Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Várok mindenkit, aki 2014 novemberére várja a babáját! Beszélgessünk!

Kép
Kép
Kép
 


Szia Freyka! :)

Én elvileg novemberre várom a babám,de aztán még lehet december lesz belőle :D
Egy hét múlva lesz meg az időpontom.Első baba?Hogy érzed magad? :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok! Csatlakoznek a csapathoz. Hivatalos idopont meg nekunk sincs, jovoheten megyek az 1. UH-ra, de a net szeint nov. vege/dec. eleje lesz. Szoval meg nagyon pottom, de akkor is itt van! :) Nekem elso baba...igazabol meg nem is mertem belegondolni mi var ram/rank. :)

dumo
Budapest
 
 

 
 

Szia dumo!

Akkor mi nagyjából egy idős terhesek vagyunk. :) Rajtad látszik már valami,vagy érzel valamit? :)
 
 


Szia deiss!

En igen, igazabol annyira nem erzem jol magam... :(
Nem szokott semmi bajom lenni, de 1-2 hete tisztara puffedt vagyok, nem birom behuzni a hasam (alapbol van egy kis pocim, de eddig el tudtam rajteni, most nem  ) meg estenkent sokszor olyan mintha meg akarna jonni, az eleg kellemetlen gorcs, de lehet a vitamintol van, nem tudom, uj erzesek...es egynlore nem mindig olyan kellemesek... Egy kolleganom bezzeg mar 3 honapos volt mikor eszrevette, h terhes, a vilagon semmi baja nem volt...na en egybol rajottem.
Nalad mi a helyzet?

dumo
Budapest
 
 


Hahó, sziasztok lányok! Én is nov. elejére vagyok kiírva. Első baba. Holnap megyek a 12. heti UH-ra, a Down-szűrésre, ami miatt persze eléggé izgulok. Ti túl vagytok már rajta?

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


Nekem már a harmadik babám lesz a mostani, de most kivételesen én is megszenvedek vele.
Az első kettőnél szinte észre se vettem, hogy terhes vagyok, most meg borzasztó hányigerrel küzdök, fel vagyok puffadva kb. annyira,mintha már legalább a 4. hónapban járnék.Én magneB6-ot kezdtem el szedni a hasfájás és a hányiger ellen, első két terhességemnél ezt javasolták, hogy kicsit segít.
Egyébként most már reggel ki tudom tapintani a kis "gombócot" a pocimban. :) Ha reggel felkelés előtt a hátadon vízsintesen elfekszel, akkor egy idő után és keményebb,teniszlabda nagyságú gombócot fogsz tudni kitapnitani valahol a hasadban (köldök alatti részen).Na ő a babád, vagyis inkább a kis babház :D Reménykedem én is, hogy a 12. hét után megszűnik minden kellemetlen tünet!Nekem mondjuk még az étvágyam, ami változott, mert érdekes módon állandóan farkas éhes vagyok :D és persze főleg édességet kívánok , de azért szeretném kordában tartani magam, hogy azért 10kg körüli hízásnál megmaradjak.
Én szerdán megyek majd orvoshoz, akkor tudom meg a szülés várható idejét, bár nekem már van egy saját számításom :D
 
 


Szia Zsoka!

Én még nem vagyok 12 hetes.A Down-szűrés mit takar?
 
 


En is 7-8 hetes lehetek, uh meg igazabol semmi vizsgaltom nem volt..remelm jovoheten a dokino mar mond valami kozelebbit. :)
Kajaval most en is hadilabon allok, de en erdekes, fogytam 2-kg-t, aminek orulok, de magamat ismerve nem fogom tartani...ez a csak a hasfajasnak koszonheto. Igazabol tenyleg a csoki es a suti az amitol nem vagyok rosszul...ez gaz...

Megkerdezhetem ki az orvosotok? Nekem meg az sincs...egyenlore SZTK-ba megyek, aztan lassan elkezdek utana jarni

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok:)
Én is Ujdonsült kismama vagyok. Én is november vége, december elejére várom a picit:) Még elég picurkák vagyunk. de ez majd ugyis változik:) Én voltam már 2 ultrahangon holnap megyek a 3.-ra kb olyan 7-8 hetes lehetek most. Jó, hogy ennyien vagyunk akik majdnem ugyanarra az idore vannak kiírva:)
 
 


Nekem nincs fogadott orvosom és egyenlőre nem is szeretnék.Én is SZTK-ba járok és leszámítva azt, hogy többet kell várnom hogy bejussak, mint egy magánrendelésen teljesen elégedett vagyok az ellátással.Első két gyermekemnél volt orvosom, mindkétszer csalódtam, így eldöntöttem hogy most megpróbálom ezt az utat.Költséghatékonyabb is :D
Az a legjobb,ha ilyenkor azt eszed, amitől nem vagy rosszul.Ígyis elég rossz az ember közérzete, legalább ennyivel javítson egy kicsit. :)
Azt mondják, hogy a lányos kismamák kívánják az édességet, a fiúsak inkább a fűszeres ételeket szeretik. :) Fiút vagy kislányt szeretnétek? :) Persze a legfontosabb hogy egészséges legyen, de azért ha még választani is lehetne, akkor...? :)
 
 


Húú, ma vacsorára mexikói csokis csirke lesz, meglepett az ember  az elég fűszeres...és ott a csoki... :D Párom fiút szeretne, egy lányt túlzottan féltene, ezzel érvel. Nekem is inkább a fiú jönne be, na de igazából mindegy. Nálatok mi az arány eddig? Mire számítotok most?

Kitti, már a 3. UHra mész? Miért kell ilyen sokszor? Látni egyáltalán már valamit? :) 

Dejó, egyre többen vagyunk!

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok! Én is kezdő kismama vagyok, és nagyon örülök hogy freyka elindította ezt a témát .
Nov. 10-re vagyok kiírva, az utolsó mérés szerint. Szóval most vagyunk 11. hétben, és első baba, még minden nagyon új.  Eddig állati rosszul voltam, most kezdenek talán enyhülni a tünetek. Néha alig tudtam dolgozni. A ti babátok mekkora? Őrület, hogy milyen gyorsan nőnek! Nekem is több Uh-om volt, mint Kittinek, tegnap volt a 4. Másfél hét múlva 12. hetes szűrés, izgulok. Ti voltatok már védőnőnél? Én most megyek majd. Szerintetek mire számítsak?

Kép
joti
Pécs
 
 
 


Sziasztok! 
Én is az első babámat várom, november 3-ra vagyok kiírva. Múlt csütörtökön voltam a 12. hetes genetikai UH-n, ahol hála Istennek mindent rendben találtak.  Ráadásul nagyon rendes volt az orvos (SZTK-s), mivel visszahívott 2 hét múlvára, hogy a férjem is el tudjon jönni megnézni a picit.
Én a 7.hét óta reggel és este is hánytam, 1 hete kezd enyhülni a dolog, remélem, azért lassan vége lesz ennek a hányós időszaknak...


@deiss a Down-szűrés a 12 hetes UH-n történik, másnéven nyaki redő-mérés vizsgálat. Úgy tudom, 3mm alatt normális, felette fenáll a lehetősége a Down-kórnak, de koránt sem biztos, mivel ha kicsit hamarabb vagy később végzik el a vizsgálatot, mint kellene, akkor rossz értéket mutathat. Gondolom ezért van még pluszba a sok vérvétel meg minden... 

@joti, én múlt kedden voltam először védőnőnél, aki felvette az anamnézist, kérdezgetett az én betegségeimről ill. a családban előforduló betegségekről, apa neve stb. Kaptam kiskönyvet meg mindenféle füzeteket, kuponokat, sőt, még apa füzet is járt. :P Aztán mondta, hogy jön látogatni pár nap múlva a házba. Ja, és rögtön beparázott, hogy milyen késő van már, 2 nap múlva be kellett mennem terhesgondozásra, aztán a nőgyógyász minden félére beutalt, kicsit túlzásnak éreztem/érzem, de hát ők tudják. 
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék!
Örülök, hogy létrejött a 2014-es novemberi topik. 
Én November 8-ra vagyok kiírva, szépen fejlődik a baba :)
Első terhességem és hányingerem az volt elég erősen az elején, most már kezd elmúlni úgy érzem. Sajnos nem indult a terhességem szövődmény mentesen, mert elején (6-7 héten) elég erős vérzéseim voltak, de szerencsére semmi baja nem lett a babaának. 10 hetesen voltam ultrahangon (most 11+4 hetes vagyok) és akkor már 3,5 cm volt. 
A hasamon olyan nagyon nem látszik, hogy kismama vagyok, talán alul egy kicsit már gömbölyödik.

Van még valaki akinek voltak hasonló tünetei?

Mindenkinek örömteli babavárást kívánok!

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Jah maszat7 akartam kérdezni, hogy a 12 hetes uh-on mekkora volt a baba ülőmérete? 
Néznek akkor még egyátalán? Vagy már csak fej stb. méreteket néznek? 


tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Maszat7, köszi az infókat. Nem értem miért parázott be a védőnőd? Azért nem arról van szó, hgy a 20. héten mentél hozzá először! Csinált valamilyen vizsgálatot? És a 12 hetes UH után volt vérvétel is vagy genetikai tanácsadás? Mert nekem azt mondták arra is kell menem...

tessvivi!Én is hasonlóan voltam/vagyok, mint te. Annyi különbséggel, hogy én az 5. hét óta vagy vérzek, vagy barnázok folyamatosan, nem tudják mitől, hormont kell szedni, de szerencsére a baba fejlődik rendesen. Eddig borzasztó rossz volt az állandó hányás, émelygés, most meg nagyon rosszul alszom, 2-3 óránként felébredek. Ma 10+3 vagyok, és tegnap volt a babám 42 mm. Szép babavárást neked is 


Kép
joti
Pécs
 
 
 


Joti!

Igen én is kaptam untrot, rutascorbint a vérzésre. Nem lesz semmi baj a vérzéseddel engem teljesen megnyugtatott Debrecenben a klinikán az orvos, hogy ez 5 nőből 3-nál előfordul terhesség elején csak szedjem a felírt gyógyszert. 42mm? Az szép nagy :) Nekem kb ugyanabban a hétben volt 35mm. 
Hugom is most szült és neki 42mm volt 12 hetesen.
Neked van már pocid? Látható már valami?

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Jó reggelt!

Lettünk páran!

Deiss
Miért csak egy hét múlva lesz időpontod? Nekem eddig mindig az első alkalommal beírta az ambuláns lapra a doktor. Menses alapján számolt mindig. (az a hivatalos, jogszabály szerinti).
Nálunk is harmadik gyerek lesz, bizakodunk, hogy a két kisfiúnk mellé érkezik egy kislány...

Dumo
Hogy mi vár rád? Sok-sok feladat, aggódás De szép és jó is tud lenni az egész, mikor a gyereked rádvigyorog, mikor hozzádbújik!

Zso-ka
Mi volt az UH-n?
Én majd május 5-én megyek...

Orvos
Nekem van választott orvosom, de leginkább a klinikára járok hozzá, nem a magánrendelésére. Magánrendelésnél nem tudja szavatolni, hogy nem kell-e esetleg többet várni, mert közbejött egy nem várt szülés, egy műtét. A klinikán meg könnyebben tud 10-15 perces időt szakítani, amikor lerendezzük a dolgokat, így a beutalókkal sincs gondom, mindig ad, mindig intéz mindent

Kitti
Nekem is volt már két UH-m.
Nekem minden vizsgálatnál csináltat a doktor egy gyors UH-t.

Joti
Védőnőnél először egy csomó adminisztráció van.
Én elég sokat találkozom a védőnőnkkel
Kiskönyvet olyan 6-7 hetesen intéztem...

Maszat
Gratulálok a jó eredményhez!

Tessvivi
Én is hajdú-bihari vagyok!
Az ülőméret minden babánál más! Nekem kb. hasonló korban volt a 3 terhességemnél UH, és egyik méret sem egyezik! Minden baba más ütemben fejlődik!
Még az első terhességemnél küldött a doktor egy anyagot, amiben megvan, hogy kb. milyen határok között van a normális méret... Majd azt megkeresem a gépemen!



Kép
Kép
Kép
 


10 hetes (10+1, 10+2, ill. 10+0) CRL (ülőmagasság)
1. 30mm
2. 36mm
3. 29mm


Kép
Kép
Kép
 


Magzati méretek (pdf)


Az 1. táblázatban van, hogy az adott CRL mekkora terhességnek felelhet meg....

Kép
Kép
Kép
 


De azert ugye nem gaz, hogy 7 hetesen meg nem voltam UH-n?
A Down-szűrés pont a 12. heten lesz vagy addig meg kell lennie?
En a haziorvosnal erdeklodtem, o azt mondta, hogy a vedono is raer meg boven...nem ketelkedtem. Lehet videken jobb fejek, tenyleg torodnek is az emberrel...sajna Bp. ezen a teren is nagyuzem van...

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

De szépen összegyűltünk! :)

Freyka88
Azért nincs pontos idő még, mert engem 3 éve vizsgálgatnak a rendszertelen ciklusom miatt és mert ezidő alatt nem jött össze a baba.Nekem olyan 35-50 naponta volt ciklusom és amikor kiderült, hogy babát várok, akkor éppen azért voltam vizsgálaton, hogy beállítsanak nekem valamilyen gyógyszert, hogy teherbe tudjak esni, szóval volt meglepetés az orvos és az én részemről is, amikor az UH-n meglátta a petezsákot :D Nekem eddig 2 UH-m volt, a legutóbbin azt mondta, hogy kb. 10mm-es, de a következő alkalommal tudja csak megmondani a szülés várhatő idejét.Nekem van egy tippem mikor sikerülhetett,így az alapján lehet nem is novemberi,hanem decemberi lesz a baba :D Viszont automatikusan veszélyeztetett terhes lettem.

Joti
Én a második vizsgálat után felkerestem a védőnőt, aki azt mondta, hogy még elég korai és adott időpontot 2hét múlvára.Régen kitöltött egy nagy lapot a scaládban és veled előforduló betegségekről, vérnyomást,súlyt mér.Néha vizeletet is vizsgál cukor meg már nem is tudom mi miatt.Tanácsot ad.Vezeti a kiskönyvben a tested és a babáddal kapcsolatos változásokat.Azt hiszem a Gyáshoz kötelező is megjelenni valamilyen mennyiségű vizsgálaton.

Ahogy olvasom a beszámolókat, itt is mindenkinél eltérű méretűek a babákok. :)
Ez teljesen normális, hiszen azért ebben már ilyenkor is szerepet játszik a genetika.
Pl.:ha mindkét szülő 180cm magas, várhatóan a babájuk is hozza majd a méreteket. :)
Nem kell és nem is szabad aggódni!Ha van ok az aggódásra,azt úgyis mondja az orvos.
Élvezze ki mindenki a babavárás örömeit, már akinek megadatott, hogy hányinger és egyéb rosszullétek nélkül töltheti a mindennapjait! :D Én sem a felhőtlen babavárók közé tartozom.
Viszont attól még boldog vagyok! :) Párom mondja mindig, hogy ő örül, ha rosszul vagyok, mert akkor tuti hogy terhes vagyok :P :D

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Joti!
Akkor megnyugodtam. Egyébként mondta az UH-on az orvos, hogy tökéletes a méret és az a lényeg, hogy 10 hetesnek megfelelt. 
Így, hogy nekem első terhesség eléggé aggódós vagyok, de azt hiszem egyre jobban kezdek belejönni a dolgokba és így le is nyugszom jobban.
Dumo!
Nem gáz, hogy nem voltál 7 hetes terhesen UH-on. Ha szövődmény mentes vagy akkor akár 8 vagy 9 héten elég elmenni. 
Én a 12. hetet betöltöm ezen a héten és majd csak jövőhéten szerdán kell mennem UH-ra ahol down szűrést fognak csinálni, tehát mehetsz utána is. Azt hiszem majd egyedül a 16. héten lesz az AFP és arra úgy kell menni, hogy betöltötted a 16. hetet és ha az hétvégén van, akkor már az azt követő első munkanapon menni kell, mert nem lesz jó az eredmény és akkor utána rengeteg genetikai vizsgálatra küldenek el, ami állítólag nem annyira jó. 
Hugomnak sajnos nem volt jó az eredmény pont azért, mert nem ment időben és egy csomó helyre küldték tovább.

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok a down-szűrésen, szerencsére rendben találtak mindent. A vérvizsgálat eredményére viszont 10 napot kell várni...
Sajnos hiába volt időpontom, másfél óra volt, mire bejutottam az UH-ra. (II. sz. Nőgyógyi Klinika)

Nekem a védőnő furamód elég lerázós volt. Két hete hívtam fel és azt mondta szabira megy, szóval csak május elejére tud időpontot adni... keressek másikat szerintetek? (erre a 12. heti UHra már vinnem kellett volna  a kiskönyvet, ami ugye nincs...)

Ki hogy van?
Én egyre jobban szerencsére :)

Az émelygés ellen nekem a citromos víz egész jó volt, meg a gyümölcsök.

Mozgással ti hogy vagytok? Tornáztok?

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@dumo:


Szia dumo! Dejófej a pasid, hogy főz!
Mi kisfiút szeretnénk :)

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


Ahogy elnézem nekem se lesz a 12.re, na de attól még haladunk előre! 8-)
Torna... 2 hét kihagyás után ma végre lementem a kondiba, még van 1 hét a vérletemből, de szerintem mindenki rajtam röhögött, alig bírtam bármit csinálni, nyomott vagyok, még nm megy ez a mozgás dolog.

dumo
Budapest
 
 


@dumo:


Nem baj, ha nem esik jól, akkor nem is kell erőltetni, nekem ezt mondta a dokibá :)
Egyébként én is elég nyomi voltam, most már kezd visszatérni az erőm, bár azért az országútimra már nem ülök fel Én úszom és tornázom otthon, Péntek Enikőre, meg néha Rubint Rékára, nekik van olyan tornájuk, ami direkt trimeszterekre van bontva. A kettő egyébként elég különböző... ami fura. (például az egyiknél sok combizmos van, a másiknál egyáltalán nincs, viszont van hasizom :o)

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


Sziasztok! Jázmin vagyok és én is november (21) körül várom a babámat. Második baba lesz:) Most találtam rá erre a fórumra. Szívesen beszálnék a beszélgetésbe:) 9+4 vagyok ma.


En nem nagyon tudok mozogni, pedig nem artana :)
Inkabb allandoan aludnek. Azt mondta ma a vedono, hogy a verszegenyseg, vashiany miatt van ez az alomkor.

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 



Sziasztok!

Jó, hogy ilyen sokan lettünk

Dumo
Mikor pozitivat teszteltem, elmentem a nőgyógyászhoz. Ott volt vérvétel, UH. Azzal a papírral, amin a doktor leírta, hogy valóban terhes vagyok és hogy szerinte mekkora a baba, azzal mentem a védőnőhöz. A 12. heti (11-13. hét) UH-ra már szokták kérni a kiskönyvet. Bár, én mindig TB-s rendelésen voltam ezeken a szűréseken. Lehet, hogy magánintézményben nem kérik...

Deiss
Akkor igazi csodababátok lesz
Így már érthető a bizonytalanság! Gondolom, az öröm viszont óriási!
Papirforma szerint én is veszélyezetett terhes vagyok. Mindkét kisfiam császármetszéssel született 
Az egyszeri anyasági segély feltétele, hogy 4-szer vegyen részt az ember terhesgondozáson!

Zso-ka
Én úgy tudom, hogy a védőnő az adott. Abból nem lehet másikat választani. Nekem szerencsém van, a miénk egy tündér Olyan 40-es nő, 4 gyerekes anyuka. Van tapasztalata a gyerekekkel
Mozgással egészen jól állok, még bírom az iramot a két kisfiammal és hetente 2-szer járok kismama-tornára.

Jázmin
Üdv itt! Az elsőd mekkora?






Kép
Kép
Kép
 


Hát nekem az első 12 éves lesz akkor amikor jön a tesója:) De olyan jó lesz,mert gondoskodni fog és sokat segíteni, már eltervezte:) remélem be is fogja tartani.


Szép napot lányok!

Jó téma ez a torna.Állítólag azoknál,akik a várandósságot megelőzően is sportoltak nem árt a testmozgás a továbbiakban sem csak azért visszább kell venni.Nekem a dokim már a legelején azt mondta,hogy sokat feküdjek, de azt nem mondta hogy azért, mert valamiért indokolt.Veszélyeztetett vagyok így gondolom ez az "etikett".Viszont mivel én előzőleg is sportoltam és az étvágyam pedig meglehetősen jó (már 5kg plusznál járok ),így most, hogy nem vagyok folyton rosszul már elkezdtem kismama tornákat keresni,csinálni.Én jobban is érzem magam edzés után.Péntek Enikő és Réka nálam is bevált.Majd meglátjuk a dokibá mit szól hozzá .Egyedül a fürdést említettem meg neki,hogy mit szól az uszodához és azt mondta, hogy a fertőzésveszély miatt nem javasolja. :(

A fáradékonyságom,aluszékonyságom is kezd elmúlni.Az első és eddig egyetlen vérképem alapján vérszegény vagyok,szóval ha ettől van,akkor talán kezd helyrebillenni a dolog,mert már jobb minden! :)Pedig első pillanattól szedem a kismamavitamint.

Nálunk otthon már most komoly harcok mennek a baba nevét illetően.Ti már foglalkoztok ezzel a kérdéssel? :)
 
 


Még azt leírná Nekem valaki aki a 12. hét körül jár, hogy lát-e már valami változást a pocakján? Engem most ez izgat a legjobban, mert szerintem az enyémen semmi nem változott, sőt ha lefekszem a hátamra teljesen lapos. 
Közben pedig a neten olyan fotókat látok már 12 hetes terhességnél, hogy egész megijedtem, mert olyan nagy rajtuk a változás. 

deiss
Sajnos a neveken mi is csak vitázunk, de mire oda kerül a sor, hogy megszületik remélem kiegyezünk :)

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Tessvivi ne aggódj!Ha a babád jól van, akkor ne bánkódj a pocak miatt, meg fog nőni hamarosan! :)
A 16.hét környékén kezd kiemelkedni majd a medencék közül a baba,ha jól emlékszem.Pl. nekem a második gyerekkel annyira nem volt pocim, hogy 6hónapos kismamaként haza akartak küldeni a terheléses vércukor vizsgálatról hogy mit keresek ott, amikor nem is vagyok elég pocakos :D
Most meg még épphogy 2hónapos vagyok és már konkrétan terhes hasam van.Egészséges vagy az a lényeg a többi meg majd jön.Azt hiszen ez valahol alkatfüggő is. :)
 
 


Én azért voltam eddig 2 ultrahangon, mert 3 napja késett a mensim mégcsak, de éreztem, hogy terhes vagyok ezért munkábol hazafele vettem egy tesztet. Egybol kijött rajta két erős csík.:) ez egy pénteki nap volt aznap nem tudtam el menni orvoshoz, de hétfőre kértem időpontot a nőgyógyászatra, el mentem és azt mondták, h nem látnak semmit csináljak egy tesztet a laborban ha pozitív menjek vissza egy hét mulva. Természetesen pozitív lett, vissza mentem akkor voltam 5 hetes. a petezsákot már látták és 2 hét mulva megint mennem kellet, ami tegnap volt:) 2 héttel ezelött volt 9x6 mm a petezsák. tegnap már 8 cm volt a petezsák és a picim 13,8 mm :) Most majd 3 hét mulva kell mennem ultrahangra ismét és terhes gondozásra, tanácsadásra:) 

És az szerintetek normális, hogy a párom ejszakás. 8 órás muszakját végig alszom + amikor haza ér még azt is amig ki piheni magát. ami azt jelenti. h képes vagyok ilyen 14-16 orát is aludni egy nap. A terhességem elött egy elág hiperaktiv lány voltam, dolgoztam. boltba mentem. takaritottam. suliba mentem. megfőztem. vendégeket fogadtam. Amióta terhes vagyok nincs ilyen. Ha ki takarítom a furdőd akkor ott vége aznap nem avgyok hajlandó semmire sem főzni se mosogatni, ha megfőzök akkor szint ugy.egy nap csak egy dolgot vagyok képes csinálni. Nagyon szégyenlem magamat a vőlegényem elött is. de egyszerűen képtelen vagyok mindenre azon az egy dolgon kivul amit epp aznap csinaltam+ a paromnak csinalok kajat mindennap és ennyi. Mit tudok csinálni ezellen? Semmit majd el mulik, azt mondja mindenki..


És hadd legyen még egy intim kérdésem is. ( Természetesen tudom, hogy nem fog mindenki válaszolni de aki nyilt erre az legyen szíves) A sexel hogy vagytok? Mert én a hátam közepére nem kívánom,pedig Szeretem imádom a párom, de inkább azt szeretném, hogy mindennap hagyjon beken ezzel. Ez elfog múlni? nem szeretném, hogy elhidegüljünk egymástol... Köszönöm a válaszokat:)




 
 


Jó reggelt!

Jázmin
Neked akkor azért már könnyebb lesz, hogy nagyobbacska a lányod
Nekem még elég kicsik a csemetéim Ha még tudok számolni, akkor most is olyan 15-16 hónap lesz a két törpe között. (a fiaim között is 15 hónap van)
Ha megszületik a kicsi, akkor 3 darab 3 éven alulim lesz

Deiss
Én nem igazán tudnám megoldani a fekvést. Napközben egyedül vagyok a gyerekeimmel. Igaz, nem is mondta a doktor. Lehet, hogy ez függ attól is, hogy miért vagy veszélyezetett terhes. Nekem a 24 és 9 hónapja történt császármetszés az indok. És az, hogy még reggel-este szoptatok...
Uszoda: jobb uszodákban azért ma már kicsi az esély a ferőzésre. Én szoktam járni úszni, viszem a fiacskáimat is úszásra.
Baba nevére még nincs tipp. Majd kezdünk gondolkozni, ha kiderül a neme. A két kisfiú után szeretnénk egy kislányt!

Tessvivi
Nekem alapból van egy kis pocakom
Az első terhességemnél úgy a 20. hétig szinte észre sem lehetett venni, hogy babát várok...

Kitti
Szerintem, normális! Én is aludnék folyamatosan! De mikor lesz az, hogy nem kell éjszaka felkelnem????
Még jó, hogy délután alszanak a gyerekeim, így én is tudok kicsit szundítani!
Szex: mindenki másképpen éli meg. Nálunk rendben van



Kép
Kép
Kép
 


Kitti!
Semmi baj nincs az alvással, ilyenkor ez normális. Majd lehet ha mész vérvételre (vagy lehet voltál már, nem tudom), akkor kiderül, hogy egy picit vérszegény vagy. 
Én is nagyon sokat alszom, alapból is lustább tipus vagyok, de most teljesen álomkóros lettem. Már nem dolgozom és így ahogy itthon vagyok főzés után megebédelek és le is fekszem 2-3 órára. 
A sexel nálunk is ugyan ez a helyzet, hogy nem nagyon van kedvem, illetve inkább csak félelem van bennem, hogy bajt okozhat. De persze azért vagyunk együtt, de nem olyan intenzíven mint amikor pl próbálkoztunk. 

deiss&freyka
Igen azt mondják, hogy első babánál valóban nem látszik olyan hamar, na meg az is lehet közrejátszik, hogy hátrahajló a méhem. 
Egyébként hosszú, vékony alkatom van, de nem vagyok sovány, viszont alapból volt egy kis felesleg a hasamon, talán ezért nem veszem észre én magamon. 
De minden legyen rendben a babával és ez a lényeg az meg, hogy mikor látszik oly mindegy. :) 
Lesz majd még jó nagy hasam is amikor lehet visszasírom a kis hasat, mert öltözködni sem tudok majd :D

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Sziasztok! Enci vagyok és november 7-re vagyok kiírva az első babámmal. Nagyon boldog vagyok és szeretnék bekapcsolódni a beszélgetésetekbe. :)
Látom mindenki aránylag azért jól van.
Én a 12. hétbe léptem ma, s szerdán megyek UH-ra, mint Te tessvivi :)
Nagyon várjuk már a Kedvesemmel. :)
Eddig minden a legnagyobb rendben van (kopp-kopp-kopp), a 6. héttől volt hányingerem, ami kitartott egészen a 10-ig. Hányni nem hánytam sosem :) Utána elvágták és végre mostanra már ismét energikus vagyok, tudok végre inni reggel egy kávét jó sok tejjel. 5. héttől egy korty kávé sem ment le, most is csak a reggeli, de az elég is egész napra. Tornázni is van erőm szintén a 10. hét óta, s nagyon élvezem. Előtte Enikőre tornáztam, s most is megmaradtam mellette, csak váltottam a kismama tornájára. Ajánlom mindenkinek, amikor már lesz újra kedvetek hozzá.
A hasam alul ici-picit látszik, mert gömbölyűbb, de ezt rá lehet fogni, hogy feljött 1-2 kg, így másoknak még nem tűnik fel.
Nagyon örülök, hogy vagytok és megoszthatjuk egymással a tapasztalatainkat. :)
További szép napot és Boldog babavárást Nektek!!!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Enci!
Gratulálok Neked :) Én is ma töltöttem a 12. hetet :D
Sajnos én nem mondhatom el ugyan ezt, hogy teljesen elmúlt a hányinger, mert ma pont sikerült hánynom. Már vége lehetne...
Én is most szerdán megyek UH-ra, akkor majd írj, hogy milyen volt az eredmény. :)


tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Sziasztok! Szívesen csatlakoznék én is a csoporthoz! November elejére vagyok kiírva, első kisbabámat várom és ma vagyok 11 hetes és 5 napos terhes. Tegnap voltunk a genetikai ultrahangon és szerencsére mindent rendben találtak. Kedden megyek kombinált szűrésre is, pénteken szerettem volna ezt is megcsináltatni, csak sajnos már késő volt mire sorra kerültünk az ultrahangon. Viszonylag panaszmentes kismamának mondhatom magam, a 7-10 hétig voltak esténként émelygéseim, meg az étvégyam volt elég rossz, nem is híztam még semmit, de a baba jól van. A fáradtság engem is környékez és sokszor alig tudok bármit is csinálni, nagyon hamar elfáradok és olyankor jól esik kicsit lepihenni, már amikor erre van lehetőség. Kicsit már látszik is a hasamon, már a kollégáim is észrevették, hogy elkezdtem gömbölyödni. Szerencsére nagyon jó védőnőm van, már kétszer jártam is nála és majd május közepén kell mennem megint hozzá. Nagyon boldogok vagyunk a Párommal, már nagyon vártuk a kis Pocaklakót!

Kép
mano86
Budapest
 
 


Szia Mano!

Gratulálok Neked is! Akkor Te is olyan idős vagy szinte majdnem napra pontosan mint Én és Enci. Örülök neki, akkor majd lányok azért írjátok le a jövöbeni tapasztalataitokat, tényleg nagyon érdekel :)

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Szia Mano!

Gratulálok én is Neked!! :)
Igen akkor csajok eléggé úgy tűnik, egyidősek vagyunk. Mindenképp majd beszámolok szerdán, s nagyon várom a Ti eredményeiteket is.
Én is már kétszer jártam a védőnőmnél, s a legjobb, hogy ő is állapotos és csak egy héttel fiatalabb a terhessége, mint nekem. :D

Tessvivi
bízom benne, hogy Neked is hamarosan elmúlnak ezek a rosszullétek, s Bodogan élvezheted a várandósság további hónapjait. :) Szorítok nagyon!!

Jó éjt Lányok, azt hiszem elfáradtam mostanra. :D

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok Mindenkinek!

Igen, én olyan november 10-e környékére leszek kiírva. Először november 6 volt a dátumom, csak nekem mindig hosszabb ciklusaim voltak, de az ultrahangokon kiderült hogy kisebb a baba, mint ahány hét eltelt az utolsó menstruációm óta, úgyhogy kicsit módosult ez az időpont.

Mindenkinek további kellemes hétvégét kívánok!

Kép
mano86
Budapest
 
 


Sziasztok lányok! Egy kicsit kimaradtam a beszélgetésből az elmúlt napokban, győztem végigolvasni ki mit írt/kérdezett!
Köszönöm azoknak, akik a korábbi kérdéseimre írtak, és gratula az újaknak akik csatlakoztak, olyan jó, hogy ilyen sokan vagyunk 

Én ma vagyok 11+2 napos, és sajnos még mindig nem múlnak a russzéllétek (épp az előbb hánytam)... Tudjátok mi a legújabb? Hogy éjszaka sokszor felébredek, és nagyon éberen alszom, napközben meg majd leragad a szemem, képes vagyok többször is aludni 1-1 órát, ha tehetem. A legrosszabb az egész napos émelygés Nektek nem fáj a melletek? Nekem viszketni is szokott pszkosul, mintha tágulna rajta a bőr, vagy mi...

A pocakomon ezen a héten kezdett el látszódni valami, de nem vagyok biztos benne, hogy nem csak a puffadás. Lényeg, hogy a köldököm alatt kezdett kicsit kidudorodni.

Tessvivi, azt hiszem te írtad, hogy milyen nagy volt ababám 10+2 naposan. Én is meglepődtem rajta, mivel a 9. hétben még 4 nappal kissebbnek mérték, mint a számított terhességi kor, a 42mm, pedig már 6 nappal nagyobb volt! Szerintem ezek a mérések nem túl pontosak az első trimeszterben, nem hiszem, hogy aggódnunk kell miatta.

A tornázásról annyit, hogy nagyon jó lenne, de én például annyira fáradékony vagyok, hogy maradt a sétálás egyenlőre. Amúgy az állandó vérezgetés miatt nem is javasolta az orvos, csak a kímélő életmódot, és hát nekünk a szex is tilos, mert növeli a vetélés veszélyt. remélem a 12. hét után jobban leszek, és mehet a házasélet is . Tulajdonképpen lelkileg hiányzik inkább, mert testileg én sem vagyok túl kívánós mostanában.

Kitti, asszem te írtad, hogy nem tudsz annyi házimunkát csinálni, én is ugyanígy vagyok vele! Párom megértő, meg minden, várja is a babát, de azért látom rajta, hogy kicsit nehezen veszi a megváltozott helyzetet, mert eddig (5 évig) csak mi voltunk egymásnak, most meg itt van valaki, aki miatt nem tudok semmire figyelni, szinte, csak a testemre... Nálatok hogy vették a fiúk a helyzetet? 
A neveken én már sokat gondolkdtam, van is egy-két befutó. Szerintetek mikor tudják majd megmondani a nemét?
Mindenkinek szép hétvégét, ami még hátra van belőle!

Kép
joti
Pécs
 
 
 


enci
Igen én is bízom benne :)
Joti
Igen van benne valami, hogy nem pontosak a mérések. Szerintem ahány gép annyi eredmény. :)
Freyka
Akartam kérdezni mivel írtad, hogy a Klinikán szültél eddig, hogy ki volt a választott orvosod? Érdekelne ez a téma is, mert nem igazán vagyok képben a debreceni nőgyógyászattal.

tessvivi
Hajdúböszörmény
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék. November 10-re várjuk a 3. babócát. Van egy mindjárt öt éves nagylány és egy 3 éves kislány tesója.

Én holnap megyek a 12 hetes UH-ra. Miskolcon a Megyeiben fogok szülni, mint ahogy eddig is.

A kajával én még mindig hadilábon állok, hol farkaséhes vagyok, hol hányingerem van, már mindenféle sajtos tallért és egyebeket ki nem állhatok... Csak elmúlik lassan. Meg görcsölget közben a hasam, ezt jobban utálom...

Kép

Kép

Kép
 
 
 


@tessvivi:


Vivi, nekem most kezdődött a 13. hét, és valamivel nagyobb a hasam, igaz, hogy híztam is egy kilót... Néha furán be is keményedik, de ez csak pár perc, aztán elmúlik, ilyenkor dudorodik is, de lehet, hogy csak a belek buliznak :D Na a lényeg, hogy nekem egy picit már nőtt, de szerintem ez csak zsír :D

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 


@kitti94:


Kitti, a szex miatt ne aggódj, nekem is így volt, de nem is csoda, az állandó émelygés mellett nem annyira kívánja az ember... majd visszaáll ez, nálunk már alakul 

 Baby Birthday Ticker Ticker
zso-ka33
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron