Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Lili!
Az első terhességem alatt és után 97 kg-os lettem.Ettől a kislányom 2 éves korában kezdtem megszabadulni,fogytam 40 kg-ot.A kisfiamnál már "csak"
18 kg-ot híztam,Zsófinál eddig 4 kg-ot,de mivel még szoptattam és nem fogyóztam ez sem kevés.Majd ha már Zsófi sem szopizik,mindent beleadok.sajna nálam nem működött a szoptatás alatti fogyás,pedig nem eszem cukros,zsíros dolgokat.
Sziasztok

Aranka
 
 


Szia!

Azon gondolkodtam, hogy mennyire megviselheti a nő szervezetét ez a hírtelen testsúlynövekedés és csökkenés. Bár a hormonok is megkergülnek. Rettentő sok a 40kiló amit leadtál. Tudom, a babával sok fel tud jönni. Majd lemegy.:-)))

Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Sziasztok!

Lili!Az az igazság,hogy nem is nagyon figyeltem és sokat és mindent ettem.Na ezt nem szabad.Mert most is megeszem az édességet is,de csak kicsit és ritkán.Vagy sütök valamilyen édesítős sütit és máris kikerűltem a cukrot.Igen nagyon sok a 40 kg fogyás,de teljesen megváltozott az életem tőle.Most az induló súlyomnál 5 kg-al vagyok több így a 32.héten.Ez jó a baba is szépen fejlődik.

Sziasztok

Aranka
 
 

 
 

Anikó! Egyetértek Lilivel, szerintem is mindenkinek megvan a saját hízási üteme. A "Nagykönyv" szerint az első trimeszterben max. 3 kilót kéne hízni (eszerint nem rossz a Te 4 kilód), de az sem baj, ha semmi sem megy fel. Én az első trimeszterben híztam 5 kilót, azóta meg 2-őt, és ezt az állapotot 3 hete tartom. A poén az, hogy mindvégig sportoltam, de semmit nem számított, ugyanúgy másztak fel rám a kilók.
Jó az ötleted a napi menüvel Kép Le is írom, mit eszem egy nap (mondjuk a pénteket, de nagyjából hasonló szokott lenni):

reggel ébredés után 1 szem keksz (hogy ne éhgyomorra igyam a kávét), 1 kávé 2 szem cukorral tejjel (különben padlón van a vérnyomásom)

beérés után reggeli a munkahelyen: két szem rozsos kétszersült sajttal, paprikával

délelőtt: egy alma, és 2 dl gyümölcsjoghurt

ebéd: póráhagymás-sajtos rakott krumpli, amit otthonról hoztam (nem mindig sikerül otthonról főtt kaját hozni, olyankor kétszersültet eszem gépsonkával, paprikával vagy ubival)

délután: 1 banán (ha ebédre keveset tudtam csak enni), 1 narancs

este 6 óra körül: fokhagymásan sült csirkemáj rengeteg mini savanyított kukoricával (mit tegyek, nagyon megkívántam Kép))) és 5 szem sültkrumplival, amit a párom vacsijából csentem el Kép)
- normálisan este már nem kívánok semmit, rámtör a kajaundor és csak valami salátafélét vagy gyümölcsöt tudok enni, de ez változó

1 fél Bounty szelet fele desszertként (hálisten, sosem voltam az az édesszájú)

Ari, gratulálok a 40 kiló fogyáshoz! Én 3 éve 36 kilót fogytam, remélem, most, a baba után nem kell majd annyit... Neked hogyan sikerült?
 
 


Ari,
Hat en is csak gratulalhatok a 40 kilo leadasahoz. Biztosan sok kitartas kellett hozza.

Jelentem a hetvegen felszedtem +1 kilot. Koszonheto szerintem a szombati rantott husinak, es a fanknak vasarnap.Kép
Nem erdekel, rahagyom, hogy ilyen a formam es kesz.
En is ideirom a vasrnapi menut.
Kosutoztunk, vagyis vekonyra vagott husiszeleteket sutottunk kulon-kulon forro kovon. Zoldsegpure es rengeleg salata volt melle.
Sajnos utana ettem ket szelet camamber sajtot es vagy 6 db rozsafankotKép
Delutan: 2 alma
Este: 1 tanyer husleves

Udv
Aniko

KépKép
KépKép
 
 


Húú, Anikó ez a kövönsütés szuperül hangzik! Tisztára éhes lettem tőle Kép) a fánk nem éppen fogyós kaja, de be kell vallanom tegnap én is bűnöztem: a Nagymamám olyan fini ebédet készített, hogy csak na! jól akarta lakatni a dédunokáját Kép de ma gyümölcs és salátanapot tartunk ám (ha kibírom)
 
 


Sziasztok!

Készítettem a lányom kedvéért egy finom szénhidrátmentes vacsorát.Mindenkinek nagyon ízlett.
A tojásokat megfőzöm a füstlit felkarikázom,a sajtot lereszelem.Egy tűzálló tál alját picit kiolajozom egy sor tojáskarika egy sor virslikarika,rá reszelt sajt.Megint tojás,virsli,sajt,majd a maradék sajtot tejföllel összekeverem és a tetejére simítom.Ropogósra sütöm.Isteni.Mostanában kezdődik,hogy állandóan éhes vagyok.Ezt úgy szoktam kompenzálni,hogy puffasztott rizst eszegetek,így ettem is meg nem is.Ja és jó jeges narancslé,az is tömít.

Sziasztok

Aranka
 
 


Ez nagyon jól hangzik. :-))))))) Most akarok ilyet enni! De nincs itthon virsli és sajt. :-(((

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Sziasztok Lányok!
Van közöttetek olyan, aki ikreket vár? Az én két babámmal a 17. hétben járunk és már 6-8 kilót híztam (érdekes, egyik nap ennyi, a másikon annyi). Amúgy is hízékony vagyok, de kezdek félni, nem annyira a leadástól mint a túl sok kg-al járó nyavalyáktól. Sok vizet iszok, mint mindig, de azt hallom ez ilyenkor nem jó. Igaz ez? Sehol nem találok ikerterhességre vonatkozó táblázatot.
Sziasztok
Laura
 
 


Piskota,

Gyere at a nyari babasokhoz, itt van egy lany, aki ikreket var, talan o tobbet tud neked segiteni. Nem sok tanaccsal szolgalhatok, en mar majd ennyit szedtem fel egy simpla terhesseggel.
Inni kell, legalabb 1.5 litert naponta. ettol ne felj.
Egyebkent egyidos a terhessegunk, en ma vagyok a 17+1 naponKép
Gyere at a nyari babasokhoz, nagyon jo a csapat, biztosan segiteni fognak.

KépKép
KépKép
 
 


Ari,

Jol hangzik, de engem mar a levego is hizlal szerintem. Megemlitettem penteken a dokimnak, hogy mar 5 kilonal tartok, azota reggel meg +1 rajtam volt, de o nem latta ezt olyan nagy bajnak. Az altalanos orvosom meg majd leharapta a fejem. Ma egyebkent salatanapot tartottam, de eszmeletlen mennyire fel vagyok fujodva.
Megneztem a labam, naKép vizesedekKép

Megyek es kifundalom a vacsimat.

KépKép
KépKép
 
 


Akkor én most nagyon sokat felszedtem... Kép
Még csak a 11+4 -nél járunk, de már 3kiló plusszom biztosan van. Nagyon sok????? Mondjatok valami bíztatót! A baba nagyon jól érzi magát, mert sokat nőtt, de anya aggódik csak, hogy nehogy sok feljöjjön.. Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Birolili,

En mar tultettem magam ezen. Tudom, hogy sok fog ramjonni es azt is, hogy nem tudok mit tenni ellenne, hacsak azt nem, hogy nagyon egeszsegesen fogok taplalkozni. Igy talan van eselyem, hogy uolyan konnyen leadom majd a +kilokat, mint az elso terhessegemnel.
Ez egy alkati kerdes, valamint en 1.haromszor etkezem az ezelotti egy eves helyett, 2.lealltam a sporttal, 3.nem cigizem tobbet
Szerintem ez is sokat jelent.
Arra figyelj, hogy egeszsegesen egyel, szerintem akkor nem lehet nagy baj.

Latod, adom itt a tanacsokat, pedig tegnap bunbe estem, a salatam utan bevagtam egy nagy adag sultkrumplitKép

Na megyek dolgozni, hetvegen meg szekelykaposztat fogok fozni. Adok az egeszseges evesnek, de a ferjem mar honapok ota sompolyog korulottem erte, imadja a magyaros kajakat.

Udv
Aniko
17+2

KépKép
KépKép
 
 


Birolili, nekem ais hamar felkúszott plusz 3 kiló. aztán karácsonykor (12. hét környéke) felment még kettő (akkoriban múlt el a kajaundorom), azóta meg csak szép lassan. most számolgattam, hogy ha a nagykönyv szerint történik minden, akkor 12-13 plusz kilóm lesz a végére, az meg teljesen normális, pedig az elején attól féltem, hogy ha így folytatom akkora leszek, mint egy ház Kép

én azt tapasztaltam, hogy a 2. harmadtól sokkal kiegyensúlyozottabban sikerült/sikerül enni, így nagyjából ott tartok most, mint azok, akik az első harmadban szinte nem is híztak a sok hányástól, viszont a másodikban meg folyton éhesek.
 
 


Sziasztok!

A 34.héten a kezdő súlyomhoz képest 6 kg-al vagyok nehezebb.Igaz mint már írtam,fogytam az elején ehhez képest 11 kg plusz van rajtam.De a védőnő is azt mondta ez normális.Úgyhogy fel a fejjel.Sziasztok

Aranka
 
 


Sziasztok!

de jó, hogy bíztattok. Kép Remélem igazad lesz

Mirminc! Bár így lenne... Igaz, most tényleg azért is jöhetett fel, mert nem tornázhatok és ha nincs tele a gyomrom, akkor őnagysága hisztit rendez belülről, hogy éhes. Nagyon zabagép lett. Kép Mikorra várod a bébit?

Anikó, én is imádtam a magyaros kajákat, de mióta itt van a pocakomban a pici, azóta a szagától is rosszul vagyok. De egyik nap a héten annyira megkívántam egy jó magyaros levest... Megfőztem, megettem, mit megettem? Bedobáltam annyira jólesett és utána majdnem kijött minden. Le kellett feküdnöm, hogy ne rázódjon a pocakomban össze. Kép

Nektek milyen volt az első harmad kaja szempontjából? Hányósok voltatok? Tudtatok normálisan enni?

Jó kajás hétvégét mindenkinek! Írjatok, ha lesz valami újdonság veletek. De ne csak újdonság alkalmából. Kép
Szép vasárnapot Nektek!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Sziasztok,

Birolili,
Te hanyadik heten jarsz?
En nem tudtam enni a hetvegen. Allandoan faj a hasam. Ma azon gondolkodtam mar, hogy valami nincs rendben es hivtam volna a dokim, amikor megereztem, hogy rugdos. Mintha csak biztositott volna, ne aggodj anya, jol vagyok.

En nagyon rosszul voltam az elejen. Hanyni nem soksor hanytam, de allando hanyingerem volt. Most mar sokkal jobb. Azt szeretem viszont ennel a terhessegnel, hogy valoban olyan kis terhes hasam van. Pillanatnyilag minden a hasamra jon.
Pentekhez kepest fogytam 1.5 kilot.?
Szerintetek ez normalis?

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
 
 


Szia!
Mi most a 12+1-nél járunk. A kritikus időszakon túlestünk.
Te hanyadik hétnél jársz?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia!
Mi most a 12+1-nél járunk. A kritikus időszakon túlestünk.
Te hanyadik hétnél jársz?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Hello.Én most talátam rá a topikra ugyhogy újnak számítok.Elolvasgattam amit írtatok és gratula Arankának 6-kiló plusszhoz 34-hetesen.Én szerdán töltöm be a 28-hetet és 9-kilónál tartok.Ami valahol nam baj,mert így legalább most van fenekem meg cicim.Az elején én is nagyon rosszul viseltem majdnam 4-hónapig 24-órás hányingerem volt ami miatt fogytam is 3-4 kilót.A hasam is borzasztóan fájt minden nap attól rettegtem,hogy nehogy elmenjen a baba.Bár a dokim mindíg nyugtatott,hogy ez nem baj.Bár nyugtass egy olyan kismamát akinek majdnem 1-évbe telt mire végre összejött a picur.
Vendég
 


Szia!
Gratulálok babához! Elhiszem, hogy ideges voltál a baba miatt. Én is az lettem volna. Nagyon jó, ideális az a 9 kiló amit felszedtél a 28.hétig. Én hányadiknál fogpok akkor tartani? Remélem a gyümik visszfogják fogni a gyarapodásomat. Milyen érzéseid vannak a terhességeddel kapcsolatban?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Sziasztok,

Gabocacica,
Udv kozottunk. Remelem hamarosan fellendul ez a topik, mert en jonak talalom. Peldaul segithetnel nekunk, hogyan erted el a csak 9 kilot.

Birolili,
Most vagyok a 17+5 hetnel. Ma bunoztem delben sultkrumplit ettem.Kép De olyan jol esettKép
Tegnap viszont delben rizssalatat ettem, valamint sult pontyot parolt zoldbabbal naturon.
Este pedig egy tanyer turmixolt zoldseglevest es egy joghurtot.

En mar alig varom,hogy jo ido legyen. Annyira szerettem volna setalni a hetvegen, de irto hideg volt. Talan a kilok is lasabban jonnenek, ha tobbet tudnank mozogni.

Aniko
17+5

KépKép
KépKép
 
 


Szia Aniko!
Akkor Neked már jól látszódik a pocakod. Kép Milyen érzés? Rugdos már a baba?
Én mostmár tudok úgy enni, ahogy a terhesség előtt. Nem kell, hogy folyamatosan tele legyen a gyomrom, mert már nem émelygek. Az esti késői vacsorákat is elhagytam. Jobb így. Reggel fittebbnek érzem magam. Máramennyire ez lehetséges nemmozgás alatt. Kép Én megyek csütörtökön és iratok kondi programot kimamáknak, nem bírom, hogy nem mozoghatok. Nagyon hiányzik!! Az orvosom nem tanácsolta, sőt... De nem bírom. Hiányzik. Csak nem lesz semmi bajom.

Én is szeretnék már végre jó időt. Kép Amikor süt a nap, mindig odatapadok az ablakhoz és úgy süttetem magam. Kép Olyan jó meleg.

Legyetek jók, vigyázzatok magatokra és a pocaklakótokra!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Szia Lili!

Én tegnap töltöttem be a 24. hetet. Június végére várom, hogy kibújjon Manóka Kép
A magyaros kaják szagát én sem bírom, csak a könnyű ételek esnek jól. Görögsaliből pl. akármennyit meg tudnék enni... meg lecsóból, töltött karalábéból, földieperből, őszibarackból... de ezeknek most éppen nincsen szezonja. Tudjátok mire kaptam rá nagyon? A nyers sárgarépára! Kifejezetten jólesik elrágcsálni - korábban szinte soha nem ettem.

Dejó, hogy már a 13. héten vagy! Augusztusra várod akkor? Mikor mész a 12. heti UH-ra?
 
 


Mirminc,

A lecso szerintem nem valami konnyu kajaKép
Egyebket nem en, hanem a ferjem van oda a magyaros kajakertKép
Milyen az a gorogsali?
Leirnad a receptjet?
En is leirom a rizssalit, ha gondoljatokKép

Birolili,
Mar latszik, ketszer akkora, mint az elso terhessegemkor ebben a stadiumban. Tobben meg is kerdezik, amikor azt mondom, hogy csak 17+..., nem varok-e ikreket?
Szerintem menj setalni, ha van idod, probalj meg uszni.
Miert nem probalsz meg egy terheskazettat?

Eppen bunozok, aszalt szilvat eszek. Ugy gondoltam megeszek kettot, a dolgokKép, rendbetartasa miatt, de mar csak par szem a zacskoban. +1 kiloKép

Udv,
Aniko
17+6

KépKép
KépKép
 
 


Ja igen, rugdos mar vagy harom hete. Ez csodas valoban.

Aniko

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok.Először is boldog nőnapot mindenkinek.Ez a 9-kiló aminél most tartok talán genetika.Az édesanyám 3-gyerek után is úgy néz ki mint a piriszka.Talán tőle örököltem.A másik csak annyit eszek amennyit megkívánok.Én hülyeségnek tartom,hogy két ember helyett kell enni.Tegnap Voltam kismamaklubba és haláli jó volt,egy baromi jópofa doki tartotta.Csütörtökön megyek a 28-hetes ultrahangra.Alig várom már.Bár kicsit le vagyok lombozódva,mert az egyik ismerősömnek aki annyi idős mint én kétszer akkora hasa van mint nekem.Remélem rendesen fejlődik a babu. Hát jól jönne már a jóidő,mert én hegyen lakom és már tele a hócipőm a csúszós utakkal meg a domb mászásokkal amit egyre nehezebben bírok.Ja meg ez a sok ruha amit fel venni.Katasztrófa.
Vendég
 


Gabocacica,

Ne legyel elkenodve inkabb orulj neki. Nekem az elso terhessegemnel csak a hetedik honapban kezdett noni a pocim, most meg igy az otodikben mar akkora, mint egy nagyobb felfujt leggomb. Kb het honaposnak nezek ki.Toben is kerdeztek mar, hogy nem varok ikreket?Kép
Ez egyeni kerdes, az ultrahang szerint minden rendben nem?
Az en baratnom majus elejere van kiirva, de meg MINDIG NEM LATSZIK SEMMI RAJTA ES CSAK 3 KILOT SZEDETT FEL.
Na, csak ne ontson el a sarga irigyseg. En meg mar majdnem ugy nezek ki, mint aki 1 honap mulva szul es mar +6 kilom van. A 18. heten.

It ma nagyon szep napsuteses ido van, csak az a baj, hogy dolgoznom kell, pedig annyira szeretnek setalni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na lemegyek a nettrol, mert ma csak nyuglodom, valahogy ez nem az en napon.Kép

Udv,
Aniko
17+6

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Mirminc, már voltam 12hetes uh-n. Minden rendben van azt mondták. Nagy vizsgálaton voltam, mert a családban sajnos van egy kis probléma. a 12.hét előtt megakartam tudni, hogy a mi manónkkal minden renben van e. De nagyon úgy néz ki, hogy élvezi a benntlakást. Már 6cm-es. A noklapjas forumon a csajok azt irtak, hogy nem szabad satgarepat majszolni, meg meg egy csomó mindent, de nem érdekelnek, mert én is imádom a gyümiket. Kép Enni is fogok ha lesznek. Jó sokat. Aniko, Te mar 14hetes korodtól érzed a baba rúgását? Az nincs még korán?

Gabócacica, ne legyél lelombozódva attól, hogy a másik kismamának nagyobb a pocija, mint Neked. Lehet, hogy a Te kisbabád nagyobb, mint a tiéd. Nem mindenkinek nyúlik ki annyira a hasa. Kép ne aggódj emiatt szerintem. Biztosan jó lehet egy ilyen kismama klub. Miről beszélgettek?

Nemsokára itt a jóidő. Kép Kép Bízom benne.

Puszi Nektek, vigyázzatok magatokra és a pocakban lévő kisemberre.
Ti már tudjátok, hogy milyen nemű lesz a kisbabátok?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Köszi a bíztatásokat.Csütörtökön megyek vizsgálatra meg uh-ra remélem minden oké lessz.
Birolili.Nagyon jó a klubb,jó témákkal és bármikor hozzá lehet szólni.Tegnap a terhesség élettanával foglalkoztunk.De legközelebb szülésre felkészítő lessz utánna a TB-ről majd a Szülői felkészítő,Szoptatásra felkészítő,Csecsemőápolás bemutatása,Várandós anya táplálkozása,Filmvetítés a szülésről,szoptatásról,Gyermekjóléti szolgálatról majd a 10-alkalommal jön a főorvos.A mit én már lehet,hogy nem érek meg arra talán megszületik a poronty.Nekünk kis kukacosunk lessz amit a doki már a 15-héten meg tudott mondani úgyhogy apuka mégboldogabb.
Vendég
 


Sziasztok!

Hacsak nem drasztikus a hízás nem kell aggódnotok,hiszen ez függhet alkattól is.Az első babámnál nagyon nagyon sokat híztam,de ott sokat is ettem.A másodiknál 18 kg-ot híztam,pedig vigyáztam,mgis.Most a harmadikkal kb.6 kg-ot híztam és a 35.héten vagyok.Azért kb.,mert pl.ma is kevesebb voltam.Most már jó lenne ha nem menne lejjebb,de a babám jól van.
A lányom 14 éves és természetesen fogyózik.Ezt azért írom,mert ha délután nem eszik szénhidrátot az nagyon jó.így már fogyott 5 kg-ot.Ha fogyni nem is akarunk a várandósság alatt,de ez arra is jó,hogy ne hízzunk túl sokat.Ez szülés után fokozottabban igaz.
Na csak remélem érthetően írtam,mert kicsit fáradt vagyok.
Sziasztok

Aranka
 
 


Szerintem sem kell elkenődni annak aki sokat hízik.Ahogy Aranka mondja alaktól is függ.És ilyenkor nem szabad fogyózni,mert az a babának sem tesz jót meg a mamának sem.Az egyik koleganőm decemberbe szült.64-kilóval indult és 90-kilóval ment be.Igaz benne volt egy 4,5-kilós csajszi.De 2-hét mulva már csak 74-kiló volt.És szép lassan fogy vissza.De én szerintem ezt sem szabad túlzásba vinni,mert a szervezetnek az sem jó.Úgyhogy csak finoman.Meg azt olvastam,hogy a szoptatással is lehet fogyni mivel a baba elveszi a zsírt.
Vendég
 


Aranka,

Gratulalok a 3 gyerekhez. Van egy baratnom, akinek harom gyereke van, hat elismerem a szervezesehez, mivel raadasul meg dolgozik is. A gyerekek meg kicsik, 8-5-3 evesek.

A 15. hettol kezdtem erezni a babamozgast. Masodik babanal ez konnyebben megy mondjak is, hat nalam bejott.
Eloszor csak kis simogatasok, csiklandozasok, majd es most mar felreerthetetlen kis rugdalodzas. Tegnap egesz nap fent volt, allandoan ezt csinalta.

Aniko
18+0

KépKép
KépKép
 
 


Anikó, attól függ, ki hogy csinálja a lecsót Kép a párom pl. szalonnásan kolbászosan szereti, én meg paprika-paradicsom-hagyma margarinon párolva - így szeretem - ez azért annyira nem nehéz Kép

A görögsaliba én fejessalátát, lilahagymát, uborkát, paradicsomot, olykor paprikát, olajbogyót, fetasajtot, kevés olivaolajat, joghurtot és pici oreganot teszek, hagyom félórát állni letakarva - így lesz a legfinomabb.

a rízssali milyen?

az aszaltszilva állítólag nagyon jó székrekedés ellen Kép)
 
 


Lil, egyél csak nyugodtan gyümiket, nem tudom honnan szedték, hogy nem szabad enni, kifejezetten kötelező a kismamáknak!
Én a 15. héten éreztem először egy kis csiklandozást és onnantól rendszeresen kaparászott, aztán 1 hét múlva már rúgott is.
A 12. héten kisfiúnak látta a doki, azóta voltam 4D ultrahangon és ott is egyértelműen látszott, hogy kislegény van a pociban Kép

Ari, az esti szénhidrát evéssel tökéletesen egyetértek, ezt én is alkalmaztam és a párom is így szokta kordában tartani a kilóit (egyébként nagyétkű, de ha 106 kiló fölé hízik, előtör belőle a hiúság Kép)
 
 


Sziasztok!

holnap kiderül, hogy mennyit híztam az első harmadomban. Kép Megyek a védőnénihez. Kíváncsi leszek. Oda sem merek majd nézni. Én 3-4kilóra tippelek, de majd meglátjuk. Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Lili,

Mennyi az amennyi?

Tegnap esti nem szenhidratevesrol.
Fiamat vittem a gyerekdokihoz, kotelezo ellenorzes volt. Hazafele bedobbantunk a Mekibe, es degeszre hamburgereztem magam. OLYAN JOL ESETT!
Majd ma zoldsegelek!
Kedvet kaptam megcsinalni a gorog salit.
Meg is fogom!Kép

Rizssalata: fejes salata, fott rizs (hidegen), konzerves olajos tonhal, konzerv kukorica (szemes), paradicsom, olivabogyo, szeletelt fott tojas,bazsalikum, so, bors,
Ontet: olivaolaj,borecet vagy ha nincs, citrpm kicsavart le is megteszi

JO ETVAGYAT!

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
 
 


Jelentem, ma voltam mázsáláson, és megdícsértek, hogy nem híztam sokat... pedig én már bálnának érzem magam a plusz 8 kilómmal Kép de a nővérke szerint tök normális, főként, hogy jó lett a vércukrom, a vérnyomásom meg olyan alacsony volt, hogy elsőre nem tudta megmérni Kép

Anikó, jól hangzik ez a rízssali, ki is próbálom a hétvégén!
 
 


Én is ma voltam mázsáláson. Kép Bejött. Kép Pont 3kilót híztam, ha a rajtam lévő ruhát levesszük a súlyból. Ez még normális? Kicsit félek, hogy ez soknak mondható. Szerintetek? Bár én írtam, hogy azt kell enni, ami jól esik, de... Most olyan lelkiismeretfurdalásom van... Kép Pedig csak azt tettem, amit aszervezetem kért, mert ha nem ettem, akkor rosszul voltam. Ezért híztam. Na mindegy. Nem is beszélek róla többet, hiszen várandós anyuka vagyok. Kép

Olyan jó Neked Mirminc, hogy nem nagyon hízol. Mit csinálsz? Anikó, rólad ne is beszéljünk....

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
 


Sziasztok.én is voltam méreszkedni tegnap és 3,5-kilót híztam.Rá is kérdeztem a védőnőre,hogy jól hallottam-e.Most tartok 12,5-kilónál.Szerintem 18-alatt meg sem állok pedig még van hátra 2,5-hónapom.Na de mindegy ez van.Amit megkívánok azt megeszem.De hál isten csak előre hízok.A vérnyomásom nekem is magas volt amikor megmérte"140",de hál isten 2-perc múlva lement 125-re.Én azt mondom mendenki egye azt amit megkíván.Nem kell spórolni.
Vendég
 


Sziasztok,

Még új vagyok itt de nagyon tetszik aza a sok bátorítás amit egymásnak adtok. Én most a 19. héten vagyok és 4,5 kg amit híztam. Próbálok odafigyekni mit eszem, de semmi különös. Az első 3 hónapot végighánytam sajnos, de ennek ellenére nem fogytam egy grammot sem hanem szépen híztam 2 kg-ot, a doki szerint a hormontablettától amit az elején kaptam. Szerintetek a vitaminok befolyásolják az éhségérzetet, mert én az Elevit melett 3x2 Magnéziumot is szedek és állandóan éhes vagyok, vagy ez csak egyszerű babavárási állapot?

Memo
 
 


Szia Memo.Amit híztál az nem sok,de amit megkívánsz ed meg.Vagy amit a baba.Az éhségérzeted szerintem csak a babuvárás miatt van,mert én is az elevit mellett napi 3x2-magnéziumot szedek.Én szerintem ez nem befojásolja.Legalábbis nálam nem.Én pl.nem eszek sokat. Annyit amit a tehesség előtt.Én most töltöttem be a 28-hetet szerdán és látod már 12,5-kilónál tartok.De pánikra semmi ok.
Vendég
 


Szia Gabócacica,
Nagyon köszi a választ, hát akkor csak szimplán éhes vagyok. Igazából ha azt enném amit megkívánok és nem a rengeteg egészséges és a "fittek" szerint nem hízlaló dolgokat akkor szerintem már kétszer ennyi lenne rajta. Valószínüleg ilyen alkat vagyok, nagyon hízékony. A helyzet most csak annyival jobb, hogy 4 kg-mal kevesebről indultam most mint az előző babavárásnál. Nálam az igazi problém az, hogy este vagyok nagyon-nagyon éhes és ilyenkor persze többet is eszem a kelleténél. Erre van vami ötletetek?

Köszi memo
 
 


Szia Memo.Én is világ életemben az a fajta voltam és vagyok is,hogy egész nap szinte alig eszek valamit,de eljön az este és akkor falok.Most azért változtattam,de ugyanúgy este eszek a legtöbbet.De hál isten alkatilag édesanyámra ütöttem,mert az eddigi 12,5-kiló csak a pocimon a cicimen meg a fenekemen van rajt.Én azt mondom neked,hogy edd azt amit megkívánsz este is.De persze nem kell túlzásokba esni,mert az neked sem jó lefekvés előtt.

Ha érdekel van még egy topik a A terhesség örömei ott is vagyunk egy páran.Az is nagyon jó.
Vendég
 


Sziasztok!
Azt hiszem nem lesz gondom a túlzott hízással,mert megint alig tudok enni valamit.Már jó cukros őszilét iszom,hogy valami legyen bennem.Nem kívánok semmit,ha mégis eszem,az kikivánkozik.Most is puffasztott rizst rágcsálok,az úgy tünik jót tesz szegény gyomromnak.
És igen ha nem viszitek túlzásba akkor mindent lehet mértékkel.Én amíg bírtam,ha megkívántam egy sütit azt is megettem,de azért a kisfiam jó visszatartó erő.Mivel nem szeretem,ha túl sok nasit eszik,és persze ha látja hogy én eszem ő is kér,így inkább én sem eszem.
Memo!
Ez amennyit híztál szerintem nem sok,ne aggódj.

Sziasztok

Aranka
 
 


Szia Aranka.Te már lassan a végét járod ugye?Hogyhohy a végén ilyen rosszul vagy?Az elején is ilyen voltál?Mert én kb.4hónapig 24-órás hányingerrel voltam megáldva és félek,hogy a végén is majd szarul leszek.
Próbálj enni tejfölös uborkasalátát.Isteni finom én azt ettem vacsorára.Ja meg bundáskenyeret.De igen jól esett.
Vendég
 


Szia Gabócacica!

Igen már a 36.hetet kezdem hétfőn.Az elején is rosszul voltam,akkor fogytam kb.5-6 kg-ot.Most meg nagyon fent van Zsófi,így nyomja a gyomromat ezért vagyok megint rosszul.Most fogytam 2-3 kg-ot.Vagyis 72 kg-al lettem terhes és most vagyok 76.De szerencsére A babám jól van és szépen gyarapodik.Csak én vagyok kicsit gyengébb.De majd ha megszületik,összeszedem magam.
De nálad nem biztos,hogy így lesz,nem kell aggódnod.A bundáskenyeret kipróbálom,azt szeretem is.
Szia

Aranka
 
 


Szia Aranka.Én nekem lent van a pocim úgyhogy talán megúszom a vége felei rosszulléteket amit nem bánnék,mert az elején igen szenvedtem.Bár 1-2-órája megettem egy gesztenyekockát meg egy krémest és most nem igen jó a gyom
rom.Megpróbálok valamit hátha jobb lessz.
Szia Gabócacica
Vendég
 


Sziasztok,

Memo, egyidosek vagyunkKép Ma vagyok 18+5.
En mar +6 kilonal jarok. Nalam ugyanez, azt hiszem ha azt ennem, amit megkivanok, mar a duplaja lennek. Kerdesedre azt tanacsolnam, mivel nalam is bevalt, hogy uzsonazz kb 4-5 ora tajekan. Mindig. Legyen ez gyumolcs, tejtermek, egy szendvics rozskenyerrel, de legyen kiadosabb, mint egyebkent. Igy estere egyreszt a hasad nem lesz ures, es az emesztesednek is jobb lesz.
Altalaban nalunk itt a napi otszori etkezest ajanljak.
Reggeli, majd 10 ora korul egy tejtermek vagy gyumolcs, ebed, uzsonna, (fenn leirtak) majd vacsora.
En vacsorara mar vagy csak egy levest egy gyumivel vagy egy joghurttal, vagy salit eszem.
Ennek ellennere MAR rajtam van 6 kilo. Persze neha vannak kiveteles napok. De bunozni jobb nappal mint este, hiszen utana ejjel elmesztunk es en ilyenkor nem tudok aludni.

Gabocica,
Gesztenyetorta! kremes! NEKEM IS KELL!
Tegnap egyutt voltunk csaladdal delutan - isteni idonk volt - majd egy ket oras toparti seta utan betertunk egy bufebe, ahol forro kakaot ittam es megalltam, hogy ne kerjek ra tejszinhabotKép
Az a szerencsem, hogy nem kivanom az edeset, en inkabb a csipszes es sos dolgokkal vagyok bajban.

Ari,
Kitartas, mar nincs sok hatra! Ugy szeretnek mar a helyedben lenni.
Az etvagyrol meg annyit, hogy most nalam is inkabb a lagymatag eveszet van. Szerintem ez valtozo. Ha a baba jol fejlodik, csak orulj neki.

Lili,
Te hanyadik heten jarsz?

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
 
 


Szia Anikó.Azt hiszem neke is a hétvége volt ez utolsó,hogy sütit ettem,mert úgy látszik a babunak nem tetszik.A tegnapi krémesemet már apa ette meg.
De ilyenkor egy jó tejfölös uborkasaláta egyből helyre hozza pocim.Most pár napja erre álltam rá valahogy most kezdtem el megkívánni,hogy minden nap ennem kell ilyet.Az elején kívántam nagyon a savanyúságokat aztán egy 2-hónapig nem,de most ez a sali nagyon bejött.

Ari helyébe már én is szívesen lennék,mert néha úgy érzem,hogy nem bírom.Álandó derégfájások ami nálam nem csak a terhesség miatt van hanem ezzel küszködöm már kb 5-éve.Aztán meg a hólyagon való terpeszkedés.Néha elviselhetetlen.DE ez van nincs mit tenni

Szia Gabócica
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron