Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Remélem mindenki jól van!?

Mi ma voltunk vizsgálaton, méhszáj 1110, nst rendben volt. Jóslókat nem érzek, szokásos szúrások csupán, de ezekszerint érnek valamit mert legutóbb 1000-es volt még csak. A doki azt mondta, hogy szerinte ebből legkésőbb 1 hét múlva baba. Hát remélem így lesz
 
 


Kedves Kismamák! Bár tudom, hogy nem rendelkeztek fölös idővel, mivel számtalan dolgotok van, mégis szeretnélek megkérni titeket, ha van szabad 2 percetek akkor segítsétek a kutatásomat az alábbi kérdőív kitöltésével, amelyben a népességpolitika és a demográfiai növekedés kapcsolatát vizsgálom.


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... rm?c=0&w=1


A szakdolgozatomhoz használnám fel és nagyon fontos számomra olyan emberek véleménye, akik nem rég szültek, vagy pedig a közeljövőben fognak. Válaszotokat előre is köszönöm.


Üdvözlettel: Tóth Norbert



Knegm!
Szorítok! :-)
 
 

 
 

Köszönöm!
Hogy vagytok?
 
 


@knegm:
Jól vagyunk, köszönöm :-D
Alszik és eszik Bálint baba, néha szokott fájni a pocak.
Sajnos nem fogadja el a cicit, próbálom szoptatni,de ennyit jelentett a kilenc kórházi nap mikor nem volt velem és cumisüvegből etették.
 
 


Sajnálom, egyik ismerősöm is hasonlóan járt és már nem fogadta el a cicit. Tejcsid van elég? Akkor gondolom megy a fejés ezerrel. Nagyon örülök, higy rendben vagytok!
 
 


Sziasztok!
Mi még mindig egyben. A szívhangja továbbra is kicsit beszűkűlt, de nem kórosan, egyelőre azt mondják ez csak azt jelenti, hogy elindult a folyamat. Érik el a méhlepény, a hormonok átborulnak és a szervezet már nem azon van, hogy fenntartsa a terhességet, hanem azon hogy "megszabaduljon" tőle. Úgyhogy remélem mostmár tényleg csak pár nap. Most járunk 40+2-nél, itt 41 hét környékén indítanak. Tegnap 1 ujjnyira voltam nyitva, holnap kiderül nyílt-e tovább.
 


Knegm!
Igen fejek, csak még nincs annyi tejem amennyi tápszert eszik.
A mellszívót nem nagyon bírja a mellém, kézzel meg lassan haladok.
A szülésznő mondta hogy próbáljam bimbóvédővel az jobban hasonlít a cumihoz.

Cherrybomb!
Hátha eljön tényleg nemsokára az idő, és a karjaidban tarthatod a picurkádat!
 
 


Jav.
A szoptatáshoz a mellbimbóvédőt.
Itt van anyósom, sokat segít, iszom a gyógyteát a sok vizet, levest...
Remélem beindul jobban a tejem...
 
 


Jav.
A szoptatáshoz a mellbimbóvédőt.
Itt van anyósom, sokat segít, iszom a gyógyteát a sok vizet, levest...
Remélem beindul jobban a tejem...
 
 


Tapasztalatlan vagyok de kell idő mire beáll, és ugye ez a távollét sem segített nektek ezugyben. Ma már nem olyan tápszerek vannak, mint régen, én kicsit sem vagyok ellene egyébként :-) nagynéném mind2 babája csak bimbovidovel tudott szoptatni :-)
 
 


Cherrybomb, neked továbbra is kitartást! Ki is egyben, mi 39+1 naposak vagyunk ma. 1110es méhszájjal, azaz még zárt vagyok. Nagyon sok ismerősömnek hasonló lefolyású volt, mint neked, és nekik is azt mondták, amit te leírtál. :-) szurkolok, hogy induljon a kicsike!
 
 


Knegm!
Köszönöm, kitartás neked is!
Ma megint volt amnioszkópia, a szűk egy ujjnyiból lett egy ujjnyi, felpuhult méhszáj, tiszta magzatvíz, doki szerint haladnak a dolgok. Ma is próbáltak tágítani kézzel, utána elment a nyákdugó, azóta folyamatosan keményedek. Remélem már mindjárt itt van a nagy pillanat. :)
 


Juj Cherrybomb drukkolok nagyon! :-D
 
 


Sziasztok!
Hajrá cherrybomb :-) már indul az :-)

Nálunk a helyzet kezd kicsit kiboritò lenni. Nappal alszik... éjjel meg fent van... Nappal a nagylány van fent.
Egész jól vagyok, de nem birom a sétát. A derekam ugyanúgy fáj mint terhesen. És ami azt illeti jó sok háj maradt rajtam...de csak 49 kiló vagyok, de úgy érzem magam mint egy kötözött sonka xD
Szoptatás megy, tej beindult rendesen. 150 ml tuti van. Szoptatás után marad kb 90-100 ml.
A Milike jól hízik... 5 nap alatt születése után 10g hízott...arra rá 5 nappal 220g-ot
Holnap délben megyünk az anyakönyvvezetőhöz. Nevet adni a Milinek.
Remélem mindenki jól van :-) Puszika :-)
 


Nyuszmusz, Annacska!
Köszönöm csajok!!! Egyelőre semmi, várom a csodát. Folyamatosan azzal bíztatom magam, hogy innen már ketten megyünk haza. :)
Örülök neki, hogy ti és a babucik jól vagytok!
 


Hát nálam bimbóvédővel tudna szopizni de egyre kevesebb a tejem :-(
 
 


Sziasztok! Tegnap reggel megszületett a drága kislányunk 4100 grammal, 55 centivel természetes úton
 
 


Gratulálok! Mindenkinek jó egészséget és sok tejet kívánok :-)
 


Knegm!!!
Szívből gratulálok a nagylányhoz!! :)

Én ma járok 40+5-nél, nagyon keményedek, fáj a derekam, és rettenetesen nyomja magát lefelé a baba, 2 ujjnyi a méhszájam. Ha ma nem indul meg akkor reggel 6-kor burokrepesztéssel indítanak. Holnap végre én is a kezemben tarthatom!! :) :) :) <3
 


Knegm!
Gratulálok! :-D
Ügyes voltál!

Cherrybomb!
Már tényleg nincs sok hátra :-D
 
 


Sziasztok!

Knegm, szívből gratulálok! Isten hozott nagylány! Gratulálok, jó egészséget kívánok és sok tejcsit.

Cherrybomb, kitartást! Holnap már tényleg a karodban tarthatod a babádat!

Annácska, sikerült elintéznetek a dolgokat? Hogy vagytok?

Nyuszmusz, mi újság? Hogy vagytok? Ne ostorozd magad a tejcsi miatt, érthető, hogy alig van. Fontos az anyatej nem állítom, de a legfontosabb, hogy minden rendben Bálint babával!

Mi jól vagyunk, eszünk, növekszünk.
 


Szia Napsugár!
Jól vagyunk mi is, kisfiam eszik alszik (ha nem fájdogál a pocija).
Apukája is egyre bátrabban fogja már meg :-)
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a kedves szavakat és a gratulációt! Óriási boldogság!!!!

Volt egy kis aggodalom mert 40 dekát fogyott, és csak elotejem volt még, de este ez változott, belovellt a tejcsi és minden rendben van. Nagyon fájnak a bimbóim is sajnos, kenegetem, remélem rosszabb nem lesz. Erre valami bevált dolog csajok?

Ha minden igaz ma megyünk haza
Nyuszmusz, nagyon örülök hogy Bálint ilyen jó baba, Adél is szokja az életet

Ki hogy van?
 
 


Sziasztok!
Az indítás előtti napon, szeptember 25.-én este 23 óra 46 perckor megszületett a kisfiam 4010 grammal ès 55 centiméterrel természetes úton.

Aznap körülbelül 11 körül elkezdett fájni a derekam, aztán elkezdtem kemènyedni is 3 percenként, ezzel elvoltam kb délután kettőig, NST, megvizsgáltak, de reggelhez képest nem tágultam semmit úgyhogy visszaküldtek hogy várjuk meg amíg elfolyik a magzatvíz. Később még erősebbek lettek, már a folyosón sétálgattam órák hosszat, 21 órakkor szóltam, hogy már nem bírom tovább, hálistennek akkor már tágultam 3 ujjnyit. Negyed tízkor mentem be a szülőszobára, burokrepesztès, oxitocin, és 23:46-ra már megvolt a babám. Fájdalomcsillapításra lehetősèg nem volt, de idő sem lett volna, mert körülbelül fél 11kor repesztettek burkot és onnanstól kezdve nagyon gyorsan lezajlott az egész. Gyors volt és könnyű, nagyon szép emlék marad. :)
A nagyfiú jól van, ma már tudott szopizni is. Szombaton megyünk is haza.

Puszi mindenkinek! Remèlem ti is és a babócák is jól vagytok! :*
 


Gratulálok a babákhoz csajok! Akkor mindenkinek meg van a baba???

Akik szoptatnak: nekem reggelre elfogy a tej mindkét ciciből vagy ha napközben szoptatok többet estére nincs tej... Olyan lassan telik vissza... Nektek nincs ilyen gond? Ha megtelik a cicim kb 3 dl van a kettőbe. Este tápszert kell adni... Mert különben "hiszti" van...
 


Ja, igen, nekem is fáj a bimbó, kb 1 hete olyan sebes volt, h azt hittem bepisilek úgy fájt szoptatni. Meg olyan mafla hogy tépi nyuzza a cicit... Reggelre olyan érzés mintha parazsat raknának rá...
Amúgy viszonylag nyugodt... ellentétben a nővére olyan izgága, be se áll a szája...sikongat, direkt felkelti a Milikét... már hülyét kapok tőle!!!
 


@annacska15:
a szoptatáshoz nem tudok hozzászólni sajnos...
Vmi tejtermelő tea esetleg amit innál?
 
 


@nyuszmusz82:
Olyat iszok. Azzal nincs baj. Csak lassan termelődik a tej... Nem tudom siettetni.
 


Sziasztok!
Nekem eddig teje van hála az égnek és nem is kevés, igyekszem ügyes lenni és vigyázni erre az állapotra. Nagyon szépen alszik este a baba, fel szokott kelni 4-5x de a pelusozás vagy szopi után azonnal gyönyörűen alszik tovább általában 7-8-ig. A bimbóm kezd helyre jönni, kenegetem. A gátam néha még tud kellemetlen lenni, változó. Van hogy jobb van higy kicsit rosszabb. Ti hogy vagytok?
 
 


Sziasztok!
Nálunk is jó a helyzet, kezd már napirend is kialakulni.
Általában háromóránként eszik Bálint.
A tápszer után szoktam adni neki babateát, azt is szépen issza.
Ha valakinek hasfájós a picurja, nekünk bevált az Espumisan csepp.
Négy cseppet javasolt a gyermekorvosunk egy adaghoz.
 
 


@nyuszmusz82:
Itt mellkason szúrnak egy karoval ha megtudják h teát adok neki. :D
Nem hasfájos hal istennek... viszont mindig éhes... Mert lusta szopni... Mindig leissza a híg tejet... A sűrű meg ott marad.
 


Hát igen meg kell dolgozni a tejcsiért rendesen a picúroknak :-D
 
 


Ki hogy van?
Mi jól vagyunk, kis éhesem mindig enne... Tegnap egy egy nagy csomó lett a cicimben... Még nem múlt el teljesen, de oszlodik. Egész éjjel fent voltam... Maceraltam a gyereket h szopizzon... De elég lusta éjjel... :-) csak sokat "beszél"
 


Sziasztok!
Knegm, Cherrybomb! Szívből gratulálok nektek! Mostmár mindenki túl van rajta és végre megnyugodhatunk, hogy túl vagyunk azon a hosszú 9 hónapon!

Én már nagyon utáltam a pocakot. Olyan jó hogy megszabadultam tőle

Rég nem jártam itt, de annyira lefoglal a család, hogy hihetetlen. Nehéz ennyi fiúval.
Ígértem hogy leírom a szülésélményemet is, most pótolom.
Ugye én másfél hetet bent sorvadtam a kórházban, a dokik azt mondták 40+5 hetesen adnak méhszájérlelő tablettát. Előtte este semmit nem aludtam mert egy pocakos kolléganőt vártuk szintén pocakos szobatársamnal, hogy megszüljön. Ő is ezt a tablettát kapta, de a vége császár lett, mint sokaknak előtte. Ez engem annyira felkavart, hogy azon gondolkoztam megszököm a kórházból. Féltem hogy én is így végzem. Rengeteg császáros szülés volt a kórházban. Ijesztő... Reggel kisviziten a dokinő rögtön küldött a szülőszobára, hogy megkapjam a tablettát. Előtte nst, ott már mutatta a gép a fájásokat, nem számít tablettát neki.. reggel 7.55-kor kaptam meg, fél 11-re kellett visszamennem nst-re. Ezalatt az idő alatt átkerültem egy morcos szülésznőhöz, aki rosszul rakta rám a tappancsokat és nem mutatott fájást a gép, pedig akkor már fájt. Visszaküldött 5 perc után a szobámba, el is indultam, de jött egy fájás és egy másik szülésznő azt mondta, hogy ő látja hogy ez már az. A táskámért engedett el, közben szóltam az uracskámnak hogy jöhet. A morcos szülésznő le is baszott, hogy még várhattam volna, mert ez semmi. Akkor már 4 percesek voltak. 12-re odaért párom és fél 1-kor már burkot is repesztettek. Szülésznő szólt hogy ha jönnek a tolófájások szóljak. Bejött egy tanulódoki aki kérdezte h minden ok? Mondtam nem mert nyomnom kell. Erre elmagyarázta hogy ez mitől van. Szó szerint felmondta a tankönyvet és kiment. Istvánt kértem hogy szóljon a szülésznőnek aki jött és megvizsgált 8 centi volt a méhszáj és felállítottak 3 fájás erejéig. Mikor lefeküdtem már jöhetett is a pindúrkám. Gátvédelemmel szültem, de kicsit kellett varrni ami azért volt sok idő, mert rajtam tanult a tanulódoki.. 14 óra 23 perckor született meg a kisfiam, gyors szülés volt, de nehéz.
Holnap lesz két hetes, eszik alszik, nem sír, nagyon nyugodt baba. Mindent el tudok végezni mellette. Szerelembe estem megint.

Bocsi kicsit hosszú lett, de muszáj volt kiírni magamból.


Sziasztok!
Én is jelentkezem.
Szombaton jöttünk haza a kórházból. Elég nehéz nap lett belőle, mert addigra nagyon tejem sem volt éa hiába etettem akàr félóránként, nem tudott jóllakni vele és elaludni, úgyhogy mi pótoltunk tápszerrel. Azóta már alakul a tejcsi, most körülbelül fele-fele arányban kap anyatejet és tápszert. Egyébként nagyon nyugodt kisbaba, éjszaka háromszor kel, evés, peluscsere után már alszik is. Apuka nagyon nagy segítség. Nekem volt gátmetszésem és rengeteg helyen repedtem, úgyhogy sajnos nagyon sok varratom van, amik felszívódóak, úgyhogy elég nehezen tudok mozogni, ülni pedig szinte egyáltalán nem. Na ez így elég rossz helyzet, sajnos a páromra marad a java, de próbálom magam összeszedni.
Ha valakinek van valami jó tanácsa a szoptatással kapcsolatban, azt szívesen fogadom.
Remélem ti is és a babák is jól vagytok!
 


Sziasztok!
Nekem nagyon kevés tejem van, de még fejem, hátha sikerül gyarapodnia.
Próbáltam szoptatni de csak felzaklattam vele a babámat,teljesen felborult az evés alvás.
Így marad a tápszer.
Bálint is szépen növöget, tegnap volt három hetes.
Férjem itthon van a héten apasági szabin.
 
 


Sziasztok!

Cherrybomb, szívből gratulálok a Babához! Jó egészséget kívánok nektek. Nagyon ügyesek voltatok és micsoda méretek. Kitartást, remélem hamarosan enyhül a fájdalom.

Mi jól vagyunk, Hunor is kap tápszert, mert nem elég neki a tejcsi. Közben a mellemet szépen elintézte a mellszívó, így örültem ha helyrejön. Lansinoh krémmel kentem, az használt. A napi rutinunk jól kialakult, de lényegesen nehezebb 2 gyerekkel. A legjobb mikor mindkettőnek egyszerre van szüksége rád. A nagylány szereti nálunk is "felpiszkálni" a kicsit, főleg alvás közben vagy mikor már letenném, hogy pihenjen.
 


Cherrybomb, gátmetszésre az Aloe First sprayt próbáld, nagyon hamar helyrehozza.
 


Napsugar!
Köszönöm szépen a tanácsot, már többen is javasolták, úgyhogy be is szereztem!
 


Sziasztok.
Talán még nem is írtam, hogy szept. 12-én 10:28 perckor megszületett pici fiúnk, 3300 grammal és 51 cm-el.
Sajna a szülőcsatornában benyelte a szteptococus B bacit így 1 naposan a gyermekosztályra került. Mindenféle vizsgálatokon esett át, 14 napos antibiotikumot kapott.
Uh.mi még csak egy hete vagyunk itthon, de minden rendben, szerencsére a kórházban is általános állapota rendben volt.
Sajnos tápszerezték, de igyekeztem fejni a tejet, úgy tűnik volt is elég, de már esténként kell pótolni tápszerrel. Reméljük behozzuk és marad csak a tejcsi. Bár a tápszertől sem dől össze a világ, csak a cici mindig kéznél van ugye.
Amúgy jó baba, és kis gyönyörűség. Kicsit nyűgöske és nagyon nagy hangja van, na meg imád kézben lenni. Holnap lesz 3 hetes.


@annacska15:
Most nálam is ez van. Legalább is tegnap este tápot kellett adni, mert kiürült a cici. De hajnalba, reggelre lett/van.
Rem.marad is és később este is lesz.
Neked is ezt kívánom.


@mutymurutty:
Örülök h jól vagytok!
Mi is ilyen cipőben vagyunk a cici/tápszer ügyben.
Remélem nekem is gyarapodik annyit a tejem h tudok idővel szoptatni.
Bnőm javasolt egy kapszulát neki nagyon bevált.
Én azt szedem meg iszom a szopis teát is.
A kapszula neve Motherlove more milk plus, a dmben lehet kapni.
A tea amit iszok a Naturland tejtermelő tea.
 
 


@nyuszmusz82:
Köszi a kapszula tippet.


Lányok! Vannak fejlődési ugrások, amikor a babó egyfolytában éhes és akár óránként is képes cicin lógni. Ilyenkor tényleg megijed sok anyuka, hogy nincs teje elég. Ha ilyet tapasztalatok ne nyúljatok tápszerhez, hanem kapjon cicit amikor kéri. Ez egy pár napos időszak és ilyenkor a szervezet reagál és több tej választódik ki.


@timcsimimcsi:
Köszi a tanácsot
:-)
 
 


Sziasztok!
Nem tudom kinek vannak még székelési nehézségei rajtam kívűl, de ha esetleg valaki tudna bármiféle tanácsot adni, amivel megkönnyíthetem a dolgomat, azt nagyon megköszönném. Paraffin-olajat, glicerines kúpot használom, de még így is azt érzem, hogy soha nem jön ki minden aminek ki kellene, ès állandóan nyom, de sokszor úgy, hogy menni sem tudok... Kètsègbe vagyok esve. :(
 


Sziasztok!

Cherrybomb, ezt is megpróbálhatod. https://www.pharmaplaza.hu/tamarinlax-h ... ekvar-150g

Családban alkalmazzák nagyobb gyerkőcnél, nekik használ.

Vagy még ezt:

https://benu.hu/shop/laevolac-laktuloz- ... irup-500ml


Remélem segít valamelyik.
 


Cherrybomb!
A gátsebed nem akadályoz nem fáj?
Nekem a szülésznő mondta h wcpapírt fogj és tartsd a kezeddel a gátat és úgy próbálj nyomni.
Meg igyál sok folyadékot.
 
 


Nekem székrekedésre bevállt a valamilyen tejtermék fogyasztása után kozvetlen egy kis cocacola ivása.

Nálatok a szobában hány fok van? Mi lenne az ideális?
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: