Új privát üzeneted érkezett!

ok!köszi a tippeket.a matrac kihúzva,mert az anyóséknál lakunk egy nagynak messziről sem nevezhető szobában.
 
 


Virág!
Nagyon régen nem halottam felőled.Mi már 8 hónaposak vagyunk.Most jön az első fogunk!Egészen jól bírjuk!Bár harapni már nagyon tud vele,pedig még alig van kinn.Mászni nem mászunk,de kúszúnk,és ha kapaszkodik akkor áll is,de magától csak térdre huzza fel magát.Veletek mi van?Ide már soha nem is írsz?Puszi
 
 


Szia Bumbuli!
Remélem megoldódott a gondotok. Már látom, elég rég írtál. Én úgy tudom, nem szabad egy ágyban aludni a babával, mert túlságosan bemelegszik, és az nagy bajokhoz vezethet!
 

 
 

HALI!MOST VAGYOK 36HETES,NAGYON FELEK A SZULESTOL!
 
 


A dolgok többnyire az ember agyában kezdődnek.Ha ott rendben vannak a dolgok, akkor ez körülötted, veled sem lesz másként.
Szóval koncentralj arra, hogy neked gyorsan és könnyen fog menni a szülés (is). Ha ezt meg tudod tenni (és miért ne tudnád? ), hidd el nem lesz gond - sőt még a végén te magad is meglepődsz azon, hogy "nahát, csak ennyi az egész?".

Azt a sok sztorit amit hallottál, láttál, rekeszd ki az agyadból, ne is figyelj rájuk. Csak a szép és kellemes dolgokra összpontosíts. Sok van ilyen is, csak meg kell találnod.

És mindezt tapasztalatból mondom.

[/quote]
 
 


Ja, elfelejtettem, hogy az előző levelet ilona21-nek szántam.
 
 


Ilona, mitől félsz pontosan? A fájdalomtól vagy attól, hogy szülés közben a Babócáddal vagy Veled valami baj történik? Esetleg mindkettőtől?

Dati
 
 


sziasztok
6 honapos terhes vagyok es gondolatokat szeretnek cserelni veletek


Szia Noemi Zsuzsanna

Miért félsz a szüléstől?
Én az idén januárban szültem, habár szerintem a császár nem az! Na de mindegy. Ne félj, túléled.
Esetleg van ami miatt esetleg baj lehet a szülésnél?

Szia

Erika

Kép

Kép
 
 


Erika13:
Szia! Na már miért nem lenne a császár szülés?????!!!!

Noemi Zsuzsanna: még rengeteg idôd van, hogy felkészülj. Hidd el, amint közeleg majd a szülés, annál erôsebbnek fogod magad érezni. Babócáddal beszélgess sokat, beszéld meg vele a születést is, ha már eljön az ideje. Szülés közben úgysem tudsz gondolkodni, mással leszel elfoglalva. Elôtte pedig gondolj arra, hogy találkozol a Babóval. Nagyon sokat számít az is, hogy pontosan tudd, mikor mi történik, ezért jó, ha elmész szülésfelkészítôre, vagy utánaolvasol. És mindig tartsd szemed elôtt a CÉLt! Én májusban szültem, szerencsére semmi komplikáció nem volt és fantasztikus élményként éltük meg férjemmel. Esetleg olvass bele a szüléstörténetek topikba is. De szerintem még tényleg nagyon sok idôd van addig, meg fogod látni a 9. hónapban, hogy eljön majd egy olyan pont, amikor úgy érzed, hogy egyszer?en nem tudsz már tovább tágulni, muszáj hogy megszülessen a baba. És ez hihetetlen erôt ad majd.
Remélem segítettem, sajnos csak vaktában tudtam írni. Ha leírnád, hogy pontosan mitôl félsz, könnyebb lenne.

Szia
Zsuzsi
 


Sziasztok

Zsuzsi81
Azért gondolom hogy a császár számomra nem szülés, mert nem szenvedtem meg érte mint sokan mások, nem tudom én így érzem, egyszerűen csak kivették, igaz hogy az utána következő 5 napi fájdalmat nem kívánom senkinek, és még sok mindent. De én így érzem.
Én egyébkén féltem, féltem a rendes szülés fájdalmaitól, és féltem a császártól is - attól hogy ott fekszem kiterítve magamnál vagyok fent és felfágnak és ott van egy hatalmas nyíllás rajtam, számomra ez felfoghatatlan volt. Végülis volt a kórházban időm felkészüli lelkileg de nem sikerült, mert minden nap csak arra gondoltam, hogy még együtt maradhassunk, de aztán egyszercsak jött az orvosom és közölte hogy akkor most indul a dolog, gondolkozni nem volt időm. Miközben hívtam a férjem a hugom - közben már ott volt a doki aki az érzéstelenítésről beszélt - miközben már 2 szülésznő hallgató pedig öltöztetett. Úgyhogy időm nem volt eszmélni. És valószínű hogy ezért érzem hogy számomra a cszászár csak egy műtét, aminél igaz nincs gyönyörűbb dolog a világon.
Bocs hogy ennyit írtam.

Sziasztok
Erika

Kép

Kép
 
 


Szia Erika13!

Nagyon sajnálom, hogy így alakult a szülésed, biztos nagyon nehéz lehet feldolgozni a császár élményét. Én is féltem attól, h esetleg meg kell császározni, de szerencsére nem így lett. Értem, hogy miért írod, hogy nem is érezted szülésnek, egyébként természetes szülésnél is, hiába vajúdtam több, mint egy napig, mégis annyira gyorsan történt utána minden és annyira felfoghatatlan az egész, hogy idônként nem is akarom elhinni.

Azt nem értem egészen, hogy a várakozás napjaiban miért gondoltad azt, hogy még együtt maradhassatok, hiszen mikor megszületik, akkor lesztek igazán együtt.

Kívánom, hogy a második babánál -ha terveztek - minden simán menjen, ne félj és úgy szüld meg, ahogy Te szertnéd!

Szia
 


Szia Zsuzsi 81

Együttmaradás: azért mert mi február 18-ra voltunk kiírva (ehelyett jan 26.), ennek ellenére január 5-én mikor mentem a dokimhoz akkor elküldött CTG-re ami szerinte még elment, utána UH-ra ahol ahogy rámraktáka UH-fejét v. mit már láttam, hogy itt nem lessz hazamenetel, a UH-os arcát inkább nem írom le, utána ő egyből ment is a dokimhoz, nekem nem mondott semmit csak annyit, hogy majd a dokim elmondja. Hát ő elmondta, hogy a lepény öregszik nem jó az áramlás. Így ő mondta hogy még jó lenne 2 hétig együtt maradni, amiből végül lett 3 hét szerencsénkre. Minden nap 3 CTG + 1 UH vizsgálat + 1 infúzió, mikor végülis a nagy tanács úgy döntött hogy akkor most itt az idő. De persze a kórházi pályafutásom is a szülőszobán kezdődött megfigyeléssel, mert aki felvett az oszályra nem merte szerintem vállalni hogy baj legyen ezért 24 órában rám rakták a szülőszobán a vajúdóban a CTG-t. Majd voltam sajna még 1X, és mikor már 3.X voltam megfigyelésen akkor 2 óramúlva jött a dokim hogy úgy döntöttek hogy akkor most jön aminek jönnie kell. Én hiába próbáltam felkészülni a szülésre, igazán én féltem egyiktől is és a másiktól is, nem tudtam eldönteni hogy igazán melyik lenne a jobbik. De agyilag tudtam hogy én inkább császárt szeretnék, már csak azért is mert szerintem ott kisebb hogy a gyerek sérüljön, és én úgy voltam vele hogy mi igazán (sajnos) megszenvedtünk érte (még akkor is ha első lombikra sikerült - de az előzmények miatt), akkor nekem nehogy most legyen valami baja mert akkor én nem is tudom hogy mit csinálok magammal.
De azért még ezek után nagy valószínűséggel jövőre még 1X megpróbáljuk hátha összejön a kistesó

Bocs ha untatlak.

Szia Erika

Kép

Kép
 
 


Szia Erika13!

Jaj, dehogy untatsz, de most már legalább értem, hogy miért féltél! Nagyon nehéz lehetett az a 3 hét Neked és csak elképzelni tudom, hogy mennyire vártátok a babát (nekünk elsôre jött össze, azért írom, hogy csak elképzelni tudom). Szerintem jól gondoltad, hogy a császár mellett döntöttél és remélem, hogy egy gyönyörě kisfiad? kislányod? van, aki kárpótol minden nehézségért és szenvedésért!
Nagyon drukkolok, hogy a második babával minden simán menjen!!

Vajon hová těnt Noémi Zsuzsanna???
 


Szia Zsuzsi

Végülis nem én döntöttem a császár mellett, mert a dokim azt mondta, hogy ha elindul a szülés és megtudom szülni akkor rendes szülés lesz. Ők döntöttek így, hogy miért végülis nem tudom, mert abban a sietségben eszembe sem jutott megkérdezni, hogy miért, utólag meg már kit érdekel, mikor szerencsére egszséges lett a kisfiunk. (a zárójelentésben az áll, hogy a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór, vagy lehet hogy az a kb. 2 órás CTG sem volt már a legjobb, nem tudom, de már nem is érdekel - csak az hogy ő egészséges legyen, és az hogy jövőre is ugyanígy sikerüljön a kistesó program 1-sőre, mert sajna több pépnz nincs - hát reménykedem nagyon - de azért én már elégedett is lehetek, mert már van egy csodálatos kisfiunk miközben az elején még úgy volt hogy nem lehet gyerekünk)

Na nem is untatlak tovább.

És ti terveztek még babócát?

Szia Erika és Ákos

Kép

Kép
 
 


Szia Erika!

A nyakratekeredett kölduokzsinór tényleg adhat okot arra, hogy megindítsák a szülést. Sok olyan esetrôl hallottam különben, hogy hasonló párok, amikor már nem görcsöltek annyira a teherbeeséstôl, akkor hamar sikerült. Kívánom nektek is!

Mi még nem tudjuk, hogy lesz-e második. Férjemnek idôsebb is nálam és már van egy gyereke. Ráérünk még eldönteni az elkövetkezendô néhány évben. Még tanulni is szertnék, ettôl is sok minden függ, majd meglátjuk. Mindenesetre nagyon örülünk a kislányunknak.

Puszi:
 


Szia Zsuzsi

Sajnos nálunk nem lehet spontán baba, már csak én miattam sem (a petevezetékeim miatt).
És mit szeretnél még tanulni?

Szia

Erika

Kép

Kép
 
 


Szia Erika

Nagyon sajnálom, hogy nem lehet spontán a baba :( Remélem sikerül majd elsôre, mikor próbálkozni kezdtek.

Én zongorista vagyok (ami az utóbbi hónapokban nem t?nik fel nekem :D ) és doktorátust szeretnék majd szerezni. Lehet, hogy jövôre el tudnám kezdeni Budapesten, mert egy évig otthon leszünk (itt nincs ilyen program és otthon szeretném elvégezni külonbenis), de három éves a diploma, úgyhogy még nem tudom, hogyan lesz. Mindenesetre azt hiszem, hogy jobb belevágni, aztán csak lesz majd valami. :roll:

Szia!
 


Erika: Ja és boldog 8 hónapos hófordulót Ákosnak!! :lol:
 


Szia Zsuzsi

Zongorista vagy? A párod is zenél?
A Liszt Ferenc Egyetemre szeretnél majd járni?
Nekem a hugom ott most végzős ének szakon.
És a tanulás közben itt lessz segítséged, aki vigyázz majd a babódra?
Mert ahogy nő nekem is a picurkám egyre nehezebb minden, egyre kevesebbet alszik, és itthon bármit csinálok csak akkor tudom ha ő alszik, különben a járókában is úgy van csak el ha közben lát.
Úgyhogy szerintem csak egyre nehezebb lesz, de mondjuk engem ez nem érdekel.

Addig is nagyon jó babázást.

Szia

Erika

Kép

Kép
 
 


Szia Erika!

Hát kicsi a világ! :lol: Én meg tavalyelôtt végeztem a Zeneakadémián, ugyhogy lehet hogy ismerjük is egymást a húgoddal! :D Ott van doktori program is.
Férjem is zenész, zeneszerzô és egyetemen tanít zeneszerzést és zeneelméletet meg még egy csomó mindent. Ô szokott vigyázni Alidára, amíg én tanítok, eddig bevált. Azt én is észreveszem, hogy egyre nehezebb, ahogy nô a baba, de szerencsére (még?) elég jól megvan egydül is.
És Neked mi a hivatásod?

Szia
 


Szia Zsuzsi

majd akkor lesz sokkal nehezebb mikor már kúszik, mászik, ill. nekünk ha eljön a 17 óra az egy vízválasztó, mindegy hogy nappal mennyit aludt, akkor is csak úgy van el ha valaki vele foglalkozik - ölbe van, játszik vele - járókában ilyenkor már csak hangosan van el.

Hát sajna belém nem szorult annyi ész mint a tesómba, ill. ő örökölt tehetségeket is, míg én sajna semmit, ő ügye tanult kb. 10 évig zongorázni, utána énekelni már kb. 8-9 éve, nagyon jól rajzol.
Én meg semmit nem örököltem de hát nem vagyunk egyformák, ugyhogy nekem csak érettségim van, ill + disznövénykertész + nőiruhakészítő + gépíró-szövegszerkesztő dehát ezekkel sajna éhen lehet halni, ill. minden normálisabb munkahelyen ismerettség kell. És mivel én Miskolci vagyok és férjhez Esztergomba mentem így ismeretség nélkül maradt a 3 műszak. De hát dolgozni meg kell. De hogy mi lesz ha vissza kell majd menjek dolgozni az még sötétlyukként tátog, mert olyan helyet kéne majd találjak ahol csak 6 órásként dolgoznék reggel kb. 8-tól 2-ig.

Sziasztok

Mindenkinek szép napot Kicsiknek és Nagyoknak is

Erika és Ákos

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Én most vagyok a 23.hónapban,de már most félek a szüléstől.Félek mire oda kerül a sor már nem lesz elég erőm a kihordásra.
Minden ismerősöm azt mondja,hogy túl gyenge leszek hozzá,és hogy nehéz szülés lesz.[/img][/quote]

Geoparduc
 


Geoparduc:
Miért lennél gyenge? A szülés közben hihetetlen erôk szabadulnak fel bennünk, majd magad is meglátod! Egyébként én 52 kg-val indultam neki a terhességnek, 63 kg voltam, mikor megszültem 3.6 kg-os kislányomat és egyáltalán nem éreztem, hogy gyenge lennék, vagy nehéz szülés lenne. Nagyon fontos, hogy pozitív gondolataid legyenek a szüléssel kapcsolatban. Olvass utána, hogy pontosan mi történik, úgy könnyebb felkészülni. Higgy magadban és abban, hogy TE fogod irányítani az eseményeket. Egyébként ahogy egyre elôrehaladottabb lesz a terhességed, egyre erôsebbnek fogod magad érezni! Addig is jó pocakosságot kívánok!
 


Köszönöm zsuzsi 81.Most egy kicsit megnyugtattál.

Geoparduc
 


Geoparduc: :)
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

A www.pszichologia.mlap.hu oldalon lehetőség van tanácsadás kérésére. A levelekre szakképzett pszichológus válaszol. Ajánlom olyan személyek részére, akiknek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de személyesen felkeresni egy szakembert valamilyen okból mégsem szeretne.

A www.pszichologia.multiply.com oldalon letölthető kincseket találtok. Klasszikus zenék "babafülre" átdolgozva, melyek mellett a (leendő) szülők is ellazulhatnak, kellemesen tölthetik az időt 14. Baby Einstein zenealbum, Babazene 1-4 és még sok más. Majd lesz gyerekzene magyarul és angolul is.

Letölthetők készésgfejelsztők, játékok, kifestők is - a feltöltés folyamatos.

Már van néhány rajzfilm (Thomas, a gőzmozdony angolul, magyarul), és lesz oktatóprogram is!

Felnőttek részére néhány könyv - ez is bővülni fog.

üdvözlettel, Nisreen
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót!
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
 
 


Sziasztok! Én most 37. hétbe lépek éppen. Nem tudom hogy EDA-t kérjek e majd vagy sem. Attól félek hogy repedni fogok, vagy nem lesz simma dolog. Azért is izgulok persze, hogy egészséges legyen Ő és én is az maradjak. Pontosan leírni hogy mitől félsz a szülésben nem lehet mert mindentől ami van úgy ahogy van hisz annyi minden történik majd velem és annyi minden lehet. Erőt az add hogy a férjem végig ott lesz velem. Azt mondták hogy igyak málnalevél teát állítólag ez segít tágulni majd! Van valakinek erről tapasztalata!?

Kép
 
 


Szia UVME!
Engem érdekelne a dolog!!! Próbáltam írni neked a mailbox-ról de visszadobja a levelet valami rossz!
Az én email címem martini@mailbox.hu megköszönném ha írnál, csak ne legyen átverés mert abból mint távmunka annyi van mint a tenger............
bízom benne, hogy itt talán csak nem ! :)

Kép
 
 


:D

KépKép
 


Szia Anyettka!

Véletlenül láttam meg, hogy ide írtál, hiányolunk a májusiaktól, ha van időd, gyere, mesélj, hogy vagy!!
Vendég
 


sziasztok jár még ide valaki?jo lenne vkivel beszélgetni.

zsuzsi te esetleg enm nézegetsz be már ide még 3 éve irogfattam egy másik foromba ababázoba azt hiszem utánna vhova ideköktözött..jaj remélem ir valaki mert én már most parázok nagyon nagyon..sziasztok!

Kép

Kép
 


Szia Bea!

Mitől félsz?

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
 


szia!

Öszintén nemtudom megmondani ugy az egésztöl.az elsöt mikor szültem ugy inditották de végül csészár lett mert 6 ora után se akart kijönni meg tágulni se tágultam.akkor azért elöidéztek fájásokat ami nemtudom h most akkor olyanok voltak mintha rensesen szültem volna mert igy visszaemlékezve persze rossz volt de nem annyira mint gondoltam h majd fájni fog..állandoan azt beszélik az emberek h milyen nagy volt Dominik(3,87kg)és h már most akkora hasam van 19 hetesen mint vele a végén és h biztzos nagy lesz majd.nemtudom elképzelni milyen lehet természetesen szülni sajnos mennyire fájhat a kitolás meg félek attol h repedek majd nagyon(egy ismerösöm nemrég szült öt plasztikázni kellett annyira repedt a végbeléig szinte) most meg egy bnöm, szült akit vákumozni kellett és azt mondta olyan volt mintha az agyát is szivták volna..jaj nenmtudom lehet mindenkinek azt kéne mondanom fogja be mert majd ugyis ugy lesz ahogy lesz de ezt azért mégse mondhatom..majd talán könnyebb lesz idövel amikor már arra gondolok h nemsokára kezembe foghatom de akkor is félek és huuu..elég rossz..
neked szép emlékeid vannak a szüléseidröl?

Kép

Kép
 


Hááááát, én úgy gondolom, hogy ez a félelem még éppen időben jött, így utána tudsz nézni dolgoknak, tájékozódni a témában, és megnyugodni! :) Hol fogsz szülni? A Szent Imrében van egy remek relaxációs csoport, a Mona Lisa, kifejezetten szülés előtti félelemoldásra. Nagyon jó, nem beszélve Dr. Bálint Sándorról, aki a megalkotója! :) És most sima szülésre készülsz? A dokid mit mondott?
Nekem mindkét gyerek császárral született, az első meconiumos magzatvíz miatt, a másodikkal megpróbáltam a sima szülést, de végül mégis császár lett, viszont a vajúdás óriási élmény volt! Van följebb egy Császár után sima szülés topik, oda érdemes lenne írnod!
Kötelező olvasmány Ina May Gaskin: Útmutató szüléshez című remek könyve! "Tudást", és nyugalmat szerzel belőle! A tudást azért tettem idézőjelbe, mert az már benned van, csak felszínre kell hozni! Nő vagy, tehát tudsz szülni.
A rémtörténetekre is tudod a választ, hiszen írod is, csak nem mered meglépni. A legtöbben nem merjük, és emiatt olyan belső, tudatalatti félelmeink lesznek, amik aztán komoly gátat jelentenek a szülés folyamatában. Hiszen hogyan tudnál szülés közben lazítani, vagy engedni az ösztöneidnek, a testednek, hogy azt tegye, ami Neked és a babádnak is a legjobb, amikor ott van benned, hogy jaj, mi lesz, meg csak nehogy az történjen velem is, mint XY-nal.Sajnos én gyerekkorom óta hallgattam a rémtörténeteket, meg is lett az eredményük. :?
Mesélj még a kisfiad születéséről! Miért kellett indítani? Mennyit tágultál? Hogyan indították? Milyen volt maga a műtét, meg ilyesmiket!
És gyere át a fenti topikba, ott többen írjuk majd a tapasztalatokat, meg vannak egy jópáran, akik császár után simán szültek! És nyugi!!! SZÜLNI JÓ DOLOG!!! :wink:

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
 


Szia Bea!

Én egy hónapja szültem meg a fiamat hüvelyi úton (előtte 2007 augusztusában császárral szültem). Én egyetlen dolgot tudok javasolni a félelem elűzésére, ami lehet, hogy baromi hülyén hangzik: beszéld meg a babáddal, hogy minden simán menjen. Én többször kértem a fiamat, hogy bújjon ki, mondtam neki, hogy én is segíteni fogok neki, amennyire tudok, de ő is segítsen nekem. Agykontrollban járatos vagy? Még most elsajátíthatod a szükséges dolgokat, én pl "összevartam" a heget a méhemen, hogy ne legyen vele gond se a terhesség végén, se szülés közben. Szülés előtt 1 nappal nézték uh-n a hegvastagságot, és szinte semmit nem vékonyodott az 5 héttel azelőtti állapothoz képest.
Ami még fontos lenne: lazíts. Ha nem lazítasz, nehéz lesz a méhszájadnak is ellazulnia. Tudom, könnyű mondani, de azért merem osztani az észt, mert néhány hete/hónapja, én is pontosan ezt csináltam végig, és SIKERÜLT!!!!
Rémtörténetek: mindig ilyenekkel bombázzák az embert:-(
Saját sztoriból néhány dolog megnyugtatásul (remélem, segít): nekem is mindenki azt mondta a terhesség elején, hogy nagy gyerekem lesz, mert óriási a hasam, hát 3400 grammal született, nem mondanám túl nagynak... Fájások: elvileg császár után nem kaphatsz fájáserősítést, nekem az első szülésnél adtak oxitocint, lényegesen jobban fájt akkor minden, mint ennél a szülésnél. Kitolás: nekem pl a tolófájások egyáltalán nem is fájtak, csak fura az az elemi erő, amivel muszáj nyomni kifelé a gyereket, de fájni nem fájt. Az sem fájt, ahogy bújt kifelé a picúr, az inkább csak feszítő érzés. Gátmetszést nem éreztem, és a repedést sem (mivel én repedtem is a metszés folytatásában). A repedés is olyan, hogy nem mindegy mennyire, és merre, tehát ettől sem kell feltétlenül pánikolni. Nekem semmi problémát nem okozott ez sem.
Tényleg próbáld kitörölni az agyadból a negatív gondolatokat, és akkor nem lesz baj. Engedd el a babót, amikor jönni akar, és akkor tényleg segíteni tud neked.
 


Sziasztok!

Egy barátnőm nemrég szült hipnózissal--ez annyit jelent, hogy szülés előtt egy hipnoterapeuta felkészíti arra, hogy a szülést fájdalommentesen, természetesen élje meg--de abszolut éberen, mindenről tudva. Annyira jól sikerült, hogy majdnem "lemaradt" a saját szüléséről, nem érzett fájásokat és mire úgy döntött, mégis bemegy a kórházba, már teljesen ki volt tágulva. :shock: Akit erdekel, utána tud nézni itt: http://hypnosischildbirthbudapest.mybb3.org Az oldalon angolul vannak infok és videók, részletesen elmagyarázza a hipnózisos szülés (Hypnobirthing) lényegét, de úgy tudom, hipnózis szeánszokat magyarul is tart.
 


sziasztok!

köszi a segitséget tényleg sokkal jobb igy már..meg legalább nektek van tapasztalatotok és nem csak a levegöbe beszéltek..
elgondolkodtam és sztem is sokkal jobban fog menni minden ha átadom magamat az ösztöneimnek csak és minden roszat mgprobálok kizárni az agyambol..végülis a kisfiamat segittem a volágra majd és az a legfontosabb h neki minnél könyebb legyen..

Köszönöm az ajánlásokat is,,bár pest elég messze van innen mert zalaegerszeg mellett lakom de erre jó a net h azértti adtok tanácsokat..mindenképpen benézek kövecske abba a forumba aztán még meséltek ugy is!
köszönök mindent mégegyszer!sziasztok!

Kép

Kép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: