Új privát üzeneted érkezett!

Sikerült



drazse
BUDAPEST
 
 
 


@drazse:

Ó,de szèp nagy már,de cuki! ❤
Az èn dokim is ajánlotta a tesztet vèrből,de az "csak" 30 ezer. Az a Dawn-kór szűrèses,kèt vèrvètelből (12. ès 16.hèten). De lehet akkor ez más.

A kajával èn is úgy vagyok,hogy èhes vagyok,de nem esik igazán jól semmi, viszont nekem nem fáj a gyomrom,hanem a puffadástól kínlódok mèg mindig. Gyógyszer nèlkül nem is tudom mi lenne velem.
A másik,ami mèg elèggè zavaró tünet nálam,hogy libidóm kábè nulla..
:roll: Szegèny páromat már kezdem sajnálni. Olyanok voltunk azelőtt,mint a nyuszik,most meg egy,másfèl hónapja jó,ha hetente 1x rá bírom venni magam,hogy legyen valami. Más is van így ezzel?

Vera, irigyellek,hogy ilyen jó fej a főnököd. Èn szabályosan rettegek tőle,hogy hogy fogja fogadni a hírt. Jó lenne túl lenni már a bejelentèsen,de a 12.hètig tènyleg nem akarom,már csak babonából sem.

Lilypie First Birthday tickers
agi8699
Veszprém
 
 


Sziasztok!
8 és fél hétnél járunk, és az egész az első pillanattól fölforgatta az életünket, pedig még egy centi sem volt a bogyókánk!
Mivel pár hónapja volt egy vetélésem, úgy döntöttünk, hogy mindent máshogy fogunk csinálni. Legelőször leadtam a munkámat, az volt az első para, hogy a főnököm mit fog szólni, mivel tanítok... Nem gondoltam volna, de a lehető legjobban fogadta, meg is könnyezte, és azt mondta, hogy a baba az első. :) Úgyhogy az ötödik héttől már itthon vagyok. Szerencsére a helyettesítést is megoldottam, egy nagy stresszfaktort ki tudtam lőni. Aztán ahogy betöltöttük a 6. hetet, beütött a krach, reggeltől estig ment a hányás, se enni, se inni nem tudtam... Szóval nálam nem volt nagy kérdés, hogy a környezetem megtudja-e a babát, muszáj, hogy mindenki segítsen nekünk, mert kész katasztrófahelyzet van itthon, a férjem nem győzné a két állása mellett... Már voltam egy hetet kórházban, két napig infúzión (b és c vitamint nyomattak), de ahogy hazajöttem, folytattam mindent ott, ahol abbahagytam. Tegnap egy délutánt megint bent töltöttem, töltődtem egy kicsit, azóta nem hánytam. Nagyon nehéz így. Tegnap olyan rossz volt, ketten is nekemálltak, hogy biztos nem akarom igazán ezt a gyereket, azért hányok... De a dokim világrendes, a férjem, a szüleim, az ő szülei, mindenki mellettünk van, igyekszem átvészelni, és reménykedek, hogy a 13. hét után elmúlik minden, és lehet örülni...
Egyébként én progesteront szedek, magneb6,folsav és gravida. Az utóbbi időben már ezeket se bírom lenyelni, úgyhogy fogtam, és abbahagytam. Próbálok erősödni, aztán igyekszem újrakezdeni... Sajnálom a kis lurkót, nem akarom éheztetni. :(
 

 
 

@suni1710:
Szurkolok, h minden rendben legyen.folyadek sem marad benned egyáltalán? Melyik progit szeded? Mert amut en szedek az okoz hányingert, hanyast mindent, este lefekvés előtt kell bevenni, de az enyémre ez ra is van írva.
Drazse, gyönyörű nagy mar a babád! Gratulálok! :)
julcsi91
Kiskunfélegyháza
 
 


Köszönöm, már egész kis emberke forma :-)
Én is szedek' Utrogestant, nem a szájon át bevehetőst. Arról elég rosszakat olvastam. Rengeteg mellékhatása van..hányás, hasmenés, remegés stb. Ezzel nincs bajom.
Gravidát is szedek, attól néha olyan hirtelen hányinger jön rám, hogy futni kell, de aztán semmi. A gyömbért olvastam, hogy jó hányás, hányinger ellen. Hála égnek én csak émelygek, talán 3x volt konkrét hányingerem...tudom milyen borzasztó. Lányommal küzdöttem vele anno sokat, aztan egyik napról a másikra elmúlt :-)
drazse
BUDAPEST
 
 
 


SZiasztok,
Hát én ezt nem tudtam, hogy a szívhangfigyelőt ennyire nem szeretik...hmmm
Ági, szerintem nem kell azt külön megkérdezni egy orvostól, hogy vállalja-e a szülést..ha hozzájársz végig, akkor ez egyértelmű. Bemész a szülőszobára, egyből felteszik a kérdést, hogy ki az orvosod, mondod és már hívják is telefonon.
A mennyiért kérdést sem tenném fel, mert szerintem annyiért amennyit te gondolsz adni, nem hiszem, hogy mondani fog egy fix tarifát..
Arról nem szólva, hogy sok orvos úgy "alakítja" a szülést, hogy az ha egy mód van rá, akkor történjen, amikor ő amúgyis benn van a kórházba (jó, persze nem minden doki)..
Teszt: amit a dokid ajánlott az kombinált teszt lehet vagy van egy másik nevű, most nem jut eszembe. Ez valószinűséget mutat meg, mondjuk a 190 ezres is.

Lavande, éjjeli pisilés? Hát nem is téma, a minimum, hogy 3-szor, szoktam is csodálkozni, mert nem emlékszem, hogy ennyit innék...de valahogy csak bekerül az a folyadék :-)

Dilengy, nekem is fáj a gyomrom nagyon sokszor, én már alig merek enni...de közben meg éhes vagyok, de ha meg eszek, jön, hogy fáj a hasam, feszül :-(
Én szerencsére csokit nem, de most a kefírt tolom és már a harmadik este nyomom a tonhalat. Azért este, mert nappal nem merek semmit enni, mert kellemetlen, főleg egy szűk farmerben ülni, este otthon meg kényelmesen adjad neki :-) terülj terülj asztalkám :-D

Julcsi, a smoothie és a kölesgolyó nem rossz 5let!

Eavera, 46,5 mm?? jóég! Dejó neked, hogy már ilyen szép nagyon és jaaaaaaj, de jó lehetett látni, hogy mocorog!!
Érezni még nem érzel semmit?

Drazse, én is akarok menni ilyen genetikai vizsgálatra, tényleg nagyon drága :-(
Juj de klassz a fotó!!!!!!!!! Azta, milyen nagy már! Hihetetlen, tényleg mindene ki van már fejlődve!

Suni, üdv itt! Huuu, hát ez elég kemény, hogy még kórházba is kerültél! Még jó, hogy korán táppénre jöttél mielőtt beindult az egész...IGy tényleg nehéz lett volna titkolni.
Milyen "jó fej" aki olyat mond, hogy nem szeretnéd igazán, azért hánysz. Nem is értem az ilyet.

Lilypie First Birthday tickers
gabrill
Budapest
 
 


@gabrill:
Találtam egy oldalt prenatest.hu, itt sokkal olcsóbbat ír a tesztre. 99,8%-os- nincs vetélési kockázata, és a baba nemét is meg tudják mondani... mellesleg nem szúrkálnak egy brutál tűvel.
Én 36 vagyok, azt mondta a doki, hogy a genetikai ultrahangon majd megmondják kell e. Hát inkább kifizetem, mint stresszeljek ezen is.
:roll:
drazse
BUDAPEST
 
 
 


Sziasztok,
Drazse, ezt láttad már? gendiagnosztika.hu
Itt sokkal olcsóbbak ezek a vizsgálatok. Itt a triszóma vizsgálat 116, prenán ugyanez 190 körül van.
Te már be is tudnál jelentkezni, asszem a 10.hét után lehet menni. Én a jövő 7en akarok kérni időpontot.

Lilypie First Birthday tickers
gabrill
Budapest
 
 


@gabrill:
A doki a12 hetet mondta. Én is jhéten akarok, csak előbb el kène mennem erre a genetikai tanácsadásra/ultrahangra.
A Bajcsy-ba kell majd mennem, megadta a doki nevét,tel.számát; le kéne zongoráznom azt gyorsan előtte.
Kösziiii, megkukkantom.
drazse
BUDAPEST
 
 
 


Lányok, mi ez a csend?
Ági, milyen volt az egy hét után visszamenni?

Lilypie First Birthday tickers
gabrill
Budapest
 
 


Többször benéztem, sehol senki. Már azt hittem hiba van a rendszerben... :lol:
drazse
BUDAPEST
 
 
 


Sziasztok!

Az én okom a következő volt, ami miatt nem jelentkeztem: Képzeljétek el, hétfőn reggelre borzasztóan begörcsölt a hasam! Mondtam már nektek is, hogy hetek óta fáj a gyomrom, nagyon, nem tudom most sem, hogy miért... Ha ettem, utána mindig rosszul voltam, reggel enni nem bírtam, este pedig a fájdalomtól mozdulni. De ez most más volt, mert görcsölt és nem a gyomromnál éreztem, hanem lent... Nagyon megijedtem! Vártam egy kicsit, vettem be m,agnéziumot (egyébként eddig én nem szedtem), de nem hagyta abba, hívtam a dokimat, nem tudott bejönni, de azt mondta, menjek a Klinikára gyorsan! Bementünk, persze, mivel nem volt ott a választott dokim, várni kellett, a nővérek nagyon kedvesek voltak, de orvos alig került elő... :( Majd nagy nehezen előkerült egy fiatal doktor, én már akkor szinte biztos voltam benne, hogy elveszítjük a Kisbabánkat... Annyira fájt a hasam, de valahogy nem a méhem, de mégis borzasztóan... A doki behívott, megvizsgált nagyon részletesen (tényleg!), mindent megnézett, ultrahangon megnézte a Babát (aki akkor volt 20mm, és cuki volt:), megnézte a vesét, illetve a gyomromat is, és végül arra jutottunk, hogy gyomorrontás... Mert aznap reggel egyébként a hasam is ment, de ezt akkor nem tartottam fontosnak, mert totál azt hittem, a méhem görcsöl... A doki megnyugtatott, azt mondta, se vérömleny, se görcsölést nem lát, szedjek magnéziumot, ha újra görcsöl, menjek vissza és befektet, de azt mondta, hogy szerinte gyomorrontás. És képzeljétek, kijöttem a rendelőből, megnyugodva, de a hasam még csak fájdogált, elkezdett menni a hasam nagyon, alig tudtunk hazajönni a kórházból :( Nagyon rosszul voltam egész hétfőn, szinte semmit nem ettem, kedden is csak pár falatot, ma már eszegettem, de nem nagyon merek, és félek, hogy előjön megint a gyomorfájdalom, ami előtte volt hetekig... vagy megint elkezd annyira fájni a hasam... Nagyon rossz volt, előző terhességem alatt soha ilyen nem volt :( A doki azt mondta, hogy a baba csinálja a gyomorégést, gyomorfájdalmat, nem igazán tud rá mit adni, a gyomorrontásra azt mondta, hogy valamiből vagy sokat ettem, vagy a gyomrom nem tudta feldolgozni a kajákat, nem tudja... De ma is pl.zöldséget és gyümölcsöt nem is ettem, nem merek, esetleg egy kis banánt, ettem háztartási kekszet, egy kis zöldséglevest, ilyeneket. Remélem, a Babának nem lesz ettől a böjttől semmi baja, természetesen a vitamint szedem.
Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam! Ti egyébként mennyi magnéziumot szedtek? Vitamint szedtek valamilyet? Hogy vagytok?

Kép
 


Jajj szegény :-( Azértva lényeg, hogy a babóca jól van!
Néha nekem is fáj a gyomrom, volt olyan is mikor én is megijedtem, furcsán fákt és nagyon.Valahogy nem úgy kezeli' a kajálást most az én szervezetem sem. Éhes vagyok, de nem kívánok semmit, ha eszek is csak keveset tudok.
Szerintem ne aggódj emiatt- a baba elveszi ami neki kell.
Én most Magne B6ot szedek, C vitamint amiben van D is, és Gravidát. Már anikor eszembe jut, meg elég hányingerem is van tőle. Tegnap voltam védőnőnél, azt mondta ez így most elég majd később mondja mi kell még...vas stb.
Jövőhéten kell mennem genetikai ultrahangra. Esetleg volt már valaki ilyenen?
:shock:
drazse
BUDAPEST
 
 
 


@diengyongy:


Jaj, ezt borzasztó lehetett átélni! Örülök, hogy a baba jól van!! Én sem vagyok jól mostanában, émelygek egész nap, időnként fáj a gyomrom, stb... Én Elevitet szedek, külön magnéziumot egyelőre nem.

Drazse, miért nem váltasz vitamint, ha rosszul vagy tőle? Genetikai ultrahangon én voltam még az elsővel, alapos ultrahang szűrővizsgálat, ha jól tudom nézik pl. a tarkóredőt, orrcsontot, végtagokat.

 
 


Sziasztok Csajok!
Hasonló okokból tűntem el èn is. Nem vagyok mostanában túl jól. Azt hittem már letudtam a nehezèt,de mostanra lett durva hányingerem minden nap. Szombaton èjjel az èn hasam is fájt,megijedtem,vasárnap reggel az ügyeleten kezdtem. Szerencsère semmi gond nem volt vègül is,csak nem tudtam,hogy ez normális-e,de a doki megnyugtatott. De így legalább láttam már a kis bèbinket. 30mm-es kis bogyóka,úgy mocorgott,forgolódott,annyira cuki.❤

Amúgy èn is szedek magnèziumot,kálciumot meg Femibiont. Nekem bevállt,meg a doki is azt mondta,hogy ő is azt szokta ajánlani.

Kedd óta már dolgozok megint,de nagyon nehezen bírom. Sok a stressz,sok a munka,de alig bírok koncentrálni,plussz mèg a hányinger ès a fáradtság. Szóval nem egyszerű,de majd elmúlnak már lassan ezek a kellemetlen tünetek..

Lilypie First Birthday tickers
agi8699
Veszprém
 
 


diengyongy, örülök, hogy a baba jól van!

Többieknek kitartás!

Csatlakozom én is, rosszullét miatt tüntem el. Pénteken késő délutánig semmi nem maradt bennem, még a víz is kijött....úgy voltam vele, ha estig nem lesz jobb akkor hívom a dokimat. De aztán megpróbálkoztam a langyos kakaóval és bejött...nem tudom de nekem a tej/kakakó mindig segít szerencsére....
aztán egyre többet szurkált a hasam...ma voltam uh-n. minden rendben a babóval, 37mm. DE!!!! azt mondja a doki, hogy a hematóma is szépen szívódik fel , mert már csak 7mm...??????én meg egyből magamban , hogy mi???? nekem ezt eddig nem mondta. Most azért, hogy ne idegesítsen, vagy nem tudom. Úgyh nyugisan fekszek, sokat iszom, szedem továbbra is a progit, omega3-at, folsavat meg magnéziumot mondott még h szedjek. Úgyh kicsit megijedtem, de jövőhéten kell mennem Szegedre genetikai uh-ra nekem is. Szerda vagy Csötörtök. Azt mondta kedden hívjam és megbeszéljük. 

Most öszintén kicsit elbizonytalanodtam a dokiban....de lehet csak túlkomplikálom...
julcsi91
Kiskunfélegyháza
 
 


@julcsi91:
Az én dokim is olyan néha, mintha más bolygó örzője' lenne :-D
Kérdezek valamit és tök másról dumál.
Mond valamit, majd következő alkalommal tök mást mond.
drazse
BUDAPEST
 
 
 


@drazse:
Es Téged ez nem zavar? Már mint bennem az fogalmazódott meg hogy, hogy bízzam rá a gyerekem es saját egeszsegemet?! Említettem bnomnek is aki hozzá jár, ot mutotte, es mondta h neki se mondta el alaposan mi a helyzet, csak megmondta mit csinálhat mit nem, mit kell szedjen. O azt mondta szerinte ilyen, mert feleslegesen nem akarja stresszelni a 'pácienst', mert azzal is ugye lehet rontani az állapotot... De nem stresszelek erre ra. Most tényleg pihenek ennek tudatában es tényleg nem emelgetek nehezet még párszor se.... Amúgy felétek mi a helyzet? Hogy vagy?


Csajok es Ti?
julcsi91
Kiskunfélegyháza
 
 


@julcsi91:
Már megtaláltam vele a közös hangot igazából... tudom, hogy résen kell lennem. Amúgy nagyon jó doki, anno nála szültem.
Én már jobban vagyok, köszönöm. Ma voltunk a 12 hetes ultrahangon. 12+2-nél járunk. Alaposan megnézett, lemért mindent- azt mondta minden érték jó. Így kicsit már megnyugodtam. És elvileg fiú :lol: Jövőhéten még itthon vagyok aztán megpróbálkozom a melózással. Ma sokat mászkáltunk, húzódik is alul a hasam. Sokszor érzem ezt. Nálatok van ilyen? Azt mondta a védőnő, hogy normális. Majd elmúlik, vagy marad... :roll:
De ez legyen a legnagyobb baj.
drazse
BUDAPEST
 
 
 


@drazse:


úúúúúú de örülök, én ugye jövőhéten megyek, remélem én is megnyugodhatok! És tök jó, hogy megtudta mondani, hogy elvileg fiú! 

Igen nálam is van, nem is tudom, hogy húzódás vagy inkább szurkálás. Elég kellemetlen, mert este alig bírtam úgy heyezkedni, hogy jó legyen az alvas. Aztán oldalfekvésben a lábamközé és a hasam alá gyűrtem a takarót és úgy nem éreztem, el is aludtam szerencsére. Remélem nem a hematóma miatt van, bár nem gondolnám, mert hétfő-kedd óta érzem én is ezt, elvileg a hematóma meg már régebb óta meg van. Én még védőnőnél mindig nem jártam, majd a jövőheti genetikai eredmény után kell mennem. Ja és vérvételre se küldött még mindig. Már kellett volna azért, valaki van hasonló cipőben?
julcsi91
Kiskunfélegyháza
 
 


@julcsi91:
Nekem a vérvételt is megcsinálta a doki már mikor először voltam nála. Vizelet, vércsopi megállapítás, hepatitis szűrés volt.
Szerintem nincs késő egyikhez sem, gondolom minden doki máshogy szokta.
Ekg-ra ugrom még el jövőhéten meg fogászatra.
A védőnőhöz jó volt menni végre, én csomó mindent kérdeztem tőle, és ott is kicsit megnyugodtam. Az a baj, hogy én már túlaggódom a dolgokat, a kezdeti vérzés után...
:shock:
drazse
BUDAPEST
 
 
 


Sziasztok!

Kitartást Mindenkinek! Látom, mindenkinek fájdogál itt-ott, nekem a gyomrom még nem jött teljesen rendbe, illetve folyamatos hányingerem van, tehát a helyzet nem túl jó, főleg egy 2 éves örökmozgó mellett :) De gondolom, hogy dolgozni is milyen fárasztó lehet így, vagyis emlékszem, és az sem volt valami klassz dolog... DE jön a hétvége, hátha tudunk kicsit pihenni :) 
Nekem most nincs ilyen szúrkálás (vagy csak a rengeteg más tünetem mellett, nem veszem észre :), de előző terhességemnél nagyon sokáig volt, és azt mondta a dokim, hogy csak a méhtartó szalagok nyúlnak, és ez teljesen természetes. Úgyhogy szerintem ezen ne aggódjatok! 

@drazse: De jó Neked, hogy túl vagy a gentekiai ultrahangon! És hogy minden rendben van! CSináltattál valami plusz vizsgálatot is? Kombinált tesztet? És vannak ennél pontosabbak is? Nem tudom ezeket, múltkor nem csináltattunk,de most gondolkozunk... Tök jó, hogy a nemét is megmondták!! :) 

@agi8699: Sajnálom, hogy Ti is az ügyeleten voltatok, de a lényeg, hogy minden rendben van! Pihenj sokat! Kálciumot mennyit szedsz? Ezt a doki ajánlotta? Te mennyi idős terhes voltál, amikor 30 mm volt a Baba? Én 8 hetes voltam (vagyis szerintem csak 7+4, de a doki szerint 8+1), és akkor volt 20mm. 

Tényleg nálatok az időt, hogy hány hetesek vagytok az utolsó elmaradt menstruációból számították? Mert én aszerint számolom, ezek szerint most vagyok 8+1. De a dokim a papírra és ez alapján az ügyeletes doki is azt mondta, hogy az első ultrahang alapján nézi és eszerint 9 hetes vagyok most. Na, mindegy, csak egy hét az eltérés, csak nem tudom, hogy melyiket kell nézni. Valamit mintha mondott volna a doki, hogy ha megyek hozzá most, vagyis 8-án, akkor majd pontosítjuk a dátumokat. De nem tudom, mit akar pontosítani, az előző terhességnél is mindig nagyobb volt a Kisfiam, de az én időpontom szerint számoltuk a heteket.

Vigyázzatok magatokra!!!

Kép
 


@diengyongy:


9+6 volt a doki szerint, a papíromra is azt írta. az én számításaim szerint meg ha az utolsó menstruáció 1. napjától számoljuk, akkor 9+5 voltam akkor. De nekem a doki is meg a védőnő is azt mondta, hogy a 12. heti uh alapján pontosítják le, mert akkor a méret alapján pontosabban el lehet találni a korát, mint ha csak az utolsó mensi első napjától számolják. Aztán mondjuk biztos erre is minden doki mást mond. :D 
Kalciumot azért szedem mert nem szeretném, hogy a fogaim tönkre menjenek. Eddig még egy rossz fogam sem volt, nem akarom, hogy most menjenek tönkre. :D Napi egy Calcium Sandozt iszok, az azt hiszem 500 mg-os. 

drazse:
A hasfájás nekem is mindennapos továbbra is, ugye az ügyeleten is az miatt voltam. A doki azt mondta nekem is, hogy ez normális, egyrészt a szalagok húzódnak, másrészt meg ahogy a méh növekszik nyomja a körülötte lévő dolgokat.De már ott tartok, hogy például tüsszentésnél is úgy érzem, hogy kiszakad a méhem kábé. Nagyon nem jó érzés. De persze próbálom nyugtatni magam, hogy ez normális..

Lilypie First Birthday tickers
agi8699
Veszprém
 
 


@agi8699:
Ez még csak a sima 12. heti uh volt. De nagyon alaposan lemért és megnèzett mindent. Nyaki redő..combcsont..koponya. A genetikaira jhét csütörtökön kell menni. Aztán, ha kell akkor megcsináltatjuk a kombinált tesztet. Kifizetjük, engem ugyan ne kínozzanak azzal az óriás tűvel. Azt kérték a genetikai uh bejelentkezéskor, hogy a 12. heti uh-t vigyem.

Nekem is az uccsó dátum alapján nézték. Most a 12. heti uh után kicsit módosult a dolog, 12+3 vagyunk ma.

agi8699
Fura ez a hasfájás. Én érzem néha akkor is, ha fekszem. Nekem néha szúr, néha feszül, nèha a derekam is érzem, de kibírható azért.
Múltkor mikor összeszedtem valami megfázásos kórságot, az egyik tüsszentésnél úgy belenyilalt, megijedtem rendesen.
Szegény lurkók, mit élhetnek át odabent..

:roll: :lol:
drazse
BUDAPEST
 
 
 


Sziasztok!
Jó olvasni, hogy mindenkinek hasonló problémái vannak, megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül (persze azért senkinek nem kívánom a rosszat) :) Képzeljétek, 3 napja nem hánytam ki semmit, annyira hihetetlen! (Remélem,nem kiabálok el semmit) Bár leálltam majdnem az összes vitaminnal, és csökkentettem a progesteron adagomat. Cselesen reggelente félálomban veszem be, amikor a férjem dolgozni indul, utána alszok még rá, tehát nem jön ki.:) Emellé b6 és kész. Abban bízom, hogy az utóbbi hónapokban nagyon feltöltöttem minden szükséges tápanyaggal a testem, és nem lesz baj. Jövő hét csütörtökön megyek 10 hetesre! :)
Nekem állandóan ment a hasam, biztos normális, de lehet akármelyik vitamintól os simán. És a szurkálásokra is azt mondta egy orvos, hogy teljesen normális, mem szabad aggódni, nyúlnak a szalagok. :) Azért a tüsszentés nekem is tud durva lenni... :D Többféle magnézium van, nekem a kórházban két kismama a mg-citrátot ajánlgatta nagyon. Lehet kísérletezni. Nekem pl a Béres az nagyon béna volt...
 


Huh sziasztok! Jó sok minden történt mialatt én is kicsit eltűntem...egyrészt én sem voltam túl jól (12 hetesen kezdtem el hányni, amikor már arra számítottam hogy már tuti jobb lesz) meg munkában is őrület volt!
Szóval szerdán voltam kombinálton :) 62mm óriás, de a többi adat szerint akkor volt csak 11hét5napos! Mindene úgy fejlődik ahogy kell bár jól összenyomkodtak az uh-n mert a kis drága nem akart úgy fordulni ahogy a doki szerette volna :)
Szerencsére a hasfájás nálam abszolút minimalizálódott de hehyette mondom jött, hogy este hazaérek a munkából és hányok...de nem minden nap ezt sem szerencsére!
Hatalmasat nőtt a pocim, már a munkahelyen is kérdezték hogy biztos csak 12 hetes vagyok? De súlyban meg nem gyarapodtam az elmúlt 1-1,5 hónapban. Ti hogy vagytok ezzel?
eavera
Eger
 
 


@eavera:
Nekem is már nagyon látszik a poci,le sem tagadhatnám. Pedig csak 11hetes leszek holnap.. Az eddig hordott nacikat pont tegnap pakoltam el a szekrèny mèlyère,mert már egyik sem kènyelmes,mind szorít hasban. Mivel kènytelen voltam venni nadrágokat,hogy tudjak miben járni,már kismama nacikat vettem. :) Mèg kicsit ugyan nagyok,de a pocakos rèszt ha visszahajtom,úgy teljesen jók,nem látszik,hogy kismama nacik. :-) Súlyra mèg nekem sem vèszes,kb 1,5-2kg-nál járok. De szerintem ez után fog csak beindulni,mert a hányinger -lekopogom-múló fèlben van,viszont állandóan èhes vagyok. Ma is már reggel 6-kor fel kellett kelnem enni egy falatot :-D
Munkahelyen is bejelentettem már,hogy baba lesz,mert már úgysem nagyon tudtam volna titkolni tovább. Hála az ègnek teljesen jól fogadta a főnököm meg hát èn is megkönnyebbültem,mert azèrt elèggè aggódtam,hogy hogyan fogja fogadni. Megbeszèltem vele,hogy legkèsőbb júli 31-ig dolgozom,de ha nem bírom,vagy az orvos azt mondja,akkor már kiíratom magam előbb. De mèg betanítom az utódomat is,azt megígèrtem neki,szóval pár hónapig mèg dolgozni fogok,ha nem jön közbe semmi..

Lilypie First Birthday tickers
agi8699
Veszprém
 
 


Én is vettem már kismama nacit, C&A-ban vannak egész jók, türhető áron. Muszáj volt venni, nagyon kényelmetlen volt már a farmer.
Több, mint egy hónap utàn, hétfőtől megyek dolgozni, aztán meglátom hogy bírom a napi 9 óra ücsörgést. A doki mondta, hogy felvesz veszélyeztetettnek, ha nem akarok menni, meg amúgy is mekkora hülye vagyok, hogy nem maradok a seggemen, mikor megtehetnèm...Az a baj, hogy egyrészt már ki is akarok mozdulni, a másik, hogy azt hiszem úgy gyedet is a táppénz alapján számolják.
Ha nem fogom bírni, nem agonizálok rajta- nem megyek aztán kész. Nem ér annyit az egész, hogy kínlódjak ott. :shock:
drazse
BUDAPEST
 
 
 


Huh tényleg látszik már a pocitok? Nekem akkor csak ha fel vagyok puffadva :D a nadragjaim is még bőven jók. Mondjuk en farmert amugy se nagyon használok. Sulyban sem szedtem fel meg szinte semmit.

Drazse mit dolgozol, hogy 9 órát kell ulnod?
julcsi91
Kiskunfélegyháza
 
 


Nekem is látszik már a pocakom, pedig még csak 9 hetes vagyok, és 52 kg. Tehát nagyon-nagyon feltűnő, ha kicsit is nőni kezd a hasam, előző terhességnél a munkatársaim ilyenkor már simán észrevették, csak nem szóltak :) Most nem igazán találkozom a családon kívül senkivel, vagy nagyon olyan ruhát veszek fel, amiben nem látszik, de pl. hétvégén voltunk egy barátnőmnél, a gyerekek játszottak, mi meg beszélgettünk és ő is mondta, hogy fogytam, kicsit sápadt vagyok és olyan más, közben pedig mosolygott nagyon :) Tehát ő is észrevette, de nem mondtam semmit, egyelőre míg a család egy része nem tudja hivatalosan, addig nem fogom másnak sem mondani (csak egy barátnőm tudja) Szeretném megvárni a hivatalos 12.heti ultrahangot, genetikát és majd akkor bejelentjük... Egyébként a súlyomban nekem sincs változás, inkább tényleg fogytam kicsit, de ugye majd egy hétig alig ettem, előtte is minimálisat. Most már csak reggel émelygek kicsit, talán múlik ez a durva hányinger, de azért még a reggel nem az igazi, de most a gyomrom sem fáj annyira, tehát tudok enni, csak sajnos én az édeset kívánom... Ti kívántok valamit nagyon? 

Egyébként a H&M-ben is vannak jó kismama nadrágok, felsők, én ott sokat vettem régebben, illetve a Mamas&Papas-ban is vettem néhány nagyon jó dolgot, csak az nagyon drága... 

Mi nyáron 4 esküvőre is hivatalosak vagyunk, tehát valamilyen alkalmi kismamaruhát is vennem kell, ez biztosan nagyon nehéz lesz, de addig még van idő :)

Magnéziumból egyébként én Magnerotot szedek, nekem az vált be nagyon, a MagneB6 pl. semmit nem ért, de a doki szerint ez egyénfüggő, hogy kinek mi jön be.

@drazse: A derekam nekem is szokott nem is fájni, inkább érzékenyebb lenni, ma kicsit a pocakom is szúrkált, de ezeket természetesnek gondolom.

Kép
 


@drazse:


Nekem is ugyan ez a szitu, napi 9 órát ülök.. De megpróbálok kitartani ameddig tudok, mert egyrészt fél évet otthon ülni..lehet becsavarodnék. Másrészt anyagilag én is sokkal jobban járnék, ha maradok amíg tudok. Idén emelték meg a fizum, minél több hónap beleszámít a CSED-hez, GYED-hez annál jobban járok. De nyilván nem ez az elsődleges, ha nem bírom, kiíratom magam,egyértelmű, hogy a baba az első. 


diengyongy:

Nézegettem én is már a H&M oldalán a kismama cuccokat, szerintem majd rendelek onnan, jó áron is vannak. Sajnos nálunk hiába van egy jó nagy H&M üzlet, de nincs kismama részlegük.. 
C&A-ban vettem már egy gatyót, az tényleg jó. Csak nekem még külön nehéz ügy, hogy 180 cm vagyok, szóval a legtöbb nadrág rövid. Nem kismamásból még ki lehet fogni hosszú hosszban, de hogy kismama nadrág legyen és még hosszú hossza is legyen..elég nehéz ügy.. 


Lilypie First Birthday tickers
agi8699
Veszprém
 
 


Nekem múlt héten elmúlt a a rosszullét nincs is azóta, eszek rendesen de nem jon fel semmi. Mindig is ilyen alkat voltam, ezért aggodom kicsit, hogy h fog menni a hízás, mert szénhidrát típus vagyok es a szervezetem gyorsan éget... 162 cm 48,6-7kg. Most vagyok 49,5kg. Hozzá teszem mikor edzettem se mentem 51kg fölé, szóval a hízás nekem baromira nehéz, bár azt mondják emiatt ne aggodjak. A 2. es tobbedik babasoknal persze mar jobban látszik mert meg vannak lazulva a szalagok, konnyebben alkalmazkodik a szervezet. Olvastam olyat, h vkinek csak a 20. Het tájékán kezdett el latszodni... Ez számomra kicsit hihetetlen, de majd kiderul nálam milyen helyzet all fenn.

A derekam ettől függetlenül nekem is fajdogal neha-neha.

Diengyongy: vannak szuper nyári maxi ruhak amiknek olyan a szabasa, hogy szerintem simán hordható kismamakent, csak egy ötlet :) es kényelmes is. 4 esküvő? Jol belevagtak az ismerosok akkor :D
En is mennek mar lagziba :D utoljára 2,5eve a sajatomban voltam :D

Nekünk a család már regen tudja, nem is kellett elmondani, csak feltűnő volt h sose iszok semmi rövidet, vagy bort osszejoveteleken....meg tudták h rajta vagyunk az ügyön ugyh nem volt nehéz osszerakni, tagadni meg nyilván nem akartam.
julcsi91
Kiskunfélegyháza
 
 


@julcsi91:
Egy bankban dolgozom pénzügy-operáción-ritka izgalmas" :-D
Valahol jó, mert nem fizikai meló, de most valahogy nem esik jól az ülés.
A pocak valóban az első terhességemnél nagyon sokára kezdett látszani. Nem akarok hülyeséget mondani, mert már ezer éve volt, de szerintem kb 5 hónaposan volt ekkora hasam, mint most, ez a 13.hét :shock:
drazse
BUDAPEST
 
 
 


@drazse:
Az tényleg az... Mondjuk en controlling szakiranyon voltam anno, de azért van fogalmam róla... Igen, nem fizikai munka es az tényleg jó. Kitartást!!!
julcsi91
Kiskunfélegyháza
 
 


@julcsi91:
Igyekszem, köszönöm
;-)
Jövőhéten kiderül hogy bírom, ha nem megy úgy otthagyom, mint a huzat :-P
drazse
BUDAPEST
 
 
 


Sziasztok Lányok! Ma a H&M-ben ingyenes szállítás és 10% kedvezmény van online rendelésre. Gondoltam szólok, hátha jól jön valakinek. Én meg is rendeltem egy kismama nadrágot. :) (Meg a Húsvéti Nyuszi is készült egy kicsit innen... :) )

 
 


Heyho, gondoltam megkérdezem, hogy Ti már gondolkoztok neveken? Kinek van? Nekünk lány nevünk van kettő , és fiú nincs... nem egyezünk...illetve amiken igen azon meg érezzük, hogy nem az igazi. Szintem lány névből sokkal több használható és normális van, mint fiúból. Szerintetek? Nézem az anyakonyvezhető fiú neveket. Ki ad olyanokat, hogy Krisna, Hódos, Frodó és a Gandalfon besírtam :D Szívem szerint egy igazi ősmagyar nevet adnék, de azok meg olyan idegenül hangoznak, így lehet maradnak az általánosan elterjedt nevek.
julcsi91
Kiskunfélegyháza
 
 


@julcsi91:


Nekünk két fiú nevünk van és egy lány, de még azért keresgélünk mi is, én sem érzem úgy hogy meglenne az igazi. :)
Kinyomtattam a teljes utónév jegyzéket, sok-sok oldal mindegyik, de hogy a rengeteg név közül mennyire kevés a használható..durva.. Én mondjuk ezeken a magyarított külföldi neveken is ki vagyok akadva, mint pl Dzsasztin meg Dzsesszika. A másik kedvencem meg az ókori görög nevek, az ilyen Agamemnon és társai. Ezeken sírok én is a röhögéstől  De persze nem vagyunk egyformák, mindenkinek más tetszik..

Lavende, köszi a tippet. Este még gyorsan én is rendeltem egy felsőt. :) 

Csajok, aki már volt 12.heti vizsgálaton. Ott nőgyógyászati vizsgálat is van, vagy csak az ultrahang? És az uh az már hasi vagy még hüvelyi? 



Lilypie First Birthday tickers
agi8699
Veszprém
 
 


@julcsi91:


Gondolkodtunk már neveken, eddig egy fiú és egy lány nevünk van lehetőségként. Lányból tényleg nagyobb a választék, bár az utónév jegyzéket még nem néztük át.

Ági, örülök, hogy tudtál rendelni. :) A 12 hetes UH már hasi, arra viszont nem emlékszem pontosan, hogy van-e vizsgálat, de úgy rémlik igen. Jövő héten megyek én is.

Voltam védőnőnél is, és eddig nagyon szimpatikus, segítőkész, úgyhogy ennek most örülök! :)

 
 


@agi8699:


oh hát igen. Érdekes, hogy ilyen neveket engednek amúgy anyakönyveztetni...Maradjon meg az eredeti formájában szintem. 

Az 12. heti már hasi én is úgy tudom, de holnap megírom nekem mi volt. Mivel ÁNTSZ zár alatt van még a klinika egyedül mehetek, pedig párom is úgy jött volna...ez van. A dokinak mondom hogy leakarom videózni majd, vagy fényképezni. Nem tudom ott adnak-e, olyanokat olvastam, h csekken kell fizetni és köv. uh-nál adnak...van ahol adnak simán is és van olyan is ahol egyáltalán nem 
julcsi91
Kiskunfélegyháza
 
 


*le akarom videózni
julcsi91
Kiskunfélegyháza
 
 


Sziasztok :-)
Múlt héten voltam a 12. hetin, sima hasi UH volt. Jó sokáig és alaposan megmért mindent. Mi is csináltunk videót, annyira cukker volt, ahogy kalimpált, rúgdosott, ökölben volt a keze ❤
Nekünk ugye már megmondta a doki, hogy fiú lesz... hát a nevek :lol: már vagy 3x átolvastam az összes fiú nevet. Egy azaz egy darabot sikerült találni, ami tetszik. Dávid. Lány névnél nem lenne ekkora gond :roll:
Holnap megyek a genetikai tanácsadásra és UH-ra. Nem mondom, hogy azért nincs bennem egy kis' para...
drazse
BUDAPEST
 
 
 


@drazse:


A Dávid nekem is tetszik csak unokatesóm kisfiát is így hívják, sőt a Zalán, Zétény is szép de ezek is kilőve..nagy a család :D Tetszik még a Zsombor, de ebben nem vagyunk biztosak, mármint egy felnőtt férfi embernek Zsombor az olyan kis 'cuki' név, vagy hülye vagyok? Jó a Bendegúz is szerintem, de hát anyósomék elszörnyűlködtek, hogy ne basszunk már ki a gyerekkel... oké értem én, hogy Indul a bakterház...de mi nem találjuk rémesnek. Az Ellák is tetszik, de erre is volt oyan h majd Ellázni fogják...De beszéltük a Zoltán nevet is. Úgyh nálunk ez nehéz meccs lesz.  A lány egyszerű, Natasa vagy Laura lesz.
julcsi91
Kiskunfélegyháza
 
 


És biztosan minden rendben lesz, ne izgulj csak pozitívan!!!
julcsi91
Kiskunfélegyháza
 
 


Sziasztok, huh, már régen voltam
Annyira lassan telnek a hetek, nem hiszem el! Én meg akarom várni a 12.hetet a munkahelyi bejelentéssel, de sosem érünk oda..
Én már a múlt hétvégén elmentem kismama nacit venni, már nem birtam tovább az ülést a szorító nadrágokban és azóta annyira kényelmes!!!!!!!! Teljesen másképp érzem magam, nem feszengek egész nap. A H&M-ben vettem, nagyon nagy volt a választék, kihívás volt eldönteni, hogy melyiket hagyjam ott :-)
Anno én úgy emlékszem, hogy a 12 hetes az hüvelyi UH volt...de remélem rosszul emlékszem, mert jobb lenne ha hasi lenne az én dokimnál is.
Ja és voltam védőnőnél is, úh van már kiskönyv, már csak a neheze van, háziorvos-ekg, labor, ezekre még gyűjtöm a lelki erőt...

Drazse, voltán gen.teszten?

Lilypie First Birthday tickers
gabrill
Budapest
 
 


Még nem voltam. Holnap megyek a genetikai mizériára. Ott majd leboltolom a dokival, hogy ne szúrkáljon, fizetünk inkább :shock: :-D

Julcsi91
A Zétény nekem is tetszik. Az Alex is, de le lettem szavazva itthon. Párom a Dávid mellett kampányol, lányom a Teoval fáraszt. Na ez hármunk közül csak neki tetszik, nem is értem honnan szedte. Azt mondja, mivel neki sem nagyon szokványos a neve (Odett), így mit akarok egy snassz' Dáviddal. :lol:
Nem egyszerű ez... :-)
drazse
BUDAPEST
 
 
 


Ruhákkal kapcsolatban találtam egy egész jó kis boltot.
www.kerekpocak.hu, facebookon is fent vannak, pesti üzlet, de rendelni is lehet. Van egy-két jó cumó :-)
drazse
BUDAPEST
 
 
 


Ruhákkal kapcsolatban találtam egy egész jó kis boltot.
www.kerekpocak.hu, facebookon is fent vannak, pesti üzlet, de rendelni is lehet. Van egy-két jó cumó :-)
drazse
BUDAPEST
 
 
 


Ruhákkal kapcsolatban találtam egy egész jó kis boltot.
www.kerekpocak.hu, facebookon is fent vannak, pesti üzlet, de rendelni is lehet. Van egy-két jó cumó :-)
drazse
BUDAPEST
 
 
 


Ruhákkal kapcsolatban találtam egy egész jó kis boltot.
www.kerekpocak.hu, facebookon is fent vannak, pesti üzlet, de rendelni is lehet. Van egy-két jó cumó :-)
drazse
BUDAPEST
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: