Új privát üzeneted érkezett!

Pipus
Szerintem a neten megtalálod, hogy területileg melyik gyerekorvoshoz tartoztok és melyik védőnői szolgálathoz. A háziorvosodat is meg kell keresni, neki is kell majd pecsételni, meg EKG-t csinálni. Ezt is viszonylag az elején.
Te mit gondolsz a magzatvíz vizsgálatról? Mi az a "kor" ami miatt nektek javasolják? Én nyáron voltam 35, nézegettem, hogy milyen plusz vizsgálatokkal akarnak majd nyaggatni...

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Én 38 voltam márciusban, tehát már betöltöm a 39.évemet mire szülök jövőre.
A párom most 63 éves.

(A másik két gyermekem előző házasságból született, Ők azonnal elsőre sikerültek, de sajnos a mostani párommal 8 évig küzdöttünk a babáért)

Szóval az én korom, plusz a párom kora!!!!  és  az ICSI lombik 3x-osan indokolja a magzatvíz vételt!

DE olvasgattam helyette az integrált tesztet, és ha esetleg az nagyon rossz eredményt adna, akkor legvégső esetben szóba hoznánk a magzatvízvételt, de ahelyett is van egy ún. PRENATEST nevű vérvétel, ami közel 300eFt.

A magzatvízvétel kockázatos, és ha már ennyit küzdöttünk lombikkal, nem biztos, hogy bekockáztatom, inkább valahogy összekaparunk 300.000 pénzt erre a vérvételre, ami egyenértékű a magzatvíz vizsgálattal.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok lányok.
Képzeljétek, mi vasárnap elmondtuk Anyuéknak a jó hírt. Hát mondanom sem kell, hogy mennyire örültek. Végre otthon volt az egész család, két tesóm, apu, anyu, így tökéletes volt az időzítés.
Anyu elpityeredett  úgy örült, bár ezt tudtam előre. Első unoka lesz, úgyhogy nekik ez szintén hihetetlen érzés lehet.
Pont kérdezte vasárnap anyu, hogy van-e valami tünetem, mondtam, hog nem különösebben, néha minimális émelygés kaja után, de inkább az álomkór, olmos fáradtság, plusz a mellméret növekedés, ami nagyon tetszik.
Erre tegnap reggel, megveszem a szokásos szendvicsemet, amit évek óta eszem, és olyan büdösnek éreztem, rossz íze volt, még a kávé sem esett jól. Egész délelőtt hányingerem volt, meg émelyegtem. Este vacsi után dettó De még talán mindig nem brutál, most teljesen jól vagyok, csak megmutatta a természet, hogy jelen van, hiába emlegetem, hogy mennyire jól vagyok. 
A melleim azért nagyon érzékenyek, hason nekem is óvatosan kell fordulnom, és helyet csinálnom nekik. Nem mintha olyan brutál nagyok lennének, de azért a pici is tud fájni:) Viszont pár hete tökéletesen belefért a tenyerembe (kis kezem van), most meg azért sokkal duzzadtabbak. 
Hát pocim az már nekem is van. Persze ez nagyon valószínű, hogy még nem a baba, hanem a puffadás, viszont lapos hasból ilyen kerekded hasam lett, ami azért biztos feltűnő a környezetemnek. Na mindegy, ez van. Ma vagyok elvileg pont 9 hetes. Jövő hét szerdán megyek UH-ra, gondolom akkor kapom meg a kiskönyvemet, meg ilyenek. Hát csajok, azért jó lehet többeteknek, hogy van némi tapasztatatotok ezen a téren, hogy mikor mi következik.
Az afp a 12 héten van? Olvasgattam a neten, hogy az elég elavult, viszont van más teszt (kombinált...integrált....??? nem tudom), ami biztosabb eredményt mutat és amit pluszban el lehet végeztetni mondjuk egy géndiagnosztikán, ami fizetős. Ez is a 12. héten van? Vagy a másik nagy UH-n, ami később lesz?
Valaki beavatna légyszi? Nagyon nem tudom ezeket.
A védőnői szolgálatot  gondoltam majd a jövő heti uh után hívom fel. Azért vagyok kicsit gondban, mert remélhetőleg pár hónapn belöl elköltözünk egy másik kerületbe, így majd akkor új védőnőt kell keresni?
Sok-sok kérdés, tudom
Reni, nekem lehet, hogy lánykám lesz? Csak abból következtetek, hogy 8 hetesen 14 milis volt a te lánykád is:) Egy külföldi oldalon olvastam egy orvos véleményét, aki azt mondta, hogy az a tapsztalata a jó pár éves pályafutása során, hogy azokból a babókból, akik többször a normális tartományon belül, de kis méretekkel rendelkeznek, azokból kiscsaj lett. Hát a 9 mili is alsó tartomány volt 7 +1 naposan, és a 14 milis is 8+2 naposan. Kíváncsi vagyok
Szép napot nektek!

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 

 
 

Kata, ezt olvasd el:


Kombinált teszt


Javasolt vizsgálati időpont: a terhesség 11. és 13. hete  között.


A vizsgálat során az anyai vérből két marker szérumszintjét  határozzák meg, majd az ultrahang szűrővizsgálat eredményeit is figyelembe véve  a kockázatbecslést egy speciális szoftverrel végzik. A vizsgálat átlagosan 85%-os  biztonsággal jelzi a Down-kór kockázatát.


Integrált teszt


A vizsgálat két lépcsőben történik. Az elsőben a vérvétel és  ultrahang-szűrővizsgálat a terhesség 11–13. hetében történik. A második lépcsőben  a vérvételre és ultrahang-szűrővizsgálatra a terhesség 16. és 19. hete között  kerül sor. A két vérvétel, valamint az ultrahang-vizsgálatok eredményeit az  anyai paraméterekkel együttesen értékelik ki egy speciális szoftvert használva.  Az integrált teszt a legnagyobb találati aránnyal, átlagosan 94%-os  biztonsággal jelzi a Down kór kockázatát.


Fontos azonban megismételni, hogy a  magasabb találati arányú szűrővizsgálatok sem képesek helyettesíteni az invazív  beavatkozásokat. Szűrőmódszerként mindenképpen javasolhatók, de az eredmény nem  tekinthető diagnosztikus értékűnek!


Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Helló Lányok!

Micsoda éjjeli baglyok voltatok!
Én nagyon rosszul alszom, nem is találom egyelőre a megfelelő pózt, meg a kisfiam annyira anyás, mindig átkerül hozzám éjszaka, na tőle aludni...

Ma vettem egy mérleget! Ó, bár ne tettem volna! Kmmm, szóval a kezdő súlyom 62,8 kg.

Mi 30 évesek vagyunk, januárban leszünk 31 évesek, szóval plussz vizsgálatokra elméletileg nem kell számítani. 35 felett vannak plussz vizsgálatok, én úgy tudom. Pipus, nálatok egyértelmű akkor. Micsoda korkülönbség! De csak pozitívan, biztos, hogy minden rendben lesz, hiszen ennyi év után megérdemlitek! A gyerekek tudják már, elmondtátok nekik?

Kata, afp a 15. héten van ( ha még van, lehet, hogy változtak a dolgok... ), hogy mennyire elavult, én azt nem tudom, de mindig nagyon izgultunk az eredményért. Ez a FIÚ/LÁNY dolog. Hááááááát, én annyiban tudok különbséget tenni, miután mindkettő van, hogy a lányomnál nem fáj a mellem és nem nőtt semmit, míg a fiamnál érzékeny volt nagyon és nőtt is a terhesség folyamán. Férjem azt mondta, reméli, hogy fiú lesz! Hát ha ezt nézem, akkor nem... de majd meglátjuk :).

Kis csoportunk babavárói

gota79 2. baba, szülés várható időpontja: május 6.
irkafirkata 1.baba, szülés várható időpontja: május 6. OKTÓBER 9. UH!!!
beu5 3. baba, szülés várható időpontja: május 16.
snowball 2. baba, szülés várható időpontja: május 17.
1baba2baba3baba 3. baba, szülés várható időpontja: május 19. MA UH!!!
hrenata 4. baba, szülés várható időpontja: május 20. OKTÓBER 14. UH!!!
dyna1982 1. baba, szülés várható időpontja: május 22.
rennyke30 3. baba, szülés várható időpontja: május 24. OKTÓBER 3. UH!!!
tiea 4. baba, szülés várható időpontja: május 24.
pipus75 3. baba ( vagy 3-4. ), szülés várható időpontja: május 25. OKTÓBER 4. UH!!!

nyuszu 1. baba
ktkata 2. baba

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Köszi Pipus És akkor ez a kombinált és integrált teszt nincs benne alapból a terhesgondozásban, ugye? Ezt külön kell elvégeztetni, ha szeretnéd?

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


kata, bizony nincs benne alapból, fizetni kell érte.  DE ha tutira akarsz menni, akkor az integrált tesztet végeztesd el, ott genetikai UH is van :)  Az biztosabb!!!!!!!

1baba2baba3baba  igen, nagy a korkülönbség köztünk (a volt férjemmel csak 1 hét volt a különbség és egy kórházban születtünk ) de a mostani párocskám életem szerelme, a nagy Ő!   Ő a második férfi az életemben, nagyon-nagyon szeretem és Ő is szeret!  Már 9. éve dúl a szerelem közöttünk :)

Az AFP a 16.héten van. De már elég elavult egy vizsgálat, ezért jobb az integrált teszt. Abban az AFP is benne van :)
 
 


1baba2baba3baba, ugye ma mész UH-ra???  Gyere azonnal a hírekkel :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Egyáltalán nem számít a kor, ha szerelemről van szó! Természetesen vannak kirívó esetek, amiket nem nagyon ért az ember, de azok a médiában vannak inkább és általában a pénzről szólnak.

És igen, 14.30-ra van időpontom , utána megyek a lányomért az oviba, kis játék a parkban a gyerekekkel és már jövök is!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Így van, nem számít a kor. A páromat 50-nek nézik, nagyon szép teste van és szép sima az arca és IMÁDOMMMMMMMMMM!!!!!!


Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Nálunk zajlik az élet mintha muszály lenne, sajnos :( Nagyon úgy áll a dolog sikerült felfáznom egy picit, szal a tegnapi nap nem volt egy leányálom, de túléltük. Sajna hajlamos vagyok rá, szal ilyenkor Én már vastagon öltözök akárhova megyek, de úgy látszik nem eléggé :) Az alvás nekem sem megy, így sokszor téblábolok hajnalban a lakásban, Apa had aludjon, viszont amint megmoccanok egyből jön a kérdés minden rendben? jól vagy?
Engem a védőnő már nagyon vár, Sogornőm beharangozott előre, csak azt nem árulta el szerencsére, hogy egészségügyis vagyok, mert a "csajszi" kifut a világból... Az a legjobb, hogy mondhatni frissen végzett, gyermektelen, és mindent a könyvekből mond tapasztalat híján. A szomszéd falunak is Ő a védőnője, mert a miénket sajna elutálták néhányan, pedig nagyon aranyos csaj volt, 2 gyerekkel :)
Lényeg a lényeg, Sógornőm is fogja időnként a fejét attól amiket a Védőnő mond (3-ik gyereknél közölte Vele, hogy rosszul szoptat pl.), és már előre röhög, Én mit fogok reagálni a szövegelésére :)
Remélem mire meglesz Babaka lesz saját védőnője a falunak...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 


Dyna
Imádom a könyvből okos embereket :) Értem, hogy valahol el kell kezdeni mindenkinek, de sztem ez pont az a szakma, hogyha van esze az embernek, akkor a 3 gyerekes anyukától tanul és nem kioktatja

Pipus
Hát megértem, hogy szeretnétek azt a 300ezres tesztet...Mi jövőre 36 és 37 évesek leszünk. Én igazából semmi plusz vizsgálatot nem szeretnék csináltatni, még a + cukorterhelést sem, de azt félek nem úszom meg, mert nem elég, hogy 35 elmúltam, szültem 4 kiló feletti babát....Utálom azta  cukros lötyit

irkaKata
Én sem tudom, hogy a méretek mennyit számítanak...Végülis ha azt nézem, akkor nálunk is Iván volt a legnagyobb általában az UH-n. Egy darabig Mert a csajok sokkal nagyobbnak születtek! Linda majd' 4 kilós volt és 54cm, Luca pedig 4380g és 56centi. Ehhez Iván jött a kis 53centijével és 3130g-mal

Mikor Lucát vártam ingyen csinálta a kórház a kombinált tesztet. Megcsináltattam. DE csak azért, mert annyira mondták, hogy ahmár ingyen van....AZtán kijött egy eredmény, ami mindenki szerint megnyugtató volt, de nekem rosszabb volt látni, hogy mittomén 55 a 10ezerhez (csak írtam valamit), hogy a baba beteg...Egyenlőre semmi ilyen vizsgálatot nem tervezek. AZtán majd meglátjuk...

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Ja és ami kimaradt, hogy ezek a tesztek mind a Down-kórra mennek rá. Pedig nem ez az egyetlen fejlődési rendellenesség Nekem kicsit olyan, mint a Rota vírus elleni oltás. Fizetsz 30ezret, hogy a rotát ne kapja el a ygerek, holott az csak 1 a sokszáz hányós-fofós-kiszáradós betegségből, azaz simán kerülhet a gyereked ilyen helyzetbe a rota-oltás mellett is!

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Így van Reni, ez csak down kórra szűr. Nekem amúgy semmi kedvem semmilyen vizsgálathoz, főleg ami vérvétellel jár. Halálosan félek a vérvételtől :(

És két terhességem is volt, de egyszer sem mentem el cukorterheléses vérvételre, örülök ha egyszer sikerül végre vénát találniuk :(

Mindkét terhességemnél csak AFP vérvételen voltam a 16.héten és kész, többet nem!!!!!!!

Most is kihagynám szívesen, csak a mostani dokim sokkal szigorúbb ennél, hogy engedje :(

DE!  Ha lehet, nem szívesen megyek arra a drága vizsgálatra!!!!  Reméljük, nem lesz rá szükség!!!!!!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Pipus
Pénteken mész dokihoz Uh-ra ugye? Nem elsz semmi a babával! Biztos nem csak apuka tartja jól magát, hanem a kiskatonái is
Te nagyon vagány vagy! Rajtad felbuzdúlva lehet, hogy megpróbálok kicsúszni a + cukor alól Nekem még saját orvosom sem lesz, szóval jók az esélyeim :)

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


A nyitott gerincet melyik vizsgálat szűri?

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


Reni, én drukkolok, hogy megúszd a cukros vizsgálatot, én is teszek egy próbát, hogy meglógjak alóla :)

Én úgy tudom, hogy az AFP utal a nyitott gerincre is.
 
 


A 12 hetes Uhn ahol a tarkóredőt nézik az másra is jó. Mármint ha nagy az eltérés akkor valami gond lehet. Afpt én kihagynám, masodikkal rossz lett a mom. Hála nem kellett szúrni de hiába nyugtattak meg vegig paràztam. :/ Pedig voltunk egy 4Ds genetikai UHn is. Most 16 hetes korunk körül megint el akarok menni.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


Hú, én már annyira kiestem ezekből a babás dolgokból, vizsgálatokból.... ezer éve voltam még pocakos, azóta annyi minden fejlődött. Anno még 3D ultrahang sem volt :(

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Titokbaba ma 7+1napos. Ultrahang szerint 6+4 napos, CRL 8mm, élénk szívműködés, és 1!!!! Boldogság!!! Következő uh a 12 hetes genetikai uh, addig védőnő, háziorvos, belgyógyászat, vérvételek.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Pipus, majd a védőnő tájékoztat mindenről, ne izgulj! Amikor Szabkát szültem, az utolsó napon bekerül a szobánkba egy anyuka, ő ugyanezt mondta, volt egy 18 és 15 éves gyermeke, új férjétől pedig akkor született meg a kisbaba. Mondta, hogy őneki minden olyan, mintha sosem szült volna, mert már elfelejtette a teste ennyi idő után... és egyébként a volt férje a két naggyerekkel kint izgult az új férjjel együtt !

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


1baba, gratulálok, tök jóóó

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


Éjszaka, akkor volt vmi a levegőben...kislány belázasodott, s egész nap így is maradt, mostanra ment le neki. A nagy meg mióta ovi van folyton felsír... szal nem sokat aludtunk mi sem.

Én is annyira utálom a vérvételeket, hogy eldöntöttem, hogy 35 alatt nincs plussz vizsgálat...szerencsére még ippeg beleférek :D 
Már csak azt áruljátok el hogyan lehet a cukros löttyöt megúszni? Azt még el is viselném, csak a plussz szurkálások ne lennének. 

1baba, gratula az eredményekhez!

Nekünk anno a Sejtbankot ajánlották (XIV.ker Bolgárkertész u.)-genetikaiuh és egyébb plussz tesztek gyanánt, de végül én maradtam a kórháznál.

Nálunk nem a doki a szigorú..bár számontartja, de azért megúszhatók dolgok, inkább a védőnénink. Hozzá szigorúan havonta mennem kell, s mindent vezet a kiskönyvben is... Most még várom, hogy kiscajszim végre megkapja a soron következő oltásait aztán egyben a kettőt lezavarjuk.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


1baba2baba3baba nagyon gratulálok!!!!  csodás lehett látni a kicsikéteket :)  Már én is nagyon várom :)  Még 3 nap :)

Csajok!  Szerintetek pénteken fog adni a dokim laboros beutalót?  Mert mindenféle vérvételem volt eddig. csak azért lenne fontos, mert saját magamtól elmennék holnap reggel egy TSH vérvételre (rettenetesen félek tőle, de muszáj, hogy megtudjam, milyen a szintem).  És ha a doki amúgy is adna beutalót, akkor nem szúrkáltatnám magam duplán.

De szerintem a 6.héten nem szoktak még laborba küldözgetni, ugye?

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


1baba2baba3baba milyen vérvételekre gondoltál mikor írtad, hogy háziorvos, belgyógyászat és vérvétel?  Mit néznek a vérből ilyenkor?
 
 


Beu
Jaaaj, szegény nagyobb :( VAlami nagyon nem stimmelhet neki az oviban. Mondjuk már eleve az nehéz lehet, hogy hogy tudja otthon vagy a kicsivel, ő meg kimarad a "jóból". Remélem picurkád a lázból gyorsan felgyógyul!
Én így alig 35 felett sem tervezek plussz vizsgálatot. MAjd meglátjuk. Védőnő szerintem nálam is szigorú lesz. Rendzseresen jár most is. Nekem nem kell havonta mennem, Luca miatt úgyis jön. Hozzád nem?
Én valójában nem a cukros lötyi és szurik miatt hagynámn ki, hanem a +2 óra miatt. Egy bő délelőtt egy ilyen program Feleslegesnek érzem ahhoz, hogy a férjem szabadnapját elvegyem azzal, hogy Lucára vigyáz. HA pedig nem a szabadnapján megyek, akkor Luca fog vért venni mindenkitől

Pipus
Hát szerintem fog adni beutalót. Másra vizsgáltak előtte, mint alatta. És maga a várandósság is változtat az eredményeken, mint pl. a vércukor szint. Sima vérkép és vizelet vizsgálat van megfejelve néhány bónusz várandós vizsgálattal. Néznek HCG szintet, és ellenanyagot is szűrnek (bár sztem az csak az Rh- anyáknál érdekes) meg nem is tudom, de van néhány.
Háziorvoshoz egy általános vizsgálatra kell menni. Vérnoymást mér, meghallgat és EKG-t csinál. Szerintem hívd fel a dokidat és beszélj vele, mielőtt elmennél holnap! Számít az az 1 nap? Úgy értem valójában. Mert a lelkedben biztos, csak hogy az eredményt tekintve is fontos-e.

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Pipus, Hrenata

Tudtommal ha a terhesség betöltött 35. életév után akár 1nappal is kezdődik, akkor kell a magzatvízvétel. Hogy kötelező-e, azt nem tudom. Nekem Rebunál csináltak, mert a vérvétel szerint 1:107 körül volt a Down aránya. Egyáltalán nem volt vészes, és így legalább biztos voltam benne, hogy nincs genetikai rendellenesség. Most ha jól tudom 30ezer körül van a vérvétel, ami pontos adatokat ad.

Kép
 
 


gota
Ez nem kötelező, csak javasolt vizsgálat. Legalábbis úgy tudom... Ajánlhatják én meg jól nem fogadom el :D Nem az a  baj, hogy vészes, hanem hogy számomra magas a vetélési arány. Egyrészt. Másrészt Down-os babát is megszülnék úgy gondolom. MIre végig vizsgálnak, hogy a baba tutibiztosan Down-os, addigra egy kifejlett érző kis lény. Oké, hogy a 20. hétig elvetetheted, de azért tudjuk milyen egy 16-20 hetes magzat.... AZt hiszem képtelen lennék megtenni. És én már annyi negatívat hallottam, mmint, hogy volt nagy paráztatás, hogy beteg a baba, aztán 3-4 hét alatt, amíg kismama szétstreszelte magát, kiderült, hogy baba makk egészséges

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


A sorrend elméletileg az, hogy meg kell keresni a védőnőt, ő kiállítja a kiskönyvet. Utána el kell menni a háziorvoshoz, ő adja a vérvételre a beutalót. Ez egy általános vérvétel a terhesség 12. hetéig kell elvégeztetni.

A belgyógyászatot is fel kell keresni, ott egy általános vizsgálatot végeznek + ekg, illetve nekem a belgyógyászom tartja karban a pajzsmirigyemet is, úgyhogy ő adja arra a vérvételre a beutalót.

És ezután jön a 12. heti genetikai uh.

Legalábbis így szokás, bár szerintem területenként eltérő lehet a lebonyolítása a vizsgálatoknak.

Kis csoportunk babavárói

gota79 2. baba, szülés várható időpontja: május 6.
irkafirkata 1.baba, szülés várható időpontja: május 6. OKTÓBER 9. UH!!!
beu5 3. baba, szülés várható időpontja: május 16.
snowball 2. baba, szülés várható időpontja: május 17.
1baba2baba3baba 3. baba, szülés várható időpontja: május 19.
hrenata 4. baba, szülés várható időpontja: május 20. OKTÓBER 14. UH!!!
dyna1982 1. baba, szülés várható időpontja: május 22.
rennyke30 3. baba, szülés várható időpontja: május 24. HOLNAP UH!!!
tiea 4. baba, szülés várható időpontja: május 24.
pipus75 3. baba ( vagy 3-4. ), szülés várható időpontja: május 25. OKTÓBER 4. UH!!!

nyuszu 1. baba
ktkata 2. baba




Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Reni, teljes mértékben egyetértek Veled a magzatvízvizsgálattal és beteg babával kapcsolatban  :)

amúgy elmentem reggel vérvételre, túléltem :)

Holnap eredmény és azzal mehetek a dokihoz a pénteki UH-ra :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Nem is tudom amúgy...ha rossz Afp eredményem lenne mit csinálnék...TAlán megcsináltatnám ezt a vizsgálatot. Hogy ne a szülőszobáig kattogjak rajta, hogy most beteg babát nevelünk vagy egészségeset. Mert azért nem mind1. DE! Nem szeretnék ezen gondolkozni, mert ez a baba tutira makk egészséges lesz :D
Azért elmélázgatunk az integrált teszten...Ha valamit, akkor csakis ezt gondolonám. Mint megelőzés...vagy mi.

Hát én már olyan nagyon nem is emlékszem....Mintah nőgyógy adta volna az első beutalót, mivel körzetis, nem magán. Azzal csattogtam a vérvételre még kiskönyv nélkül. AZtán mentem a védőnőhöz és utána háziorvos, aki az EKG-t is megcsinálja, Nálunk kb. így van.

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Rossz AFP után csinálnak egy alapos UHt. Utána az Egyes Női klinikára küldenek. Ott időpontot kellett kérnem. Nállam Karácsony utáni napon derült ki a rossz AFP. Január 10körülre kaptam időpontot,addig izgulhattunk és addigra majd 20hetes lettem. Ott elősször elbeszélgetnek az emberrel,visszamenőleg a családi betegségekre. Utána egy több tagú orvoscsoport csinál UH.t. Ezután ki küldik az embert és Kint várhatsz. Több órás az egész mivel rengeteg rossz AFP-s van :S Minket behívtak és elmondták,hogy mindent jónak láttnak nem javasolják a szúrást de ha szeretnénk akkor megcsinálják. Nem kértem. Elmentünk Szentendrére egy jó genetikus 4Ds dokihoz és ő is átnézte a babát. Akkor derült ki,hogy kispasi Ő is ::) :)
Beteg baba: Én nem tudom. Nem merném bevállani. Mi lesz ha nagyon beteg lesz és csak szenved :(  Az a baj,hogy a Down is gyerekek is különbözőek. Van akinek a látszaton kivúl nincs is nagyon más baja és van aki.............. :( A "meglévő" gyerekeim életét se tudnám "tönkre" tenni azzal,hogy szülök úgy egy beteg babát,hogy tdom,hogy beteg lesz. Ha én,mi nem leszünk akkor nekik kell róla gondoskodni stb.
Állandóan a gondolataimba van így is ,hogy mi van ha........... :( Ismerőseim körébe most születet beteg baba :( 3 koraszülött (1meghalt) . Probálom elhesegetni a dolgot és a jóra gondolni,de félek.

Holnap megyek dokihoz. Izgulok rendesen :D :D

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


Ez nem könnyű döntés! Se ellne se mellette dönteni. Azért a 20. héten, már nem egyzserűen kiszippantják vákummal, aztán feldolgozod, hanem beindítják a szülést és meg kell szülnöd. Mivel kicsi és életképtelen meghal...ÉS mit mondasz a nagyobbaknak? Míg kicsit beadzs valamit, de ha felnőnek és úgy hozza az élet, márpedig ezek előbb utóbb sztem kiderülnek, akkor hogy nézel szemükbe? Vagyis nem is tudom...Aki beteg az teher, azt le kell passzolni, "ledobni" a hyeről mert hasztalan és csak hátráltatja az egészségesek életét...Másik oldalon meg ott van, hogy azért ez nem is annyira hülyeség, mert egy nagyon komolyan beteg gyerek tényleg nagy vállalás! Viszont amikor döntesz nem tudod, hogy cuki Down-os gyerekt vagy nagyon Down-os gyereket szülsz a halálba...NAgyon kemény és kívánom, hogy egyikünknek se kelljen ilyenen gondolkoznia!
Innetől pozitív hozzáállás! Minden baba itt a topikban TÖKÉLETESEN EGÉSZSÉGES LESZ!

Reni
Tök jó, hogy így leírtad, hogy zajlik az egész :) Lehet, hogy a 18. heti Uh-t egy szuper 4D-s genetikai diagnosztánál végeztetem és ennyi VAgy a 12.héten érdemes?

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Így van hrenáta, innentől kezdve zárjuk ki a betegséget, MINDENKINEK MAKK EGÉSZSÉGES KIS CSIBÉSZKÉJE FOG SZÜLETNI ÉS KÉSZ :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Amikor mi voltunk akkor mondta a doki,hogy a 20.hétig lehet láttni mindent a babán mert utána már nem fér rá a képernyőre egészbe és nem átlátható. Én azért gondoltam a 16.hét környékére mert akkor már mindene meg van és még látszik is a képernyőn :D Így sokmindent kitudnak zárni.

6éve 12000ft volt. Kaptunk egy félórás dvdt is utána  :D

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok! 

Abban a kellemes meglepetésben van részem, hogy veletek együtt májusra várjuk a férjemmel az első babánkat. Egészen pontosan május 10. 
Nagyon régóta vágytunk a párommal babára, majd 3 évet vártunk rá, és e hónapban 3 hó várakozás után hivatalosak is voltunk a BMC-be, kivizsgálásra. De mit tesz Isten, már nem kellett elmennünk, mert pár nappal a szeánsz előtt kiderült a nagy boldogság. :)
Tegnap megkaptam a védőnőtől a kiskönyvem, és már jelentkeztem is az Istenhegyi klinikára a 12. heti kombinált vizsgálatra. Jómagam 34 éves múltam, a férjem pedig nemsoká 40 éves lesz.  
Ti gondolkodtok ilyenen? 

És még egy: valahogy mióta tudom, hogy van velem egy barackmag, sokkal feszültebb vagyok napközben és valahogy nem tudom felfogni, hogy most tényleg terhes vagyok. Ti nem érezetek ilyet? Vagy értitek egyáltalán, hogy mire gondlok?:)

üdv

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Valahol olvastam, hogy valaki keresi hogy melyik védőnőhöz tartozik. Hát itt megnézheti:

http://193.225.50.35/UJWEB/APL/vedonoad ... ilv_uj.php

Ami fontos, még, hogy ne a személyidben szereplő lakcímed írd be, hanem, hogy életvitel szerűen hol élsz! Pl.: ha békécsabán van a lakcímed, de Bp-n élsz, akkor a budapestit írd be, mert nem fog tudni mit kezdeni veled a csabai védőnő! Én is így voltam ezzel és a körzeti orvosom félre tájékoztatott. De szerencsére a zuglói védőnőt felhívtam, hogy modntam neki, hogy mi a helyzet, ő pedig egyből azt mondta, hogy természetesen hozzá tartozom, mert a másik védőnő nem fog kijárni hebehurgyafalváról zuglóba családlátogatásra. 

jó keresgélést kívánok.


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Szia Zizazu!
Gartula a babához és üdv köztünk Én ugye a 4. babát várom, de ez ilyen. Az ember nem tudja minden pillanatban felfogni, hogy megmásíthatatlanul megváltozik az élete :) Mert mind1, hogy van már gyerek, egy újabb jövevény újabb változásokat hoz :D A feszkó pedig a hormonváltozás miatt van. Egy ismerősöm kitalációja a "hormonhülye" megfogalmazás a várandós állapotra Nagyon találóan ;)


Végül arra jutottunk a férjemmel, hogy az első nagy genetikai Uh-t a 12.héten ott fogom csináltatni, ahol a nagyokkal voltam babamozizni, mert az egy szuper genetikai központ. Onnan vannak saját nagyon pozitív tapasztalataim! Hát Babicsek nem lesz még olyan kis pofás, de tutira nagyon cuki Végülis nem azért megyek elsősorban, hogy mozizzak, hanem hogy jóóóól megnézzék mindenét! Most elvileg akció van, nem tudom meddig, így 8ezer. Anélkül 12ezer. Fél óra dvd-n zenei aláfestéssel+1 normál levelezőlap nagyságú kép van még az árban. De ezek csak bónusz dolgok. A genetikai vizsgálat most a fő. Direkt ilyen korán. HA véletlenül valami gond lenne, akkor inkább az elején szertném tudni Nekem ez a vizsgálat elegendő biztonságérzetet ad. A vértesztekben megingott a bizalam, hogy nem diagnosztikai értékűek csak tájékoztató jellegű az eredmény...hát ennyi pénzért....

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Üdv Zizazu :)

Én tegnap bejelentkeztem a 12. heti kombinált tesztre (vérvétel + uh) az istenhegyi géndiagnosztikára.
Kicsit aggódom az időpont miatt, amit a reckós adott. Megkérdezte az utolsó menzeszem időpontját, az július 28-án volt. 30 napos ciklusom lett volna, de az nem érdekelte. Megkérdezte az utolsó UH időpontját, és az akkori CRL-t. Szeptember 26-án 14 milis volt. Akkor voltam elvileg 8+2 hetes a 30 napos ciklust tekintve. Eléggé be tudtam lőni, hogy mikor volt ovum, mert csináltam LH teszteket, illetve a hőmet is mérem. Ráadásul a valószínűsíthető ovu után 8 nappal már pozitívat teszteltem, szóval nem igazán lehetett későb...
Viszont azt mondta a reckós, hogy a 14 milis egy 7+5 napos terhességnek felel meg, és október 30-ra adott időpontot, amikor is az én kalkulációmat tekinve már 13+1 napos leszek. A vérvételhez ez már nem késői? Illetve ha pontosan tudom az ovuláicó napját (max két nap különbség lehet), akkor nem aggasztó, hogy kisebb babót kalkulált a gép?

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


@irkafirkata: Szia Kata!

Szerintem azért kérdezik a CRL-t hogy be tudják lőni, hogy mekkora mikor lesz akkora a baba, hogy biztonságosan lássanak mindent a genetikai UH-n. A 12 heti vizsgálatnak szeritem csak a köznyelv nevezte el  ezt a  vizsgálatot, talán a tisztességes neve kombinált teszt, aminek a vérvizsgálat részét 11-13 hét között jó levenni. Lehet hogy ha nem kérdezi meg, most a CRL-t akkor kétszer kell menned, mert a szonográfus nem látja  rendesen a babát és nem tudja a méreteket levenni.
Akkor meg szerintem lenne ám aggódás, hogy miért  hív vissza a doki, és biztos valami nem jó... stb stb. 

Szóval nyugodj meg, semmi vész nincs!:)


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


irkaKata
Így van! Ezeket az első genetikai vizsgálatokat a 11-13. héten végzik! ÉS a 13. hét még tökéletes! Pont azért, amit Zizazu is írt ;)

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Zizazu, örülök neked, gratulálok, boldog babavárást kívánok!

Kis csoportunk babavárói

gota79 2. baba, szülés várható időpontja: május 6.
irkafirkata 1.baba, szülés várható időpontja: május 6. OKTÓBER 9. UH!!!
zizazu 1. baba, szülés várható időpontja: május 10.
beu5 3. baba, szülés várható időpontja: május 16.
snowball 2. baba, szülés várható időpontja: május 17.
1baba2baba3baba 3. baba, szülés várható időpontja: május 19.
hrenata 4. baba, szülés várható időpontja: május 20. OKTÓBER 14. UH!!!
dyna1982 1. baba, szülés várható időpontja: május 22.
rennyke30 3. baba, szülés várható időpontja: május 24. HOLNAP UH!!!
tiea 4. baba, szülés várható időpontja: május 24.
pipus75 3. baba ( vagy 3-4. ), szülés várható időpontja: május 25. OKTÓBER 4. UH!!!

Akik beköszöntek hozzánk, de azóta eltűntek:
nyuszu 1. baba
ktkata 2. baba

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Zizazu
Üdv. köztünk  :)

Mi a fiúknak se mondtuk még el amugy,hogy tesó lesz :D Ha nekik elmondanánk akkor már mindenki tudná. Így még egy kicsit várunk a hírrel. A szüleink tudják.

Holnap nekem valószinű hüvelyi UH.t csinál a doki. Azon is rendesen látszódik a baba? Huuuu egyre jobban izgulok :D

Állandó hányinger mellett,állandóan ennék :S :S Nem lesz jó vége ennek :(

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


@rennyke30:


Nekem is hüvelyi uh volt tegnap, a lényeg látszódik majd, épp azért csinálnak hüvelyit, mert még korai a terhesség szakasza!

És igen, ahogy írod, állandó hányinger mellett tömöm magam én is.


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


De nem sokat eszek, inkább sokszor keveset.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Reni
Még a 12. héten is szoktak hüvelyit! Pont azért mert jobban látszik. Bár ez függ a baba fekvésétől is. Melyik gyerkőcnél nem tudom, de volt, hogy hüvelyit és hasit is csináltak a 12. héten...
Én nem csinálok semmit, ha hányingerem van. Mondjuk iszom, de persze nem sokat segít :D Így aztán viselem. Igaz, nekem nem gáz. Annyit jelez, hogy fáradt vagyok pihenni kell. Kicsit elnyúlok.

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Csajok!  Segítsetek, ha tudtok!

Kéne nekem szülészorvos.  Ismer valaki valakit itt a XI. kerületi Szent Imre kórházban?   Nincs dokim és kéne lassan megfogadni egy jó orvost.  De kit? Nem ismerek senkit.  Meg hát besétálok a kórházba és kérdezősködök a szülészeten????  Kész vagyok és tanácstalan :(

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


ejha Lányok, ti aztán aktívak voltatok az este:)) Hogy tudok fennmaradni?? Én hazamegyek és mint egy liszteszsák eldőlök... :) köszi, hogy így megörültetek nekem:))) 

Pipus: Én a XI. kerületben dolgozom, és ezért ezen a környéken választottam dokit, a Kamaraerdőnél van a magánrendelője, úgy hívják hogy dr. Tóth Ferenc, viszont a II. sz. női klinikán vezeti le a szüléseket. Nagyon korrekt ember, nem smúzol, baromi egyenes. 

A sógornőm is nála szült kétszer csak akkor még a Kútvölgyiben volt, ami azóta magánklinika lett. 

Ha gondolod megírom a részleteket. 

Még egy kérdés: Hogyan tettétek alulra az a babás idősávot???:))) még azt sem tudom, hogy hogyan tudok betenni egy topikot a kedvencek közé... :)) Kicsit bénának érzem magam ezen weboldalon. :))


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Sziasztok

Voltam ma dokinál. Csinált hüvelyi UH.t. Igaz nem láttam Zsebit és a szívét se hallhattam de a doki mondta,hogy minden rendben. Szabályos petezsák,szikhólyag szívműkődés látható. 6hetesnek felel meg :D :D
3hét műlva kell vissza mennem. Addig elkel mennem a védőnőhöz és vérvételre.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


Nagyon jó hír 

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: