Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok megint!

Engi, Zsizsik, köszi a válaszotokat.
Aggódom, nem picit, de úgy döntöttem, alávetem magam a vizsgálatnak.
Mamy: a vérvétel csak a down kórt szűri, de sajnos lehetnek más genetikai problémák is.
Tény: előfordulhat hibás mintavétel, sajnos vetélés is. De egészséges babát szertnénk.
Nálunk nem magzatvizből, hanem a lepényből veszik a mintát. Megkérdeztem anyukákat, többen mondták, hogy ezt a vizsgálatot (kivételesen) profi módon végzik Kecskeméten.
Két kolleganőm is sikeresen túl van ezen a vizsgálaton, az egyiküknek már meg is született a szép, egészséges kislánya.
Szurkoljatok nekem, holnap reggel megyek be. Már tegnap is alig tudtam aludni.

Jó egészséget kicsinek-nagynak
Csopi
 


Sziasztok,

Csopimama, most olvasom, hogy mész vizsgálatra, talán mára már túl is vagy rajta !!! Majd írd meg, mit tapasztaltál, és pihenj sokat!!!!

Mamy,

én voltam vérvételes Down szürésen,Budapesten, a Rózsakert MEdical Centerben, de csinálnak ilyet az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumban is. Vérvétel és UH vizsgálat, kb. 30 ezer ft. Nekem mikor megcsinálták, rögtön visszahívtak, mert a vér eredmények már akkor is nagyon rosszak voltak ( fentebb már leírtam mi történt velünk ) Én ha még egyszer terhes leszek,akkor megint meg fogom csináltatni a vérvizsgálatot, és ha kell, ha a dokim javasolja, ismét el fogok menni lepény mintavételre is. Szerintem mindenképpen menjetek el egy szürésre, ha az összeget rá tudjátok szánni.
 
 


Sziasztok!

Zsizsik! Elolvastam mi történt, őszinte részvétem a kisfiad elvesztése miatt, iszonyatos lehetett. Örülök hogy nem adtad fel! Nem is szabad! Biztos, hogy hamarosan ismét sikerülni fog a teherbe esés, és kívánom hogy minden rendben legyen!
Én nagyon be vagyok tojva ettől az egész Down témától, de hát reménykedem, hogy engem ezt nem érint. Még nemtudom mit fogok csinálni, ezt a vérvételt biztos hogy megcsináltatjuk (köszi a tippeket), rászánjuk a pénzt, több szem többet lát alapon. De elképzelhető, hogy a biopsziát nem fogom hagyni. Valahogy nem bízom benne, és nagyon-nagyon visszatart az a vetélési kockázat! Még akkoris ha "csak" 1-2 % de ott van. Hát, meglátjuk.

Csopimama, szorítok, majd írj, mi volt!

Mamy (10+2)

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Túl vagyok a vizsgálaton, egy hét múlva lesz eredmény.
A foghúzásnál kellemesebb a vizsgálat, de nem sokkal :-I. először érzéstelenítik a "műtét" helyét, az kellemetlen, de kibírható, utána én a monitoron néztem, hogy milyen nyugodtan forgolódik-mozgolódik a pici odabent. Látható volt halványan a tű vonala is, messze a babától, benne valami szürkés izében, valószinűleg az volt a lepény.
utána szigorúan feküdni kellett pár órát. Bár két anyuka felsétált a kórterembe (egy emeletet). Én megvártam a betegtologatót.
A vizsgálat előtt nem tanácsos sokat inni, mert akkor hamarabb kell pisilni.
Másnap haza lehetett menni, de pihenést ajánlottak. Azt mondták a dokik, ha valami szokatlant érzünk, feltétlenül jöjjünk vissza. Egyik anyuka megkérdezte, mire gondol a doki, de azt válaszolta, hogy nem akar ötleteket adni. (szerintem igaza volt, úgyis megérezzük, ha vmi baj van).
Szerdán volt a minta vétel, csütörtökön hazajöttem, igyekezetm sokat feküdni, pihenni, kedden jöttem először dolgozni, már semmit nem érzek, teljesen jól vagyok.

Bátorság

Csopi
 


Sziasztok!

A téma engem is nagyon érdekel, 2 régi vetélés után, 40 évesen, első babámat várom (lombik), és 2 hét múlva megyek amniocentézisre. Úgy érzem az én koromban már muszáj vállalni a vizsgálatot, még akkor is, ha kockázata van. Nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz.

A vérvétellel az a baj, hogy kb. 80-90 %-ig megbízható az erdménye. De mi van a hiányzó 10-20 %-kal? Előfordul,hogy nem mutatja ki a bajt.
Részleteit elolvashatjátok a www.downszures.hu -n.

Zsizsik
Még ősszel olvastam mi történt veletek, nagyon megkönnyeztem - mi akkoriban próbálkoztunk a lombikkal ( az is csak harmadikra sikerült). Olyan jó most újra hallani róladKép
Kívánok nagyon sok sikert a következőhöz!Kép

Csopimama
Látom, Kecskeméten csinálták a vizsgálatot, amit leírtál a körülményekről, jól hangzik. Engem a Szabolcs utcába küldtek ( Bp. ), de ott le sem fektetik az embert, pedig direkt rákérdeztem, csak ha rosszul van. 1 óra a váróban, aztán mehet haza...

Drukkolok hogy jó legyen az eredményetek.

Üdv mindenkinek

Ja, és a "szülészetek, kórházak" alatt van egy "36 éven felüliek" topik, ha valakit érdekel...

Icus 15+3

Icus

Kép

Kép
 


Mamy, Szücsi_66,

nagyon köszönöm a kedves szavakat,bár nem ismerjük egymást személyesen, jó érzés, hogy ennyien közel voltatok/vagytok hozzám a bajban.
Tényleg próbálunk tovább menni, és már "dolgozunk " a kisbabán, majd csak úgy dönt egyszer, hogy eljön újra hozzánk.....
De nem kell a legrosszabra gondolni senki esetében sem !!voltam agykontrollon, és az elsö és legfontosabb dolog, amit ott megtanultam: pozitívan kell gondolkodni ! A gondolatnak teremtö ereje van, gondolat nagytakarítást kell végezni, hogy csak önmagadat segítö és gyógyító gondolatok maradjanak a fejedben !Tudom, kicsit röhejesen hangzik, de nekem bevált. Amióta megtanultam az agykontroll alapjait, azóta tudok igazán elöre nézni, ennek segítségével tudtam -azt hiszem ténylegesen - elengedni a kisfiam lelkét, hogy szárnyalhasson tovább.
Na nem kábítalak titeket a hülyeségeimmel.
Nagyon drukkolok mindenkinek a jó eredményekért, majd írjatok, hogy hogy vagytok, pocakosok !
 
 


Szia Zsizsik!

Jó volt olvasni a pozitív gondolataidat. Én is voltam agykontrollon, szerintem is jó, csak segíthet, ha ez ember hisz benne. Azóta autogén tréningre is járok, ez nekem egy kicsit konkrétabb, személyreszólóbb ( mondjuk a tréner csak velem foglalkozik ). Most, a vizsgálat előtt pl. közösen kidolgoztunk egy ún. "célformulát", pár mondatból álló önszuggessziót és hozzá vizuális képhívást. Ezzel felkészítem és nyugtatom a babát, és segítem a szervezetem regenerálódását. Remélem, ezek most átsegítenek a vizsgálattal kapcsolatos szövődményeken.
Egyébként a szívem mélyén úgy érzem, nem lehet baj, de azért szívesen lennék már egy hónappal idősebb.

Nagyon drukkolok, hogy mielőbb újra a pocakosok közt üdvözölhessünk Téged!

Csopimama
Ugye jól vagy, és minden rendben?

Mamy
Sikerült dönteni? Szurkolok, bárhogy is döntesz, minden rendben legyen!

Zsizsik
Olvastam, hogy először rendben látták a babát a 4D-n, aztán máshol csináltak új 4D-s UH-t és az kimutatta a problémát. Megkérdezhetem, hol vették észre, hogy baj van? Bocs, nem akarlak felkavarni, ha úgy érzed, ne válaszolj...

Boldog névnapot!

Keddden megyek az amnióra, majd írok, hogy mi volt.

Icus

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Nálam minden rendben. Kértem, hogy ne mondják meg fiú lesz-e vagy lány, hadd tippelgessünk, de automatikusan készül a lelet. A doki azt mondta ne nézzem meg, ha nem akarom tudni, áááá dehogy bírtam ki!! Kislány lesz. Bátyja időnként köszön neki: "szia Hugi" :-))
Megint alig van hasam, de már kezd látszódni, hogy nem csak sokat ettem. Mostanában érzem, hogy mocorog. Olyan jó 11 év után megint babát várni.

Nektek is sok boldogságot

Csopi
 


Sziasztok,

csopimama, örülök, hogy rendben vagytok !!!!:-)))

Szücsi_66, nem akarok rosszat mondani senkiről sem, a tények azonban tények: a Rózsakert Medical Centerben nézték meg a babát először, semmit nem láttak az UH-n, de a vérvizsgálat eredménye már rosszat mutatott. A vezető doki visszahívott, ő is átnézte a babát Uh-val, nem látott semmit (12.hét) A rossz vérvizsgálati eredmény miatt javasolták, hogy menjünk genetikára, majd chorionbiopszia, rossz eredmény, ekkor mentünk el egy 4D babamoziba, ahol teljesen jól, számunkra is egyértelműen látszott, hogy beteg. (soha még ennyire jól nem láttam UH-n babát, olyan volt, mintha tényleg moziban néztük volna. még az arcvonásait is láttuk szegénynek)
Ez volt a 20.héten. A 4D-s rendelő neve nem emlékszem, mi volt, a XIII.ker-ben, a Kleopátra házban volt, egy lakásban.
Köszi a boldog névnapot, ari vagy !
És mi van veled????? Várjuk a híreket !!!!
 
 


Szia Zsizsik!

Holnap lesz három hete az amniocentézisnek. A vizsgálat nem volt vészes, eredmény még nincs. Azt ígérték, öt héten belül postázzák, ha baj van, előbb hívnak. Szerencsére nem hívtak, bízom benne hogy minden rendben lesz. Épp ma töltöm a 20. hetet.
A 4D-s uh-val kapcsolatban: lehet, hogy azért látták a második helyen a bajt, mert addigra nagyobb volt, és jobban kivehető, mint 12 hetesen?
Mi van veled azóta? Drukkolok az új babaprojecthezKép

Icus

Kép

Kép
 


Szücsi_66,

örülök, hogy jól vagytok...:-) Ha eddig nem hívtak, már biztosan nem is fognak....!!Majd azért írd meg, mit írtak !
A 4D-vel kapcsolatban: igen, minden bizonnyal a második helyen könnyebb dolga volt az Uh-s nőcinek, nagyobb volt a baba. De ezzel együtt azt gondolom, hogy az első helyen is észre kellett volna vegyenek egy-két olyan jelet, amit már akkor is látni lehetett, pl. az őzláb kéztartás (befelé forduló csuklók, tipikus jele a kromoszóma rendellenességeknek) Mi ezt akkor még nem tudtuk, hogy bajt jelent, de visszanézve az akkori képeket, egyértelműen látszott,még nekünk laikusoknak is értelmezhető volt...szóval ennyi.
Nyilván nem hibáztatok senkit sem, csak talán másabb lett volna a 12.héten egy műszeres befejezés, mint a 22.-en egy szülés.
 
 


Sziasztok

Amniocentézist csináltak febr. 21-én.
Megjött a Genetika eredménye: "kromoszóma rendellenességet NEM találtunk".


A leleten volt még egy megjegyzés, miszerint a "meddőséggel kapcsolatos genetikai rendellenességek kimutatására ez a vizsgálat nem alkalmas".
Nekem lombikos babám van, nem tudom, hogy ezt kifejezetten a lombikos procedúra esetleges szövődménye miatt írták-e rá, vagy másoknak is van ilyen megjegyzés a leleten? Azt elmondták a tanácsadáson, hogy a magzatvíz vizsgálat elsősorban a Down-kórt meg pár gyakoribb problémát szűri, az összes rendellenességet nem tudják kimutatni.

Szóval a kérdés azokhoz akinek volt már ilyen vizsgálata: nektek volt-e hasonló megjegyzés a leleten?

Icus

Kép

Kép
 


Szücsi_66,

kérdezz rá nyugodtan a dokinál, mit jelenthet ez a mondat, kötelessége tájékoztatni, mit írtak a leletbe !
Egyébként pedig nagyon-nagyon örülök, hogy rendben vagytok !!!!:-)))))
 
 


Sziasztok! Azt tudom, hogy a vérvételes DOWN szűrés kb 90 %-os, de mi van a magzatvízvizsgálattal? Az kb mennyire biztos? köszönöm!
Vendég
 


Sziasztok!
Én megcsináltattam az Integrált tesztet vérvételből.Az eredmény Down-kor 1:35 pozitiv.
Ami utánna következett senkinek sem kivánom!8hét aggódás.
Elmenntem Amniocentézisre,ahol pontosabban megállapitották a babának semmi baja!Down-kor kizárva Kromoszoma rendellenesség nincs.
Csak annak ajánlanám hogy elmennjen vérvételes tesztre aki ha megvan az ervizedmény további vizsálatokat is vállal.Még ha egészséges is a baba vállalja a Magzatviz vételt ami nagy vetélési kockázatttal jár.
A vérvételes teszt nem első babánál fals eredményt adhat.És sajnos negativos anyukáknál sem veszik ezt figyelembe és kiadják a pozitiv eredményt!
Jol gondoljátok át!
Üdv:Ildi
 


Ildike, gratulálok a jó eredményhez.
De szerintem ne íjesztd meg azokat, akik vállalják az amniót, hogy nagy vetélési kockázattal jár.
Én is voltam nemrég, nem volt könnyű döntés, de gyakorlatilag 0,5 % az esély a vetélésre, de 1%-ot szoktak mondani. Erre ugyanúgy megvan az esély amnió nélkül is, sőt még több.
És ha valakinél gondot látnak, akkor érdemes megcsináltatni, hogy megnyugodjon az ember.
Én is voltam vérvételes teszten is, így utólag felesleges pénzkidobásnak tartom, mivel utána amnióra is elmentem.
A vérvétel tényleg azoknak ajánlható akiknek az életkoruk miatt nem szükséges az amnió,mert ha jó az eredmény, meg lehet nyugodni, ha meg gond van, akkor ez valamenynire kiszűri, de biztosat úgyis csak az amniocentézis után tudnak mondani.

Üdv. Andi


Kép

Kép
 
 


Hátha érdekel v.kit.

Nekem 28.000 Ft-ért "javasolta" a doktornő, mint kiderült, számos helyen már INGYENES a szűrés! (azóta orvost váltottam...)


http://vital.hu/node/14733/print
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron