Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Először is Hibernia, BOLDOG SZÜLINAPOT!!!! (Füled már úgyis bokáig ér :lol: :lol: :lol: )

Orsi, már halaztok? Nekem még csak most kell bevezetni a csirkemellet és a pulykamellet. Pont ma voltunk védőnőnél mérlegelésen: 66 cm és 6,69kg. Elvileg pont jó.
Én krumplit nem adok neki, mert nem eszi meg úgy a főziket, kérdeztem is, hogy ez baj-e, állítólag nem :shock: Amúgy ahány ház annyi szokás.... Védőnők közt is nagy az eltérés gondolkodás terén. Én követem a miénket, meg amit gondolok. Most kell bevezetnem a glutént is babakeksz, vagy kenyér sarka formában. Kicsit parázok, hogy mi van, ha nagyobb darab a torkára megy.... remélem nem.

Na és gratula a kutyázós Elisának!!! Gréti még csak hengeredik ide-oda.

KépKép

KépKép
 


Ti hogy adtátok a húsokat? Lehet én vagyok az amatőr, bocsi, de pl. felvágom a csirkemellet, megpárolom fedő alatt kevés vízzel és utána turmix és bele a főzelékbe, ugye? Mert az adagja egy teáskanál hús lenne :D :shock:

Charlott, írtam az eladónak, szombaton adta fel :? Elvileg holnap legkésőbb meg kell kapnod! Remélhetőleg.
Krisz viselkedése miatt ne aggódj, szerintem ez egy ilyen korszak, na meg tényleg a nőci lelkiállapota is kihathat rá. Ők még megérzik az ilyet, tuti.

KépKép

KépKép
 


Üdv néktek :D

Kicsit lemaradtam :oops:

Hibernia, szerintem nyugi, ez típus kérdese is! Gabi sincs el éppen sokáig egymagában. Bár én még ki tudok mellette vasalni kb 3 valamit, de szerintem csak azért, mert még nem mászik :D
Amúgy ő úgy van el, hogy ott vagyok, de nem kell vele foglalkoznom de igenis legyek mellette. Kis drága. De azért ez sem hosszú idő, de nem panaszkodom mert ügyes, néha azzal elvan 5 percet, hogy kutyázik :D Amúgy játékok: 1 játék max 2 perc, de lehet sokat mondtam!! Egyszerűen nem foglalja le hosszú távon így semmi, az tetszik neki ha felfedezhet, pl az asztalterítőt ráncigálni. Ha engedném szerintem órákig művelné :D , vagy a konektort vagy ilyesmi. Szóval nem egyszerű és nehéz de nem gázos a szitu, nyugi, pl barátnőm gyereke 12 hónapos és őt is le kell foglalni, szóval mellette lenni és játszani vele. Vannak ilyenek :D Bölcsiben nem gondolkodtál, fél napra? Én jövő tavasszal vszínű ha tudom be adom Gabit, ha dolgozni kell menni azért, ha tesó lesz azért. Vagy ott kinn hogy megy ez?
És Boldog Szülinapot!!!!! Milyen volt a buli??

Mi most épp körtézünk, de lehet tegnap azért volt szar éjszakánk (8x keltem)?. Pocakra gyanakodtam, lehet igazam lett.

Juci: én is azt tudom, és vallom, hogy 1 éves korig az anyatej az alapvető, 6 hónapos korban meg "kell" kezdeni a hozzátápit, de az nem azt jelenti hogy rögtön 200 grammot kell egyen, csak kapjon mást is. Gabi tök változóan eszik, van amiből megeszik 120 grammot de van amiből max 5 kanállal. Ki érti ezt? Egyelőre nem parázom, mert sok az új íz, most belehúztam és 4 naponta kap vmi újat. Ha esetleg nem ízlik neki és nem kéri akkor tejcit kap és nem kínálom meg du sem. Lehet gáz, de most ez így jó. Talán 1 hét múlva akarom kb a tízorait elkezdeni kiváltani -most az ebéd van /vagy épp nincs :oops: / -
Persze ez az én hozzá állásom, ha parázol azért kérdezd meg a gyerekdokid vagy a védőnődet.

Elisának gratu, na meg Samunak is a kutyázáshoz. Beindultunk :D

Charlott sajnálom, hogy Krisz kifordult magából, de amíg kialakul a személyisége félő ez még párszor megtörténik. De ezek azért remélhetőleg csak időszakosak :wink:

Olyan furi amúgy, amikor megszülettek a picik én tök szarul éreztem magam, úgy éreztem én vagyok a legbénább, hulla voltam, a háztartás vezetése és az evés luxus dolgok voltak. Mikor Gabi fenn volt állandóan vele kellett lenni, nem volt meg, ő nem az volt akit letettél azt' nézelődött, kitartóan kellett órákon keresztül cipelni a lakásban és felfedezni vele. Na meg a pocakfájás is. Az első 2 hétben csak a mellkasunkon aludt, felváltva aludtunk a kanapén a gyerekkel apával és sorolhatnám. Szóval K.O. volt nekem, hogy Gabi megérkezett. Mára pedig nem mondom, hogy egyszerűbb de könyebbnek érzem, és Gabi szemmel láthatóna kiegyensúlyozottabb, többet alszik mint 3 hónaposan!!! szóval nálunk eddig ha hullámvölgyekkel is, de javuló tendencia van (remélem megmarad) és tök furi, hogy sokatoknál meg pont fordítva. Nem tudom melyik a jobb, mert én az első 2 hónapba szinte minden nap sírtam, ma meg minden nap nevetek :D és néha sírok egyszerre :) Reméljük így marad, bár olvasgatva a dolgokat lehet lesz ez még így se :D

Na hosszú lettem, meg aztán lehet ez az utcsó bekezdésnek semmi értelme :oops: de ha már leírtam itt marad :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 

 
 

Beszaras, milyen nehezen aludt el ma, és mar 3 napja... lehet ez a négykézlab velejaroja? meg a tobb evés is? jajjjjjjjjj

http://www.youtube.com/watch?v=4WJINsCGinI
http://www.youtube.com/watch?v=JMe9SpIwegU

na itt tartunk a kutyazasban, van még mit tanulni. :D
Fordulni még mindig nem tud, csak hasrol atesik hatra, ezt is sikerult felvenni.

egész nap szuper jo kedve volt, de az elalvas ma este......... masfél ora, beteszem az agyba, sir, felveszem, alszik, és elorol az egész. MASFEL oraig... pedig délutan is csak masfél orat aludt és délelott nem aludt.

reag holnap, pusz
 
 


Sziasztok!!

Jajj, hulla vagyok, nem is nagyon fogok reagálni, de Orsi videojára muszáj vagyok írni. :) Elisa annyira ügyi! Na most már végérvényesen az én lányom lesz a topik utolsó kutyája :) Nem bánom, de mikor terhes voltam, mindig azt gondoltam, hogy a második gyerekem nem lesz olyan kis lusta mint a fiam volt. Hát dehogynem! Bori még mindig csak gurulva közlekedik, azaz forog ide-oda, hátról hasra és vissza, illetve a hasán a tengelye körül. De tényleg olyan kis édes Elisa, ne haragudjatok, biztos a többi baba is nagyon ügyi, de nem tudtam most felmenni a gmailre, ez a vidi meg itt volt "kéznél".

Bori már tök rég óta (na jó, kb 3 hete) eszik körtét, semmi baja tőle, mondjuk ő nem hasfájós egyáltalán. Hát én elhiszem, hogy a bébiételeket kezelik és ezért nem allergizálnak, de akkor meg az a bajom velük, hogy kezelik. Szóval ha kinyírnak minden tápanyagot belőlük, akkor mit eszik a gyerek? Én inkább maradok a táblázatnál, onnan megfőzögetem amit lehet, aztán, ha nincs időm főzni, akkor jöhet egy (általában Hipp) bébiétel, olyan, ami a táblázatom szerint mehet, és nincs benne se tej, se cukor, se egyéb furcsaságok.

Zsu, én is úgy érzem, hogy egyre javul a helyzetünk, annyira jó, hogy nem kell attól tartani, hogy ha elmegyünk valahova, akkor Bori üvölt az autóban, vagy kiborul, ha nem pontosan akkor kap enni, amikor eljönne az ideje, vagy, hogy le lehet kötni a figyelmét egy játékkal, szóval már olyan nagyok...

Nadi, a húst én is kb így csinálom, megfőzöm a zöldségekkel együtt kis kockákra vágva, aztán turmixolom.

Ja, nem tudom írtam-e lányos méreteinket, Bori 7.4 kg és 70 centi.

Hibernia, boldogat!! Ahogy írod, nekem az az érzésem, hogy Peti olyan természetű kisgyerek lesz, aki elég sok energiát és figyelmet fog igényelni, legalább annyit, mint már most. Ez baromi nehéz dolog, és igazából bármit is mondanánk, az találgatás, mert szerintem nagyon ritka az ilyen baba. De pont emiatt fog ő extrán teljesíteni is, szóval meg lesz a jutalma számotokra is!

Megyek... szétmegy a fejem. Egész nap.
 
 


hali

képzeljétek, 10.30kor felsírt Peti miután 10kor letettük, majd 11től 7.30ig szunyált. :shock: tök jó. régi ő, 3 hónapos korától mindig így volt, aztán mostanság romlott el, 5-6 hósan kb... ami fura: voltunk autózni fél 8-negyed 9ig, aludt 45 percet a kocsiban... múltkor is ilyenkor aludt egész éjjel, mikor kocsiztunk.... hmm... érdekes.

monde, hát 3-4 éves koráig lesz ilyen szerintem, anyukám azt mondja, tök ez volt nálam is, sőt... mondjuk gyerekkorom fő élménye, hogy mindig unatkoztam, otthon, suliban.. :?
mondjuk megrémítettél, hogy nagyon ritka az ilyen baba... :shock: azt hittem, mindegyik ilyen forma, mostanság döbbentem rá, hogy nem. :(
fejed jobb már?
amúgy a körte miatt nálunk sem volt semmi, pedig régóta eszi és hasfájós is. :roll:

zsu, szerintem is egyre jobb a helyzet, még ha nem is ezt mondom sokszor. :lol: de komolyan, a kezdeti pár hetet nem übereli semmi. az borzasztó volt. állandó hasfájás, sírás folyton, nyűglődés... azért ezek már ritkábbak, meg jó látni az "értelmet" rajtuk. mosoly, nevetés, azért ezek adnak erőt... szóval fárasztóbbak fizikailag, de lelkileg könnyebb szerintem is...
te viszont megnyugtattál, hogy gabi is ilyen kis szociális meg akaratos típus... :)
amúgy hidd el, ha megindul gabi, tényleg lesz ez még így sem... :lol: folyton a nyakában kell lenned majd... :D jajj alig várom... :D :D (már bocsánat :lol: azt várom, tényleg így lesz-e...)
8x ébredt???? te jó isten. :(

orsi gyanús nekem, hogy a sok mozgás készíti ki a babákat... :roll: :roll:

szépek a lányok méretei!!!

nadi én is parázom a félrenyelésen meg sztem mindenki... :) a bagettvég nálunk bejött azt nem harapja le, csak csócsálgatja, nyalogatja... a rizskorongokból harap le részeket, az ijesztő, halásztam már ki a szájából nagy darabokat + köhögött is, de a bagettvég (jó száraz :lol:) eddig tetszik, elnyammog rajta 5 percig is.

jaj tegnap gonosz voltam... :oops: olvastam, hogy kóstoltassunk édes-savanyú ízeket tanulásképp, hát elkezdtem citromot nyalatni Petivel és basszus tök ízlett neki. :shock: semmi fintor. össze-vissza nyalogatta... én is megkóstoltam aztán, hátha nem savanyú (???), mit tudom én, hát de, összeszaladt a szám, tök savanyú volt, ez a kis bolond meg nekiesett... :shock: ez gáz? :)

ja és evett egy minyuri natúr joghurtot is tegnap, tök kinézte a számból, aztán elégedetten nyalogatta a kanalat... 8 hótól mehet azt mondják, mondjuk még nem adok mennyiséget belőle, majd egy hónap múlva kb.

 
 


ja küldtem egy kis videót... :)

 
 


Monde,
koszi a dicséretet! naprol napra ugyesebbek ilyenkor mar. Bori forog latod, Elisa egyaltalan nem... lehet sosem fog forogni?
Bori jol megnott!!!

Hibernia,
mondom én, h meglepetést tartogatott afiad a szulinapodra!!!!!

Mi is jol aludtunk a horror lefekvés utan. 1kor és fél6kor ébredt, szopott és végul 9ig aludt... ma még nem is ebédelt... jol elcsusztunk.
 
 


Sziasztok lányok !

Én is vagyok, csak mostanában zűrősek voltak a napjaink.

Szinti baba Karácsony óta beteg lett. Két ünnep közt levittem az orvoshoz, jó 2 hét volt mire kigyógyult. Szerencsére láza nem volt, de köhögött és folyt az orra. C-vitamin cseppeket kapot, meg ambroxol-Q köhögés csillapított írt fel a doki. Meg orr cseppet is , amit a gyógyszertárban kevertek.

Most meg nincs nálunk gáz 3 napig, mert az egész panel házban kicserélik a kúpos főelzárókat, mert a cég aki kitalálta, úgy ítélte meg, hogy már régi és újjat kell feltenni, de amúgy semmi baja nincs. Amióta ház a ház, több mint 30 éve ezek vannak és semmi gond nem volt velük, de most hírtelen valami törvényre hivatkozva azt mondják lejárt a szavatossága. Én szerintem csak pénz áll e mögött.
Meg kérdeztem a szerelőket, hogy egy 7 hónapos babának hogy főzzek 3 napig. Erre csak habogtak. Még jó hogy van itthon bébi étel üveges és ital, mert hogy még vizet sem tudok forralni neki. Janás vízet vettem neki.
Mért nem lehet ezt megcsinálni úgy , hogy az egész házban végig mennek a szerelők és 1 nap alatt végeznek ?? Régen nem volt semmi sem bonyolult. De most a mai világban, hogy valamit egyszerűen megcsinálnának és gyorsan. Az szerintem már túl egyszerű lenne.

Nálunk a picur magától felült már. Ma például magától ült a székben is és úgy evett. De még mászni nem akar. Csak kúszik körbe-körbe, mint akit bevontak a körforgalomba. :lol: :lol: :lol: :lol:
Mostanában azt szoktuk csinálni, hogy én pacsit kérek és ő ad. Nagyon aranyos.
A játékok nem ösztönzik a mászásra, de macska és a kaja annál inkább. Ez a kettő nagyon leköti.
Sőt a macska farkát már meg is húzta. Persze a macska eszeveszetten menekült. :lol: :lol: :lol: :lol:
Emelgeti a kis popsiját, de mászni mikor fog ? Bár van még ideje kb: 9 hónapos koráig.

Kiváltottam a 3-as HIPP csomagot a Rossmanben. Volt benne partedli, halas kaja, meg üdítő és egy hippes tej.
Ez utóbbi ízlett neki, nem láttam utánna alergiát vagy ilyesmit, hogy pöttyök a bőrén vagy hasmenés.

Megyek, később még majd felnézek. Kép
 


Sziasztok!

No akkor csak jobb mindenhol a helyzet globálisan :D
Citrom nyalogatás nálunk is nyerő..furcsálottam, de ne ijedj meg, nem gáz szerintem! Mondjuk Gabi azért édes pofákat vág hozzá de nyalja mint a veszedelem :D
Gabi is örökölte a természetét apja detto ilyen gyerek volt. De azt mondják a szülei emelett nagyon jó és szófogadó fiú volt, csak dúlt benne a tett vágy. Ovis korában megszerveztettek vele egy anyáknapi ünnepséget, mert máshogy nem lehetett lekötni :lol: :oops: Szép remények. Azonban felnőttnek is fantasztikus ember, jó szívű, hihetetlen energiája van, sokat tűr és imádni való. Persze ehhez az is kellett hogy a szülei türelemmel viseljék őt. NA ehhez kell nekünk is erő!

Cyntia ez a gázos sztori basszus. Azért 3 napra nincs semmi az kiakasztó, mert 1 nap még belefér de ez..áááá kitartást!

Elisa is milyen ügyes! Kiváncsi vagyok Samu meg Elisa mikor indulnak el. Én kicsit para vagyok, mert 1000 évnek tűnik mióta kutyázik

MA kóstoltunk céklát. Hááát nem nagyon jött be, sőt!!És tegnap óta kaki sincsen szóval ultra happy vagyok :?

Viszont ma ezerrel sütött a nap du. :D Sétáltunk is 1,5 órát :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Eszembe sem jutott citromot nyalogattatni eddig. de ha ekkora slager, holnap lehet kiprobaljuk! de csak reggel, nehogy tul sok C-vitamint nyalogasson be, mert akkor nem fog tudni aludni tole. :)
 
 


Ma eldontottem, h vége a ringatos elaltatasnak. Még egy olyan estét , mint tegnap, nem akarok. és egyébként is nemsokara le kell engednunk az agyat, akkor meg még nehezebb lenne letenni ugy, h ne ébredjen fel.
szoval, délutan keserves siras kozepette (40 percig tartott.....) elaludt. én ki-be jarkaltam megnyugtatni, de az agybol nem vettem ki. 3 orat aludt!!! Ma este kicsit megengedte, h simogassam a fejét, ezt eddig nem engedte ugy, h o szépen fekszik az agyban, és elaludt.
Remélem semmi betegség meg fog nem szol kozbe és szépen vissza tudom szoktatni a "normalis" lefekvéshez, ujjszopas nélkul is. Nalunk aota durvult el a lefekvés, miota nem szopja az ujjat, de ilyen extrem nehéz csak ezen a héten lett...
 
 


Sziasztok!

Érdekes, de nyugis esténk volt, Krisz csak kétszer ébredt és az is egymás utánban 2-kor és rá félórára! :roll: Aztán a szokásos 5:30, mikor apa elmegy a munkába. :)
Tegnapi napunk nagyon kellemesen telt, tiszta tavaszias idő és hangulat volt. Krisz is aktívan, élénken viselkedett, sokat játszott egyedül is és velem is a lakásban. Már semmi sincsen biztonságban körültte: ásványvizespalackokat, távirányítokat és papucsokat bárhol megtalálja! Kúszik-mászik és ahol tud felkapaszkodik és felegyenesedik. Állandóan figyelnem kell, mert ha egyensúlyt veszít, koppan és jön a sírás! :roll:
Délután sétáltunk egy nagyot (nyüszi nélkül!) és lementünk a játszóra is, na ott aztán tejbetökként vigyorgott és ismerkedett egy lánybabával: lazán ült a hintában és bályosan bámulta a mellette ringó babát! :D

Orsi: te aztán kemény vagy! Így helyes! :wink: Igen, valamikor meg kell húzni a határt és erősnek kell lenni...hát, én mindig ellágyulok, ha Kriszről van szó :oops: .... apukám már szólt is, hogy a fejemre fog nőni, ha minden kívánságát azonnal teljesítem. :roll:
Nagyon édes a videon, hamarosan elindul a kúszás!
És hogy-hogy nem szopja az ujját Elisa?
Krisz nem cumizik és az ujját is csak akkor szopja, ha zavarban van, idegenek között van.

Mi narancsot facsarunk és vízzel higítjuk, de a kellemetlen, fanyar íze ellenére Krisz benyakalja egyszerre a 100 ml-t. :shock:

Zsu: Krisz is tiszta apja, ezért kérdezgetem is a rokonságot, hogy mire számítsak!? :lol: Hasonlóan érzek én is, hogy az első hónapok brutálisak voltak szédültem az alvatlanságtól....hónapról hónapra egyre jobb, van visszajelzés (Krisz mosolya, nevetése) arról, hogy amit teszek annak van értelme! :wink: Hát, hogy mostanában hullámzik Krisz kedélye, ezt én a fejlődésnek tudom be - és ha ezt nézzük, akkor nem is annyira rossz! :)

Hibrenia: citromnyalogatás! :lol: Állandóan meglepetéseket okoznak ezek a kismanók. Mikor először kostóltattuk Krisszel a naracsont. annyire dugta oda a fejét mikor ettük párommal, hogy elétettük:no, akkor kostóld! azt vártuk, hogy a fanyar íze miatt elmegy a kedve. Nyalt egyet, jól összeráncolta homlokát: jelezte, hogy ez most nem a kellemes kategória, de ennek ellenére kért addig amíg volt! :shock: :)

Nadina: írtám már pü-t, de azért ide is örömmel leírom, hogy megkaptam a cd-t! És nagyon szuper, sokszor meghallgattuk már: tanuljuk a dó-ré-mi-t! :lol:

Barbazso: éljenek a rokonok? :roll: ezt most hogy értsem? :oops:
biztos ismersz olyan szülőket, akik nem szólnak a gyerekre, ha idegen helyen a nem helyesen viselkednek. (szó nélkül feltúrják a lakást, verekszenek a lakásban, ugrálnak az ágyon) :evil: , szóval ezt hárommal beszorózva, szóval nem hívom fel a lakásunkba a rokonaimat. Ismered azt a mondást, hogy a barátaidat megválaszthatod, de a rokonokaid nem. :roll:
És mit csináltál? popsik törlőkendőt!!!Nagyon ügyes és kreatív vagy! :) Samut is jobban megérted a baba jelek segítségével. :wink: Gratulálok a leleményeségedhez! (titkon irigy-irigy :oops: )

Lányok: a beszéddel hogy állnak a babák???
A "nagy" könyv azt írja, hogy baba-mama-papa stb. már simán mondhatna a gyerek. Hát, Krisz jól titkolja ezen képességét! Még mindig az: "ö","e","a" és traktor hangot ad ki a száján: nyelve kint és berregtet. :roll: :)

KépKép
 


jó reggelt!

charlott ne izgulj, amennyit foglalkozol Krisz nyelvezetével, tuti ő fog először beszélni... :lol: nálunk sincs még papa, mama stb, van pár visszatérő elem (2 mgh + 1 msh: ögö, örö, ápü stb), de rendszert még nem vettem észre, mikor mit mond... :roll: én mindig utánozom ha mond vmi emberit, nem tudom, ez ciki-e, de nem tudom megállni. :) aztán néha ő is utánoz, az nagyon aranyos, pl mondom, hogy apu, erre jön az ápü. :D
látom, nálatok is beindult a gépezet... nálunk még mindig tök nagyokat esik... :oops: mert rohan, azért és szeleskedik, tök figyelmetlen, csak a cél lebeg előtte, hogy el kell érnie és csörtet a kanapé mentén úgy, hogy fél kézzel kapaszkodik. :lol:
ha 5.30 megy a férjed, mikor jön? :shock: nálunk 9-6ig van munka.

jó éjszakánk volt, fél 10kor kidőlt és 7kor ébredt először... óóóóó, ha ez visszatérne... :lol: tegnap kicsit felbolydult, 4kor apjának ki kellett menni vmit venni, ráakaszkodtunk, mi is mentünk, de dugóba kerültünk, úgyhogy 4-7ig autóztunk, 20 percet aludt összesen, a maradék időben szórakoztattam a kocsiban, már azt hittem megkergülök. folyton kimászott az ülésből, felállt a hátsó ülésen, kopogott ki az ablakon.... (álltunk, azért engedtem, kb 5el mentünk :?) volt aki beintegetett neki a kocsiba a szembe jövők közül, ő meg visszavigyorgott, tök vicces volt.

szóval a nari, citrom mindenkinél bejön... :D és hogy adjátok? hogy kell hivatalosan adni? és nem 1 éves kor után? (déligyümölcs)

orsi, kemény vagy, gondolom megedzett a 2 idősebb gyerkőc. :) mi még ringatunk, a múltkori hisztiroham után nem is próbálkozom önaltatással... :roll: ő csak belelovalja magát... :roll:
nem megy a Született feleségek otthon / nálatok? itt igen és Lynette + Susan pont azon vitatkoztak, hogy kell altatni a babát... :lol: Lynette mondta, hogy ez egy háború, ő tudja, ott kell hagyni a babát sírni, ez az 5. gyereke, míg Susan minden 18 évben egyszer szül... :lol: :lol: tök röhögtem...

zsu, vár még ránk ez az... :D cékla nálunk hashajtó... :roll: vagyis nem fog, inkább azt mondom. szerintem ne gáz, ha sokáig kutyázik... hónapokig is... Peti pl kb 2 hónapig mászott hátra... vagy kúszott, na. :lol:

cyntia, hogy bírjátok gáz nélkül? :( szegény... vízforralótok nincsen? én mindig úgy forralom a vizet neki, fél perc. (igaz, nálunk elektromos a tűzhely) jobbulást nektek! az üléshez gratu!

 
 


Hibernia: tegnap már 8 hós volt Peti??? Boldog hófordulót! :lol:
Aranyos lehetett mikor a kocsi ablakából integetett és válasz reakciókat is kapott erre! :wink:
Van még SZF-ek?? Azt hittem vége van már? :shock:
A párom korán megy, de korábban is jön, délután 4-re itthon is van már. Dolgozék ilyen beosztásban, előtte a félnap még munka után. :roll:

gmailra tettem fel két videót! :)

KépKép
 


Zsu84: Igen, és megkérdeztük a Főgázt konkrétan és azt mondták, hogy ezt sajna megtehetik. Biztonságra hivatkozva, amit értek is.
Csak mi van akkor ha valakihez nem tudnak bemenni, ott nem tudják megcsinálni, erre azt mondták, hogy addig nem kötik vissza a társasháznak a gázt.
Hát ez jó, mert akkor pert fontolgatok a társasház ellen is és akik csinálták ezt a szerelést is. :twisted: :twisted:

Nálunk múltkor a savanyú ubit nyalogatta ezerrel Szintia.
Sőt Karácsonykor evett húslevest. Nagyon ízlett neki.
Ő már túró rudit is eszik. Nincs semmi baja tőle.

Hibernia: Sajna nincs, mert tavaly betörtek a telekre aztán ami volt azt mindent vittek.
Vettem neki jana baby vízet addig is, meg egy 2-3 üveges italt.
Ma éppen házi meggy befőttet adtam neki. Ledaráltam magát a meggyet csak azt átszűrtem és azt itta.

Szintikének kijött alul a két foga és most jön felül is.
:lol: :lol: :lol:

beszéd: Nálunk sincsen konkrétan az, hogy mama, papa. Csak a öö. áá, eee, meg ezeket variálja ezerrel. De már volt 1-2-szer, mintha szinte azt mondaná párszor mama, papa, de ez még nem szín tiszta. vagy lehet, hogy én képzeltem be magamnak.
 


belassultunk mar megint!

Beszéd
nalunk sincs még tudatos beszéd, de pont olyanokat gyakorol, ami hasonlit az anyara. :) a fiam szerint engem hiv.

Mar megy az SZF? én is varom mar...

Mi is jol aludtunk, 9tol fél3ig, fél7ig, majd 9ig.

elfelejtettem kiprobalni a citromnyalogatast. na majd holnap!

Tobbiek?????
 
 


Mi így "dumálunk"

http://www.youtube.com/watch?v=c4MffI9orUA

Ez csak egy kis töredék, egész nap ezt nyomja, de bezzeg mikor a kamera előkerül.....

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Gabinak milyen mély hangja van! és milyen ugyesen all négykézlab!
 
 


orsi, ugyanezt akartam írni. :D
küldök én is és röhögj. :lol:

 
 


Tényleg meglepően mély a hangja Gabinak! Tök aranyos!

Elisa és Samu mozgása kísértetiesen hasonlít a videó alapján... :) És ezt a repülőzést nyomja (nyomta) állandóan ő is. Most, hogy már tud kutyázni, már egyre ritkábban. Anyu gyógypedagógus, és azt mondta, hogy ez nagyon jó, mert ezzel az agyának azt a részét fejleszti, ami a koncentrációért felelős, és aki ezt nem csinálja, az hiperaktív lehet később. De ne ijedjen most meg senki, akinek nem csinálta a babája, mert ezt ki lehet csikarni :) a babákból, még nem késő rávenni a őket. :)

Nagyon szép Szinti baba! Amikor megláttam a képet, az apukáját láttam benne. Más mit mond, kire hasonlít? Mennyi mindent eszik már! És felül egyedül, gratulálok!

Vicces ez a körte dolog. Az kb az egyetlen gyümölcs, ami szépen termett a kis bio kertünkben, direkt kérdeztem a védőnőt, hogy tegyek-e el, és többször is mondta, hogy nehogy. Áááá, na mindegy!

Én ma határoztam el, hogy rendezem az esti altatást. Én is arra gondoltam, hogy nehezebb lesz, ha már leengedjük az ágyat. Kivételesen a hátára fektettem Samut, és bekapcsoltam a kivetítős FP zenélőjét. Ott maradtam azért mellette, de elég jól elszórakozott, nézelődött, dumált magában. És egyre sűrűben ásítozott. :) Aztán kijöttem halkan, és később sírni kezdett. Hagytam kicsit, és amikor bementem, nem vettem ki, hanem csak megsimogattam, meg odahajoltam hozzá. Annyira vicces volt, közben folyton mutatta a szopi jelet, de én nem foglalkoztam vele, mert nem volt egyértelmű, erre odanyomta a kezét 5 centire az arcomtól, és úgy mutatta. Olyan boldog volt, amikor megkérdeztem, hogy szopizni szeretnél? :) Végül pár perc szopi után elaludt, és azóta alszik.

Jaj, Pepkének boldog hófordulót!!! :)

Charlott, az "éljenek a rokonok" vicc volt. :D

Nem jegyzeteltem megint, de mindegy, így is sokat írtam. Bocsi! :D

KépKép

KépKép
 


Nagyon ügyes Pepke és Krisz! Hát mi még ettől nagyon messze vagyunk... :D

KépKép

KépKép
 


:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.01.21 11:35-kor.

 
 



 
 


ja és köszi a köszöntéseket!!

orsi, citromot ne feledd holnap! :lol:

elisa videót én nem is láttam. :( mi az a kutyázás? :) tudjátok én vagyok a hiperaktív para... :D
az az imbolygás előre-hátra négykézláb? vagy mi?

barba, hát pedig peti hasfájós, de a körtével még nem volt gond. :) igaz, én is hallottam, hogy puffaszt. ma alma-körte levet ivott felvizezve, mert megelégeltem, hogy nem iszik semmit a répára sem.
tök ügyes samu ezzel az elalvással... a 2. cikkben szó van a peti típusú gyerekekről, akik berágnak, ha nem veszik fel őket, nem hagyják abba a sírást, inkább bepöccennek. tök megnyugtatott. :)

zsu, gabi hangja tényleg nagyon aranyos! és ő is olyan kis gyorsnak tűnik... :) fúúú lesz itt nemulass, hidd el.

most néztem, hogy küldtem 2 hete egy videót, ahol pepke rám mászik és basszus, 2 hete készült csak, de már abszolút nem ilyen bizonytalanul mászik. mint a villám, már olyan, nem dülöngél, nem imbolyog, csörtet szó szerint. :lol: és az állás is egyre biztosabb, úgy örülök. még esik, de azért már ritkábban. és tök vicces, ha le akar jönni, rám néz és kinyújtja a kezét, hogy fogjam meg, odaadom a kezem és arra támaszkodva nagy kegyesen lejön mr császár. :D

jó éjt!

 
 


Sziasztok!

Hibernia:én is onnan tudom hogy Balu már fáradt hogy akkor elkezd bénázni :D Mindig elesik,beakad mindenbe :D
Én adtam már barackos krumplit és Balu csípte :D Meg az almás krumplit is :)
Kontrollon minden rendben volt :) Balu 7200 gramm és 67 cm :) Minden rendben volt vele,viháncolt,csak lestek miket csinál :) Persze megint hódított,rámászott a gyógytornásznénire aki totál odáig volt érte :) Majd önálló járáskor kell visszavinnem.Megkérdeztem a hozzátápit is,és azt mondták hogy a tejen és az aprómagvasokon kivül most már mindent adhatok neki :) Szóval ezen felvbuzdulva evett Balu fánkot,lángost,egy kis pitadarabot,túró rudit :)
És hova költöztök?Messzire?
Én szeretem a halat :)
Tök jó hogy kezd visszatérni a régi Pepke alvá ügyileg. :) Nálunk is tök jó a helyzet,végigalussza az éjszakát,max 1szer kelt az elmúlt 3 napban :)
Balu is a savanykás ízeket kamálja.Pl a meggy az egyik kedvence.Meg a sóska,egyik se egy édes cucc :)
Balunak nagyon ízlik a joghurt,meg a krémtúró,ma is azt uzsizott :) Cuki a videó,nagyon ügyesen kiszedi azt a formát :)
Kimászik az ülésből?Már autósülést használtok?Én mindig bekötöm Balut,akármennyivel megyünk,ki tudja,nehogy valami állat belénkszálljon,hiába áll a kocsi :?
Én adok 6 hós kora óta narancsot.Adtam facsarva,turmixolva,mindenhogy ízlik neki.
Boldog 8 hót Petyának! :)
Tök jó a videó :D Bocsi,de olyan kis lányos hangja van Pepkének :D De tökcuki ahogy szórakozik a vízbe :) Neked így megmarad fekve???????Én nem bírom még hajmosás erejéig se lefektetni :? Igen,az a kutyázás.Nálunk az teljesen kimaradt :?
Édi lehet Pepke ahogy a segítségedet kéri a lejövetelhez :)

Juci:ez a bukó nem semmi,de elég praktikusnak tűnik.Bár nem tudom hogy így megtanulja e hogy hogyan kell esni hogy ne üsse meg magát.

Orsi:és h-h roszzul aludtákl?Gondolom a gyerekek minden rezdülésére felkeltél,nem?Én mindig sokszor kelek ha Balu mellettem alszik,minden rezdülésére fent vagyok.De még így is jobban alszom mint mikor a kiságyba kell hozzá felkelni.
Nagyon ügyi Elisa a kutyázással :)
Nálunk is ilyen volt a hátra fordulás,inkább esés :D Mondjuk még most is csak az ágyon tud átfordulni a hátára.Földön nem,de próbálkozik.Egyre jobban látom rajta hogy ura a testének és hogy próbálkozik felfedezni a mozdulatokat.

Charlott:a babák eléggé megérzik a hangulatingadozást.Lehet érzi hogy tényleg negatív a csajszi.
Hát Balu nagyon sokat gyagyog babanyelven,mintha összefüggő párbeszédet mondana,csak semmi értelme nincs.Mármint nem értek egy szót se,de nagyon tudja mondani a magáét :D Le se lehet lőni.Csak hiába próbűálom felvenni,ha észreveszi a kamerát akkor rögtön abbahagyja.Majd egyszer suttyomból megpróbálom :D
Nagyon aranyos Krisz a videókon :)

Barba:ez a körte dolog érdekes.Én 5 hós korától adom neki a frisset és soha nem volt vele bajunk,pedig mi is pocakfájósak voltunk.De ahogy betöltötte a 3 hót azóta szinte egyszer sem volt :)
Hát én akkor a rossz fajta kölesgolyót vettem,mert ez nem olvad.De úgy adom neki hogy félbevágom és úgy pakolom elé,na azt szépen elcsipegeti,és eszegeti :) Nálunk még csak hátbaveregetésig jutottunk el,hálisten.De akkor nálatok se volt olyan nagy vész,bár biztos a frászt tört ki :?
Öööö,most popsikenőcsöt vagy popsitörlőt csináltál? :) Én belebonyolódtam az írásodba :D
Na én akár az üknagyanyákig felsorolhatnám Balu akkor se enne :D
Nálunk is kb 2-3 óra alvás kell egy nap,hogy ne zizzenjen meg estére.

Nadi:szép méretek!Milyen kis pille még Gréti is :)
Hogy van a cickód?Na és a tejcsi elapadt már?Gréti pocifájóssága elmúlt?(ezt már rég akartam kérdezni csak folyton elfelejtettem :? )
Balu se ette elején a krumplit.Nekem a védőnő azt mondta hogy akkor sűrítsem rizzsel,vagy kukoricaliszttel.Vagy csak ici-pici krumplit tegyek bele,hogy szinte észre se vegye,aztán növeljem.Na ez bevált nálunk,még a csirkénél is.Azzal is küzdöttünk,mert nem akarta enni.Ja és kezdi a darabosat is megenni. :) Arra is bevált a taktika :)
Én úgy csinálom a csirkemellet,hogy megfőztem az egészet,pürésítettem vízzel,és ezt szilikon jégkockatartóba tettem.És csak simán előveszek 2-3 kocknyit,mikróba kiolvasztom és beleborítom a főzijébe.Így tök könnyű adagolni,nem kell pepecselni vele,csak egyszer :)

Zsu:ha majd elindul Gabi,biztos le fogja magát kötni mindennel,főleg a "nemszabad" dolgokkal :D
Én meg úgy érzem hogy most nehezebben viselem Balut mint a legelején,pedig akkor is kelt éjjel.De nem éreztem ilyen nehéznek mint most.De mondjuk most nappal is fáraszt,azért viselem nehezebben az éjszakáékat. (?)
Ne aggódj,esetleg kezd el csalogatni valamivel ami után nyúlni kell,mikor négykézláb áll.Balu így seperc alatt elindult,kis ösztönzés :)
Cuki Gabi a videón,és tényleg milyen mély hangja van :)

Monde:jó,tényleg ilyen szempontból sokkal jobb a helyzet,hogy ki tudja várni a kaját,és nem csinál jelenetet érte :)
Szép méretei vannak a lánykádnak :)

Szintia:örülök hogy meggyógyult Szintike :)
Nincs gáz??Jesszus ez milyen már??A fűtés is gázos?
Gratul a mozgásokhoz! :)
Nagyon cuki a képen :)
Én is most szándékozom kiváltani a csomagot :)
Én is adtam már Balunak túró rudit,én körtével összeturmixoltam és úgy ette :shock: Csak egy túró rudit kapott,de ízlett neki :)
A szentkirályi ásványvizet is lehet babáknak adni forralás nélkül és sokkal olcsóbb mint a Jana!Csak egy infónak írom ezt,én már 2 hós kora óta azt adom neki :) Azért nem mindegy hogy 1 l Jana 160 ft,egy 1,5 literes szentkirályi meg 100 ft :)
Gratul a fogakhoz! :) Állítólag nekünk is jön felül,de én nem látok belőle semmit.De a koraszülöttes dokinéni látta,ő tudja :D

Mi jól vagyunk,az utóbbi napokban rendeződtek Balu alvásai is,bár ma most siekrült leküzdeni fél 12kor :? Minden rendben egyébklént velünk,bár Balu am elég bágyadt.
Tegnap voltunk megvenni Balu szobájába a festéket,szép kéket vettünk,meg effekt festéket,az egyik fal olyan lesz :) Elvitték tegnap após ágyát meg a fotelját is,így most már tudunk intézkedni :) Voltak a festők is,elvileg jövő hét szerdán jönnek elkezdeni Balu szobájának festését :) Szép kék színű lesz,egyik fal meg effekt festékes :) alig várom.Aztán padlózunk,és lehet berendezni :) Szóval lehet hogy Balu a februárt már az új szobájába kezdi :) Tök izgi :) Alig várom hogy kész legyen :) Megcsináljuk a fürdőszobai falat is,leginkább a plafont,mert olyan mint egy domborzati térkép.Na meg lefestik amjd :) Még beszélünk avillanyszerelővel is,mert fel kell majd tenni a lámpáját,meg létre kellene hozni két konektort is a szobába.Áááá,tök be vagyok pörögve :) Na megyek aluszikálok :)

KépKép
Kép


Zsu84: Nálunk is ugyan ez van. Mire előveszem a kamerát, már nem is beszélget. Így nem tudtam még én sem felvenni a kis hangját, mikor beszélgetni próbál. :)

Hasfájás: Szerencsére csak az első 3 hónap volt nálunk hasfájós. Utánna már nem. Azóta már az az állandó sírás sincs.
Néha még nyügősködik, de az már szinte semmi. Az csak a fáradság miatt van. Jól kifárasztom játékokkal, túlpörög + a sok nevetés. és attól elalszik már magától. Néha a karomban csak úgy, a kis fejét a mellkasomra hajtja és úgy is alszik. Olyan édes.

csöpplány: Mi a Szentkirályi vízet, azért nem használjuk, mert tavaly valamit találtak benne, ami a babáknak állítólag káros. Azóta nem veszek olyat, bár árban tényleg jobb lenne. De csak most vettem Janásat, míg nincs gáz, amúgy forralom én is a vízet.
Biztos szép lesz a szoba. Nekünk is fel kéne újjítani a fürdőt meg a konyhát. végíg szeretném csempésztetni. Nem is a csempe drága, hanem maga a díj, amiért kicsempézik. Így ez nálunk marad még ez 3 évre később, míg a hitelt ki kifizetjük. Milyen képeket, díszitéseket tesztek fel ??? Milyen az a effekt festék??? Lesz éjjeli lámpa is ? Olyan aranyos dísz tárgyakat láttam. :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Mennem kell, majd később jövök
 


Jó reggelt!

Jöttem dicsizni: Krisz 3. foga, bal oldalt, felül (végre) kibújt!!! :lol: Ezek szerint ez izgatta napokon át. :? És úgy látom, hogy a mellette lévő is készen áll a kibújásra.
De úgy néz ki ez nem volt elég Krisznek, ma reggel magától felállt! :shock: Éppen a reggelimmel tértem vissza a szobába, ahol Kriszt hagytam ülva játszani. Erre a kanapét fogja és vigyorog rám. :D Hát gyorsan eldobtam a tálcát és siettem hozzá, nehogy koppanjon! :roll:

KépKép
 


charlott nem hiszem el!!! pont azért ugrottam fel, hogy látszik a 3. fog!!!! megint egyszerre! :lol:
éjjel tök sokszor kelt, mondom marha jó, vége a jó alvásnak 2 nap után, erre peluscsere közelharc közben megláttam, hogy ott a fog felül, nekem jobb oldalt. :D :D

 
 


Jó reggelt!

Hát én hiába kzdöttem le fél 12kor Balut,reggel kelt 8:45kor.Létezne hogy ennyi alvás elég neki?Egyébként kelt kétszer, a harmadik már a reggeli volt.Fél 2kor kelt először,akkor nagyon sírt,ki kellett vennem.Nem tudom mi lehetett.Aztán csak cumiért olyan 4 körül.Én egész kipihent vagyok még így is,de lehet lefekszek vele délelőtt aludni kicsit :)

Szinti:én nem is hallottam erről,mit találtak benne?Én 2 hós kora óta adom és semmi baja tőle.
Igen,ilyenkor jó hogy nekünk semmi hitelünk nincsen,csak a havi rezsi,kaja,így tudunk spórolni,meg ugye Karácsonyra mi pénzt kértünk,és abből fedezzük a felújítást :)
Hát én szívesen rajzolnék a falra,de apának nem tetszik szóval ez még a jövő zenéje :) Igen,akarunk neki a falra egy kis éjjeli lámpát,azt még nem tudjuk milyet.Majd még szét kell nézni.
Az effekt festék ilyen,mint a szobánknál a piros fal.Neki kék lesz ugye. Kép

Jajj gratula a 3.fogacskához!Krisz és Pepke egyszerre növeszti őket? :lol: Krisznek gratula az önálló álláshoz is! :)

KépKép
Kép


Hibernia,
Es még azt mondod, h targyak nem kotik le !?! Milyen szépen elbeszélget a konyvvel a kezében.
Petinek viszont magas hangja van, szerintem.

Barbazso,
Ezt nem is tudtam, h a repulozés ilyen fontos… Elisa rengeteget csinalta…

Csopplany,
Igen, azért aludtam rosszul, mert egyik gyerekemmel sem szeretek egy agyban aludni, tulsagosan éberen alszom…

Képzeljétek kb egy hete, szoptatas kozben tépi a hajat… pedig igy is olyan kevés van neki. Mate is tépte, 2 éves kora korul szabalyosan kitépett egy kis kornyi hajat a fule felett. Remélem Elisa nem jut ideaig.

Krisznek gratula a felallashoz !!!!! Charlott akkor ezt a napot be lehet karikazni a naptarban.

Ma kostoltattam vele eloszor lazacos bébiételt, ette rendesen. Tulajdonképen mindent megeszik.

Beszéd,
nalunk most uj hang a sziszegés meg fujkalas, mint egy kigyo.

A szivem majd meg szakad, most probal elaludni, 15 perce tettem be az agyba, benézek hozza 2-3 percenként, na most elhallgatott vegre, de még hüppog. Lehet, h elalszik. Elso nap 40 perc volt, tegnap kivételesen délutan is sétalni voltunk, ma mar csak 15 perc. Drukkoljatok, h hamar megszokja az uj altatast, mert mar nem tudok olyan hatarozott lenni, mint az elsovel…

Egyébként itt ma aprilisi ido van.
 
 


Nem szoktam bezarni a szobak ajtajat, csak ugy behuzom. Most néztem meg Elisat és alszik és egy oriasit sohajtott éppen. Uuuugy imadom, mikor igy sohajtoznak almukban!
 
 


Sziasztok!

Köszike, tényleg mély hangja van nagyon Gabinak, már most mutál :D
De imádom iiiigazi férfi :D :D Én büszkeségem :D
És köszi, tényleg ügyesen áll 4kézláb, meg elég gyorsan változtatja a helyét. És nagyon közel vagyunk a mászáshoz is.

Ma volt itt a védőnő. No most engem is "lecsesztek" hogy csak 1 kaja van "kiváltva". Azt monda de gyümi, délben főzi utána szopi, fürdés előtt főzi és lefekvés előtt is szopi. Lehet azért kelünk esténként mert kell neki a kalória, és mi tényleg eszünk este!
Szóval most rástartolnék, csak most épp nem kell neki semmi. Nem tudom mi lelte. Sebaj prógálgatom :)
Na meg mondta még az estékre, hogy annyira motiválja a mozgás és a világ felfedezése, hoyg ezért kel fel, ő úgy érzi köszi szépen ennyi elég volt had menjek egy kicsit felfedezni. Kis cukik :D

NA meg megnyugtatott a császár utáni teherbeeséssel na meg azt mondta szoptatás alatt is teherbe eshetek, ezen nem kell fenn akadnom. Szóval remélhetőleg nem lesz akadálya a köv gyereknek, max 2 év múlva felakasztom magam :oops: :lol:

Tényleg, tudom nem ide tartozik, és bocsi, de a többgyerekes anyukák ti hogyan fürdettek pl? Mindenki egyszerre? Vagy a kisebb előbb aztán a nagyok vagy hogy a viharban lehet ezt elképzelni. Most ez jár a fejemben. Főként azért, mert az 1 gyerekkel is alig bírok nem hogy majd egyszer talán kettővel. NA mindegy.

Vettem én is babagrízeket. Na ere közli a védőnő, hogy 10 hónapos koráig ráérek a gluténnel. Ezzel elkésett mert már ma megkóstoltuk, de nem hiszem hogy gond lenne.

Gratu a fogacskákhoz!!

Krisznek a feláláshoz! Húú de belehúztunk :D

Csöpplány ez tök jó és izgi, a babszoba készítés. Igazából ilyenkor tök jó ezt csinálni mert már látod az igényeket. Egy-két dolgot mást vennék már, most, hogy tudom mi fán terem a gyerek :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


zsu 10 hóig várjatok??? jajj de szar, hogy mindenki mást mond... ugye a legújabb elképzelés, hogy el kell kezdeni talán a 27-28. hétig... mindegy, én is adok neki már bagettvéget, elvan vele + kekszes cuccokat is kapott már.
amúgy császár után 2 évvel nem szabad szülni vagy teherbe esni?
és a seb nálatok milyen? nekem kb 2 cm belőle tök eltűnt, de középen még elég puklis. olyan fél cm vastag pukli 2 cm hosszan. :( majd lefotózom, na ez így brutálul hangzik, pedig annyira nem az...

krisznek gratula az álláshoz. charlott kezdődik a fogyókúra... :)

jaj képzeljétek, ma először leguggolt állásból! úgy örülök! most már kevésbé kell mögötte lenni, persze ott vagyok, de nem minden mp-ben csak minden 2.-ban. :)

nálunk nem volt repülőzés kb semennyi... :roll:

egy másik fórumon írta egy tapasztaltabb anyuka (ott van kaja ügyileg) hogy próbáljuk tejterméket, hiszen úgysem HA-s tápszert evett eddig sem... jövő héten szerzek natúr joghurtot, várom már.

csöpplány, sajnálom a szar éjjelt, de idegesítselek? Balu még sokat is alszik. :? mi 10kor tesszük le, 7kor mint a kakukkos óra ébred, hiába kel többször is (pl tegnap iszonyat volt, fél óra ringa után elaludt, letettem, én is lefeküdtem, mire elaludtam, újra ébredt. :evil: és ezt játszotta többször)
a szobadekor tök izgi... nekünk is kéne vmit kezdeni... :oops:
ja képzeljétek, most ott állunk, hogy mégsem mi költözünk. Ha-ha.

ja fürdés közben van el egyedül háton. ott kibír 6-8 percet is. :) aztán az öltöztetés rémálom. :( :(

Elisa sziszeg? :) nálunk a ppppp a nyerő hang épp. :D olyan finoman tudja mondani, tök vicces.
és tépi a haját?? ez furi.
de aki lazacot eszeget... :lol: :lol: tud élni! :lol:
orsi, ez a könyv leköti, de ha ott ülök, csak akkor. :) de ugye milyen ügyi... :D

ja ma már fintorgott a citromra, levideóztam. :oops: szegényke... :D de akkor miért eszi?? csomószor ezt csinálja, vágja a képeket, de azért leküzd mindenféle kaját... :) én most már kb mindent megnyalatok vele, nem hiszem, hogy negyed körömnyi bármi ártana.

no megyek, ebédelek vmit

 
 


Zsu,
a furdés csak addig gaz, amig a 2. nem tud ulni. én a fiukat (18 ho van koztuk, és igen szoptatas kozben egybol terhes lettem a 2-kal, még meg is lepodtunk...) egyutt furdettem, most mar kulon zuhanyoznak... Elisat is furdettem parszor egyutt a tobbiekkel, de valahogy nem adodik a helyzet. Bonyolult, mert ot mashol pelenkazom, stb... Pedig a testvérei nagyon szeretnének mindig egyutt furdeni vele.
 
 


Hibernia: Mi már esszük a natur joghurtot, szoktam beledarálni baba piskótát, vagy gyümit. Mi ezt a Danon aktivia édesfehéret szoktuk venni. nagyon ízlik neki és piros pöttyös túró rudi. Nálunk semmi baja Szintikének.

Gratu Krisznek a felálláshoz. !!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Csöpplány:
Nagyon szép a szobátok. Így már tudom melyik az a festék.
Azt hiszem arzént találtak a Szentkirályi baba vízben tavaly.

Képzeljétek, van újra gázunk. Hurrá !!!!!!!!! :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


Sziasztok! Egy hét után most jutottam gép közelbe :( Még nem olvastam vissza csak gyorsan írok.

Anna 6200 gramm, 66 cm, az elmúlt 1 hét termése az önálló ülés (még csak 5-10 percet bír) és a felállás, úgyhogy ad programot rendesen :-)

Remélem mindenki jól van.

Hibernia - kicsit megkésve kívánok boldog születésnapot!

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!

Barba:Balu sokat repülőzött,sőt néha még most is előfordul.

Orsi:Balu is tépte pár napi aztán abbahagyta.rájött ha az enyémet tépi az neki nem fáj :D Egyébkébnt ez engem is érdekelne,hogy vajon miért csinálhatják?Nem lehet hogya foguk fáj és kisigárzik a fülükre és azért tépik a fülüket meg mögötte a hajat?Vagy ez már túl belemagyarázás? :D
Drukk hogy hamar megszokja Elisa az altatást!Nekem is kellene de nem megy :S Gyenge vagyok ilyen téren :(

Zsu:én is úgy hallottam hogy 2 évet kell várni a császá utáni teherbeeséssel, a heg miatt.De elvileg ha előtte teherbeeesel az csak az újabb császár esélyét növeli,na meg a heg elvékonyodását,esetleges felszakadását.
Tudtommal is teherbe lehet esni szoptatás alatt.
Szerintem semi baja nem lesz ha már eszik glutént.Elvileg a legújabb ajánlás az az hogy 4-8 hó között már be kell vezetni.
Tényleg izgi ez a felújítósdi,de a bútorok adottak,meg szinte minden,csak a dekoráiót találom én ki :) Pl a függöny,esetleges minta a falon,meg képek,ilyesmik :)

Hibernia:nekem írtó ronda a seb még mindig.Tök sötét,nem akar halványodni,és még mindig rábuggyan a bőr.fúúújjjjj...remélem a tornától majd vissza fog húzódni kcisit,mert még mindig úgy nézek ki mintha félidős lennék :lol:
Gratul a guggoláshoz :)
Balu HA tápszert evett,védőnő még nem akarja a tejtermékeket,de egyszer ezt mond máskor meg mást,úgyhogy most már lekakilom.A koraszülöttes azt mondta mehet minden,szóval most már magamra hallgatok :D
Annyira nem volt szar éjszakánk :) Legalábbis nem éreztem annak :) Nekem azért tűnik kevésnek,mert általában 10-11 órát alszik.A 9 és fél nem olyan sok :?
Akkor a szomszédok költöznek?Kirakták a szűrüket?
Én is midnent adok Balunak.Ma perecet evett,meg pogácsát :D Szerintem sem árt már :)

Szinti:örülök hogy van gáz megint :)
Arzént???de gondolom azóta már kijavították a "hibát".Akkor talán már nem lenne rajta a babáknak is adható mondat,vagy nem?

Meddig kell a babáknak "spéci" vizet adni,vagy forralgatni?

Csigaby:de jó hogy te is itt vagy megint :)
Szép méretei vannak Annának :) Majdnem olyan hiosszú már mint Balu :)
Gratula az üléshez meg az álláshoz!!!Naggyon ügyes a kiscsaj :)

Én ma vittem megint csajozni Balut,tök jól elvoltak a gyerkőcök :) Voltunk sétálni is egyet,azt kicsit nehezebben viselte Balu,mert ha ébren van és nem álmos utál egy helyben ücsörögni.De eztleszámítva jó volt,jókat dumcsiztunk :)
Szegénykém jól meg is ijesztett,mert visszabüfizte a vizet amit ivott és nem a száján jött vissza hanem az orrán :? Frászt kaptam,ő meg persze sírt,sosem volt még ilyen,gondolom azért ijedt szegénykém meg.Na meg én is.De utána megtöröltem az orrát és m,ár semmi baja nem volt :)
Most már evett és szépen alszik 8 óta,remélem az esti alvása és nem egy félórás.Ma aludt 1 órát,és egyszer 45 percet.Remélem alcsizik reggelig :)

KépKép
Kép


Csigaby,
akkor beindult Anna is! Gratu!

Csopplany,
én ugy tudom 1 éves korig kell forralt viz, de ez attol is fugg, milyen a viz nalatok. Mi egyelore asvanyvizezunk. de a fozeléket sima vizzel fozom.

Voltam ma a piacon és vettem hazi csirkemellet, elméletileg nagyon friss, meg is foztem és szépen 24 adagban lefagyasztottam. Ki mennyi hust ad? Megmértem, egy pupos kaveskanalnyi kb 15 grn de abban van ugye viz is... annyira nem emlékszem mar, hogy csinaltam régen....
 
 


Na,Balu felkelt 9kor,marha fasza.25 perces alváserőltetés után feladtam.Mindig feszíti magát ki a kezemből.Ha meg leteszem akkor feláll,tököm kivan....Most hagyom had csinálja amit akar,mert nem jutok egyről a kettőre vele....De sak áll a kiságyba és nyöszög...Miért nem alszik?????????

KépKép
Kép


Sziasztok!

Voltunk ma anyukámnál, lepattantam kicsit a gyerekek nélkül, annyira jó volt, Ikea-ztam, meg Árkád, persze nem hosszú időre, csak úgy két szopi között. A fiam palira vette anyukámat, nem aludt délután egy szemet sem, hazafelé az autóban gyakorlatilag öt másodperc alatt dőlt ki. Bori meg egy tündér.

Amire emlékszem: fürdés két/több gyerekkel? Hát én berakom (most már) mindkettőt a vízbe, Bori ugye hason nyomul a vízben, szóval elvan, amíg Ábit fürdetem. Először Bori jön ki törölközni, addig Ábel elúsztatja a fürdőt. Mikor B kész, bemegy az ágyába kicsit, amíg a nagylegényt is felöltöztetem pizsibe, fogmosás, esti rutin, egyebek. Aztán megyek B-t szoptatni, addig Ábi is ott kavirnyászik körülöttünk, ima, aztán megy mindkettő aludni.

Orsi, én ennél több húst szoktam adni. Összesen 250 g főzeléket szoktam nagyjából szemre előállítani, és abból a hús olyan 40-50 g lehet. Ezt persze nem a legelső húspróba óta, hanem fokozatosan emeltem idáig.

Ó hát Bori is repülőzik ezerrel, mondjuk mi ejtőernyőzésnek hívjuk, mindig mondom neki, hogy ha lehetne, ő inkább kihagyná ezt a mászás-járás dolgot, és inkább repülne, ahogy elnézem.

Csigaby, tök jó, hogy Anna ennyire kis ügyes! Biztos megnyugtató lehet ennyi izgalom után!

Hibernia, én most megint direkt rákérdeztem a dokinknál a gluténra, és azt mondta, hogy ő 1 éves kor alatt nem ajánlja, annak ellenére, hogy ez az új ajánlás előkerült. Azzal, hogy korábban bevezetik, szerinte nem jut a gyerek igazán semmi olyan pluszhoz, amit máshogy ne lehetne bevinni, viszont, ha lisztérzékeny lesz, akkor az ugye egy életre fog szólni. Azt mondta nekem, hogy mivel Ábinál nem volt gáz, ezért szerinte 2 hónap múlva kezdjem el. Olvastam valamelyik patika magazinban egy tök jó cikket is a hozzátápiról, meg arról, hogy milyen veszélyei vannak az élelmiszerek túl korai és túlzottan gyors egymásutánban történő bevezetésének, hát elég kemény. Kezdve ott, hogy válogatás, folytatva a az allergiákkal, egészség felnőttkorban, gyermekrák, ááá, kemény.

Ja, Zsu, de a védőnéni ugye nem azt akarta mondani ezzel, hogy már ennyiszer, ennyi mindent kéne adnod? Ezt csak a jövőre értette, nem? Mert ez elég durván hangzik egy jól szopó babánál.
 
 


Monde, ez a cikk elég ijesztő. Nem tudod beszkennelni?

A napi két főzelék + egy gyümölcs szoptatás mellett nekem is soknak tűnik. Mondjuk én nem beszéltem a védőnővel másfél hónapja, nem tudom, hol kéne tartanunk. Viszont a féléves státuszon rákérdeztem a gyerekdokinál, hogy nem adhatnék-e valami tejpépet pluszban fürdés előtt (fürdés után meg ugye szopi), hogy tele legyen a pocija, és ne ébredjen ilyen sűrűn. Hát kb kiröhögött, hogy ez nem így van.

Hibernia, próbáld meg úgy az öledben tartani Petit, hogy a fenekét nekitámasztod a hasadnak, a hasa alatt fogod (a combja tetején), és előredöntöd, hogy kénytelen legyen tartani a hátát, és egyensúlyozni. Vagy ha a földön fekszik hason (de ilyen nála nem nagyon van -gondolom), az orra előtt emelj fel valamit a feje fölé. Vagy mindegy, hogy csinálod, de próbáld meg valahogy ezt a repülőzős tartást kicsikarni belőle néha.

Samu is sziszeg újabban. Kedvencei a sz, c, dz,... Persze jó sok nyállal. :P Régen meg volt egy "k"-s időszaka. De olyan puhán ejti ki ezeket, hogy utánozhatatlan. :) A gagyogás mellett tudatosan egy dolgot mond talán, de még nem merem elhinni, mert csak mostanában figyeltem meg. Amikor bekap egy kanál kaját, néha mondja, hogy ham. (Én mindig mondom neki, nagyon égő vagyok, amikor etetem.)

Gratulálok az új fogacskákhoz és Annának a felálláshoz!

Mi nagy vízben fürdünk, nagy kádban. Kapott Samu egy fürdető karikát, ami biztosan tartja, akár ott is lehet hagyni pár percre, ha valami a szobában maradt. Karika nélkül viszont egy mp-re sem merném a kádban hagyni, mert mindig inni akar a vízből, és szerintem 2 centi mély vízbe is képes lenne belefulladni. Mostanában új mániánk a buborékfújás és elkapás fürdés közben. Teljesen elbűvöli Samut. Ha majd több gyerekünk lesz, szeretném, ha együtt fürdenének. Amikor mi kicsik voltunk, hárman lányok együtt fürödtünk, és apu diavetítővel mesét vetített nekünk a falra. (Nem volt tévénk.)

Ma reggel 9:50-kor kelt Samu, szuper volt! :D Igaz, éjjel 2-3 óránként felébred, de legalább nem kell 6-kor kezdenem a napot. Mondjuk nekem hobbim az alvás, napi 10 óra lenne az alapszükségletem. :roll:

Megyek is, ki tudja, a ma éjszaka milyen lesz. :) Ma sem aludt el korán, de nem kellett ringatni, és ez nagy-nagy előrelépés. Bár így maradna, vagy még tovább fejlődne... Mondjuk aludna 10 percen belül, ha leteszem az ágyba...

KépKép

KépKép
 


Krisznek is gratula a felálláshoz! Ez kimaradt. :oops: :)

Csöpplány, popsitörlőt csináltam. Meg krémet is kevertem az arcára shea krémből, levendulavízből és rózsavízből, de szerintem azt nem írtam, csak a popsitörlőt. Azt, hogy legalább tudom, mit kenek a bőrére, úgy értettem, hogy a popsitörlő folyadéka (nedvessége) tudom, miből van, és nincs benne vegyi anyag. Nem mintha Samu bőre bármire érzékeny lenne (leszámítva az ekcémás területet), de engem megnyugtat, hogy természetes alapanyagokat használok. A takarításnál is igyekszem elkerülni a vegyszereket. Vannak nagyon jó kis praktikák az interneten pl arra, hogy milyen illóolajokkal fertőtleníthetünk. :)

KépKép

KépKép
 


Jó reggelt!

Köszönöm a kedves szavakat Krisz fejlődéséhez! :) Akkor melósabb napok következnek életemben, bár eddig sem voltak nyugisak. :wink:
Itt is tavasziasan meleg idő van és sajnos, ki is ütött engem rendesen. Tegnap délután leesett a vérnyomásom, alig volt 80 és szédültem, főleg fekve persze. :roll: Próbáltam pihizni, apára bíztam Kriszt és korán lefeküdtem. De ma sem érzem erőtől kicsattanóan magam.... :(

Hibernia:gratula Petya 3. fogához! :lol: Már éppen kérdezni szerettem volna, hogy mi újság a fogzással? Ugye, októberben rögtön kettő, azóta meg semmi...de akkor most bepótolták! :wink:
Nagyon szépen, ügyesen játszik a könyvvel Peti. Ezek szerint ezeket a kisebb mütyőröket szereti?!
Ja, és köszi a beszédfejlesztésről a cikket - nagyon tetszik, iszom szavait! :)

Csöpplány: szép lesz Balu szobája! és az effektes festési stílus nagyon tetszik és az a gondolat, hogy a szobák fala más-más színű vagy stílusú legyen. Nagyobbitja is a lakrészt. :wink:
Hogy aludtatok az éjjel?

Zsu:Gabi milyen aranyosan mondja a magáét a videon tornázása közben! :lol:
Ezzel hozzátapiról mindenki mást mond. Most már ott tartok, Krisz igényeihez, étvágyához alakítom: reggel szopi+tejpép, délelőtt gyümi, délben főzi, délután gyümi, vacsi főzi és este tejpép+szopi. :wink: Esték nyugodtabbak, bár hajnali 2-kor még mindig kelünk. :roll: :)
Nagyon komoly akkor 2. baba terv! Szorítok, hogy minél hamarabb érkezzen a tesó! Barinőm is fél éves baba mellett és szoptatás mellett lett újra babás! (ha egy baba jönni akar, nincs akadály!) :wink:

Orsi:láttom, Elisa hamar megszokta anyu nélküli alvást. :) Igen, azok a sóhajtások, engem is elérzékenyítenek! :oops: Ja, és a Krisz sziszegése a Harry Potter kígyójára emlékeztetett. :)

Csigaby:gratula Anna felüléséhez! és szép méretihez is. :)

Cinty:örülük, hogy végre van gáz a lakásban! :wink:

Monde: az a cikk engem is érdekelne!!! Melyik hónapi Patika újságban volt?

Barbazso: 10 óra alvás?? :shock: Életemben nem aludtam egyszerre ennyit. Én sajna rossz alvó vagyok 5-6 óra megvan automatikusan felébredek és nem tudok visszaaludni. :?

No, megyek a hétvégét elindítani...vásárlás, főzés, takarítás....családi élet...ilyen szédült állapotban?! :roll:
Azért mindenkinek kellemes hétévégét kívánok! :lol:

KépKép
 


Csak gyorsban, rohannom kell... fél órája keresem a patika újságot, szerintem a férjem kidobta, de most hoztam el a patikánkból, szóval szerintem kb mostani lehet. Amit írtam, annak csak egy része volt az újságban, a többiről a Kossuth rádióban volt szó talán két napja, gyermekorvosok, dietetikusok, gasztroenterologusok beszélgettek, illetve csináltak egy felmérést gyermek rákbetegekkel, és kiderült, hogy 80%-uk szinte semmi gyümölcsöt nem evett, nyers zöldséget is alig, így nem jutott hozzá a szervezete az értékes antioxidánsokhoz. Majd ha bejutok megint a patikába, megpróbálom az étkezésekről szólót megint elhozni, valahogy beszkennelni, bár nincs szkennerünk...

Mentem!
 
 


Charlott,
ma gondoltam rad. szulinapi bulit rendeztunk a fiamnak, utolag, 9 7 éves gyerekkel. aztaaaaa milyen zaj volt. fantasztikus. de a hazat nem szedték szét!

Elisa ma nemalvas napot tartott ma, 2 oraval hamarabb kelt és délutan is csak egy fél orat sikerult aludni és este ennek koszonhetoen nagy siras kozben, megsajnaltam és cicin aludt el. szoval eddig tartott az alvastanitas..... jovo héten ujra kezdjuk...

Engem is megvisel ez a meleg + lehet megint beteg leszek, éjjel lazas voltam, reggel iszonyu fejfajas, izomfajdalmak, szoval influenzara hasonlito jelek...

Glutén ugyileg én csak kenyérvéget adok neki néha, semmi mas gluténtartalmu cuccot nem. remélem nem lesz tole baja, a kb 5-10 gr kenyér.naptol.

Na a hus egyaltalan nem jot be, oklendezett tole és erre fel nem is ebédelt... de ebben lehet sok volt a hus, mert az utolso adagot mixeltem tegnap zoldségekkel... pedig bébiételben megette a hust eddig. Fel kellett bontanom egy masik bébiételt, de azt sem kért, igy uzsonnara is azt kapta.
Monde, és hetente hanyszor adsz neki ennyi hust??
 
 


Hát 4szer biztos. Ez igazából szerintem nem sok. A hús ugye nagyon fontos. Ez kb megfelel egy normál evőkanál húsnak, ami belemegy mondjuk 200 milli zöldségpürébe. Ebből Amit B általában be is vág.
 
 


Sziasztok!

600 éve nem voltam megint. Nem megy nekem ez a fórumozás. Azért néha be szoktam nézni, kivel mi történt. :)
Kicsit magunkról. Vince igazi zsivány lett, mászik, feláll. A hozzátáplálással lassan haladunk, eddig sütőtököt, sárgarépát, krumplit, borsót, karfiolt, petrezselymet, almát, barackot, banánt, csirkemellet evett. Semmi glutén, semmi tejtermék. Holnap délután egy kis meggyet szeretnék megkóstoltatni vele. Azóta is megmaradt kis betegesnek, de remélem mostmár vége ennek az időszaknak. Legutóbb egy 3 napos lázon voltunk túl. Kende elég sokszor beteg az ovi miatt, és általában elkapja Vincus is. Próbálok többször jönni ezután. :)

Anita

Kép

Kép
 


Szia Anita! De jó hallani rólatok! Szegény Vince, reméljük kibetegeskedte magát erre az évre! :wink: Már ő is mászik, feláll? Gratulálok! Micsoda nagyfiú! Nem küldesz képet gmailre?

Fú, lányok! Durva, hogy ilyen erősen hat rátok az időjárás. Mondjuk én sem vagyok túl jól. Szédelgős-szétszórt vagyok, és fájnak csontjaim. Banyek, ez csak a szülés óta van. Már mindig így marad? :(
Orsi, a láz főleg nem hangzik túl jól. Jobbulást!

Néztem az Állatkert honlapját, hogy 2 éves kor alatt ingyenes a jegy. A felnőtt bérlet pedig 9000.- (jegy 2000.-). Szóval ha veszek bérletet, és csak kéthavonta megyek el Samuval, már bőven megérte. :)

Ma voltunk a Diegoban, és vettünk padlószőnyeget, hogy ne a kőbe koppanjon Samu feje. Amúgy is nagyon hideg a padló, ha papucs nélkül átmegyek a szobán, lefagy a talpam. :? Már nagyon várom az újítást! Csütörtökön hozzák házhoz.

KépKép

KépKép
 


hali

csak jöttem mesélni, hogy Peti ma kétszer kimondta a mama szót. :lol: persze értelem nélkül, mert sosem mondtuk ezt előtte, én anyu akarok lenni, a nagyszülők meg távol, de hát én úgy elkezdtem nevetni, hogy kész... olyan furcsa volt értelmes szót hallani a szájából, ilyen cérnavékonyan, iszonyat vicces volt. a hangsúly meg a hangok is tök helyesek voltak.

illetve ha minden napunk olyan lenne, mint a mai, már most jöhetnének a tesók, nagyon aranyos volt, ügyes, szépen leguggolt állásból, mászkálgatott mindenfelé, benézett mindenhova, rengeteget nevetett ÉS 2x1,5 órát aludt, nagyon durva!!! igaz, 6kor keltünk, de akkor is. 6kor kelt, 7kor reggelizett, 8.15kor bealudt 10 perces hordozás után és csak 3/4 10kor ébredt fel. nagyon örültem.

így meg tudtunk nézni egy Top Gear-t meg főztem ebédet is és sütöttem is fahéjas tekercset.

úristen, ha belegondolok, hogy másnak ilyen gyerek jutott... :D :D de inkább nem gondolok bele... :D :D

holnap reagálok is csak jöttem örömködni.

ja küldök két fotót!

 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron