Új privát üzeneted érkezett!

Én pécsi vagyok,és 3 gyerkőcöm van Kép

 
 


Szia Cerka! Én is Pécsi vagyok két gyerkőcöm van ikrek, novemberben lesznek három évesek. Láttam megtaláltad ez ikres topikot is
Harangozó
 


Szia arangozó!
Igen nézegelődtem egy kicsit,volt egy kis időm.Milyen nemüek a kicsik?
Szióka,Cerka

 
 

 
 

Szia Cerka! Érdeklödnék, Pécsen van e 4d-ultra hang, ha van légyszives akkor ad meg a címet.
Köszönettel: Nemes Rita
 


Rita!

Pár sorral feljebb van egy olyan topic,hogy Pécsiek jelentkezzetek,
oda írjál inkább.
Egyébként a klinikán van,de kb 4 honappal elöbb be kell jelentkezni,és 2 éve volt 5000ft.

Bea

Kép
 


Sziasztok ha esetleg Szentlőrinci vagy akkor irhatsz nekem, én is az voltam 8 évvel ezelött most Siófokon élek.És van egy gyönyörü 1 éves kisfiam.üdv a baranyaiaknak és kellemes ünnepeket mindenkinek.
 
 


Sziasztok!
Pécsiek és környékiek, ha nem voltatok még a KÖLYÖKPARKBAN, próbáljátok ki! Igazi gyerekparadicsom főleg ovisoknak, de a kisebbek és nagyobbak is nagyon élvezik. Most van belépő kedvezmény is, 10-14-ig. 1óra ugrálás után garantáltan jól fog ebédelni és nagyot aludni a gyerkőc. Az sem utolsó szempont, hogy a rossz idő sem akadály.
Éva
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Szia Tuncimami!

Az említett Kölyökpark Pécsen van?
Írnál róla pár szót? Merre van? Nyitvatartás, milyen játékok vannak, stb.
Mi nem pécsiek, hanem bajaiak vagyunk, de sokat járunk Pécsre, ha ott van akkor elmennénk.
Köszi: Szilvi.
 
 


Szia Szilvi!
Igen Pécsen van, a belvárosban az Apolló mozi helyén. Egy többszintes mászkáló, bújkáló, ugráló beltéri "játszótér" óriáscsúszdával. Ovis korúaknak nagyon szuper, de az én 12 éves nagylányom, és a 2 éves pici is nagyon élvezi. A gyerkőcök eltűnnek a szemed elől, és te padon ülve próbálhatod lesni őket, hogy hol látod meg egy pillanatra. Amikor lecsúsznak a csúszdán, akkor biztosan előkerülnek. Van még színes labdákkal teli "medence", meg óriási építőkockák, gumipaci, stb.
Próbáljátok ki!
ÉvaKép
 


Köszönöm szépen az információt, biztos kipróbáljuk.

Szilvi.
 
 


Szilvi!
Jó szórakozást! Azt nem írtam, hogy minden nap nyitva van kb. 9-től este 6-ig biztos. 10-14h-ig kedvezményes a belépő, 350Ft/fél óra, egyébként 500Ft. 1 óra alatt totál kiugrálják magukat, ennél nem kell több egyszerre.
Éva
 


Köszi szépen!

Megelőztél Kép, ez lett volna a kövtekező kérdésem.
Szép napot neked és a családodnak.

Szilvi
 
 


Szilvi!
Majd számolj be róla, hogy milyen volt!
Hány gyerkőcöd van, és mekkorák? Egyébként a "Pécsiek jelentkezzetek" topic forgalmasabb, oda is benézhetnél!
Éva
 


Szia
Egy kislányom van.
Márciusban lesz négy éves.

Köszönöm az invitálást, azt hiszem még egy topik már végzetes lenne számomra Kép
Maradok a bajaiaknál.Kép

Szilvi.
 
 


Sziasztok. Én is pécsi vagyok van egy kilenc hónapos kislányom.Van vkinek hasonló koru gyereke?
Üdv Éva
 


Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni: van valaki Komló környékéről? Komlói nőgyógyászra lenne szükségem, tudtok valakit ajánlani?
köszönöm.
Nora
 
 


Szia Naihf!

Nem ismerek komlóit,de gyere picit feljebb a pécsiek jelentkezzetek topicba,hátha ott tudnak segíteni!Kép
 
 


Sziasztok!
Akit érdekel a dolog, április 7-én 11-kor szimpátiatüntetés lesz Geréb Ági mellett! Helyszín a szülészeti klinika bejárata lesz. Ha megtudok valami pontosat a dologról, majd írok még.Üdv
cseri
 


Sziasztok!
Akit érdekel a dolog, április 7-én 11-kor szimpátiatüntetés lesz Geréb Ági mellett! Helyszín a szülészeti klinika bejárata lesz. Ha megtudok valami pontosat a dologról, majd írok még.Üdv
cseri
 


Sziasztok pécsi anyukák, kismamák!

Én Farkas Bogi vagyok Győrből és a győri topicból.

Hamarosan beíndítom új vállalkozásomat. Pelenkafutár és csomagküldő céget alapítok.

Ha érdekel benneteket, akkor a www.pelenkacsomagkuldo.tar.hu oldalon megnézhetitek a pelenkákat.

Ha mint munkalehetőség érdekel benneteket, akkor keresek pl. területi képviselőket is.
Jutalékos rendszerben (nem ügynöki, nem mlm munka) működne.
A munka a következő lenne:
Küldök szórólapokat annak aki foglalkozna vele, és mondjuk a terhesgondozóban, vagy forgalmasabb helyeken kiteszitek a szórólapot, amin a Ti adataitok lenne.
Aztán csak várni kellene a megrendeléseket, amit aztán Nekem adnátok le. A pelenkát én küldöm a megrendelőnek, Ti pedig jutalékot kapnátok a pelenka darabja után.
Õszintén megmondom, hogy nem egy nagy összeget lehet vele keresni, eleinte havonta csak pár ezer Ft-ot, de ebbe nem kell pénzt befektetni. Vagy esetleg a jutalékot vissza tudjátok forgatni a pelenkákba, így egy idő után akár a saját pelenkáitokat ingyen kapnátok.

Üdvözlettel: Farkas Boglárka, Győr

KépKép

KépKép
 


Sziasztok! Újabb infók a tüntetésről.


A tüntetés ápr. 7-én 11 órakor lesz a Szülészeti és Nőgyógyászati KLINIKA előtt, találkozó a Rókus dombon, fél órával előtte. Aki tud, gyerekkel jöjjön, és hozzon magával tiszta textilpelust.
Megpróbálok betenni ide egy oldalt, de elég bénácska vagyok ilyen téren, úgyhogy nem biztos, hogy sikerül.
Nem sikerült, de a lényeget beírom gyorsan.

"SZABADON SZÜLNI - SZABADNAK SZÜLETNI"
"2006.április 7-én, az Egészség Világnapján, és az idei évtől kezdve a magyarországi Otthonszülés Napján 11 órakor országos megmozdulást rendezünk az otthonszülés létjogosultságának elismeréséért - lehetőleg háborítatlanul."
Ez a szórólap.

A tervek szerint felolvas valaki egy tiltakozó levelet, amit aztán kismama(ák) bevisznek a profnak. Aztán egy perces néma megemlékezés egy kisfiúért, aki meghalt. Utána az otthon szült nők elmondják, hogy miért volt nekik jó otthon szülni. Meg ilyenek. Ennyit tudok.
Hogy miért is van az egész, azt itt lehet megtalálni, akit érdekel:
http://www.szules.hu/new/doulak/eztortent.htm
Aki egyetért Ágiékkal, és tiszteli azt a harcot, amit Õ folytat azért, hogy mi nők dönthessük el, hogy hol szeretnénk szülni, egyenlő feltételek mellett, annak ott a helye.
Sziasztok, Cseri
 


Szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy új szolgáltatást.Kiváló min. Liberó és Pampers betétes légáteresztős pelenkák vásárolhatók kedvező áron.Mini:2kg-6kg.ig 33ft/db. Midi4-kg-9kg 35ft/dbMaxi:8kg-16kg-ig 37ft/db.junior:12kg-tól-25kg.-ig38ft/db.
Rendelés MIN:100 DB Előszőr próbacsomagot állít össze a cég,hogy kiválaszhasd a neked megfelelőt a 10 pelusból.Aztán
több félét is rendelhetsz1 csomagban,Szállítás 2-3 hetente,dijj 200ft/fő
Fizetés a futárnak.Bővebb infót kérj l.
Tóth Marianntól írj a mariann10@freemail.hu-ra. Vagy látogass el honlarunkra
www.pelenkacsomagkuldo.tar.hu -ra. Tóth mariann
Az ország bármely részéről veszek fel rendeléstJ
 


Évica-Éva,
most találtam meg ezt a topikot... a kisfiam február 24-én múlt kilenc hónapos - azaz most tíz és fél, nemsokára tizenegy Kép Második gyerek, van egy hároméves nővére. Ha esetleg kérdéseid, megbeszélnivalóid vannak, örömmel társalgok itt is vagy magánban, mélcímem a profilban.
Üdv
Kriszi
 
 


Sziasztok!
Tudtok esetleg olyan pécsi dokit, aki császár utáni nem-császárt lelkesen támogat? Egy barátnőm keresi, akinek a szemészeti gondok csak saját felelősségre engedik, hogy spontán szüljön, de az elsőnél faros volt a baba. Egy dokit már találtunk, aki azt mondta, ha minden jól jön össze, akkor meg lehet próbálni, de keresgélünk tovább.
Köszi!
 


Sziasztok!

Ha tudtok, segítsetek! Hol tudok AVENT ISIS ELEKTROMOS mellszívót kölcsönözni, mert egyenlőre sehol sem találtam!!!

Esetleg vásárlás is érdekel, de azt hiszem nagyon drága.


Köszi!

Válasz légyszi ide: kardoscsanad@freemail.hu


Sziasztok,
Most csatlakoztam a babanethez. Szeretnem megkerdezni, hogy szult-e
valaki dr. Arany Antalnal Pecsett. Milyen tapasztalataitok voltak?
Koszi, Moribana
 


Sziasztok
Én nemrég csatlakoztam a babanethez és olyan mamákkal szeretnék levelezni akiknek laktóz allergiás a gyermekük, vagy olyan anyukákkal akik gyermeket szeretnének de nem sikerül a babaprodzsekt.

Sziasztok
 
 


Sziasztok!Én Szentlörinci vagyok és még kezdő. :P [/quote]
 


Helló! tudna valaki segiteni hogy tudom feltölteni a vonalzot? :oops:
 


Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne, jövő Márciusba tölti be kislányom a hármat asztmonták az ismerőseim, most irasam be oviba hogy, legyen heje jövőre. Megprobáltam sikertelenül!!! A vezető jogszabájra hivatkova elutasitott, miszerint csak a tavaj december 31-ig betöltöteket veszik fel! Most mitévő legyek ha szeretném hogy menjen Márciustol oviba. :cry:

pankász vivien


cak irasad be!
Az a helyzet hogy ugy is csak akkor mehet ha betöltötte a 3-at de addig a körzeti ovinak fel kell venni beiratkozáskor

SZIA[/quote]
 
 


Sziasztok! Még új vagyok itt! Én egy 21 éves pécsi anyuka vagyok, majdnem fél éves a kisfiam. Gondoltam, beköszönök ide, remélem találok itt barátokat :)

Kép
 


sziasztok! (volt) pécsi kismamaként itt szörnyűlködök ezen a kertvárosi nagymama-20 hónapos kisbaba baleseten-kettős tragédián. tud valaki esetleg töbet róla?
marcsi

KépKép

KépKép
 
 


Valaki?

Kép

Kép

Kép
 


sziasztok! Kertvárosban lakom.

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Csillagfény!

gyere át a Pécsiek jelentkezzetek ! topikba, oda azért néha-héha írogatunk! :wink:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
 


Kedves Mindenki!

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy kiadó vagy eladó lakásunk Szajkon. Ez Pécstől 30 km-re található kis falu. Csöndes, nyugodt környezetben. Sajnos az élet úgy hozta hogy el kellett költöznünk Szegedre és a lakást kiadtuk albérletbe. De most sajnos az albérlőink elmennek és sürgősen találnunk kell valaki a helyükre, mert ebből tudjuk fedezni az itteni lakásunkat.

Lakás paraméterei a következők: 77 m2 (valójában 83 m2) első emeleti tetőteres társasházi lakás. Alsó szinten amerikai konyhás nappali, étkező, Wc, spájz, felső szinten 3 szoba és nagy fürdőszoba. Elől hátul
terasz, előkert és hátul nagyobb 300m2-es kert veteménnyel, frissen telepített sövénnyel, gyümölcsfákkal. Tárolási lehetőség a lépcsőházban, illetve a ledeszkázott padláson. Gyereknek homokozó és a benti lépcsőnél védőkorlát található lent és fönt is.
Érdeklődni: emailben itt vagy a brbetti@gmail.com vagy 70/5318843 Martonné Brechler Bernadett
Marton Gergely 20/3583744

ez egy 6 lakásos társasházban van, nyugodt csöndes szomszédokkal. A környék is csöndes, minden megtalálható ami kell. Orvos, gyógyszertár, bolt, fodrász, kozmetikus stb.

HA tudsz valakit akit érdekelhet kérlek szólj neki!
Segítséget előre is köszönöm: brbetti

brbetti
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: