Új privát üzeneted érkezett!

helenka: Ügyes vagy. Azért lássuk be, hogy nem egyszerű a tudat, hogy azt a tűt magadba kell szúrni. De ügyesen csináltad, fog ez menni.



 
 


sziasztok aki tudna segiteni abban aki tudja mi a terheség jelei írjon és le írom a panaszaim
veronika1992
Kömlőd
 
 


mi a panaszod?

 
 

 
 

Segitsetek lanyok. Ma vagyok 15dpo es semmu. A gorcsok hiabya nem zavar gondolom lehet a tornatol de reggel negativat teszteltem.. A cicim olyan etzekenyfele de semmi mas nincs...mi tortenhetett? Feelek vmi baj van..a hom 37.. A ff en meg tudjatok nezni.. Ha vkinek van otlete orulnek.. Bar ha igy marad megyek szerdan dokihoz..mindenkepp..


Reginand: azóta mizu?


Sajnos nálam tombol az endó,pénteki UH-on méretes csokoládécisztákat találtak mindkét petefészkemben,és így már értem,miért nincs semmi esélyünk újabb 2 éve a spontán babára :(
Műtét lesz ismét.

Remélem mindenki más sikeresebb ezen a téren,gyors babásodást mindenkinek!
Majd azért még benézek drukkolni......

Eszti

Kép
 


Eszti n agyon sajnalom :(
Ez hogy derult ki? Mi a folytatas?
Nalam semmi, megjott a 17. Napon, marmint dpo, igy 16 dpoval zartam ami miota figyelem eleg hosszu...a ciklus igy csak 28 n,. Lehet h. Ff nem jol huzta be az ovut, igazabol uh szerint is kesobb lett volna. Mindegy. Ajo hir h alig gorcsolt a hasam ill nem ismondanam annak, lehet hat a torna.
Jovo heten megyek mehkukucskara, kivancsi vagyok az eredmenyre.


incifinci: Sajnálom. A meddőség miatt kell megműteni a cisztáidat, vagy tünet is van? Már nem emlékszem mi újság a meddőségi beavatkozással? Mármint a tesónál?



 
 


Képzeljétek, ma megjött 35 napra! Az nálam nagyon jó, egyre rövidebbek a ciklusaim. Már a legutóbbi is "csak" 45 napos volt, de hol van ez a 2 havonta 3 hétig ciklustól. Nem tudom miért javul, de javul a dolog.



 
 


Vicky, ez jo :) HUrra!! :)

Mentek tesoert vagy varakozas van ?



Hát inkább várakozás van és reménykedés a spontán tesóban.



 
 


Vicky:ez jó hír!! Így már több esélye van a kistesónak is Nálatok!

Nőgyógyászati vizsgálat volt,nekem sajnos az előző műtét (2010) óta se múltak el a tünetek, talán csillapodtak picit...
Endokrinológus próbálna segíteni,hogy a baba jöhessen,de mondta,nézzünk rá UH-gal,hogy mi újság.
tapintással is vastagok a méhtartó szalagok,ez is rossz hír,a petefészkeimben meg egyértelműen látszanak a csokoládé ciszták,amik a simákkal ellentétben nem szívódnak fel,és az se jó,ha kipukkannak,mert akkor a vér kifolyik...

A vizsgálat óta fájok is rendesen...

Eszti

Kép
 


Reméljük azért csak sikerül valamit csinálni és aztán már jöhetne a tesó. Most mi a következő lépés? Lapar? Belevágsz, vagy ez nem kérdés, csak az ideje? Bár a tünetek muatt gondolom műteni kéne mindenképp. A méhszalagokkal is vigyázni kell, bár azt hallottam inkább már csak a terhesség alatt.



 
 


Sziasztok Csajszik! :)

Látom, zajlik az élet rendesen. Én most tudtam a munkám végére érni, úgyhogy talán egy kicsit több időm lesz most már.

Inci! Nagyon sajnálom :( Remélem, hogy mielőbb tudják orvosolni. Drukkolok, hogy minden oké legyen és mielőbb sikerüljön végre a Ti kis csodátok.

Vicky! Éljen, éljen a 35 napos ciklus! Ez azért már így önmagában is elég szép, nem? :)

Én nemrég voltam 3. napi vérvételen. Először tök elégedettt voltam az eredményekkel, mostanra viszont már tökéletesen elbizonytalanodtam. Esetleg van köztünk LH-FSH guru? Mert ezek aggasztanak a leginkább. Az LH értéke 10 volt, az FSH pedig 8,9. Van, aki azt mondja, hogy ez jó, van, aki azt állítja, hogy ez PCO-ra utal :/ A PCO-t semmi nem igazolja nálam, minden hónapban megvan a kis peteérés. Legfeljebb a fránya IR-em, de már az is normalizálódott. Kicsit parázok ezektől az értékektől, mert már annyira bíztam abban, hogy semmi akadály nem gördülhet a májusi újrapróba elé...

Nóri
 


nora: Szerintem ez tök jó érték. Ha közelít az 1:1-es arányhoz az jó. Nálam is valami ilyesmi érték lenne a cél. És egyébként igen, örülök a 35 napos ciklusomnak, ráadásul nem az van, hogy pötyög egy hétig és még egy hét a levezetés a végén, hanem sima egy hét. Nekem gyógyszetek nélkül még sosem volt ilyen. Bár pé-m szerintem így sincs, vagyis inkább azt mondom, hogy nem érzem, hogy lenne. De el kéne már mennem egy uh-ra meg egy rákszűrésre.



 
 


Vicky, köszönöm, hogy írtál! Azért egy kis követ legurítottál rólam ezzel :) Mert eleinte én is jónak ítéltem, aztán jött a sok paravélemény, hogy ez PCOS-gyanús, meg valószínűleg még peteérésem sincs. Holott a hőgörbéim szerint van. Na, mindegy! Nem agyalok ezen tovább, vagyis igyekszem nem agyalni :)

Nekem fogamzásgátló előtt voltak ilyen 40-50 napos ciklusaim, a bogyó után meg szépen beállt. Igaz, a vetélések kapcsán volt cikluszavar, de azt természetesnek vettem. Anno egy 35 napos ciklusért ölni tudtam volna és még most is örülök, ha ennyi, vagy ennél rövidebb :) Jó, hogy nincsen pecsételésed sem. A dokim mindig azt hajtogatja, hogy a pecsételés menstruáció előtt és után egyértelmű hormonzavar, leginkább sárgatest-elégtelenség. Hát, nem tudom, ebben én már egyre kevésbé hiszek, ugyanis a hőm szerint van progeszterontermelés, mert a hőemelkedés adott, viszont mégis megvan a barnás pecsételés a menstruáció előtt. Akkor most van sárgatest-elégtelenség, vagy nincs? :) Ki érti ezt?

Nóri
 


Nora, en nem tudomhogy van ez, de van egy ismerosom aki szinten pecsetel, volt hormonpanel is es rendben van a prolaktinja.. szoval nem feltetlen elegtelenseg..bar talan attol is fugg mennyi a barna  es hanyadik dpon kezdodik..

nekem meghosszabbodott a ciklusom, az uccso ketto 28 napos lett, sztetek gaz? ez mar rosszat jelent? bar volt mar 28 napos de igen ritka volt eddig..


@reginand1pont0:



No, nálam pénteken minden kiderül, akkor megyek ugyanis 21. napi vérvételre, meg terhelésre. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy javultak-e az értékeim. Ha nem, akkor tolódik ez a májusi "ráállás" :( amit persze nagyon sajnálnék. De hát, mindent a célért!

Azt írod, 28 napos lett a ciklusod, azaz meghosszabbodott. Nem tudom, hogy ez mennyire rossz nálad, hiszen a 28 napos ciklus tankönyvi :) Nálad figyelik UH-al a peteérést?

Nóri
 


Reginand: mi a baj a 28 napossal? Azért aggódsz,hogy hosszabb lett a ciklusod??
Örülj,hogy 28 napos,annál tökéletesebb nincs is!! :)

Köszi lányok a drukkokat!
Sajnos még egy hónap,mire a kiszemelt doki fogadni tud.
A rossz hír,hogy a vizsgálat óta majd' minden nap fájdogálok... Nem mindig kellemes a lábaimat a hasam felé felhúzni,gondolom a petefészkeim miatt :(
Igen,nyilván most is laparoszkóposnak indul a műtét,és Isten adja,hogy az is maradjon!
Mindenesetre nem engedem a petefészkeimet,vagy méhemet bántani...

Eszti

Kép
 


Sziasztok,
26 -27rol lett 28 , de a legutobbi lut fazis 14 rol 16.. ha lehet hinni a homeronek..

Nah en is megyek mutetre ,remelem a kov ciklusban. Polipom van , tegnap voltam office hiszteroszkopian. De vaegre megvan es nem feleslegesen nyomkma hormont. Csak remelem ez az ok, es meg is csinaljak.. szoritsatok.. most megyek megbeszelni.


Én is jártam tegnap dokinál. Diagnózis: multifollikuláris petefészek. Na, most vagy iszonyat termékeny vagyok (haha), vagy sok-sok pici, éretlen tüsző leledzik a petefészkemben arra várva, hogy a) cisztásodjanak, b) megtermékenyülés híján felszívódjanak, ahogy annak lennie kell. Nem várok csodákat, főleg mivel IR-em van. Az IR-re egyébként nem úsztam meg a gyógyszert. Holnap megyek terhelésre és az eredmény függvényében kiváltom/nem váltom ki a Merckformin receptjét.

Jaaaj, hogy mindig van valami...

Nóri
 


Nora, :(


csajok, olvaslak titeket és bűntudatom van. Mind keményen küzdötök a babáért, és bár én is megkínlódtam, de már 3 nappal az embriótranszfer után vagyok. hétvégén tesztelek. Nagyon úgy érzem, hogy sikerült a dolog, imádkozom, hogy ikreim legyenek, lehetőleg hármas, hogy ne kelljen még egyszer végigcsinálni a dolgot. ;)
tehát esélyem van rá, hogy idén megszülöm a gyereke(i)met.
Ezért is írok keveset, mert nem érzem, hogy igazságos lenne a dolog...

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


helenka: Ne viccelj, írj majd hogy mi újság. Azért én a hármas ikrekkel óvatosan bánnék, tudok sajnos nagyon negatív esetet. Elég egyszerre szerintem kettő.



 
 


Helenka, egyertek Vickyvel!
Ne legyen mar buntudatod, vagy mit is irtal, butasag.

Amugy meg a palya szelerol valo szurkolas nagyon sokat szamit! :)

Varjuk a beszamolot:)


@helenka:


Nagyon ránk férne egy kiadós jó hír, úgyhogy nehogy magadban tartsd! :)
És ha hárman vannak, kérjük azonnal az első UH-fotót, mert olyat én még nem láttam (tudom, Google a barátom, de akkor is, jó lenne a látvány mellett örömöt is érezni :))

Nóri
 


aranyosak vagytok, köszönöm. mindenféle tünetem van, hétvégén csinálom az első tesztet, addig a megmaradt lh teszteket lövöldözöm elterelésként.
még csak a beültetésről van uh-m, de néhány hét múlva bemutatom népes családomat ;)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


kaptal kepet a beultetesrol ? ez tok jo :)  ezek szerint 3at kaptal vissza?
Ikreknek en is orulnek de csak 2 nek:)


hőmérős csajok! 37.3 hónaljban mérve ugye nem túl magas? ugye jó jel?! tudom, hogy akörül szuper jel, de ugye nem túl szuper, hogy szörnyű legyen? köszi előre is :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka, nem akarlak elkeseriteni, de sztem ebbol nem kell levonni semmit, se jot se rosszat.
Ha lazad van ami nem lenne jo, az 38 tol.
Ha meg az ebredesit akarod nezni akkor ne honaljban, min. szajban. Es mikor merted? Mert az ebredesit ugye ebredeskor kell.. persze en nem ertek a terhesseges napkozbeni homerseklethez :) csak olvastam rola volt aki ugy erezte h. lazas, es kb ennyi volt. De ez fugg attol is h. kinek mennyi altalaban. Masreszt nekem is volt magas az ebr ho, sot mult honapban 1 hetig hoemelkedesem volt, marmint napkozben is, kesett a mensim, vagyis dpo hosszabbodott de nem lett semmi belole :(
Nem elkeseriteni szeretnelek, csak hogy ne eld bele magad jobban mint kellene. Allitolag ez a homerozes sem annyira tuti dolog. A legtutibb a + teszt ;)

Szoritok hogy ugy legyen ahogy szeretned! :)



Nem ébredési hő volt, akkor mértem, amikor írtam, délután egykor. azóta volt még egy hőhullámom, gondolom, akkor is kb addig ment fel a hőmérsékletem. egyébként mértem most nyugalmi állapotban is, és az is 37 fokos :)
Ébredési hővel nem foglalkozom :) Csak a babáimmal :D

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Nagyon helyes, csak azzal foglalkozz. :)
Nem hinnem hogy aggodnod kellene a ho miatt, gondolom kapsz progi utanpotlast, az is okozhat ilyet, ha jol tudom. Nem hinnem hogy ez "laz" lenne.



tényleg nem láz ez, inkább hőhullám.
meg egyébként még legalább fél tucat tünetem van, köztük, hogy feszül a hasam, mintha lufi lenne, amit fújnak.
a progit meg már tök régóta szedem és max szédülök tőle délután ;) mindenesetre élvezem a tüneteket és várom a vasárnapot :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka,mizu???

Eszti

Kép
 


ja, igen, bocsi, nyílván negatív lett a teszt, kicsit elcsüggedtem, de mivel ez volt az elképzelhető legkorábbi időpont, adok egy pár napot a teljes csüggedtségnek ;) Kedden új teszt! :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Addig azért drukkolok tovább!! :)

Eszti

Kép
 


et+8- még negatív

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka!

Gondoltam rád egész hétvégén :)

Ne szontyolodj ám el, hogy még negatív. Legfeljebb nem hárman, hanem ketten vannak, vagy egyedül van, de VAN! Mert lennie kell!!!!! :) Még korai azért szerintem a teszt. Én például a második babával csak a 18. dpo-n teszteltem és hát, elég haloványka volt. Persze aztán erősödött szépen. Van, akinek meg már a 9. dpo-n látható a csíkja. Nincs általános érvényű forgatókönyv.

Megy a drukk továbbra is!!!!

Nóri
 


öszi Nóri, apapróbál letiltani a tesztelésről péntekig, mert akkor úgyis megyünk vérvételre. majd kiderül, hogysikerül-e neki? :P

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


En is drukkolok es sztem se tesztelj :) Max pentek reggel :d bar akkor mar ugyis mentek VV re, tehat megtudjatok a johirt! :)


Helenka: ne tesztelj ilyen korán,mert csak elveszi a lelkesedésedet!!

Engem ET+12. napon hívtak vissza,és leghamarabb (!!!) 2 nappal korábban mutatta ki teszt iszonyú halványan,de ez mázli volt,mert még én is korán teszteltem,de tudtam is ezt,és nem vártam,hogy lesz már rajta valami.
Beültetéstől kezdve nem termelődik azonnal HCG,márpedig a teszt azt mutatja ki.

előtte be kell ágyazódnia,az minimum 5 nap,de ez sem feltétlenül következik be azonnal (még akkor sem,ha IVF van! ;) ).
Akkor kezdődik a HCG termelődés,ami bizonyos értéknél mutatható ki legkorábban a vizeletből.
Nekem a 14-es HCG-t még szinte nem lehetett látni,azt hittem negatív a teszt...
18-19-nél már látszott,de azon se mindenki látta :)
39,valamennyi volt eredményhirdetéskor. :)

Nem mindenkinek látszik az eredményhirdetés előtti napokon a teszten,és nem is mindenkinek vannak tünetei,habár a baba a pocakban van :)

Eszti

Kép
 


igen, a tüneteim nekem is elmúltak. tegnap délelőtt még magas volt a testhőmérsékletem, de mára semmit sem érzek. Kezdem úgy gondolni, hogy a múlt héten egy kis túlstimum volt, azért szenvedtem annyit :)
igen, a ciklus 24. napján vagyok, tehát le kell higgadni, meg minden, tudom, hogy nagyon nagyon sokaknak ilyenkor még semmit nem mutatott. Inkább belehúzok a házimunkába! JEEEEEE!!!

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka: azért csak óvatosan! :)

Én ebben a ciklusban már nem is próbálom elcsípni a pé.-t,eléggé fájdogál a pocakom,meg beteg is vagyok kicsit...
Nem tesztelek,és nem is nagyon dolgozunk az ügyön,esély úgyis majdnem 0. :)

Várom már az orvosi vizsgálatot,és főleg a műtétet,hogy érezzem,milyen "normális" szervezettel működni,amikor nem fáj már leülni is,stb. :)

Eszti

Kép
 


Eszti, ez nem hagzik jol hogy mar ilyen fajdalmaid vannak :(

Sajnalom, de utana minden rendben lesz tuti ! :)


Helenka, +++++++++++++++


na, csajok, nem tudom, hogy miért, de nem sikerült. gyors dokicsere után folytatása következik ;)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Sziasztok!

Helenka nagyon sajnálom :( Ez már biztos?
Nem nagyon írtam mostanában, de olvastalak titeket és nagyon szurkoltam. Én azért nem jelentkeztem, mert semmi változás, ebben a hónapban jártam 2 naponta peteérés-követésre, van, meg tüszőrepedés is van, minden szép és jó. Most jön már tényleg a petevezeték-átjárhatósági. Férjem harmadszor megy most majd katonavizsgálatra, a doki biztos akar lenni benne, hogy minden szép éps jó.
Kedden vagy szerdán nem kellene megjönnie, majd meglátjuk, hogy mi lesz.
Eszti, kitartás, remélem hamar megoldódik!
Reginand, veled mi újság?

Kép
 
 


hajrá samimi, örülök, hogy végre olvasok felőled!
Biztos, hogy nem sikerült, vérvételen voltam, és nincs HCG a véráramomban. Nem mondta meg a doki, hogy mi a baj, csak hogy "valami nagy baj van" ennyit tudok. Na, lesz is baj, mert már fel is hívtam a másik dokit, hogy én hozzá szeretnék járni. Ma annál a dokinál jó hírt kapott a barátném, akivel leszíváson ismerkedtünk össze.

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka, total izgultam erted egesz de.. orankent raneztem a netre, sejtettem h. nem jo hir h. eddig nem jelentkeztel :( nagyon sajnalom es igen, idd csak meg a paleszt, ugysem teheted majd nemsokara ! ;)

De azert ez eleg gaz h. ennyit mond h. vmi nagy baj van.. menjen a ... en nagyon haragszom rajuk egyebkent, a lenyeg h. edd a sok hormont mert az sokba kerul..

Samimi, nekem mutetem lesz legalabbis nagyon remelem talaltak egy polipot. Valszeg ez az ok, de ugye ez sem 100%..
remelhetoleg semmi komoly problema nem lesz ebbol kifolyolag..


@helenka:
Sajnálom, hogy nem sikerült, de majd legközelebb!!!! Megkérdezhetem,h, ki volt a dokitok? Mi most készülünk bejelentkezni Debrecenbe, de kicsit informálodok előtte. Előre is köszi

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Tándornál voltunk, biztosan remek szakember, ebben nincs kétségem, de a tájékoztatás részéről hagy kivetnivalót maga után.
Leskóhoz próbálok beférkőzni, nála első konzultáció most jövő februárnál tart...
Az igazgató orvost is dicsérték, ő idősebb, és nagyon szimpatikus :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka,
ez rossz hír, viszont a hozzáállásod profi :)

Az elmúlt pár napban (miután elkedztem a hármas kezelést), megtudtam, hogy van ún. négyes kezelés is. A negyedik elem a lélek karbantartása. Hogy tudj mindig pozitív maradni, tudj lelkesedni, legyen lendületed a következő lépéshez és semmiképp se add fel. Én most a négyes kezelést tanulom, mert van mit, gyakran elkenődök, néha tök indokolatlanul.

Helenka, nálad úgy látom, ez már nagyon jól működik, mártmin a lelki rész, példaértékű.

Kívánom, hogy mielőbb sikerüljön/sikerüljenek :)

Nóri
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: