Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Mindenkit elkapott az újra tesztelés :lol: :lol: Én is ma még csináltam egyet és már akkor + volt mikor még a konról csík meg sem jelent :lol: :lol: Ha ez nem baba akkor komolyan diliházba kerülök mert ma már émelyegtem is :oops: :oops: Hormonzavarnál/nem jól beágyazódott terhességnél azt olvastam nem erősődik hanem halványul majd eltűnik a csík és megjön.Így kezdek meg nyugodni,hogy minden oké és tényleg csak nagyon korán voltam dokinál :)


Kor:Én 22éves(sem voltam 1 hét múlva töltöttem)mikor Zsófit szültem,Zsebinél 24 voltam
:) Mindig azt terveztem 30éves korom körül szülőm a 3.babát most 28 leszek szóval eddig a terv szerint megy minden :wink:

Dodi!Anyósod nem semmi én lehet pofán nyomtam volna!Ha túl hordod és január 1-jén szülsz akkor megnyugszik :twisted: :twisted: Végülis már jövőre lesz :lol:

Izisz!Aranyos a vonalzód!!!! :wink: :wink: Kicsit feledékeny vagyok neked mekkorák is gyerkőceid???

Barbcsi!Most költöztök?

Gigijo!Minden rendben lesz ha már nincs görcs és vér csak jót jelenthet :wink: :wink:

Ronika!Gratulálok a picihez!Sajnálom,hogy a másik nem maradt meg :cry:

KépKép
KépKép
KépKép
 
 
 
 
 


Hűha! Milyen sokat írtatok! :roll: :lol: :lol: :lol: :wink:

Üdv az újaknak! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kata
Igen, az anyagi helyzet nagyban meghatározza, hogy milyen eü. ellátást tudsz igénybevenni. Hiszen az anyagi helyzet határozza meg azt, hogy milyen biztosításod van, hogy az mit fedez, mit kell neked kifizetned. És elég drága az ellátás :cry:

Kicsidodi
Sajnos, manapság egyre gyakoribb a méhen kívüli terhesség :cry:
Sok az alattomos gyulladás, ami tönkreteszi a petevezetők nyálkahártyáját :cry: :cry: :cry:

Seraphim
Én szedek PCOS, IR miatt metformint évek óta.

Gigijo
Nem a két beültett embrió miatt, inkább a progeszteron miatt nagyobb ilyenkor az ember hasa... főként, hogy a lombikosok kapnak egy nagyadag progeszteronpótlást folyamatosan :wink:

Pozitív hozzáállás nagyon fontos! Fejben sok minden eldölhet!!!! És az anyai stresszet megérzik a babák!!!! Stresszhelyzetben romlik a lepényi keringés, a babához kevesebb oxigén, tápanyag jut!

Milyen fiatal a társaság! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Én az "öregebb" nemzedékhez tartozom... 34 múltam :oops:

Ronika
Nagyon szép a babád!

Hordozás
Jó dolog :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 


Tegnap munka közben rájöttem, hogy érzékenyebb lettem a szagokra... majdnem a műtőben hánytam el magam :oops: :cry:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 

 
 

Kata!

Kisfiam nyáron lesz 3 éves, kislányom most múlt másfél.

Dodi!

Tényleg kenguruval hordozol? Próbáltad már a kendőt, vagy más hordozókat? Nem szeretnék beleszólni, de a kenguru nagyon nem egészséges a babáknak. :( Vannak egyszerűen használható csatos hordozók is.


Anyósodhoz nem is tudok hozzászólni, az ilyenek mindig annyira megdöbbentenek...nem is értem..miért mondta?

Én a fiatalokhoz tartozom, kikérem magamnak a magam 33 évével. :lol:

Lombikbaba!

Nekem nem a petevezetőmmel volt gond, a megtermékenyített petesejt a méhem külső felébe a méhizomba volt beágyazódva. Gondolom nagyon közel lehetett a petevezetőhöz, mert azt is el kellett távolítani sajnos. Az első mk a másik oldalon volt a petevezetőben és tényleg valami gyulladás következménye lehetett. De ezek szerint jól megoldották, mert most csak onnan foganhatott a baba. :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Barbcsi!

Akkor valamit félreértettem! Még nem költöztetek át? Azt hittem húsvétkor sikerült, vagy mégsem? Mivel hordoztad, hordozod a kisfiadat?

Seraphim!

De jó! :) Még egy lelkes öko mama! :) Lemaradtam, vagy elfelejtettem, de hol is vagytok most? Milyen "nyaralás" ?

Ronika!

Akkor ezek szerint a másik bébi felszívódott ugye...? Sajnálom, de remélem nem vagy nagyon elkeseredve! Szép kép! ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Kata: szerencsére eddig sem volt görcs és még nem is véreztem, lehet kevertél valakivel ;)
eddig csak a mellem változott át "térképnek" -annyira eres lett :D


szerintem is fejben dől el, nekem itthon teljes a nyugalom, emiatt sem baj, hogy nem engedtek vissza dolgozni....de ezt lehet másik topicban írtam....nah, amikor a vérvétel is bizonyította a terhességet, akkor a mh.-emen "megkértek" menjek innentől kezdve táppénzre...
igazából csak jót tettek nekem, a tálalás nem tetszett, mert mellé körítették azt a szót, hogy "csökkent munkaképes vagyok valahol ilyenkor már" :)))

de itthon aemmi nyomás nem ér..és még az idő is gyönyörű :)....Jó hétvégét nektek!!! :lol:
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Jó reggelt!

Gratulálok az új tesztekhez :)

Nálunk az volt a terv, hogy 30 éves koromig négy gyerekem legyen, úgy látszik, ez teljesül, mert 29 leszek, mikor a baba születik :)

Én hordoztam, ha szükség volt, Gábort elég sokat, mert a lányokkal sokat játszótereztem nyáron, és Gábort akkor amazonas rugalmas kendőben kötöttem fel, később mei-taiban. Most szerintem kérek karácsonyra egy rugalmas kendőt a babának :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Kata!

Január 1-én ne szülessen, mert anyósom is aznap született, és nem akarom, hogy kicsit is rá hasonlítson a jelleme. :twisted: MEg nem vagyok nagy horoszkóp fan, de vhogy úgy jött ki, hogy minden bak ismerősöm problémás eset (saját maga számára is), úgyhogy ha egy mód van rá, nem szeretnék bak babát. :lol: (Bocsi a bakoktól :oops: )

Ízisz!

Nem hordozok. :wink: Azt a 3xfél órát hetente erős túlzás lenne "hordozásnak" neveznem. :lol: Többféle hordozót próbáltam Botonddal, a kendő nagyon macera volt, mert béna vagyok hozzá. :oops: :lol: A kengurumban úgy van Andor, mint egy meitaiban, az sem jó? :roll: Meg már tud ülni, akkor nem gáz, úgy tudom.
De akkor egy újszülöttnek javaslod a csatos hordozót? Pl. a Lilliputiét? Mert az szimpi. :wink: (Nekem olyan praktikus, hogy 15 mp alatt fel tudom csatolni :oops: ) Vagy újszülötthöz mindenképp rugalmas kendő kell? Én nemtom, újszülöttként nem hordoztam őket. Köszi. :wink:

Én "gázos" újkori mami vagyok, magassarkúban tologatom a többfunkciós babakocsit, a "Suttogó" módszerrel nevelt bébin eldobható pelus van, és ha úton vagyunk, kész bébikaját kap. Ha kell, akkor elektromos mellszívót használok, és cumink is van. :roll: :oops:
Igen, sajnos lusta vagyok és végtelenül hedonista. :lol: Tudom, hogy ezekből a témákból szokott vita lenni, és nem szeretnék itt újra belemenni. Én tiszteletben fogom tartani mindenki véleményét, szokásait...és mindig azt tartom szem előtt, hogy ahogy én is, mindenki más is a legjobbat szeretné a gyerekének. Ha valakinek így nem vagyok már szimpi, azt nagyon sajnálom, de ez az igazság (egy része) rólam. :roll: De még jófej is vagyok. :lol: :lol: :lol: :wink:
Bocsánat, h ezt így ideböfögtem, csak olyan felesleges, parttalan, időrabló vitákon vagyok túl, hogy nagyon szeretném ezeket elkerülni, és el is fogom. :wink:

KépKép

KépKép
 


No tessék, én bak vagyok ;)
Gábor pont anyósom születésnapján született amúgy :)

Ma tök jól voltam, jó sokat bírtam enni, hátha lassan elérem a kezdő súlyomat! :D

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Hát, nekem sem lenne rossz elérnem a kezdősúlyom, mert én meg a napokban zabáltam és nem így kéne nekifutni. :oops: Szóval nekem meg plussz van, ami pár nap odafigyeléssel rendbehozható nálam. Ilyen típus vagyok, napok alatt 2-3 kiló megy fel-le. :?

KépKép

KépKép
 


Nálam is könnyen mozog :roll:

Bár most ez izgat a legkevésbé, legyen minden oké és kész :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Izisz
Az a megtermékenyített petesejt valami miatt eltévedt... Valami zavar csak kellett, hogy legyen ott vagy az anatómiában, vagy a funkcióban! :?

Egyébként én is gondolkozom a mosható pelusban :lol:

Gigijo
Miért vagy csökkent munkaképes? :roll: :cry: :evil: :evil: :evil:
Mit dolgozol

Kicsidodi
Hűha... nagyon kell akkor vigyáznom, hogy mit is írok neked!
Bak vagyok, magassarkúban legfeljebb 5 percig ÁLLNI vagyok képes, és a Suttogó sem jött be nálam... útközben is bárhol megszoptattam a lányomat...és talán egyszer használtam mellszívót a 11-12 hónapos szoptatási időszak alatt :oops: :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
 


lombikbaba ;) Ezek a bakok már csak ilyenek :) Nekem egy magassarkúm van, de eddig kétszer volt rajtam összesen :roll:

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Bocsi a belekottyért, csak néha beleolvasok az újbabás topikokba mert olyan jóóóó is ez :arrow:
Én egy nap híján Bak, magassarkú sztem rajtam sem ööööö hogyisvolt ..... vagy ezer éve, akkor is utáltam :oops: , Suttogóra passzoltam, szoptatás bárhol bárki előtt 14 hónapig, fejőgép origin áll a spájzban...de attól még ez Dodilány a szívem csücske jó ideje :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:

És persze boldog babavárást Nektek :lol: :lol: :lol:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Dodi!

Ne aggódj, én sem vagyok ám ősanya típus, csak azért, mert hordozok és mosható pelenkát használok. :lol: Hordozásban imádom, hogy rajtam szuszog a pici és nálunk bevált az első időben a hasfájás időszakában is. Mosható pelenkázás nekem kényelmes, nem macera és takarékos plusz környezetkímélő, amiben azért eléggé elszánt vagyok, de nem annyira, hogy a háromszor drágább dolgokat megvegyem, és hogy ne autózzak, ha nagyon szükséges.

Cumi mindkét gyerekemnél befigyelt, de már elhagytuk szerencsére, a mellemet meg kézzel fejtem, nekem ez vált be, ennyi. :wink:

Éééés, én használtam tesóbabakocsit a hordozás ellenére is, csak a miheztartás végett. :lol:
De magassarkúban nem tologatom a babakocsit, mert elég kényelmetlen lenne. :D Értem miért jött ki egy szuszra ez az egész, de azért én jót nevettem rajta. :D

Még nem láttam olyan kengurut amiben ne lógott volna a baba lába... de pár alkalomtól nem hiszem, hogy baja lenne, de azt ígérd meg, hogy elöl kifelé nem fogod belerakni, mert az a legdurvább póz...az még a heréinek sem tesz jót... :roll:

Amúgy ha Karácsonykor születik akkor is bak lesz nem? Nem úgy van, hogy december vége január eleje a bak? :shock:

Nekem eddig van egy skorpióm egy rákom és egy mérlegem a férjemmel együtt én meg szűz vagyok. És nekem jöhet a bak, mert nagyon intelligens emberek vannak a baráti körömben akik bakok. De tény, hogy nehéz velük :wink:

Én meg dupla hordozós kabátot kérek Karácsonyra, vagyis varratok magamnak, hogy babit elől kislányomat meg hátul tudjam egyszerre hordozni. Csináltam már így, lévén a gyerekeim között is kicsi a korkülönbség, de akkor nyár vége volt, jó idő, most meg kéne egy ilyen hordozós kabát is. ;) Nekem pl. ez is sokkal kényelmesebb így télen, mint nagy overallba kínlódni. Csak fel magamra rendes ruhában, amiben otthon is van , sapka sál és ránk a közös kabát. Boltba bemegyek, vagy vonaton utazunk, nem kell kibontanom állandóan, mert bemelegszik, csak leveszem a kabátunkat. HA alszik fel sem kell ébreszteni, ha hazaérek akkor sem, csak leveszem a kabátot és teszem a dolgom, ő meg ébred amikor ébred.

Dodi!

MAjd összeszedek neked linkeket, hogy milyen hordozók ajánlottak újszülötteknek. Dobálózhatok én nevekkel, de inkább látnod kéne. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Még elbírod a lányodat? :) Én őket már nem bírnám, Gábort is nehezen :(

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Lombikbaba!

Igen, mondta is a doki, hogy zavar az volt, valószínűleg velem valami...de az sosem fog kiderülni, hogy mi...

Most megyek takarítani meg ilyesmi, már alszanak a kicsik férjem meg mulat nélkülem. :( :) Legénybúcsú, vagy mifene! :lol:

Erről jut eszembe, még gyorsan megkérdezlek titeket, hogy tud-e valaki olyan boltot, ahol alkalmi kismamaruhákat lehet kapni. Nyáron esküvőre megyek és szeretnék csini lenni. jöhetnek nyugodtan a netes címek, kiválasztom és egyszer felautózom Pestre. köszi előre is, ha valaki tud segíteni. ;) (persze még ráér, csak nem árt előre tájékozódni)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Panndi!

Lányom 10 kiló és a hátamon viszem, ott elbírom...miért az nehéz? :roll:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


10 kiló? Akkor nem nehéz :) Azt hittem, több kiló a lányod. Gábor is 10 kiló :lol:

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Csajok!

Félre ne értsetek ám, az sem baj, ha vki ősanya típus! Senkinek sem kell magyarázkodni, pláne nem nekem! :wink: Pont ezért írtam, amit írtam, (és bocsánat mégegyszer hogy így odalöktem), mert annyit kellett már védekeznem, hogy mit miért csinálok, hogy nem akarom ezt a terhességemet is ezzel tölteni. :roll: Követtem el hibákat biztosan, és fogok is, de két dolgot (már) nem csinálok: nem ítélkezem és nem "térítek". :wink :lol: Mindenki úgy csinálja, ahogy jólesik, és ahogy tőle telik. :wink:
És Loisnak teljesen igaza van, arra akart kilyukadni, h tökre nem azon múlnak kapcsolatok, hogy ki mit és hogyan csinál. :wink: Tudom, hogy itt nem volt ebből gond, de sajnos előbb-utóbb lesz/lenne/lett volna. :(
Az viszont nagyon jó dolog, ha ezt elkerülve meg tudjuk osztani a tapasztalatainkat, véleményünket, ismereteinket, hogy azzal segítsük egymást. :wink:


Lois!

:lol: :lol: :lol: Jó tudni, hogy szemmel tartasz, és megvédesz ha rossz hírét kelteném magamnak. :lol: :lol: :lol:
Ilyen bnőket mindenkiek!!!! 8) :P (Látod, mennyit számít az az egy nap. :lol: )

KépKép

KépKép
 


izisz, ja igen, abból indultam ki, hogy több mint két éves lesz, mire megszületik a babátok, és Fruzsi akkor már 13 kiló felett volt, na az már sok :roll: Meg akkor már jött mindenhova gyalog, de az is tény, hogy egy éves koruk után én már nem hordoztam őket, mert nagyon fájt a derekam :? (Ja, meg mert mindig újra babát vártam ;) )

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Panndi!

Igen, fiam is ilyenkor már legalább 14 volt. :lol: A fiúk már csak ilyenek. :lol:

Dodi!

Jó, hogy leírtad és tényleg senkinek nem kell védekezni, de hiába beszéltük meg, úgyis lesznek konfliktusok, de majd elválik, hogy hogyan tudjuk kezelni. Egy fórum már csak ilyen. Jönnek emberek, megsértődnek, elmennek, majd újra visszajönnek, újra el, én is tapasztaltam már. :lol: Én rájöttem, hogy inkább az a legnagyobb probléma, hogy írásban kommunikálunk, és hiába az emotikonok, mégis vannak félreértések. Nem érzékeljük a mondanivalók hangsúlyát, néha még a vicceket sem stb. Aztán ha már valaki besértődik, akkor visszamenőleg is fel kell hánytorgatni dolgokat. Olyan ez, mint egy házasság. :lol:

NA, de azért tényleg jó tudni, hogy kinek mi a szívügye. :wink:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Tényleg mások a fiúk :) Nem gondoltam volna, hogy ennyire :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Panndi!

Én várandósan is hordoztam nagy pocakkal is. ;) Kislányom elég későn kezdett el járni, (enyhén hipotón) most is kis esetlen még néha, de meglátjuk, csak nem hiszem, hogy hóban majd ott gyalogol mellettem, de tényleg meglátjuk. Már volt egy időszaka, amikor nem akart a hátamra jönni, akkor indult el, és az volt a menő. Amikor fent volt már nem volt gond, de felrakni... :roll: Ráadásul muszáj volt, mert egyedül mentem vonattal 2 gyerekkel, fontos elintézendő, páromnál az autó, ő meg nem volt hajlandó feljönni a hátamra. Ahogy feltettem, nyomta ki magát, úgy kellett trükközni. De szerencsére csak pár hétig tartott a dolog.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Ízisz!

Reméltem, hogy vki nevet is rajta, mert amúgy leginkább poénnak szánatam zanzásított anyai mivoltomat. :roll: :lol: :lol:
Több szmálji kellett volna. :oops: :lol: :lol: :lol:
Semmi indulat nem volt bennem, tényleg és senkit sem akartam megbántani. Ilyen fura humorom van. :oops:

MAgassarkú:
Jóvanna, menőzök itt vele, de valójában bokasüllyedésem van, és kb. 500 méter után minden lapostalpúban leszakad a lábam. :? Az a gyógypapucsos fajta viszont tényleg nem vagyok, szóval a legtöbb cipőmnek min. 4-5 centis sarka van, mert így nem dől be a lábam, és nem fáj a bokám. :wink: :lol:
De ettől még magassarkúban tologatom a babakocsit. 8) :lol:

Meitaiból is kilóg a lábi, nem? :roll: Oké, igérem. :wink: :lol: Eggig csak elől volt, velem szemben, vagy a hátamon legtöbbször.
És akkor csatos Lilliputi az jó? :roll: Mármint a legkisebbnek.

Megnéztem: dec. 22-től bak. LEhet bakom lesz, de remélem nem. :oops: De ezt légyszi tényleg ne vegyétek magatokra, tudom, ez akkora f@szság, csak én tényleg megszívtam a bakokkal (mármint akikről tudtam, hogy azok, mert nyílván alig tudom vkinek a horoszkópját. :lol: )
Én szűz vagyok, akik elvileg rém pedánsak. Körülnéztem...hát...nem mondanám. :oops: :lol: :lol: :lol:

Linkeket előre is köszi. :D

Dupla hordozás: hűűhaaa :shock: :lol: :lol: :lol: . Mekkor a lányod? 1-1,5 éves? 2 évesen még szeretik, hogy ennyi időt hordozzák őket? Mert Botond a kezemből is mindig lekéreckedett. Vagy szaladt, vagy motorozott, de rajtam biztos nem ült volna végig egy vonatutat, vagy bevásárlást. :lol: :lol: :lol: De ez nyílván vérmérséklet kérdése. :wink:

Ja, férjem oroszlán, de tényleg!!! :lol: És folyton gázban van az anyjával. Persze tuti nem ezen múlik, de nem akarok itthon konfliktust.
De most az Isten se mossa le rólam, hogy horoszkóp fan vagyok, ami nem mondom h ciki lenne, csak épp nincs így. Én igazából csak azt nem akarom, hogy a gyerekem olyan legyen, mint anyósom. :twisted: :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
 


izisz, nekem nem volt szabad emelnem sem őket, nem kockáztattam a hordozást. De az jó, ha ő szereti :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Szerintetek ihatok Maté teát? Itthon mindenhol azt írják, hogy kismamák ne igyák, de magyarázat nincs. Gondolom egyébként a koffeintartalma maitt, meg h enyhe vízhajtó (mint a kávé, meg minden tea). Viszont olvastam több külföldi tanulmányt, ahol azt írják, hogy semmi összefüggést nem találtak semmilyen magzati, vagy szülés körüli komplikációval... Annyi, hogy a 3. trimeszterben mérsékelni kell a fogyasztását, ahogy a kávéét is, mert a baba hozzászokhat a koffeinhez.
Ja, amúgy én kávé helyett iszom, napi két pohárral. Meg mert szeretem. :lol: Dél-amerikában orrba-szájba ezt isszák. Szerintetek ihatom? :roll:

KépKép

KépKép
 


huuu csajok alig győztelek titeket olvasni:D

én olyan anya vagyok aki a testi adottságom miatt nem hord magas sarkút de ha bírnám hordanám babakocsizás közben is:D
műkörmöm van azaz az én körmömre zselét festenek.
műszempillát rakok fel, sminkelem magamat.
ennek oka hogy 16 évig mint egy vénasszony mozogtam öltöztem stb. most csinos kismama leszek még a kilóim ellenére is.

maga a gyereknevelésben: én soha nem futottam a gyerekeim után, mindig erélyesen rájuk szóltam és szótfogadtak. mázlim volt ezzel:D hagytam had hisztizzenek ha úgy sírtak, fejtem tejet is mert muszáj volt szopi mellett pár hónapig, meg szerettem volna tejadó lenni de annyi sose volt sajna.
a suttogó és tsaiba nem hiszek. minden gyerek más.
cumit rögvest a szájába rakom a gyereknek a szülőszobán is:) inkább azt mint az ujját. plusz nem sír annyit miatta.
inkább babakocsit részesítem előnyben mint a kengurut de az ellen se vagyok ha a helyzet úgy adja de az én gyerekeim nem szerették egyik sem ez van.
viszont szoptatás párti vagyok és majd a gyerek maga elválasztódik mikor úgy látja az időt eljönni rá. nem kötöm rögvest a hónapokhoz a hozzátáplálást szigorúan. addig jó míg csak szopik. én is ahol lehetett és kellett megszoptattam őket.
és eldobható pelust részesítem tutira előnyben nekem nicns időm a mosásokra stb.

én elfogadok mindenkit olyannak amilyen de a kioktatást én is utálom. max tanácsot lehet adni aztán vagy megfogadják vagy nem. így vagyok az oltásokkal is. nem bírom mikor okoskodnak mellette vagy az őssejt témával:D
Vendég
 


gigjo:
Miért kértek meg a munkahelyen, hogy menj inkább táppénzre? Olyan veszélyes valamit dolgozol, mármint nem irodai munkát, vagy ilyen burkolt elbocsájtásféle/túl sokan vagytok és akkor inkább maradj otthon dolog?

kicsidodi:
Sajnálom, hogy ilyen az anyósod, ne foglalkozz vele. Vagyis legalábbis ignoráld őt, amennyire csak tudod!

Szerintem csináld úgy a gyermekeid gondozását, ahogy jónak látod, én ezen nem fogok senki felé fennakadni. Hozzáteszem lehet hogy én most még nagyon naív vagyok, de szeretnék sokáig szoptatni, mosható pelenkázni, hordozni. Ezeket a dolgokat már nagyon régen elhatároztam... Aztán amikor le kell a csecsemő mellett ülnöm dolgozni - netán idő előtt vissza kell mennem dolgozni -, nem tudom mi lesz. :| Ettől is parázom. Meg sok minden mástól. :(

izisz7:
Már itthon vagyunk Pesten. Sajnos csak most tudtuk kivenni az éves nyaralás szabinkat, mert én is elég limitáltan érek rá a munkám miatt, a férjemnél pedig sokan dolgoznak együtt és már előre lestoppolják a nyári időpontokat. A Körösparton béreltünk ki egy házat, volt jacuzzi is, de sajnos (na jó, nem is sajnos :)) én nem pancsolhattam, meg nagyon rossz volt az idő, semmi nem úgy sikerült, ahogy elterveztük. Most végre újra itthon vagyunk, és ez jó.

Egy kérdés mindenkinek:
Valamelyikőtöknek volt dúlája? Érdemes, vagy nem? Ha volt dúlátók, mennyibe került?

Kép
seraphim
Budapest XVIII. kerület
 
 


kicsidodi:
Egy időben ittam én is Mate teát. Engem jobban pörgetett mint a kávé. Szerintem ha reggel iszol egyet nem lehet gond, csak ne felejtsd benne sokáig a füvet. Mondjuk én nem vagyok orvos, inkább kérdezz meg egy orvost.

Kép
seraphim
Budapest XVIII. kerület
 
 


Dodi!

HAsználhatod a lilliputit, asszem abban van újszülött betét, de nem tuti, mert olyat én sosem használtam én kendőztem mindig az elején. A lényeg az, hogy pár hetes babát is lehet csatos hordozóban is, csak legyen benne újszülött betét. Ha nincs benne, akkor csak 3 hónapos kortól lehet használni.


A kenguruval az a baj, hogy a baba teljes súlya a lágyék részre összpontosul, ami nem egy egészséges dolog.


Egy jó hordozó a babát ülteti és térdhajlattól térdhajlatig alátámasztja (pl csatos hordozó, mei-tai.) A helyes hordozótartásnál a baba térde enyhén magasabban van a popsijánál, és közben széles terpeszben ül, vagy pici babák esetében, térdük egészen felhúzva, ún. béka tartásban van. (én ezt nem nagyon szeretem, de ez egyéni) Első időben azért jó a rugalmas kendő, mert az a baba teljes testfelületét megtámasztja, szóval nem ülő pozíció.

Amúgy azért írtam, hogy kifelé inkább ne, mert káros a gerincnek és a medencéje fejlődésének is. Pluszban sok inger éri a babát, ami egy darabig jó, de amikor már sok neki, akkor nem tud elbújni. HA a hátunkon van, akkor ugyanazt látja, mint mi, akkor is tud nézelődni, de ha elég volt, akkor el is tud bújni.

Lányom anyás és alapvetően nyugodt típus, úgyhogy szereti a hordozást. :)

Pedig amikor írtad, hogy csúsztál a takarítással, meg a tornával, akkor is nevettem, mert én is ilyen vagyok. :D Most is fel kéne még mosnom, de nem bírok elszakadni. :lol:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Dodi!

Én nem innék ilyen teát. :? De ez megint egyéni, lehet, amúgy sem iszom soha kávét, se fekete teát és semmit amiben koffein van. De ez a vérnyomásom miatt alakult így, mert pl. odavagyok nyáron a jeges kávéért, sok-sok fagyival szeretem. :D De koffeinmentesből is finom. :lol: MAcikávéból az igazi amúgy is! :wink: Az még a tejnek is jó lesz majd szopi alatt. :lol:

De szerintem ha koffeines lennék sem innék várandósság alatt, mert vizelethajtó hatású, az sem a legjobb ilyenkor.

Ronika!

Igen az őssejt téma. :lol: Kihagytuk! :lol: Az is egy biztos konfliktusforrás, meg a légzésfigyelő, tanfolyammal egybekötve. :lol:

NA, megyek felmosni, most már tényleg. :lol:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Jó reggelt! :)

Izisz, Te éjjel mosol fel? Nem semmi vagy :)

Nekem nem volt dúlám, igaziból én nem nagyon értem, hogy mire való... Ott volt a férjem, egy szülésznő (mindháromszor nagyon normális szülésznőhöz kerültem), és a dokim. Ez épp elég volt nekem :) Na meg Fruzsival például alig töltöttünk időt a szülőszobán :lol:

KépKép

KépKép

Kép
 
 


sziasztok, ma is nagyon szép időnk lesz!

igazából szerintem nem tetszik neki, hogy szülni szeretnék :)))) és ugye a lombikot nem mondtam meg nekik, csak amikor már biztosabb jele volt, hogy sikerült...

amugy a kereskedelembe vagyok vezetőh. beosztásban...gondolták eljön az idő hogy rosszul leszek, hányni fogok, elfáradok...stb...mindent jobban tudnak, mint, amit Én érzek :)))
Sokáig nem maradtam volna, de ugy gondoltam 4 hónapot még bírnék...de szerintük így már nem tudok a raktárba felmenni a lépcsőn.... (megj: ahova az eladot is fel lehetne küldeni) ;)
..és , ha bármi történik, akkor ne őket okoljam...Többnyire ennyi...de szerintem irigység is van a dologba, ha valaki "feletted" áll és nem jön össze a baba, nem őszintén örül neked)

Egy picit bántott a dolog, de az bántott benne, ahogyan tálalták...
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


és most a kérdéseim: :D -nekem az első baby így most találkozom ilyesmivel,

- eléggé megduzzadt a mellem és egy melltartóm sem tűnik kényelmesnek, mind olyan, mintha irritálna, és nem tartana jól,
ti milyet hordotok most?

- székrekedésre mit ajánlotok? rengeteg iszom (kb 4 litert), de néha kínszenvedés... :oops:

köszönöm :D
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Seraphim!

Szerintem ha "alternatívkodós" szülésznőt választasz, akkor nem kell dúla. :wink: Én annak idején olyat választottam, illetve ő szokott a dokimmal szülni, én meg nem válogattam. :lol: Végülis nem volt szerencsém vele szülni a császár miatt. :(
Az sem mindegy, te milyen típus vagy, mennyire akarod a közreműködést.
Én ugyan csak vajúdtam, a kitolás nem jött össze, de nekem jobb volt a családommal. Velem ott volt a férjem, anyum, meg a bnőm. :oops: :lol: Tudom, ettől sokan kiakadnak, de tök jókat röhögcséltünk, bár én már a vége felé elég csöndben voltam. :roll: :lol: De ha zavartak volna, szólok, hogy tipli. :twisted: :lol:

Gigijo!

Fiam keresztanyja 38. hétig dolgozott boltvezetőként, az élelmiszeráruházukban. :wink: Igaz, semmi baja nem volt, de tényleg semmi! A piszok mázlista! :twisted: :lol: Néha kicsit fáradékonyabb volt, ennyi.

KépKép

KépKép
 


Sziasztok! Nem győzök visszaolvasni... :)

Maci, seraphim üdv! Mindenki elsőbabásként kezdi, szóval nincs hülye kérdés, legfeljebb rutintalan! Csak bátran! :)

Lányok, csak ámulok itt az életkorokon, én a magam 28 évével rendszeresen megtévedt leányanyának érzem magam :D :D :D Szóval kellemes meglepetés az alacsony átlagéletkor... Habár ha végiggondolom, akkor meg onnan nézve vén szatyor vagyok :D

Gigijo, én is pörgetném az időt... :) Pocak: 3. napja este úgy nézek ki, mintha a 4. hónapban lennék, iszonyatosan felpuffadok, de én is csak pislogok, ennyire eddig még sose puffadtam az elején.

Falásrohamok: sose szoktam sült szalonnát enni, de tegnap úgy éreztem, belehalok, ha nem tehetem meg, szóval benyomtam egy szeletet egy halom kovászos uborkával, azt hittem, naaaagyon rosszul leszek, de nem... :D Mondjuk most megint az van, mint anno a lányommal, hogy folyton ehetnékem van, csak épp szinte semmihez nem füllik a fogam, vagy ha meg is eszem, nagy százalékban utána rosszul ledzek tőle. Csütörtökön megvolt az első hányás is, de asszem most nem lesz az, hogy megint lemegy 5 kiló 4 hét alatt a sok hányástól...

Dodi, örülök az erősődő tesztnek! És tuti jó helyen van...! Viszont anyósod no komment, komolyan... de durva... ma én is ellőttem az utolsót, jelentem a tesztcsík hamarabb elkezdett megjelenni, mint hogy a nedvesség felszívódott volna a kontrollcsíkig, szóval remélem minden rendben odabent...

Ronika, sajnálom, hogy csak egy babó maradt, de ő legalább jó erős vasgyúró! :)

Kép
nutty
Budapest
 
 


a légzésfigyelővel úgy voltam hogy az első 4-el tiltakoztam ellene felesleges dolognak tartottam de mikor a lányom majdnem megfulladt pár órásan és egy hósan is merevgörcsöket kapott hát isteni ajándéknak tekintem a légzésfigyelőt. Megnyugtatott:)
Vendég
 


Dodi: : látod, jól tudom ezt Én is, de hát nem tudtam mit csinálni, mert nem engedtek vissza....ha visszamentem volna, akkor elküldtek volna az ö üzemorvosukhoz, aki olyat ír rólam, amit ők akarnak....

Azért más egy saját élelmiszer üzlet, mint más alkalmazottjának lenni, ott mégis csak leülhet..Nálunk a 12 órás műszakban csak 2×fl órás szünet van....az lehet , hogy megerőltetőbb már olyan nagy pocakkal...

Innét, ha valakiről kiderül, hogy babát vár, azt azonnal táppénzre küldik...ez van......legalább többször lent tudok lenni a telken :)))
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Hordozás: én is rugalmas kendőre gyúrok majd, elsőként egy nandu gazdája lettem, nem tökéletes, de próbának megfelelt, csak hát a háton hordozástól rettegtem :D, aztán jött a meitai, na az eléggé bejött, de a lányom már nem nagyon akar megmaradni benne tavaly nyár óta... de ha az apróság is olyan bújós-anyás lesz, mint a lányom volt, akkor a rugalmas kendő tökéletes megoldás lesz, a kicsi rajtam, de a lányom sem kell, hogy nélkülözzön, mondjuk játék vagy játszózás közben... :) Remélem így lesz... : És megnyugtatásul: nekünk is van babakocsink, sok funkcióval, igaz, a magassarkúakat egy ideje hanyagolom, de szoktam körmöt lakkozni, az ér?... :D

Írtam jó sokat a hordozókról, de látom, ízisz leírt mindent az alátámasztásról, ki is töröltem, nem szaporítom a szót... :D De én is csak azt tudom mondani, ha valaki nagyon szeretne hordozni, akkor inkább NE kengurut, kifele meg soha semmiben, ha egy mód van rá... és most be is fogtam... :D

Ronika, tényleg, őssejt téma meg az ajánlott oltások, na azon is ki tud magából kelni egy tyúkudvar... :D:D:D

Izisz, barátnőm a b.boom-ra esküszik ár-érték arányban, én a múltkor annyira nem vásároltam be, de elég sok h&m-es cuccom volt( télen voltam terhes, a 7. hónaptól meg otthon voltam), de most biztos szükségem lesz nem kevés holmira, mert a régiekből ki is fogytam, emberek közé meg muszáj menni, szóval alig várom, hogy minden rendben legyen, és gondoljatok bele, pont leárazások közepén "kell" vásárolni... :D

Dodi mértékkel és nem kúraszerűen ihatod nyugodtan szerintem a teát, a zöld teát nem szereted esetleg?

Dúla-ügyben nem tudok sajnos hozzászólni, de ha tudod, melyik kórházban szülsz, ott kell kezdeni az érdeklődést, ugyanis sok helyen csak egy ember lehet bent veled a szülőszobán, és akkor apuka nem jöhet be, ha ott a dúla...

Gigi, én most egy tökre sima merevítős béleletlen melltartót hordok, de lehet kapni kifejezetten kismama melltartókat is, vagy próbálj fel olyat, amiben nincs merevítő, és kicsit rugalmasabb az anyaga, nem tudom, mert nekem "muszáj" melltartót hordanom (E-F kosaras dekoltázsom van, ez már az a méret, ahol muszáj...), szóval ha kellemes-ha nem, még mindig jobb érzés, mint nélküle... :)

Székrekedésre próbáld ki esetleg az aszaltszilva levet, de én elég sok magnéziumot szedek (napi egy béres mgb6), amellett nekem nincs gondom a vécén. :)

Hú, a végére értem... :) Mindenkinek további jó hosszúhétvégét!
nutty
Budapest
 
 


Sziasztok!
Úgy látom, a társaság késő este lendül formába, én meg már 1/2 9-kor kidőlök. Leragad a szemem :oops:.
Alig győztem visszaolvasni Benneteket, ez tök jó szerintem!
Dodi: szerintem senki nem ítél el senkit a szokásai miatt, mindenki úgy él, cselekszik, ahogy neki jó, ahogy az ő ösztönei diktálják. Nincs jó vagy rossz, a lényeg, hogy az ember jól érezze magát és magbiztos legyen, mint anya.
Én pl. sosem hordoztam egyik gyerkőcömet sem, mert akkoriban csak a kenguru volt, abban nem érzeték jól magukat. Nem baj, ha egy anyuka, kismama csinos, sőőőt! Nem szabad elhagyni magunkat, mert apának mi még nőnek kell hogy maradjunk :wink:.
Nekem a legjobb barátnőim és édesanyám is bak (ill. van még két mérleg barátosném is-jómagam is az vagyok), én pl jól kijövök velük, de tény, hogy nem minden jegy szülötte tud kijönni minden jeggyel. Dodi anyósa biztosan valami "selejtes" bak, mert alapjában véve a bak családcentrikus... Képzeljétek, eddigi komoly kapcsolataimban mindig bika volt a pasi, mivel jó párszor megégettem magam velük, kikötöttem, hogy csak bika pasit ne!! Hááát, az én imádott férjem bika, és tök ellentéte az eddigieknek!!! Sokat jelent, hogy mit hoz otthonról az ember.
A mate teával szerintem óvatosan, még a fitoterápiában is meg van határozva, hogy várandósan mit lehet alkalmazni és mit nem.
Székrekedés kérdése: fogyassz sok rost tartalmú ételt, igyál sok folyadékot. És én pl. naponta eszem kefírt, az a hányingerre is jó, és székrekedés ellen is hatásos lehet. A Magne B6-ot amúgy is javasolják a várandósság alatt.
Roni: nagyon jó lett ez az UH kép, gratulálok hozzá!! Nekem is két babó lett beültetve, kicsit szomorkodtam, hogy egy maradt meg, de valószínűleg feláldozta magát a tesójáért. Lehet, hogy ez hülyeség, de talán így könnyebben viselem.
Dúla kérdés:nekem még csak választott szülésznőm sem volt, mert 10 évvel ezelőtt nekem nem volt rá lehetőségem. Viszont a kicsinél a férjem mellett bent volt édesanyám és nekem ők pont elegen voltak. Egy idő után úgyis elveszti a jelentőségét, mert nem arra figyelsz. És nekem mindkétszer nagyon kedves szülésznőm volt, a dokim pedig egy tünemény volt, sokat volt bent nálam, és sokat nevetgéltünk.
Gigijo: megdöbbentő a munkahelyed hozzáállása. Én beavattam őket a lombikba is, mert a törvény alapján munkaidő kedvezmény is megillet a vizsgálatok idejére, és elvileg kirúgás ellen is védettséget élvezel, akár egy kismama. Nekem nagyon nagy szerencsém van, az őszi lombiknál és most is maximálisan támogatnak a főnökeim, nagyon örültek, hogy sikerült, várnak vissza, és tudomásul veszik, hogy most erősödnie kell még a kis pocaklakónak. Nagyon rendesek!!
A kilókkal én is rosszul állok, fogyok, ami szerintem természetes, de a párom aggódik. Mondtam, várja csak ki a végét, mert a lányommal is eleinte 5-6 kilót fogytam,és a végére akkora lettem, mint egy "mamut" (ezt egy nagyon jó barátnőm mondta, ők meg általában őszinték :lol: )
Bocsi, kicsit hosszú lettem, de mint írtam az elején, este nem bírlak olvasni Benneteket, így sok kicsi helyett kaptatok egy hosszabbat :)
Jó pihenést mindenkinek, remélem, a költözködők, pakolók, takarítók is tudnak már pihizni kicsit!!

Kép
 
 


dúlával kapcsolatban én megszülök egyedül is már:D:D:D

nah lányok annyira nincs már gondom a gyomrommal hogyma semmit nem ettem pl?:D most fogok először ételt enni a mai nap. Sajnos nem terhesen is így volt. ilyenkor jutottam csak kajához addig nem is voltam éhes sem.

amúgy kinéztem egy hordozót én. kicsin lehet fekve nagyon meg ülve háttal is mindenhogy.
Vendég
 


Lányok!!! - a combhajlatnál mai napra kijött egy szemölcs....abból gondolom , hogy az, hogy egyáltalán nem tudom kinyomni...nah még ilyennel sem találkoztam....

mit tudok tenni????
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Gigijo, a vérehulló fecskefű nagyon szépen elmulasztja, főleg, ha előtte kicsit beáztatod szódabikarbónás vízzel. Hogy várandósság alatt lehet e alkalmazni, sajnos nem tudom, de ha gondolod, szerdán megkérdezem a tanáromat, mert épp most tanulok fitoterápiát.

Kép
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni, ha még lehet. December 15-re várjuk a 3. gyerkõcöt. Nem tervezett baba volt, de ha már jönni akar, akkor örömmel várjuk.
bibi3
Szeged
 
 


Maci: köszi, de azért kérdezd meg..légyszi! addigra, ha elmúlna, akkor biztos nem az volt

Bibi: gratulálok!
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Bibi!

Üdv a klubban. :lol: 3. (és több) gyerek - ez itt vmi vírus... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
 


Hallóhalló.... a tegnapi szalonnabűvölet után ma a libatepertő jegyében telt az este, halvány lila dunsztom sincs, a kalórián kívül mi lehet még benne, amire ennyire rákattantam...? Valami ötlet? Mondanom sem kell, a mai vacsorám se szokott gyakran étlapon lenni... :) És ami a legérdekesebb, minden mástól fáj a gyomrom, ezektől a zsíros vackoktól meg tök jól vagyok.

Szia Bibi, üdv! Jönni akart a legkisebb, hát jött is... :)

Maci, ez a fitoterápia nagyon érdekesen hangzik, mármint hogy hol és hogyan tanulod? Engem is érdekelnek ám az ilyen dolgok... :)

Gigi, szerintem várj először pár napot, lehet, hogy csak emlékeztet egy szemölcsre, ha viszont az, akkor a vérehulló fecskefű tényleg jó rá (én csak egy kiránduláson szorítottam egy levelet az ujjamra, és a szemölcs leszáradt utána...), de hogy várandósan mi a teendő...passz.

Kép
nutty
Budapest
 
 


Köszi a kedves fogadtatást! Igaziból én már gondolkodtam harmadik babában tavaly, csak a párom lebeszélt róla, mondván a mai világba 3 gyerek...... Valahol igaza volt, annyira bizonytalan a mostani helyzet. Aztán amikor késett, kezdett gyanús lenni a dolog. Cicifeszülés, émelygés, stb. Gyorsan vettem egy tesztet és rögtön pozi lett. A páromnak este mutattam, hát....elõször nem volt "tiszta" a mosolya:-) Nem kicsit volt ledöbbenve. De fel sem vetette a ne tartsuk meg témát. Aludt rá egyet és másnap csak annyit mondott: " csak azt nem tudom, hogy fog 3 gyerekülés beférni a kocsiba". :lol: :lol:
Nagyon boldogok vagyunk, ugyanakkor kicsit félünk is, mert az elõzõ két terhességem és szülésem nagyon neccesre sikeredett, de harmadjára már tuti rendben lesz minden.
bibi3
Szeged
 
 


Szia bibi, gratula :) Mekkorák a nagyok? :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: