Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Gondoltam felnézek már!

Hű, mennyi izgalom van itt. :O
Napsugár, Kispuszedli gratulálok nektek! :)

Annácska, ez hihetetlen amit veled művelnek. Remélem azóta már a karodban van az egészséges kis babácskád!!!

Többiek, kitartás!

Én szeptember 6-ra voltam kiírva, de még nem bújt ki a kis úrfi. Naponta járok NST-re, vizsgálatokra.
Annyi, hogy 1 ujjnyira vagyok tág, a normálisnál kicsit kevesebb a magzatvíz, egyébként minden rendben. Fájásaim nincsenek, jobban mondva annyi, hogy kicsit fáj a derekam, de azt úgy egyfolytában érzem. Míg az NST eddig nem jelzett semmit, ma már lett rajta két "dombocska", tehát elvileg van már fájás. A méhlepény meg, kezd érni.
Nem tudom, mennyi lehet még hátra, kíváncsi vagyok mikor és hogyan bújik ki végre. Nagyon várom már.


Szia Mutymurutty!
De jó hogy írtál!


Nekem a mai vizsgálat után beindultak a Jóslók elég rendesen.
Eddig nekem sem volt semmi fájás, de legalább most már történik vmi.
Szerdáig bármi lehet, ha nem lesz semmi akkor indítanak.
 
 


@nyuszmusz82:
Hú, ha beindultak, hátha szerdánál hamarabb kibújik.
Te hány hetes vagy most pontosan?

 
 

Ma léptem a 40.be.
 
 


Kitartást nyuszmusz! Szerdán megyek én is az NST-re, mondjuk nekem az első lesz. Neked nézett már a doki magzatvizet? A méhszájat milyen gyakran ellenőrzi neked? Nekem eddig 1x nézte a méhszájat és ennyi volt eddig. :-)


Csajok, ki hogy van? Timcsimimcsi, Annácska?
 
 


Sziasztok!
Örömmel értesítelek benneteket hogy ma este 20:45kor 2555gmal és 51cmrel megszületett a kisfiam Bálint.
Mindketten jól vagyunk.
Nagyon gyorsan zajlott minden, kettő órától jöttek a fájások, este fél hét körül mentünk be mint kiderült 2-3 perces fájásokkal.
Aztán már két óra múlva szültünk.
És bent volt a férjem, végig, ő vágta el a köldökzsinórt is.
 
 


Gratulálok! Jó egészséget es sok sok örömöt kívánok Nektek!
 


@nyuszmusz82:
Szívből gratulálok a kicsi Bálinthoz! Ügyesek voltatok, elég gyorsan meglettetek! Külön gratulálok apuci bátor hőstettéhez


@knegm:
Én nem tudok aludni. 3 baba sír a szobába felváltva, ha éppen nem sír egyik se, akkor rákezd a horkolásra a mellettem fekvő anyuka. De valami istentelenül tud horkolni. Ma reggel 8-kor nagyvizit, akkor mondanak valamit a további sorsunkról. Nagyon várom, hogy teljen az idő, de így iszonyú lassú, hogy még aludni sem tudok.


Jajj lányok....
Elvitték Debrecenbe Bálintkát...
Tüdőgyulladása van.
Nagyon sírok, kétségbe vagyok esve.
Két nap múlva mehetek utána...
 
 


Nyuszmusz, szívből gratulálok! Ügyesek voltatok! Jó egészséget kívánok Nektek! Férjednek meg külön dicséret, de jó hogy nem maradt kint.
Jaj, nagyon sajnálom ami Bálint babával történt.... jobbulást, gyógyuljon meg a kis drága minél hamarabb. Nem lesz semmi baj Nyuszmusz, próbálj meg megnyugodni, jó kezekben van a babátok. Erősek ezek a kis bébik, nem lesz gond. Kitartást kívánok!
Írj, ha tudsz valamit, gondolunk Rátok!


Mutymurutty, köszönöm!

Annácska, Timcsi, mi újság, hogy vagytok?
 


Sziasztok! Nagyon nehéz szülés volt... Ugye úgy vittek fel éjjel 2 kor a szülészetre hogy a kislány szíve hol 90 bpm hol 187bpm volt... Gép mutatta a fájást.... Én semmit sem éreztem... Fent feltettek CTG hogy akkor szüljünk. 2 újnyi burkot repeszttettek és tágított.... annál a résznél sokkot kaptam.
Eltelt 4 óra semmi nem történt... 2 újnyi...akkor már sírtam hogy nincs semmi értelme... Addigra bekötötték az oxit is...de az se segített. Az oxit beduplaztak olyan 9 óra felé reggel, mert fajasgyenge voltam. Orvosilag voltam fájás gyenge, amúgy injekciót és gázt is kaptam. Nagyon nem bírtam az oxi generálta mű fájást... Viszont 2 újból 1.5 óra alatt megszültem a kislányt!
10:32 kor született, 2630g gyönyörű egészséges pici lány. 18:00 kor már itthon tömtem a fejembe a lebbencslevest.
Nem vagyok túl jól... Fáj a hasam nagyon... Tejem abszolút nincs, nincs egyenlőre.

Nyuszmusz gartulalok <3 kitartást minden rendben lesz!!! Mondtam h együtt szülünk :-)
 


Gratulálok Nyuszmusz és Annácska!
Boldog babázást


@mutymurutty:
Nyuszmusz, biztos minden rendben lesz!


Gratulálok Nyuszmusz! Biztosan semmi gond nem lesz a kisfiaddal, jó kezekben van!

Annacska, neked is gratulálok! Végre a kezeidben tarthatod. Boldog babázást! :)
 


Annácska!
Gratulálok!
 
 


Gratulálok Annácska! Véget ért az a sok megpróbáltatás szerencsére. Nagyon boldog vagyok, hogy túl vagytok rajta.


Juuuuuuujjjjjjj csajok! Hát majdnem elsírtam magam, szívből gratulálok nyuszmusz és annacska! Nagyon jó egészséget nektek és gyors felépülést! Büszkék lehettek magatokra!

Nyuszmusz, sajnálom, hogy Bálint elkerült tőled, nem mondták, hogy mitől lehet? Mondtak valami infót, hogy meddig kell ott lenni és mik a további teendők? Ne idegeskedj, minden rendben lesz!!!!!

Timcsimimcsi, tudom, hogy nagyon nehezen telik az idő ott, főleg úgy, hogy vatalozassal teli! Kitartást neked, írj hogy mit mondtak
 
 


Nyuszmusz! Nagyon sajnálom, hogy a picurkádat elvitték, remélem minden rendben lesz.


Annácska, de jóó! Szívből gratulálok és jó egészséget kívánok nektek! Ügyes voltál, látod. Boldog babázást!


Timcsi, kitartást, most már te jössz!
 


Nagy viziten a főorvos annyit mondott, hogy legyek türelemmel, várjunk 1-2 napot, hátha beindul. A kollégájának meg azt mondta hogy nem flowmetriára kéne küldeni, hanem kicsit megterhelni a méhszájat, ha már ennyire nyitva van. Tehát innen nem megyek haza egyedül az tuti


Reggel beszéltem a kórházzal, még kap infúziót és oxigént. Inkubátorban van, stabil az állapota.
Délben többet tudok, addigra kész lesznek az eredmények.
Ha minden jól megy, holnap mehetek én is utána hogy közelebb lehessek hozzá.
 
 


@nyuszmusz82:
Istenem :( Kívánom hogy minden oké legyen.
Hogy kapott tüdőgyulladást?? Vagy mitől?
 


Köszönöm mindenkinek :-) olyan gyönyörű ez a kishercegnő. Teljesen nagy lányom... Ő is pont ugyanígy nézett ki. :-) *.*
 


Csajok!
Nem tapasztaltok szülés előtt olyat, hogy a normálisnál magasabb volt a vérnyomásotok?
Nem érzem túl jól magam, olyan mintha fent lenne a vérnyomásom, ezért bementem a háziorvoshoz méretni. Általában 106-110 a vérnyomásom, most ez 130, amire azt mondták hogy nem magas. Vizesedés nincs, felhívtam a védőnőt, hogy mit gondol, nézzünk-e egy vizeletet, amire azt a választ kaptam, hogy hát nézhetünk, majd vigyek be szerdán... meg hogy ezen ne aggódjak.
Szerintetek?
 


Cherrybomb, ugyanúgy voltam mint te kb 3 hete. Átlag 105-120 között mozgott, de inkább mindig alacsonyabb volt. Egyszer félként 135 re, vízesedes nem volt, pisi rendben volt. Azóta napi 2x kell merném előírás szerint, egyszer sem ment fel azóta sem annyira. Én sem voltam jól, nagy hőhullam volt rajtam és a tarkómban éreztem a nyomást, pukzusomat. Nekem sem csináltak semmit. Reméljük neked is egyszeri alkalom volt ez!

Nyuszmusz, akkor a rossz hír mellé ez egy jó, a lényeg hogy jó kezekben van a kis drága és stabil állapota van, ügyes erős legény. Remélem nagyon hamar jól lesz és mehettek haza!

Annácska, attól is elolvadok, ahogy leírod. Biztos csodálatos kislány, egy kis tökéletes tündér és mennyit bántották... Anya tudta, hogy mi a jó neki

Timcsimimcsi, akkor hamarosan te is találkozol vele, csodás lesz majd. Alig várom, hogy mi is ott tartsunk, hogy bármikor megszulethet, várjuk már nagyon. Kitartást akkor neked!! Írj mindig mi újság ha van időd!
 
 


Knegm!
Köszönöm a tanácsot, kértem is kölcsön egy vérnyomás mérőt. Még azért leellenőrzöm ma később is.
 


Cherrybomb, Knegm!
Nekem nagyon magasra felment az utolsó egy hétben!
Kaptam gyógyszert is!
Figyeljetek oda rá nagyon!
Jó hogy megindult tegnap a szülés, mert a vizeletemben is fehérje volt a végére!
 
 


Jó hír hogy kisfiam jól reagál az infúzióra.
Most Telefonáltam.
Csak annyira hiányzik. És az a tudat hogy messze van...

Még nem tudják hogy fertőzödhetett meg.
Már olyat is mondtak hogy méhen belül...
Amit megint nem értek mert minden rendben volt végig, a méhszájam se volt nyitott.
Hancúr se volt a férjemmel.
Akkor hogy?
 
 


Ha jól leszek holnap mehetek utána.
 
 


Nyuszmusz, hát ez eléggé érdekes tényleg. Főleg, hogy mindig mondogatjak, hogy mennyire védve van odabent... Még jó, hogy megszületett, így nem kellett közbe avatkozni! Elhiszem, hogy nagyon hiányzik, szörnyű lehet! Kitartást hozzá és várjuk a fejleményeket!

Cherrybomb, én is beszereztem egy mérőt, naponta 2 mérem. Nekem a védőnő azt mondta, hogy reggel pisi előtt még az ágyban egyet, és a nap folyamán amikor tetszik, akkor egyet mérjek. Azóta 120 nem ment, az az egyszeri alkalom volt, remélem neked sem lesz több!
 
 


Nyuszmusz!
Igen, ezért mentem be inkább, amikor azt éreztem, hogy magas. Örülök neki, hogy a kisfiaddal minden rendben. Mielőbbi gyógyulást kívánok neki!

Knegm!
Azóta mértem egyszer és visszament 100/63-ra. Azért mostmár figyelni fogom.
 


Köszönöm lányok.

Próbálom fejni a mellem, de eddig még pár csepp tej jön...
Remélem azért fog majd szopizni.
Holnap kiderül mehetek e hozzá Debrecenbe.
 
 


Sziasztok!

Ki hogy van?

Nyuszmusz, hogy vagy? Mehetsz Bálintka után? Remélem, hogy minden rendben a kis csöppséggel.
A tejcsinek kell pár nap mire beindul, ne aggódj, lesz ott.
 


Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ilyen időben (itt verőfényes 30 fok van) mit adtok a picurokra? Én egy hosszú ujjú bodyt és egy rugit adok rá, de szerintem nagyon melege van.. éjszakára szinten ezt a kombót, de nagyon nyugos, es olyankor leveszem a rugit róla. A védőnő nagyon csúnyán nézett rám mikor meglátta egy bodyban a takaró alatt a babát... mi ráadásul tetőtérben lakunk, itt még melegebb van. Tanács? :)


Kispuszedli, csak hosszú ujjú body + lábujjas nadrág vagy egy rugi van rajta este. Bőven elég, mert akkor nem tud nyugodtan aludni, nyűgös ahogy észre is vetted. A nyakánál, házánál nézd, hogy hideg e vagy izzadt e neki. Onnan tudod, hogy fázik e vagy melege van.
 


hátánál
 


Sziasztok!
Nem tudom ismeritek-e a Loritan magzatvízszivárgást jelző betétet. Na kurvára megszivattam vele magam.
Vizes foltokat találtam a bugyimon. Se színe, se szaga és nem hagyott foltot, amikor megszáradt. Vettem ezt a betétet, nagyon halványan de elszíneződött. Felhívtam dokit, lecsekkolnak, kórház. Azonnal beküldtek a szülőszobára, szülőágy NST, nézték a fájásokat, mondtam pedig hogy nincs. Ezután vizsgáltak csak meg és ránézésre már megtudta mondani, hogy vizesebb hüvelyi folyás. Egyébként teljesen zárt vagyok. Ennek ellenére befektettek, egyelőre 2-3 napokról van szó. Jövőhét csütörtökre lennék kiírva, remélem nem kell addig itt rohadnom ha nem indul meg magától.
 


Cherrybomb, ismerem mert én is vettem. A várandósság vége felé nekem is volt bő, vizesebb folyásom. Meg is ijedtem rendesen, de nem színeződött el.

Kitartást, inkább biztos ami biztos. Remélem hamarosan jöhetsz haza.
 


Sziasztok!
Elengedtek ma a kórházból.
Itt vagyok egy emelettel feljebb ahol a babák vannak.
Bálint jól van, csak visszabüfizi azt a kis anyatejet is amit adnának neki...
 
 


Cherrybomb!
Kitartás!
 
 


Napsugar!
Igen, én is remélem, hogy nem sokáig tartanak itt. Egyébként itt azt mondták nem szeretik azt a betétet, mert sokszor adhat téves eredményt.

Nyuszmusz!
Nagyon örülök neki, hogy jól van a kisfiad!
 


Nyuszmusz, de örülök, hogy jól van a kisfiad! Minden rendben lesz!

Cherrybomb, igen, ezt én is hallottam róla.
 


@cherrybomb:
Na már tuti nem mész haza. Én itt rodhadok a kórházba múlthét péntek óta. A gyerek szerintem szórakozik velem, vagy nem tudom. Eddig arritmyás szívhangja volt, tegnap este óta viszont teljesen jó. Ma beszéltem a doktornővel hogy hazamennék ha ennyire rendben van minden. Azt mondta nem mehetek, 2 nap múlva amúgy is minden nap jönnöm kéne. Ha nem indul meg a kiírtig akkor a protokoll szerint 40+5 naposan indítanak. Az jövő hét kedd. Na nekem tuti kúrva nagy szerencsém lesz és itt fogom tölteni még a jövő év karácsonyt is. Azért nem engednek, mert könnyebb itt etetni, mint plusz papírmunkát csinálni..
De tényleg napok óta görcsölök, reménykedek és mindig elmúlik. Teljesen ki vagyok idegileg. Itt van egy rakás kisbaba. Semmi értelme az ittlétemnek. Nem tudom elviselni őket, a sajátomat szeretném


Timcsimimcsi!
Azért én még remènykedem! Bízom benne hogy holnap már mondanak valami konkrétabbat. Szerencsére én a nőgyógyászaton vagyok egyelőre, nem a szülészetes, úgyhogy legalább az a része engem még nem visel meg egyelőre. De biztos megbolondulok, ha nekem is annyit bent kell majd lennem, mint neked. Mondjuk mást úgysem tudunk csak tűrni sajnos...
 


@timcsimimcsi:
Oh, istenem. Szegénykém. Kitartást. Nemsokára a kezdeben tarthatod...

Ma volt kint a védőnő, de tegnap mentünk be a kórházba az injekcióimért ( vérhigitò ) adtak szülés után is.. tegnap nem mertem szúrni, mert zuhanyzás után a szülés közben kapott injekciók elkezdtek vérezni. A combom úgy néz ki mint akit össze rugdostak. Hatalmas véraláfutások... Az anyatej helyett tegnap vért fejtem... Na frászt is kaptam. Nem mertem rá tenni... még a végén vmi baja lesz. De a védőnő azt mondta h semmi baj. Lehet. Ma az egyik cicimbe lett tej. Reggelre. És estére a másik is elkezdte össze szedni magát. Szoptatas után lefejtem 25- és 5 ml tejet. Kemény 30 ml volt benne szép narancssárga. :-) úgy örültem neki. Kanállal megetettem.
Én: alig verzek, hiába a vérhigitò. A hasam nagyon fáj. A derekam is, mint terhesen. Alig tudok mozogni.
A kistücsök jól alszik éjjel... 1*2* kel fel csak. Napközben viszont le se lehet rakni...mindenért pityereg. :-)
 


Holnap elvileg jön a védőnő megint. Meg az Annához jön egy másik féle védőnő... Health Visitornak ( egészség látogató ) hívják. Előre félek tőle... Nem szeretem ezeket, mert basztatjak az embert ha kell ha nem...
 


Sziasztok!
Jelentkezem már :-)
Bálint jól van, oxigén már nem kell neki, de az antibiot még kapja.
Sikerül fejni a mellem, bizakodom hogy az anyatejet nem büfizi vissza és sokat segít az állapotán ha adják neki.

Én elvagyok napközben...
Kismama részlegen vagyok, egy emelettel feljebb ahol a kisfiam van.
Még inkubátorban van, így egyenlőre megsimogathatom és beszélhetek hozzá.

Annácska utólag is gratulálok, nem emlékszem hogy írtam e...

Timcsi, Cherrybomb.?

Köszönöm a gratulációt és a biztatást!
 
 


A szülésről

Vasárnap délelőtt kontroll.
Drbácsi szerint nem szülünk, megvizsgált, mehetünk haza.
Vizsgálat után mivel jó erősen nézte a méhszájat, mondta h lehetnek fájások meg vérzés.
Ok.
Hazamentünk, délután kettő órától jöttek a fájások. De én úgy voltam vele h mondta a doki h a vizsgálat után lesznek, semmi komoly.
Fájogattam, öt óra felé már tágulási vérzés is volt.
Szóltam a dokinak h mi a helyzet, mondta ha nem változik a dolog két három óra múlva menjünk be.
 
 


Folyt.
Igen ám de csak sűrűsödtek a fájások, így fél hét felé hívtunk mentőt.
Már a kocsiban kiderült hogy két három perces fájásaim vannak.
Úgyh beértünk, mentem is a szülőszobára.
Persze a nagy izgalomban a szülésznönek elfelejtettünk telefonálni, úgy szóltak neki.
Jött az orvos is, két három ujjnyira is nyitva voltam.
Mondta h itt nemsoká szülünk.
Hogy a férjemnek mikor szóltak nem tudom de egyszer csak ott volt beöltözve mellettem... :-D
Burkot repesztettek, jöttek a tolófájások,(az kegyetlen volt) felgyorsultak az események, nyomhattam és 20:41kor ki is bújt a drágám.
Szóval egy délután gyorsan lezajlott hál istennek minden, amin én is meg voltam lepődve!
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: