Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.

Smaragd: Üdv köztünk:) Nálatok a háziorvos vizsgál meg?, vagy az nőgyógyász csak elírtad?
Gratula a babához:)
A sportmelltartót kipróbálom én is ha ennyire jó.

Csilla: Lesz kombinált teszt ami kötelező.
Az AFP ugyanaz meg a 12hetes genetikai uh.
Más szerintem nincs.
De jövő héten megyek dokihoz majd megmondja.

Kép
csucsu2005
Halásztelek
 
 


sziasztok!

futtában irnék msot csak..kollégáim aranyosak voltak elbucszuztattak f(prsze csak akkikkel egy irodában voltam), illetve a felsőbb vezetők közül egy...azt az igéretet kaptam h márciusban nagy valószinűsággel visszahivnak de erre én nemlátok esélyt mert már mosta kkora hasam van, h hiába takarom, és tagadom, késő..az egész város azzal van tele h terhes vagyok..a hócipőm kivan a rengeteg pletykás emberrel, h nincs jobb dolguk..főleg ugy h összesen 3 ember tudja, akikben 1oo%osan megbizom..na msot kidühöngtem magam...

én igazából nem szedek gyógszert semmire még fogfájásra sem, csak migrénre. orvsohoz is ritkán emgyek, maradok a teánál és várom h elmújon..persze tudom h nem ez a legjobb módzser..de a homeopátiát jobb szeretem mint az antibiotikumot..a gyerekeknek próbáltam a lándzsás utifüvet de nem jött be, legutobb már az erigon szirupot kellett az bevált..

külföldi munka: az én egyik ismerösöm is 3 gyerekkel ment ki aférje után irbe, és azt mondta nem bánta meg..az abortusszal kapcsolaban ő is ezt mondta, h ott tiltott..jelenleg dolgozik reggeltől estig, addig a férje van a gyerekekkel, és az ir iskola mellett magyar iskoát is végzik, pontosabban tanitják őket tovább..és minden negyed v félévbe jönnek haza vizsgázni az ittenki követelmények szerint.

én is játszottam a gondolattal h elköltöznék, de egyedülállóként nem mertem..a barátnőmék hegyeshalomban élnek két éve, ők mertek váltani..mindent maguk mögött hagytak és most sokkal boldogabbak, sőt a kisfia asztmája is rendbejött..engemis hivtak, és a mostani életem, illetve helyzetemet tekintve nem sok tart vissza attól h a családommal elköltözünk..a párom még kcisit hezitál..

más: én igen nagy gondban vagyok..a kisfiam szobatiszta volt már kb. 3 éves kora óta csak éjszakára nem, majd tavaly év elején visszaesett és napközben is több baleset történt..voltunk kivizsgáláson, pszichonál de semmi..idővel ezek megszűntek, csak azéjjeli probléma maradt, viszont a héten ujabb balesetek sorozata megy..és nem tudom az okát..van vkinek tippe mi lehet a háttérben? foglalkozom vele, törödöm vele, néha talán többet mint kéne..és természetesen rászólokha rosszt csinál, verni nem verem, akkor miért van ez?

bocsi a kifakadásért és h rengeteget vétettem irás közbe de már türelmetlen és mivel ma "édes ketttesben" vagyunk már vár..

sziasztok!

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Nekem itt kinnt mondták, hogy állapotosan nem lehet kammollázni mármint inni, mert állítólag valami olyan anyagot termel ami nem jó a babának.de mondták még a májkrémet, gépi fagyit azt a csavarosat(pedig azt hogy immáddom),kék, camambert sajtot.

hófehérke: bocsi most már értem és le a kalappal, minden elismerésem a bátorságodért. átérzem ezt a fogorvos témát én is ugyan így jártam még kari elött, kétszer ültem be úgy a székbe hogy egyszerre három fogamat fúrták pedig csak eggyen látszott hogy rossz. hát igyen a szoptatás kára volt ez nem szedtem vitamint.

smaragd: üdv köztünk.ha lehet olyan kérdésem írország melyik részén laktok?

csilla: hát igen sokszor azok is elkotyogják a dolgokat akikben megbízun , de biztosan csak azért mert örülnek és irigyek, hogy te ilyen szerencsés vagy. elöbb vagy utóbb úgyis kiderül. ne idegeskedj az árt a babónak.egyébként szerintem hogyha van fix munka ne habozzatok, de persze ez az én véleményem. mi sem bántuk meg sokkal boldogabbak vagyunk mint azelött.
a kisfiaddal kapcsolatban nem tudom nem lehet , hogy az oviban történt vele valami? sajna egy ki érzelmi változás is kihozhatja, az én lányomnál is de szerencsére elmúlt. kívánom hogy mielöbb fény derüljön a bajra amit biztos vagyok hogy ügyesen meg fogsz tudni oldani.
egyébként mi is tanítjuk a gyerekeket magyarul meg vannak a tankönyvek, csak szegényeket néha sajnálom hogy nincs idejük másra. vizsgázni mi nem visszük haza de azért szeretném hogyha ne addj isten haza kellene költöznünk akkor ne legyenek lemaradva. kicsit nehéz fölleg akkor mikor nem értik meg hogy értük csináljuk mert ök a leg fontosabbak.

bocsi hogy már megint ennyit írtam.majd még este benézek vigyizzetek magatokra.
daligra
Balaton
 
 

 
 

Sziasztok!

Csucsu: Nem írtam el. :-)
Itt 3 lehetőség közül lehet választani.
1.Privát úton intézed a vizsgálatokat és szülést
2.Csak kórházba mész kivizsgálásra
3.Egyik alkalommal kórházban vizsgálnak, kövi időpontban a háziorvos.Az utóbbi kettőt fizeti az állam.
Én a 3. verziót választottam.
Most épp a kis kartonomra várok, hogy elmehessek a kórházbeli kivizsgálásra, mert jó lenne vérvizsgálat és Uh.
Kicsit be vagyok sózva.

Daligra:Dublintól 20km, Maynooth.
Csak nem ismersz itt egy kismamát? :-)

Megyek aludni, mert már megint rám tört az álomkór. :-)
smaragd85
Tác
 
 


Csilla: Én is arra tippelnék, hogy valami lelki zűrtől jött vissza. A tesóról még tudom nem tud, de lehet érez valamit ezzel kapcsolatban... olyanról már hallottam, hogy a baba érkezésekor történik ilyesmi.

Nekem a bátyámék Chicago-ban élnek most. A keresztfiam 2.-os, de ő is hazajár minden nyáron vizsgázni. Ők egy pályázattal kerültek ki, és még másfél évig kint lesznek, hacsak meg nem szeretik annyira, hogy már nem jönnek haza. A családnak hiányoznak persze, de ők nem bánták meg szerintem.

 


Jó reggelt mindenkinek!

Smaragd,
üdv nálunk :D !

Húzós hétvégém volt, péntek, szombat éjszakáztam, a szombati napot végigaludtam, tegnap csak egy picit, de este 8-kor már ágyban voltam.

Most ez az állandóan aludnék van rajtam :roll:.
Kipróbáltam a sportmelltartót. Hát, nekem semmit sem segített :roll:, ugyanúgy fáj, de nem baj :D.

Csilla,
valami oka biztos, hogy van, hogy a fiad bepisil, lehet, hogy érte valami trauma. Itt nem kell nagy dologra gondolni, mert amit mi kis piti gondnak gondolnánk, az neki óriási lehet. Szerintem el fog ez múlni magától, csak legyél türelmes.
A szomszéd kislány nálunk 6 éves múlt, ő szinte minden éjszaka becsurgat, az anyukája már ki van. De hiába vitte ezer orvoshoz, nem derült ki, hogy miért, azt mondják majd elnövi, Tudom ez sovány vigasz, mikor szegény majdnem minden éjszaka gyereket öltöztet és ágyat húz át.....

Pletykás emberek, fúúúj. Nálunk a nagyszülőkön kívül csak egy barátnőm tudja. Én kis városban lakom és én is majd csak addig tudom eltitkolni, amíg el nem megyek védőnőhöz. Aztán már meg is indul a pletykák áradata.

Én irigylem azokat, akik ilyen bátrak, mernek váltani és más országba költöznek családostól. Ha most lennék fiatal talán én is mennék, de így már nem. Az biztos, hogy jobb az élet, csak igazából én azt sem szeretném, hogy mondjuk a nagyszülők ne lássák felnőni az unokát. Én egyes gyerek vagyok, Hanna is még egyetlen unoka, imádják, csüngnek rajta, én nem szeretném megfosztani a szüleimet ettől :roll:.

Holnap doki, már most minden bajom van, félek, hogy mit mond. Megy még valaki a héten?

Kép

Kép
 


Ranita: Nekem a héten nincs dokis programom.. jöv hét hétfőn megyek.
Drukk! És majd írd meg mi volt!

 


Akik régen írtak azok is jöjjenek ám! Nem ér csak olvasni!

 


Igenis itt vagyok!!! :oops: :D

Jelentem, mára kaptam időpontot az UH-ra 20:00-ra megyünk, így legalább férjecske is velem tud jönni.
A nagyfiú még itthon marad, majd ha már látni is valamit.

Remélem most már lesz is valami a petezsákban. Bár kétlem, hogy dobogna (6+3 vagyok ma) szerdán ugye még csak 8mm volt a petezsák. Viszont nagyon szorítsatok, hogy a petevezetékkel minden oké legyen, vagy ne bukkanjon mára elő onnan is "valaki".

Üdv: Gaby

KépKép
gabalex
Budapest X. kerület
 
 


Ok. Szorítok!
Lehet, hogy a pulzálás már látható lesz. Én is ilyentájt voltam dokinál, és látszott.

 


Az nagyon szupi lenne, de azért nem élem bele magam, így is biztos kicsit csalódott leszek, ha még nem lesz semmi!

Üdv: Gaby

KépKép
gabalex
Budapest X. kerület
 
 


Gaby,
drukk az estéhez. Gyere majd és mesélj.
Lehet, hogy már hallasz szívhangot, de az sem baj, ha nem :roll:.
A petevezetődben meg nem lesz semmi és kész :D.

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Megjöttünk! Nagyon szép idő volt: ragyogó nap, mínusz 10-15 fok. 3 napig nem agonizáltam azon, h influenzás leszek. :twisted: Bendegúz vasárnap már abba sem akarta hagyni, ezerrel zúzott lefelé már, hatalmasakat fékezett. Én csorgattam a nyálam, több szempontból is: egyrészt baromi jó hó volt, annyira mentem volna én is, másrészt imádom a salátákat, és itt annyit ehettem volna, amennyi belefér, de az orvosom szerint a saláta nem jó, csináltassak előtte toxoplazma és CMV vizsgálatot. Most ki kell találnom, hogy azt hogyan fogom megoldani.

Mesó, nem vittem a Bendit. Megvárom, míg nem lesz náthás egy kicsit sem, és beoltatom influenza ellen.
Nem tudom, hogyan táltosodtunk meg ennyire: szerintem középidős, bár lehet pár nappal korábbi, viszont Bendit is kis súllyal szültem. 2850 gramm volt, 54 cm. Hosszú, sovány, sünihajú volt. Párom 4,5 kilóval született, azt nem szeretném most utolérni.
Köhögésre nekünk bevált a Kneipp-es Echinaceae oldat.
Innen sokan járnak ki, vagy költöznek ki Ausztriába. Ott sincs kolbászból, de Mo-nál ezerszer jobb. Gondoljátok meg jól, én nem hagynám ki, ha jó a lehetőség. Nem sokan jönnek vissza, ez sokat elmond. :wink:

Daligra, éppen most beszéltem a nődokim asszisztensével, hogy Finnországban is csak egy uh van, a 20. héten. És hogy azt hogyan bírják ki. De ott sem veszik el a beteg babákat, így eszerint mindegy is. Én imádok mozizni, ki nem hagynám.
Jézusom, kamillát se? Én már kiakadtam ezeken: én ettem libamájat is, májgombócot is, nem bírom ki saláták nélkül, stb. Bendinél még nem volt ennyi dolog tiltólistás...Jó, nyers húst, tojást nem eszem én sem.

Csillanya, üdv itt!

Anita, a barátnőm a 12 hetesen volt 42 mm. Ha azt be akarom hozni, akkor majdnem 3x akkorára kell nőnünk 4 hét alatt. Szóval, sztem elég sokat nőnek. Azért nem célom beelőzni itt mindenkit. Majd a végén őt is túlhordom egy héttel, aztán leshetek.
Azért amit a kolléganődről írtál az duplán necces...

Niki, milyen volt a bölcsi?

Csilla, felfázás nem lehet? Elég alap, de ha én felfázom, akkor folyton pisilni rohangálok, a gyerekek meg elég mélyen alszanak.

Smaragd, szia!

Gaby, nagyon szorítok! Aztán gyere, és nyugtass meg minket is (amúgy sztem már látszhatna a szívdobogás).

Megyek aludni, ezerrel húz az ágy (ahonnan már 10-kor fel is keltem).

Kinga

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Holnap leszünk 6 hetesek.
Remélem a hét elején kipostázzák nekem a kartonomat és végre én is elmehetek egy teljes kivizsgálásra.
Lehet, hogy túl aggodalmaskodó vagyok, de akkor már tényleg bele tudnám magam élni a kis pocaklakó létezésébe.
Mert csak a doki hiper érzékeny tesztjeiben bízni nem merek.

Itt Írországban alig foglalkoznak a kismamákkal.
Kb havi egyszer kell dokihoz menni és azt hallottam, hogy csak Uh-s vizsgálatok vannak.Nőgyógyászati vizsgálat abszolút nincs.
Szóval furcsának tartom.

Nekem is megfordult már a fejemben, hogy így a pici nagyszülők nélkül nő fel.De imádunk itt élni.Nem keressük magunkat halálra, de itt be mertük vállalni a pocaklakót.
Ha most hazamennénk, a semmiből kéne eltartanunk.
Itt boldogok leszünk és mindent megadhatunk neki.
Mi is haza tudunk utazni és a nagyszülők is el tudnak jönni.
Bár az igaz, hogy első babánk lesz és a barátnőimen kívül nem lesz más aki segítsen.
De hát amúgy is elég önfejű vagyok, talán jobb is...
Így nem lesz kényelmetlen előadás a nagyiktól, hogy mit és hogyan kéne tenni :D

Megyek aludni, mert megint álomkóros lettem
smaragd85
Tác
 
 


sziasztok!

Gáborom mindigis bepisilt éjjel, és már nem győzőm az állandó mosást, nem beszélve arról-h azért már igen csak elterjed reggelre is a szobában az a jellegzetes "szag"..és az ágynemúit, takaróját is mosom, ami azért nehezen szárad de hiába, mert minden éjjel ujra és ujra olyan lesz..próbáltam keltegeni is, de nem siekrült borzasztó mélyen alszik. többször ellenőrziztem mostanában is, fél9-9 között sikerül elaludnia néha még korábban, és már 11 után bepisil..én mindig azt hittem h hajnalban történik..az új kapcsolatomra sem foghatom, h emiatt van, mert nagyon jól kijönnek egymással és a fiam többször hivta már őt apának..(az én kisfiam nem ismeri az igazi apukáját).

Daligra!

akkor ti nem is tervezitek h hazajöttök? nem hiányzik a család?

smaragd! nem irigyellek..én biztos nem birnám h ne legyenek havonta friss információim a babáról, illetve uh képem amikor csak lehet..



Kinga! jó h megjöttetek..ne sajnáld a sielést, jövöre mindent pótolhatsz már, és ennyit megér szerintem.. Én Bonit 3,30 kg-valszültem a fiamat, 3,60 és mivel a párom 4 kg körül volt mikor megszületett vmint a gyerekei is majdnem annyival születtek anno..nem sok esélyem van pici babára................

ANita!

alig várom h kinőjje a fiam..ami még elkeserit h tegnap napközbe 2szer is bepisilt és ha nem lesz változás szerintem nem fogják bevenni a suliba..

Én megyek a héten dokihoz már nagyon várom..

Nálunk az én oldalamról 4 unoka lesz, a pároméról meg a 9. (ráadásul mi fogjuk eldönteni melyik oldalra dől a mérleg mivel 4 lány és 4 fiu unokája van a párom szüleinek..) :P



A pletykás emberekből nagyon elegem van..

GAby írj feltétlen, drukkolok én is neked!

üdv mkinek, Csilla

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok.


Csilla: Pont mostanában mesélte egy ismerősőm, hogy fiúknál előforul ez. A fia 7éves koráig bepisilt éjjel.
Ha voltatok dokinál és nem mondott semmit akkor kitartást kivánok hisz nincs baj egyszerűen éjjel kikapcsol annyira , hogy elfelejt pisilni.
Lefekvés előtt nem adj neki inni és menjetek el többszőr pisilni hátha...

Kép
csucsu2005
Halásztelek
 
 


Sziasztok csajok!

Remélem mindenkivel minden oké, én elég pocsékul érzem magam :D
de ez van.

smaragd:nem sajna nem ismerek senkit arrafelé mi pont az ország másik részén lakunk. Azonban az nekem új amit te mondasz, tudtommal a háziorvosnak kell adnia a kiskönyvedet ahogy kiderült a terhesség, és a vért is akkor kellett volna levenníe. A háziorvos ír egy levelet a korháznak ,hogy regisztráljanak a kismamák között erről kapsz majd egy levelet. A továbbiakról (első kórházi vizsgálatról) színtén kapsz egy levelet de az kb. a 20. héten lesz.
Azonban hogyha kell Dublinban van egy jó magyar háziorvos és ő foglalkozik kismamákkal is.

Gaby:izgatottan várjuk a fejleményeket!Na mi van, mi van, mi van? Na szívhang? Hallottad? A másik helyen meg nem volt semmi ugye? Izgultunk érted!

kinga:hát igen eléggé kiakasztó a dolog de valahogy túl kell lenni rajta.igen gondolkodunk azon hogy otthon szüljek ,de az elég sok mindentől függ.Sokszor bolhából elefántot csinálnak az orvosok.csak gondolj bele régen nem volt olyan ,hogy mit lehet és mit nem mégis egészséges babák lettek. Nem mondom biztos van valami oka,de szerintem mértékkel azért lehet enni.

kcsilla: de a honvágy minket is kínoz,de a semmire azért mi sem mehetünk haza.Most gyüjtünk aztán meglátjuk ,az biztos ,hogy szeretné ha a középiskolát otthon végeznék el a gyerekek. a szülőkre nem igazán számíthatunk,de nem is kell jobb ez így ahogy van,ha akarnának kijönnének de nem jönnek. :?
a kisfiaddal kapcsolatban kitartás. vannak ezek az éjszakai gumigatyák nem próbáltad neki? most hirtelen nem tudom a nevét. Szerintem próbáld meg azt és hogyha netán nem pisil bele akkor meg kellene jutalmazni valamivel(aprósággal:csoki).szorítok.
daligra
Balaton
 
 


Gaby?????

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Vagyok én is,csak én is elkaptam ezt a jó kis betegséget,és nem akartam nektek itt panaszkodni.elég uncsi lett volna.

gabalex:Gyere,meséld el,mi volt tegnap,már nagyon várunk!szurkoltam,és gondoltam rád este.
Biztos,hogy lesz szívhang.

Kinga:Köszönöm a köhögésre tanácsot.Ma próbáljuk beszerezni,amit írtál.Te hol kaptad?gyógyszergyárban lehet kapni?
Mit csináltok Bendivel egész nap?eljátszik egyedül,vagy szórakoztatni kell?

Hófehérke:remélem nem értetted félre a babacuccokkal kapcsolatos segítséget.Nem okoskodni akartam,csak gondoltam,hátha tudunk neked majd segíteni.az az igazság,hogy mindenkinek más jön be.pl:babakocsiból van vagy 100 féle,soha nem lehet tudni,melyik a jó,több mindentõl függ

csilla:mikor mész ultrahangra+dokihoz?
Nekünk a kakival volt gondunk,elvittem pszichológushoz,nem sokat ért.Általában magától megoldódik.az a lényeg,hogy ne e körül forogjon minden.Próbáljál nem sokat foglalkozni vele,tudom,nehéz lesz.Ez valahol egy kicsit figyelemfelkeltés.

daligra:köszönöm,amit írtál nekem a külfölddel kapcsolatban.Igazából csak egy évrõl lenne szó.Pénzben nem valami fényes,mert Bécsben minden sokkal többe kerül,de a férjem munkájában sokat jelentene talán.

Én csak 10-én megyek uh+dokihoz,de már nagyon várom!
Valaki írta,hogy csak 10 mm-es a babája,az teljesen jó a hétnek megfelelõ,csak Kinga nagy babára készül :D

Akik rég írtak,tessék jönni!
meso81
Budapest X. kerület
 
 


Mesó: Dehogy értettem félre :) Tényleg nem győztök majd válaszolni a kérdéseimre. :P

Köhögésre a férjemnek nemrég a kálciumot ajánlották a gyógyszertárban.

 


Sziasztok!

Csilla, jövőre még necces lesz: visszük Pötyit magunkkal babakocsiban, de így csak felváltva tudunk síelni a párommal. Vagy elvisszük a nagymamát is :) Na, mindegy, fő, hogy itt van a pocakban.
Amikor Bendi szüelett, akkor született egy 4,80 kg-s baba is. Bendi volt a legkisebb, ő meg a legnagyobb. Mindig egymás mellett feküdtek, mert olyan vicces volt :) Óriási volt az a kisgyerek.

Daligra, igazad van, túl kell lenni rajta. Én csak azért nyünyörgök, mert szinte az összes kedvenc kajám tiltólistás :roll: Biztosan bennem van a hiba :D

Mesó, megnéztem a szirupunkat és bocs, nem Kneipp-es, hanem Dr.Theiss Hustensaft. Lándzsás útifű szirup. Bocs. A gyógyszertárban is van, meg bioboltban, de azt hiszem, vettem már DM-ben is.
Bendi elvan. Társasozunk, főztünk tegnap (imád segíteni: tegnap pl a kolbászt szelte a paprikás krumpliba), mosunk, kártyázunk, meg Apa elvitte tegnap a foglalkozásra is, amire jár. Ma logopédushoz megy délután, és ma itt van a nővére is.
Inkább mondjuk úgy, hogy hosszú babára készülök, mert beparázok itt lassan :lol: Na, nem mintha az én csípőmön nem férne ki egy dundibaba :?

Gaby, ????

Szép napot, lehetőleg influ nélkül!

K.

Kép

Kép
 
 


Ma máj volt ebédre. Megnéztem egy orvos válaszolos oldalon és kis mennyiségben lehet enni. Ugyanezen az oldalon volt a kamilláról is. És heti 1-2-szer azt is lehet inni.

 


A vonalzóm nem sikerült.letöltöttem a picibabáról és hova kell másolnom?valaki tud nekem segíteni?
meso81
Budapest X. kerület
 
 


Meso,
bemész a lap tetején a profilodba és oda az aláíráshoz beilleszted és elküld.

Hófehérke,
én múltkor jó kis disznóvágásos májat ettem, meg sem fordult a fejemben, hogy azt esetleg nem lehetne :roll:. De miért is nem lehet?

Kép

Kép
 


Anyukám ma beszélt egy védőnővel (ő most ment nyugdíjba) és hát nagyon nem örült annak, hogy 12 órázom :roll:.
Most úgy néz ki az éjszakai műszak megszűnik, mert vesznek fel kimondottan éjszakára embert, de az meg akkor azt fogja jelenteni, hogy minden másnap reggel 7- este 7-ig fogok dolgozni. Nem tudom ezt tényleg hogy fogom bírni :roll:. Bár ugye csak a 16. hétig lehet 12 órázni :roll:.
Ha minden ok lesz ma, megkérdem a dokimat, hogy ő mit gondol erről.

Kép

Kép
 


Ranita: A máj elvileg a kiválasztási szervekhez tartozik, azért nem szokták ajánlani. Meg állítóla sok benne az A vitamin. De a doki azt írta, hogy kis mennyiségben nem árt... mondjuk, ha nem heti 3-szor eszi az ember.
Valahol azt olvastam, hogy ha a munkáltató meg tudja oldani, olyan munkakört kell biztosítania, ami megfelel egy kismamának... biztos találnak rá megoldást.

 


sziasztok!

Gaby gyere, mert szerintem már többen aggódunk h miért nem jelentekezl. ugye nincs baj?

Anita, elképzelni nem tudom h birod a 12-ést..

Csucsu, próbálok nem figyelni a problémára (persze képeltesen értem), de a kisfiam ha rákérdezek h szerinte ez miért van elkezd mosolyogni és eltereli a szót..igy elég nehéz megfejtenem a probléma forrását..pszichonál jártuk semmit sem ért..olyan dolgokba vájkált amiben nem kellett volna.. szoritok neked majd a vizsgálathoz!!

Daligra, nem tudom milyen gatyára gondolsz, de bevallom bármilyen strapás nem adnék rá semmit, mert majd 4,5 éves koráig (ha jól emlékszem) pelusos volt, és ha ráadnám csak azt fejezném ki vele, h ez természetes és nyugodtan bepisilhet éjjel, nem lenne ösztönzés benne(főleg h az oviba van egy beteg kisfiu aki ugy jár oviba h pelus van rajta egész nap 6 évesen, és a fiam azt hiszi h ez igy van jól nem akarom ebben a tudatban hagyni őt.) de köszönöm a tippet..

Meso! bevallom amikor hasi uh-n voltunk Gáborral azt mondta a dokinő, h a vesevezeték nem a veséjéhez csatlakozik hanem bele egy rövid szakaszon, de ezt nem tudták be anak h éjjel besil. állitolag fejlődési rendellenesség..ezér t is nem emlitettem meg idáig. ezt. Csütörtökön tervezem a dokihoz menetelt de előtte felhivom és majd eldönti mikorra hiv be..

Kinga! 4,8o????????te jó ég..nem irigyelem az anyukát, tuti nem volt egyszerű a terheség sem a szülés neki. bizonyára császáros volt..Én megelégszem egy 3,6-nal is meg szerintem itt mki igy van vele..
Biztos lesz jó megoldás a sielésre..


képzeljétek ma volta m állásinterjun, ugy éreztem én leszek a "befutó", és rákérdeztem h mikor lehet kezdeni azt mondták h az orvosi alkalmassági után..mire én megkérdeztem az miből áll (mert mindenhol másból ), erre közölték vérvétel, tüdőszűrés..bumm neki..utóbbira tilos menni ha jól tudom előbbiből meg szerintem kiderülne ha terhes vagyok..igy meg nem tudom h mi lesz, mert a munkanéküliből aligha fogunk megélni meg a párom kevéske fizujából. ..elszomorodtam..

most megyek mert vmi ebédszerűséget kéne készíteni mivel még csak most nemrég értünk haza..

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok Csajok!

Nekem ez a pici lesz az első babám, ezért nem tudom, hogy az normális, ha volt ma egy pici halványbarna folyásom.Olyan 12 felé, de azóta semmi.
Lehet, hogy sikerült vmi gombát összeszednem?

Daligra: Most jól felhúztam magam :(
Pedig olyan szimpi volt a doki.
Holnap csak délig dolgozom, utána tuti felkeresem és megcsináltatok minden tesztet.
Jól tudom, hogy vérvérvétel és Uh-t csinálnak csak?
Esetleg priviben is zavarhatnálak néhány kérdéssel?

Megyek próbálok kicsit lenyugodni.
Később még benézek.
smaragd85
Tác
 
 


Smaragd,
össze is szedhettél valamit, nekem is volt ilyen barnázásom, de a doki azt mondta nem a méhből jön, hanem a hüvelygyulladástól van. Hannánál is volt, akkor is volt valami fertőzésem, mindkétszer kaptam rá kúpot.Remélem igaz volt.
De lehet progi hiány is, amire gyorsan kellene gyógyszer, úgyhogy minél előbb lásson orvos.

Soha nem lesz vége a mai napnak :roll: :( .

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Ranita: Köszönöm a gyors választ.
Kicsit megnyugodtam és remélem holnap 2ig nem lesz nagyobb baj.
Sajna a páromnak kellett ma a kocsi és gyalogosan baromi messze van a doki.Plusz az enyém csak holnap délután rendel.

Csilla: Sajnálom, hogy az eü. alkalmassági miatt csúsztál le egy munkahelyről.

Undorítónak tartom, hogy ennyire kiszolgáltatottak az emberek a munkáltatókkal szemben.Szépen megkerülik a törvényeket ezzel az amúgy jogilag fair eü. alkalmassággal.
Szerintem ez is egyfajta diszkrimináció.
Valamelyest a munkáltatókat is megértem, de undorító ez az eljárás.Tisztelet a kivételnek, akik nem amiatt kérnek alk.vizsgálatot, hogy kiszűrjék a kismamákat és más enyhébb betegséggel rendelkezőket.
Sajnos tartok tőle, ők a kisebbséget teszik ki.
smaragd85
Tác
 
 


smaragd!

részemről a vizsgálatok miatt tárgytalan, a párom viszont azt mondja szerinte kivitelezhető..holnap utána jár és többet tudok modnani addig nem.

tudod ez már nem az első interjum volt, anno a fiam előtt is munkanélküli voltam..(ez már csak igy van..nálam sok minden ismétlődik), és nem egy helyen megkérdezték h van e gyerek, tervezek e többet, ki vigyáz rá ha beteg lesz stb..na ez is mind diszkrimináció szerintem..dühitő az biztos!

A lányom igazi hős volt, kihuzták a fogát, szegénykém ugy látszik számára az érzéstelenitők semmit sem érnek, igy mindent érzett..megszakad a szivem komolyan..már annyi rémséget éltünk át, én nehezen viselem ezeket, szerintem tul érzékeny is vagyok ha róluk van szó........ :?

szép estét mkinek!

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Mara, végre!!! Szóval csak mértékkel, de ehetők. Én a saláta miatt puffogok most, de megcsináltatoma toxoplazmát, meg a CMV-t aztán ehetek talán.

Anita, én nem is értem, hogy bírod. Az is nagyon fura sztem, hogy pont az elején kellene nagyon-nagyon vigyázni, de csak a 12.-16. héttől van rá törvényi lehetőség.

Csilla, a vérvételből nem derül ki a terhesség, csak ha kimondottan kérnek hcg szintet is (amin nem lennék meglepődve). Viszont a tüdőszűrő az necces. Én bankban dolgoztam eddig mindig, ott is mindig kérdezték, hogy szülök-e még, és ki vigyáz a fiamra, mert táppénz, hááát, az nem nagyon van.
Nem császáros volt a kis óriás. Megszülte 4,80-nal az anyuka, és ez a 3. fia volt már, sorrendben 4,40-4,60-4,80. Mondjuk, az anyuka is volt kb 185 centi és nem volt kövér, de nagy volt. De másnap már sétált simán. Én csak lestem...Bendi 2 hónapos volt, mire 4,80 lett... :shock:

Jó éjt mindenkinek!

K.

Smaragd, én a barnázásomra Utrogestant kaptam. Menj el dokihoz holnap, nem lesz baj :)

Kép

Kép
 
 


Sziasztok lányok!

Sajnos a tegnap esti UH-on 16mm-es üres petezsákot találtak. 5 nap alatt a duplája lett, de üresen.
Én kisírtam a szemem és a lelkem, nem volt erőm jönni!

Aztán reggel csak felhívtam a dokim, bementem a klinikára és ott megtalálták a szikhólyagot!!!! Elvileg minden oké, bár 6+4hét helyett azt mondták, hogy 5+0 ma!

Nagyon remélem, hogy jövőhéten már tényleg mutat valamit magából, mert 3. hete parázok!

Bocsi, de még fel kell dolgoznom a dolgokat!
Holnap jövök, és akkor vissza is olvasok ígérem!

Remélem mindenkinél minden oké!!!!
Jó éjt!

Üdv: Gaby

KépKép
gabalex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok, rég voltam, kb 1 hétig nem volt netünk...
Igyekeztem nagyjából visszaolvasni, de írni már nincs nagyon energiám.

Csak annyi, hogy Gaby, örülök hogy megtalálták a szikhólyagot!!!! szuper!:)

Külföld: én nem tudnám elképzelni hogy külföldön éljek. Na nem azért, mert annyira szeretem ezt az országot, hanem a családot, rokonságot nem tudnám itthagyni....Anyuék totál odavannak Gveniért, kilennének ha kimennénk külföldre, és nem láthatnák hetente az unokát.

Röviden rólunk annyi, hogy tegnap voltam dokinál, minden rendben van, hallottuk a kis szívdobogást:) de sajnos nem mérte le a doki mekkora, és nekem meg utólag jutott eszembe. Ma vagyok 6hetes+1 napos. Legközelebb 3 hét múlva megyek, addigra meg kell csináltatnom az első labort.
Én ma először voltam rosszul, többször émelyegtem, meg volt kicsit hányingerem is. Na meg napok óta állandóan éhes vagyok, és eszek is sokat...nah, ez nem lesz így jó, nem szeretnék sokat hízni..

Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Visszaolvastam, de majd később írok mindenkinek, mert mindjárt ébresztenem kellene a Hannát.

Szóval minden ok velünk :D :D :D , annyira örülünk. Már 25 mm volt tegnap tesóbaba és mozgatta a lábát. Nagyon édes volt, már van baba formája is :D , nagyon nagyot nőtt 2 hét alatt én csak néztem :D .
3 hét múlva 12 hetes uh a kórházba, egy hónap múlva meg a magánba kell mennem. Ma elmegyek védőnőhöz és csinálok vonit is :D .

Majd jövök még :D .

Kép

Kép
 


sziasztok!

Gaby nagyon izgultam ám érted..de örülök h nem adtad fel és a doki megtalálta a szikhólyagot! ne idegeskedj, mert az tényleg nem használ, próbálj megnyugodni! párod h fogadta?

HIlisdeli!

téged is utolért a rosszullét? kiváncsi leszek nálad meddig tart,..én azt hiszem tul vagyok rajta, már nincs hányingerem, meg szédülni se igazán szoktam..egyetlen bajom van..ami nem is kicsi már most leszakad a derekam alig birtam ülni meg állni tegnap..hihetetlen!

holnapra kaptam időpontot a dokitól, igy már holnap estére többet tudok én is mondani! h fogom kibirni addig????????Párom felvetette h bejönne a vizsgálatra, h megnéze a babát uh-n de mivel még ugy tudom hüvelyi igy ez számomra kellemetlen lenne igy lebeszéltem szegénykémet..majd csak utána jön be, így legalább mindent elsőkézből fog hallani..

KInga! nekem is volt egy ismerősöm aki szintén kb 19o magas volt, és erős testalkatu, nem kövér- meg a párja is hasonló paraméterekkel és mindkét gyerek 4 kg felett született.. nem irigyeltem..A fiam ugyan 3,60-nal született viszont egy hónaposan majdnem 5 kg volt.. borzasztó jó étvágya volt és sűrűn akart cicit..én meg az igény szerinti szoptatás hive vagyok.. Drága Gáborom, viszont ugy nézem lemarad az ovistársaitól mert szerintem nincs meg a mgassága 6 éves korára..mondjuk annyira nem aggódom, mert biztos behozza a lemaradást..

szép napot nektek, megyek kicsit takaritani, meg még keresgélek a neten vmi hasznosat..

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Most esett le nekem,hogy már milyen ,,öreg" terhesek vagyunk,hogy megy az idõ.Láttátok,megalakult már az októberi topik is?????????

gabalex:jól rád ijesztett ez a picúr,tudod,hogy körülbelül mikor foganhatott?az 5 hetes terhesség az reális?

Én nem nagyon tudom,mi az,amit nem szabad enni :shock:

Mondjuk,úgy vagyok vele most,hogy örülök,ha valamit meg tudok enni.A meleg étel egyáltalán nem kell,csak kiflit eszem.úgy várom már a 12.hetet,hátha akkor elmúlik....

smaragd:azonnal irány a doki szerintem.A barnázás nem jelent rögtön rosszat,de kell ellene tenni!valószínû,utrogestánt kapsz rá,és hamar elmúlik

kinga:köszönöm a tippet.vettünk tegnap echinacinat (8000ft :shock: volt),de nagyon jó!már tudtunk aludni is.

Tudom,ez még messze van,de szerintetek császár után szülhetek természetesen is?Azon gondolkoztam tegnap,milyen jó lenne...
meso81
Budapest X. kerület
 
 


Meso, ugy tudom lehet császár után természetesen szülni de ezt a doki látja, ő dönt.

az echineacia jó mi is használtuk csak borzasztó drága (legalábbsi most nekem mindenképp az).

kiváncsi leszek, nekem a doki felirja e ujra a utrogestant vagy már nem kell majd szednem..

én nem figyeltem bevallom h már októberi topik is van..tényleg megy az idő..........)

én nem nagyon figyelem h mit lehet enni, nem is hallottam róla csak itt a topikunkban, de mivel állandóan éhes vagyok, azt eszem amit találok..kb egy órája reggeliztem de kilyukad a gyomrom már korog...

megyek si keresgélni............)))))))))))))

Kép

Kép

Kép
 


Én nagyon béna vagyok.bemásoltam a vonalzómat az aláíráshoz,most pedig minden angolul jelenik meg
meso81
Budapest X. kerület
 
 


A vonalzómat pedig nem mutatja,ezt nem értem...
meso81
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok,

most találtam rá a topikra, s gondoltam becsatlakozom hozzátok, ha még elférek itt :-)

Mi is szeptemberre várjuk az első babánkat, 7 hetes a törpe. Bevallom őszintén eléggé izgulok,bár nem tudom valójában mitől is tartok....

Elsősorban örülnék, ha nem kínozna egész nap ez a szuper gyomorfájás és hányinger. Kipróbáltam már a gyömbéres cuccokon kívül a kólán át a reggel felkelés előtti keksz-evést, de semmi nem használ. ( Még a rókázás sem...)

Van valami jó ötletetek?


köszi!
Dia
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Volnaló segítség: Ezek szerint már sikerült kódot generáltatni. Álltalában 3 véle jelenik meg. Csak azt kell bemásolni, ami így néz ki :

[url__________=http://www.nagyonbaba.hu]_________Kép[/__________________url]

Vagyi url-el kezdődik, és végződik. Ezt kell a profilban az aláíráshoz bemásolni. A _______ jelet azért szúrtam bele, hogy megjelenjen ;) Az az eredetiben nincs.

Szóljatok, ha még kell segítség!

 


Sziasztok!

Süt a Nap!!!!! Végre, végre, végre!!!! Én napfüggő vagyok :) Már nincs is semmi bajom :)

Bendegúz tegnap estére belázasodott, hurrá. :cry: Egész nap orvosi maszkban vagyok, meg megy a levegőfertőtlenítő...

Gaby, annyira jó, hogy nem adtad fel és másnap bementél a klinikára!

Anita, ti aztán jól beelőztetek :) 25 mm? :D AMúgy te hány hetes is vagy? Mivel nincs bébivonalzód, ezért folyton elfelejtem.

Csilla, nálunk a Bendi nagyon magas, már most 135 centi (6,5 évesen), de gizda. A lábai izmosak a jégkorongtól, de a felsőteste... Az összes bordáját látni, a csigolyái kiállnak, a karja két kis gyufaszál.

Mesó, én megkérdeztem a dokimat a hüvelyi szülésről, nálam mehet, ha más indoka nem lesz. A császár után azt hiszem, a heg vastagságát figyelik, és ha az elég vastag marad uh szerint, akkor szülhetsz természetesen. De vannak dokik, akik nem vállalják. Kérdezd meg az orvosodat, hogy ő hogyan áll hozzá!
Örülök, hogy bejött az útifű :)
Úgy kezdődik a vonalzód kódja, hogy [url ..... ? Mert a másikat nekem sem engedte.

Dia,szia itt! A barátnőm nagyon sokáig hányt, neki végül az orvosa javasolta, hogy egyen híg tejbegrízt, felkelés előtt. A férje kotyvasztotta neki mindig, és az segített. De ő akkor már a 6. hónapban volt.
Nekem a keksz bejött: sima Leibnitz vajas keksz.

Na, megyek, társasozunk egy kicsit a kisemberrel :)

Kinga

Kép

Kép
 
 


Dia: Üdv! Sajna azokon kívül, amit kipróbáltál nincs tippem. Próbáld ki a tejtermékeket esetleg... az is kicsit megemeli a cukrod... más tippem nincs...

Kinga: Nyugi! Minden rendben lesz a picikétekkel! Meg fog ő nőni elég nagyra ;)

Szerintem a súly nem számít annyira... én 2,5 kilóval születtem (korábban jöttem kicsit) és mégis megnőttem... na jó, nem túl nagyra, de ez többnyire nem zavar. :) Csak amikor a 7.-es tanítványom mellett magyarázok a táblánál, és 2 fejjel nagyobb :D

Ranita: Örülök a híreknek :) A PCO-s topikon már várunk ;)

 


Sziasztok!

Megjöttem a védőnőtől, kaptam egy halom beutalót, egy hónapom van rájuk. És a vizeletből megállapította, hogy kislány lesz :roll: :D .
Ja és azt mondta Hannának ne mondjuk el a 13-14-ig hétig. De én azt nem bírom ki, apával azt beszéltük tegnap, hogy elmondjuk neki, de most elbizonytalanodtam. Szerintetek?

Smaragd,
volt azóta barnázásod?

Csilla,
sikerült valamit kideríteni?
Sajnos az ilyen dolgokat szinte mindenhol megkérdezik és ez szemétség.
De ha meg nem szólsz és úgy vesznek fel, abból nem lehet baj?
És tüdőszűrűre semmiképpen ne menj!!!

Én a régi főnökömtöl nem barátságban váltam el, egy szemét volt. Amikor megtudta hova megyek dolgozni, felhívta a tulajt, hogy minek akar engem felvenni, mikor mi lombikozunk, úgyis elmegyek szülni és az akkor neki mennyiba fog kerülni. Ő meg elküldte a francba, azt mondta neki, hogy ő engem azért nem fog elküldeni mert gyereket akarok. Úgyhogy megnyugtatott akkor, ha úgy alakul, ő örülni fog neki és ne foglalkozzak senkivel.... Hát most majd kiderül :D :D :D

Gaby,
reméljük minden rendben lesz,csak bújkál az a bébi. És a 16mm-es petezsákra nem mondott semmit a doki? Hogy az pl. hány hetes terhességnek felel meg?

Kép

Kép
 


Hillsdeli,
ne is mond a kaját :roll: . Én is állandóan ennék, ma délelőtt már kínomban répát rágcsáltam :D .

Meso,
neked miért volt szükség császárra először?

Dia,
szia.
Szedsz valami terhes vitamint? Az is szokott a hányingeren javítani :roll: .
Voltál már orvosnál?

Kinga,
szegény Bendegúz :( .
Tegnap voltam pont 9+0. De mindjárt teszek fel vonalzót.
Szerintem is jó sokat nőtt, 15 mm két hét alatt, kis ügyeske :D .

Hófehérke,
köszi.
Mennék én, de még nem nyertem bebocsájtást :D .

Kép

Kép
 


Sziasztok,
köszi a tippeket, próbálkozom tovább! egyszer csak elmúlik! :-) :-)

ranita: Igen, voltam már dokinál, s Femibion-t is szedek. Az orvosom annyit mondott a hányingerre, hogy örüljek neki, hiszen a hányingeres mamáknál kevesebb az esély a vetélésre....
s majd elmúlik, ne aggódjak.
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


SZiasztok!

Mara, á, nem aggódom. Én is pici voltam, és én kimondottan nagy lettem. Azért az vicces lehet, hogy úgy magyarázol, hogy felfelé nézel :) Kíváncsi vagyok, engem mikor nő le a fiam: most a mellemig ér.

Anita, köszi a vonalzót :) Az első volt, amit megláttam, így most képben vagyok :)
Mi megvárjuk Bendivel a 12. hetet. Addig sajnos nagyobb az esély a bajra, és nem szeretném, ha neki ezt fel kellene dolgozni. Utána már csökken a baj esélye.
Fú, jó, hogy írtad a beutalókat, meg hogy egy hónap, mert én úgy elfelejtettem a belgyógyászatot! Nem kértem időpontot azóta sem, most gyorsan becsörögtem és egy hét múlva mehetek. :roll:

Dia, az én dokim is azt mondta, hogy ő örül a rosszullétemnek. Mondtam neki, hogy ezzel egyedül van... :wink:

Még mindig süt a Nap!!! Helyzetjelentést hallottatok a nyugati határszélről :lol:

K.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok Csajok!

Ranita: Szerencsére azóta nem jelentkezett újra, de azért megyek dokihoz.

Egy óra múlva már vizsgálni fog, remélem minden rendben lesz.
Amint hazaérek megírom az újabb fejleményeket.

Az a fránya rosszullét.Én eddig nagyon büszke voltam magamra.
Semmi rosszullét.Csak a melleim nőttek (nőnek) mind a bolondgomba, pedig eddig se voltak kicsik :)
Plusz hihetetlen érzékeny lettem a szagokra.Mondtam is a páromnak, h drogkereső kutyák helyett nyugodtan alkalmazhatnánk engem a reptereken :D
Erre tegnap este 8 körül rettentő gyenge lettem, hányinger kerülgetett.Ma meg egészen 12 jól voltam.Utána megkívántam egy kis spenótos, zöldséges tésztát.Megcsináltam, de már enni nem tudtam belőle.
Hol éhes voltam, hol hányni akartam 2percebként változott.
Azóta ettem egy isteni zöldséges,sonkás pirítóst :D
Hála az égnek azóta megint szép az élet.

Doki után jelentkezem
smaragd85
Tác
 
 


Érdekesek ezek a tünetek... nekem múlóban vannak már, csak néha-néha jelentkeznek, és már az orrom se kerget az őrületbe....már a mellem sem annyira érzékeny... kicsit bánom is, hogy múlóban ez a rész, mert engem megnyugtatott, hogy minden rendben...

 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron