Új privát üzeneted érkezett!

http://www.teszvesz.hu/rugos_ugralo_hin ... 32908.html
Ilyen rugós baba hintára pályázom most :D Csak úgy emlékszem valaki kérdezte még régebben, hogy kinek milyen van. Bár nem tudom, hogy ez jó-e.

Tegnap voltunk egy barátnőmnél, akinek 5 hós a kislánya. Grétivel annyira jól elbeszélgettek! Nagyon édesek voltak! Nem is gondoltam volna, hogy már ennyire le tudja őt kötni egy másik baba.
Amúgy elég zsúfoltak a napjaink, nem jön senki hozzánk, de férjem tanul, így minden rám marad. Plusz minden nap ösztönözni próbálom Grétit a mászásra....egyenlőre kevesebb sikerrel. A kajálása is akadozik, mert egyik nap imádja a céklát, aztán utána napokig köpi kifelé.....(már a fal is olyan lett :x ) és ezt minden főzelékkel csinálja...

KépKép

KépKép
 


Orsi, ezt most olvastam, hogy Elisa, mint kacsa :lol: aranyos lehetett.

Nekem most jött meg először a héten :? Bár várható volt, mert már kb. 1,5 hónapja nem szoptatok. Szóval elvileg jöhetne a tesó...de ha belegondolok, hogy megint terhes legyek...háááát még nem tervezem!

KépKép

KépKép
 


Zsu, nektek is gratula a fogacskához!!!
Nálunk még mindig 2 fog van.

Betegeskedőknek jobbulást!

KépKép

KépKép
 

 
 

halihó

élünk még mi is, tök hullák vagyunk sajnos, asszem mindkettőnkön most jön ki a 8 hónapja tartó fáradtság, délután csak feküdtünk a földön a férjemmel, ő a xilofon ütővel ütögetett mindent csukott szemmel, hogy zajongjon, én lapozgattam az egyik leporellót szintén csukott szemmel, Peti meg ott kóválygott körülöttünk, (röhögtem kicsit :lol:), de ő bezzeg nem volt fáradt... :( ébred éjjel vagy 2-3x, 6kor kezdi a napot most már stabilan, 6 után le se lehet lőni, hiába eszik, hiába van töksötét, nem bír visszaaludni... :? napközben meg ugye a fél óráival nem vagyunk kisegítve.

ja március 29 után jöhet a tali, ma végre vettünk jegyet. 8)

jó éjt, írjatok, reagálok is egyszer... :)

 
 


nahát hol van mindenki??? :(

nálunk extra fos éjszaka volt, kb 1,5-2 óránként ébredt, fél óra volt visszaaltatni, fél óráig nem bírtam én elaludni, fél órát kómáztam, akkor meg újra kelt.... tök ideg voltam már reggel... :? szegény férjem kelt pedig 2x meg reggel is ő volt vele fél 7-8ig... :(

szerintem a foga, de mikor lesz már ennek vége??? bárcsak ő is aludna, mint Krisz... :( de nem, csak sír, cézik, szenved stb... most elaludt, de úgyis kel 20 perc múlva és itt fog bénázni (ha fáradt, elesik folyton meg nyűglődik...) eh, jól kezdődik a hét... :(

 
 


Hibernia, tarts ki! Végül van már valami fogzáskönnyítőtök? (kúp, krém, stb.?) Nem használ valamicskét? Bevallom, én már kétszer bedörzsöltem Grétinek csöppnyi pálinkával :oops: Segített!!! Nap persze nem csinálom gyakran....de régen csak ez volt. :lol:

KépKép

KépKép
 


van dentinox + itteni homeos kence, de sztem szart sem ér semmi. van itthon viburcol is, asszem este alkalmazzuk... :(
napközben, most is tök nyűgös, semmi nem jó, folyton bújik és álmoskodik meg sír, ma eddig ennyi volt a nap, megint elaltattam... ja és csikorgatja a fogait!!! ááááááá :roll:

 
 


Hibernia,
sajnalom!!! fog magad vitaminkurara! és probalj napkozben is aludni...
sok mindent rafogunk a fogakra, aztan a fele sem igaz szerintem. de ez mar csak késobb derul ki.

Nadina,
palinka?! és milyen pofat vagott hozza Gréti?

Nalunk tovabbra is marad a stabil 2 éjjeli kelés, pedig uuuugy szeretnék 1 éjszakat végigaludni. A sracok kohonek, Elisa is kohintett ma parat és aluszékony, aludt délelott a babakocsiban és most megint alszik. Mondjuk hétvégén jol elfaradt, sok volt a program, egyszer sem tudta magat kialudni... Ejjel meg van a 12 ora alvas, csak ne kelne fel kozben 2x.. és marha hosszu idot szopik, néha 30 percet...

Tegnap adtam neki spenotot, répaval, krumplival, izlett. igy legalabb lecsekkoltam az anyagcserét, mert 6 oraval késobb ott volt a spenot a pelusban.

Ma fehérrépat kevertem a sargarépa, krumpliba, kicsit gyorsitunk az ételek bevezetésén.

Osszeszereltuk neki a stokke széket és néha beleultetetm 5-10 percre, altalaban, amikor mi eszunk. Olyan boldog, h velunk ulhet az asztalnal!!!

A beszélgetést tovabb fejlesztette, a hétvén a pa pa pa pa volt a soros. Az apja persze olvadozott tole.
 
 


Hibernia,
olyan nincs ott, h DOLODENT? én ezzel kentem neki régen a fogat és hatott.
Elisa is szokta csikorgatni, mikor jon a foga felül, akkor tuti a foga jon Petinek megint.
 
 


Juci,
én ugy fozok, h mielott elmegyunk sétalni, mar kész (legalabb) az Elisa kajaja. Igy nyugodtan van ido sétalni és mikor hazaérunk, ebédel.
 
 


Pálinka! :lol: :lol: :lol:

Hú, elfelejtettem jó sok mindent, de azért megpróbálok reagálni. Végre van szőnyegünk a nappaliban, Samut le lehet tenni! :) Épp nagyon gyakorolja a kutyázást, közben állati hangosakat nyög, de krákogva, ez a legújabb nála. Tisztára, mint egy berekedt sárkány. :) Fogunk még csak kettő van, és a mozgásban sincs látványos fejlődés, viszont azt veszem észre, hogy amit csinál, az egyre tudatosabb. Ami nagyon aranyos újdonsága (tegnap este vettem észre), hogy az egyik kedvenc énekében van egy rész, hogy ááá-ááá, és azt mindig énekli velem! :) A ham-ban már tutira biztos vagyok, mindig akkor mondja, amikor bekap egy kanál kaját. És néha azt is mondja, hogy inni, ráadásul pont akkor, amikor inni akar, de ezt így tőlem nem hallotta, szóval ez csak véletlen, de azért vicces. (Én úgy szoktam kérdezni, hogy "iszol?".)

Gratulálok az új fogakhoz és mozgásokhoz minden babának! És Charlott, megkésve boldog szülinapot kívánok!

Hibernia, kíváncsi vagyok a kutatásodra. :) Én 29 voltam, amikor Samu született. Monde és Orsi akkor már kétgyerekes anyukák voltak. Jó nekik! :) Panka anyukája 39 évesen szülte Pankát (plusz egy adat). Leírjam a tesóimat is? :D
Éljen a tavasz! Akkor április elején megyünk az állatkertbe? Vagy maradunk a West Endnél?

Közben arra jutottam, hogy úgyis a saját fejem után megyek, és nem a védőnő szerint. Azért igyekszem rá is hallgatni. Azóta én is majdnem mindennap adok húst, és még egy sima főzeléket. Bár baromira nehéz egy napba ennyi étkezést besűríteni. Juci, tejpépet vagy gyümölcsös kását (kölespép, kukorica-, rizs-, zabpehely,...) én is minden fürdés előtt adok, fürdés után meg esti szopi, de Samu ettől függetlenül nem alszik 4 óránál többet egyhuzamban, és már a 4 óra is nagy és ritka ajándék tőle. :) Orsi, te mikor, hányszor szoptatod Elisát? Úgy emlékszem, az ebéd utáni szopit már elhagytátok.
Samu egész nap iszik annyit, mint Szinti, viszont ő még elég sokat szopizik. Nem tudom, van-e erre előírás.

Jaj, a videók nagyon édesek! Elisa hogy dumál, és milyen cuki a fiad, ahogy játszik vele! Pepke nagyon ügyesen eljátszik, és baromi jó képeket vág a citromnál! Ja, és állat menő zoknijai vannak! :D

Hmmm. Ennyi jutott eszembe hirtelen. :roll:

KépKép

KépKép
 


Barbazso
napi 6x szoptatok. még mindig! ebbo 2 nyugiszopi, a tobbi alkalommal szopik rendesen.

ime egyatlagos nap:
éjjel 1: szopi
éjjel 4-5-6 korul szopi:
ébredés utan szopi, kb fél9, de alig szopik
fél 10kor par napja megkinalom nyers reszelt almaval, ma pl 5 kanallal evett, de utana megitta az alma levét. kb 20ml
11-12: séta
12: ebéd, zoldség+krumpli+hus+olaj (kb 150 gr) (vagy hetente 1x hal)
alvas elott: szopi; kb fél2kor
ébredés utan, kb 4kor: szopi
fél5 fél ora séta
6 - fél7korul: gyumolcsos koles/rizspép+olaj (kb 100gr) (ehhez par nap mulva tapszert is fogok keverni, probaképp)
7: furdés
fél 8 szopi
8 lefekvés

a délutani és az éjjeli szopibol egyet-egyet nyugodtan el lehetne hagyni, de akkor nyugosebb... pedig akkor biztos tobbet enne a "rendes" kajakbol
 
 


ja és a mult héten volt egy nap, amikor 2x kapott fozeléket. este fél7kor szivesen ette, de aztan fél8kor alig szopott és a 2 helyett 3x kelt éjjel....
 
 


pont most kaptam egy Nestlés ujsagot, annyira meghokkentett, h leirom: egy 8 honaposnak naponta ezt kellene enni:
600 ml tej, 350-400 gr zoldség/krumpli, 10-20 gr hus v. hal (2-4 kavéskanal), 130-260 gr gyumolcs, 20 gr gabonapehely (4 evokanal), 1 tejalapu desszert...
El sem hiszem, h van olyan 8 hos gyerek, aki ennyit bir enni! Mit gondoltok??
 
 


tej alatt természetesen anyatej vag ytapszer értendo
 
 


na még valami, aztan lelovom magam:
a tehéntej nem helyettesitheti a tapszert ilyen korban
tobb hust nem "szabad" adni, mert a veséjuk még éretlen.
a gyumolcsot parolt formaban ajanljak..
és lehet adni fuszernovényeket izesitésnek

lehet meditalni.
 
 


Hú, köszi! Majdnem mi is így... :) Na, azért nem egészen. Éjjel változó. Van, hogy kétóránként szopi. Nappal:
9 óra körül reggeli szopi
11-kor gyümölcs
1 óra körül /ébredés után (általában másfél-két órát alszik) főzelék hússal
fél 4-4 uzsonna (ennek kéne lennie a második főzeléknek) és szopi
7-kor pép (8-kor fürdés)
3/4 9 esti szopi
Ha csúszunk napközben, vagy nyűglődik, akkor szoptatok. Ezzel a 2 főzelékkel nekem is az a bajom, hogy plusz egy étkezés, ami bánthatja éjjel a hasát. Múlt héten például brokkolit adtam, és akkorákat durrantott álmában, amikor szopi után visszatettem az ágyába, hogy konkrétan megcsapott a szele. :lol: Mázli, hogy ő nem ébredt fel rá. :)

KépKép

KépKép
 


Gyümölcsöt párolva? :shock: Én az elejétől nyersen adom. :oops:
A tehéntej állítólag még a felnőtt szervezetet is megterheli. Én mondjuk napi fél literig meg sem állok. :)
Én is pont nestlé-s ajánlást néztem múlt héten, ami szerint napközben 5-ször kell szoptatni. Ezt:
http://www.nestle.hu/baba/dokomentumok/ ... blazat.pdf
Hát kidülledt a szemem, amikor olvastam, hogy mennyi kaját ír. Még nekem is sok lenne. :)

KépKép

KépKép
 


Tök fura, pár hete már fél 3-kor fel kellett kapcsolni a villanyt, most meg csak fél 5-kor kezd sötétedni. Ezt már szeretem! :)

Samu szerintem ilyenkor már fáradt kicsit, de nem alszik. Az előbb próbáltam ringatni, hátha, de nem. Mondjuk nem nyűgös, csak gondoltam, azért napi két alvás még jó lenne. Talán ha már ő is többet mozog, lesz mi lefárassza. :roll: Érdekes, hogy reggeli ébredés után két órával már alig tudja nyitva tartani a szemét a tízórai alatt, utána meg egész nap bírja. :shock:

KépKép

KépKép
 


Végül 5 körül jó kis Mozart-ra szépen bealudt a vállamon. :)

KépKép

KépKép
 


durva, h ez is Nestlé, az is... persze az orszag szokasihoz igazodnak. itt eleve csak 4 étkezést javasolnak, tehat amit fent irtam, azt 4felé kell osztani....... no comment.

éppen ezért minden anyuka hagyatkozzon a sajat megérzéseire. azért én mar varom az egy éves kort, amikor szinte mindent ehetnek...
 
 


Ilyen szempontból én is várom, de annyira imádom a mostani énjét, hogy legszívesebben megállítanám az időt néha. Közben meg tök kíváncsi vagyok, milyen lesz... :D

KépKép

KépKép
 


Sziasztok

Csak gyorsan jövök kicsit,anyuéknál vagyok.Még mindig nincs netünk,holnap jönnek megnézni mi van,remélem ezt az egy hetet levonják a havidíjból mert különben megyek asztalt borogatni.
Mi jól vagyunk,alakul a szoba.Ki van festve,takarítva,le van lamináéltpadlózva(anyu meg én raktuk le),átvittük a bútorokat,holnap rakjuk össze majd.Holnap jön mamám is,úgyhogy van program.De ígérem mihelyt tudok jövök,és visszakapcsolódom,már nagyon hiányoztok :)
Balukám jól van,ma mérték,7560 gramm volt bodyba.Kibújt a jobb felső foga,és a bal felső is szépen duzzadozik,pár nap és kint lesz.jajj,és végigalussza az éjszakákat majd egy hete :) Nagyon örülök neki,mert így a sok meló mellett éjszaka ki tudom magam pihenni :)
Páromnak torokgyuszija van,.remélem nem kapjuk el.Más újság nincs velünk,remélem itt is mindenkivel rendben van minden :)
Puszi,majd érkezem,remélem mihamarább :)

KépKép
Kép


Tök ügyesek vagytok, Csöpplány! Balunak gratula a fogacskához, és háromszoros hipp-hipp-hurrá az éjszakákhoz!!! :D Apának jobbulást!

Fú, ahogy most ránéztem Balu újszülött képére, teljesen beugrott az az érzés, amikor olvastam a hírt, hogy megszületett Balu. És Samuka még majdnem egy hónapot utána bent ugrált a hasamban... :)

KépKép

KépKép
 


Jó reggelt !

Úgy látom én vagyok az első ma. :D :D :D :D

Én is már kora reggel megcsinálom a kaját ( ebédet ).
11:30-12:30 között szokott ebédelni Szintike, persze kanállal. És utánna szoktunk lemenni sétálni. Már a tízórait és az uzsit is így szoktam adni.

Ő is nagyon nyügi mostanában, kijöhetne az a kis felső fogacska. :lol: :lol:

Én 32 évesen szültem a lányomat. ő az első gyerekem.

Mi gyűjtjük a fém 200-ast állatkertre. nagyik és apa is ad rendszeresen. :D :D :D :D

megyek, sírás van
 


Csak gyorsban. Betegk vagyunk. LEginkább én, meg a törpe. Szar ügy. Alig állok a lábamon nincs semmi erőm :?

Majd jövök ha rendeződtünk!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


korulottunk is keringenek a vrusok, ma 3 orat vartam a dokinal Matéval, de szerncsére nem influenza... szimpla megfazas.
én is kohogok. Elisa tegnap minden kohogésnél sirva fakadt, ma mar nevet rajta.

Elisaval tegnap megkostoltottam a tapszert, kolespéphez keverve. Nagyon izlett neki, de mégsem evett sokat és nem aludt jobban.... de azért még probalkozom.

irjatok mar lanyok!
 
 


Sziasztok!

Kivagyok, mert ma nagyon összevesztünk párommal... de ez nem itteni téma.

Orsi: napirendünk nagyon hasonló, csak Julcsi délelőtt a gyümölcsből eszik többet a délutáni zöldség még sajnos kevesebb, viszont az esti pép neki is ízlik de nem eszik kevesebbet tőle éjjel. Lehet, hogy én is kipróbálom tápszerrel.
Szóval erre a napirendre mondtam, hogy sűrűbb, mint eddig, mert most átlag 2 óránként eszik, míg ht előtt 3 óránként szopizott. Tudom, majd, ha már a szilárdból is megeszik egy egész adagot, akkor kimarad a szopi, de így még most sűrű.

Tudom, hogy sokan -különböző okok miatt- örülnek, hogy már nem kell szoptatni, de én meg már most parázok, hogy egyszer csak már nem fog kelleni neki.

Tegnap voltunk ultrahangon, mert a 6 hetesen láttak egy kis vesetágulatot, azt mondták nézessük meg később, valószínű kinövi. Így is lett, minden hasi szervét megnézték és minden rendben vele :)
Én is voltam a dokimnál, velem is minden rendben (miómám nem nőtt vissza), csak a sebem nem túl szép, de sajnos ilyen a bőröm.

Ma voltunk a gyermekdokinál is receptért, meg mérésen, 7710 g. A hosszát mi mértük múlt héten 70 cm. 2 hónap alatt 550 g-ot hízott, azt mondták, hogy az jó, eddig egy hónap alatt hízott ennyit, de nagyon jó husis, meg többet mozog, úgyhogy most már lassabban jönnek a g-ok.

Azt szerettem volna megkérdezni azoktól akik szoptatnak, hogy az egyéb kaják mellé Ti adtok inni valamit? És ha igen, akkor miből iszik? Én vizet meg gyümölcslevet (facsart) adnék, de pohárból nagyon nehezen megy még, a nagyját visszaköpi, csőrös pohárból (varázsitató), ha benne van a szelep, akkor nem szívja, csak rágja, ha meg kiveszem a szelepet, akkor szintén a nagyja a nyakában végzi. Csak én vagyok ilyen nehézkes vagy türelemmel majd megtanulja? Mikor tanulnak meg önállóan inni pohárból? :D Cumisüveget kihagynám, ha már eddig nem kellett. Védőnő szerint kínálgassam, de az sem baj, ha nem kér.

Ja és kapott kiflivéget:) nagyon-nagyon tetszett neki, jól elszottyozta :)

Betegeknek nagyon gyors gyógyulást kívánok!

Bocsánat most nem megy több reagálás, azt hiszem ma korán lefekszem, hátha holnap jobb lesz a kedvünk.

Jó éjszakát!

Juci

Kép
 
 


Sziasztok!

Mi is betegen, de ugye ez már nem újdonság, lassan felkötöm magam. Mondjuk most én vagyok a legbetegebb, ez még a jobbik.

Hú hát írjátok ezeket a táplálási ajánlásokat, viccesek. Én egy kicsit Borinál másképp csinálom a dolgokat mint anno a fiamnál, de igazából Bori igényli másképp. Arról van szó, hogy délelőtt B jó sokáig nem volt hajlandó enni semmi egyebet szopin kívül, mert akkor még ugye rengeteg van. Ezért fura vagy sem, de mi este kezdtünk el hozzátáplálódni. Most úgy néz ki a napja, hogy kel 1/2 8-kor, akkor szopik, aztán 1/2 10 körül gyümölcs 200-at bevág belőle gond nélkül, alvás, aztán 11-kor kb megint szopi, 1-kor valami főzelék hússal, itt attól függ a mennyiség, hogy mennyire ízlik neki, általában 150-250 g között ingadozik, utána szopi, alvás, aztán szopi, és este olyan 6 körül szokott kapni főzeléket még, de ma pl rizspépes cuccot kapott. Ez az új rendszer kb 4 napja megy, addig csak kétszer egészítettem ki neki.

Inni ő sem akar, de nem is kell, az anyatej oltja a szomját, én is kínálgatom, de rágja ő is a poharat.

Juci, én is mindig azon paráztam/parázok, hogy abbahagyja a szopit, pl ezért nem szedek most antibiotikumot sem - pedig nem ártana - mert félek, hogy megváltozik a tej íze, és nem kell majd neki. A fiam így hagyta abba 15 hósan. Örülök, hogy egészség fronton Julinál minden OK, ez a lényeg.

Én is délelőtt főzöm meg a főzeléket Borinak, általában dupla adagot, ha este is azt akarok adni neki. A gyümölcs megy pillanatok alatt, én nem párolom, csak turmixolom.
 
 


csak gyors :?
betegeknek jobbulást! mindenhol kórság. :(

nálunk katasztrófa közeli állapotok: éjjel óránként kelt kb, fél órát ringattuk, fél órát aludt, 11-6ig, azt sem tudom, hányszor kelt, 7-7,5 órát aludt össz-vissz, gondoltam napközben behozza, hát nem: ma 2xfél óra sikerült, abból is a 2. cicin, különben pedig üvöltött egész nap, karban, földön, mindenhol. holnap visszük dokihoz. nem tudom, mije fájhat, foga, hasa, gőzöm sincs. enni csak tejet + tápit akar, nem is erőltettem mást.

nagyon kivagyok, hulladék, mondjuk úgy, élete legszarabb napja volt, fosok az éjszakától + holnaptól is. :( legalább cumizna vagy az ujját szopná...

juci, nálunk most már kicsit többet iszik: vagy cumisüvegből (ritka) vagy csőrös pohárból: http://www.toys.ie/Tommee-Tippee-First- ... -prod.aspx (nem kell szívni) vagy ilyen csöpögésmentes pohárból: http://brendon.hu/Products/ViewDetails/ ... e&store=32 (ezt szívni kell).
rengeteg levegőt nyel még mindig, de egyre ügyesebb - és egyre többet iszik. :shock:

no lépek, jó éjt

 
 


ja és néha iszik, néha nem, én sem erőltetném.
néha sima pohárból is próbálkozunk, akkor sok mellémegy, de nem adjuk fel... :roll: csak vizet kap vagy néha túlhígított bébi almalevet.

orsi hogyhogy adtál tápszert?

én már örülnék, ha nem szopizna, bevallom, de nem akarja abbahagyni úgy tűnik, hiába jött már meg rendszeresen, az sem hatotta meg...

a ht táblázatot én már kidobom, szerintem egy éves koráig kap almát, répát, céklát és hello, szerintem most is a hasa gyötri, folyamatosan nyög stb. brokkoli, borsó, bab??? eh, ha rágondolok már felsír, hanyagolom a szilárd kaját, ez van.

no tényleg jó éjt

 
 


Én minden étkezés közben/után adok neki inni, kéri is. Mondjuk más a reszelt almánál és a gesztenyés csirkénél az igény... :D Csak pár kortyot ivott eddig, de pár napja már napi másfél decit is megiszik akár. Samu a cumisüveget elfelejtette használni, de az aventes cseppmentesből ügyesen iszik segítség nélkül. Ha nem szomjas, csak rágja a gumiját. Ilyenkor elveszem inkább. Mostanában az ikeás poharából adok neki, mert ezek a sütőtökös, sárgarépás,... kaják tökre megszínezik az itatót.
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/20137573
Ilyenje van. Nagyon jó, mert nem önti le magát (ezt én tartom neki), de nem is kell erősen szívni. Sima pohárból is tud inni, de nagyon ritkán adok úgy neki. Nekem kényelmesebb a csőrös pohár.
A vizet szeretem a legjobban, mert nem rontja a fogait, és nem baj, ha ráfolyik a ruhájára, de szoktam adni rossmann-os babaivóleveket is vízzel hígítva. Ma pedig kicsavartam neki egy narancs levét, azt itta egész nap.
Juci, szerintem Samunak a sima csőrösből azért nem megy mellé, mert mindig csak egy kortyig döntöm a szájába. (Amíg nyel, elveszem a szája elől, hogy még csak ingerenciája se legyen arra, hogy kinyissa, és kifolyassa. :) )

Ez a szopik is, eszik is időszak tényleg húzós a napirend szempontjából...

Hibernia, a hüvelyesektől én is rettegek. Nem tudom, mikor kap Samu először. :?
Sajnálom az éjszakát és a napot! Reméljük, nincs semmi baj!

Betegeknek jobbulást! Jó sokan kidőltek most. :(

Pár hónappal ezelőtt egyszer azt hittem, hogy kevesebb a tejem, és lelkileg nagyon érzékenyen érintett, hogy akár vége is lehet. El sem tudom képzelni, hogy lesz majd. Tudom, hogy kicsit ki fog készíteni. :( Nem tudom, mi viselne meg jobban: ha Samu egyszer csak elutasítaná, vagy ha nekem kéne azt mondanom neki, hogy nincs több. Én kétszer is szedtem már antibiotikumot. Nem is gondoltam, hogy ilyen baj lehet belőle. Mondjuk nem kerülhettem el, mert a tejemből kellett kiirtani a bacit. :?
Kicsit az is kiakasztott, hogy a védőnő szerint csak napi 3-szor kéne már. Mondjuk megértem, hogy lassan el kéne kezdeni hozzászokni a "felnőttek" napirendjéhez. Csak fura ilyennel foglalkozni. A szoptatás alatt egyszer sem jutott eszembe, hogy ez most reggeli, vagy tízórai. :D

Tegnap mi is adtunk Samunak egy fél kiflit, miután félrenyelt egy darab babakekszet. Hát, totál odavolt a csodálattól! Ekkora kaja, csak az övé!!! :D Szerintem nem sokat érzékelt a külvilágból, annyira lekötötte az a kifli. Folyamatosan hümmögött hozzá. Aztán Barnus kicsit elvette, hogy megnézze, nem szakadt-e le egy nagyobb darab a szájába... ...Ekkora ordítást még a 8 hónap alatt nem produkált szerintem. Vörös volt a feje a méregtől, meg sem hallotta, hogy szólunk hozzá, észre sem vette, hogy közben már vissza is adtuk a kiflit,... Fúúú! Kemény volt! :D

Ez megint hosszú lett. Bocsi! :roll:

KépKép

KépKép
 


Lányok !

Eladó 2 db babakocsi. Ha tudtok valakit , akinek kell, akkor írjatok légyszíves privibe.

Kép Kép

A kék az 20.000 Ft autós üléssel együtt a bordó 10.000 Ft. Utóbbihoz van lábzsák.

Segítséget előre is köszönöm

majd még jövök később írok.
 


Sziasztok!

Visszaolvastam, de a felére se emlékszem :oops:

Barba, az itatós pohár tök jó, megyek megint valamikor ikeázni és be is szerzek egyet. van nekünk is, Mamm márkájú, de elég szarnak bizonyult eddig. Gyümiket én is a kezdetektől nyersen adom. Most meg már neki se álok párolgatni, mert elég macera a főzelékeknél ez.

Hibernia, szegény Peti, megint ez a fránya hasfájás.... azt hiszem hüvelyeseket én se fogok adni, örülök, hogy vége a hasfájásos korszaknak.
Mennyi időre jöttök haza? Akkor meg kéne jóval előre beszélni a talit, hogy mindenki ott tudjon lenni. És a helyszín az állatkert?

KépKép

KépKép
 


halihó

éjszaka 11-7ig aludtunk. :shock: viszont ma reggel evett fél 8kor és fél 10kor olyan patáliát csapott megint, mint tegnap, sírt, kapart, üvöltött, vonaglott karban is, viszont most cicin is. :?
adtam neki fájdalomcsillapítót majd csináltam 90 tápit, azt benyakalta és alszik 1,5 órája... :shock:
lehet, hogy fogzik+fejlődési ugrás?? jajj olyan rossz, hogy csak tippelni lehet...
mindenesetre az éjjel tök jó volt, igaz, baromi nehezen tettük le, de utána szunyált szépen.

nadi, most az almát én sem párolom már, eddig pároltam, van még a hűtőben olyan, de most délelőtt reszelt almát kap - azonnal, nem állás után. ;)
április végén jövünk haza amúgy, 1 hónapot leszünk otthon kb - viszont vidéken, mert ugye a pesti lakást eladtuk. :?

barba, ilyesmi itatónk van nekünk is, mint az ikeás, csak behajtható a csőre, nem folyik ki pl ha eldől. de jön belőle, nem kell szívni... én is így itatok, kortyonként, különben túl sok kerül a szájába és fuldoklik.
ja, a kedvenc rágcsa mostanság nálunk ilyen kuki szerű dolog. http://www.amazon.co.uk/Organix-Finger- ... B003YH07B8 babáknak való, bio és bár iszonyat maszatol, de olvad és szerintem minimál a fulladásveszély. gondolom otthon is van bio kuki. :lol:

ja és hüvelyeseket én soha többet nem adok egy éves koráig, ha ez volt a baj... :( iszonyat. ha ilyen hasfájós nincs mit tenni. most néztem, a hétfőn ebédre kapott kajájában volt borsó (kb 2%). :( lehet azért szívtunk. utálom, hogy itt olyan kaják vannak csak, amiben 20 féle alapanyag van. :evil: nincs pl sütőtök-csirke, alma vagy bármi üresen... neeem... málna-eper-áfonya-alma. :evil: nem tudom, miért kevernek minden szart???? így tök megnő az allergiaveszély is, nem?

hogy vagytok betegek???? megyek, ébred

 
 


Hibernia,
nagyon gaz ez, hogy igy sir! orulok, h 1 éjjel jo volt.

azért adtam tapszert, mert 4 honapja mondja a doki, h este adjak neki, akkor nem ébred majd fel. Tessék, itt van. Tegnap 120 ml-t megevett tejbekolesnek 6kor, erre 8kor még nem volt éhes, de almos volt, alig szopott és mar 10kor felébredt és utana rendesen fél2kor aztan fél7kor... majd aludt 9ig.

azért is nem birok ennyi kajalast beszoritani, mert késon kel.

minél jobban eroltetem ezt a hozzatapit, annal kevesebbet eszik. de a doki szerint, most mar épitsem le a szopik szamat, mert ramegy az egészségem.... azt mondta az elozo gyerekeknél azért 7-8 évvel fiatalabb voltam.... szoval elegem van, h mindenki mast mond, tejem van, éppen elég, még par napig probalkozunk a tapszerrel, aztan ha gyakrabban kel, akkor kihagyom...
 
 


nalunk annyi uj van, h 2 napja elorefelé is kuszik, hason
 
 


sziasztok!

többször próbáltam már hsz-t írni, de Krisz egyre több figyelmet igényel (árnyékként követem őt mindenfelé), mert kúszik-mászik mindenfelé baromi gyorsan, érdekli minden....ha meg végre elaszik a lakást teszem rendbe, ebédfőzés..... :roll:

én még ciciztetem Kriszt, kéri is még, de egyre kevesebbszer kínálom már. Szerencsére az üveges kajákat is szereti és nem utasítja el. A gyümölcsös pépek a kedvencei! :) Hallottam olyanról, hogy a gyerek szólt, hogy már nem kér többet cicis tejet....remélem mi is eljutunk idáig.

olvastam Barbazsónál, hogy nagy sikerrel adott kiflit Samunak.
mennyit adtok a kifliből és tényleg teljesen meg tudja rágni és nyelni baba?

vettünk rendes fogkefét Krisznek és én próbálom minden étkezés után átmosni a fogait és ínyét. egyenlőre szereti, mikor a fürdőszobai tükör előtt megállunk már nyúl is a keféért! :shock: :)

ivólevelek - mecsekteát és facsart narancsot szoktam adni cumisüvegből Krisznek. Szereti mindekettőt gyorsan megissza ezeket. a csőrös pohár nem jött be, mert mindenhova kifolyt a lé, csak a szájába nem ment. :roll: Próbáltam már pohárból itattni, de ügyetlenkedtünk rendesen. :)

jobbulást kívánok a beteg babáknak és mamáknak! :wink:

KépKép
 


Sziasztok!

Jobbulást mindenkinek aki beteg! Mi holnap megyünk influenzaoltásra az összes gyereket beoltatom, oviba már sokan betegek, de ki tudja ez már influenza-e!?

Hibernia, nem tudom még aktuális-e a kutatáshoz, (mondjuk én nem nagyon változtatok az arányon :) ) de 26, 27 és 31 évesen fiú! :lol: 8)

Nálunk egy nap úgy néz ki hogy kel kb 5-6 között akkor szopik alszik 7-ig kb, megyünk 8-ra oviba fél9 körül eszik tejpépet vagy joghurtot utána alvás előtt szopi, de csak kevés ilyenkor,
11 körül kel eszik valami gyümit majd ovi és fél kettőkor főzelék aztán szopi vagy tápszer az alváshoz és alszik 4-ig akkor ha kér valami joghurt vagy gyümi! Utána 6-7 között vacsi(főzelék) és 8-kor fürdés fél 9 kor szopi+tápszer és alvás! Aztán meg amilyen éjszakánk van.... Szóval így leírva elég sokat eszik :roll:

Egyébként jól vagyunk kijött a fölső 2 fog is, mindenhol állni akar és folyton dumál :lol:

Kiflit én is szoktam neki adni szereti csócsálni!Meg a kölesgolyót is imádja nagyon tetszik neki hogy ropog :lol:

Ivás:
Nekünk aventos varázsitatónk is van abból a kocsiban szoktam neki adni inni mert nem folyik, itthon a sima nuk-os üvegből iszik egyedül, kezébe adom és fogja ügyesen, sőt olyan is volt hogy otthagytam a földön odakúszott hátrafeküdt és berakta a szájába :P

Ja és a gyümölcsöt én sohasem pároltam, akkor elveszik belőle egy csomó vitamin!
A vizet sem forralom már rég, lehet hogy gáz de szerintem az csak akkor fontos míg újszülött, így már ha eszik mindent meg a földet nyalja nem tudom mi értelme lenne pont a tiszta vizet forralni?!

Hibernia nem lehet hogy a foga vagy a torka fáj? Hiszen ha már evés közben is sír az nem lehet a kajától annyi idő alatt nem hiszem hogy olyan hatást vált ki! Az éjszakai sírás az más kérdés persze...



hali

hát nem tudom, mi van, 2,5 órát aludt délelőtt!!!! ilyen az életben nem volt kb... oké, 1 hónaposan... akkor is ritkán. aztán felkelt, evett egy kis gyümit, elmentünk sétálni és ott is bealudt, de elkezdett esni és hazajöttünk, betoltam a szobájába... :roll: és alszik. :shock: nem lázas, lehet most pótolja az elmúlt napokat, tegnap pl hiába aludt 11-7ig, egész nap akkor is csak 10 óra körül sikerült neki. és ez volt napok óta, szóval lehet, most rájött, hogy ez kevés neki... :roll: adná az ég... :lol:

kriszta, köszi, még nem késő még hozzá sem kezdtem a dologhoz, szörnyű napjaink voltak. :? az ivás ismerős, Peti is odamászik a cumisüveghez ha a földön van és cumizza, de nem sikerül neki csak a földet összevizezni. :)
fog nem viselte meg Kristófot?

charlott, jó, hogy jöttél. :)
én adtam már bagettvéget, csócsálja csócsálja, de a végén csak összeáll, múltkor egy fél kisujjnyi darabot ráztam ki belőle elég para volt... azóta óvatosabb vagyok, maradok ennél az elolvadós rágcsánál, a kukinál. :) ez tényleg semmivé foszlik. ha le is harapna egy darabot és félrenyelné, elolvad a nyáltól.
jó, hogy Krisz szereti a fogkefét, én esténként próbálom neki simogatni ujjra húzható bigyuval, de utálja.

 
 


orsi gratula a helyes irányhoz!!! :) :)
így értem a tápszert... érdekes... lehet elisa már csak megszokásból kel...

olyan szar idő van ma is, úgy várom már a tavaszt, reggel kicsit sütött a nap, de 10 óta tök sötét van, csöpög az eső, fúj a szél... :? maradék életkedvem is elszáll...

 
 


Hú Hibernia, ez tök jó, mármint az, hogy alszik, a sírós napot/éjjelt sajnálom.

Orsi, és honnan szedsz ilyenkor spenótot? Én is akarok adni B-nak, de ugye nincs most szezonja, ezért frisset nyilván nem lehet szerválni, a fagyasztott meg annyira nem vonz. Gratula a kúszáshoz!
 
 


Nekunk olyan csoros poharunk va, aminek a csora puha és kicsi. 6 hosan kezdtem mutogatni, par nap alatt megtanult inni belole. Egy nap atlag 60-80 ml vizet iszik, elsosorban szilard kaja elott és utan.

Monde,
én talaltam friss spenotot, jol nézett ki, hazai. De fagyasztva is lehet venni, natur, nyers spenotot.

Hibernia,
Elisa tuti megszokasbol kel fel. gozom nincs, h fogom leszoktatni, nem visz ra a lélek, h ne szoptassam meg... pedig ezt kellene.

Charlott,
én is akartam mar venni fogkefét. de szerintem napi 1x elég, mert a jobol is megart a sok. Aranyos lehet Krisz, ha mindehova megy mar!

Haat nalunk a nyers gyumolcs nem izlik, a banant kivéve. Ma kinaltam neki reszelt almat, kortét, és 1 kanallal evett... szoval holnaptol visszaallunka kompotra, az is jobb, mint a semmi. Vitamint kap eleget a tejbol és a zoldségekbol.. egyébként is szeszélyes noszemély, a multkor a cukkinit krumplival nem tudtam elég gyorsan adni, ma rizzsel kinaltam, haat sokkal lassabban ette...
 
 


Ja és ujra visszafejlodtunk, ezen a héten cicin alszik el, megint... Amikor szopihoz készulok, Elisa majd el repul, ugy orul. szoval nalunk még hosszu szoptatsra készulok, de valahogy az éjjel egy orasat ki kellene hagyni. Aludni szeretnék, én is!
 
 


Köszönöm az itatós tanácsokat! Próbálkozunk majd rendületlenül :)

Orsi: egy cipőben járunk, nagyon tanácstalan vagyok, hogy fog Julcsi leszokni az éjjeli ébredésekről. 8-kor belealszik a szopiba, nincs szívem felébreszteni csak azért, hogy utána magától elaludjon. (Egyébként napközben szépen elalszik magától, elkezd nyűgösködni, mászik hozzám, kapaszkodik fel az ölembe, felveszem, elkezdi szopizni az ujját, elmegyek vele a kiságyig, még ébren van mikor leteszem, otthagyom és szépen elalszik magától. Az ujja kiesik a szájából az csak elalvásig kell.) Szinte percre pontosan felébred 9-kor és 10-kor, de vagy épp hogy csak felsír és már alszik is tovább, be sem kell mennem hozzá, vagy ha kitartóan sír, akkor bemegyek, ilyenkor általában átfordul a hátára és úgy nem alszik vissza, kiveszem és már alszik is vissza a karomban, leteszem és alszik tovább. Aztán 11 körül már nem alszik vissza karban sem és egyre jobban sír, először azt hittük, hogy fáj valamije (has, fog), tornáztattunk, pocakot masszíroztunk, felvesz-letesz, minden volt, de csak egy dologra aludt vissza: szopi. És éjjel még néhányszor ébred így, akkor már nem is próbálkozom mással. Most már nem tudok másra gondolni, mint hogy TÉNYLEG éhes vagy szomjas. Ugyanis a szopitól mindig elalszik. Ha fájna valamije, az nem múlna el a szopitól. Ha csak megszokásból csinálja és nem azért mert éhes vagy szomjas, akkor én sem tudom mi lesz velünk :( A tejpép sem vált be még nálunk sem, bár ízlik neki, abból is változó, hogy mennyit eszik, szóval én is szoptatok még szerintem sokáig, aminek nagyon örülök, viszont már én is örülnék egy hosszabb alvásnak is, de úgy látszik ez a kettő ellentmondás :(

Julcsi is olyan változóan eszik, van, hogy 150-et is megeszik valamiből, aztán meg épp, hogy csak néhány kanállal. Nehéz..

Ja, azt nem értem, hogy a szoptatás, hogy tesz rosszat az egészségnek? Ezt mire mondta a dokid? Nem értem.. :shock:

Megyek, mindjárt ébred :(
Jó éjszakát!

Juci

Kép
 
 


Ez az alvás/altatás téma nálunk is nagy kérdés. Egyszerűen nem tudom, mi lesz, hogy lesz, mit kéne csinálnom, jó-e ez így,... De képtelen vagyok megtagadni tőle a szopit. Tegnap megpróbáltam a sírva hagyós módszert, hát nem adta fel. A végén már alig kapott levegőt, alig lehetett megvigasztalni, és ha túl közel mentem vele az ágyához, már sírt. Na, erre aztán végképp semmi szükségem. Marad a cici vagy a ringatás. :? Gyenge vagyok, de adtam még pár hónap haladékot magamnak. (Meg Samunak. :) )

Hibernia, tök jó az a rágcsa!
"Soha többet egyéves koráig" :lol: :lol: :lol:
Hogy aludt ma Peti?

Orsi, gratula Elisának a kúszáshoz! Samu továbbra is csak segítséggel (megtámasztom a talpát) halad előre. Ebben akkor azt hiszem, utolsók vagyunk. :) Mondom én, hogy észre gyúr. :D
Fú, egy ilyen éjszakának, hogy fél 2-kor és fél 7-kor kel, én már nagyon örülnék... Egyre jobban kivagyok, megint minimum kétóránként, de inkább óránként ébred. :( Ráadásul most már 7-8 körül végleg. Eddig legalább minimum 9-ig aludt. Mondjuk ennek azért örülök is valahol, mert jobban ki tudom használni a napokat.

Charlott, inkább elszopogatják a kiflit, mint megrágják. Elolvad a szájukban, és jó maszatos lesz minden. Én fél kiflinél kisebbet nem adok a kezébe, mert ami befér, azt betömi egyben. :shock: Tegnap egy babakekszet tolt be keresztbe a szájába. :D

Kriszta, a három kispasiddal még megdöntöd Hibernia elméletét a végén. :lol:
Milyen ügyes Kristóf, hogy így kiszolgálja magát itallal! Samu csak ülő pózban iszik egyedül, ha a kezébe adom az aventeset. Igaz, még nem is tudna odakúszni érte. :D
Érdekes, amit a vízzel kapcsolatban írtál. Én nagyon félek, nehogy valami bacival miattam találkozzon. :D Tulajdonképpen tökre nem értem azt sem, hogy a bébiételt miért nem lehet kétszer felmelegíteni, de mivel rá van írva, nem teszem meg. Így vagyok a vízzel is. Inkább forralom, mert azt mondják. :roll:

Küldtem képeket és egy videót a tegnapi ebédről. Tiszta kész volt ez a gyerek tegnap! Rosszalkodott!!! De komolyan! A szeme sem áll jól néha. Soha nem köpött ki kaját. Na, tegnap a céklát sikerült szétterítenie a konyhában. (Az etetőszék úgy nézett ki, mint valami mészárszék.) Pedig szerette. Bár lehet, hogy ő is csak krumplival, mint Elisa a cukkinit.

Jaj, és képzeljétek, próbál tapsolni egyedül, ha éljenzek neki! Múlt héten tanítgattam rá, de nem vittem túlzásba. Elég kezdetleges a dolog, és nem is a két tenyerét üti össze, hanem az egyik tenyerével csapja a másik kézfejét, de hát így sikerül. :D

KépKép

KépKép
 


Ja, még a tegnapi rosszalkodásához... Este együtt fürödtünk, és nagyon paskolta a vizet, folyton lefröcskölt. Erre mondtam neki viccesen, hogy ne fröcsköljön szemen, benne van a Bibliában, hogy tiszteld anyádat... Erre basszus, rám nézett, és elkezdett pukizni a nyelvével!!! :P :lol: Tudom, hogy nem direkt volt, de nagyon viccesen jött ki. :D

KépKép

KépKép
 


Jó reggelt!

Tegnap még írtam volna, de Gréti nem hagyta :D Bár majdnem 2 órát aludt délben kint (!) -1 fokban :oops: Folyamatosan járkáltam ki a teraszra és néztem, hogy megfagyott-e már....de nem. Tök jó meleg volt a keze végig. Mondjuk volt rajta harisnya, body, 2 pulcsi, gatya, anorák, 2 takaró, sapka+kapucni, és a mózes teteje. Szóval mint egy eszkimó kb.

Ma meg reggel 8-ig aludt este 9-től :shock: :shock: :shock: Tök jó!
Sajnálom nagyon azokat, akik éjjel kelnek. Nem is tudom mit lehetne tenni ez ügyben. Nálunk, mikor hirtelen át kellett térni szopiról tápra, akkor kelt többször és mivel már szopiztatni nem lehetett, így én azt csináltam, hogy adtam neki egy pár korty vizet, aztán leültem a szopiztatós fotelbe, magamhoz szorítottam és ringattam kicsit teljes félhomályban. Ez jobb híján bevált. Persze először üvöltött szegény egy ideig :cry:

Nálunk még se mászás, se kúszás, csak a saját tengelye körül forog és hengeredik profi módon ide-oda. Így halad valamennyire, csak nem mindig arra, amerre akarna. Ekkor hiszti, üvöltés....mikor lesz már ennek vége...

KépKép

KépKép
 


Juci,

nekunk is volt régebben ez a felriad éjjel (sot délutani alvasnal is), felveszem és azonnal alszik tovabb. és sokszor meg kellett szoptatnm, h visszaaludjon. ezért gondolom, h csak a szokas hatalma miatt szopik. Felébred és ugy gondolja, h szopnia kell. Szerintem ez a helyzet nalatok is és Samunal is, foleg, ha oranként, kétoranként ébred...

a szoptatas nem karos, dehogyis... csak az én esetemben, a korulmények miatt, a doki ugy gondolja, szorithatnék egy kicsit a gyeplon. Szerintem a szoptats rengeteg energiat és mast elvesz az anyatol. Mar csak 44 kg vagyok, mostanaban hetente faj a fejem, néha lazas, néha kohog, stb + van 2 nagyobb fiam (akiket 13,5 hoig szoptattam), veluk is kell foglalkozni + a férjem gyakran nincs itt. szoval a doki ugy gondolja, ok, h Elisanak ez a legjobb, de szerinte, hitessem el magammal, h egy 8 hos baba igenis ehet mast is és az nem fog a mi kapcsolatunk rovasara valni...

Elisa ma csak 1x kelt, fél3kor és aztan 8ig aludt. Tegnap délutan 1 szopit kihagytam, igy hamarabb kapta a tejpépet és fél 8kor farkaséhes és extraalmos volt egyszerre. Tehat ma is igy akarom.

Kriszta,
szerintem sem muszaj forralni a vizet. én azért nem adok neki egyelore csapvizet, mert nalunk nagyon kemény a viz.

Barbazso,
igen, mar nemsokara fognak tudni tapsolni, integetni! ugyes nagyon Samu!!!
Elisa szerencsére nem kopkod, de néha kiveri a kezembol a kanalat...
Ha nagyon kivagy, akkor neked is szigoritani kellene a szoptatason... de baromi nehéz... nagyon jol tudjak az ilyen koru babak, h hizelegjenek az anyjuknak.

Hibernia,
mi a helyzet ma???

Nadina,
de jo neked, h igy alszik Gréti!! Itt az élo példa, h vzzel is meg lehet vigasztalni a babat éjjel, csak ra kell szanni azt a par éjjelt....
 
 


fent elirtam; a doki szerint a "szoptatas rengeteg energiat elvesz..."
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron