Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Kedves Yusz, köszönöm a hiányolást!
Valóban főleg olvasó üzemmódban voltam jelen. Ennek többes oka van, de elsődlegesen az, hogy sikerült elhelyezkednem, és így már kevés időm maradt a babanetezéshez. Babaprojektről még nem mondtunk le, bár úgy tűnik ő igen, mert nem jön össze.
Még talán van egy kevéske időm.
Pussz
mindnekinek jó pocakosodást.

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
 


Andi!
Köszi! :lol:

Judy!
Gratulálok, tényleg szerencsétek volt!
Még én kivárok, hátha...
De dec vége felé elindítjuk a hitelkiváltást. Muszáj lesz. :(
Nálunk is végre mindenki ment suliba és oviba, múlt héten itthon voltak, mindenki beteg volt.

kukucsi!
Drukkolok a baba projekt sikeréért!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek,megvan az integrált teszt eredménye, és negatív lett! :)
Úgyhogy szerencsésen megúsztam a magzatvízmintavételt.

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 

 
 

Sziasztok,

Andi,
Gratula az eredményhez. Látod, feleslegesen izgultál, minden a legnagyobb rendben van.:lol: :lol:
Yusz,
Drukkolok nektek a kiváltáshoz. Bár, remélem azért el tudjátok majd adni ti is.
Amúgy hogy érzed magad???Hogy viseled így ötödszörre??? :wink: :wink:

Tegnap este voltam dokinál rákszűrés ismétlésen, mert az előző P3 lett. 3 hét múlva lesz eredmény. Beszéltem vele a babáról is és mondtam neki, hogy a hőgörbéim alapján nem minden van rendben szerintem. Azt ajánlotta, hogy a következő ciklusban (révén lassan 38 leszek) nézzük meg a hormonjaimat és majd akkor kiderül, hogy mi a helyzet. Januárban meg végigköveti a ciklusomat uh-on és majd meglátjuk, hogy van-e megfelelő peteérésem (amúgy szerintem nincs)Ha nincs akkor lehet stimulálni closty-val ahogy Izánál is tettük. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Helo Andi!
Örülök az örömödnek! :-)
Csak így tovább! :-)
További jókat!
babus66
Budapest
 
 


Sziasztok lányok!

Eltűntem picit, mindenki beteg volt a családomban. A gyerekek először, legvégére meg én. Annyira elfáradtam az ápolásban!
És még csak most jön a tél!
Fogtok oltatni influenza ellen?

Andi,
nagyon örülök a híreknek!! Nem véletlenül most jöttem megnézni a topicot, emlékeztem rá, hogy mostanában lesz eredményed. Mostmár megnyugodhatsz végre!!!

Judy,
A hitelekkel kapcsolatban:
nagy szerencse, hogy egyáltalán valaki megvette a lakásotokat! Ebben a mai világban csoda, hogy valaki mer hitelt felveni.
Nekünk ugyan forint alapú van, de nem egy jó érzés, hogy majd 10 év múlva miénk lesz a lakásunk. :(

Yusz,
még régebben kérdezted, hogy egy suliba járnak -e a fiúk. Nem. Egyik felsős, a másik meg alsós és hiába egy iskola, két helyen van. És még a kicsit semmi képpen nem engedném egyedül járni, a nagyra meg rábízni nem merem.
Így nekem egyenlőre a reggeli iskolába jutás a legnagyobb félelmem szervezés terén. A férjemnek sajnos 3/4 7 -kor el kell indulnia otthonról, másra meg nem számíthatok.

Hogy álltok a terheléses vércukorral? Én hétfőn megyek, előre élvezem. :x
Sajnos mindkét terhességem cukorbeteg közeli volt. Szerencsére elég volt a diéta, nem kellett szurkálnom magam. Most abban bízom, hogy mivel nem híztam semmit eddig, el fogom kerülni. De az orvos nem bíztat semmi jóval. :(

Vigyázzatok magatokra!

Bea

KépKép

KépKép

KépKép
bea720818
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszönöm,hogy így szorítottatok értem! :)
Dec 15-én megyek legközelebb genetikai uh-ra, aztán szív uh-ra, és a végén a genetikai tanácsadóba. Gondolom ott is megerősítik majd,hogy tényleg nem kell a magzatvízmintavétel.

Emese, mi újság veled? Hogy álltok a vizsgálatokkal?

Judy, hajrá 5. babóca! :D Jövőre tuti össze fog jönni Nektek! :lol:

Bea, terheléses vércukormérés nálam majd csak január vége- febr.eleje körül lesz esedékes. Zsófi lányomnál nem volt semmi gond, remélem,hogy most sem lesz.
Drukkolok majd, hogy minden rendben legyen! Írd meg feltétlenül az eredményt!

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Szia Noviandi!
ma voltam az utolsó vérvételen, 14.-én jön az összefoglaló/értékelő konzultáció. na, akkor derül ki, merre tudunk tovább menni, s hogy milyenek az esélyeink. Hűdekíváncsivagyok! . :roll:
Te Kedves Andi ? Hogy vagy ? Miklulás megy felétek ? :-)
Persze esőben hó nélkül... na mindegy... ehhez minden évben egyre több fantázia kell...
De az van szerencsére.
Hétvégén az karácsonyi ajándékok nagy részével meglettünk. :-)
Egy csomó takarítás van hátra, meg főzéselőkészület. meg.... lakásdíszítés... :-)
Ti szoktatok, vagy inkább "csak" a karácsonyfát ?
Na légy jó és vidám, s főleg egészséges! :-)
E.
babus66
Budapest
 
 


Szia Emese!

Drukkolok, hogy minden rendben legyen Veled! 14-e meg már mindjárt ittvan! :lol:
Köszi mi megvagyunk, 15-én megyek a 18 hetes uh-ra,lesz genetikai, és szív uh.Már úgy várom,hogy lássam ismét a babócát, mert utoljára a 12. héten láttam. Hátha már a nemét is megtudhatjuk majd, persze ha a baba is úgy gondolja. :D
Persze,hogy jön a Mikulás! :lol: Lányom már várja nagyon. Holnap az oviba is benéz. Ajándékokkal még elég gyéren állok,de a lánykámnak már megvan minden.
Takarítást, főzést ne is mondd! És sajnos nem fogok tudni előtte szabin lenni,pedig nagyon kellene 1-2 nap az előkészületekre.
Ma iszonyúan eláztam, és ha jól hallottam egész hétre ilyen esős időt mondtak.

Többiek, mi van veletek?

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki elmaradt, készülődés a karácsonyra?? :wink:

Mi betegeskedtünk egy sort, kezdte Gina lányom, hazahozott az oviból valami nyavalyát, rögtön elkapta a kicsi és természetesen utána én.

Emese! Drukkolok a holnaphoz!!! :wink:

Andi! Neked meg a holnaputáni uh-hoz! Nagy eséllyel már látható lesz a pici neme.
Legalábbis nekünk mindig a 18. hetin derült ki.

Nekem is volt uh egy hete, csak amolyan ellenőrzés féle. Minden rendben van a csajszival, vagyis megerősítést kaptunk, hogy jön a negyedik lányunk. :lol:
Szegény fiam és férjem már totál elnyomásba kerülnek. Most már totális lesz a nőuralom. :lol: :lol:

Bea!
Mi helyzet vércukor ügyben?? Remélem jó lett az eredmény!

Judy! Van már valami eredmény? Teszteltél azóta?
Párod hazajön karácsonyra?

kukucsi!
Az jutott eszembe, hogy vehetnél barátcserje kapszulát, az esetek 80%-ban babásodással végződik!!!!
Én vagyok rá az élő példa és Judy is igazolhatja, egyik topictársunk is így lett hosszú idő után babás.
Veszteni való nincs, 3 hónapig kell szedni, én az első hónap után már megfogantam.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Yusz,
Sajnálom a betegeskedést és jobbulást. :oops: :oops:
Most hogy szüneteltetjük az ovit minden ok itthon, nincsenek bacik. Remélem így is marad karácsonyig. :lol: :lol: Na meg utána i. :lol:
Örülök, hogy minden ok a babócával. :lol: Nevet találtatok más?
Emese,
Holnapra mennek a drukkok. Majd gyere mesélni.:D :D
Andi,
Kiváncsi vagyok ki lapul a pocakodban. :lol: Drukkok neked is mennek csütörtökre. :lol:
Bea,
Hát igazad van, marha nagy mázlink volt az eladással. Amúgy álmodni sem mertem volna hogy valaki megveszi. De olyan jó érzés hogy decemberben már nem vontak le 83000ft-ot. :lol: :lol:Milyen lett a terheléses cukrod??
Kukucsi,
Tényleg úgy van ahogy Yusz mondja. Egy topic társunk évekig próbálkozott a 4. babával, majd elkezdte a barátcserjét és a vénusz cseppet és a 2. hónapban babás lett. Én is szedem, bár én sajna nem lettem babás, de ami késik nem múlik. Nem adom fel. :lol: :lol: Sajna ez már a korral is járhat hogy nehezebben esek teherbe. 3 prücsök azonnal összejött, Iza már closty-val, de a lényeg hogy itt van.

Nekem meg megjöttek a hormon eredményeim és minden rendben van, annyi amennyinek lenni kell. Kiváncsi leszek a 21. napi progeszteronra. Ha az megint alacsonyabb lesz, akkor simán tudjuk orvosolni a problémát a closty-val. Nagy baj nincs nálam az tuti, csak már nem olyan minőségű a peteérésem, mint régen. A ciklusaim viszont teljesen normálisak, sőt napra pontosan 14 naposak a luteális szakaszaim. Ennek nagyon örülök. :lol: :lol:

Apa pont peteéréskor jön haza. Eddig úgy néz ki pénteken indul, szombatra ér haza. Az lesz a 13. napom. Tökéletes időzítés egy kislányra. A 15. nap pedig a kisfiúra. Mindkét nem megkapja majd az esélyt. :lol: :lol:
Bár ő még mindig kitart amellett hogy kapuzárási szindrómában szenvedek, ezért szeretnék még gyermeket. :lol: :lol:

Hogy álltok az ajándék vásárlással??Én még mindig nem vettem meg egy csomó mindent. Pár játék már megvan, de a zöme még hátravan. :oops: :oops: A nagyok okozzák a legnagyobb fejtörést. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Ez jól hangzik!! Akkor karácsonyra hajrá a babagyártás! :wink:

Én nagyjából már mindent megvettem, anyuék még hátra vannak. Viszont a kaja vásárlás meg jövő hétre marad és az sem lesz kevés.

Idén nagyon kímélő üzemmódban fogom előadni a vendéglátást, már lassan nem is férek a mosogatóhoz.
Illetve a karom nem elég hosszú és a hasam jól eltol onnan. :wink:
Azért élvezem, mert mindig valaki ellök onnan, hogy rossz nézni mit bénázok. Így nem én mosogatok. :lol:

Megvan már a csajszi neve: Noémi.

Idén már szerencsére nem kell mennem dokihoz, csak januárban. Viszont akkor valószínűleg kapom a beutalót uh-ra.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat! A genetikai uh-n minden rendben volt, a baba minden mérete megfelel a terhességi hétnek. A szív uh-n kicsit csalódott voltam, mert úgy feküdt a baba,hogy elég sok részletet homályosan látott a kardiológus, így visszarendelt 3 hét múlva január 4-én. Azt mondta, amit látott a kicsi szívéből azzal minden rendben van, de ő van annyira lelkiismeretes,hogy csak akkor meri nyugodt szívvel kijelenteni,hogy minden ok, ha szépen látja is az uh-n.
Baba nemét sem tudtam meg, pedig a doki nagyon lelkesen nézegette, de hiába, tényleg nagyon befelé fekszik lábai összezárva, úgyhogy esélytelen volt. :) Mindegy, van még elég időnk megtudni!

Yusz! Gratula Noémihez! :lol: Cukorterheléssel minden rendben volt? Én most már előre parázok ettől is.

Judy! Drukkolok,hogy férjed hazaérkezése meghozza a várva várt babát. :lol:
Ajándékvásárlással én még sehogy sem állok.Sajnos még 23-án is dolgozok, és nálunk a december eleve is nagyon hajtós. Talán most szombaton eljutunk néhány boltba.
Vasárnap elmegyünk 3 napra Zalakarosra wellnessezni. Már úgy várjuk! Kicsit feltöltődünk karácsony előtt.

Emese jelentkezz! :lol:

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok lányok!

Noviandi,
örülök, hogy rendben van minden!!! Ezt a szív UH-t te kérted? Van valami oka, vagy csak megnyugtatásképp? Vagy még egy igazolásként a Down - kór kizárására?
2. gyermekemnél nekem is csináltak a SOTE-n, mert olyan későn jutottam el a genetikára, hogy nem csinálták már meg az amniot. És ezért nézték meg a szívét, mert ha nem találnak eltérést, az már egy megnyugtató jel. Kb. 1 órát tartott, nagyon alaposan lemértek és megnéztek mindent.
Nagyon lelkiismeretes a dokid!!!!

Én lecseréltem az enyémet, mert csak a pénzt nyeli, tenni meg nem tesz semmit. 11 lett a kétórás terheléses cukrom eredménye, ami igen magas. Kétségbeesve hívtam, hogy mi legyen. Azt mondta, hogy próbáljak keresni magamnak egy dietetikust, ha nem találok, akkor majd ő keres valakit. Telefonálgattam fűhöz-fához, de mindenhol azt a választ kaptam, hogy ez annak az orvosnak a dolga, aki elvállalta a gondozásomat. Hát ...nem keresett. Én nem hiszem el, hogy én vagyok az első ilyen jellegű problémával küzdő kismamája és nincsen egy bejáratott orvos, akihez küldhetne. És erre rátett egy lapáttal, amikor közölte a szülés árát. Majdnem leestem a székről.

Egy ismerősöm ajánlotta az övét, egy fiatal orvost a SOTE-n. Felhívtam és 3 perc beszélgetés után már volt időpontom egy dietetikushoz aznapra!!, majd este hozzá. Örülök, hogy mertem váltani, mert egy ideje már érlelődött bennem a gondolat.
Most kaptam egy hét haladékot, hátha segít a diéta, ha nem, sajnos inzulin kell.

Judy,,
nem fogsz unatkozni karácsonykor! :wink: Sok sikert hozzá!!

yusz,
klassz családod van, hogy ilyen segítőkészek!!!!
Szép nevet választottatok! Neked milyen lett a cukrod?

babus,
megvannak már az eredmények?

Vigyázzatok magatokra!

Bea

KépKép

KépKép

KépKép
bea720818
Budapest
 
 


Sziasztok!

Andi!

Örülök, hogy minden oké lett az uh-on. :D
Érdekes, nekem sem tértek sosem ki a szívre ennyire, egyik gyereknél sem.

Bea!

Köszi! :wink:
Nekem 1 órás cukor vizsgálat volt, éhgyomira 4,9 evés után egy órával 4.5.

A 11 tényleg sok, nem is hiszem el, hogy a doki nem hajlandó valamit tenni.
Hol fogsz szülni? Esetleg a kórházban nincs dietetikus???

Sajna nálunk megint beütött a krach, Niki egész éjjel hányt, Gina még mindig köhög, nem fogunk karácsonyig kilábalni az már biztos. :evil:
Ráadásul a laptopom vincsije is beadta a kulcsot, most a férjem gépéhez kuncsorogtam, de ha itthon van, nemigen jutok hozzá.

Remélem azért karácsony előtt még tudok jelentkezni.

Vigyázzatok magatokra és a picikre a nagy vásárlásokban!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Bea!

Én pécsi vagyok,és nálunk a Klinikán a 35 éven felüli kismamákat alapból elküldik szívuh-ra. Engem ez nagyon megnyugtat,mert tényleg azt látom,hogy sokkal alaposabbak az "idősebb" kismamákkal. Remélem január 4-én mindent szépen látni fog, és teljesen meg fogok tudni nyugodni.
Szerintem is mindenképpen cseréld le a dokidat, ha ennyire sehogy sem áll hozzád. Ha nem titok mennyit kér a szülésért?
Milyen diétát kell csinálnod? Nem ehetsz szénhidrátot? Remélem sikerül elkerülnöd az inzulinozást!


Yusz!

Jobbulást a kicsi lánykáidnak! Zsófi nálunk is több napja iszonyúan náthás, és köhécsel,de a közérzete jó,és semmit nem látok a torkában. Remélem hamar kilábal belőle.

Emese nem fog jönni többet, sajnos nem lehet gyermeke. Remélem nem haragszik,hogy ezt megírtam Nektek.

Holnap elutazunk 3 napra wellnesselni Zalakarosra, kicsit feltöltődünk az ünnepek előtt. :lol:

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Lányok! Én már valószínű nem leszek mostanában, szóval mindenkinek nagyon-nagyon

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok!


Gyógyulgassatok, élvezzétek az ünnepeket sok-sok vidám boldog percet kívánok és persze ajándékokat!!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Én is Áldott, Békés Karácsonyi Ünnepeket kívánok!

Holnap végre nem kell mennem dolgozni, így egész nap takarítani fogok, illetve az ünnepi kajákat készítem elő. :)

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


ÉN IS KÍVÁNOK MINDENKINEK BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET! :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Lányok,

Hova tűntetek???Kivel mi újság??,Babások hogy vagytok???

MÉG nem babások, csináltam egy topicot az anyatanyán "40 körüli babára vágyók" címmel, ha gondoljátok csatlakozzatok. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Szia Judy, én is látom,hogy lassan halódik ez a topic.
Nem tudom a többiek merre vannak. :(
Mi jól vagyunk, babócak növöget, most egy kicsit nyugisabb időszakban vagyunk.
Cukorterheléses vizsgálat majd csak január utolsó hetében lesz esedékes, aztán február első hétvégéjén megyünk 4D-s uh-ra, hátha megmutatja nemét is a babóca.
Különben meg dolgozok ezerrel, hétfőtől új főnökőm lesz. Kíváncsi vagyok rá,hogy mi lesz, bár én már túl sokat nem fogok vele együtt dolgozni. :lol:
Az anyatanyára csak nem babások írhatnak? :(

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Szia Andi,
De jó, hogy jelentkeztél. Olyan jó idősebb anyukákkal beszélgetni, akik nem nézik hülyének az embert.

Örülök, hogy minden rendben van veled is és a picivel is.
4D miatt irigykedek. Én imádtam. Izával 3x is voltunk. :lol: :lol: És jövő hét pénteken én is megyek az unokahugommal 4D-re. Nagy lázban vagyok miatta. :lol: :lol: Pedig nem is az én babám. Ráadásul, ha a párja nem megy be vele szülni, akkor én igen. :lol: :lol:

Jól bírod a melót.Én Bazsinál majdnem végig dolgoztam. Azt hiszem a 34. hétig. Dani ugye már akkor jött amikor otthon voltam.Barbinál viszont a 20. héten már nem tudtam ülni. Olyan nagy pocakom volt, hogy állandóan nyomtam. Így jobbnak láttam otthon maradni.Ugye többedik babánál már nagyobb a pocak és kényelmetlenebb az ülés.De nem bánom, mert kiélveztem a szülésig a napközbeni egyedüllétet. :lol: :lol:

Dehogy csak nem babások csatlakozhatnak. Gyere nyugodtan te is, ha nem zavar a nyavajgásunk, hogy miért is nem jött még össze a baba. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Szia Judy, 4 D-s uh-t mi is várjuk nagyon, Zsófival is voltunk, tényleg nagy élmény látni a babócát. :)
Nem semmi, lehet,hogy még szülni is bemész az unokahugoddal?

Munka: Mostanában én is az vettem észre, hogy nem jó, ha sokat ülök egyfolytában. A baba medencevégű fekvésben van, és szerintem szegényke lábait nyomhatom, ahogy ülök a melóhelyen. Így többször fel kell kis időre állnom.
Most már gondolkodom,hogy mi legyen a végdátumom, mert azért a melóhelyen sem utolsó pillanatban szeretném bejelenteni.
Zsófival én a 30. hétig melóztam, most nem tervezem addig.
Aranyos vagy, hogy csatlakozhatok az anyatanyára, de mégis úgy gondolom,hogy inkább nem,mert akik még most várják a babát, azokat rosszul érintheti az,hogy tudják,hogy én meg már a hónapokat számolom,hogy mikor tarthatom kezembe a babát.

Ti most hogy álltok e téren? Orvosilag nem jön össze valami?

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Köszi kérdésedet, én decemberben voltam hormonvizsgálaton. A 3. napi hormonok jók lettek, örültem is neki, mondom apa karácsonykor itthon van 3 hetet, erre abban a hónapban nem volt jó pé-em, ez a 21.napi progiszintből kiderült, ami nem lett valami túl magas. Most januárban uh-ra járok 2 naponta. Doki nézi a pé-t.Szombat reggel már 19x15mm-es volt a tüsző, ami már nem rossz.Tegnap este csináltam egy ovutesztet, ami tök pozitív lett. Ma 11-re megyek megint, kíváncsi vagyok megrepedt-e?

Most azon mérgelődök, hogy pont most van tök jó pé-em amikor apa már nincs itthon. :roll: Ilyen a szerencsém. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Csajok, jár még erre valaki? :(

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Én igen, de senki nem ír. :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy, jaj de jó,hogy TE legalább ittvagy! Mi újság veled?

Nem akarom elhinni,hogy nincsenek 40 év körül babát tervezők, vagy negyven év körüli kismamák. :shock:

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Andi,
Megvagyok köszi. Ebben a hónapban kiderült, hogy ugyan van pé-em, de nem éretten reped meg. Így megbeszéltük a dokival, hogy ír fel nekem closty-t.Majd húsvét körül lesz itthon apa félidőben, így március végén fogom elkezdeni a gyógyit. :lol: :lol:

Gyerkőceim is jól vannak. Megvolt a félévi biziosztás. Dani 4,36 lett, Bazsi 3.3. Most mindketten matektanárhoz járnak, Bazsi mellé még fizika tanárhoz is. Dani meg februárban kezdi a felvételi előkészítőt.

Iza végre annyit mondott hogy "apa" meg "papa" meg "aja" az vagyok én. :lol: :lol: Na meg a "mámmá" az nagyon jól megy neki. :lol: :lol:

Barbi meg lassan visszamegy az oviba.Még pár hetet várok, de aztán nincs mese, mennie kell. :lol: :lol:

Én meg a felvételi lázában égek. Már kitöltöttem a jelentkezést és jövő pénteken megyek Pestre nyílt napra. :lol: :lol:

Nálatok mizu???Pocaklakó hogy érzi magát? :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy, hová felvételizel? Barbit, szerintem is vidd oviba,mert úgy neked is kicsit könnyebb lesz, legalább is napközben.

Zsófikám gyűri az ovit, bár már várja,hogy mikortól nem fogok dolgozni,mert megígértem neki, hogy párszor nem kell majd mennie. Nem hetekig, hanem pl. minden héten 1 napot. Így még kicsit tudunk együtt lenni , mielőbb a baba megszületik.
Pocaklakó úgy érzem, jól van. 30-án megyek az orvosomhoz, aztán jön a terheléses cukorvizsgálat. Most úgy gondolom,hogy február végéig fogok dolgozni, aztán pihizek.

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék....van itt még vki? :)
ditka
Szendehely
 
 


Szia Ditka!

Persze,hogy csatlakozhatsz! :lol: Én itt vagyok! :D

Írj kicsit magadról.légyszi!

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Szia Andi!

Köszönöm!:) Gratulálok a Pocaklakódhoz!

36 éves leszek augusztusban, van már egy 12 éves fiam. Úgy néz ki, hogy várandós vagyok :P, holnap megyek dokihoz, kb. a 6. hétnél tartok.
Nagyon boldog vagyok, de azért izgulok, mert már nem vagyok mai csirke.
ditka
Szendehely
 
 


Szia Ditka!

Drukkolok,hogy holnap minden rendben legyen a dokinál,és gratulálok. Ne félj, egyáltalán nem vagy még "öreg". Az én környezetemben többen 40 körül vállalnak babát, és ráadásul az elsőt!

Eddig nálam is minden rendben, és remélem így is marad. Sőt némely leletem szinte jobb is, mint a lányomnál volt, pedig akkor még 6 évvel fiatalabb voltam. :shock:

Írjál feltétlenül,hogy mi volt az orvosnál!

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Szia Andi!

15 mm-es petezsák, szikhólyaggal, jó helyen :)
Két hét múlva kell mennem megint.

Veled mi újság?

További szép vasárnapot!
ditka
Szendehely
 
 


Szia Ditka!

Nagy-nagy gratula! Nagyfiadnak elmondtátok,vagy vártok még vele?

Nekem most kicsit nyugisabb időszakom van. Március elején megyek majd a 30 hetes uh-ra. Pocakom egyre nagyobb, már kicsit fárasztó a munka.

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Andi, megmondtuk a fiamnak, ha minden rendben lesz, akkor októberben kap egy kistesót :). Mivel elég sokat vagyok rosszul, feleslegesnek gondoltam a "titkolózást". Arról nem is beszélve, h kamasz, átverni úgysem lehet, összerakja a dolgokat. Azt mondta ok, de lány legyen :).

Meddig fogsz dolgozni?
Írsz majd nekem a genetikai vizsgálatokról? Egy picit be vagyok tojva. Ezért is írtam ide, mert itt már tapasztalt 35 fölötti anyukák vannak :).

Megnyugtató babazenét nem szeretnél?

Vigyázz Magatokra!!!
ditka
Szendehely
 
 


De érdekes,hogy a fiad lányt vár! :) Szerintem is ennyi idős gyereknek már meg lehet mondani az elején, mert előbb-utóbb úgyis magától rájönne.

Február vége- március elejéig fogok dolgozni,és akkor még lesz kb. 2-2,5 hónapom a szülésig. A lányomnál is 30.hétig dolgoztam. Szerintem ennyi bőven elég.

A genetikai vizsgálat semmi különösből nem áll, felajánlják a magzatvízmintavételt, amit te "kiválthatsz" ingetgrált teszttel, ami egy vérvétel a 12. héten és a 16. héten. Ha megvannak az eredmények,akkor vissza kell menni a genetikára, ahol ha jók a vérvétel eredményei akkor kiadnak egy leletet,hogy a magzatvízmintavétel nem indokolt. Ha netán nem jók az eredmények, akkor viszont érdemes megcsináltatni a magzatvízmintavételt,hogy biztosra lehessen menni,hogy a babával minden rendben van.

Milyen babazenére gondolsz?

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Andi,
ilyesmire gondoltam:
"Számtalan kutatási tény támasztja alá, hogy bizony szükség van az ilyen zenei anyagokra. A gyermek jövője, énje, szelleme már a magzati, csecsemőkorban elkezd kialakulni. Az ezen az albumon található klasszikus művek mind a mai napig meghatározóak, nyugtató hatásúak, harmónikusak, hisz egy bizonyos szabály szerint komponálták őket. Kutatók már megállapították, hogy a parányi fülecskék előszeretettel hallgatják Vivaldi és Mozart lágy melódiáit. Bár a gyermek ilyenkor még az anya auráján belül él, nem csak biológiai de szellemi kapcsolat is létesül kettejük között. Az anya hasában eltöltött időszak a későbbi élet teljes megalapozása. Akik lelkiismeretesen akarnak gondoskodni gyermekük harmónikus fejlődéséről, azok a magzatot szép zenével kényeztetik, amihez teljesen alkalmas ennek a CD-nek a zenei anyaga.

A baba érvényre is juttathatja a hallott számok alatt, hogy neki mennyire tetszik, vagy épp ellenkezőleg. Ha sokszor hallja ugyanazt a dalt és kedveli is, miután megszületett, akkor is fel fogja ismerni kedvenc dalait. Bátran kijelenthetjük, hogy a pocaklakó az anyai aurában egy egyfajta, szellemi és spirituális kötődést kap magához."

:roll:
ditka
Szendehely
 
 


Ditka, tudom,hogy mi az a babazene, csak nem tudtam,hogy pontosan milyen CD-re gondolsz esetleg. Nekem is van 2-3 ilyen CD-m, most hogy írtál róla, elő is fogom keresni. Majd ha már nem dolgozom,akkor fogom naponta hallgatni őket, mert sajnos most mire este hazaesek örülök,hogy vacsit készítek, lányommal játszok kicsit, fürdés, aztán már szinte esek is be az ágyba. :(

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron