Új privát üzeneted érkezett!

Most olvastam valahol, hogy a 36.hettöl hetente kell vizsgalatokra jarni?
Igaz ez?
milyen vizsgalatok vannak ilyenkor?
 
 


Szia!
Ugyanaz mint addig: testsúly, vérnyomi, belső vizsgálat, és ami új: ctg vagy NST (amikor doppler UH-val a baba szívhangjait figyelik, közben a mozgást/méhöszehúzódást is detektálják, és a görbe alakjából levonható a következtetés, jól van-e odabenn a babus (elég jól működik-e még a lepény)
Ha a ctg "nem jó" akkor UH szakember nézi meg a baba vérkeringését ún. flow metriával.
 
 


Aha, mert en csak a 37, hettöl vagyok odahaza, Addig be kell ernem ezzel az elfuseralt nögyogyassal, aki itt kint van.
Mert nem sokkal jobb mint a diabetesz dokim. .(((((
 
 

 
 

Sziasztok!Lenne pár kérdésem amire talán ti tudtok válaszolni.Ma voltam NST vizsgálaton 8 pontot kaptam.Ez eddig oké.Azt viszont már nem értem,mit jelent,hogy a deceleratio hiányzik meg azt sem,hogy az acceleratio 1-4 vgy periódikus.Miután az orvos megtudta,hogy hétfőre vagyok kiírva holnapra adott időpontot ultrahang vizsgálatra.Ez valami bajt jelent?
 
 


Szia Niku!
Csak most láttam meg a kérdésedet és azóta már megvolt az UH vizsgálat és lehet, hogy meg is szültél.Nos, azért leírom, talán mást is érinthet.
A 8 pontos NST eredmény jó!
A deceleratio a magzati szívműködés lassulását jelenti ami előfordulhat a várandósság vége felé, ha a lepény kapacitása beszűkült. Ha hiányzik a deceleratio az azt jelenti, hogy a baba nincs közvetlen O2 hiányban.
Az acceleratio a magzat pillanatnyi általános állapotát jelzi. A periodikus vagyis 1 pontos is jót jelent.
Az orvos valószínű elővigyázatosságból küldött el UH-ra vagyis áramlásos vizsgálatra /flowmetria/.
Az NST vizsgálat egyébként egy pillanatnyi állapotot jelez vagyis azt, hogy abban a 20-30 percben mi történik a méhben és éppen akkor, hogy van a magzat.
 
 


:?:
Vendég
 


Sziasztok! Vagy Szia Inez???

Látom, nem valami sűrű ez a topik!

A korai terhességkor milyen vizsgálatok vannak? Vérvétel (HCG? progi, stb?)??? Valaki tud segíteni???

Köszi.
Szilvi

Kép
 


Sziasztok!


Szilvi!


A terhesség legelején van labor illetve UH-vizsgálat (ez hüvelyi úton).

Remélem még aktuális volt.


Aliz.
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: