Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bizonyára vagyunk sokan, akik a várandósság egy részét (vagy egészét) ágyban fekve kénytelenek tölteni ilyen vagy olyan okokból. A tapasztaltabbaktól kérdezem, hogy milyen praktikák léteznek ennek könnyebbé tételére?

Magamról: 31. hetes kismama vagyok, a 26. héttől 2100-as, majd a múlt héttől már 1100-as méhszáj miatt fekvésre ítélve (hálistennek itthon). A bezártság mellett most már a fizikai tüneteket is egyre nehezebben viselem, az örökös oldaltfekvéstől fáj a csípőcsontom, a derekam, a combtövem... Aludni max. 4-5 órát tudok nyugodtan, utána már el van gémberedve mindenem (párnával a térdem alatt alszom), csak fordolódok. Hanyatt fekve szoktam "pihenni" pár percet, de olyankor elég hamar bekeményedik a hasam, és légszomjam is lesz, úgyhogy ez nem az üdvözítő megoldás. :-( Amikor már nagyon rossz, akkor megyek egy kört a lakásban, csak hogy kicsit kilazítsam magam.

A kérdés, hogy tudtok-e valami jó módszert, vagy marad a hősies viselkedés? :-)))
 
 


Szia!
SOk-sok jó módszer felmerült már, van egy topik valahol, méhszáj probléma a címe (nem találtam meg most hirtelen... )

Gyógyszereket is kell szedned?
Én is sokat feküdtem, két terhességgel is.. piszok hosszú volt minden nap, számoltam a perceket, vártam az estét aztán meg a reggelt...
de eltelt, és megérte a kínlódást..
próbáltam olvastni, a sok salbutamoltól remegett mindenem és türelmetlen voltam nagyon, de azért néhány könyv lecsúszott.... nyelvi kazettákat hallgattam... rádiót.. Országgyűlést ( :-) )
mi is volt még... megpróbáltam fényképeket rendezgetni, de ahhoz sem volt türelmem... a legjobb a netezés volt, de ahhoz ugye sajna fel kellett ülnöm Kép
 
 


Csicser,

a topik címe Méhszáj, az Anyaságról-on belül van. Én is végig feküdtem a huszadik héttől (egy hónapot kórházban is), és tényleg borzasztóan fárasztó (aki nem próbálta, el sem hiszi). Én is olvastam, rászoktam pár sorozatra (a BBC Prime-on vannak lakásberendezősek és kertészetiek, most szoktatom magam lefeléKép). Lehet társaságot is hívni, úgy sokkal gyorsabban múlik az idő. És a babákkal kapcsolatos könyvek is jól lekötnek. Én nappal négy párnával feküdtem, mert csak úgy volt viszonylag kényelmes, és kb. óránként váltogattam a jobb és bal oldalt, de az én csípőcsontom is fájt rendesen. A párnák: a fejem alatt, a derekamnál, a hasam alatt és a térdeim között. Sajnos ennél többet nem tudok segíteni, szerencsére az idő halad (még ha lassan is), és meghozza gyümölcsét a sok fekvés és a hősies viselkedés.Kép Később már alig emlékszel majd rá, hogy mennyit szenvedtél, és alig várod a következő terhességet.KépKép

Kitartást és türelmet kívánok a fekvéshez, és gyönyörű egészséges babócát a végén!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 

 
 

Kedves Csicser és Zsizsa, köszi szépen az eddigieket! :-) A Méhszáj topikot már kétszer végigolvastam, de akkor elsősorban az érdekelt, hogy ilyen leletekkel vajon meddig "húzhatjuk", a praktikák felett valahogy elsiklottam (a 26. héten azért rendesen be voltam tojva a koraszülés miatt...) Itt az ideje, hogy harmadszorra is elolvassam, most már másra koncentrálva. :-)))

Gyógyszert különben nem szedek mást, csak a magnéziumot, szerencsére a keményedések elkerülnek, remélem ez még egy darabig így is marad. Kép

Az unalommal annyira nem volt bajom egyébként, hálistennek van egy laptop itt az ágy mellett, extra-luxusként fekve tudok netezni. :-))) Inkább a fizikai része érdekel, Zsizsa párnás trükkjeit ki fogom próbálni! :-)

Köszönöm a jókívánságokat is, és várom a további ötleteket!

Üdv, Z.
(31+1)
 
 


Zana,
igazából neked írtam az előzőt, nem is tudom, hogy miért Csicsert szólítottam meg:Kép

Csicser,
bocsi.Kép

Zana,
a laptop nagyon jó, nekem is jól jött volna, mert fekve jóval többet tudtam volna netezni (így csak lopva pár percet minden nap). Keress pár jó topikot, ahol jó a társaság, és repülni fognak a napok.Kép Még eszembe jutott, hogy lehet, hogy kényelmesebb lenne olyan napozóágyon feküdni, ami csak egy anyag kifeszítve (ezt onnan gondolom, hogy a nagymamám most kapott egy nyugszéket, és imádja, szerinte összehasonlíthatatlanul kényelmesebb, mint a fotel, mert mindenütt alátámasztja). Ha van ilyen a családban, akkor egy próbát megér (esetleg plusz párnákkal megspékelve).Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Bár felállni belőle biztos nem könnyű...Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Zsizsa,

valljuk meg, most már sehonnan nem könnyű felállni. :-))))

Egyébként az utóbbi napok nyafogása után ma valahogy sokkal könnyebb a dolog, szerintem manócska átrendezte odabent magát, kevésbé vagy nem úgy nyomja szét a csontjaimat, mint eddig... :-))
 
 


Zana,
mi van veled? Megszületett már a babó?
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Zsizsa!

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, nem vettem észre a kérdésedet. :-((((

Nem, a baba még mindig odabent csücsül, és a változatosság kedvéért semmi, de semmi hajlandóságot nem mutat a megszületésre, pedig ma betöltöttük a 39. (!) hetet. :-)))
De úgy látszik, a gyerek tudja, hogy én most élvezem csak igazán a terhességet (na jó, itt fáj, ott fáj, nehézkes vagyok, meg minden), és nem nagyon siet. :-))))

Üdv, Z.
 
 


Szia Zana!

Semmi baj!Kép

Gondoltam, rákérdezek már, hiszen akár már meg is lehetne.Kép Nagyon örülök, hogy minden oké, és hogy élvezed az utolsó napokat!Kép Pihenj sokat, mert aztán majd nem tudsz!Kép Ha megszületett, írj egy sort légyszi, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a szülés és a babó. Húúúú, már csak pár nap, és találkoztok! Nem izgi?Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Pihenek, pihenek, de nem vagyok hajlandó már egész nap az ágyban zombizni. :-))) Végre aktívan részt vehettem a babavárásban, be tudtunk neki mindent vásárolni, és most minden nap sétálgatok is egy kicsit, végre társaságba is járhatok (módjával persze). A 35. hét betöltését "ünnepeltem" egy 15 perces sétával, azóta napról-napra többet bírok. :-))

Most nagyon nyugodtnak érzem magam, egyáltalán nem vagyok türelmetlen, pedig már sokan kérdezgetik, hogy "na, hol az a gyerek?" :-)) De azért várom már azt is, hogy megtudjam, ki is lakik odabent? :-) (Merthogy nem tudjuk a nemét sem, egyszerűen nem volt hajlandó megmutatni magát. :-)))

Ha meglesz, természetesen beszámolok, szándékomban is állt "befejezni" egy ilyen hozzászólással a topikot. Szerencsére "időben" tehetem majd meg, és nem egy korábban született babáról kell beszámolnom.

Köszönöm az érdeklődést, nektek pedig minden jót!

Z.
 
 


Sziasztok!

Happy End: július 11-én, a kiírás után 6 nappal megszületett a kisfiam, Marci. :-))
 
 


Sziasztok!

Zana, gratulálok Marcihoz!!!(ha olvasod)
Remélem mi is ilyen szerencsések leszünk, most ez és a többi hasonló történet éltet.

Timici
24+1
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron