Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tegnap voltunk a nagyon várt 5D-s ultrahangon és kismama fotózáson. Nagyon nagyon jól sikerüült mind a kettő.
Kérdeztétek, hogy hova megyünk UH-ra, miután nagyon kedvesek és precízek voltak, mostmár bátran tudom ajánlani őket: http://www.hepinet.hu/

Nagyon helyeske, úgy tűnik továbbra is minden rendben és végig mosolygott a mi kicsi lányunk. A méretei teljesen a korának megfelelők, és nem is dagi, ahogy azt a nőgyógyászunk mondta. Teljesen arányos. Most kb. 1,6 kg a súlya, a doktornő szerint kb. 3-3,5 kg születési súlya lesz :)

A kismama fotózásról majd hozok képeket, sztem nagyon szépek lettek.

Végeztünk a baba szoba parkettázással is, sajnos egy festést is meg kellett ejtenünk, miután levettük a képeket a falról meglepődtünk, h két év alatt hogy ki tudja szívni a nap a színt... úh barackszínű kislányszoba lett a napsárga helyett.

Mostmár "csak" a vásárlás áll előttünk, mi itt fogunk bevásárolni, nem tudom, hogy jártatok-e már bent http://babaholmiolcson.hu/shop.php?kat=butor, ha valakinek van tapasztalata, szívesen fogadom!

Mindenkinek kitartás ebben a melegben!
 
 


Dejó Gadar :-)
Mi is fogunk ott vásárolni de még nem voltunk.
azt meg tudod nekem mondani pontosan mennyi idős voltál az 5d idején ?
Mi 4d voltunk csak, de nagyon jól sikerült és csodálatos élmény volt. :-)

Kép
 


30 hetes és 5 naposak voltunk :) próbálok fotót is feltenni a kis mosolygósról :)


files/1528/i0071685-2.bmp (bmp)
 
 

 
 

sajnos ez meghaladja a képességeimet... :(
 
 





Na jó, egy kis csalással átmásoltam... (prt sc) :)
Remélem látható így is :)
 
 


Jaaaj de édes. :-) kis mosolygós

Kép
 


gadar: de cuki, ahogy mosolyog! :)

dmelania: megjöttem az orvostól, minden rendben. Elvileg ugye ma vagyunk 28+6 naposak, de méretei alapján 28+3-at írt a gép, tehát picivel kisebb. Szépen nőtt az elmúlt hetekben egyébként.
A mért adatok:

BPD: 74mm, OFD: 95mm, HC: 268 mm, AC: 242 mm, FL: 53 mm.
Lepény hátsó falon, normál magzatvíz, medencevégű fekvés :/
Becsült súly: 1273 gr.


Bea



Kép

Kép

Kép
 
 


Bea, de akkor minden rendben, az a lényeg 
köszi az adatokat.
De még bőven befordulhat a kicsi nem?
Nekem fejvégű volt akkor, de azt mondták, ez még nem biztos, hogy szülésnél így marad.

Kép
 


Én amúgy 28+4 en voltam elvileg a mensi alapján.
De súly alapján, csak 27+5-re saccolt a gép.
1156gr volt a picikém. Dehát nem aggodóm emiatt, úgyis csak becsült súly. Bár nem bánnám ha nem lenne nagyon nagy baba :)

Kép
 


Igen, megfordulhat még, van még helye hozzá :) és nagyon remélem, hogy meg is fog. Elvileg még a végén is megfordulhat, a vége meg még messze van azért :)

Én sem bánnám, ha nem lenne 3,5 kg feletti baba, Dáviddal éreztem azért a 60 dkg súlykülönbséget. :)

Bea



Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Kicsit eltűntem mostanában,de látom,itt folynak az események.
Csupa szuper dolog történik ahogy olvasgatok :)
Már itthon vagyok, kiírt az orvosom kisebb-nagyobb gondok miatt,de remélem minden rendben lesz :)

Már csak az apróságok megvásárlása van hátra, minden másunk megvan.
A kis trónörökössel pedig minden a legnagyobb rendben van !!!

 


Sziasztok!


Ki hogy van? Nekem már járnom kell CTG-re, a 32. héttől. Itt, akinek nincs fogadott dokija, annak ez kötelező. De nem bánom, mert így minden héten ránéznek, meg nekem is van egy kis kikapcsolódásom a 2 évesem mellett. 
Lassan rajtam van a para, hogy jajj mi lesz itt nem sokára... de csak legyen minden rendben, aztán úgyis elszalad majd az első pár hét. Meg bízom abban, hogy egy kis angyal lesz, mint a nővére és nem lesz éjszakai bagoly. 


Ha meleg van, leesik a vérnyomásom, de azt mondta a doki, hogy örüljek neki. :D Igyekszem pihenni ha csak tehetem.


Már csak egy hóóónaaap. :D

 


Sziasztok kismamik. Nekünk csütörtökön kell menni az első ctgre. Egyidejűleg vèrvètel is lesz meg nèzik a vesefunkciómat is, mert nagyon vizesedek :(. Azt mondta a dokim, hogy ha rossz lesz az eredmèny haza se engednek, be kell feküdnöm. Ùgyhogy a hèten befejezem a munkát ès pihenek. Egyèbkènt minden okè, már nagyon várom hogy találkozzak Vikibabával. Ti h
 


Ti hogy vagytok?
 


Sziasztok!
Nincs nagy mozgás itt. :S 
Azzal kapcsolatban van esetleg tapasztalatotok, hogy ha magánrendelésre járok (havi 1x, terhesgondozás 13000Ft), akkor a CTG-ért is minden alkalomért fizetnem kell ott? (Még nem volt alkalmam megkérdezni... kicsit kínos). Ugyanis a CTG ára a honlap szerint 3000Ft...


Kép
 
 


Sziasztok!
En is szeptemberre(*vergere) varom a babocam,ugyhogy ha nincs ellenetekre akkor neha ra nezek a topikra hogy minel tobb informaciokat gyujthessek be magamnak az utolso hetekrol.
babboo
Budapest XII. kerület
 
 


Sziasztok

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok Kismamik!

Nálunk a gólya és a nagy meleg augusztus 5-én meghozta a mi pici Vivienünket.

36 hétre született 45 cm és 2580 g, nagyon könnyű és gyors szülés volt, kb. 15-20 perc alatt a burokrepesztéstől a karomban tarthattam.

Nagyon édes baba, mindketten jól vagyunk.

A kórházban egy hetet voltunk bent, már itthon vagyunk.

Mindenkinek ilyen szülést kívánok!!!!
 
 


Gratulálok!!! Nagyon jó egészséget mindkettőtöknek és sok örömet a babázásban. Ha megoldható szerintem egy fotónak mindannyian örülnénk ;)

picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 


Gratulálok gadar!
Nekem méhszájam nagyon hosszú, uh valószínűleg őt is túlhordom, mint az első lányt. Súlyra kb 2800g, amire nem adok, de a legfontosabb, hogy minden a legnagyobb rendben, fájások még hírből sincsenek. :-) Viszont a lehülést várom, elég türelmetlen vagyok, ami nem vall rám, de ez az idő, meg az utolsó hetek ezt hozzák ki sajna belőlem. Janka baba pedig feszízi rendesen a hasam, remélem kegyes lesz és nem szerez strihákat a pocimra (az elsővdl megúsztam, és eddig sincs nyoma).
Mindenki más elveszve?
 


Sziasztok Kismamik és már Anyucik! :)

Phangan, igen, kicsit most lelassult itt a posztolgatás, de azt hiszem, ez hamarosan változni fog, hiszen nyakunkon a szeptember ;)

Szia Baboo :)

Gadar, óriási gratuláció! :)
Jó egészséget nektek!!!! ^_^

Mi 34+3 htesek vagyunk jelenleg. Méhnyak 2 újnyira rövidült már, de teljesen zárt vagyok. Sajna volt egy kis gombám, igazából végigszenvedtem a terhességem alatt ezzel, most azt kezeljük, remélem a szülésig már nem jön vissza.. :/
Holnap megyek utolsó laborra, jövő héten pedig az első CTG-re. Izgi, hiheetlen, hogy itt vagyunk a finishben :) ^_^ ♡
Amúgy jól vagyok, striám eddig nincs, jóslóm egyszer volt, egy hete, azóta minden ok. Dagadni nem dagadok eddig, mondjuk tegnap egy picit bedagadt a lábam :/
Kisfiam rengeteget mocorog, csak úgy hullámzik a hasam nagyon imádom ^_^ ♡
Babaholmik kimosva, kivasalva, a kórházi csomagot a héten szeretném összerakni, de még pár apróságot venni kell.

Ti hogy vagytok?

 
 


Sziasztok!

Múlt héten voltam uh-on, 2180 gramm volt a kisasszony, bár néha már úgy érzem legalább 10 kiló, mire hazaérek a reggeli kutyasétából (4-5 km) már szuszogok rendesen. Befordult fejjel lefelé és néha bizony érzem, ahogy ránehezedik a méhszájra. Rengeteget mocorog, vicces formákat tud felvenni a hasam tőle :) Elvileg lenne 5 hetünk a szülésig, de szerintem max. 3 lesz abból, már jelentkeznek a jósfájások, úgyhogy belehúztam a kelengye varrásába és ma vettem pelust is, már csak ez hiányzott a kórházi csomagból. Az alvás már nem megy olyan jól, nehéz elhelyezkedni és egyre kevesebbet is alszom. Ti hogy vagytok ezzel? Nem korai még ez egy kicsit? Már olyan nagy a fiam, nem emlékszem hogy volt ez vele.

picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok!Vegre itt lehules! Ez mar nagyon kellett,meg egy napot nem birtam volna ki!
Gratulalok mindenkinek a mar megszuletett,es a meg uton levo babakhoz.
Bar nekem meg van 6 hetem de en is ugy erzem nem fogom sokaig huzni,igaz a doki azt mondta meg 3hetet tartsuk benn aztan johet amikor akar. Nem tudom ti hogy vagytok vagy voltatok vele de nekem mar egy hete nagyon faj a derekam foleg mikor fekszem es fordulnek vagy kelnek fel akkor olyan erzes mintha valami ranehezedne a mehemre de az nagyon kellemetlen csak nem tudom nem korai ez meg????
Hutundi nekem 36 heten kell mennem utolso laborra, erdekes ez korhaz fuggo? Majdnem egy idosek vagyunk :-P Ugyes vagy hogy mar igy felkeszultel... viszont en meg nem tartok sehol.... jovoheten tervezzuk a vasarlast es onnantol mar felgyorsulnak az esemenyek hisz lesz mit tenni venni :lol:
babboo
Budapest XII. kerület
 
 


Sziasztok Ksmamik! :)
Kisa, szerintem nem korai, attól függ, hogy helyezkedik a picid :)
Én kicsim is olyanokat mozog, hogy csuda :D Néha csak fekszem és órákig a pocakom mozgását nézem ^_^ ♡

Baboo, nem tudom, hogy kórházz függő-e, biztos azért kellett most mennem, mert az összes ultrahang szerint egy héttel nagyobbnak felel meg a kisfiam, tehát akkor, jint ha 35+4 hetesen mentem volna. Egyébként ma vagyunk pontosan 35+1 hetesek :)

Most már nálunk minden készen áll kis szerelmünk fogadására :)
Kifestettünk, tegnap és tegnapelőtt nagytakarítás volt, a babaholmik ugye már készen vannak egy hete, a kórházi csomagom sikeresen összeraktam... Úgy hogy már nyugodt pihenéssel szeretném tölteni az utolsó heteket ^_^

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én imádom a várandósság minden percét ♡

Jövőhét kedden első ctg.. De izgi :) Itt a finish

Kitartás mindenkinek és szép hétvégét nektek! :*

 
 


Sziasztok kismamik! Gadar nagy gratula a kis hercegnőhöz, irigykedek :). Mi most vagyunk 38. hetesek, minden rendben, de már nagyon várom Vikibabát :). Jóslófájásaim egyre gyakoribbak, a kórházi csomag már règen össze van rakva, minden megvan már csak a hercegnőnk hiányzik :). Könnyű szülèst nektek ès kèpeket tegyünk majd fel a babókról :).
 


Kérésetekre teszek fel fotót a kis hercegnőnkről. Ez még a kórházban készült róla :)
 
 


Sziasztok!

Boxangel akkor ti már nagyon a finishben vagytok, kiváncsi vagyok mikor bújik ki a hercegnőtök ;)

Csak nekem tűnik úgy, vagy tényleg többségben lesznek a lányok ebben a csoportban? :D

Gadar Nem látszik a fotó, megpróbálnád újra feltenni?

Nekem holnap kell mennem laborba (remélem az utolsó) aztán másnap terhesgondozás (36. hét), állítólag szűrnek majd gombára meg minden féle dologra, ami megfertőzheti a kicsit szülés közben, remélem minden rendben lesz. Sokszor fáj a derekam és most már a csípőm is (forgók), főleg ha sokat ácsorgok, mint a vasalásnál. Még csak most fogom átvasalni a babaholmikat, jó móka lesz. Naponta néhányszor jönnek a jósfájások, de ha lefekszem az oldalamra, akkor egy-két percen belül elmúlik, jó lenne még bent tartani legalább a 37. hétig, hogy ne legyen koraszülött és kész is legyek mindennel :)

Azt mondják jön megint a kánikula, úgyhogy kitartás mindenkinek! :)


picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Én azért tűntem el, mert hónapokig nem tudtam megnyitni a fórumot sehonnan, se otthonról, se munkahelyről! Írtam a babaneteseknek, de nem tudtak segíteni.

Egy pár hete megint sikerül! :)

Gadar, gratulálok nektek, nagyon örülök, hogy minden OK a babával! :)

Mi jól vagyunk, 37. hetet kezdjük. Múlt héten fejeztem be a munkát, azt gondoltam, a héten majd még nagytakarítok egyet, de nem nagyon megy, csak kis részletekben! :D


Lilypie Pregnancy tickers
mogyoro11
Spanyolország
 
 


Sziasztok!

Nekem kisfiam lesz :) Majd válogathat a sok csaj közül innen 
36+2-nél vagyok, tegnap óta kicsit furábban, a jóslófájások erősebbek, és a derekam órák óta fáj már. A kórházi pakk eddig félig volt csak összeszedve, na most reggel nekiálltam, úgy berosáltam ettől a derékfájástól. Bent vagyok több FB csoportban és nem egy kismama megszült már ilyentájt... Bár nem bánom, ha nem húzza 40. hétig, most még azért kb. egy hetet adjon nekem, nahát micsoda igények :)

Folyamatos derékfájással kapcsolatban van tapasztalatok? Ha nem múlik, du. lehet hogy felhívom a dokit, de az is lehet, hogy csak megfázott a derekam, mert egyik éjjel éreztem, hogy nincs túl melegem... Azóta vastagabb takaróval alszom.
Kitartást mindenkinek, én nagyon élvezem ezt az enyhébb időjárást, ez a nyári idő a kedvencem! Sajnálom, hogy bár júl. 1. óta nem dolgozom, nem élveztem ki igazán a kertünket sem, mert a rohadás melegben még a hintaágyban sem ringatóztam... Amikor nem volt hőség, akkor meg esett az eső, remek. :)

Kép
 
 


Sziasztok!

Phangan Nekem segített a derékfájáson, hogy picit hátrébb helyeztem a súlypontomat, tehát igyekeztem nem kidugni a hasamat és segített, egy próbát megér ;) Azért próbálj meg pihenni kicsit a szülésig, mert a következő 10 évben nem fogsz ;) :D 

Ma voltam orvosnál, azt mondta, hogy még egy hetet tartsam bent a lányzót, aztán ha betöltöttük a 37. hetet, akkor már jöjjön amikor akar, minden rendben lesz.

Mogyoro A nagytakarítással én is kacérkodom, de most nyugton maradok kicsit, meghagyom a 38. hétre, szülésindítónak kiváló lesz :D



picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok. Van itt valaki akinek 36.-37.héten hüvelygyulladása vagy fertőzése volt/van???

Kép
 


@kisa:


Szia!
Úgy gondolom, nem a súlypontom, vagy súlyom/teher miatt van a derékfájás, egyrészt mert hetek óta nem dolgozom, nem terhelem túl magam, sokat pihizek, másrészt ha fájt is, vagy fájna, úgy gondolom, nem folyamatosan. És hétfő este óta folyamatosan fáj. Anyunak volt ilyen, hogy fájásai nem nagyon voltak, neki a dereka fájt, feszült, tágult. Ki tudja, lehet hogy velem is ez van. Holnap megyek amúgy a magándokimhoz ctg miatt, megpróbálom mára átrakatni, mert szeretném, ha megnézne.

Kép
 
 


Sziasztok! :)

Én is kisfiút várok ;)
35+6 hetesek vagyunk, de a méretek alapján egy héttel idősebbnek mondanak.

Phangan, mi újság, megnéztek? Mi mondott a doki a derékfájásra?

Én voltam már az utolsó laboron, meg az első ctg-n, illetve kenetvételen... Minden eredményem jó szerencsére ;)
Kicsim be van fordulva. Két hete még 2 újnyira volt rövidülve a méhnyak, e teljesen zárt voltam.

Én már túl vagyok a nagytakarításon és a kórházi csomagom is kész.
Azért 1-2 hétig még maradjon bent a kis Drágám ^_^ ♡

Pár napja nem vagyok a legjbban.. Fájdogál a derekam, meg a pocim, ha állok, megyek... Ha fekszem jó.
Tegnap meg olyan légszomjam volt, hogy szédültem, ájulás kerülgetett, már a kórházon gondolkodtam, de szerencsére elmúlt.

Kitartás mindenkinek kismamik! Hamarosan mind babázhatunk!!! ^_^

 
 


Sziasztok!

Doki nem mondott sem egyértelműt a derékfájásra, van, akinek 2 hétig folyamatosan fáj szülés előtt. Amúgy azóta is fáj de már nem folyamatosan! Úgyhogy még várakozó állásponton vagyok :) Már nagyon kiváncsi vagyok az elkövetkezendő időszak miatt... nagyon fura viszont még mindig, mintha nem is velem történne! 

Kitartást mindenkinek, pihenjetek sokat :) 
Tegnap elmentünk moziba egy utolsót (egy időre:)), és olyan jóslófájásom volt, azt hittem leesek a székről. Utána meg menni alig bírtam...

Kedvtelésből, magam ösztönzéséből indítottam egy blogot, ha van kedvetek, nézzetek majd bele, még elég kezdetleges, csak 3 bejegyzés van:
http://bpgyerekkel.blogspot.hu/



Kép
 
 




A pici Vivien ezen a fotón már majdnem egy hónapos :)
Pedig csak szeptember 2-re voltam kiírva :)
De nem bánom, hogy előbb jött, minden rendben van vele.
Sajnos tejem egyáltalán nincs, nem is volt, úh tápszerezik a kicsi, de bírja és nagyon szépen fejlődik.

Nagyon kíváncsi vagyok rátok is! 
Írjatok, kivel mi újság, hogy vagytok.
 
 


Szép nagy baba Gadar! Milyen méretekkel rendelkezik, mennyivel született?
Én hétfőre vagyok kiírva, ma megyek utoljára a terhesgondozóba ctgre, hétvégétől már a klinikára kell mennem, a protokoll szerint hétfőn be akarnak majd fektetni, de nem szeretnék a napi 2 vizsgálatért bent senyvedni (az elsővel bent voltam egy hetet), inkább aláírom a papírz, h saját felelősségre otthon maradok és bejárok minden nap a vizsgátokra. Olyan izgatott vagyok, hogy két napja alig alszok. Az elsővel nem izgultam ennyire. :-) A front rám most sincs hatással, szerintem neki is kelleni fog egy kis plusz löket, h beinduljon.
 


Sziasztok! Utolsó időkben kicsit eltűntem,DE! Szeptember 1-jén megszületett a pici fiúnk,császármetszéssel.
52 cm, és 2980 gramm, szerencsére mindketten jól vagyunk.
Rengeteget alszik,és eszik,mert végre beindult a tejci is...:)
 
 


Becsapós a kép nyalanka :)

45 cm és 2580 g volt a születésekor. A fotón egy hónaposan 49 cm és kb. 3 kg... :)
 
 


Ja, és képeket kérünk az újszülöttekről!!! :)

 
 


Sziasztok! Szept. 6-án megszületett Vikibaba 3450 g-al ès 51 cm-el. Császározni kellett, mert bezöldült a magzatvíz, de tökèletesen egèszsèges. Van tejcsi is, szèpen eszik, tegnap jöttünk haza a kórházból.
 


 


Gratulálok a szépséges babucikhoz!!!! :)
Nagyon jó egészséget mindnyájotoknak!!!! :) ^_^ ♡
Jaj de jó nektek, hogy már babázhattok!! :)
Mi még várakozunk, de már nagyon szeretnék babázni :)
Kitartás a sorstársaknak!

Szép hétvégét nektek! :*

 
 


Sziasztok!
Végre mi is megszülettünk, Janka baba, 3780g és 52 cm (a terhesgondozó dokim azt mondta nem lesz nagy baba, max 3 kg... :-P).
Túlhordtam, volt 2 cicib<3ügyi, de a méhszájam nem engedett, vasárnap este méhszàjérlelő, éjszaka vajúdás, szenvedés, reggel kakás víz, oxis gyorsítás, de így is csak 9:50re lett meg, de teljesen rendben van, és sikerült gátvédelemmel szülni, ami hatalmas könnyítés így utána.
Jól vagyunk, szopizik, reméljük holnap haza is mehetünk.
Remek időzítéssel jött, tegnap házassági évforduló, ma anyum születésnapja. . Jobb ajándék nem is kell.
 


Sziasztok!


Szüléstörténet megörökítve a blogomon:
http://bpgyerekkel.blogspot.hu/2015/09/ ... etese.html


Kép
 
 


Sziasztok!
Gratulálok a babákhoz, csodaszépek!
Végre nem csak irigykedhetek, 19-én megérkezett Lia is, így már én is babázhatok végre :)

picibaba.hu vonalzó picibaba.hu vonalzó
kisa
Budapest XX. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: