Új privát üzeneted érkezett!

Kriszta, koszi az otleteket! Azt hiszem krumplileves lesz palacsintaval. Kép Ezek ugyis regen voltak. Kenyerkockat mi is hazilag csinaltunk, de en szeretem a boltit is.

Agi
 
 


Kriszti, a krumplifasírtot hogy csinálod?

Étlap folyt.:
Szombat: borsóleves, zöldséges rakottkrumpli
Vasárnap: Kapros tökpüréleves, borsófőzelék, gabonafasírt, sült krumpli
Hétfő:fejtett bableves, grízestészta
Kedd:kelkáposztaleves, tarhonyáskrumpli, sav.uborka, meggyes lasszi(ivójoghurt)
Szerda:lencseleves, mákos nudli( megkívántam tőletek)
Ma a nudli mélyhűtött volt, mert nem volt elég időm, de egyébként szinte mindig én gyúrom a krumplistésztát. De azt hiszem le is szoknék róla, ha mindig mélyhűtöttet kéne ennem, nekem nem az igaziKép
A szombati zöldséges rakottkrumpli szerintem nagyon jó, aki szereti a zöldségeket, javaslom, próbálja ki. Minden ugyanúgy, mint a szokásosnál, csak plusz egy zöldséges réteg is .
: -paradicsom(ezt nem lehet kihagyni ahhoz, hogy jó legyen)
-paprika
-karfiol v. brokkoli
-tök v. cukkini v. patiszon (esetleg padlizsán)
-kevés kelbimbó
-hagyma
Ezeket apróra kockázni, megsózni, összekeverni.
Krumpli, tojás, kolbász (nálunk gabonakolbászKép), zöldség, újra ezek, a tetejére bőséges tejfölös-sajtos öntet.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Erika! Ez a rakott krumpli szuper jól hangzik, feltétlen el fogom készíteni.

ÁGi! Köszi a sajtleves recipét.

.:Angi:.
 

 
 

Erika,
krumplit lereszelem nyersen, bele: tojás, liszt, pici őrőlt paprika, vöröshagyma kockára (meg lehet dinsztelni előtte), só, bors.
Jól kinyomkodom olyan maroknyit, majd kicsit lelapítom és mehet az olajba, kisütni.
Nagyon finom és paradicsomszószhoz, spenóthoz is kiváló Kép.
Ti vegetáriánusok vagytok?

Kép

Kép
 


Kriszti, köszi, ki fogom próbálni.

Itthon kerüljük a húst, hétvégén nagymamáknál szoktunk néha enni. Ki többet, ki kevesebbet. De jóformán csak baromfit vagy halat.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok
Ma a fiam lecsóért kiáltot , hogy Ö olyan piros nyulós paradicsomot enne már amibe rizs is szokott lenni meg paprika és akkor csináltam olyat utoljára ilyet,mikor a nyáron betörte a fejét Ugye ebböl egyértelmü hogy ez LECSÓ.
Ma megcsináltam életem eddigi legdrágább lecsóját friss papadicsom paprik stb. Barátnöm szerint nem vagyok komplett lehet benne valami és azt mondta hogy ilyenkor üveges lecsót kell csinálni. Igen de hogyan és mennyi benne az E??????

Hát ez volt ma szerény ebédünk de szerintem az igazi lecsóhoz köze sem volt mert a paradicsom olyan éretlen és savanyu volt.


Nos azthiszem idén nem lesz gondom a húsvéti böjtel.
Lökött apánk tavaj először betartotta a 40 napos böjtött. Amihez én voltam kedves és betérsultam a főztömmel. Húst nem ettünk csak halat meg zöldségeket.
Szegény gyerekek nagyon keresték a rántotthúst.
Nos itt most van elég vega kaja úgyhogy már nem izgulok,csak a nehezítés az egészben az lesz hogy a gyerekeknek és a szoptatós anyának viszont fogok húst is az asztalra tenni.
Meglátjuk akkor hogy működik a böjt.

Ja én is szoktam szilvás gombócot csinálni. Sőt terhességem utolsó időszakában a depressziót elkerülvén ilyen foglalatoságot találtam ki magamnak és 3 napig gombócokat gyártottam.
Végül megállapítottam hogy nem vagyok normális hisz mirelitben is van de legalább lefoglaltam magam
Bea


Nos azthiszem idén nem lesz gondom a húsvéti böjtel.
Lökött apánk tavaj először betartotta a 40 napos böjtött. Amihez én voltam kedves és betérsultam a főztömmel. Húst nem ettünk csak halat meg zöldségeket.
Szegény gyerekek nagyon keresték a rántotthúst.
Nos itt most van elég vega kaja úgyhogy már nem izgulok,csak a nehezítés az egészben az lesz hogy a gyerekeknek és a szoptatós anyának viszont fogok húst is az asztalra tenni.
Meglátjuk akkor hogy működik a böjt.

Ja én is szoktam szilvás gombócot csinálni. Sőt terhességem utolsó időszakában a depressziót elkerülvén ilyen foglalatoságot találtam ki magamnak és 3 napig gombócokat gyártottam.
Végül megállapítottam hogy nem vagyok normális hisz mirelitben is van de legalább lefoglaltam magam
Bea


Kriszta, ezt nalunk tocsninak hivjak, de hallottam mar lapcsanka neven is. Mi tejfolt es reszelt sajtot teszunk ra.

Tegnap megcsinaltam a palacsintat, es maradt leves is, ugyhogy ma csak kelkaposzta fozeleket csinaltam, hozza csirkemellet paroltam vajon.

Erika, a hussal en is kicsit hadilabon allok, valahogy nem tartoik a kedvenvceim koze. A nagyok a suliban esznek, vagy nekik is Te fozol?

Angi, a fasirtod nagyon csabito, azt hiszem kiprobalom. Te milyen husbol keszited?

Agi
 
 


Sziasztok!
nyálcsorgató topik ez Kép
végigolvastalak benneteket Kép néha-néha írnék, ha van valamilyen ötletem, már ha megengeditek???

belépőnek: szicíliai penne
hozzávalók: csirkemell filé, bazsalikom, olívabogyó, tejszín
a csirkemellet apróra felvágod, kevés olajon megpárolod, sót teszel rá, és bazsalikomot (ha szeretitek, tehettek alá hagymát is, és más zöld fűszerekkel is kombinálható, nekünk ez jött be), amikor már nagyjából megpuhult a hús, beleteszed a felkarikázott olajbogyót, majd egy kis rottyantás után felöntöd kb. 2dl főzőtejszínnel. közben megfőződ a pennét (én legtöbbször fussilivel csinálom, mert azt jobban szereti a család). a főtt tésztát egy tepsibe teszed, ráöntöd a tejszínes húst, és közepes lángon átsütöd. tipp: csak annyit sütök meg egyszerre, amennyi éppen kell az ebédhez, mert a tészta felszívja a tejszínt és újramelegítve már nagyon száraz, és persze a tejszínnek se tesz jót. jó étvágyat!

panu
 
 


Üdv PanuKép.

Ági! Én marhából, vagy pulykából készítem. (disznóhúst nem szeressem annyira, mondjuk a puylkát sem, de a daráltja nem rossz)

Kriszta! Nem akarlak lehangolni, de a téli paradicsom és paprika is sok-sok vegyszert tartalmaz. Az üveges lecsót legalább idényben készítik, ha tesznek is hozzá tartósítót. NEm tom melyik a jobb, az üveges leg nem drága, és ízletesebb.
Mert sajna ennek a parának semmi ízeKép

Viszont elkészítettem a paradicsomos mártogatósodat (nem friss parából, hanem olasz paradicsomssűrítményt használtam), és salátaöntetként funkcionáltKép.
Készítettem hozzá összenyomos szendvicset, bocsásd meg Nekem NORBI!!! ;)

.:Angi:.
 


Kriszta!
Anginak igaza van, a sok vegyszer miatt nem ok a téli lecsó. Tessék szépen jövőre lecsóalakokat lefagyasztani (rizs, tojás nélkül), hogy ha fiad télen megkivánja, csak elő tudd kapni. Kép
Amikor még Gabici férje, az én férjem szobatársa volt a koliban, minden hétfőn lecsót ettünk, mert Gabici férjének anyukája nyáron rengeteget fagyasztott le. Mit mondjak, izgi volt! Kép

Nóri
 
 


Ja, Nóri jut eszembe, bizony, Én is idény végén (amikor már nagyon olcsó) vettem sok-sok paradicsomot, paprikát, és párosával 8a papr, a para) lefagyasztottam, magyaroas kaják ba szoktam beledobni.

És megfnéztem, van itthon egy tecso gazd lecsóm, és cukron, paparikán, paradicsomon, paradicsomsürítményen kívül nincs benne semmi rosszaság.

.:Angi:.
 


igen,igen!
Én is lefagyasztom a már megfőzött lecsót,de az igazat megvallva én rizzsel együtt fagyasztom le.
Kicsi a mélyhűtőm így nekem jobb ha a kész kaját fagyasztom mint a parikat egyben...Kép
Bármennyire is próbálkozom nem jut eszembe mit akartam ideírni
majd legkölelebb
Bea


A mai ebédünk:


Kép

Uhh, elfelejtettem a heti menüt, megpróbálom felidézni:
hétfő: vasárnapi maradék
kedd: csirkeraguleves, műákos nudli
szerda: kelkáposztafőzi fasírt
csütörtök: cékla-almafőzelék fasírttal (család körberöhögött, nem volt túl nagy sikere)krumplipüré
péntek: csirkecomb sütőben sült rizibizivel őszibarackbefőtt

és valamelyik napi vacsi:

Kép

.:Angi:.
 


ki szereti a madártejet nállunk 2liter tejböl kell késziteni, 3an vagyunk rá és estére tuti elfogy.
Ime a saját változat:

10tojás- fontos hogy szoba melegek legyenek
2liter tej
vanilia rud
szeletelt mandula. )Kalifa) Cora stb....
8kanál cukor.

-Vanilia rud egy két orát tejben áll.
-Tojássárgája kikavarva 4kanál cukorral
-Tojásfehérje felverve kemény habnak4kanálcukorral
-tejet felforralni majd 3 kanál habot beletenni és sorrendbe megforditani a tejbe majd kivenni szüröre tenni hogy várakozzanak. Ha jol csináltuk kemény megnött citrom nyagyságnyi gomócokká nöttek.Ha a habokkal végeztünk:

Tojássárgáját belecsorgatjuk a vaniliás tejbe és lassan alacsony hön pár percig fözzük állandó kivir -kavar.

Végül madulát piritok hozzá isteni illat ás a sárga fincsi mártásra rákanalazom a hófehér habgólyokat és megszóróm a szemle szinü mandulával.

hát ennyi ez kb 8adag.Ha kibirjuk beteszem a hütöbe és belakatolom .


Hmm, lányok, tényleg ínycsiklandozó ez a topic.

Nóri, a lecsót anyósom még mindig fagyasztja nyáron, mi nagyon szertjük és gyors kajának nagyon jól jön. Nyáron sok paradicsom, paprika, hagyma terem a kertben, azokat összepárolja és Ramas dobozokba lefagyasztja. Ez kiolvasztás után klasszikus lecsónak is elkészíthető kolbásszal, vagy csak tojással, rizzsel megsütni pár perc alatt. Hússzelet mellé is finom csak köretként...

Ja, és nyáron ez fillérekből megúszható...télen meg nagyon jól esik ilyesmit is enni.

Gabici
 
 


Hm Kriszta, mandulával elég jól hangzikKép

7végi menü: szombat paradicsomos káposztafőzelék fasírttal.
almás fahéjas muffin
vasárnap: kelkáposztafőzelék virslivel.
és sütöttem egy isteni csokis muffint, narancslekvárral.
este pizza (elsóztam GRRR)

.:Angi:.
 


P: bableves, palacsinta
Sz: zöldséges tészta
V: pörkölt galuskával
H: maradék vasárnapról
K: húsleves meg a levesben főtt kakas sütve

Terv szerint
Sz: krumpli leves, fánk
 
 


A mai ebédünk:
borsóleves
carbonara - saját receptem szerint.

A többi napot még nem tudom, de brassói tuti lesz.

Kép

Kép
 


Leírom,hogy milyen kaják voltak otthon:

péntek:rántott csirke zöldséges burgonyával
rakott káposzta
töltött paprika
diós pite

szombat:zöldborsóleves
sertéspörkölt tarhonyával
prósza
kocsonya
házi krémes

vasárnap:húsleves
tejfölös csirkemell,rízs
peradicsom saláta
sajtos rúd
kelt perec

hétfő:rántott karaj,sült burgonya
túrós bukta

kedd:Krumplistészta(otthonról hoztam)
 


Ildi,
ez nem rossz Kép.
Mi az a prósza?

Én ma tarhonyalevest főztem brassóival (pulykából).
Nagyon jó lett volna hozzá még őszibarackbefőtt, de nem volt itthon.

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Erdekelne 1-2 kaja.Kép

Kriszti, mi az a carbonara? ( A palacsinta nagyon bejott, azota 2x csinaltam. Kép)

Ildi, mi az a prosza?

Nori, ha van egy kis idod leirnad hogy csinalod a fankot?

Koszi mindenkinek!

Agi
 
 


Kriszti,Ági!

A prósza nagyon zsíros és finom kaja.Nálunk otthon minden héten van.Imádom!!!
Prósza:Kb.10 dbközepes burgonyát lereszelek,2 kefírt és egy tejfölt teszek bele.Megsózom,és lisztet teszek hozzá.Annyit,hogy elég sűrű masszát kapjak.(De még folyós legyen.Nem tudom,hogy anyu hány deka lisztet tesz bele,nem méri.)Erősen zsírozott tepsibe öntöm,és olvasztott zsírral meglocsolom.Aztán irány a sütő.Ha megsült,mi 6 részre szoktuk felvágni. Ez a mennyiség 2 tepsire elég.Ezt úgy írtam le,mintha már csináltam volna.Pedig nem,csak ezerszer láttam,hogy csinálja az anyukám.

Ildi
 


hahó csajok!

mai ebédünk:
sajtos-paradicsomos fűszeres csirkemell rizzsel és gyümölcsös puncspuding.

azt hiszem csinálok még rizottót a hétvége előtt, illetve valamilyen főzeléket.


panu
 
 


Ági!
Fánk: kenyérsütő gépbe: tej, liszt, só, cukor, élesztő, vaj, meg egy pohár pálinka (hogy sütéskor ne szívja tele magát olajjal), hígabb tészta kell, mint a kalácsnak. Ha megkelt lisztezett tepsin kiszaggatom, és a közepüket kifelé meghuzgálva kisütöm.
Vagy inkább a tej-liszt arányra lettél volna kiváncsi?

Amúgy ma a fánk helyett mákos tészta lett, mert a barátnőm, akié a kenyérsütő gép bement kivételesen az óráira a fősulin. Hát ilyenen is múlik egy ebéd. Kép Így fánk pénteken lesz. Régen kézzel dagasztottam, de most azt az időt inkább a családdal töltöm.
 
 


Ági,
én így készítettem carbonara-t. Lehet készen is venni tasakos formában.
1 lilahagymát kockára vágtam, oliván dinszteltem,
15 dekányi sonkát (jó a tarja is) kockára vágva beletettem, 5 perc múlva ráöntöttem kb.
1 decinyi tejet, majd belenyomtam
1 kempingsajtot. Összerotyogtattam, a végén
1 dl tejfölt is kevertem hozzá.
Finom bele még fokhagyma, pici borsikafű a végén.

A tészta:
durum pennét (tollhegy) annyi vízzel öntöttem fel, h ellepje, majd só, olaj. Lassú tűzön elfőztem róla a vizet - melyet magába szívott. Megkevertem, rá az öntet és mind elfogyott.
Eszter is imádta Kép.

Örülök, hogy a palacsinta-ötlet ilyen jól sikerült Kép. Nekem teflon sütőm van, amiről sajna feljött a burkolat, így a legutóbbi 2 sütésem nem sikerült.
Pedig holnap lehet, h az lesz tejfölös krumplilevessel. Nem adom fel Kép.

Panu,
ez nem rossz kaja.
A rizottót léci írdd le, hohy készíted! Köszi.

Ildi,
köszi a receptet. És mivel eszik? Lekvár, tejföl? Vagy natúran?

Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszti!

Nem teszünk rá semmit,így is finom.(Nekem nagyon ízlik.)

Ildi
 


Kriszti! Ne süss abban a teflonserpenyőben, a teflon méreg. Gyors izibe vetess egyet a zemberrelKép. Vagy adok kölcsön szívesen egy jófajta vasserpenyőt.

.:Angi:.
 


Hétfő, keddre egyszerűen nem emlékszem... Majd töröm a fejemKép
Szerda: húsleves (csirkemellet főztem bele). A levesben főtt húshoz paradicsommártás, főtt krumpli
Csütörötk: tegnapi leves maradék, mákos nudliKép
Péntek: még nem tudom, ha Virág rosszul lesz, rendelek

Zöldséges tészta ala Nóri hogy készül?

Panu! Rizotto engem is érdekel, azt mindenki másképp készítiKép

.:Angi:.
 


Zöldséges tészta:
Serpenyőben olivaolajon megpárolom a zöldségeket (bébi répa, mini kukorica, karfiol, cukkini, póréhagyma, stb...), pici só, meg több bazsalikom, majd a tejről (piacról hozza Zoli) leszedem a fölét (megspórolom a bóti tejfölt) és picit összefőzöm. Közben tészta is megfő, összekeverem, és jénaiban sajttal megszórva megy a sütőbe.
Angi, a te ínycsiklandozó képeiden fellelkesülve le is fényképeztem.
 
 


sziasztok!
rizotto:
megfőzöm a rizst, (itt mindig hagyományos rizst csinálok, nem zacskósat Kép) és amíg az készül felteszem párolni a csirke- vagy pulykamájat, és vele együtt az apróra vágott zöldségeket (sárgarépa, zöldborsó, karfiol, brokkoli, stb.) amikor mindkettő készen van, beleteszem egy nagy hőálló tálba, összekeverem, megszórom reszelt sajttal, azt is belekeverem, nem hagyom a tetején, és beteszem a már meleg sütőbe. ennyi.

ha vannak más rizotto receptek, szívesen veszem Kép

nálunk ma u.az volt, mint tegnap, és most fő a holnapi csirkehúsleves, sok zöldséggel. megjegyzem, hogy ízletesebb a leves, ha belefőzöl egészben egy nem túl nagy vöröshagymát, és a végén kiveszed. a többit még nem tudom.

panu
 
 


Panu!

Én is teszek mindig a húslevesbe egy egész vöröshagymát.Ki fogom próbálni a rizottódat.

Ildi
 


Húsleves (délelőtt írtam, de elszállt):
Nagyon finom bele még 1 egész fokhagyma és csipetnyi gyömbér is Kép.
Vöröshagymát én is mindig teszek - sőt minden levesbe - egészben főzöm bele.

Panu,
köszi a rp-tet, de a rizottó az nem olyan, amit nagyon sokáig kell együtt főzni? Lehet, hogy én tom rosszul.

Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszti, én nemtom, mert minden receptet átalakítok Kép, de hát nem kevés idő, amíg a máj és a zöldségek jól megpuhulnak.
kipróbáltam viszont a fagyasztott levelestésztát, sajtot tettem bele, mert inkább a sósat szeretjük. van ötletetek, hogy mit lehet beletenni? 3 féle sajtot használtam hozzá, de önmagában a reszelt sajt nem elég, talán krémsajtot, vagy vajat, vagy mit kellene beletennem? van egyéb töltelék ötletetek egy kezdő háziasszonynak? Kép

a fokhagymát kipróbálom, meg a gyömbért is Kép

panu
 
 


Péntek:
rakott krumpli

Szombat:
gombóleves és gombóc

Vasárnap (ma Gergő főzött)
Húsleves
Óvári szelet rizzsel

Holnap:
mai maradék

Angéla,űnagyon fini volt a muffin, kőmégíze volt Kép.
Zellerkrémleves hogy sikerült?

Kép

Kép
 


Halli!
Kriszti! Ma csak megpároltam a cuccost, holnap készre főzöm.

Nálunk szombaton gyros volt, és csokis muffin. Megint alakítottam rajta, és tébnyleg finom lettKép.
Mindjárt dobok képet róla.

Nóri! Én nem látom a képedKép.

És Többiek, én imádok kajaképeket nézegetni, vhogy jobban megjön a kedvem egy kajához, ha nem csak a recipét látom, szóval hajráKép

.:Angi:.
 


Itt a gyros:
Sosem friss húst sütök, sőt, tulképp az Én gyrosom lényege, hogy maradékot használok fel. Ki szereti a sültet megenni hűtés után? Mi nem annyira.
Így a maradék sült húst (bármilyen húsból jó, ma anyukám féle disznósültből készült) csak kézzel széthúzgálom csíkokra, és befűszerezem olasz fűszerkeverékkel. Oliván jóól megpirítom, ezzel a hús része kész is van.
Salátát (ami van) összedarabolom, keverem, öntök hozzá kevés olivát persze. Készítek vagy tzatzikit, vagy símán fokhagymás tejfölt, aminek az a titka, h kevés vízzel fel kell hígítani, és kell bele színes bors, illetve oregano, kakukkfű, rozmaring, bazsalikom, só)
No, ehhez már más nem is kell normáliséknál, de mi nem vagyunk azokKép. Bélának muszáj ehhez vmi köretet adni, de símán megelékszik, sőt imádja a pirított zsemlekockát pl. Vagy pirítós kenyeret, amit a következő trutyival kenek meg: margarinba keverek granulált fokhagymát, sőt, és a korábban említett zöldfűszereket. Ezt formakenyérrel jó csinálni, mert akkor félbe lehet vágni a kenyeret, és az úgy szépKép.
Ma sült krumpli volt a gyros mellé, merazköllKép.


Kép

.:Angi:.
 


Kriszti féle spenótos tészta.
Nos, Nekem ízlett, ember basszus megcukroztaKép(. GRRRR

Látványnak sem utolsó:


Kép

.:Angi:.
 


na még a muffinomKép

Kép
Kép

Ha elegetek van a képekből, szóljatok!

Az aljába is szórtam rizst, illetve pelyhet, meg a tetejére is. A belsejében pesig tsokidarabok voltak.

.:Angi:.
 


Angi, a "muf"Képtepsibe nem szoktál papírt tenni?
Amúgy nekem nagyon jók a képek így jobban eltudom képzelni.
Én a tonhalas brokkolit csináltam meg a böjtölő apánknak és nagyon ízlet neki. Hozzáteszem nekem is.
Bea
Mai kaja
karfiol leves
sülcsirkecomb+krumplipüré

K
túrógombóc+parileves

Bea


Van nekem is kajaképem, csak sajna nem tudom feltenni, mert nagy, de ezt már ezerszer írtam. Angéla,
ha átküldöm, lekicsinyítenéd nekem?
Tényleg jól néznek ki a kaják Kép.

Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszti! KŰGGYEDKép!

Bea! Csirkecomb, krumplipürével, ezt megkívántam, holnap ez leszKép

.:Angi:.
 


Nagy a csend!

A mi tegnapi kajánk:
húsleves
rakott karfiol

A mai:
lencsleves füstölt csülökkel és
fánk
mindkettőt Mama készítette Kép.
A fánkja elmondhatatlanul finom, kár hogy nincs házi baracklekvárunk.

Kép

Kép
 


A mi ebédünk tegnap
krumplileves, sárgaborsófözelék fasirttal

ma tápai legényfogóleves, milánói makaróni

holnap májgombócleves, rakott kelkáposzta

ja és étteremböl hozzukKép de nagyon szeretem mert változatos

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Kriszti!
Hogy csinálod a rakott karfiolt?

Nálunk:
P: borsó leves, fánk (van házi baracklekvárunk anyától)
Sz: őszibarackos csirkemellfilé rizzsel
V: sült kolbász, krumplipüré, almaszósz
H: rakott krumpli (a tegnapi maradék sül kolbásszal), almaszósz
K: húsleves, sült hús
Sz: túrós tészta
Cs: sült hús répafőzelékkel (most sül)
P: csirkepörkölt nokedlival (jön apósom és ez a kedvence)

A hétvége meg kánaán, mert anyósom küld egy csomó kaját.

Nóri
 
 


Úrjézus! Hozom a tollat, apának holnap irány a tesco!:-))) A gatyáját oda fogja fizetni, aztán megadom Angi, Kriszti, Ildi, Nóri, Bea, Panu..stb. stb. email címét neki:-))))))))
H
 


Sziasztok!
Nalunk:

P: carbonara
Sz-V: raguleves, porkolt csirkemellbol, krumplipure, muffin
H: szilvasgomboc
k: brokkolikremleves, sult krumpli, belszinrolo
sz: spenotfozelek, resztelt maj, palacsinta

Kriszta, Ildi, koszi a recepteket, a carbonara nagyon finom lett, esetleg meg savanyu uborkat lehetne bele tenni.
A prosza is tervbe van veve. Kép

Nori, igen az aranyok is erdekelnenek, bar ki tudom nezni szakacskonyvol. Az en aposomnak is ez a kedvence. Kép

Bea, Anginak szilikonos formaja van, abba nem kell papir.

Agi
 
 


Kriszti!

Tegnap nálunk volt rakott karfiol.Ma tojásos rántottleves lesz és paprikás krumpli csirkemellel.
(Nálunk van fini házi baracklekvár,anyukám nagyon érti.)

Ildi
 


Kriszta, Bea kipróbáltam a zöldséges tésztátokat!Kép Bea, annyit módosítottam, hogy a végén beraktam sütőbe, meg tejfölt használtam főzőtejszín helyett, a tetejére került egy kis füstölt sajt is. Nagyon jó lett!!!

Ági, igen, a nagyok is itthon esznek.

Nálunk a menü mostanság:

Szombat:tarhonyaleves, Kriszta- féle zöldséges tészta
Vasárnap: húsgombócleves, rántott csirkemell, rántott brokkoli, krumplipüré, fánk (anyóséknál)
Hétfő : mungbableves, pizza, főtt kukorica
Kedd: lencseleves, palacsinta
Szerda: krumplileves, rántott karfiol, rizs, sültkrumpli, máglyarakás, vegyes savanyú(Szote ételbár)
Csütörtök: borsóleves, tegnap esti maradék Bea -féle zöldséges tészta

Angi, nagyon jók a képek, igazi konyhatündér vagyKép

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: