Új privát üzeneted érkezett!

@sandra84:
Szia.

Itt vagyok, nem tűntem el :-)
Igen, bízom az orvosomban, de a félelem ott van bennem. Tudod, ha 2 évet próbálkoztok, és a lombikra készülve spontán megfogan a csoda (pedig eredmények szerint lehetetlen) akkor mindentől fél az ember lánya. Ezt meg is beszélem majd az orvosommal. :oops:
Nem próbáltam ki. Utánanéztem, és a Lactofeelt bakteriális fertőzésre ajánlják, nekem gombám van. Tegnap voltam nődokinál, vett kenetet, és felírt kúpot.
Remélem a hét végéig elmúlik. Elég kellemetlen...
Állítólag elég sok kismamát érint a gomba várandósság alatt, van akit végigkísér a végéig...brrrr! Remélem ezt megúszom...
:oops:

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok! 

Voltam ma a nőgyógyászomnál. Szerinte is kislány lesz! :)
Az kicsit zavart, hogy nem mérte meg, és az uh képet se nagyon láttam! (főleg, hogy magánorvos). 
Legközelebb hozzá a 18. héten, a genetikaira pedig a 20. héten kell menni. 

Ti beszéltetek arról a dokitokkal, hogy a strand, fürdőzés mennyire megengedett? Az enyém szerint egészen a szülésig...

Nekem egyáltalán nem erőltette a rákszűrést! 

picibaba.hu vonalzó
 


@mse6:


Szia,
A steroidos krémet szerintem ne használd!!!Hívd fel az orvosod, h ajánljon valami mást!
A párom ekcémás, és két testvérem is, Nekik sokat segített a tejtermékek elhagyása.
Mielőbb orvos, és steroid mentes krém.
 

 
 

@kicsititi:


Az igaz, h nem gombára van, de fenntartó kezelésnek nagyon jó, ha a gombát kikezelted.Megfelelő hüvelyflórát fenntartja, nem jön a gomba olyan könnyen vissza.Heti 1-2 tubus este.
Illetve, ami Nekem sokat segített a probiotikum szedése.Évek óta nem volt gondom "ott alul.Előtte pedig minden hónapban
 


@judit0702:

Én sem kérdeztem még a dokit,de jó lenne kicsit strandolni. Sógornőm mondta h anno neki is szabadott,csak kapott valami kúpot..most akkor kúp nélkül nem lehetne vagy nem tudom. :roll: Szóval aki többet tud erről az ne tartsa magában ;-)


@judit0702:

Én sem kérdeztem még a dokit,de jó lenne kicsit strandolni. Sógornőm mondta h anno neki is szabadott,csak kapott valami kúpot..most akkor kúp nélkül nem lehetne vagy nem tudom. :roll: Szóval aki többet tud erről az ne tartsa magában ;-)


@judit0702:

Na bedobta 2x :shock:

Még annyi h én folyamatosan kislánnyal álmodok :-D Többen is mondták,meg tudom butaság de én megcsináltam a szódabikarbóna + pisi tesztet és az is lányt mutat :lol: :lol:


@kriszta1990:



Egyébként nekem is írt fel kúpot! Havonta 5 napon át kell alkalmazni. Nem mondta, hogy kifejezetten e miatt írja fel és egyébként semmi panaszom sincs. Annyit mondott, hogy minden kismamának felírja, megelőzi a fertőzéseket és a II. trimeszteri toxémiát, amire magas kockázat jött ki nekem. Majd megírom a nevét, ha kiváltom.

A szódabikarbónás tesztet én is tervezem :D Én a pozitív teszt előtt kisfiúval álmodtam. :)

picibaba.hu vonalzó
 


@kriszta1990:
Én a strandolást kihagyom ezen a nyáron, de természetesen mindenki maga tudja, én jól fogom magam érezni strandolás nélkül is.Majd jövőre, ha a testem vállalható lesz, mert sajnos nálunk a kötőszövet elég gyenge a családban.Mindenkinek lett striája.Nekem eddig nem volt, de szegény nővérem szülés után plasztikáztatott, és ugyanolyan csúnya maradt.Ti használtok valamilyen krémet?

Én is fiút érzek, pedig megcsináltam a szódabikarbóna tesztet ,ami lányt mutatott, ennek ellenére fiút érzek
Majd meglátjuk

 


Sziasztok!

Én megkérdeztem a strandolást és a repülős nyaralást is. Mindkettőt engedélyezte a  doki, annyit mondott, hogy a termálvizet kerüljem, mert az nincs jó hatással a babára.
Ekcéma: én felkerestem a bőrgyógyászomat, kivette a szalicilsavat és a szteroidokat a krémekből, de így meg alig használnak. Helyette inkább az lr aloe vera koncentrátumot használom, a hélia-d bőrápolót és a manna sheavaj/egzotikus vajait. Úgy érzem ezek most jobban segítenek a tüneteken, mint az újradolgozott bőrgyógyászati krémek.
Remélem segítettem :)

 
 


Nekem sajnos a shea vaj se az igazi, de amugy mannaszappanokat hasznalok, es igy nagyjabol karban van tartva a testem, viszont arcon nem hasznalom, mert iszonyat kiszaritja, es most ott jott ki nagyon. A szamon szokott eloszor... :( meg paraben allergiam is van, nem sok kozmetikai cuccot tudnek hasznalni akkor se, ha akarnek. Szerencsere sminkelni se sminkelek soha...

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


@sandra84:

Szerintem én is hanyagolom a strandot,max mig párom lubickol én napozok meg olvasok :) Nincs kedvem felesleges köröket futni ha elkapok valamit.
Ugy érzem az étvágyam is kezd jobb lenni,tegnap már tudtam húst enni.
Én is természetes kecsketejszappanokat használok..háát..a bőröm porzik olyan száraz de most mit tidjak csinálni :lol: A homlokom olyan pattanásos h ihaj csuhaj,a hajkorpásodásrol meg ne is beszéljek :lol: Ez van most,majd elmulik egyszer ;-)


Sziasztok! csak most csatlakoztam. Arra lennék kíváncsi, hogy közületek van-e olyan, aki nehezen dolgozza fel az állapotát? Illetve küszködike depresszív hangulattal? Az első 3 hónap borzasztó volt, kb egy hónapja sokkal jobban vagyok, de messze nem kaptam vissza önmagam. Mennyiben lehet ez hormonális hatás? mikor lesz ennek vége?
 
 


@borka:
Szia.

A hormonok tényleg be tudnak zavarni, és sokkal érzékenyebbek vagyunk, sokkal labilisabbak mindenféle behatásra, változásra. Sajnos szülésnél és utána is rendkívüli hormonális hullámvasúton megyünk keresztül, ami szinté tud depressziós szakaszt kiváltani + a gyermekágyas időszak nehézségeivel is szembesülhetünk.
Bocsi, ha nem nyugtattalak meg mindenféle szépszavakkal, hogy biztos elmulik minden rendben lesz, ami félig igaz is, csak ilyenkor hajlamos az ember görcsösen elkezdeni várni, hogy mikor lesz vége, és mindenféle talányos időpontokhoz köti az eljövetelét.
Nagyon sokat segíthet viszont, ha jó a kapcsolatod a párodal, szeretteiddel, esetleg van barát/barátok. Mondd el nekik, hogy tudják, értsék min mész keresztül, és tudjanak támogatni. Mondd el hogy mire van szükséged, pl. lelkizésre, figyelemelterelő programokra, pozitív gondolatokra, stb.
Vagy: Mi pl. a férjemmel megbeszéltünk már most 1-2 dolgot, és leírtuk. Pl. bent legyen -e szülésnél, milyen "elvek" szerint próbáljuk szoktatni a picit, milyen számunkra fontos dolgokra neveljük (természet szeretet, sok mozgás főleg hogy mi nagy túrázók vagyunk, sok meseolvasás majd, mondókázás, éneklés, bizonyos szabályokhoz kötött médiás ezközök használata a jövőben, stb.). Ez egyfajta stabilitást ad már most és később is, lesz mihez nyúlni, megbeszélni esetleg ismét.
Járj el pl. kismamajógára ha engedi az orvosod, lehet hogy megismersz hasonló kismamit. Olvass sok könyvet vagy tanulj vmit, ami kizökkent a valóságból.
Vagy írd meg ide nekünk, hogy mit érzel - gondolsz, amikor előjönnek a negatív gondolatok, hátha mi is küzdünk azzal az érzéssel, gondolattal.
Ne haragudj hogy hosszúra sikerült, és ne úgy érezd hogy kéretlenül osztom a tanácsokat, csupán segíteni próbálok..
:oops:

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Annyira sajnálom, h mindenki eltűnt, és így kihalt ez a topik.
Én mindig benézek, hátha......
 


Én is mindig benézek! Most kicsit nyugisabb időszak van. :) 
Bár a mai napomról ezt nem mondhatom el! Nem tudom ti, hogy bírjátok ezt a meleget, de én nagyon rosszul.
Ma elmentem ügyeket intézni. És, amíg a sorban álltam majdnem elájultam. Leültem gyorsan a földre, mert az asztalig már nem bírtam elmenni. Jobban lettem szerencsére, itthon megmértem a vérnyomásom, rendben volt. De egyébként elképesztő, hogy az emberek mennyire közömbösek. Tisztelet a kivételnek!

picibaba.hu vonalzó
 


@sandra84:


Szia.
Ezzel nem vagy egyedül. Szintén ránézek minden nap... Néha volt egy - egy téma,  főleg amikor midenféle vizsgálatok előtt állt mindenki, vagy megvoltak a vizsgálatok, de egyébként semmi. 
Sajnos nincs más topic itt a babaneten, ahol decemberre kiírt kismamik írnak. Sajnálom én is hogy ennyire nem írnak a többiek. 
Azért nem törlöm ki a kedvenc listából, hátha egyszer fellendül... pl amikor ujabb vizsgálatok elé nézünk
Vagy mikor érezzük a babócánk mozgását....

Én nem adom fel!

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@judit0702: Vigyázz magadra! Az emberek néha tényleg bunkók, és érzéketlenek...


A meleg eddig nem zavar, főleg, hogy az éjjeli mosdó - túrámon kívül semmi más nem emlékeztet arra, hogy babát várok.
 Vendég lesz a háznál, így ma én meg főzésre adtam a fejem, és 2 napra előre készítettem kaját, nem kis mennyiségben. Azért megharcoltam a nudlival, és a prézlivel (többek között) a villanytűzhely mellett 



Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


De jó, h itt vagytok.
Ebben a nagy melegben vigyázzatok Magatokra nagyon.Rengeteg folyadék, és ásványi anyagok, vitaminok pótlása, mert kiizzadunk sok mindent.
Nálam a helyzet változatlan, a pocakom kerekedik, de nem érzem magam terhesnek.
A súlyom változatlan, bár híztam már eddig is eleget.
Július elején megyek legközelebb dokihoz.
Ti is szeditek végig a terhesvitamint?
 


Én szedem a Femibiont, Aspirin Protect, Béres Magnézium, Kalcium. Végig fogom szedni a terhesvitamint!
Jövő péntek védőnő, július közepe (18.hét) magánorvos, július vége (20. hét) II. genetikai UH. 
Ez a program :D Ja meg a fogorvos 
Egyébként kb. 2.5 hete én érzek furcsaságokat a hasamban esténként, ha lefekszek.. :D Nehéz eldönteni, hogy baba vagy bélmozgás. De mivel utóbbi nem volt jellemző, remélem a baba. :D

picibaba.hu vonalzó
 


Haliho! En probaltam tobbszor is irni par napja, de a gepezet valami errort dobott ki... Azt hittem masnal is igy lehet, azert van csend..
Fekve mar latszik a pocak, alltamban valahogy nem valami szembetuno :) 15. het <3

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


Haliho! En probaltam tobbszor is irni par napja, de a gepezet valami errort dobott ki... Azt hittem masnal is igy lehet, azert van csend..
Fekve mar latszik a pocak, alltamban valahogy nem valami szembetuno :) 15. het <3

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


Na a kepet se akarja hozzatenni :(

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


Sziasztok! :) én is benéztem párszor az elmúlt napokban, de nagy volt itt a csend.
Jövő héten megyek 16 hetesen ultrahangra, már alig várom, így most visszaszámilom a napokat. :D vigyázzatok magatokra ebben a hőségben
 


Kicsititi-
Köszi! tényleg el kéne kezdenem járni jógázni vagy tornázni. Már az elején jól jött volna, csak nem lehetett. Ehelyett az ország másik pontján lévő barátnőmet hívogattam, hogy jobb kedvre derítsen. A párkapcsolatom sokat változott leginkább miattam. A párom türelmes, én vagyok türelmetlen vele, idegesít. Nem így képzeli az ember a babavárást, kicsit kétségbeejtő. Leginkább (ha mondhatok ilyet) ömlengős hozzászólásokat olvasni a legtöbb blogban és oldalon. Ezért nagyon jól esik, ha valaki őszintén arról is ír, ami az árnyoldala ennek az életszakasznak.
Amúgy más: nektek nő már a hasatok? tőlem már hárman kérdezték az elműlt 2 napban. néhány nap alatt kikerekedtem. Remélem ti is és nem az én hosszúhasizmom elhanyagolt állapota miatt van:)
 
 


@borka (#p5045819):
Most kezdtem a 15. hetet es kb tenyleg egyik naprol a masikra lett hasam. Legalabb is eddig nem volt kb szembetuno szamomra. Tegnap viszont kicsit tapadosabb ruhaban voltam es a kolleganoim kerek szemmel.lestek, hogy bakker latszik! :D
En is iszonyat hisztis vagyok. Ezert is hiszem, hogy lany lesz, mert csak ket csaj tud ilyen lenni..... De ez egy het mulva talan ki is derul.
Neha nem tudom, hogy a Ferjem, hogy kepes elviselni. Valamikor magamat se birom. Azzal van tele a tokom nagyon, hogy egyszeruen annyira eltudom magam hagyni, hogy hihetetlen. Keptelen vagyok egy egesz napon keresztul kikelni az agybol. Pedig tenyleg felakarok, de amint ravennem magam, ujra elalszok. Orjito erzes. El is vagyok maradva az itthoni teendoimmel... :(

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


Sziasztok! Én is itt vagyok, szerintem ez nagyon jó topic. Nem halt ez ki, csak gondolom sokaknak még most múlt el a rosszullét, munkahelyeken sok a munka nyár előtt, mert a főnökök mennek nyaralni :) és előtte el akarnak inténi mindent. Én suliban vagyok, itt az évzáró, ballagás sok tennivalóval járt. Nagyon nagy létszámú suli, rengeteg oklevelet kellett készíteni :) De már csak egy hét és itt a nyáriszünetem, végre szabin leszek.

@borka
:

HOzzád szeretnék szólni pár sorban. Én nagyon jól tudom, hogy min mész keresztül, és szerintem nem vagy egyedül. Nekem a 3. gyermekem várásakor olyan szinten megromlott a kapcsolatom imádott férjemmel, hogy már-már úgy éreztük nincs értelme együtt. Ez viszont csak az első trimeszterben volt így. Talán még a második trimeszter elejéig tartott. Szerencsére meg tudtunk beszélni mindent, de mélyponton voltunk. A gond a volt, hogy én a szagok miatt és az állandó hányinger miatt, nem bírtam őt elviselni a közelemben. A lelkét szerettem, jó volt, ha itthon volt velem, de ha megölelt én eltoltam magamtól mert éreztem a parfümjét, ha fogatmosott éreztem a mentolt (utáltam a mentolos illatot), ha meg akart puszilni, eltoltam magamtól, azt hitte már nem szeretem. Egy ideig bírta, jól viselte, de aztán bántotta a dolog, keveset kezdtünk beszélni. Ha beszélgettünk is, csak durván tudtam szólni, mert idegesített. De már tudjuk, hogy ez mind a hormonok miatt volt. Mind. Az első és második gyereknél nem volt ez. A haramdiknál igen. Most várjuk a negyediket ugye, de megint sokkal türelmetlenebb vagyok mint máskor, a szagokat ugyanúgy nem bírtam az elején mint az előzőnél. Megint eltoltam magamtól, de mikor látta, hogy a gyerekek illatát sem bírom, és csak magamra tudok esténként figyelni (hányás, kóma már du 6-kor, a mosogatás mindig férjemre maradt vacsi után), akkor annyit mondott, hogy most nem fogunk abba a hibába esni mint korábban, hogy úgy eltávolodtunk. Most már rutinja van benne, és tudja, hogy csak egy ideiglenes állapot, és igazából a hormonok teszik ezt velünk. Még egy szimpla mensis vérzés előtt is érzékenyebb szoktam lenni, nemhogy egy terhesség idején, mikor sokkal-sokkal több a hormonváltozás. 

Úgyhogy azt mondom kitartás! Meséld el a férjednek, hogy mi hogy jártunk és hogyan léptünk túl ezen. Majd meglátja, hogy amilyen most vagy, nem marad így. Más leszel, olyan mint amilyen voltál, csak legyen türelmes továbbra is és meglátjátok, minden de minden rendbejön. Ez teljesen normális ebben az időszakban, és igen, ez az egyik árnyoldala az egésznek. De nemsokára jön a jobb időszak.

14+2


Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


Sziasztok!
Én is minden nap nézem az oldalt amúgy :)
Voltam orvosnál és nekem is vettek most le citológiát, mivel volt már kétszer konizációs műtétem a rossz citológia miatt, bár utoljára februárban volt levéve és P1 lett, azt mondta a doki, hogy biztos ami biztos alapon megint leveszi.
Egyébként megkérdeztem, hogy a konizáció miatt lesz e bármilyen hátrányom a szülésnél és azt mondta, hogy ez miatt biztos hogy nem.
A baba mozgásáról mindenki mondja, hogy lassan már éreznem kell, de nem igazán jön az érzés...vagy én sem tudom megkülönböztetni. A védőnőm azt mondta, olyat kell érezni, mintha "bugyborékolna" a hasam, viszont attól is függ, hogy kinek hol tapad a méglepény. Nekem elöl tapad, tehát nehezebben érzem majd.
Ti éreztek valamit már?
A strandolással kapcsolatban is megkérdeztem a védőnőt és azt mondta, hogy végülis ugyanúgy csinálhatok mindent, mert ugye ez nem betegség, a baba nem tud megfertőződni, mivel ott van a nyákdugó is ami megvédi őt, viszont én attól még kaphatok fertőzést. Egyébként nem fogok strandoláskor fürdeni, mert én inkább a felfázástól félek, max a lábamat beleteszem a vízbe :) Ennyit kibírok.
Én a meleget nagyon rosszul bírom, elég sokat fáj a fejem sajnos. Múltkor a munkahelyemen fél órát feküdtem, mert majdnem elájultam, úgyhogy ez nálam is megvan...
Ti kenegetitek a pocakotokat valamilyen krémmel vagy olajjal?
Azt vettem észre még, hogy sokkal ijedősebb lettem, sokkal hamarabb bepánikolok. Ti nem vettetek észre ilyesmit?
A 18-20. heti genetikaira én is megyek majd.

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok VÉGRE,
Mozgást még én sem érzek, remélem minden rendben(én ilyen parás vagyok).
Fejfájás nálam is tart még, sok folyadék....illetve én észrevettem, ha dinnyét eszem akkor erősebb(hátha valakinek segít).
 
Csillag89: Neked mekkora részt távolítottak el?Ha jól emlékszem Neked Loop konizációd volt?!
Én nem is a szüléstől félek(baba még nem maradt bent), hanem inkább az idő előtti méhszáj nyílásától, illetve rövidüléstől.
Nekem orvos nem nagyon ajánlja a strandot, de én konizáció nélkül sem mentem volna Sehova fürödni(mindegy, h tenger, tó, strand....)

Borka én is írok egy pár sort, csak, h érezd nem vagy egyedül
Kb a beágyazódás, és azt megelőző napokban nem ismertem magamra(akkor még nem tudtam, h ez az oka), én olyan félelmet, depressziót..., nem is tudom elmondani, h mit éreztem, h azt hittem megőrültem!!!!(Úgy megmondanád azoknak a nagyon tapasztalt kismamáknak a véleményemet, akik írják hatalmas tapasztalatukkal, h beágyazódás előtt az ember nem érez semmit).Ezt a depressziót még fokozta a hatalmas fáradtság, azt hittem itt a vég.
Utólag sejtem, h akkora hormonális sokkot kapott a szervezetem, h nem tértem észhez.
A pozitív tesztnél egy kicsit megnyugodtam, h nem vagyok őrült, pszichés beteg, még mindig vannak félelmeim, de sokkal jobb, mint az elején( első baba, ezt szerintem egy páran így éljük meg).
Minden szervezet más, mindenki másként reagál.

Vidámabb téma, ma töltjük a 15. hetet(méretei alapján 16.hét), és igen már gömbölyödünk.
A hasamat krémezem, jó lenne a striákat megúszni, de nálunk mindenkinek csúnya lett a hasa a családban.

Szép napocskát Kismamik


 


@sandra84:
Szia!
Igen loop konizációm volt mindkettő, pontosan már nem tudom mekkora részt távolítottak el, de jókora darab volt. Majd megkeresem a papírokat és megnézem.
Azt mondta az orvos, hogy szépen zárt a méhszájam, nem lesz gond. Remélem is, de azért én is félek ezektől, hogy később mi lesz.
Én vettem a DM- ben Babylove olajat, direkt pocakra való, amúgy azt olvastam, hogy bármi jó, ami zsíros...de ugye ez is genetika kérdése.

picibaba.hu vonalzó
 


@csillag89:
Köszönöm.Én nagyon félek a méhszájam miatt.Neked a citológiád lett rossz?
Nálam P4 lett(amit 7 hónappal később kaptam meg) ,én akartam egy úját csináltatni, de a doki lebeszélt( a MÁV-bán dolgozik a köcsög).Aztán műtét(a semmiért, mert a szövettan kimutatta, h tök egészséges voltam).Valószínű másnak a leletét kaptam meg, jó mi?!

Én is vettem a DM-ben, szerintem ua.
Illetve vettem a patikában teljesen natúr,100% Shea vajat, én szeretem a természetes dolgokat.
Ha nagyobb lesz a pocak, akkor az olíva olajat is kipróbálom, jókat olvastam róla.
De természetesen genetika, szegény nővérem 17 év+ hasfalplasztika után még mindig rejtegeti, olyan csúnya Neki.De Neki semmi hasa nem volt, az utolsó 4-6 hétben óriásit nőtt.
Meglátjuk

 


@sandra84:
Az elég durva így, hogy összekeverték a leleteket...
Nekem egymás után többször P3 lett, ezért műtöttek.
A Shea vajat én is nézegettem, aztán megszagoltam es nagyon büdi volt, ezért nem vettem meg. Olvastam a Bio- oil olajról, hogy az is jó, de hát ha valakinek hirtelen nő a hasa, akkor mindegy mivel keni szerintem. :/

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok!

De jó hogy így beindult minden! ;-)

Nekem csak állva, ülve látszik a hasam, bár szerintem még mindig inkább a beleim puffadnak. Háton fekve tök lapos a hasam. :oops:
Mondjuk előtte sem sok hasam volt...vékony testalkat vagyok és jó magas. Valószínű hogy majd utolsó hónapokban növök nagyra :-D
Mozgást én még nem éreztem. Legalábbis inkább bélmozgásnak vélem amit érzek. Aztán ki tudja. :-) De már nagyon várom, hogy érezzem egyértelműen a kis mocorgást :-)
Jövőhéten kedden megyek dokihoz, akkor már 16+1 leszek elvileg.
Sokszor érzek feszülést, húzódást, ha sokat megyek, vagy hirtelen mozdulok, de van mikor nugalomban belenyillal, ha mocorgok, testhelyzetet változtatok elmúlik. Olyan mint mikor futásnál belenyillal/szúr az oldaladba a fájdalom. Főleg kétoldalt inkább jobb oldalon van ez. Először megijedtem, mert úgy belefájdult a jobb oldalt, azt hittem vakbélgyulladásom van. :-D Aztán gyorsan öndiagnosztizáltam magam :lol: és rájöttem hogy inkább nem a vakbelem nő hanem egy babácska :-D
Ezerrel készülünk hogy tudjunk következő hónapban költözni. Jó nagy meló lesz, de megmondtam hogy én leszek aki osztja az észt és gyönyörködik ;-) :-D
Megküzdünk a vízvetékszerelő kereséssel...ha esetleg van kontakt, aki megbízható vízvezetékszerelő és vállal nem túl nagy munkát a konyhában akkor írjatok ;-)
Vitamint szerintem végig szedni fogom. Krémmel szintén kenem a hasam. Nem árt, hátha kevesebb "anyatigris-csík" lesz ;-)

Vigyázzatok magatokra!
Szép napot!:-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:
Szia! A hirtelen szúrkálások nálam is megvannak, általában akkor, amikor hirtelen mozdulok. Nekem is inkább a jobb oldalon. Először megijedtem, aztán utánaolvastam és ez normális dolog ilyenkor.

picibaba.hu vonalzó
 


@kicsititi:


Na végre Te is itt vagy!!!!!!!
Szúrkálások vannak nálam is.Majd írd meg feltétlenül, h mi volt az orvosnál.Én már olyan kíváncsi vagyok, h mekkora lehet, milyen nemű...., olyan izgi.
Úgy figyelem a mozgásokat(meg a Párom is, olyan aranyos), de még semmi.

 


Sziasztok!
Na, jó volt ezeket olvasni, köszi! :) Az összes hozzászólás ismerős volt. 

Caroline4-
Fura, hogy neked a 3. alkalommal jöttek ki ezek a tünetek. Gondolom úgy, hogy nektek is újak voltak ezek, nehéz volt hova tenni őket. 

Még egy kérdés:

kicsititi-
ha te jövő hét kedden mész és 16+1-es leszel aznap. Az azt jelenti, hogy a mensihez képest? vagy a gyerek saccolt idejéhez képest?
Kicsit meg vagyok kavarodva, mert amikor az orvosom kérdezte tőlem h hanyadik hétben vagyok, én a mensihez képest mondtam. Majd kijavított az uh alapján, hogy nem tartok még ott. Mikor kérdeztem nem mondott semmit mert nagyon nézte a monitort. Elég vicces hogy nem tudom pontosan hanyadik hétben járok :)

Jó hétvégét nektek!
 
 


Sziasztok
Szeretnék csatlakozni hozzátok. 13 hetes terhes vagyok. Eddig csak olvastalak titeket, de meg akartam várni a genetikai uh valamint a kombinált teszt eredmènyèt, ami úgy nèz ki,hogy rendben van. :)
Magamról egy kicsit:
29 èves vagyok. 3. Babánkat várjuk. Van már egy lányom, aki 9 èves, egy fiam, aki 5 èves. Borsod megyèben lakunk. Miskolcon fogok szülni.
Ha van mèg kèrdèsetek írjátok meg bátran. Szèp napot.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


@borka: Szia
Nekem az Uh mért adatok alapján számolta ki a terhesség korát, de ha megyek kedden akkor megkérdezem, hogy ez változhat e vagy a mostani alapján lehet számolni.
Nekem rémes ciklusaim voltak mindig is, valószínű később volt pé, és később fogant legalább 1héttel, mivel a mért adatok és az utolsó mensi alapján idősebbnek kellene lennem. Az számít szerintem amit a doki a biometriai adatok alapján megállapít, éppen ezért is. Az, hogy mikorra ír ki, meg abszolut becsült adat, mivel +/- 2héttel lehet számolni normál esetben. :-)

@Benirenata: Üdv itt! :-)

Lányok, ma nehezen ment minden. 2napja álmos vagyok, ásítozok, mint az első trimeszterben... Biztos ez a meleg.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Igen lányok az orvosok a baba lemért adatait is figyelembe veszik a kiírt dátumhoz. De minden esetben rajta kell legyen az uh-os papíron, vagy az, hogy a baba hány hetes méretekkel rendelkezik, vagy a szülés várható dátuma. Jobbik esetben mindkettő. A jobb uh gépek napokat is számolnak a baba fejmérete és a combcsontja  és ülőmagassága alapján. Tehán nem csak azt tudja , hogy mondjuki 12 hetes, hanem hogy 12 hetes 3 napos. Ez egy példa volt. 

A hetek előrehaladtával egyre pontosabban meg tudják mondani mikorra várhatod a babád. A végén, az utolsó hetekben ha a baba nagy és érett, súlya tökéletes, van, hogy az orvos előbbre saccolja majd a szülést pár nappal, vagy akár egy héttel is. Főleg, ha a méhszáj is nyilogat.... Több tényezős a dolog :)



Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


Nálam meg az a fura dolog történt, hogy mintha ma reggelre kisebb lenne a hasam. Eddig lehet a puffadás is jelen volt? Nincs már hányingerem, elmúlt hál'Istennek. Az evések után sincs már az a nagyon rossz gyomorfájás, de esténként még rossz picit a közérzetem és fáradt vagyok én is. 

Viszont tényleg furi ez a haskisebbedés. Eddig nekem túlságosan is nagy volt a hasam, de a doki is azt mondta meg a belgyógyászaton is azt mondták, hogy ez 4. babánál teljesen normális méret. Úgyhogy meg voltam nyugodva, de most meg kisebb. 

Azért remélem szépen növöget a babám, mert egyébként én sem érzek még mozgásokat. Az uh-os papíron a 12. hét után már azt is írják, hogy a méhlepény hol tapadt meg. Nekem a mellső falon, megint mint a 3. babámnál. Ez csak annyiból érdekes, hogy akiknek így van, azoknál később érezhető a baba mozgása, mert a méhlepény fölfogja a rúgásokat. Meghát minél nagyobb az úszógumi a has körül, annál kisebb az esély, hogy hamar észrevesszük a mozgást.

Én bízom benne, hogy max. 2 hét múlva azért már érzek valamit. :), az olyan nagy megnyugvás, mert tudom, hogy jól van és él.

14+5

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok még, csak mostanában nem vagyok a topon, aggódom is. A pocakom növöget, kenem is DM-es olajjal. Nehezen viselem a hőséget és nem túl jó a vérképem, eléggé nyomaszt. Majd írok, ha jobb passzban leszek. Olvasni szoktalak benneteket. Vigyázzatok magatokra!
twinner
Budapest
 
 


Sziasztok, szia benirenata!

Na jó, számomra ez mind rejtély. Nekem a czeizel intézetes ultrahangra azt írták, h. menzesz 13 hét 2 napja maradt ki, a magzat biometriai adatok alapján 13 hét 0 napos. Mindegy, végülis van és egyrenagyobb. Annak idején nem voltunk itthon, nyaraltunk, így viszont bevándorló lehet. :)
 
 


Sziasztok!
Én vasárnap elkezdtem érezni a babócát. :) Először nem voltam benne biztos, de azóta is érzem többször hosszabb-rövidebb ideig. Egyébként nekem is elöl tapad a méhlepény, tehát nehezebben érzem, de igy is egyértelmű, hogy Ő ficánkol. :)
16+0

picibaba.hu vonalzó
 


Szia benirenata ÜDV itt!
Mi sajnos vasárnap ügyeleten voltunk, nagyon görcsöltem, mindenem szúrt.....
Babával minden rendben, a méhszáj zárt, hál Isten.Azt mondták, h most indul be a növekedése igazán.
De jó nektek, h érzitek a mocorgást, én még nem érzek semmit, de láttam az UH-on, h nagyon mocorog, úh megnyugodtam.

vigyázzatok Magatokra Kismamik
 


Sziasztok!

Megvolt az Uh, és minden rendben volt. Édesen pihent, csak a vizsgálat végére kezdett ficánkolni.
Legközelebb 4hét mulva kell mennem a 20.hetes második genetikai Uh-ra.
Még nem érzem a mocorgást, de mondta a doktornő, hogy első babánál csak későn szokták érezni, a 18-20.hét körül.
Nem is gondoltam volna hogy milyen magasan van már a picúrunk. Kb a köldököm alatt 2-3 ujjnyira volt az Uh fej, ott vizsgálta.
Tegnapelőtt elkezdettt égni a gyomrom, azóta ezzel küzdök plussz a fáradtsággal.


@sandra84: vigyázz magadra ebben a melegben. Ha így görcsöltél biztos jó nagyot nőtt odabent a kicsid. ;-) gondolom mondták hogy szedj magnéziumot.
Nekem most kérte is a vizsgálat után, hogy a Gravida mellé szedjek egyszer vagy kétszer magnéziumot. Már most annyi bogyót szedek, hogy azzal jóllakok :-D

Vigyázzatok magatokra!

Ui.: ha van szakember (víz, gázszerelő, burkoló, fakivágással foglalkozó) kontaktotok írjátok meg lécci... Köszi :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok Lányok! 

Magnéziumot én azóta szedek, a Femibion mellé, hogy tudok a babáról! :) Legutóbb az orvos rákérdezett, hogy szedem-e...mondram igen és rákérdeztem, hogy elég-e a napi 1. Válasz: igen. Ehhez képest a kiskönyvbe beírja, hogy 3x2 magnézium. Most napi 2-t szedek. 
Éjszaka, amikor kimentem mosdóba, nagyon fájt a gyomrom...
A mozgásokat én úgy gondoltam, hogy éreztem eddig, de már vagy 2 napja nem. Olyan bizonytalan vagyok.

Ezt a cikket egy volt kolléganőm küldte :D

http://www.nlcafe.hu/vigyazz_kesz_baba_ ... merfoldko/

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok

Borka
Úgy látom mi nagyjából egyidős terhesek vagyunk. Èn új szerint ma vagyok 13+6. Holnap töltöm a 14- et. Bár mensi szerint egy hèttel kevesebb. Március 25 a mensi első napja nekem.

Magzat mozgás: Èn tegnap mintha èreztem volna. Ő a 3. Babám,de mindegyikkel máskèpp èrzem/ èreztem. Teljesen nem vagyok benne biztos hogy tènyleg a baba volt, mert a lepèny mellső fali, de mègiscsak 3. Ès tuti nem bèlmozgás volt.

Magnèzium: Èn nap 2- t szedek, de szerintem ahogy nő a terhesség fel fogjuk emelni napi 3- ra, így volt az előző terhessègekkor is.

Csajok. Telóról írok, így nem látom,hogy kinek van vonalzója. Nektek hányadik babátok lesz? Honnan írtok?

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Sziasztok

Borka
Úgy látom mi nagyjából egyidős terhesek vagyunk. Èn új szerint ma vagyok 13+6. Holnap töltöm a 14- et. Bár mensi szerint egy hèttel kevesebb. Március 25 a mensi első napja nekem.

Magzat mozgás: Èn tegnap mintha èreztem volna. Ő a 3. Babám,de mindegyikkel máskèpp èrzem/ èreztem. Teljesen nem vagyok benne biztos hogy tènyleg a baba volt, mert a lepèny mellső fali, de mègiscsak 3. Ès tuti nem bèlmozgás volt.

Magnèzium: Èn nap 2- t szedek, de szerintem ahogy nő a terhesség fel fogjuk emelni napi 3- ra, így volt az előző terhessègekkor is.

Csajok. Telóról írok, így nem látom,hogy kinek van vonalzója. Nektek hányadik babátok lesz? Honnan írtok?

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Sziasztok!

benirenata
nagyon titokzatos voltam ezzel kapcsolatban, nem írtam semmit a koromról. nekem március 7 volt az utolsó napom, így tegnap léptem a 16. hétbe. A rossz kedv és ilyesmi tovább maradt, átnyúlt a 4. hónapra, ezért kezdtem el ide írni mert azt hittem már el kellett volna múljon. (ami részben igaz is) Valószínűleg azért nehezebb a dolog, mert mi nem számítottunk rá. nem tudtam hogy ilyen létezik, mindig szerettem ítélkezve pálcát törni azok felett, akiknek becsúszik egy gyerek. Hát mit mondjak, velünk ugyanez történt. Akkor csináltam tesztet, amikor már 10 napja késett. Addig cigiztem, söröztem és borzasztó kedvem volt. A depressziót annak tudtam be, hogy munka nélkül vagyok és ez borzasztóan nyomasztott már egy ideje. Amúgy egyetemre járok, de edddig mindig dolgoztam alatta. két hétvégét végig nyavajogtam, sirdogáltam és a párommal !!állatira!! összevesztünk. Így csináltam a tesztet :)  tehát az én hosszú nyomott kedvem azt hiszem ezek összessége, de most már mi is beszéltünk erről. említettem hogy caroline is a harmadikra hogy megszívta ... :)  a legtöbb ember ösztönösen vágyik arra, hogy gyereke szülessen. ez alól én sem voltam kivétel. Sokszor elképzeli az ember hogy milyen anyuka lesz, a párja meg milyen apa. ami fura volt, hogy hiába foglalkoztam 7 éve gyerekekkel, (óvodástól kiskamaszig). Egyetem mellett/előtt/közeben elkezdtem egy gyerekekkel foglalkozó stúdióba dolgozni. onnan egyik munka hozta a másikat. hívtak és félig meddig terápiás céllal egy magánoviba is dolgoztam egy évet. Hogy megnézzem mennyire bírom az üvöltő embereket. vagyoke elég türelmes és empatikus... (amúgy voltam) Karácsonyi jelmezkészítés, pörgés hogy a pelusossok azt a fél mondatot el tudják mondani az előadáshoz.. egy jó két hónap pörgés. olyan szép volt, a fél ovit hazavittem volna olyan érdekes kis személyiségek voltak.. na akkor, amikor minden róluk és értük szólt, az összes óvónő legszívesebben hazament volna gyereket csinálni. elég durva volt tényleg. ehhez képest most, amikor láttam a két csíkot összedőlt a világ. és jó ideig romokban volt. most már kezd rendbejönni végre. szóval fura, soha nem gondoltam volna, hogy így élem meg a terhességet/terhesség elejét. én, aki igyekszem tisztelni a gyerekeket és figyelek, hogy meg nem érdemelten ne érje öket rossz, mert csúnyán megmaradhat az életükben. erre én nem örülök a két csíknak.. elég ilyesztő, mert nem szeretném senkinek sem elrontani az életét, főleg a gyerekemnek. szóval most ezen lettem túl azt hiszem.
 
 


ja, amirt elfelejtettem visszatérve a magzatmozgásra, hogy semmit nem érzek. szerintem egyszer éreztem kb 2 hete. Este az ágban félig hason fekve a párna magnyomta a hasam és akkor éreztem egy mozgást, ami szerintem nem bélmozgás volt. valami konkrét dolog végigszántott belül és ennyi. ezentúl én egy magnéziumot szedek és jutavit terhesizét. lehet kéne kálciumot is???
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron