda mintha mágnes lenne benne.És nekünk látványkonvektor van a szobába aminek az üvege 270 fokra hevül :? Hát nem szeretném ha arra tenyerelne :?
Babakompot nekünk se ajánlották,spiccelő gyereknek meg főleg. Kovmarti nekem is sokszor eszembe jut.Esetleg küldjek neki sms-t?Hátha vissza tudjuk csalni :)
Én néztem azt a versenyes oldalt és azt írták hogy a sok panasz miatt lefújták a versenyt.
Írj csak nyugodtan én szeretek mindenkit olvasni :)
Ez a jumper szerintem is tök jó,de én már nem veszek mert hamar kinőné.Én most egy sima műanyag hintát szeretnék neki venni :)

Mayday:üdv újra itt! :) Gyere gyakran,hiányoztál :) Veled teljes a banda :P
Tök cuki a vonalzód :D
Tök jó hogy élvezitek az új kecót :)

Hibernia:kitartást anyóshoz!Ez nekem is a halálom amikor inkább láb alatt van valaki mint segítségemre lenne.Vagy mindig olyat csinál amit nem kellene sde amiben tudna segíteni azt nem veszi észre.
Remélem nem lesztek betegek :?
Ajj,Peti nincs meg anyóssal? :?
Pihiszéket én már hirdetem,eladom mert semmi hasznát nem veszem már.Dettó mint Pepke,mászik ki belőle.De már mióta megtanult forogni azóta nem használom csak a szekrény tetején áll.
Majd lentebb írom mi van velünk :P
Nálunk dettó ez van,ezért nem szeretek vele vásárolni se menni már.De szerencsére Balu legalább kézben elvan.Most már a bevásárlókocsiban se szeret ülni.Eddig ez volt a mencsvárunk :D Kiságyat nem tudjátok még lejebb tenni?szerintem nem tud kiesni.(vagy rosszul gondolom? )
Balu nem produkált még ilyen minden esetben sírok dolgot.Általában fél óra alatt feloldódik idegenek között is.De addig csak az én látványom nyugtatja kicsit.

Járóka:hát nekem írtó nagy segítség!Én csak ajánlani tudom,de hozzá kell szoktatni a babát.Balu még mielőtt mászni kezdett rengeteget volt benne.Mióta mászik azóta nem nagyon szereti de azért elviseli.Amikor beleteszem a széléhez mászik,feláll,és ártatlan tekintettel elkezd sírni hogy vegyem ki.Ilyenkor nem veszek tudomást róla,és általában 2 perc alatt feladja és keres valami játékot a járókába :D Nem tudom Pepke hogy viselné,de nekem nagyon jól jön mikor mosogatok vagy főzök.Kiságyba tevés se rossz ötlet,de max wc-re menésnél hasznos.Nekem a konyhába van a járóka,és így tudok haladni a dolgommal,látom mit művel,és ő is lát engem így nyugodtan játszik.Nekünk egy 1*1 es fa járókánk van,állítható magasságú,görgős.Nagyon szeretem.Sokan a hálóst jobban szeretik,de nekem ez nagyon bevált.Bár ha esik ebben jobban megüti magát mint a hálóba.Ja és a miénk összecsukható lapra,így ha kell a hely akkor összezárom és felfektetem a falra.

Zsu:örülök hogy jól telt a szilveszter,és irigy is vagyok,már én is úgy mennék valahova :)
Husiból én is fehérhúsúakkal kezdtem.A csirke illetve pulykamellet ajánlják mert azon nincs zsír.Nekem azt mondták 1 adag főzibe, kb 3-4 kiskanálnyi húst tegyek.Én összefőzöm a többi "alkatrésszel" és turmixolom.De mostanában már szoktam csipegetni is neki amikor én eszek.Mindig idejön feláll és kinézi a számból :D Igen,hihetetlen hogy alig 4 hónap és már 1 évesek leszünk,repül az idő :)

Mucus:nektek is boldog új évet :) És egyben további gyógyulgatást is!
Már 6 fog??Azta,Kolos nem aprózza el :D Boldog 8 hót neki! :) Kis "fogtündér" :D

Kriszta:jajj,ez nem hangzik túl jól,jobbulást nektek!!!!
Szép méretei vannak Kristófnak :)
Narancsot meg babajoghurtot miért nem javasolja?
Elvileg a jumper jobb mint a komp,mert abban kell egyensúlyozni is,míg a kompba tartva van a baba.
De jó nektek,Balu nem fárad így ki.Pedig jó lenne :D
Kimászás dettó :?

Nadi:Majd Gréti is fogja nemsokára csinálni :) Van még ideje bőven :)
Sajnálom hogy ilyen lassan gyógyul a cickód :( Reméljük hogy semmi komoly.Most nem kapsz antibigyót rá?Tejcsit sikerült elapasztani?
Örülök hogy jól telt a szilveszter :)

Nálunk minden rendben,kivéve az éjjeli kelések.Kezdek kilenni :? Doki szerint a foga miatt van részben,részben pedig nagyon kötődik hozzám,és ellenőrzi nem-e loptak el.Marha vicces....Apropó fog,hamarosan meglesz a második is,írtózatosan puklisodik és nem engedi hogy hozzá érjek.
Megvolt a puccos mérés is,7120 gramm Balu,így nem kell mennünk kivizsgálásra :) Valószínű nem volt elég neki a napi egy főzelék.Karácsony óta kétszer kap főzit,és a 2 hét alatt hízott 300 grammot!Szóval minden a legnagyobb rendben :)
Hát kb ennyi hirtelen,nem sok minden történt.Na megyek mert Barátokközt van :P

KépKép
Kép


Helloka!!!

Köszönöm a kedves fogadtatást és a vonalzó dicsit...Haladok a korral azért én is... :roll: :D


Bubukámnak ma kijött az első fogacskája,5 hónap kínlódás után...Jeeee!!!Nem volt nagy nyügizés,illetve csak a szokásos,én ki herom.. :D

Hibernia,járóka...nem tom,nekünk nem jött be,igaz csak kölcsönöztük,mert nem akartam addig megvenni,amíg nem próbáltuk.De sajna csak üvöltött ha beletettem kb 5 perc után...felállt és sírt,h vegyem ki...De látom,h Balunak bejött,szóval ki tudja...Kölcsönözni nem tudtok?
Anyóshoz kitartást!!!Meddig boldogít még?
Jah,bébikompba nem gondolkodtál?Nekünk van és jobban bejön,mint a járóka,elgurigatja magát...:D

Samunak grat a kutyázáshoz!!!

:D
Elisának jobbulást!!!

Hozzátápival ki hogyan áll?Bubu 5-6szor eszik egy nap,abból egy főzelék(üvegesből egy egészet simán bevág),egy 150 milli tejpép,meg 3-4 táp 150-200ml.Sosem tudom eldönteni,h ez most jó vagy sem...Hülye anya.gyümölcsöt nem eszi,semmilyen formában..2 kanál után öklendezik...Szomorú...
2 hete volt 7580g,nem egy nagy baba,bár amennyit mozog... :roll: Egy percre sem áll meg,folyton mászik,kapaszkodva próbál lépni,de az még nem megy neki...

Kép

KépKép
 
 


Kicsit irigylem a kimozdulósokat....Én még mindig nem voltam,vagyis egyszer,még november elején,bnőm szülijén,9kor elmentem,11kor már otthon voltam...Ratyi vagyok.de mentségemre,h nagyon sz*r buli volt... :roll: Vagy csak én változtam?Tudja a fene...

Kép

KépKép
 
 


Jó reggelt!

Bár már fél 7 óta fenn vagyok :? /vagyunk.
Mayday, jó, hogy visszatértél! Hiányoztál ám innen! Bubunak gratula a foghoz! A hozzátápi terén én is bénázok. Gréti 3-szor eszik tápot 200 milit. Aztán délelőtt egyszer gyümölcspépet, délután főzeléket, de utóbbiból csak pár kanálnyit. Almából meg simán 2 db kisebb darabot :shock: Délelőtt még elvan, de délután olyan, mintha éhes lenne... Tejpépet próbáltam, de kihányja, vagy meg se eszi. Mi jövő héten megyünk védőnőhöz mérésre meg hozzátápi tanácsadásra, ott kifaggatom. De szerintem Te mindent jól csinálsz. Főleg, ha Bubu jól elvan így. Buli terén én is változtam. Régen imádtam, mindig mentem, most meggondolom hová menjek, kivel találkozgassak....fura. Amúgy én is most mozdultam ki szilveszterkor először buli miatt, de az is végül is csak egy baráti összejövetel volt.

KépKép

KépKép
 


Jövök még, csak nyügi van.

KépKép

KépKép
 


Jobban vagyunk, most fozom a huslevest, attol mindig helyre jovunk... Maté mar elment ma iskolaba.
Elisa még mindig nyafog. Ejjel elég jol aludt, azota nem lazas. Nem tudom mi lehet ez, h 3 naponként belazasodik. Picit kohog, mast nem latok rajta. Jon a foga. Ha még egyszer belazasodik, elviszem a dokihoz.

Hibernia,
ilyenkor kezdodik mar a szeparacios félelem. Tehat a nem ragaszkodo gyerekek is azza valnak. Elisa nagyon hamar megbaratkozott mindenkivel, de o alapbol nem mosolyog idegenekre elsore. Kivéve az én nagymamamra, aminek nagyon orultem. Csak akkor sirja el magat, ha faradt vagy ilyesmi, egyéblént fapofavval néz minden idegent és néha ram néz, hogy most mi van? Miért vigyorog az arcaba egy idegen?
 
 


Barbazso,
a ciporol majd kuldok képet.

Csopplany,
sajnalom a mozgalmas éjjeleket. nem sokara 1 éves lesz Balu, addig kijon par foga is + megtanul jarni, meglatod ugy fog aludni, mint a tej! addig meg kitartas.

Mayday,
semmilyen gyumolcsot nem eszik? ez tényleg gaz. egyébként Elisa napi egyszer kap fozeléket és 1x gyumolcsos gabonapépet (rizs, koles...) és szopik kb 5-6x.

Monde,
hogy vagytok??????
 
 


Sziasztok!
Orsi, a húsleves biztos használni fog, azt mi is szoktuk!
Fog miatt lehet ilyen sokszor lázas? Orvos nem mondott rá semmit? Egyik barátnőm fiának volt visszatérő láza és végén kiderült hogy hugyuti fertőzése volt, ráadásul utána nagyon sokáig kellett járniuk kontrolra mert nagyon csúnya dolog is lehetett volna belőle, ráadásul egy egyszerű vizeletvizsgálat kimutatja, ha nem múlik esetleg nézesd meg ezt is!

Hozzátáplálással mi a napi 2 gyümi 1-2 főzelék + 1 joghurt vagy tejpépnél tartunk + alvás előtti szopi meg táp ha kell és mostanában az éjszakai evések ugyebár...nem is csodálkozom hogy egy hónap alatt egy kilót hízott majdnem :shock:

Kaki is megoldódott, minden gond nélkül megy!

Csöpplány nem tudom miért nem ajánlja a narancsot és a babajoghurtot nem fejti ki, engem meg annyira nem érdekelt...elég fura nőci, mindig a kölest és a brokkolit nyomja hogy azt adjak neki :?

Hibernia szerintem a járókát már lehet el kellett volna kezdeni hogy hozzászokjon bár lehet hogy jól fogadná, tényleg próbáljatok meg kölcsönkérni valakitől hogy kipróbáljátok!
Nekünk volt a nagyoknál hálós, na olyat ne vegyetek, szerintem a fa sokkal jobb, mondjuk az én két nagyfiam összesen nem volt benne egy órát, marhára utálták...K.nak már nem is volt!

Nadina:
szerintem anyukádtól nem szép hogy ijesztget ilyenekkel, annyit voltál orvosnál ezzel hogy ha valami ilyen lenne a baj akkor csak felismerték volna már!

Nálunk még mindig nincs sírás ha idegent lát de már nem nevet azért mindenkire és ha nem nálam van akkor figyel, szerintem azért nem csak Petin múlik ha sír anyóstól, anyósnak kéne türelmesnek lenni és óvatosan közeledni hozzá, nem?
Anyukádéktól nem sírt nem, pedig őket sem látja sűrűbben!?

Küldtem képet a gmailre!



hali

orsi örülök hogy javultok, boldog szülinapot utólag a kisebbik fiúnak, én is Bak vagyok haha, egy hét és szülinap... :D vénülünk.
mi lehet ez a láz? :shock:
elisa aranyos lehetett a mosolygással.. :) gondolom örült a nagyid! nálunk mosoly van idegenekre is, liftben, boltban is mostanság, de ha vki át akarja venni (pl nagyi), görbít és sír, hiába állok ott...

csöpplány, az éjszakák nálunk bedurvultak, úgy tűnik ez az állás velejárója. :? ma 4x ébredt 10 és 7 között, egyéni rekord, ő nem volt eddig ez a sokszor kelős típus... :( hát tessék. :?
a narit, mint déligyümölcsöt itt sem javasolják, mert savas (?) vagy nem itt terem, nem tudom...
peti kezd balus lenni, kimászás, álldiga folyton... eh... :D csak a fogak nem jönnek... :(

krisszel együtt elsőként jött ki ugye az első fogacska, október 12-én, erre van még egy és hello... :? mucuséknál már 6 fog van... jajj... örülnék, ha kijönnének a gázos fogak...

mayday, a gyümit kiköpi bubu? miket adtál neki?
kölcsönözni itt semmit sem lehet. :(
most utazóágyon filózom, végülis csak 1-2 percre használnám a nappaliban...

nadi, melledért részvét, anyukád meg ne idegeljen már. :evil:
gratu a jó szilveszterért! gréti összeszedte magát... ;)

barba a cipőket nálunk is lerúgja Peti + a sapit is leszedegeti, szépen kiköti (meghúzza a masni végét) és lekapargatja a fejéről... :D nálunk mindene kapucnis, ezért nem aggódom. (sapi + kapucni a nyerő)

jucus, a mászás még oké, azt élveztük mindnyájan, de ez a felállás... ez a kiborító... mászva nem tud kárt tenni magában pl a mi nappalinkban, ott tudtam hagyni, de miután most folyton térdel + áll, ezért vagyunk bajban... :( nálunk 1-2 hétig mászott csak úgy simán, utána már elkezdte ezt a hülyeséget. :evil: kicsit még várhatott volna... mondjuk míg megtanul letottyanni.


kaja: nálunk most 650-750 tejet és / vagy tápot eszik Peti + 60 gyümi, 60 zöldség, pici rizs, ez nem kevés??? mondjuk nem sír... :shock: 4 hósan többet evett... tejpép itt nincsen.
tegnap elrágcsált egy rizsbizbaszt (ilyen hamlet-szerűség, babáknak), olyan 3 cm átmérőjű kör, egy egyszer egy centis darab leszaladt, már köhögött, de megütögettem a hátát és kiköpte... :oops: kicsit befostam, de ügyesen felköhögte.

no ébred megyek, anyóson boltban épp, tegnap már egész jól kijöttünk, bár peti még mindig mufurc vele... :?

 
 


kriszta, kakihoz gratula. ;) mi még küzdünk néha. :(
anyukámékat októberben látta és simán itt hagytuk velük egy fél délutánra, anyu etette is tápival, de akkor még csak 5 hós volt... nem tudom, személytől fél-e vagy most ez a korszaka van... anyukám jön februárban, majd kiderül... :)

fa járókát akarunk (férjem inkább) én most az utazóágyon filózom helyette + hintán, ahogy barba mondta, de azt úgy pluszban.

 
 


Kriszta,
erre a hugyuti fertozésre nem is gondoltam. én még a fulére gondolok esetleg, hogy az faj. egyébként, mivel nagyon nyugos, délben felhivtam a dokit és kaptam idopontot holnap délutanra, ami itt nagy szo.

Hibernia,
szerintem az utazoagy tok jo otlet!!! arra mindig szukség lesz.
Olyan rizsfelfujtat még nem adtam Elisanak, de a fiuk nagyon szerették. Nalunk abszolut nyero a kenyér vége. Most mar minden nap szopogat belole. Igy a glutén kérdést is megoldotta egyedul.

Nadina,
a tejpépet ugy is probalhatod, h tapszert besuritesz vmi gabonapehellyel, rizs, koles, babgriz, stb. és teszel bele egy kb egycm-s babankaikat turmixolva. én még nem adtam neki ilyet, de igy fogom csinalni. csak halvany lila gozom sincs milyen tapszert vegyek neki. Ki milyet iszik?

Mayday,
gratu az elso foghoz!

Csopplany,
a napi 2 fozeléknél ugyanazt adod Balunak, vagy naponta 2félét csinalsz?
Egyébként miota hazajottunk és ilyen nyafka Elisa, délutan a mi agyunkban alszik, szopas utan kiosonok mellole....
 
 


Koszi a gratukat a fiam szulinapjahoz, kuldok nektek par tegnapi képet gmailre.
 
 


Kriszta,
nagyon szépek a fiaid! és hasonlitanak is egymasra, nem? a legjobban a babakocsis kép tetszik!
 
 


Sziasztok!

NAgyon jók a fotók. Gabi is így ül a pihiszékben. Csütörtökön érkezik az etetőszéke, mert már néha annyira előredől, hogy kiesik a székből.
Krsizta tényleg hasonlítanak a fiúk nagyon! Kristóf nagyon aranyos, kis vigyori ő is :D
Orsi Elisa is nagyon aranyos, milyen átszellemülten nézi a tortát :D
Na és Boldog Szülinapot Alexnek. Ő a legidősebb, ugye?

Nálunk minden ok, bár tegnap napközben jó keveset aludt Gabi, de cserébe 9:30-4:15 között nem kelt fel. Döbbenet. Ilyet augusztusban csinált utoljára, jól esett. Igaz után akelegettem 7ig rendesen, de ez van :D

MA meg aludt 1 óra 45 percet és most megint kicsivel több mint 1 órája alszik. Azt hittem most már csak fél órát fog aludni erre tessék. Mi lesz így este? És mi ez az álommanó?

Hibernia, tök furi, mert Gabit a párolt alma megfogja, de a krumplival keverem remndben vagyunk. Furi.
Gabi nem sír a nagyiknál, bár igen gyakran látja is őket. Ő azt nem bírja mikor a képébe másznak üntyürü-püntyürüzni. Bár nem csodálom, amit le tudnak vele művelni, néha én is sírok :roll:
Anyshoz kitartást. Már csak pár nap!

Képzeljétek ez az év végre elhozta amiért 3 hónapja könyörgök a férjemnek. Beszéltünk anyóssal, be lett szüntetve a hétfői látogatás :D Persze ennek örömére hétfőn felnézett hozzánk. jól felcseszett mert megint kopogás nélkül besettenkedik (szó szerint) én meg csak egyszer csak látom őt vigyorogva az előszobában és szívrohamot kapok tőle :evil: NA tegnap szóval beállít és közölte, ha megyünk sétálni velünk tartana...háát nemmentünk sétálni, pedig akartam.
Áááá bárcsak nyernék a lottón, tuti lelépnék.

Járka: nekünk nincs, ha pisilek vagy ajtót nyitok kiságy. Van utazóágyunk is, de csak utazáshoz használjuk. :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


MAyday gartula a foghoz. Ezek szerint Bubu alapból nyügis baba?

Kajálás: nekünk 1x van szilárd kaja ebédre, mostanában akarom a tízórait is kiváltani. Most nálunk a krumpli-alma az alap és abba kutyulok 3-nak valami ízesítőt, de nem vagyok túl változatos egyelőre :oops: sütőtök meg őszi megy nagyon néha sárgarépa, de utóbbit nem nagyon csípi. Most szeretnék majd venni körtét, csak hát ma ebben a vacak időben nem indultunk neki.

Utazás: csajok tényleg tuti volt, és Gabi is ügyesen viselte. Mi voltunk már Balcsin vele 3 hónaposan, ott sem volt nagy gáz, csak este hisztizett be gondolom a sok új élménytől, meg azóta nem alussza át az éjszakát, voltunk vele galyatetőn szeptemberben az a horror volt, de akkor épp meg volt fázva, ás voálá, Töki 7 hónapos és nagyon jól, illetve jobban viseli az utat így Hibernia anyósának csak tanulságból, nyugodtan lehet menni. Sőt szerintem érdesmes is, had szokja, hogy nem csak otthon van (szerintem)

Orsi, én is komolyan gondoltam ezt, hogy most beállítom az ébrdeését, mert nekünk az 1 órás óraátállítás volt 2,5 hét, na most ha 2-3 órát kell igazítani az szívás (szerintem) persze Te vagy a tapasztalt :D

Nadi sajnálom ezt a cicis problémát, anyukádra ne hallgass, ijesztegetni butaság. De ha nem múlik érdemes megmutatni más dokinak is (szerintem)
Ja és képzeld, megtaláltam a mai tei kapucnit. 28x megnéztem ott ahol 29. alkalommal megtaláltam véletlenül. De ez így szokott lenni :D

Mayday bulik: ez a szilveszter jó volt, de már nem olyan mint régen, már más az értékrend, de engem nem zavar :D Egyszer fel kellett nőni :lol:

Ezek a betegségek. Egyik durvábban hangzik mint a másik. Jobbulást mindenhova. Orsi, remélem doki nem talál semmit komolyat, de azért segít kezelni a helyzetet.

No mentem..remélem. Csáó

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ja és Csöpplány, nem csodálom, hogy kivag! Ez sosem könnyű! Bár az én tapasztalatom az , hogy a szervezetünk bámulatos és bármihez képes alkalmazkodni. Igaz ez a óránkénti, 1,5 óránkénti kelés igen szélsőséges.

Megyek bömbi van

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


eh leszarom
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.01.05 23:49-kor.

 
 


Jajj Hibernia ez nagyon szívás. De férjed én sem értem. Olyan mázlim van, hogy a férjem mindíg az én pártom fogja. Ellenkező esetben vszínű nem mentem volna hozzá olyan pasihoz akinek ilyen anyja van :oops: :oops:

NA de basszus amit most kiállsz! Azért 1-2 apróságot igazán segíthetnnek ha mást nem a férjed. NA de gyere és ontsd ki magadból a dühöd :D
Az estétek a végén hogy alakult? Pepeke mennyit bírja ébren? Gabi eddig max 4,5 órát bír


Barba, gratula kutsázáshoz. Oylan cukik ilyenkor, nem? :D
Ez a meggyes gesztenyés cucc jól hangzik, bár én még egyiket se kóstoltattam :oops:

Kivel mizu? Csigaby? Charlott??? Monde?? Merre fele vagytok? Nekem is eszembe jutnak a nagyon régiek pl kovmarti de még Anita is de sajna vannak leszakadok+kovmarti azthiszem ritkán jut a géphez. PEdig nagyon kíváncsi vagyok mi lehet velük

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Mayday:Nagy gratula az első fogacskához!!!Hát jól megküzdtetek vele.De ha nem volt nyűgizés miatta,akkor lehet hogy eddig nem is a fog volt a ludas? :?
Nálunk se szereti a járókát Balu,ha teheti mindig szabadon van.De én hagyom sírni benne kicsit,általában legdurvább esetben 2 perc sírás után feladja és leül játszani.De nem is sír,hanem hisztizik.Semmi könnycsepp.
Igen,jó a komp,csak nagyon nem javasolják.Na most hogy mi igaz mi nem?!
Buli??Én azt se tudom mi az :D A legnagyobb kiruccanásom egy 3 órás turkálózás volt :DDDD

Hozzátápi:hát Balu reggel meg este eszik tápit.A nap többi részébe általában 2 főzi és egy babajoghurt/tejpép/gyümölcs fér bele.De én közben is mindig csipegetek neki,épp amit eszek :) Tegnap kapott először krémtúrót,hát hogy hogy tolta befelé :shock: Csak lestem.Meg tegnap kapott májat is,na az nem ízlett neki.Szerintem hallgass a megérzéseidre.Szerintem erre nincs egyetemes recept.Az én dokim azt mondta hogy most ezt tartsam 1 éves koráig(2 tápi,2 főzi,többi meg amit akarok)Gyümit tényleg jó lenne ha enne.Azt nem próbáltad hogy a tejpépbe tenni?Balu meg szinte csak gyümit hajlandó enni.

Nadina:babajoghurtot nem próbáltál?A humana-nak van,6 hótól,Balu nagyon imádja.
Tejpép nálunk se a legnyerőbb.

Orsi:Hmmm,fincsi húsleves.Az mindig gyógyító ereejű :)
Remélem hamar rendbejöttök :) A helyedbe én is megnézetném Elisa-t,ki tudja,nem-e lappang benne valami?
Akkor Balunál is ilyen szeparációs szorongás lehet?Még mindig ébred,bár a ma este kicsit jobb volt.Negyed 10től negyed 5ig szépen aludt csendben.Aztán fent volt egy órát,majd mellettem aludt még negyed 10ig.Felfrissültem :D
Hát a próféta szóljon belőled és tényleg aludjon jobban Balu :D Gyere a hírekkel hogy mit mondott a doki!
Orsi,akartam már kérdezni,hogy gabonapelyhet lehet adni a babának?Ha igen akkor a bolti sima jó?vagy van valami speckós?Jajj és grízt lehet adni neki?Sima háztartási gríz,tápszerrel,mintha tejbegríz lenne?Vagy ugyanez tápszerberizst?
A két főzit úgy csinálom hogy minden nap egyet csinálok,de két napi adagot.pl ha egyik nap csinálok meggyes burgonyát,akkor másnap is azt kap,de másnap még csinálok mondjuk sóskafőzit(az a második főzi akkor),harmadnap meg a maradék sóskafőzit eszi és mondjuk sütőtökfőzit csinálok.Nem tudom,így érthető? :D Nem tudom másképp megfogalmazni :D
Képek nagyon tutik :)

Kriszta:nekem már 5 hótól mondta a védőnő a narancsot.Sőt nagyon ajánlotta,most hogy jött a tél,jó kis immunerősítő.Joghurtot nekem se nagyon ajánlotta,de tegnap már adtam Balunak,ezt is hagy szokja.Óvatosan ezt is elkezdem aztán majd meglássuk.Krémtúró nagyon bejött neki.Ha ettől nem lesz semmi baja,akkor próbálom a joghurtot,az ugye kicsit "durvább" tejet tartalmaz.
Miért nem vált be nálatok a hálós?Nekem anyu nagyon meg akart győzni hogy az sokkal jobb mint a fa.
Hozzászoktatással egyetértek.Még mielőtt másznak el kell kezdeni a szoktatást,különben tényleg börtönnek érezhetik.Balunak asszem 5 hósan vettük,rá egy másfél hónapra kezdett el mászni,de hálisten kisebb hiszti után de mindig elvan benne.

Hibernia:szerintem megviseli őket ez a "nehéz" mozgásgyakorlat és ezért is kellhetnek,bár nem tudom.Lehet tényleg a szeparációs szorongás,mert elég egy simi,vagy ha csak csss-zek neki az ágyból :D Akkor van gáz ha később ébredek fel a sírására és már áll a kiságyba,na akkor muszáj vagyok felállni mert magától nem fekszik vissza.
A gázos fogak állítólag az örlők,mert annak lapos nagy felülete van így nehezebben szakítja át az ínyet.Szóval az első fogak bújnak ki a legkönnyebben állítólag.Párom nővérének a kisfia 4 hónapig (!) szenvedett mire áttörtek neki az örlők,addig folyton ment a hasa,már hólyagos volt a popsija is :? Na meg láz,nem evés,szóval jól megküzdöttek vele,de most már kint van az összes neki.De nem akarlak megijeszteni :D
Az utazóágy egy nagyon jó ötlet!!!!Bár nem tudom abba mennyire tud állni?Mennyire kemény annak az alja?Nem nagyon nézegettem még iylet.De tény hogy majdnem olyan mint egy járóka és utazásnál sem jön rosszul vagy ha máshol alusztok.
Nálunk is 1-2 hét után már kezdte az állást :D Kezdenek nagyon hasobnlítani Baluval egymásra :D
Puffasztott rizsre gondolsz?Én olyat még nem próbáltam.Azt lehet?Csak mert Balu imád rágcsálni.
Balu 350 tápot eszik,2*200 gramm főzi,és 200 gramm gyümi/babajoghurt vagy 150 tejpép.
Hát anyósod tényleg kiborító.De mindjárt itt a hétvége,és megszabadultok.Férjedet nem zavarja egyébként hogy ilyen az anyja?Nem szól rá?

Zsu:Tök jó hogy sikerült megbeszélni anyóssal a "láthatást".Végül mire jutottatok,mikor láthatja Gabit?
Csak így beállít?Se szó se beszéd?
Szerintem nyugodtan adhatsz változatosabb kajákat Gabinak.Próbálgasd miket szeret :) Balu írtó válogatós :? Üvegest már nem is nagyon veszek,mert csak boritgatom ki :?
Hát köszi a megnyugtatást,te már gyakorlott vagy ebben (sajnos),köszi a megnyugtatást :) Bár remélem hogy Balu abbahagyja ezt az ébredéseket,mert szerintem neki se jó,hogy ennyiszer kel.
Ma jó éjszaka vlt :) Megkímélt :) Tegnap már nagyon kivoltam,mondtam is hogy hova tűnt az én jó alvó kisifam :( Kicsit kiborító,hogy ő szinte elejétől végigaludta az éjszakát,aztán kb 5-6 hós kora óta folyton kel.Bár az elején max 2-3 alkalommal,de 7 hótól már 6-8 alkalommal,és azóta meg is maradt ez a rossz szokása :(
Gabi 4,5 órát bír ébren???? Balu általában 5-6 órát mostanság,bár néha bezuhan 3 óra után.A legdurvább eddig 6 és fél óra ébrenlét volt.Már imádkoztam hogy vigyék el az álommanók kicsit :D Olyan szinten nyűgös volt már,hogy a hajamat téptem bezzeg aludni nem akart :D

Mi:Jól vagyunk,éjszaka ma jó volt,bár megint mellettem kötött ki.Enni nem nagyon akar,vagyis inkább csak desszerteket(joghurt,krémtúró,gyümis dolgok).Balu próbálgat állva eljutni a-ból b-be.Persze csak 1-2 lépést kell tennie a tárgyak között,persze még nem sikerül neki,egyensúlyozni még nem tud,de próbálkozik rendületlenül.Ha fogjuk a kezét akkor már "szalad" .Majd felveszem vidire.Anyukám szoktatta rá,Balu meg élvezi mint állat :D

Körkérdés:ha a szobába folyamatos 22-23 fok van akkor mibe öltöztessem Balut? Hosszúujjú body+poló vagy rövidujjú body+ vékony pulcsi,harisnya vékony naci zokni szokott rajta lenni.Ez jó vagy öltöztessem lazábban?

Na megyek megreggelizem.Ja és a többiek engem is érdekelnek,írjak sms-t nekik? Engem pl kismami is nagyon érdekel,de ő szülés óta teljesen felszívódott és még az sms-re sem válaszolt :(

KépKép
Kép


halihó

zsu ez a beállítás nálatok nagyon cink... húúú de utálnám. :evil:

fenn lét: Peti 2-3 órát bírja max normálisan, de néha fenn van 6 órán át is, na az gáz. 2-3 óra után elálmosodik amúgy. :oops:

csöpplány, két perc sírás és feladja Balu? hmmm... én még nem láttam olyat, hogy Peti feladja... sztem képes egy órát át is sírni... úgy értem, ha nem éhes / szomjas stb.
asszem grízt lehet adni, másik fórumon javasolták, hogy tök jó ha grízt pl almapürében főzöl fel, imádják. én még nem próbáltam.
aha, pufi rizst adtam, babáknak való rágcsa kifejezetten, de mégsem jó, mert darabokat harap le és nem olvad el... :roll: most vmi piskóta-szerűt keresek majd...
nálunk is most lett szar alvó Peti, éjszaka fixen ébred 2x. furi. előtte 10-8/9ig szundizott... :roll: 1,5-2 hónapja csinálja ezt, részvét ahol mindig ez volt (vagy rosszabb)... :)
a lépegetést nálunk is próbálja a kanapé mentén... :D meg nyújtja a kezét hogy fogjam... :lol:

tényleg többiek jertek... :) :) kismami írt 1x csak rossz fórumba, nem?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.01.13 20:40-kor.

 
 


ja ruci:
22 fokban én egy rövid ujjas body-t + kis pólót és nacit adok rá. (vagy vékony rugit és egy kis pólót) ja meg zokkedni.
de mint tudjuk én hibernálom a kölyköt. :lol:

 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem, alig jutok a gép elé, most szerencsére jó oka van, még a héten szabin van a férjem, ami nálunk ugye elég ritka, szóval igyekszünk kihasználni. Mindenesetre köszi, hogy hiányoltatok... :)

Na amire emlékszem...

Hibernia, annyira sajnálom ezt az anyós ügyet, tényleg nagyon szar lehet, mondjuk azt lehet tudni, hogy az anyósok, anyukák ki vannak hegyezve arra, hogy mit ront el a meny-lány, és hát tutira be is dobják, ha valami bántja a csőrüket, és ez a hajszárító elég magas labda. Na ezt nem bántásból írtam, remélem nem érted félre. :)

Zsu, én tutira kulcsot az ajtóban hagynám, hogy ne tudjon bejönni, bakker, hát ez tiszteletlenség! Én anyósom azért tud cifrákat alkotni, de nem settenkedne be hozzánk soha, asszem addig lennék jófej vele...

Orsi, sajnálom, hogy betegek voltatok, meg Elisa is ezzel a lázzal, nem egyszerű. Mellesleg mi is Ventolinozunk, Bori állítólag azért nem bír kikeveredni a náthából, mert szűkek a hörgői, ezért most ezt kapja. Hát csodálatos. De legalább a fiam nem beteg már több mint egy hónapja. Jó lehetett itthon lenni, biztos feltöltődtél.

Borinál is "kilóg" már az egyik felső fog csücske, ma vettem észre, ez lesz a harmadik neki. Nem tudom ki írta, valóban az őrlők fájnak a legjobban mikor kijönnek, de azok másfél-2 éves kor körül jönnek csak, addigra meg teljesen megnő a fájdalomküszöbük, szóval azért a csecsemőkori fogzás a gázosabb szerintem. Már akinél gázos.

Jó, hogy irkálnak a rég nem látottak is, igyekszem én is többet jönni majd, jövő héttől mindenképp...
Meg felmászok majd a gmailre is valamikor, csak ma már annyira ki vagyok dögölve, jók legyetek!
 
 


Sziasztok!

SOS

Bocsi, de Juli még sosem volt beteg, tanácsra lenne szükségem amíg holnap beszélek a dokival.
Tegnap kicsit köhögött, ma már picit többet, most meg alig tudom elaltatni, felriad a köhögésre, vagy nem ébred fel de kb. 15 percenként köhög. Száraz köhögés, láza egyáltalán nincs és semmi más tünete sem (orrfolyás stb.)
Remélem valahogy átvészeljük az éjszakát... mit lehet ilyenkor adni köhögés csillapításra? Van valakinek bevált módszere, gyógyszere (szirup stb.)?

Hibernia kitartás! Mondom én, aki már felrobbantam volna a helyedben :)

Csöpplány épp szerettem volna felhozni az öltözés témát :) Én sem öltöztetem túl: harisnya+hosszú ujjú body+ rövid ujjú póló, vagy ujjatlan body+hosszú ujjú póló. Én az éjszakával vagyok bajban, mert most, hogy lent van az ágy az az érzésem, hogy hidegebb van lent a talajhoz közelebb, hidegebb a lepedő. Persze valószínű így is van kb. 22 fok. Most jobban öltöztetem: ujjatlan body+vékony pamut rugi+vékony hálózsák+1-2 takaró. Ez nem sok?
Altatással én is úgy voltam mint Te, olyan sokszor kelt éjjel, hogy a végén már az éjszaka közepén mellettem kötött ki, sőt a végén már elaludt cicin és amikor le akartam tenni magam mellé már ébredt és sírt, a fél éjszakát karban töltötte
:shock: . Na akkor úgy döntöttem visszaszoktatom most az ágyába, mielőtt ehhez nagyon hozzászokik. Nem egyszerű, az első este 2 órába telt elaltatni nem cicin, hanem a kiságyban. Második este 1 óra volt, azóta egyre jobban szokja, napközben is igyekszem még félálomban letenni, hogy szokja, hogy ott alszik el.
Most meg tessék, annyit köhög szegénykém, lehet, kezdhetem elölről, mert megint mellettem köt ki :?

Juci

Kép
 
 


monde üdv újra itt... :)

tök jó, hogy otthon a férjed! karácsony hogy telt? gratu a 3. foghoz!

juci, sajna gőzöm sincs a száraz köhögésről... :( én szerintem párologtatnék nála kamillát, de ezt csak úgy betippelem, nem tudom. reméljük a többiek mondanak vmi okosat. szegényke... :(

no én lépek... :) jó éjt
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.01.13 20:41-kor.

 
 


Szió!
juci sajna nekem sincs tippem. Hogy alakult az este? Remélem javulgattok. Hibernia ötlete nem rossz, párologtatás lehet jót tenne.

Alvás, Gabi is olyan 2,5-3 óránként álmos néha meg 4 órát lazán kibírja, de az a feletti idő már gázos. Mondjuk tegnap 5 és fél órát volt ébren és scak az utcsi 15 perc volt kritikus. Na de a lényeg, hogy megnyugtattál Hibernia :D Balu 5-6 órát lazán kibír? Ő mennyit alszik egy nap? Mi 2x 3x, de néha még beficcen a napi 4x fél óra :?

Hibernia anyósod extra gázos, de akkor férjed okés, bár megértem, ha az a 2 alkalom is kiakaszt mikor magadra hagy. Jajj basszus ehhez kell erő, hogy ott lakik veletek.

Monde: zárom már az ajtót :D Tényleg kiakasztó, mert épp önfeledten táncoltam Tökivel és az olyan rossz érzés mikor ilyen pillanatokat olyan lát akinek semmi köze hozzá, ilyenkor kicsit úgy érzem megfosztottak attól a pillanattól. Na de mindegy nem hergelem magam. Tegnap jó fej voltam, lementem hozzá 1 órára unokázni, rám legalább ne legyen panasz bár úgy is mindig van (hátam mögött állandóan panaszkodik, hogy nem adom oda eleget azunokáját :shock: no comment)

Orsi, hogy vagytok??????

Csöpplány, remélem akkor lassan normalizálódnak az esték. Most milyen volt?
Tudom, hogy adhatok változatosabb kaját Tökinek, csak voltak kaki gondok és azt akartam rendbe hozni. Úgy tűnik az alama/krumpli nálunk rendezi ezeket a dolgokat így újabb kajákat is tudok kostolgatni.

Nekünk fura esténk volt, 9 és éjfél között kb 5x kelt Gabi, nehéz volt megnyugtatni, aztán felkelt n3kor 6kor és végül 7kor. De ez az éjfél előtti dolog nem tudom mi lehet. Fogacska nem jött ki.

Na megyek, jön az angol tanár.

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Juli sajna nekem sincs tippem a köhögésre. Gréti egyszer volt eddig náthás, akkor orrot szívtunk + folyékony c vitamint kapott napi 2X4 cseppet. Esetleg ezt vehetsz neki (Cebion) nekem mondta a doki, hogy télen néha adhatok neki 1-1 hétig minden nap megelőzésképp is, ha meg beteg, akkor mindenképp. Majd írd meg mit mondott a doki! Éjszakátok milyen volt végül? Kitartás!

Hibernia, csodállak a türelmedért! Én már szerintem rég elküldtem volna anyóst melegebb éghajlatra! :evil: Most tényleg nagyon profira fejlesztetted a tűrőképességed :D Mikor megy haza??? Amúgy meg, ha mindenbe beleszól, akkor ő nem tudja jobban csinálni? Bár, ha Peti elsírja magát a kezében, akkor úgy nehéz....inkább magával lenne elfoglalva, hogy hátha ő csinál vmit szarul... Tarts ki mindenesetre! Gondolj arra, ha nemsokára elmegy utána jó darabig nem látod :twisted:

Velünk semmi különös. Férjem tanul, holnap vizsga :evil: Anyu tegnap jött, hogy segít, de az lett belőle, hogy nem mert itthon maradni Grétivel, elmentünk így hárman bevásárolni, Gréti végig üvöltötte a tescot......nem volt valami nagy segítség....
Ma meg elvileg jön anyós. Már 2 hete mennék fitnessbe, még egyszer se jutottam el :? Hogy fogok így fogyózni...pedig most nagyon elszánt vagyok! Kb 20kg mínusz kéne :shock:

1 kérdés:
Már mindenki leengedte a kiságyat? Én is attól parázok, mint Juli, hogy akkor hidegebben van és megfázik. Mondjuk nálunk még csak mászás sincs. Elvileg szerintem nem tud még kiesni....bár anyós ezzel paráztat.

Szép napot! 8)

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Hibernia:hát anyósod tényleg elviselhetetlen.Miért nem tök mindegy neki hogy mit hogy csinálsz????Nekem is ez a halálom hogy miért nem mindegy neki én hogy csinálom?Nem neki kell,akkor meg?Adjon tanácsot,de ne ugasson már mindenbe :S Igen,két perc alatt feladja,ha csak ennyi miatt sír hogy vegyem ki.Na lehet hogy ma uzsira kipróbálom a rizst.Most olvastam hogy elvileg már kukorcadarát is lehet neki csinálni.Azt meg a grizt is sima vízbe főzzem egy kis gyümivel,vagy tápszeresen csináljam?Ötlet?Én már adtam Balunak azt a pufit,igaz sós,de nagyon imádja.Meglátja a zacsit és már rohan is és tépi a ruhámat hogy adjak neki :D Kajával kapcsolatban még egy kérdés.Túró rudiból a túrót adhatom esetleg neki?Folyton kinézi a számból,és elvileg túrót már ehet,nem?Krémtúrótól semmi baja nem lett eddig.Balu már 3 hónapja csinálja :( Tényleg idegesítő hogy az ember nem tudja miért vltozott ez meg?De szerintem a fog,mert kb azóta nyűgi este Balu.Szerintem azért magas labda a hajszárítózás,mert nem épp egy mindennapi altatási módszer :) Fura :) Biztos hogy praktikus,csak hosszútávon nehogy hozzászokjon.Én is parázok a ringatás miatt :? Mármint nehogy hozzászokjon,és később ne tudjon másképp elaludni :?

monde:ohh,így már érthető hogy kimaradoztáál :D Használjátok ki minden percét apának :D Én írtam az örlőket.Én akiket ismertem,minenki az örlőkkel szívott nagyobbat.Mert hogy az hosszadalmas nyűglődés volt,mint a metszőfogak,azok pár napig tartottak.

Juci:sajna én nem tudok semmit tanácsolni :( Szerintem a 2 takaró az sok.Balu a sima benti ruhájában alszik,és egy kis pléddel takarom be éjszakára.Hát ha átkerül a szobájába tavasszal kivi leszek hogy alakulnak majd az éjszakák.

Zsu:Hát Balu maximum kétszer alszik egy nap.Átlagosn 1-3 óra között egy nap.Váltakozó hosszúságban.Van hogy napi kétszer fél órát.Van hogy egyszer 1 órát,meg egyszer 2 órát.Nagyon változatos.3szor már legalább 2 hónapja nem alszik.Sőt van olyan nap amikor egyszer alszik 2 órát.Függ attól is mikor kel.Ha 10ig alszik,akkor tuti hogy csak egyszer alszik napközben.Ha 7kor akkor kétszer alszik.Köszi a kérdést,ma nagyon jó éjszakánk volt.Elaludt fél 11kor ,11kor felsírt cumi miatt,aztán utána csak fél 6kor,de akkor csak csekkolta hogy nem-e loptak el az éjjel,mert elég volt csss-znem az ágyból és aludt is vissza,és 7:50kor kelt :) Szal am megkímélt :D Sajnálom az éjszakát,de lehet attól még fog mert nem bújt ki.Ahogy tör előrefelé és feszíti az ínyét amiatt kellhet,nem?

Nadi:egyetértek veled,Hibernia anyósával kapcsolatban.Ha ő ennyire jobban tudja mit hogy kell akkor miért nem segít és próbálja meg ő maga?Én is menni akarok fitnesszre :) nekem egy 10es plusz van,jó lenne ledobni :) Diétázni nem akarsz?Állítólag akkor jobban mennek a kilók.Nálam apa vagy a mama fog vigyázni Balura.Nem mer vigyázni anyud Grétire??Miért?Mi már leengedtük a kiságyat,és még milyen jó,mert alig egy hétre rá már fel is állt.Szerintem közepes állásba már leteheted,mert most már nemsokára megtanul felülni,akár úgy hogy a rácsba felhúzza magát és nehogy kipottyanjon.Ártani nem ártassz vele.Szerintem annyival nincs hűvösebb kb 20 centivel lejjebb.Jajj és boldog 7 Hót a legkisebbnek !!! :)

Szóval végül 7:50kor kelt Balu.8kor evett kekszes tejpépet,egy kis meggy-alma ízesítéssel,bevágott 200 grammot.Most az apjával bírkoznak :)
Mai terv,hogy megyünk a dél pestibe,mert anyóst bevitték :? Már a karácsonyi ebédnél folyton a wc-n ült,és azóta se gyógyult meg,zsibbad a keze,folyamatosan fáj a feje.Nem tudják még hogy mi a baja.Már megct-zték de az nem mutatott semmit.
Aztán megyünk Auchanba,Kika-ba,rs bútorba.Elkezdjük Balu szobájának kiegészítőit megvenni :) Délután,estefelé meg szerintem főzikélés lesz.Szóval van ám mára program bőven :)

KépKép
Kép


Jó reggelt!

Köszönöm a reagálásokat, az éjszaka jól telt, csak a szokásos ébredések voltak és egyszer sem köhögött. Most reggel is csak 1x egy kicsit. Nem tudom mi lehet, este nagyon csúnya volt az a köhögés. Meglátjuk ma mi lesz. Remélem nem allergia. Párásítót már vettünk néhány hónapja de nem nagyon vált be, csak zúgott éjjel, de hatását nem éreztem. Lehet most újra beüzemelem nappalra.

Nadi kösz a c vitamin tippet, az ágyat mi akkor tettük le, amikor Juli négykézlábra állt, a védőnő azt mondta onnantól bármikor felkapaszkodhat a szélén.

Juci

Kép
 
 


Sziasztok!

Zsu: köszi az érdeklődést! Megvagyunk, csak beléptünk egy olyan szakaszba Krisz életében, mikor állandó felügyelet, figyelmet igényel: kúszás-mászás ezerrel, ülésben való játszás (közben a fáradtságtól egyensúly elvesztése és koppanás (résen kell lennem), és ez sem elég neki, már az állást gyakorolja. :)
De gondolom Nálatok is ezeket mutatványozzák a babócák.

Ja, plusssz hobbi: nem alvás! Éjjelenként 2 óránként kelünk, egy kis cicizésre, csak az a baj, hogy gyakoriasság miatt nem tudok visszaaludni, így nagyon friss és üde vagyok! :roll:

Juci: jobban van? mit adtál végül is neki a köhögés enyhítésére?

Csöpplány: sok sikert a kiegészítők megvételéhez! Kérünk képeket! :)

Nadina: a kiságyat mi is régen leengedtük, biztos, ami biztos alapon. És most hétvégén teljesen lejjebb tesszük a fekvő felületet, mert ha sikerül a felállnia egyedül, akkor bukfekcet is tud vetni a padlóra.....
Sajnálom a tescos dolgot, egy baba hangulata előre kiszámíthatatlan. Köszi a honlap ajánlást és várom árgus szemekkel a postást! :wink:

Zsu: irigykedem a több napos kiruccanásotokért....Gabi milyen jól viselte az ottlétet....én is szervezek magamban egy tavaszi üdülést, de nagy bennem a félsz, hogy idegen helyen Krisz hogyan fog viselkedni, érezni magát????

Hibernia: sajnálom, hogy anyósod az év első heteit megnehezíti. :( Mikor megy már haza? :) Addig is kitartást! :wink:
Az én anyósom is ijeszteget, hogy mindjárt nyugdíjba megy és jön majd segíteni....ez szép, de én magamnak való tipus vagyok, zavar, ha még valaki a mindennapjaimba beköltözik. :roll:

Orsi: Elisa hogy van??? és a többi családtagok kigyógyultak már ???
Jobbulást Nektek! :)

KépKép
 


JAjj de jó, hogy így beindultunk :D

Juci örülök, hogy nem lett gáz, esetleg védőnőt nem hívod fel mi lehetett? Ez a C vitamin nem rossz, beszerzek én is.

Nadi fitnesz? Jajj de jó (lenne) :D Nekem itt van a bringám (szobai) de nem használom :oops: MAjd megpróbálok erőt venni magamon, a szülés óta rajtam 6 kiló maradt de összességében olyan 8-10 kilótól jó lenne megszabadulni, de szoptatás alatt nem hiszem hogy nagyon sikerülne. Aztán meg mi nyáron nekilátunk a következő babának szóval haj de jó lesz. Remélem össze is jön a kistesó :D :oops:

Charlott, de jó, hogy jöttél. Gabi még mindíg nem mászik :?
Sőt mostanában a frászt hozza rám hasból nem 4kézlábra hanem tenyérre és talpra áll és a fenekét ék alakban kitolja. Normális ez? Nagyon félek, hogy kimarad a mászás, de csak nem! Szerintetek?

Csöpplány, öltözködés nálunk alap a rövid ujjú body+ zokni erre vagy hosszú body+harisnya, vagy hosszú body+kantáros rugi, vagy szimpla pamut kezeslábas jön és olyan 22 fok van nálunk
Mi is leengedtük az ágyat, a legalsó szinten van, nálunk nincs középső. Este rövid ujjú body+plüss kezeslábas és 2 takaró van este olyan 20-21 fok van nálunk

Ó, tavasszal mi is megyünk megint, 7esben anyósom, apósom, sógorom sógornőm és mi a tiszatóra 3 nap 2 éjszaka. Tök jó hely: www.szoloszemfarm.hu gyerekbarát elvileg. Remélem így a sokadalomban anyósomat is kibírom majd :oops:

Csöpplány: ez a túrós dolgo nem tudom. Te írtad, nem, hogy abban sok adalékanyag lehet. Esteleg ha Te csinálnál neki egy kis citrommal? Biztos két pofára zabálná :lol:

Uh most ennyi ugrott be :oops: , megyek.

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Elisa tegnap is lazas volt, a doki 38,8-t mért és nem tudta fixen megmondani, milehet az oka, vmi virus. ilyenre még nem volt precedens ennél a dokinal, eddig mindig rogton megallapitott vmit.... Kizart minden also léguti illetve fulproblémat. kicsit piros a torka, ennyi. Mondta, h csinaljunk vizeletvizsgalatot, eredmény holnap lesz. Ma mar sokkal jobban van, nem lazas. Tegnap viszont nagyon rosszul érezhette magat, mert 5 percre nem tudtam letenni és este mar fél8kor aludt... ma reggel fél8ig (2 ébredéssel)

Csopplany,
amikor gabonapehelyrol meg grizrol beszélek, én mindig kifejezetten babaknak valo cuccokat értek ezalatt.
22-23 fok az elég meleg, és ha Balu sokat mozog, akkor szerintem vékonyan kell oltoztteni, plane, ha a padlo nem hideg nalatok.

Zsu,
ha hozzam csak igy beallitana vki, plane az anyosom, tuti kiverném a hisztit. még melegében.

siras van, majd jovok még.
 
 


Monde, Charlott,
Végre ! orulok, h irtatok.

Bori ventolinozik ? és latsz vmi javulast ? én 3 honap utan, szinte semmit… jan végén megyek kontrollra vele. Jo, hogy otthon van még a férjem. Nalunk mar minden visszaallt a régi kreékvagasba, tegnap fél7kor telefonalt, h bocs meeting és csak 8kor jon. Jo mérges lettem, mert nem ugy készultem, h egyedul leszek, vacsora sehol + két beteg gyerek (Alex is beteg, de nem vészes)

Szerintem nem az orlok fajnak jobban, bar logikus lenne. Mi az orlo fogakat észre sem vettuk, egyik fiamnal sem.

Juci,
En ugy tudom ilyen korban még semmilyen kohogéscsillapitot nem lehet adni. Legalabbis itt betiltottak az osszeset. Szaraz kohogésnél parasitani kell (de nem kamillat, mer taz eleve szarit), de ugy, h follyon az ablakon a viz. Vagy pedig szaraz soprasitas hasznal még.

Hibernia,
A hajszaritotol hogy fogsz megszabadulni ????

Elisa max 2x alszik napkozben. De ezen a héten, valszinu a betegség miatt, a délutani alvas részletekben van. ALig tudom lerakni, elalszik cicin, nagyon gaz…

Nadina,
én még nem engedtem le a kisagyat, de ha négykézlabra all, akkor rogton. Ma mar renduletlenul probalkozott.

Csopplany,
a turo rudiban én ugy tudom rengeteg az adalékanyag. Ha turot akarsz neki adni, akkor vegyél inkabb szintiszta turot és azt izesitsd gyumolccsel.
Balu is kezdi bevetni a Peti altal kifejlesztett tulélo taktikat!!!!

Oltozés:
Nalunk kb 20 fok van és huzat, ha besut a nap 23. szoval 20 fokban, hosszuujju bodu, harisnya, nadrag, pamut felso, borcipo. Ha felébred adok ra egy pulcsit pluszba, amit leveszek rola, ha mar aktiv. Nalunk a padlo is nagyon hideg. Nem tudom mi lesz, ha maszni fog. Kesztyut mégsem adhatok ra bent...
Ejjel (18 fok) hosszuujju body, labfej nélkuli nadrag (szerintem fontos, h mezitlab aludjon), bélelt halozsak + pamut takaro.

Charlott,
Sajnalom a mozgalams éjjeleket! De akkor Krisz is belehuzott a mozgasba.

Kilok,
Haat én -2 kg vagyok a versenysulyomhoz képest. Kb csont és bor, a férjem minden nap elmondjam, h most mar csinaljak vmit, mert, ha anyam még egyszer meglat igy, ot fogja kiatkozni. Én szoptatas alatt mindig ennyire lefogytam... pedig eszem. Most még ez a hanyos virus egybol elvitt 1 kg-t.

Zsu,
Ne félj a maszas miatt. Ha esetleg Gabi ugy dont, h kimarad, akkor ugy sem tudsz mit csinalni. Bizd ra a dolgot.

Hétvégén ugy tunik elmegyunk az anyosomhoz, ha mndenki jol lesz addig. Nem voltunk az unnepek alatt.. Kezdhetek megint sszecuccolni.
 
 


Monde,
jo, hogy otthon van még a férjed - ezt akartam irni...
 
 


Sziasztok!

Bocsi hosszú lett..

Na nem tudom mi volt tegnap, ma egyáltalán nem köhög (kopp-kopp). Lehet, hogy tényleg a száraz levegő, de az már van a fűtésszezon óta, na mindegy, most újra bekapcsoltam a párásítót.
És újabb jó hír: a napokban a szilva megtette a hatását, ma délelőtt barackot adtam, na az meg még gyorsabban. Juli egyébként minden gyümölcsöt szeretett amit kapott és a zöldségeket is ette valamennyire csak azok ugye megfogták. Ma újra adok neki sütőtök-céklát. Remélem most már jó lesz a pocakja így, hogy délelőtt gyümi délután zöldség.

Nadi: tescot sajnálom, én néha kiborulok, ha nem sikerül végigmenni egy üzleten nyugiban, sajnos Juli is mostanában elég hamar elunja az ücsörgést.
Férjednek drukk a vizsgához, utána már tud majd segíteni? Fitness nekem is jól jönne, de a szopi miatt nem nagyon akaródzik még, mondjuk nekem kb. 2-3 kiló plusszom maradt, az is mind a hasamon, tavasszal igyekszem ledolgozni majd.

anyós: nekem szerencsém van vele (kopp-kopp), Juli jól elvan vele, van egy tök jó turi a közelükben, tök jó rucikat szokott turizni neki, nekünk meg főz finomakat, tegnap is hozott rakottkrumplit. Néha beszól, hogy mit hogy kéne, de legtöbbször egyetértünk. Ma épp azért hívott, hogy melyik etetőszéket vegye épp ott van a boltban. Nekem nagyon jólesik, hogy törődik velünk és megbeszélhetem vele, mi van Julival. De teljesen értem azt is milyen szörnyű lehet, ha akadékoskodik, okoskodik, közben meg nem segít semmit.

alvás: Juli kb. 3 órát bír ébren, most kezd beállni nála egy fél-egy órás alvás 11 óra körül és délután 2-3 körül, valamint egy rövid szunya még 5-6 körül. Így jól bírja a fél 8-as fürdetést. Tegnap a délutáni alvás sikerült másfél órára, ma meg a délelőtti (azalatt leszedtük a karácsonyfát, mert nagyon hullott :(), örülök, mert eddig ő is kb. 4x fél órákat aludt.

Zsu: anyós :( De jó, hogy már gondoltok a következő babára! Mindig úgy gondoltam, hogy egy gyermekem lesz, de most, hogy megvan már tudom, hogy ha előbb jött volna, akkor valószínű lenne tesó. De most már késő. Juli is ugyanúgy van, mint Gabi, tolja a fenekét az égnek, nyújtja ki a lábát, de ha haladni kell, akkor hasra vágja magát, a mászásra még nem jött rá, én is várom, hogy megtanulja, nehogy kimaradjon. A farm a tiszatónál nagyon klassz, irigykedem a kiruccanások miatt :), örülnék én is egy kis kikapcsolódásnak.

Hibernia: köszi a tippet, a konvektoron van két tál vízzel párologtatni, teszek bele kamillát :) további kitartás anyóshoz!

Csöpplány: anyósodnak jobbulást, reméljük megtalálják mi a gond és hamar rendbe jön. Vásárlás jó lehet, Kikába én is mennék szívesen.

Charlott: nemrég mi is pont így keltünk éjjel, sőt volt, hogy óránként. Úgy látszik mindenkinél eljön ez az időszak ebben a korban. Mostanra visszaállt 3x kelésre, ami még mindig sok, de nekem már az is pihentető ha 3-4 órát alszom egyben. De nagyon várom már, hogy tudjak 6 órát aludni, az lenne az igazi.

Juci

Kép
 
 


Orsi: köszi, igazad van, akkor a kamillát mégis kihagyom. Jobbulást a gyerekeknek!

Juci

Kép
 
 


Sziasztok! Vagyok ismét. Mindent visszaolvastam, de már a felét elfelejtettem :(

Olvastam, h többen betegek, mindenkinek jobbulást.

Sajnos a héten Anna is beteg volt. Pár nap köhögés, aztán 38 fokos láz. A doki szerint torokgyulladás. Kapott kúpot, C-vitamint és a torkára homeós bogyót.
Holnap megyünk vissza ellenőrzésre meg akkor lesz a havi mérés is. Nem hiszem, h sokat hízott volna, az elmúlt napokban nem evett túl jól :(

Nálunk nagyon száraz a levegő, mert nagyon sok fa felület van a lakásban. Mindenhova rakok vizet, de sajna sokat nem segít. Vettünk hidegpárásítót is még ősszel, na az kidobott pénz volt :(

Öltözés - én nappal nem öltöztetem be annyira, mint írtátok. Hosszú ujjú body+zokni, nadrág vagy +ujjatlan rugi. Ha hosszú ujjú a rugi, akkor a body rövid. Éjszakára pizsama, hálózsák+takaró most télen. Nappal 22 fok, éjszaka 16-18 fok körül van.

Irigy vagyok a kilók miatt :oops: Én a szülés után fogytam 21 kilót, így plusz 10 volt rajtam. aztán abbahagytam a szoptatást és visszajött a betegségem :? 2 hónap alatt 10 kiló plusz, mostanra még 5, úgyhogy összesen 25 kiló pluszt cipelek, alig bírok mozogni, mindenem fáj és az összes ruhám kicsi. Most kezdem újra a kivizsgálásokat, mert ugye a múltkor se tudták biztosan, h mi okozza, aztán terhes lettem és annyiban hagyták. Szóval indul a tortúra nekem is :( Ennyit a panaszkodásról :oops:

Anyósok miatt őszinte részvét mindenkinek.

Karácsony előtt Anna kúszott 2-3 napig, karácsonykor elkezdett mászni, de nem a fa miatt, hanem egy tál szaloncukorért :D
Azóta mászik, de a kötöttség miatt néha érdekesen húzza a lábát.
2 napja felhúzza magát térdre mindenhol, aztán így próbál ülni is. Ebből a pozícióból hatalmasakat esik, borul mind hanyat, mind arcra. Nagyon ijesztőeket koppan.
Viszont normálisan nem tud ülni. Próbál, de elborul, ha ültetjük akkor is. A doki szerint ez is a kötött csípő miatt van :evil:
Úgy sajnálom szegényt.

Hirtelen ennyi telt tőlem, megyek, mert hiszti van...

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


hali

csak gyorsan átolvastam, termelés volt rendesen, este reagálok majd addig csak 3 dolog:
ma délután 2-6ig vásárolgattam, tök jó volt anyós + férjem volt itthon Petivel, elvoltak, én meg töltődtem, vettem ezt-azt éljen. :D

éjjel Peti 10-3/4 9-ig aludt. :shock: nem is ébredt fel. ilyen rég volt, tök örültünk neki, nem tudom, mi segíthetett most, betettem egy pólómat a kiságyba, talán az???

hajszárító: óóóó az csak végszükség ám, ha lusta vagyok. :oops: úgy értem heti 2-3x vetem be max, máskor ringatva altatok. éjjel mindenképp csak ringa van, kíméljük a szomszédokat. :) napi 3x alszik a Pötty, tegnap óta nem használtuk, előtte meg kb múlt hét csütörtökön.. szóval nem addict. :) autózni ezelőtt kb két hete voltunk este, szóval nem úgy kell képzelni, hogy minden este megyünk, már leszoktunk...

jövök este

 
 


Sziasztok!

Hibernia, miért magas labda? Hát szerintem azért, mert a hajszárító elég rendhagyó kellék egy gyerek altatásához, és ezt egy beszólós anyós tuti ki nem hagyja. Én úgy gondolom, hogy mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó, nem nézek senkit hülyének semmiért (főleg amióta gyerekeim vannak), mindössze én úgy gondolom, hogy fölösleges dolgokat nem iktatok be az életükbe, tehát, ha van valami amiről majd egyszer le kell állítani őket, akkor attól jobb már az elejétől megkímélnem. Ilyen pl a cumi is az én szememben. Adok neki egy tárgyat, ami megnyugtatja, azért, hogy nekem könnyebb legyen, aztán ha már úgy gonodolom, hogy na most már elég nagy vagy hozzá gyerekem, vagy nekem már kényelmetlen, hogy szívod, vagyis le akarlak szoktatni, akkor elveszem. Ez szerintem önzés. Én - és hangsúlyozom, hogy ÉN, azaz nem megsértődni!!! - inkább elkerülöm ezt, ahol csak lehet.

Juci, sajnálom, hogy nem olvastam a problémádat előbb, na nem mintha valami hatalmas orvos lennék, de köhögésben már kezdek rutinos lenni sajnos... Szóval, ha száraz, akkor bizony párásítás, nekünk nagyon bejött a párásító, igaz, jó nagy kapacitásút vettünk, simán 20-30%-kal feljebb viszi a szobájában a relatív páratartalmat, de akár rásegíthetsz egy vizes törölközővel is, amit a radiátorra terítesz. Ha nem taknyos, csak olyan szárazan köhécsel, akkor az is segít, ha gyakrabban megszoptatod, vagy megitatod, lehet, hogy kiszáradt a nyálkahártyája. Illetve a tengervizes oldatból lehet egy nagyon minimálisat az orrába nyomni, bennehagyni, az is segíthet. Ezeket mind a dokinénink mondta. Remélem tényleg csak ennyi a baj, nem lesz náthás.

Bori is 3 órát bír ébren lenni átlagban, de van, hogy tovább is, délelőtt max 1 órát alszik, inkább felet, délután alszik 2 - 2 1/2 órát, és fürdés előtt még max egy felet. Meg éjszaka.

Nálunk a nappaliban olyan 22.5 fok szokott lenni, padlófűtéssel, Borin hosszú ujjú body van, gatya és pulcsi, harisnya és extra zokni. Ennél kevesebb esetén hideg a keze. Én most már erre hagyatkozom, már jó a keringésük, nem azért hidegek a végtagjaik, mert újszülöttek. A szobájában 20 fok van, de oda csak aludni "jár".

Csigaby, gratulálok Annának a mászáshoz, tök ügyes!!! Bori még mindig tojik a mozgásra, mostanában forogva közlekedik, illetve a hasán forog, meg tolat. Ennyi. És irtó jókedvű, kiegyensúlyozott, jókat eszik, meg elszórakozik a bátyján. Édes.

Én ma még kihasználtam, hogy itthon van a férjem, és leléptem Borival egy lányhoz, akinél megtanultam a batyu kötést kendővel a hátamon, annyira örülök, már ezer éve készülök hozzájuk, csak eddig mindig volt valami. És Bori tök jól bírta a nyüstölést, nagyon tetszett neki a hátamon, egyből bevágta a cumis ujjait, meg elkezdte tépni a hajamat - rutintalan anya kiengedve hagyta - , és skubizott ezerrel. Szóval most már csak gyakorolnom kell, hogy készségszinten menjen, és mire eljön a tavasz - amikor nem kell úgy beöltözni - , tutira nagy hasznát fogom venni. Addig meg itthon alkalmazom, ha éppen nyűglődne.

Ja, és kint van mindkét felső metszőfoga, vicces, hogy kettesével jönnek neki. Tegnap még csak az egyiket láttam.

Orsi, hát Ventolin nem tudom mennyit jelentett, mert Bori nem azért kapta mert asztmatikus, vagy kruppos, hanem mert a nem tudott távozni a váladék a hörgőkből, és két napja csináljuk neki, ma már valóban alig jött trutyi, alig köhög, doki is látta megint, és azt mondta, napi négy helyett már csak kétszer csinálni. Szóval valszeg neki segített.

Ami most kiborít, az az, hogy azt játssza szopi közben, hogy bekapja, szív kettőt, kiköpi, üvölt egyet, bekapja, szív kettőt, üvölt, stb. Idegeim kivannak. Nem tudom, hogy a felső fogak miatt van-e, mindenesetre kiborít. Aztán úgy tíz ilyen kiköpdösés után elkezd enni rendesen. Ja, meg amikor nem annyira éhes, akkor elkezd szórakozni, ráharap a bimbóvédőre - azzal szoptatok - , mint valami kutya, közben ezerrel vigyorog, ezt megcsinálja vagy ötször, én közben keservesen próbálok nem röhögni, hanem komoly fejet vágni, le se sz@rja, aztán egyszercsak abbahagyja. Bunkóbaba. :)
 
 


na itt

monde bunkóbaba :lol:
nálunk mindig ilyen a szopi az eleje óta... :? csak az üvöltés átváltott hasra fordulra... :(
gratu a sok foghoz, mi leálltunk. :?
így már vili a hajszárító. :) de nem kell leszoktatni, mondom, elég ritkán vetem be, múlt héten pont azon is röhögtünk, hogy leáldozóban a hajszárító csillaga, próbáltam azzal altatni és nem engedte, cézett... :roll:

csigaby, gratu a mászáshoz, wow. az ülés ismerős, egy ideig nálunk is ez volt, most már ha dől "hasra dől le", szóval oda érkezik... orra esik egyszóval. állásból még mindig úgy jön le, mint egy rock sztár, hátraveti magát, hátha lesz valami. :?
szegény Anna, már jól van?

juci, nem késő a tesó. :) nem hiszem legalábbis... :) mi is öregek vagyunk... :oops: mégis tervezünk még egyet... (most épp)
rajtam is +2-3 kg van de nekem a comb+hátsó a gáz, a hasam lapi, kérek is egy steppert szülinapomra, hátha segít... :oops:

orsi akartam kérdezni hogy anyósnál nem voltatok karácsnykor de ezek szerint nem. :) meddig mentek most?
sajnálom hogy a férjed megint munkamániás lett. :(
jajj ez az elisa, remélem semmi komoly. én beijednék a láztól nagyon. :(

zsu irigykedem a tisza tó miatt... no ott még mi sosem voltunk, kb az egyetlen hely magyarországon, ami kimaradt. :D mi ha hazamegyünk vmi fürdővárosba megyünk az tuti.
ne aggódj, Peti PONT ezt csinálta ezer évig, ez az ún. háromszögezés... :D (mi így hívtuk...) aztán dec. 4-én mászni kezdett, 15-én hátról hasra fordulni, 25-én meg felállt... (most csekkoltam) szóval szerintem abszolút nó para (cici miat no para haha)... :)
sajnálom a szar éjszakát. :?

charlott tök jó az új avatar+vonalzó. lehet én is lecserélem lassan, már nincs mikulás időszak, itt ma tök tavasz volt. :)
ez az, én is magamnak való vagyok, magányos farkas. :lol: nem szeretek együtt élni már csak a férjemmel + Petivel.
gratu a sok új mozgáshoz!

csöpplány, anyós szegény. :? hogy van? hogy sikerült a sok program?

nadi, tesco :( én kiveszem mostanság mindig vásárláskor, én vagyok Popeye, olyan a karom ugyanis. :D cebion tippet köszi, hozatunk mi is... (ha itt nincs)

ágy: én tuti leengedném... nálunk most a középső álláson van, de lassan letesszük az aljára, mert ma reggel is könyökölt ki a törpe... hmm...

kérdés: gyümik, zöldségek. opciók:
- van itt termelt, nem bio, csúnya, kis választék (alma-répa-krumpli mivel mást nem termelnek)
- van külföldi (új-zéland stb), bio, szép, drága, kis választék (alma-répa-krumpli-brokkoli-meg még 1-2)
- van üveges kaja (bio), változatos, olcsó(bb) mint a bio külföldi gyümi
ti melyiket vennétek? tök meg vagyok lőve...

 
 


Sziasztok!
Megint csak villám látogatáson vagyok. :oops:
Pár hsz.reagálok.
Koli reggel(7körül)szopik(nasi)aztán 9körül 150 tápszer,alvás kb:12ig.Akkor ebéd főzelék+husi van,hogy még egy baba desszertet is megeszik utána.3körül gyümölcs vagy gabonával vagy túróval,joghurttal,itt szokott még 1-1 1/2 órát aludni,6-7felé főzelék vagy tejpép,9 felé 150 tápszer+cici.Nos innentől eddig éjjel 1x tápszer.Mától megpróbáljuk csak víz max:tea mert a dokinő szerint nem éhes csak azért kel mert szeret enni :shock: így ha vizet kap le fog szokni az éjszakai kelésről. :roll:

Ruha:Nappal hosszú bady,pamut nadrág,zokni,éjjel ujjatlan bady,hálózsák,takaró.Éjjel-nappal 22-23 fok van.

Pár nap alatt elkezdett forogni oda-vissza és hátrafelé tolatni. :lol: Megint nagyon nyáladzik,szerintem újabb foggal gyarapodik hamarosan. :D Mai mérlegelés 8940g.

szép estét,pussz.Dius

KépKép
Kép
 
 


Hibernia,
tegnap még olvastam, amit ital, aztan pont felsirt Elisa. én is betettem egy polot neki. nem aludta at az éjjelt, de hosszabbakat aludt és ma igy csak fél 9kor kelt. :)
ma este megyunk, vasarnap este jovunk.
itt is tavasz van.

Monde,
én is igy probalom. amirol egyszer le kell majd szoktatni, ahhoz megprobalom nem hozzaszoktatni.
Elisanak is kint van a 4. metszo. képzeld azota sem szopja az ujjat, immar 3-4 hete....

Mucus,
haat Elisahoz képest a fiad szerintem dupla annyit eszik.
szerdan mértuk 6420 gr, szoval valszinu elérte mar a 6,5 kg-t csak a betegsége=az én hanyis virusom miatt megint fogyott. hétfotol még csak tegnap estefelé kezdett visszaallni a normalis tejhozam. vettem tapszert, de még nem adok neki...
 
 


Sziasztok!

Juci:tényleg Cebion cseppet lehet nyugodtan adni,de nekem javasolták még a frissen facsart gyümileveket is,tele van vitaminnal.

Charlott:tök jó az új avatarod :)
Már próbál felállni Krisz? :) Nagyon ügyi :) És mászni is elindult?Valamiről nagyon lemaradtam :D
Sajnálom a keléseket:? Akkor még se vált be a tejpépezés?
Majd küldök képet,egy hintát sikerült venni,meg egy szőnyeget neki :) Lámpát végül nem vettünk,még válogatunk.Cipősszekrényt néztünk még,de pont nem volt raktáton :( Fogas meg abszolút nem volt,amilyet szerettünk volna.
Mi a házassági évfordulónkra tervezünk egy kiruccanást.A másik topikból egy anyuka volt szilveszterezni a sárvári pelikán szállóba és nagyon-nagyon dicsérte.Oda akarunk menni,teljesen bababarát.
Én is jobb szeretek magamban lenni,mármint hogy senki nem szól bele mit hogy csináljak.

Zsu:ilyen háromszögezés nálunk is volt.Ezután pár héttel el fog indulni a mászás.Majd a lábával próbál először haladni,de a kezei egy helyben maradnak és lesznek orraesések.Aztán rá fog jönni hogy a kezét is kell emelgetni és akkor már sinen lesz a dolog :D Csak így tobvább!! :) Teljesen normális,ne aggódj.Hiberniánál meg nálunk is volt ilyen,és szerintem pont jófelé halad,nem fog kimaradni a mászás :)
Hát az a baj hogy lassan óvatosan adhatom neki a joghurtokat,meg krémtúrót is,és ezekben is van adalékanyag,de a védőnő meg doki szerint,lassan szoktatni kell a szervezetét,mert ugye úgyis ezeket fogja enni később is.Ezért gondolkoztam hogy egy falatnyit adnék neki,ha már ennyire kinézi a számból :D Ma is kapott fél krémtúrót,iszonyat gyűri befelé :D De lehet hogy megpróbálok nyers túrót adni,csak a legkisebb kiszerelés negyed kiló,mi meg nem szeretjük a túrót,nyakamon maradna :?

Orsi:szegény Elisa,jobbulást neki :(
Hát mi a másodikon lakunk,csempe és lam.padló van,de a kis keze mindig hideg,akármennyi cuccot adok rá :? Ezétr filózok hogy most akkor fázik?De a tarkója tök meleg.
Igen,Balu is kezdi a túlélő taktikát :D :lol:
Huuu,valamilyen szinten jó hogy ilyen könnyen le tudtál fogyni,de a túlzott vékonyság se jó :(
Elolvadt az a rengeteg hó?
Jajj milyen kis picike Elisa :) Sose tudom hogy ő hány hónapos most? :?

Jajj,de jó lenne ha Balu is 3szor aludna egy nap.Sokkal több időm jutna a háztartásra.Így néha örülök hogy meg tudok kajálni,míg alszik.

Csigaby:nekünk is torokgyuszi volt,de hamar rendbejött Balu.Remélem ti is hamar túl lesztek rajta!Jobbulást annának.
Gyere a hírekkel!Várjuk a méreteket is :)
Ja és boldog 9 hót Annának!!! :)
Neked is jobbulást,remélem hamar megtalálják a problémát és te is makk egészséges leszel :)
Gratula a mászáshoz!!Látod milyen szépen utólérte magát Anna :) Remélem oldódni fog a kötöttség is,de ezek szerint ahhoz képest nagyon kis ügyes Anna :)

Hibernia:gondolom jó volt egy kis kiruccanás :)
Aztaaa,micsoda éjszaka! :D Hát ez a Peti tudja mivel kell anyát levenni a lábáról :D Lehet tényleg a póló segített?
Nekem van eladó taposógépem :D Azt is most árulom :) Balu mellett nem tudom használni,és csak a másik szobába porosodik.
Anyós jól van,ma már kiengedik,minden leletje negatív volt.nem tudni mi volt a baj.Nem látta a kávéskanalat a csészébe,nem tudta begombolni a kabátját,meg ilyenek.De nem találtak semmi eltérést sehol neki.Szóval passz mi okozhatta.Mi lelki gondokra tudunk gondolni
.A sok programm jól sikerült,Balu 3szor aludt útközben,
A kikában meg adtak babakocsit és abban ülve szépen nézelődött :) Nagyon jó baba volt :)
Nálunk se ül meg Balu bevásárlás közben a babakocsiban,ilyenkor átültetjük a bevásárlókocsiba,ha ott se akkor jön a kézben cipelés.
Huuu,mi rögtön a legaljára tettük,mármint apummal furattunk 10 centivel feljebbre egy lyukat,mert mivel ágyneműtartós a kiságy,így annyival magasabb és beesek Baluval az ágyba amikor teszem bele :D
Gyümikkel kapcsolatban passz,én nem szoktam biot venni,hanem a mi szép és olcsó,annyira figyelek hogy lehetőleg magyar termék legyen.

Mucus:joghurtot milyet adsz neki?Én most akarok már rendes joghurtot adni.
Aztaa,szép súlyban van Koli.
Újabb fog???Akkor ez már hanyadik is?
Ja és boldog 8 hót Kolinak! :)

Monde:én is próbálom elkerülni minden felesleges eszközt,de Balu szeretett cumizni,és mivel sajnos cicizni nem tudott így nem akartam elvenni tőle ezt az ösztönt.Lehet hogy nehéz lesz leszoktatni,de majd megoldjuk :)
Azta Bori is mennyit alszik,én meg csak irigykedem :D
Én most akarom eladni a hordozókendőmet mert Balu nem szereti,csak feszeng benne.Sőt már a kengurut se csípi.Azt is árulom.
Gratula az újabb két foghoz!!!Mi még mindig egyfogasok vagyunk :lol: Az a fránya második még mindig az íny alatt puklisodik.
Tényleg idegesítő lehet ez a "nem evészet".Vajon miért csinálhatja?Mert ezek szerint éhes ha egy idő után meg szépen eszik.

Mi:jól aludt megint,de puki miatt felsírt kétszer.Fél 10kor aludt el,kelt 2:50kor meg 4:30kor,aztán 6:40kor,akkor visszaringattam és aludt mellettem 8:10ig.Reggelizett körtét,kekszes tejpéppel,meg egy fél krémtúrót.Most épp a játékokat gyötri :d új heppje hogy mindent a földhöz csapkod :lol: Na kb ennyi :) Megyek pakolászni,párom megy rutinozni,egyedül leszek Baluval egy darabig.Puszi

KépKép
Kép


sziasztok!

Tegnap jutottam gmailra és kellemes meglepetés ért Hibernia küldött papás-babás együtt zenélős képet! Nagyon aranyosak így együtt. :lol: Köszönöm utólag is! :wink:

Orsi: nagyon meghatott a gyermekeidről készített képek! :oops: Olyan szépek, aranyosak ! és megerősítette azt az elképzelésemet, hogy több gyermeket szeretnék. :oops: :)

Zsu: nincsen semmi baj Gabesszal, így van helyesen, ha hason fekvésből először a popóját emeli a magasba és utána mikor ezt tökéletesre fejleszti, akkor jöhet a két karral való kinyomás és indul is kúszás-mászás! ;)
Én ha tehetem minden reggel fél órát aerobikozom, főleg hátra és karra gyúrok, mert hát a kisember ezt a két testrészemet veszi leggyakrabban igénybe.
Mi már megint szerveztek egy közös kiruccanást!!??? Ejha, irigy-irgy! :)

Juci: és ez az nyugtalan alvás mi előtt jelentkezett Julinál? Először arra gondoltam, hogy éhes, de lehet, hogy fázik?? Nálunk 20 fok körül van átlagban, meleg hálózsákba tesszük Kriszt, ami alatt egy hosszú ujjú body van.

Csigaby: jobbulást Nektek! :)
Milyen betegséged újult ki szoptatás után?? Talán cukorérzékenységed van Neked is?
Gratulálok Annácska mozgásfejlődéséhez, Krisz is szenved rendesen minden egyes mozdulatért, pedig hajlékonynak látom. Nálunk a papucsom mozgást elősegítő tárgy. :wink:

Monde: lehet, hogy nem is éhes, azért játszik a cicivel? Krisz is csinált ilyet, aztán letettem játszós szőnyegére inkább ott kreatívkodjon! :lol:

Hibernia: köszi a dicsiket! :wink:
Talán az üveges bio kaja tűnik elfogadhatónak….Dm, Rossmann vagy ehhez hasonló üzlet nincs nálatok?

Orsi: kellemes kirándulást, vendégeskedést ! :wink:

Csöpplány: Krisz Karácsony előtt nem sokkal kezdett kúszni-mászni, aztán kari után felült önállóan, aztán az újévi fogadalma az állás elsajátítása lehetett. :D
Kivi vagyok a hintára és szőnyegre!!
Mikor is van a házassági évforduló? Csak nem márciusban? Mi is akkora tervezzük a lemenetelt! :lol:

KépKép
 


Charlott,
koszi a képdicséretet. haat igen, én is nagyon buszke vagyok rajuk!

Csopplany,
NE huzd fel magad amiatt, amit most irok: tudod én mit gondolok errol a "szoktatni kell oket minden kajahoz, adalékanyaghoz hamar". lesz idejuk egész életukben megszokni. szerintem a te dokid és védonod egyszeruen nem halad a korral. Vagy nem jar tovabbképzésre....
Figyeld meg, ha mar ilyen finomsagokat eszik Balu, h krémturo, turo rudi, stb, akkor egyre nehezebben fogja megenni a "normalis' kajat.
szamomra a desszert fogalma min egy éves korig tabu. max gyumolcsot fog kapni, ha egyszer elofordul, h megeszik egy nagyobb mennyiséget a fozelékbol és még éhes. de erre még varni kell, ma is csak 90-t evett, nem kér tobbet...

Hibernia,
maskor probalj gyakrabban elmenni otthonrol, ha ott a anyos. legyen vmi pozitivum is... Ma megy haza, nem?
Zoldség ugyben én fagyasztottat vagy uvegest vennék, ha a friss ennyire gaz.

Monde,
nalunk is volt ilyen rapszodikus szopi, amikor alul jottek a fogai. aztan elmult magatol...
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: