Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm twinner! :) 

Nekem e-mailben küldik a vérvétel eredményét! Azt mondták, hogy akkor hivnak, hogyha baj van....megnyugodni teljesen  csak ekkor fogok. De persze, nyugodtabb vagyok, mint pénteken!
Nagyon drukkolok mindenkinek, rendben lesz minden! :)

picibaba.hu vonalzó
 


@judit0702:
Nekem kész van már a vérkép eredményem, az is jó lett szerencsére. :)
Azt mondta a nő, hogy lehet 1-2 nap eltérés, de nem szokták annyira pontosan meghatározni, mivel minden baba más.

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok:)
Mindenki eltűnt?Remélem azért mindenki jól van , és a babák is:)
Én néha benézek azért, hátha.....valakinek kedve támad megosztani a fejleményeket, az első trimeszter "szépségeit" :wink: Illetve az eddigi vizsgálatokat :-D

Szép napot:)
 

 
 

Ohhh, bocsika, látom Ti nem tűntetek el, csak én nem voltam bejelentkezve.Nem nagyon értek a fórumokhoz, eddig nem fórumoztam még.
Már régen írtam, talán nem is emlékeztek :cry: azt hittem nem ír ide már senki...
Én is külföldön élek, a 12. heti genetikai UH meg volt, illetve tesztet én kértem, bár itt annyira nem divat...De már Én is 33 leszek...Itt 1.Trimeszteri tesztnek nevezik.A héten hív az orvos, h milyen lett a teszt eredmény.Úgy izgulok
UH jól sikerült orrcsont látható...
Nálatok mekkora tarkóredőt mértek?

Szép napot :-)
 


@csillag89:
Köszi szépen a várandós bőrönd és a másik pakk ötletét. Ma "kiváltottam" a dm-ben. :-)
Ja, és gratulálok neked is az eredményekhez. :-)

Az Utrogestant elhagytam. Azon kívül, hogy végre nincs kellemetlenkedés semmi változást nem tapasztaltam. A hétvégén megvolt az ikea körtúra. Elcsodálkoztam, hogy mennyi kismami kering. Eddig ilyen fel sem tűnt... :-D
Vasárnap kiruccantunk a Rómaipartra hekket enni, és sétálgatni. Sikerült bő 2km-t sétálgatni. Olyan jól esett!
Energikusabb lettem, elmúltak az állandó görcseim, helyébe jött a gyomorégés estére és a fejfájás egész napra. :-P :-D
"Hello második trimeszter!" :-D

Holnap dél körül meglesz Nekünk is az Uh. Már várjuk. Majd megírom amint tudom. ;-)

Addig is szép napot! :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Nekunk a tarkóredő 1.4 lett! Egèsz nap izgulok, hogy küldjék már végre a vérkép eredményt is! 
Megcsináltattam ma a TSH, T3, T4. Toxoplasmát is a Centrumlabba, ha már olyan szépen kihagyta a házi orvos a TSH-t az első vérképből...elvileg a pajzsmirigy eredmenyek még ma meglesznek!

@kicsititi: 

Mi tegnap kirándultunk a Normafánál! :D Nagyon elfáradtam, de jól esett! 
Várjuk a beszámolót a vizsgálatról! :) 


picibaba.hu vonalzó
 


1,4 mm az nagyon jó, nyugi minden rendben lesz(mondom Én ,aki totál besz*ari vok) :D És mekkora a CRL?Én is a héten várom a teszt eredményem, és én is nagyon izgulok :roll:

Szép napot, és nyugi :wink:
 


Sandra84: Köszi a biztatást! :) CRL: 62,2 :)

Megkaptam az eredményt: Down: 1: 16504. Edwards és Patau: 1:20000! :) Alacsony kockázat! :)
Viszont az orvosom javaslatára megcsináltattuk a PLGF tesztet ((a 2. trimeszterben hirtelen jelentkező magas vérnyomás vagy másnéven terhességi toxémiára való hajlamot szűri ki). Sajnos, itt elég magas lett a kockázat, 1:17. De szerencsére 100 mg Aspirinnel lehet kezelni. Holnap kezdem is szedni! Remélem tényleg megelőzhető!

picibaba.hu vonalzó
 


@judit0702:
Ohhh, de szép eredmények, gratulálok:-)Megnyugodhatsz:-)
PLGF tesztet nem ismerem, de nàlunk nem tesztelgetnek,
ezt is én akartam.
Remélem az én eredményeim sem lesznek túl rosszak.

Szép estét:-)
 


@judit0702:


Szuper!!! Nagyon jók lettek az eredményeid! (Kivéve a PLGF, de az meg mint írtad, megelőzhető!)
Nekem már kellett kismamanadrágot vennem, mert nagyon szorítanak a nagyobb farmerjaim is. Elkezdett nőni a pocakom, ez bíztató. :) A többi meg hamarosan kiderül. :)
twinner
Budapest
 
 


hú de felpezsdült itt az élet. Én is kíváncsi vagyok mindenki uh eredményére. Olyan jó ezeket a hozzászólásokat olvasgatni. Lassan mindenki megnyugodhat picit. Én holnap megyek uh-ra és vérvételre. Nekem holnap a kombinált tesztet csinálják meg. Ez 12.000 Ft. 


@judit0702:


te mennyit fizettél a tesztért ami a down-t pataut és Edwards-ot is mutatta?


Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


Sziasztok! 

Köszönöm szèpen! :) Drukkolok nagyon mindenkinek! :) 
Nekem is már látszik a hasam! Kíváncsi vagyok, hogy még a nyáron kell-e váltanom kismamaruhára!! 
Én a Rózsakert Medicalban csináltattam meg. Az orvosom igen erős javaslatára....42000 ft volt a fenti szindrómák kombinált vizsgálata, plusz 8000 ft a kiegészítő vizsgálat ( PLGF teszt). 
Megjött a TSH, T3, T4 laborom is, ott is jók lettek az eredmények :) Legalábbis szerintem! 


picibaba.hu vonalzó
 


@judit0702:


akkor ez egy kombinált teszt vagy olyan mint a prena vagy nifty teszt? Mert úgy tudom ez a két utóbbi sokkal drágább. 180-260 ezer körül. Mennyit vártál az eredményre?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


A kombinált teszt eredményéről találtam egy tálázatot, ami az anya életkorához van igazítva és a betegségre való esélyt %-osan is megadja. 



Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


Caroline! 

Ez egy kombinált teszt! Pénteken volt az Uh és a vérvétel is. Az uh eredmény rögtön megvolt, a felvételt DVD-n megkaptuk, plusz részletes véleményt elég sok fotóval! (Kb. 50 db, de ezek elég kicsik voltak és nem mindegyik jó minőségű). A vérvétel eredményt pedig tegnap délután 6-kor kaptam meg. Szerintem másnap meglett volna, csak a hosszú hétvège közbeszólt.

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok! :)

Vissza értünk a szabiról Németországba..mondanom sem kell mennyire fájó szívvel tettük ezt meg  Februárban vettünk egy tanyát és ez volt az első hét h kicsit tudtuk is élvezni.Ma voltam a 11 hetes vizsgálaton.Hát pipa is vagyok rendesen  A dokim szabin van igy másiknál voltam.Nővérke gyors lemérte a vérnyomásom és a súlyom majd vártam fél órát.Aztán még 10et félpucéran  majd jött a doki és kb egy perc alatt megállapitotta h minden rendben Már én kérdeztem rá h mi fasz van pl mekkora vagy hasonlók..Végülis kiderült h 4cm.
Kövi vizsgálat 4 hét mulva lesz,addig semmi..most itt komolyan nem lesz semmi komolyabb?? Olvasom itt h ti minden félére mentek..hát következő alkalommal erre rákell kérdezni 


@kriszta1990:
Szia,
Lehet, h Németországban is Neked kell kérned.Nálunk is Én kérdeztem rá, és jeleztem, h Én akarok tesztet csináltatni....Szerintem csak Magyarországon természetes, amit Én nagyon jó dolognak tartok.
Nálunk 2-szer láttam orvost, sőt első vizsgálatra 9-10 hét után fogadnak
 


Sziasztok.

Megvolt az Uh+vérvétel kombinált szűrésem. Nagyon édes volt, ahogy mocorgott a pöttöm lábaiva, kezeivel, és úszkált a magzatvízben. A doki alig tudta néha megvizsgálni, mert egyszerűen hátat fordított Nekünk vagy csak pont elficánkolt. :-D
Kaptunk 4-5 képet e-mailben, gyönyörködni. ;-)
Méreteit megállapították, és mindent rendben találtak, így meg is nyugodtam.

CRL (ülőmagasság): 63.70 mm
NT (tarkóredő vastagsága): 2.28 mm
Becsült magzati súly (+/- 10%): 72.00 g
A biometriai adatok alapján: 13 hét 2 nap korú terhességnek felel meg.

A vérteszt eredménye 1 héten belül érkezik.
Annyira boldogok voltunk/vagyunk. :-)

Nagyon örülök, hogy mindenki halad rendben előre.

Legközelebb 27.-re kaptam időpontot, egy másik doki vesz át, akinél szülni fogok majd. Ő a Szent Imrében dolgozik, és ott is fogok szülni decemberben. :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:
Gratulálok :-)Nem mondták meg Neked sem a nemét?
Mikorra vagy kiírva?
Szép napot:-)
 


@sandra84:
Nem látszott, és persze lehetetlen lett volna megállapítani :-D
Azt mondta az orvos hogy majd 1hónap mulva biztos látszani fog.
December 11.-e lett a leletre ráírva a szülés várható időpontjánál.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:
Nálam sem mondták meg a nemét, de Nekünk mindegy is:-)Nálunk a szülés várható időpont december 10. :-D
Gratula mégegyszer :-) Kicsit meg lehet nyugodni :-)
 


@sandra84:
Köszönöm!
Igen, most kis "pihenés" jön :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi! :) 

Nagyon örülök, hogy minden okés! :) 
Nekem december 15. a szüles várható dátuma! Az én babám se mutatta magát lent :D, a doktornő valami másik adat alapján tippelt 80%ra kislányt. Én fiút tippeltem volna. :) A neme tényleg mindegy, az egészség a legfontosabb!! 

És a nevet már eldöntöttétek? :)

picibaba.hu vonalzó
 


@judit0702:
Köszi. :-)
Igen, van már név ötlet mindkét nemre. :-)
De semmi sincs kőbe vésve ;-)
Favorit a lányneveknél: Liza, Anna, Izabella
Fiúknál: Bence, Levente, Zoltán
Lehet, hogy tucatnevek egyike, de a vezetéknévvel jól passzol, számunkra jó ha becézhető, és legalább nem kell majd szenvednie akár a leírásával, akár attól hogy netán csúf tárgya lesz, valamint komoly felnőttként is tudja büszkén viselni. :-)

Nektek van már név ötlet?

És ki tudja még, hogy hol szeretne szülni?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:
Nekünk lány név van Amanda:-)+ lesz második név hozzá Suzanne a nagymama után :-)Nemét nem látták még , de én fiút érzek.Fiú név még kérdéses.
 


Lány név sok tetszik, a férjemmel ezekben egyetértünk! :D 
Jelenleg a Lilien a favorit, de még esélyes a Virág, Fruzsina. A Kamillát és Alindát kiejtettem, mert decemberben lenne a névnapja is :D 
A fiú névben nem egyezünk :S. Ott viszont van egy nagy kedvenc, nem szokványos név, van akinek nagyon tetszik, van, aki rosszul lesz ha meghallja...Kende! :) Ezen nem szeretnék módosítani, a férjem annál inkább...

Ha összejön minden és sikerül a lakásvásárlás, aug végén haza költözünk, így szeptembertől új doki lesz..akkor Miskolcon szülök. Ha nem, akkor Pesten a Sote II-n.

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok!

Nagyon szép lánynevek! 
A Kende szerintem is szép név. Ne hagyd magad! 
Nálunk a férjem villantotta a Benedek nevet...szegénykémet oltottam is, hogy a másik meg Elek lesz.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Hali.

Megérkezett a vérteszt eredménye is, ami szerint is az alacsony kockázati tartományt képviselem. :-)

Valakinek vmi jó hír erre a csudiszép napra? ;-) :-D

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Szia:-)
Nekem nem jött még meg az eredményem :-(
Neked milyen lett?
 


Sziaztok!
Mi is a héten voltunk uh-on (valójában kettőn is, mert megnézettük az ikreinket egy manánklinikán és az államiban is), minden eredmény rendben volt, viszont egyik orvos sem ajánlotta a kombinált tesztet, mert ikrek esetében nem ad hiteles eredményt. Az egyik doki azt mondta, hogy ő a Nifty-jellegű tesztet ajánlja, és a kockázatok miatt ne csináljam a magzatvízvételt. A másik orvos (az államis) pedig azt mondta, a korom miatt (35 vagyok) és mivel a kombinált teszt alapból kiesett, jobb lenne a magzatvízvétel. Mi a vérteszt mellett döntöttünk, mert a 3%-os vetélési kockázatot soknak tartjuk, így hétfőn megyek tesztelni, szorítsatok, hogy mineden rendben legyen!!! 

Egyébként a mi babáink is nagyon, de nagyon mozgolódtak vizsgálat közben, de egyikükről mindkét orvos azt állította, hogy fiú, a másikuk nem engedte láttatni a nemét, de nekünk is teljesen mindegy, milyen neműek lesznek, csak egészséges legyen mind a kettő .
A nevekkel bajban vagyunk kicsit, mert legalább 3 női név már a tarsolyunkban van egy ideje, de a fiúneveken nem tudunk kiegyezni. Már rengetegszer átnyálaztuk az egész listát, de még nem találtuk meg az igazit... 
Az én tüneteim nagyjából maradtak: gyakori pisilés, nem túl gyakran émelygés és ami új és most jött, az az extra érzékenység... Nem vagyok az a sírós fajta, de a héten már 3-4-szer bőgtem.... Nálatok ez nincs?

 
 


@trish82:
Szia. Jó hír, hogy minden rendben volt a vizsgálaton. :-)
Igen, a kombinált genetika vértesztje ikreknél nem működik. Itt vagy befizetsz egy drága tesztre vagy megelégszel az uh-i mérés eredményével, ha félsz az invasive megoldástól (attól én is félnék...)
Ne aggódj, a finish-ig meglesz a fiúnév is! ;-)
A sírás nem ismeretlen ;-) néha utólag mosolygok magamon, hogy ha ezt látta volna vki, hogy min pityergek... :-D

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


A többi tünet múlóban. Egyedül a cicik feszülése és a szurkáló, húzódó érzet egyik - másik oldalon a pocakomban ami változó intenzitású. Nekem ami zavaró, hogy egy apró nesztől is összerezzenek. Nem vagyok ijedős, de mostanság olyan mimóza lettem, mindentől megijedek. :oops:

@Sandra84: Nem értek a leleten lévő adatokhoz. Az értékelésénél azt írja, hogy alacsony kockázatba sorol. Ugyebár ez a down, patu, edwards sy. szűrése... Nekem ennyi elég is, hogy alacsony rizikó van e szerint is és az Uh szerint is! ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:
Az a lényeg, h alacsony kockázat, és az ultrahang a legfontosabb:-)Gratulálok, jöhet a lazulás, már aki tud:-(
Nálam extra erős fejfájás van kb 3-4 hete, soha nem voltam egy fejfájós:-(Reggeltől-estig, de este erősebb:-(
Sírás normális, hormonok játszanak velünk:-(
 


@sandra84:
Oh, te szegény, az nem jó. Mármit ha fáj a fejed, ráadásul ilyen hosszú ideje. Így tényleg nehéz lazítani. Gondolom sokmindent próbáltál már. Nekem a mozgás segített, a fejfájásomnál (nyak-váll torna légzőgyakorlattal), ja és a napi 3l víz megivása. :-)
A dokid nem mondta, hogy milyen fájdalomcsillapítót szedhetsz? Ha csak fáj, de nincs mellette más (látászavar, hányinger-hányás, láz) akkor az "jó"....máskülönben orvos... Bocsi eü-s vér csörgedezik bennem :-D
Kívánom, hogy múljon el ez a kellemetlenség mielőbb!
Inkább sírjunk és ijedezzünk miközben gömbölyödünk! ;-) :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!
Nekem is megvolt a genetikai uh, tarkoredo 1,4 mm, a genetikai vervizsgalatnak meg hétfőn lesz meg az eredmenye. Itt sem tesztelgetnek, viszont június végén megyek haza, titeket olvasva el kéne látogatom valami magandokihoz, aki szintén megnez és tesztel. Gondolom vastag pénztárcat is vigyek. :)
A repulestol nem tartok, de a legitarsasag csak a 28.hettol kér igazolást az orvostól. És a xray kapu? Ott bemondasra elhiszik? Nem hiszem, kerni fogok igazolást.
Nevvel kapcsolatban halvány elkepzeleseink vannak, de majd ha kiderul a neme, akkor melyulok el benne. Ha fiú lesz, nagy valószínűség szerint Attila lesz, mert az van mindkét országban. Ha lány, talán Veronika mert szintén van mindkét orszagban, és a betuzese is ugyanaz.
Szép hétvégét lányok!

picibaba.hu vonalzó
 
 


@selvi:
Szia:-)
Mi is megyünk Magyarországra "nyaralni", igazából kértem időpontot Dr Hajdu Krisztinához az Istenhegyi Génfiagnosztikára :-) Vele szeretnék csináltatni egy genetikai UH-t, ezért a 19.hétre időzítettem a nyaralást ;-)
Ő nagyon jó.Szerintem ha hozzá elmész többet ér, mint egy akármilyen teszt....
Én is olyan nevet keresek, amin nincsen ékezet, kiejtése se legyen bonyolult...
Te hol élsz?

Szép hétvégét Mindenkinek :-D
 


@kicsititi:
Kösziönöm a jó tanácsokat :-)
Az orvosnak mindig mondom, de nem nagyon érdekli :cry:
Csak az idegesít, h mindennap fáj, és elég erős :roll:
Esetleg méhszáj konizáció terén nincsen valami ismereted?Sajnos 2 éve volt egy ilyen műtétem, ráadásul hideg kés konizáció(elég nagy darabot távolítottak el).
Félek, h nehogy hamarabb nyíljon a méhszájam :cry: Dokim szerint azzal sem kell foglalkozni.Nem Magyarország, itt lazán veszik a terhességet :cry:
Szép estét :-D
 


Sziasztok lányok! :) 

Örülök, hogy minden rendben! :) Többieknek pedig kitartást, nem sokára megkapjátok ti is a megnyugtató híreket! Végre megjött minden leletem (TSH, toxoplasma, ellenanyagszűrés stb). Csütörtökön jön hozzánk ki a védőnő, pénteken pedig megyek a nőgyógyászomhoz 14. héten hivott vissza, gondolom átnézi a leleteket, es remelem UH. Egyedül a fogorvossal vagyok adós. Ti ezzel hogy álltok? :) 
Tünetek, ami maradt: mellfeszülés, állandó pisilés. (Mostmár éjszaka is). Én sírni nem sírok, de igy mindenben nagyon bizonytalannak érzem magam...fura nagyon. 


picibaba.hu vonalzó
 


@sandra84: Törökország, Te hol laksz?

picibaba.hu vonalzó
 
 


@sandra84:
Szia. Sajnos sok infóm nincs arról hogy ilyen műtét után hamarabb nyílna e a méhszáj. Inkább azt hallani, hogy nehezebb a szülés, de ez tényleg ez mindig egyén illetve műtét függő, hogy hogyan reagál a szervezet. Ne aggódj, minden redben lesz! Itthon genetikai uh-on nekem megnézte/megmutatta hogy milyen a méhszáj és méhnyak. Talán ha hazajössz, akkor itthon meg tudnak mondani/mutatni ezt-azt, és Te is megyugodhatsz jobban, hogy minden rendben van. ;-)

Judit0702: fogorvos kipipálva. Igaz magán rendelőben sorbaállás és órákig várakozás nélkül, de ingyen, és kaptam pecsétet. (villánydent a 11.kerületben)
A tünetek hullámzóak. Tegnapra elmult a mellérzékenység, és ijedten ébredtem, hogy átaludtam az éjszakát, pedig eddig egyszer, nagyritkán kétszer is felkeltem pisilni. Nem bántam, mert jót aludtam, de már rutinszerűen ébredtem és indultam neki, és most ez aggaszt. A hasszurkálások maradtak.
Az uh-után a doki mondta, hogy a bromocriptin nevű gyógyszert abbahagyhatom. Most parázok, hogy abbahagytam az Utrogestant is és a bromocriptint is....ezek egyfajta biztonságot adtak és most csak remélem hogy Picúrunk nem érzi meg ezt a változást és a szervezetem is tud mit kezdeni magával külső segítség nélkül.
Vágom a centit a 27.-éig hogy lásson a doktor. Olyan messze van...

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@selvi:
Szia :-)
Én Svájcban élek, párom itteni.Első baba:-)
Csak irigykedve olvasom mindig, h Magyarországon mennyi UH +vizsgálat van :roll: Párom "magyar fun" nem kellett kétszer mondanom, h megyünk haza UH-ot akarok csináltatni Magyarországon.
Szép napocskát
:-D
 


@kicsititi:
Szia :-D
Köszönöm a válaszod, majd otthon rákérdezek, bár csak genetikai ultrahangra megyek ;-) De nagyon sok jót hallottam a Hajdú Krisztina Drnőről.Meg kíváncsi vagyok a kombinált teszt eredményemre.
Nyugi Én is ilyen párás vagyok ;-) , hetente 2-3 alkalommal van ez a "nem feszül a mellem."...
 


Majd 27.-én meglátod a Picit és megnyugszol, főleg, h mekkora lesz :-D Nagyon sokat nőnek napról-napra :-D
Nyugi, minden a legnagyobb rendben 8-)

Szép Napocskát :-D
 


@kicsititi:


Gratulálok a jó eredményekhez! Az is jó, hogy még korán kiderült, hogy orvost kell váltanod. Nekem 10,5 éve szülés előtt 2,5 hónappal derült ki, hogy nem lesz itthon a dokim, de azért addig még hozzá járhatok. Eléggé kiakadtam, végül tényleg "csak" a császár volt másnál, de nem is annál, aki átvett volna, hanem egy sokkal jobb orvosnál. Szerencsém volt. Jó az ilyet minél előbb megtudni...
twinner
Budapest
 
 


@trish82:


Én is pont így voltam, biztos ami biztos, két nap eltéréssel kétszer mentem uh-ra, egyszer a kórházba, egyszer az Istenhegyire. Mindkét helyen jó minőségű készülék van, mégis van eltérés az eredmények között. A magán persze sokkal részletesebb volt, mindent megmutattak, elmagyaráztak, ott én is láttam a szerveiket, az orrcsontokat, a végtagokat, mindent. A tarkóredő értékek is mindkét helyen jók lettek. Bár én is azt olvastam, hogy az ikrek miatt nem megbízható a kombinált teszt, azt is megcsináltattam másodjára (a kórházban is megnéték volna). A koromhoz képest jó ereménye lett. Egyik babánál mintha fütyit is láttunk volna. Persze ez még nagyon korai, de a legjobban annak örülnénk, ha vegyes páros érkezne. A két uh közötti nap pedig elmentem a SOTÉra vért vetetni a Verifi teszthez. Kb 1 hét az eredmény, de az orvos, akinél intéztem, két hét szabira megy, úgyhogy nem tudom, addig megkapom-e az eredményt. Azzal kell majd jelentkeznem kötelezően genetikai tanácsadásra. Remélem, tényleg minden rendben lesz és fel sem merül az amniocentézis gondolata. 
Nagyon drukkolok neked is, ti melyik vérvételt választottátok?
Az sok pisilés nálam is megvan, és a védőnő nem túl sok jóval bíztatott ezen a téren. Ritkán émelygek, a mellfeszülés gyakoribb. Érdekes, de érzékenyebb nem vagyok. Amikor lassan 11 éve terhes lettem a kislányommal, akkor mindenen elérzékenyültem. Most nem (legalábbis eddig).
Pénteken elmondtuk neki a nagy hírt, először kicsit sokkolta, sírt is, de aztán mondta, hogy nagyon örül, csak nem tudja még felfogni, hogy két kistesója lesz. Azóta már tervezgeti, mit fog velük csinálni. :) Annyira drága!

twinner
Budapest
 
 


@selvi:


Örülök a jó eredménynek, a magad megnyugtatására pedig nem árt, ha itthon is megnézeted magad és a picúrkádat. Nekem most a mottóm a több szem többet lát. :) Persze az is lehez, hogy paranoiás vagyok.
twinner
Budapest
 
 


@sandra84:


Ha majd jöttök, én is az Istenhegyit ajánlom. Ott minden orvosnak speciális nemzetközi genetikai uh vizsgája (FMF - Fetal Medicine Foundation) van. Én most Bátorfi doktor úrnál voltam. Nagyon alapos, mindent elmagyarázott, minden kis részletett megmutatott. Állítólag a többiek is ilyenek.
twinner
Budapest
 
 


@sandra84:


Nézegettem én is az Istenhegyi géndiagnosztikát az ajánlásodra, holnap, ha meglesz a genetikai vérkép eredménye, akkor írok is nekik. Nekem sajnos máshoz kellett igazítanom a hazamenetelt, én a 15-16. héten leszek otthon. A leírások alapján úgy gonodolom, hogy nekem a Négyes tesztet fogják ajánlani, de ha majd megjön a válaszemail, nyilván akkor tudok biztosat. 

Közben néztem a Mammut 2. Centrumlabot is, ezt is ajánlottátok. Ott is lehet tanácsot kérni, miután leírom a koordinátáimat, hogy mit javasolnak vagy nekem kell kész tényekkel mennem, hogy ezt és ezt a vizsgálatot kérem?

Nektek mondott olyat az orvos, hogy vigyázzatok a sózással, csak visszafogottan? Nekem szólt, hogy sót, csak nagyon módjával, még az olajbogyót is mossam át.

picibaba.hu vonalzó
 
 


@sandra84:
Szia! Nekem is volt már 2 lézeres konizációm, az első 2009- ben, a második pedig tavaly. Ez elég fontos lehet, mert mindenhova beírták és ez miatt bekarikázták, hogy "magas rizikójú". Sajnos senki nem mondta, hogy ez mit takar, de holnap megyek a védőnőhöz, meg a háziorvoshoz is és megkérdezem.
Egyébként nekem is sokat fáj a fejem.

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok! Most találtam erre a fórumra. :D 13 hetes vagyok, devember közeléte várjuk első kisbabánkat. :)
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: