Új privát üzeneted érkezett!

@irkafirkata:


Szia Kata! Nekem tetszik az ötlet, tényleg, ha valamelyik ismerősöm beleolvasna egy-két hónapon belül, biztos, hogy rámismerne... most még talán nem, merthogy nem tudják hogy terhes vagyok:))

Lányok, nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de nekem ma ritka szar napom volt. Egyszerűen mindenre ugrottam és mindent személyes sértésnek vettem. :((( Valahogy olyan érzésem van,  hogy a világ ellenem van!!:( Fel is hívtam a férjem, hogy hívja fel a közös képviselőneket (társasház rulezzz) és magyarázza el neki a történteket, mert ha én teszem meg, akkor jajajj, lesz ám ott baj!

Apropó, szerintetek ez a rázó idegesség van valamilyen hatással a magzatra, vagy a magzati fejlődésre?
Amúgy is olaszos természetű vagyok, - mondhatnám azt is hogy néha goromba - de ez most annál kicsit többnek éreztem ma.

És még valami: Szerintetek mi van a kávé fogyasztással? Én bevallom őszintén, hogy reggelente a férjem csinál nekem egyet - mindig is agyon tejeztem és semmi cukor. Szerintetek?

Nekem elmúlt az émlygésem, teljesen. Így igazából a szagláson kívül nem maradt semmi extra. Hogyan is fogalmazzam meg a kérdést: Ti érzitek, hogy ott van a pocakotokban a kisbéka?  Vagy ti mit érezetek ott a hasatokban? Nekem nem egyértelmű. Mármint semmi gondom sincs, nem vérzek meg nem görcsölök, nincs indok arra, hogy bizonytalan legyek, de mégis  van egy ilyen érzésem.  Azt hiszem még mindig felfoghatatlan.


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Lányok, ezt a topikot nem lehet zárttá tenni. Egy újat lehet nyitni, ami zárt lenne és abba csatlakozni. Személy szerint az a véleményem, hogy nem jönnek ide be idegenek, miért olvasgatnák más dolgait, amihez semmi közük? Ez csak egy paranoia, de nem kíváncsi más erre, higyjétek el! Meg amúgy is, attól még ez a csoport továbbra is maradna, tehát akkor meg nem sok értelmét látom. Az elején gondoltam arra, hogy alapból zártat nyitok, de úgy gondoltam, hogy attól is sokan idegenkednek. Én nem bánnám, ha itt folytatódna, itt minden egyben látható...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Igen, én is így vagyok vele, hogy ne lássák már esetleges ismerősök :)
Meg azért az is zavaró, hogy vagyunk itt 10-15en, 300+ hozzászólással, de 7000 felett van a megtekintések száma...
Nekem ma volt émelygés bőves, meg egy kis értelmetlen öklendezés. 
meg továbbra is belenyilall a hasamba egy kis fájdalom, ami zavaró. Szóval érzem Brióst

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 

 
 

Betöltöttem a 8. hetet, megkezdődik a 9. hét. Érdekes, hogy mindhárom alkalommal hétfő volt a napunk! :) Egész nap küzdöttem a hányingerrel ma, valamiért még jobban, mint eddig. Jaj, nehéz. Aztán nem is volt ma valami jó hangulatom, mert a férjemmel beszéltem, és sajnos nem tudunk kimenni Karácsonyra :(. Már tavaly is külön töltöttük és január elején mentünk ki, de idén azt hittük, sikerül együtt lennünk... de sajnos az apartmanba, ahol lakni szoktunk, ott is lesznek vendégek . Majd túlteszem magam rajta.

Zizazu, ne izgulj és hidd el, hogy ott van!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Zárt topik:
Szerintem korai. A 12.hét után oké. Sokan megvárják még a 12.hete és csak utána csatlakoznak. Sokan félnek ettől az olvasgatástól, de én őszintén szólva kissé üldözési mániának tartom. Valamiért nem gondolom, hogy olyan ismerősök és rokonok olvasgatnak várandós fórumot, akik nem várandósok :D Meg nem csak itt van fórum a babaneten. Ti unalmatokban beleolvastatok csak úgy, cél nélkül egy topikba amiben semmi érdekeltségetek?
Én évekig fórumoztam nyílt topikban, névvel és képekkel. Sosem jutott eszünkbe, hogy lesiolvas minket valaki, pedig írtunk olyanokat. HA idegen, akkor nem tök mindegy, hogy milyen dolgot írok magamról? :D Az csak egy sztori...

Zizazu
Szerintem pocitájon az ember nem érez semmit így az elején. Amikor mozog, de az még odébb van És tok normális, hogy aggódsz. Ez olyan kismamadolog :D

Beu
A homeó azért szerintem nem olyan, hogy hiszel-e benne Persze mondom én, aki kb. semmilyen kémiai gyógyszert nem használ évek óta, pedig néha betegek a gyerekek. ÉS meggyógyulnak a homeótól. De ha hiszek is a kínai naptárban, Iván akkor sem lány és Linda akkor sem fiú

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Ja és a kávé...elvileg 3-at lehet max. egy nap, de én kettőnél nem innék többet. Amúgy egyet iszom :D

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


@1baba2baba3baba:
melyik országban dolgzik a férjed? Hát baromira csalódott lennék én is:( Még abból sem tudok engedni, hogy szenteste a vacsorát nem töltsük a szüleimnél. Inkább egész nap utazom 24-én, le a férjem szüleihez és vissza is még aznap, de én azt hiszem nekem nem lenne karácsony a családom nélkül:((( Szerencsére a férjem és a szülei is megértik, sosem volt belőle surlódás az elmúlt 6 évben.

Nem tudotok esetleg egy másik helyen foglalni szállást? Nem néztétek, hogy milyen appartmanok vannak még esetleg? Szállodai szobafoglalást vezettem, szóval, ha szeretnéd szívesen segítek, hogy találok-e valamit :)

üdv


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Sziasztok!
Nagy örömmel fedeztem fel a csoportot!!! 
2014. május 11-re várom a babánkat. Ö a harmadik gyerekem.
Még csak páran tudnak az örömünkről - bár infostop volna... - valahogy nehezem tudom magamban tartani. Jó ha végre nyíltan örülhetek!


Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


A 300 hozzászólást nem 300x nézzük meg!!!!! Hanem minden tagunk rákattint azaz felszorozhatnád 10-zel minimum, mert mondjuk egyszerre több hsz is jön, mikor belépek....

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Reni, ugyanerre próbáltam rávilágítani én is a nyílt/zárt topikkal kapcsolatban, köszi.

Lehet, hogy úgy van ez a kínai dolog is, mint sok minden más, valakinél beválik, másnál nem... Én egyébként előszeretettel alkalmazok homeopátiás szereket, a doktornénink is olyan volt, de már két éve otthon van, majd márciusban jön vissza. Én várom nagyon már, mert sokszor azt érzem a gyerekeknél, hogy felesleges gyógyszereket irogatnak fel, meg állandóan egyből antibiotikumot.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Zizazu, nagyon kedves tőled, köszönöm. Ausztriában dolgozik a férjem, 600 km-re. Ő kap szállást, viszont amikor mi megyünk, akkor van egy külön ház a hotel mellett, abban szoktunk lakni, két szoba-nappali-étkező-konyha-fürdő, wc, szóval igazából tökéletes. Ezt rezsiáron szokták biztosítani nekünk. Ez bevált, jó nekünk nagyon. Úgy terveztük, hogy dec. 20-án kimennénk és január 10 körül jönnénk vissza, de dec. 28-jan. 4-ig foglalt. Szóval totál hülyén jönne ki, márcsak azért is, mert hiszen egy család vagyunk, kicsik a gyerekek, ünnep, hallelúja, szóval beöltöztetném a lakást rendesen , de így ezt nem lehet megoldani, úgyhogy nem idegesítem magam rajta, megyünk január 4 után. Csak akkor jobban észnél kell majd lennem, mert még a vizsgálatok időpontjait is majd össze kell egyeztetnem az utazással..... Ó, szép kis időszak lesz ez!

Linda, örülök, hogy jöttél, üdv közöttünk, érezd jól magad, és szép babavárást kívánok!!! Itt szinte még mindenki titkolózik, szóval jó helyen vagy!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


@hrenata:
őő. így utólag is boldog névnapot azt hiszem tegnap volt... :))

na a kávés dologgal megnyugtattál:))) én is egyet, vagy egy felet iszom, attól füg,hogy jól esik-e:)

Én egyébként régebben olvastam bele topikokba. Mármint nem úgy hogy na akkor én most elkezem olvasni a 2014 májusi babavárók topikját, hanem rákerestem valamire a gúgliba és és fórumokra vitt. 

Meg amúgy is elég jó ennek a babanetnek a keresőoptimalizálása, az egyszer biztos, mert szinte bármit beírhatsz, tuti, hogy az első találati oldalon lesz a babanet:))

Persze túlélem, ha valaki felismer, mert igazából mindent vállalok amit írtam, semmi vállalhatatlan sincs benne. De biztos lesznek intimebb - köhöm - kérdéseim is, ezt már most tudom:))) Pláne, hogy ennyi 9 hónapot túlélt találékony kismama van itt:))) Bár ha meg valaki ilyesmire keres, akkor lehet nem a nick-nevemen fog elmélázni, hanem elolvassa amit tudni akar, aztán lép tovább a fórumból... a fene se tudja...








Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


@1baba2baba3baba: :((( hát sajnálom. De tök jó, hogy ilyen pozitivan gondolkodsz, hogy sebaj, megyünk késöbb.:) Veled aztán szerencséje van a férjednek:))



Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Kis csoportunk babavárói

gota79 2. baba, szülés várható időpontja: május 6.
irkafirkata 1.baba, szülés várható időpontja: május 6. OKTÓBER 9. UH!!!
zizazu 1. baba, szülés várható időpontja: május 10.
linda3, 3. baba, szülés várható időpontja: május 11.
beu5 3. baba, szülés várható időpontja: május 16.
snowball 2. baba, szülés várható időpontja: május 17.
1baba2baba3baba 3. baba, szülés várható időpontja: május 19.
hrenata 4. baba, szülés várható időpontja: május 20. OKTÓBER 14. UH!!!
dyna1982 1. baba, szülés várható időpontja: május 22.
rennyke30 3. baba, szülés várható időpontja: május 24.
tiea 4. baba, szülés várható időpontja: május 24.
pipus75 3. baba, szülés várható időpontja: május 25. OKTÓBER 18 UH!!!



Én holnap reggel megyek a védőnőhöz. Remélem, hogy senkivel nem találkozom össze ott. Jaj, ez, hogy az ember még titkolná és tutira lebukik....

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


@linda3: üdv köztünk, kedves Linda:) Nekünk "zöldfülűeknek" is tök jó hogy egyre többen vagyok tapasztalt babások:))



Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


@1baba2baba3baba:

húúú most nézem csak, mennyire az elején vagyok a listának:)) sorba tetted a "kilövés dátuma" szerint:):)



Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Én pl teljesen véletlenül keveredtem ide... Mondjuk nem vagyok ilyen téren gyakorlott, az tény.. Annyira konkrét a téma, hogy az jön ide sztem, aki hasonló cipőben jár. Bár én hiszek a jók-ban  

Köszönöm Nektek az üdvözlést! Jó lesz itt nekünk! <3

Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


Nagyon tetszik ez a lista! A "kilövési" 

Nálam többen egyszerűen rákérdeztek. De pl a közeli család még nem igzán tudja. Na ez fura. 



Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


Sziasztok :D

Jajj én szörnyen parázos vagyok,így harmadik babával.
-Miért fáj a hasam?
-Miértnemfáj a mellem?
-Mi volt ez a görcs?
Tudom,hogy a görcsök,fájások,keményedés valahol normális,bizonyos kereteken belül de mégis állandóan parázok :S

Holnap megyek én is védőnőhöz délutánra.

Igazából zártra én leadnám a voksom,de még nem most.Biztos lesznek még csatlakozók. De késöbb nyíltabban beszélne az ember zártba.

Hát én ma elmondtam a melóhelyemen. Viszonylag sok őszinte mosolyt,gratulációt  kaptam :D :D De azért pár beszólást is a hátam mögött az  irigyektől (akinek nem jön össze,vagy aki nem akar),de tojok rá :D (60nő egyhelyen )

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


@linda3: Rajtad már látszik, hogy terhes vagy? Én csak azt tudom, hogy nem tudom behúzni a hasam, na meg a melleim hááát csöcsök lettek, má' elnézést a megfogalmazásért:)


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


@rennyke30:

miket mondanak pl az irígykedők és akik megrögzötten egyedül és büdösen akarnak megöregedni?

csak hogy felkszülhessek a támadásokra.. nehogy elsírjam magam, mert a túlságosan váratlan és konkrétan bunkó beszólásoktól sajnos néha elpityózom... főleg mostanság. Nekem a srácok bent a munkahelyemen elkezdték mondani, hogy látszik, hogy abbahagytam a futást.. De persze nem most hanem még a mellműtét (fibroadenóma eltávolítás és nem szilikoncici) előtt, mert hát vágott cicivel nem lehet futni.
na már ez is szarul esett, de persze nem vágtam rá, hogy vazze, mi közöd van hozzá és ha terhes vagyok?!






Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


@linda3:
csinálj te is vonalzót itt: http://www.csaladinet.hu/vonalzo
és aztán a profilodban az aláírásba illeszd be a html verziót. Akkor mindenki látni fogja, hogy hol tartasz épp és hogy már tapasztalt anyuka vagy:)


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


@zizazu:




Csöcsös, hát igen! Detto! Nekem a melltartó olyan, mint a kaloda.
A hasam nem tudom sem behúzni, sem "tartani" 5 hetes kora óta. Annyira fájt, hogy azt a hétvégét konkrétan ágyban töltöttem.
Tehát sztem látszik. Mondjuk sokaknak az tűnt fel, hogy fogytam, mert 2 hétig enni sem bírtam szinte semmit. Ez megoldódott mostanra. 
Mégis, anyunak sem tűnt még fel. Pedig ő 3 hétig nem látott (rehabilitáción volt).
Harmadik baba, úgy gondolom, minden sokkal hamarabb fog látszani, de ez a kabátos időszak sokat takar azért.


Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


Igen-igen, kilövési sorrendben van a lista, avagy a szülés várható dátuma szerint raktam sorba magunkat!

Zizazu, örülj csak a "csöcsöknek", hát még mekkorák lesznek, ha tejci is lesz bennük!!!

Én abszolút látom magamon, hogy terhes vagyok :), de hogy a külső szem mit lát, azt nem tudom. Holnap lesz az első ilyen "megerősítés" a védőnőnél, kíváncsi vagyok, hogy ő mit mond, lát e valamit rajtam.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


@zizazu:


Kösziiii!
Már csinálom is!

Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


@1baba2baba3baba: hűűű az én védőnénim, rettentő aranyos, de mondjuk nem is álltam fel a mérlegre, és mivel pufi mellény volt rajtam nem láthatott semmit:)) mostanában ez az elterelő hadművelet hosszú pulcsival apufi mellény. De ma konkrétan vetkőznöm kellett mert ez a 20 fok kifektetett


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


1baba
Nállam a védőnő mérlege fogja levágni,hogy terhes vagyok :D :D :D :D

Cicik
Hát annyival jobb,hogy nem a térdeimmel rúgdosom őket hanem feszesen állnak :D :D :D Szülés után meg ha már Zsebinek se kell akkor valószinű apát megkérem húzza mega bőrt a hátamon és akkor hátha feszes marad és nem megint a térdeimmel fogom rugdosni őket :D

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


A súlygyarapodás természetes! Ne parázzatok! Ugyebár 12-15 kg súlygyarapodást mondanak átlagosnak, jónak, elfogadottnak, de annyi ismerősöm van, aki 25-30 kg-ot hízott, hát változó ez is...

Á, cicik , az nekem nincs. Na jó, persze, hogy vannak, de kis picik. Annak idején még voltak, óriásiak lettek a tejcitől, aztán az első szoptatás után nagyon eltűntek. Aztán a második terhesség alatt tetszetős kis méretűre nőtt, aztán persze megint óriási lett a szoptatás alatt, utána megint maradt a minike. Hát ez van. Most nem nőtt még...

Rennike, talán mert már komolyabban gondolkodsz, többet tudsz, mint akár az első vagy második gyermeknél... lehet, hogy ezért van ez a para, nem gondolod?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Linda, két csajszi??? :) Utálom kérdés, de most mire vágytok?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Ja, bocs, látom, Levi, szóval fiú készült!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Tényleg, a munkáltatónak ti szóltatok-e már? Én múlt hét végén, megkaptam a kiskönyvet, nem bírtam tovább... Mondjuk a doktornővel ketten vagyunk csak, így érthető. Háát, 5 perc ölelkezés, én persze sírva fakadtam, ő meg kommentálta vigyorogva: Hát ezért voltál olyan hülyécske mostanság! 
És azt mondta, ezt még csak baráti bejelentésnek veszi, de szóljak ha a "fönökünk" is tudhatja (aki a párja)

Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


Asszisztens vagy, Linda? Egyébként ez teljesen érthető, hogy vele megosztottad, gondolom a viszonyotok is olyan... Én 2004 óta nem dolgozom, nincs munkáltató, 3évente jönnek a gyerekek!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


@1baba2baba3baba:


Igazság szerint mindegy is, legyen egyészséges, természetesen.
Ezen túl, egyszerűen fiúnak érzem.Elújságoltam a nírt neki, és 2 nap alatt neve lett.
(Ha lány lenne, akkor Zara lenne) 
De ő egyszerűen Levi. <3
Apukájával 2 éve vagyunk együtt, neki van egy 22 éves lánya. Ő vágyik inkább fiúra, de amúgy neki is mindegy. 


Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


@1baba2baba3baba: azt a mindenit,  azért ez nem semmi:) és mit csináltál azelőtt? ha még emlékszel rá

az én főnim 6. hét óta tudja, ő már nagyon drukkolt nekünk, az első alkalmazottja a férjem volt több mint tíz évvel ezelőtt, szóval barátinak mondanám a viszonyt. Nagy hegyomlás de úgy mosolygott mint a vadalma. Mondtam is neki vicesen, hogy most nem tudom pontosan minek örül, annak hogy terhes vagyok, vagy annak egy megszabadul tőlemegy időre


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Áááááá, 2007 óta nem dolgozom, nem 2004 óta, elbillentyűztem, bocsánat, bár már olyan rég volt, hogy csoda, hogy emlékszem. Egyébként vendéglátósok vagyunk.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


@1baba2baba3baba:


Igen, és tényleg nagyon jó a viszonyunk, barátomnak mondhatom. 
Nagyon nehéz volt pont neki nem szólni, tovább nem is bírtam már.

Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


Én sem vagyok az a titkolózós fajta, de szeretném, hogy együtt mondjuk el a családnak, ehhez pedig még idő kell... 2hét 2nap és jön apa! Aztán még egy kis idő, a 12. heti uh után már nem titkolóznék egyáltalán, hiszen öröm van!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


@1baba2baba3baba:


Pároddal vagytok vendéglátósok? Mit csináltok? 
Akkor neked is harmadik picurka. 
Eszedbe jutott már, hogyan tovább. Tudom, előreszaladok... De hát manapság muszáj tervezni. Most változnak a gyes, gyed, akármi juttatások. De a főállású anyaság eszedbe jutott? Én nem tudom még az anyagi oldalát, de nálad éppen kézenfekvő lehet. 
Már gondolkodtam rajta, de annyira jó a munkám, időben is - szinte kismamaműszak, hogy gyorsan elvetettem. Meg szeretem is nagyon.

Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


@1baba2baba3baba: csak még egy gyereknyi időt gépeltél el:) hát igen vendéglátózni gyerek mellett baromi nehéz, mindig akkor kell dolgozni leginkább amikor a normálisak nem dolgoznak:((

ha most azt írja ki a vonalzóm, hogy 9. hét és 1 nap az azt jelenti, hogy 10. hétben vagyok, igaz?! akkor már csak két hét és én is megyek szerdán a dokihoz, hogy nézzünk be a kukucsk nyíláson mi a helyzet, aztán pedig még 31-én van a genetikai uh és azt hiszem akkor szeretném elmondani ha ott minden rendben van a nagyvilágnak meg a szüleimnek, hogy addig ne aggódjanak!:)


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Várni akartunk 12 hétig mi is. De az élet úgy hozta, hét vége felé bejelentés lesz mindkettőnk családjánál. 
Mindenki feldolgozza, ahogy szeretné, mi meg végre örülhetünk szabadon!!!


Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


A férjem pincér, én pultos, mixer. Valószínüleg, ezt a pályafutást 2007-ben befejeztem, vagy legalábbis elég kevés esélyt látok rá, hogy olyat találnék, amit három gyermek mellett végezni tudnék, bár sosem lehet tudni... Ez még nagy kérdés lesz nálunk. Igen, beszéltünk a főállású anyaságról, ha a feltételek adottak lesznek, akkor ez nem is kérdés. Alina után még kaptam minden juttatást, aztán Szabikánál két hónapon múlt, elbuktam mindent, csak a gyes, most is ugyanez lesz. Nagyon gyenge kis összeg sajnos, de legalább ez is van.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


1baba
Inkább az,hogy sokat olvasgatok,ha kell ha nem :( Fiúknál netem se volt csak könyvek. Mármint a kicsi születése elött 1hóval lett net.Akönyvek meg a terhességekről csak jót írnak :D A net en meg mindent megtalélsz ésmindent betudsz magadnak mesélni. Ez itt a probléma :(

Zizazu
Írtam privit :D

Elmondtuk a fiúknak is :D :D Nagyfiam szóhoz sejutott,csillogtak a szemeiés csak nézet maga elé és azt hajtogatta hogy nem hiszi el és mennyire örül :)
Kicsifiam elösször hanyat dőlt az ágyon és azt hajtogatta hogy nem-nem. Aztán azt mondta,hogy végülis aludhat az Ő szobájába majd. De ha lány lesz akkor csak az asztalon :D :D

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 


Üdv köztünk Linda

Én a zárt csoportot továbbra is pártolom.
És igen, nagyon sokszor, évek óta mindig beleolvasgattam ilyen-olyan babbavárók topikba, mert mindig is nagyon szerettem volna már régóta gyereket, és jó érzés volt olvasgatni.
És nagyon sok a személyes téma, amit sokszor még a fórumozók sem osztottak meg egymás között, hanem írták, hogy elküldöm privibe, stb... Ezt egy zárt csoport tökéletesen megoldja. Orvosok nevei, kínos témák, UH képek, ezek nem tartoznak a nagyvilágra. Ezeket én szívesebben megosztanám csak veletek, vagy az újonnan csatlakozókkal, így érezném magam komfortosan
Facebookon sem osztok meg mindenfélét, pláne ilyen intim témában még kényesebb vagyok:)
Amúgy konkrétan tudom, hogy a munkahelyemről két lány is olvasgatja a babanetet, konkrétan az egyik babát vár... És én még nagyon nem akarom, hogy ez kiderüljön a munkahelyen.

Amúgy én csak a közvetlen főnökömnek mondtam el, mert múlt héten megijesztett ez a hasfájás, és úgy voltam, hogy inkább tudja, minthogy ne tudja az okát a hirtelen orvoslátogatásnak, esetleges hiányzásnak. Így ha rosszu vagyok, legalább nem kell hazudnom

Ma amúgy is kijutott a rosszullétből, az utcán megérzett kutyapisi szagra elkezdtem öklendezni, még jó, hogy nem voltam forgalmas helyen.
Nálam napi egy kávé lecsúszik, tejhabbal, de csak hétköznap a rutin miatt (meg a nagywc...na ez is intim téma). Otthon amúgy nem kávézom. Szerintem a kávé ilyen mennyiségben nem ártalamas.
Aztán napközben is volt egy-két öklendező roham, nálam ez nagyon új, eddig csak néha volt egy kis émelygésem, szóval még gyerekcipő

Én is holnap megyek védőnőhöz, déutlán háromra. A telefonban elég kedves volt. Ma voltam laboron vérvétlen, a negyedik üvegcsénél "kifogyott" a szusz, és nem jött több vér. Ott töltögette át az asszisztencs az egyikből a másikba, hogy legyen elég mennyiség Mióta terhes vagyok nagyon lassan jön vérvételnél a vér, előtte nem volt ilyen gondom, pedig most is ittam előtte vizet.

Lehet buta kérdés, de ti az orvosi papírjaitokat, UH képeket, időpontokat lefűzitek, elrakjátok egy helyre? És hordozzátok magatokkal? Én azon gondolkodtam, jó lenne valamilyen kis mappa, amiben a képekben is lenne hely. Apróság, tudom, de szeretem őket nézegetni:)

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


Amikor Alinát vártam, még nekünk sem volt net. Elolvastam azokat a kis könyvecskéket, amik a kismamacsomagban benne voltak, meg a kismama magazint előfizettem.  Meg akkortájt ment a ZoneReality csatornán egy sorozat, ami a szülésről szólt. Na, én úgy éreztem, hogy mindenre felkészültem, úgy gondoltam, hogy én már mindent tudok, láttam jót is rosszat is... Egy valami miatt haragudtam a világra, hogy a szoptatásra senki sem készített fel! Én nagyon megszenvedtem vele sajnos, de kitartó voltam végig! Már a kórházban kisebesedtek, begyulladtak ( később minden szoptatás olyan fájdalmas volt, hogy sírtam ), igazság szerint akkorák lettek, hogy azt sem tudtam, mit kezdjek velük. De szerencsére a nővérkék nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Majdnem 7 hónapig tudtam szoptatni, én ezzel elégedett is voltam, de az első naptól az utolsó napig megharcoltam vele. Aztán a fiamnál már készültem a gondolattal... nála is elkezdett kisebesedni, de igyekeztem nem pánikba esni. Szerencsére 3 hét alatt megoldódott minden probléma, őt 9 hónapig tudtam szoptatni. Sajnos ez sem olyan természetes dolog mindenkinél...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Szia Kata!

Igen, értem mit mondasz. Igen bizalmas beszélgetések lesznek nemsokára. 
Ezt ti tudjátok, legyen ahogy szeretnétek! És tényleg jó ötlet így végiggondolva.
Én a kiskönnyvel kaptam egy mappát, abban van bene minden (nagyobbaknál is mappába pakoltam, de most meglepő módon kaptam egy babásat).
A mappa pedig mindig nálam van!!! Míg nem gurulok nincs a homlokomra írva hogy pocakos vagyok. De amúgy is mindig nálad kell lennie. És nem buta a kérdés!!! Olyan nincs! 

A vérvétel itt a 12 hetes UH-al van egyszerre. Először UH, utána csapolnak. 

Szagok... 10 méterrel előttem egy pasi szivarozott, azt hittem kifordul a gyomrom helyből... 




Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


És én is kérdezek egyet tőletek!

Akinél kicsi a gyermek, tehát van tesó, aki még viszonylag kicsi, ti hogy oldjátok meg a súlyemelési dolgokat? Mert ugye nem tesz jót, ha nagy súly emelgetünk várandósan, de mit tegyél akkor, ha van még gyereked, akinek erre szüksége van?

Az én fiam ugyebár 2 éves és 3 hónapos, iszonyat anyás, amivel gond semmi, a lányom ugyanilyen volt. Szóval itt van az én csodálatos kisfiam, aki rajongásig csüng rajtam egész nap és akármennyire figyelek, hogy ne nagyon emelgessem, vagy igyekszem minimálisra csökkenteni, ez elkerülhetetlen. És bizony nem akarom, mert kis masszív kispasas, 15 kiló fölött van a súlya, mondhatnám azt is, hogy majd beszarok, amikor megemelem. Persze ilyenkor oldalra teszem, elcsapom a lábát a hasam tájékáról...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


1baba
Ne parázz, emeld fel, ha kell Bnőm gyerekei között 1,5 év van. A "nagyot" még babahordozóban cipelte, mikor már várandós volt...mert ugye a 9 hónapos még nem szalad el az autóhoz Az orvos csak legyintett, hogy ésszel lehet. Ha nem vagy veszélyeztetett, akkor lehet. Linda 14 kiló. Fel szoktam emelni, ha elesik és sír vagy úgy érzem, hogy kell. Azért én sem emelgetem folyton, legtöbbször inkább legugolok és megölelem. Luca 12kiló, őt a hátamon hozom fel az emeletre, ha fáradt felmászni...Mikor Lindát vártam a 40 fokos nyarat bazira untam a 38. héten, 2 ujjniy méhszájjal. Iván akkor volt 3 éves. Felkaptam a hátara és bő 300 méteren kocogtam vele hazáig. Lindát ez cseppet sem hatotta meg és a kiírt napra még ígyis ráhúzott 2 napot ;) Persze az elején azért vezsélyesebb az emelés, de gondoljatok arra, hogy régen nem kímélték a várandós nőket ennyire! Dolgoztak az utolsó percig és megszültek pikpak a krumpliföld szélén. Ezzel szemben a gyermekágyat sokkal komoylabban vették, és AKKOR kellett pihenni! Most egy kiséé megfordult ez a dolog. Várandósan pihenj, szülés után térj vissza a mindennapokba mielőbb
Az nem működhetne, hogy kiköltöztök? Úgy értem végelg, mind. Vagy tervezi a férjed, hogy hazajön? Olyan veszélyes szerintem így élni....Persze sokan élnek, és mindenki a maga belátása szerint dönt. És nekem egyértelműen nem lehetnek pozitív tapasztalataim az ügyben, de negatívból legalább jó sok van Pedig biztos nem mindehol sül el úgy, ahogy nálunk....

irkaKata
Én még a nagyok uh-s képeit is szívesen nézem vissza :D A 8mm-es csikóhalas képet is :) És tök fura érzés, hogy az a kis pöttyöcske volt ez a szép gyerek Sőt, Lindánál az érett petesejtről is van uh-m MAjd megmutathatom neki, hogy "na ez az a részed, amit tőlem örököltél!" ÉS az nem kevés, mert nem csak külsőleg, belsőleg is olyan, mint én

Én 2006 május óta vagyok itthon. Jó régen VAlszeg muszáj lesz visszamenni dolgozni, mert tartósan a GYES-ből nem tudunk majd megélni. A főállású anyaság szép pozíció, de sajnos pont annyit ér pénzügyileg, mint a GYES, éppcsak más a neve ÉS hosszabb ideig vehetd igénybe (pici 8 legnagyobb 18 éves koráig..mmint 3 gyerkednek ekll lenni ezen korosztálynak megfelelően)

Munkahelyen bejelenteni más kérdés. Családnak bejelenteni megint más :) ÉS persze mindenki tesz, ahogy jónak látja ;) Nálunk az a rendszer, hogy én az én anyámnak, férjem az ő anyjának mondja el. Keresztbe nincs akkora nexus, hogy fontos legyen egyszerre bejelenteni, és az első unokánál még volt nagy pityergés, meg örömujjongás, de a többinél már olyan legyintés féle, ha épp nem rosszallás Sosem vártuk meg a 12. hetet. HA valami baj történne, utólag úgyis elmondanánk, akkor meg....izgulás....sajna túl vannak paráztatva a kismamák ezekkel a vizsgálatokkal...szerintem. VAn, akinek indokolt, de sokaknak nem az és mégis muszájnak érzik megcsináltatni a paráztatós vizsgálatokat...Olyan ez, mint a légzésfigyelő. Valójában nagyon kevés esetben lenne rá szükség, de szinte alaptartozék a kisbabához Persze, értem a támogatókat...ne ezen múljon...De kívülről nézve nekem úgy tűnik, hogy aggódalmat szül inkább ez a sok biztonsági faktor. Mert hány baba hal meg évenet bölscőhalálban? ÉS milyen körülmények között? ÉS mennyi down-os baba születik vagy derül ki, hogy beteg? Olyan minimálisak az arányok az egészséges szülésre, hogy rémesnek tartom, hogy emiatt paráztatják azt is, aki alapvetően nem tartozik a magas rizikófaktorú kismamák közé!

Én szívem szerint már világgá kürtölném. És van, akinek már el is mondtam...pl. az eladó a röltex-ben, mert ott törzsvásárlónak számítok és jófej a csajszi. Vagy a bioboltos csajszinak, aki szintén 100 éve ismer...AZt is mondtam, hogy még picike és titkolhattam volna, de hamár szsóbajött, hogy Luca elég nagy kéne nektek egy 4. baba :) VAgy dejól nézel ki! Jót tesz neked a sok gyerek...Hát elmondtam :) Pedig még csak pozitív tesztem van, doki se látott....Persze nem voltak rossz előzményeim. Vetélések után bizonyára nem tettem volna így. ÉS van, amikor még elmondhattam volna, de mégis benyeltem....Mert azért az a megszokott, hogy vár az ember a 12. hétig. Én azt hsizem 1 hét múlva bemondom a Kossuth rádióba


Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Bár nem szoktam hallgatni a Kossuth rádiót, de jövő héten mindenképpen!!!

Sokat beszéltünk ám erről a kiköltözés dologról, de mi nem szeretnénk. Összességében 4-5 hónapot töltünk kint együtt, itthon két-két és felet vagyunk együtt, a többit pedig külön. Egyelőre csak megerősített minket ez az egész. Hatalmas a szerelem!

Szép napot mindenkinek!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 
 
 


Sziasztok csajok! Hát nálam lőttek a titkolózásnak. Hétvégén elmondtam anyunak és apunak a jó hírt és megmutattam az UH képet, nagyon örültek neki :)

DE !   Megbeszéltem anyuval, hogy még senkinek nem mondjuk el a babát, erre még aznap felhívta az összes családtagunkat és elcsicseregte a babát.

Köszi mami :) 

Nálam itt bent a melóhelyen mindent tudnak, hiszen tavaly március óta minden hónapban mesterséges megtermékenyítésem volt (inszemináció) és ugye idén márciusban volt az első lombik és most augusztusban a második, ami hála Istenkének sikerült.
végig drukkoltak nekem a kolleganőim, úgyhogy osztályon belül a főnökömet is beleértve 4-en tudnak a babámról :)

Sajnos nagyon nagy hasam van, akkora mint a lányommal az 5.hónapban volt,  mert a lombik hatására (mivel 15 db tüszőm volt) sokkal több sárgatestem van, és közel 10cm-esek a petefészkeim, nagyon meg van dagadva a pocim.

Nincs nadrágom, ami összejön rajtam, lassan kéne vadásznom jó kis kismama nadrágokra.


Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


@rennyke30: válaszoltam priviben.:)


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron