Új privát üzeneted érkezett!

@selvi:
Hallottam már én is erről, csak nem hallottam még tapasztalatot. De jó, hogy tudod ajánlani ;-) :-)
Most úgy irigyellek az Uh-os dolog miatt, Nyilván csak pozitív értelemben. ;-) Nekünk még 2 hét a vizsgálatig.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!

Tegnap voltam uh-on. Látszott a pulzálás, és már 7 mm-es a baba.Hurrá!

Boldog vagyok.

Ez a hányinger rontja el a napjaimat csak. Annyira várom, hogy elmúljon.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


Sziasztok! Csatlakozhatok én is? :-) 9 hetes bebink van, december 6-ra várjuk. 3. gyerek, egy 10 éves báty, és egy 8 éves nővér várja...
Április végén hallottuk a szívhangját, és 26-án megyek 12 hetes uh-ra, de olyan távolinak tűnik :-)

Lilypie Pregnancy tickers
3nyulak
Székesfehérvár
 
 
 
 

 
 

@3nyulak:
Szia.
Nem kérdés, hogy csatlakozz ;-) :-D
Gratula a picihez.

Nálunk ma tudja meg Anyum, hogy jön az unokája. Anyáknapi legszebb ajándék. :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:
Jaaj de szép anyáknapja!


3nyulak!
Üdv itt! Vannak rosszulléteid?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


@kicsititi: ez tényleg nagyon szép ajándék, és kedves ötlet volt, hogy kivartatok.
Én már azt is elmondtam Anyukámnak, hogy késik, már akkor nagyon izgatott lett, pláne egy héttel később, amikor mondtam neki a tesztet, meg hogy voltam orvosnál, aki megerősítette a hírt.
Ti hogy mondtátok el a szülőknek?

picibaba.hu vonalzó
 
 


Sziasztok! Én is csatlakozok hozzátok, mivel december 12-re várom a babámat. :) Most 9 hetes.
Sajnos eléggé rosszul szoktam lenni,egész napos hányinger,rossz közérzet,alig tudok enni valamit,ami megmarad bennem.
A Gravida vitamint szedem, ezenkívül az orvos nem írt fel semmit. Ti milyen vitaminokat szedtek?
Down-kór szűrésre elmentek?

picibaba.hu vonalzó
 


@csillag89:


oh, akkor hasonlóan vagy mint én. Nekem is egész nap tart a hányinger. Sokszor olyan álmos vagyok, hogy alig bírok ébren maradni. Pénteken szabin voltam, de most hogy jöttem dolgozni, elbizonytalanodtam, hogyan fogom kibírni.... 

Te dolgozol még? 



Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


@csillag89:


ja, még annyit, hogy én is gravidát szedet, és még mellé folsavat. De olykor bekapok egy kis magnéziumot is.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 
 
 


@caroline4:
Én is dolgozok, de elég nehéz ilyen rosszullét mellett koncentrálni. Majd meglátom a későbbiekben hogy bírom.
A fáradtság is kikészít, sokszor otthon már semmit nem tudok csinálni, hazaérek és le kell feküdnöm,mert nem bírok fent maradni. Bármennyit is alszom, ugyanúgy fáradtan kelek fel.
A folsavat majd megkérdezem,mert szerintem az orvos elfelejtette.

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok! Pénteken az Uh-n találtak egy hematómát a méhemben, a doki állandó fekvést írt elő, magnézium, nos-pa kíséretében. Mellette a Trimesztert szedem.
alice81
Orosháza
 
 


@csillag89:
Szia. Egyszer még nem várandósan kipróbálgattam (persze nem egyszerre) pár terhesvitamint. A Gravidától hányingerem volt, az Elevittől híztam mint ha muszáj lenne pedig úgy étkeztem mint korábban, a Femibiontól viszont semmi bajom nem volt. Így most a Femibion 1-vitaminját szedem.
A genetikai vizsgálatot kell csináltatni a dokim szerint. Valószínű, hogy az Istenhegyi Géndiagnosztikai központba fogunk menni... Úgy tudom hogy a 12.héten az Uh-on mérnek egy jópár adatot a magzaton amiből nagy valószínűséggel kimutatható ha vmi gond van, többek között a Down-sy.-a is. Az Afp-t a vérből visznt nem fogom kérni, mivel nem ad reális képet, és csak marad az aggodalom. Abból meg van bőven szerintem ;-)
Hamarosan terhesgondozásra kell úgy is menni. A doki, védőnő elmond majd mindent, és lesz egy csomó vizsgálat is.

Alice81: de ugye nincs nagy baj, nincs a közelében a babó. Remélem te jól viseled. Nagyon vigyázz magadra.
:-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Meglett a nagy öröm a nagy bejelentés otthon. Szóhoz sem jutottak, nagyon örült mindenki. Anyum a könnyeivel küzdött annyira örült. Kaptam egy pár kismamaholmit a családomból, hátha tudom majd használni. :-D
Olyan kis boldog vagyok. ;-) :lol:

Legyen nektek is ilyen boldog, szép napotok! :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


kicsititi: Ez gyönyörű meglepetés lehetett!!!  Nagyon jó ötlet volt! 


Nálunk ma voltak a szüleim (nem egy városban élünk) és hoztak egy pár kismama holmit, ugyanis a nővéremnek már van két kis lurkója és sok mindent megőrzött nekem  igaz, egyelőre minden nagy, de biztos majd "belenövök"  

Egyébként nekem szerencsére nem szörnyűek a rosszulléteim: nincs egész nap hányingerem, inkább csak a késő délutáni órákban, de ha eszem valami sósat, vagy savanykásat, el is múlik. Időnként szédelegni szoktak és az álmosság rám is jellemző, na meg a gyakori pisilés... 


Alice81: a nővéremnek is hematómája volt a második terhessége idején. Feküdnie kellett sajnos szinte végig, de megérte, egészséges kisfiúnak adott életet tavaly nyáron  Ne aggódj, nálad is biztosan minden rendben lesz!
 
 


Lányok, nektek nincs székrekedésetek? :oops:
Én eddig nem szembesültem ezzel a problémával, csak a puffadással. Most próbálom aszaltszilva-tej-joghurt kombóval orvosolni... Hátha visszatér a régi kerékvágásba a dolog...
Erölködni nem akarok a wc-n, mert nem jó semmiképpen sem.
Bocsi ezért a témáért...de hátha nem vagyok ezzel egyedül.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:


Nekem a legelejétől van ez a problémám...   olvastam, hogy sok rostban gazdag ételt kell fogyasztani és rengeteg folyadékot inni, de én még a gyógyszertárban egy székletlágyító szirupot is vettem és ezek így használnak, viszont attól függően, hogy mit eszem, van, hogy újra problémás lesz a helyzet... Hozzáteszem, korábban soha nem volt ilyen gondom!  Egyértelműen a hormonok miatt van.
 
 


@trish82:


Köszönöm a bíztatást. Szerdán megyek kontrollra... remélem minden rendben lesz velünk :)

alice81
Orosháza
 
 


@kicsititi: érdekes, én is azt olvastam, hogy székrekedés a jellemző, viszont nálam pont fordítva van:míg azelőtt volt ilyen problémám, gyógyteákat ittam stb, addig most semmi probléma. Mindenki más :)

picibaba.hu vonalzó
 
 


Köszönöm a biztatást.
Elég kellemetlen, dehát ez van.

Alice81: meséslj majd mi volt a kontroll vizsgálaton.
:-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:


Szia!

Mindent rendben talált a doki, növöget szépen 9 mm, szabályos szívhanggal. Ami kicsit rosszul esett, hogy nem mutatta meg és uh képet sem kaptam :( de majd legközelebb

alice81
Orosháza
 
 


@alice81:
Oh, de kár! Legközelebb kérd meg, hátha észbekap ;-) A lényeg, hogy minden renben! Örülök! :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:
Köszönöm :)
alice81
Orosháza
 
 


@alice81: örülök, hogy minden rendben. Most múlt héten nekem sem mutatta meg az uh képet, csak a szivhangot hallatta, amivel úgy elteltem, hogy én sem mondtam neki, hogy forditsa már meg a monitort. Na majd én is mindom legközelebb.

picibaba.hu vonalzó
 
 


Sziasztok!

nekünk is ma volt a nagy nap, 4,6 mm a picikénk és már volt szívműködés! Olyan hihetetlen!!
Remélem mindenki jól van! :)
titimi
München
 
 


Hello.

De jóóó! :-)
Olyan szuper ezeket olvasni, hogy mindenki picurija szépen növöget, és mindenki jól van!
Már nagyon várjuk a férjemmel a jövőhét pénteket, hogy lássuk a kis manónkat. ;-) :-)
Addig meg "előolvasom" a suttogó titkát. Meg megszerzem olvasni a hoppá jön a baba könyvet. Ti olvasgattok hasonló irodalmat? A netet nem jó böngészni, mert olyan sok fals, vagy paráztatós dolgot talál ilyenkor az ember. Megtiltottam magamnak hogy a fórumon kívül egyéb cikkeket vagy várandós témájú cikkeket olvasak. :-D
Pénteken bejelentjük a anyósoméknál is a nagy hírt, ott is mint (utólagos) anyák napi meglepit. :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi: nem tudom ki hogy jelentette be a családnak mi egy kirándulásból hazafele jövet megálltunk Mezőkövesden, és festettünk sziveket, nagymama felírattal, illetve egyet amin egy gólya van. :) Ezt kapták anyák napjára.
alice81
Orosháza
 
 


Sziasztok KISMAMIK ;-)

Remélem csatlakozhatom hozzátok:-)
Én számolásom szerint 9. ,doki szerint 10. hétben vagyunk :-) Május 3.-án ultrahang szerint már 2 cm volt.
Én is külföldön élek, és szülni is itt fogok, ha minden a terv szerint halad december 10.-én :-D
 


@sandra84:
Gratulàlok, problémamentes boldog babavàràst kìvànok Neked :)
alice81
Orosháza
 
 


Sziasztok
Remelem nem baj ha csatlakozom a kalkulátor szerint január 14. én érkezik a pici meg orvosnál nem voltam kb olyan 1-2 hét múlva megyek nagyon szivesen beszélgetnek veletek illetve tanácsokat nagyon szivesen fogadok az első baba lesz
 
 


Sziasztok! :)

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok! :) Mi tegnap voltunk 9hét 1 naposak! Ez volt a 2. Uh. Elöször 5 hetesen voltunk, akkor ,,csak" petezsák és szikhólyag volt. Tegnap pedig már 25 mm-es baba. 06.02-án megyünk a kombinált tesztre. Illetve addig az ilyenkor szokásos EKG, vérvétel stb. A kalkulátor szerint december 15 a szülés várható napja! :) Én a Femibiont szedem és a Béres MgB6ot. Tünetek megvannak: puffadás, gyomorégés, szédülés, szagok, fáradékonyág, alacsony vérnyomás, erős fejfájás, étvágy vagy épp semmit nem eszek! :D 
De hányni egyszer sem hánytam! Remélem így is marad. :) 
Holnap részletesebben visszaolvasok, hogy képbe kerüljek! :)

picibaba.hu vonalzó
 


@alice81:
Nagyon szépen köszönöm, én is problémamentes nagyon boldog babavárást kívánok Neked :-D
 


@judit0702:
Szia, pontosan ennyi idős vagyok én is :-)
Én 06.01-én megyek 12.heti genetikai ultrahangra :-D , már alig várom......
Én Elevit 1-et szedek:ebben már van jód, és a folsav is biztosan felszívódik(Methylfolat).Ezenkívül Omega 3-at.
Szép napocskát:-)
 


Sziasztok.

Üdvözlöm én is az új csatlakozókat.:-)

Meséljetek, kivel mi a helyzet, hogyan telt a hétvége. :-)

Szép napot kívánok mindenkinek, mára is!
;-) :-)

9+1 :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok! :) 

Köszönöm a befogadást! :)

Én a hétvégén is még a pénteki uh hatása alatt voltam :) Azt kicsit nehezményeztem, hogy nem hallottuk a szívhangot, de az a legfontosabb, hogy volt és rendben van minden a doki szerint. Uh-n mutatta.
Ti voltatok már vérvételen,  védőnőnél stb?
Nekem a kombinált teszt mellé javasolt egy másik vizsgálatot, ami a 2. Trimeszteri magasvérnyomást Szűri elő. Elvileg Aspirinnel így megelőzhető. 
Viszont, a toxoplasmáról nem esett szó. Bár nincs macskánk se nekünk, se a családban, de én aggódós vagyok :D
A ti dokitok javasolta? 


picibaba.hu vonalzó
 


Hello.

Vérvételt úgy tudom, hogy a 12. hét előtt még kérni szokták a dokik. Mondta is multkor a dokim, hogy ezek kellenek, és ha pénteken megyek akkor megírja a beutalót: nagyrutint, vizeletből fehérjét és cukrot, vércsoport és ellenanyag vizsgálat. A serologia azaz a vírusok és ellenanyagok a szintje, mint pl. hpv, hcv, toxoplasma, antiHbsAg, rubeola nekem megcsináltatta velem a dokim, mivel mi lombikra készültünk, csak útközben megfogant a babócánk. Valószínű kelleni fog. A toxoplasmánál nekem pozitív lett az egyik része, de az csak annyit mutat, hogy átestem egy fertőzésen, és a szervezet emlékezik. Ugyanez a rubeolánál is megvolt. A toxoplazma fertőzést meg lehet kapni úgy is, ha nincs háziállat pl. nem megfelelően tisztított élelmiszert fogyasztasz ami szennyeződött macskaürülékkel (pl. saláta, eper nem megmosva).
Védőnőhöz a betöltött 12. hét után kell menni. Vinni kell az orvosi papírokat, leleteket. Vérnyomást, súlyt, haskörfogatot mérnek, minden alkalommal, kis tájékoztatókat adnak anyának-apának, van ahol szívhangot hallgatnak, vagy előadásokat tartanak mindenféle hasznos dologról. Ott kapjuk a kiskönyvet is amibe pecsétel a védőnő, és 3 vagy 4. alkalom után tudja az ember az adókedvezményt igénybevenni (fogantatástól számított 90nap után lehet igényelni. A 90napot a nődoki számolja ki.)
A genetika mindenképp kell. Mondjuk mi nem fogunk Afp-t kérni mert oly felesleges. Maradunk az egyszerű tarkóredő-orr-homlokcsont mérésnnél az Uh-on.
Ja, ha vkit érint érdemes az Istenhegyi centrumra rákeresni, mert keresnek kismamikat vmi tanulmányhoz...majd belinkelem. ;-)
Bocsi hogy kiregényt írtam, de volt amit a hétvégén tudtam meg, és úgy voltam vele hogy megér ennyi karaktert :-D
A 2.trimeszteri vérnyomásos dolgot nem is tudtam...

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 



Érdekes, hogy ahány orvos, annyi szokás. Nekem már most adott papírt védőnőhöz, listát a házi orvosnak, hogy miket nézzenek a laboron. Továbbá, EKG, fogászat.A toxoplazma nem szerepelt a laboros listán. 
Erről a magas vérnyomásos vizsgálatról sokan nem hallottak (más fórumokon is fent vagyok, sógornőm nemrég szült, ő sem). A pontos neve: terhességi preeclampsia (PLGF teszt).

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok! Mi a helyzet a haziallatokkal? Nekem két hullamos papagajom van, en takaritom őket, gond lehet? A baratnomnek, akihez hetente többször atmegyek, 3 macskaja van. Néha megsimizom őket, aztán kezmosas, de ezt em kellene?
Képzeljétek mi történt tegnap este: férjemmel elmentunk sétálni csak ide a környékre és osszefutottunk az orvosommal, aki egyből figyelmeztetett, hogy jobb lenne ha nem farasztanam magam sétával, inkább fekudjek, pihenjek. Eddig erről nem volt szó, de ramijesztett..
Penteken megyek kontrollra, gyűlnek a kérdések, de ha ti is tudtok valamit mondani, örülnék.

picibaba.hu vonalzó
 
 


Szia selvi! 

Én is csak netről tájékozódtam, mivel a dokim nem mondott róla semmit. Macskaürülék, mosatlan zöldségek által terjed. Ha egyszer már elkaptad, a vérvétel azt is kimutatja, de ebben az esetben védett vagy.
Nem értem, hogy miért mondta ezt az orvosod...nekem annyit mondott, hogy dohányzás, és szauna tilos. 
Illetve azt mondják, hogyha eddig valaki nem sportolt aktívan, ne most kezdje el. :)

picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok! Írtam korábban.
Mi a második Babánkat várjuk, az 5 éves fiunk mellé. Tegnap voltam ultrahangon. 22mm, 9 hetes. Minden rendben van :)
A mi városunkban 4x kell menni vérvételre, és ha a toxoplazmózis, (amit a cicák is terjesztenek) nem pozitív az első alkalommal, vagyis még nem esett át rajta a Kismama, akkor ezt minden alkalommal megnézik, mert várandósság alatt veszélyes elkapni. Nekem 5 éve negatív volt, így mindig nézték.


Sziasztok! Írtam már korábban, csak közben be kellett fejeznem ezt a félévet a fősulin, úgyhogy nem nagyon neteztem. Nálam a durva rosszullétek szerencsére elmúltak, a brutál álomkór maradt, kb reggel 6tól délig vagyok hitelesítve, onnantól csak kóválygok. Van, hogy este 6kor lefekszem, és alszom reggelig, ha a gyerekek hagyják... Ami még fura tünet, hogy évek óta majdnem teljesen vega vagyok, és most két hete sült szalonnát eszem, magában. Csak 1 szeletke, 2-3 naponta, de azt muszáj:)  Én voltam már védőnőnél, aki, mint kiderült, pont annyi idős terhes, mint én:) Úgyhogy ez mókás kapcsolat lesz Kaptam kiskönyvet, 12 hetes uh-ra már vinnem kell. A többi vizsgálatra beutalót majd akkor kapok. Nálunk a szülők már tudják, és az én főnököm, más nég nem, gyerekeink sem, majd↨jövő pénteken, ha minden ok lesz a 12 hetes uh-on, akkor megtudják. Aki tudja, nagyon örült, csak féltenek, nekem ez az 5. terhességem, 6. gyerekem, de csak 2 él... De most minden rendben lesz, kész.  Elméletileg dolgozom még, gyakorlatilag most épp nem... Eleve kezelt magas vérnyomásom van, 2*2 gyógyszert szedek most is, napi 5* vérnyomást mérek, hetek óta nem volt 130 felett...Erre elmentem most gyógyszert iratni házidokihoz, megmérte, és ott 176 volt... Szóval azt mondta, maradjak kicsit a seggemen... Asszem mindenre válaszoltam, most már tudok gyakrabban jönni:) Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Pregnancy tickers
3nyulak
Székesfehérvár
 
 
 
 


Ó és azt akartam még írni, hogy Femibiont szedek, tegnap elfogyott az 1-es, de ma már 11 hetes, úgyhogy 2-essel folytatom. Emellett 2*1  Ferrograd-Folic vasiány miatt, de ezt előtte is szedtem, 3*1 gyógyszertári kalcium+magnézium kapszula, napi 1 aspirin protect, meg ugye a 2*1 dopegyt+2*1 Corinfar.

A nőgyógyászom szeretné, ha 12. héttől szúrnék Clexane-t is.

Ha nagyon őszinte akarok lenni, szerintem túlféltenek, de nem fogok ellenkezni, ha ezen múlik, hogy ne legyen gond, akkor bármit beszedek...

Lilypie Pregnancy tickers
3nyulak
Székesfehérvár
 
 
 
 


Sziasztoook!!!
Elnézést kérek mindenkitől!! Létrehoztam ezt a csoportot de senki nem jelentkezett igy becsatlakoztam a novemberi csoportba és most látom h milyen aktiv lett itt az élet  Akkor már maradok én is :) 

Szóval sziasztok!! Én ma voltam első vizsgálaton.Eddig nem akartam elhinni h valóban babás vagyok,de ma megerősitették h 8hét 2 napos a picur  Olyan büszke voltam :) Szóval december 25 a dátum de gyanus h átcsúszunk kövi évre 
Tüneteim nem vészesek..3 hét volt mikor megakartam halni..egy istenért nem birtam hányni pedig ott forgott Nagyon fáradt vagyok,mindig aludnék..nagy étvégyam nincs,de ha éhes vagyok akkor meg felakarom dobni a talpam..szóval nem egyszerű ez a dolog 
Igyexem én is itt lenni most már :) Mindenkinek szép hétvégét 


@3nyulak:


Én az előző várandósságom alatt szúrtam a clexane-t, vagyis a férjem szúrta :)


Minden rendben volt végig, és a zülés alatt is. Nekem az előző két vetélés miatt kellett szúrni.



Sziasztok! :)

Én ma voltam az első vérvételen. Az általános vérkép eredménye meglesz hétfőre, az EKG-t is ekkor csináltatom.
A vércsoport meghat/ellenanyagszűrés illetve szifilisz, hepatitis B szűrés eredménye 2 hét múlva lesz meg! 
A genetikai uh-ig a védőnőt is meg kellene látogatni. 
Ma kezdtük a 10. Hetet! :) 

Kellemes hétvégét Mindenkinek! :)




picibaba.hu vonalzó
 


Sziasztok!

Mai uh-on olyan jó volt hallani, látni a picurt. Nagyot nőtt így 10.hetet állapított meg a doki. Judit0702 egyidősök vagyunk! ;-) :-)
Én jövőhéten megyek mindenfelé. A XI.kerületi védőnőket ismeri vki? És a XVIII.kerületiseket?

Szép estét mindenkinek.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


Kicsititi! :)

Én is a XVIII. Kerületbe fogok menni :D Bár lehet, hogy ősszel visszaköltözünk Borsod megyébe! (3 éve lakunk Pesten).

picibaba.hu vonalzó
 


@judit0702:
Oh, mi júliusban költözünk a 18-ba, a Margó Tivadar utcába. :-D ha jól néztem, értelmeztem a Kondor Béla sétányon lesz ahová tartozni fogok.
Nahát, eredetileg borsodi lány vagyok én is. ;-)
Még a végén kiderül hogy ismerjük egymást! :-D

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 


@kicsititi:

Valahol megnézted vagy az irányítószámból következtetted? :) Én nem találtam sehol, de az Üllői útra tippelek, majd felhívom őket és megkérdezem! 
Nem lehet tudni, kicsi a világ :D

picibaba.hu vonalzó
 


@judit0702:
A lakhelyemhez legközelebbi szolgálatot vettem alapul. Kerestem szintén, hogy hova tudok majd menni. Én is fel fogom majd őket hívni. Szerencsére a XI.kerületnél van egy olyan honlap ahol utca-házszám alapján kidobja hova kell menni, sőt még a védőnő nevét is megadja elérhetőséggel, fogadási idővel.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: