Új privát üzeneted érkezett!

Örülök, hogy írtatok, megint lehet ötleteket lopni Kép.

Nóri,
anyukámnak is van baracklekvárja, de inkább szilvalekit kérek tőle, Eszter meg van őrülve érte Kép (tudod, a cukornélküli, üstbenfőtt1napig Kép)
Baracklekvárt boltban veszem, a Vitamornak van finom, nem is vészes és gyümölcs van benne, nem cukorszirup Kép.
Az almaszószt hogy készíted?

Rakott karfiol

Kép

Kép
 


Egyik kedvencem:

Részeges tészta:

1 vörös- és
1 lilahagyma kockára
1 cs. újhagyma 1cm-es karikára vágva olivaolajra dobni,
5 nagy fej gomba felvágva rá,
olivabogyó kis üveggel (lehet egészben is, lehet felkarikázva is)
4-5 fej fokhagyma lereszelve bele, majd
2 dl száraz fehérborral gyorsan, nagy lángon nyomatni 1-2 percig.
Ezután fedő, 10 perc múlva levenni, elfőzni a levet. HA OKÉ,
rá reszelt sajt (minél érettebb, annál pikénsabb lesz az íze), majd
3 dl tej, vagy tejszín.
Kicsit rotty, rá bazsalikom, borsikafű csipet, oregano majd elzárom.
Spagettivel összekeverem, a tetejét megszórom friss petrezselyemmel és kész.
Frissen kell fogyasztani, különben száraz lesz.
30 perc alatt kész.
A bor elmaradhat, akkor nem kell teljesen elfőzni a levet, és az olajbogyó levét öntsétek akkor rá.

Tipp:
finom bele negyed zeller gyufaszálnyira felvágva, a gombával egyszerre beletéve.

A másik:
fontos, hogy ha nem friss fűszereket teszünk bele, mindig a főzés végén kerüljön a kajába, hogy az illóolajok nem vesszenek kárba Kép. Bocs, ha ezt tudjátok, nem akartam okostojás lenni Kép.

Kriszti

Kép

Kép
 


Zajlik a böjt. Ezért csináltam gyümölcskenyeret a páromnak. hát nagyon finom és könnyű, egy tálba kell kikeverni és be a sütőbe:
Hozzávalók:
4db tojást
40dk cukorral kikeverni és hozzáadni
4dl tejföl
60dk liszt
1 sütőpor
2dl tej
10dk olvasztott margarin
elkeverni és darabolt gyümölcsöket beletenni.
Ami lehet: mazsola,füge,datolya,dió,mogyoró,szárított gyümölcs,megy vagy csokidarabok...
őzgerinc formába önteni és 200fokon egy órát sütni.
Én a tetejére teszek egy alufóliát mert sokáig kell sütni hogy átsüljön és hogy a teteje ne égjen meg.
Finom!

mai kaja rántottsajt+almaszósz
tegnapi savanyú levessel

Aki tud szendvicskrémet ami vegás kérem írja meg.
Kivéve
a túró+zöldhagyma+pirospaprika
tonhal+krémsajt
esténként apánk nem tud mit enni
Bea

 
 

Bea,
a padlizsánkrémet ismered? Nagyon finom.

Kép

Kép
 


Kriszti! Felszaladhattál volna lekvárért, Nekünk is van finom házi. Anyukámék főzték. MEg szilvát is, hmm, isteni mind2.

És betöltötte eredeti funkcióját a topic. Mivel mostanában pörgök a gyerekek miatt, nem tudok annyira tervezni, h mi legyen a kaja. Ma tibláboltam a konyhába, h mit is, mit is főzzek.
Á, mondom, megnyitom a topicot, és csomó újat is írtatok, volt ötletKép.
PAnu féle rizottót készítettem végül. MEgpároltam fél kilónyi csirkemellet vhagymán, fokhagymán, majd a felét kiszedtem (eltettem brassóinak holnapra, így már csak s.k.t kell készíteni hozzá), a többihez pedig tettem srépát, zellert, kelkáposztát, zborsót, és összepároltam. Főztem rizst, nem pörgősre, hanem mászkosra, egyrészt, mert emberem csak így eszi meg a rizst, a másik, h a sütőben tovább szárad. Ahogy Panu írta, az egészet összekevertem, persze r.sajttal. Naggyon fincsi lettKép. Készítettem képet is róla, majd felteszem.

írom a kajalistát, mert megint elfelejtem:
h: zellerkrémleves, tojásos nokedli sajttal
K: carbonara (tettem bele zborsót is)
sz: krumplipüré, töltött csirkecomb (SZOTÉról) és főztem hozzá paradicsommártást.
cs:rizotto
p: valszeg a brassói. Erre már csak fokhagymát kell törnöm, és sült krumpihoz keverni. Néha teszek hozzá kukoricát is.

.:Angi:.
 


Kriszti drága, megvetetted Velem ezt a pesto-t, és nemtom mit kell vele csinálniKép. Gyorsizibe dobjál meg pár recepttel, különben irgumburgum;)!

.:Angi:.
 


Na azt hiszem a rakott karfiolnak es a gyumolcskemenyernek nem tudok ellenallni. Kép

Kriszta, brokkolikremleves: A rozsakat megfozom annyi sos vizben, amennyi ellepi. (mehet bele fokhagyma is), botturmixal osszetorom es behabarom.
A zellerkremlevest hogy csinaljatok? Gondolom a gumot hasznaljatok hozza.

Ma ismet Kristof kedvencet csinaltam, a tonhalas tesztat. A leveseken es ezen kivul mindenbol csak csipeget.

Agi
 
 


Angi, irtam melt.

Agi
 
 


Van vkinek vaníliás muffin receptje?? Gyorsan ide vele, különben muszáj lesz kísérleteznem jajjKép

.:Angi:.
 


Angéla,
nem vetettem meg, Te akartad! Láttam az arcodat a pénztárnál! Amikor Tiéd lett a Pesto :DDDDDDDDD!
HA VAN IDŐD, VÁRJ A RECEPTTEL, ÍROK EGY OLASZOS ISMERŐSÖMNEK, Ő TUTI RECEPTET KÜLD. 1-2 NAP BELEFÉR?
Isteni kaját főztem ma, le is fotóztam, majd akor írom le, ha kész a fotó. Csak így mutat.

mAJD FOLYTATOM NEMSOKÁ A RECEPTEKKEL. Ez A Caps Lock gomb....

Kép

Kép
 


Persze, várokKép
Mit főztél?

.:Angi:.
 


Najóvan, közben találtam. Ezt csak úgy össze kell keverni a tésztával. Nagyon bonyolult;)

.:Angi:.
 


Közzéteszem mai kajánk receptjét, majd ha kész a kép akkor megint, sztem úgy lesz az igazi Kép.
Nem akarok senkit megfosztani a nagyszerű élményről, amit ez a kaja nyújt mind orálisan, mind vizuálisan Kép.

Íme:

1 csirkemell-filé felkockázva-csíkozva, amit felforrósított vaj+olivaolaj keverékére dobok. Elősütöm, enyhén sózom, majd
2-3 ek. szójaszósszal meglocsolok. 1-2 perc múlva kiszedem és félreteszem.

1-1-1 (sárga, zöld, piros) kaliforniai paprika (most ócsó volt a tecsóban a piros és a zöld) 1x3 cm-es csíkokra vágva
1-1 jó nagy lila-és vöröshagyma felszeletelve hosszában,
1 nagy fej gomba felszeletelve,
3 kanálnyi kukorica (konzerv - mivel nem volt sárga kaliforniai paprika, a színe miatt és az édes íze miatt)
1 sárgarépa zsülienre (gyufaszálra) vágva.

Mindezt egyszerre megpárolom annyira, hogy ress legyen - kb. negyed óra. Pici só, hogy legyen leve , fedő rá.
Ha kész, vissza a husi, 1 mokkáskanálnyi curry, rotty és ehető. A tetejét megszórtam pirított szezámmaggal. Főtt rizzsel és szerettel tálaltam Kép.

Gyönyörű és finom étel.

Tippjeim:
1. szoktam mogyorót is beletenni, de nem volt itthon. A zöldségekkel együtt mehet - és ne legyen sózott!
2. mint írtam, a kukorica elmaradhat, ha van sárga paprika.
3. ha babamentes, mehet bele csili is, jó erősre, úgy is klassz Kép!
4. zsüliennre vágott zeller is mehet bele.
5. vegásan: kimaradhat a hús, vagy szólajockával helyettesíthető

Jó étvágyat hozzá!

Borsólevest főztem elé.

Kriszti

Kép

Kép
 


Jujj lányok állati jó ez a topik Kép

Angi a muffinodra nyálcsorgattam egyetKép

Spenótos tésztát édasanyám is szokott csinálni. Mi is imádjuk!
Majd még átböngészem az egész topikot, de most sietekKép
Enikö

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Bea,
egy link hús nélküli kajákról:

http://gobeshop.com/GobeForum/viewtopic.php?t=175

Kriszti

Kép

Kép
 


Bea, van néhány receptem, majd sorban leírom. Egyébként bioboltokban lehet kapni gabonakolbászt, májast, szendvicsfeltétet stb, persze amit magunk csinálunk azok jobbak, ha van idő, energia rá.

Avokádókrém:
- 1db avokádó
-1 db paradicsom
-fél piros kaliforniai v. pritamin paprika( de bármilyen friss jó most)
-1 kis fej vörös v. lilahagyma v. 2 szál zöldhagyma
Az avokádót meghámozzuk, a magját kiszedjük, majd villával összetörjük. A paradicsomot, paprikát, hagymát apróra daraboljuk. Hozzáadjuk az avokádóhoz, megsózzuk kicsit, pici mustárral, piros arannyal, citromlével ízesítjük és jól összekeverjük. Vajas kennyérre kenjük.
Nagyon finom. Használhatunk botmixert is az elkészítéshez.

Kriszti, nekem is jó lesz a link, köszi. A mai alkotásodat ki fogom próbálni, jól hangzikKép

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Angi:
Kértem már amott is, de nyílván átsiklottál felette!
No akkor még1XKép Kérek szépen narancslekvár receptet!!

ja! nekem nem sikerülnek a muffinok!
laposak lesznek, meg nem is tudom igazán milyennek kellene lennieKép
Majd ha kitavaszodik, akkor összefuthatnánk valahol, és megkostiznám azt a muffintKép

Most éppen sült tököt kajálok ezerrel.Kép
Nina
 
 


Enikő, Nina üdv itt isKép

Nina! Az előbb ránéztem a nevedre, mondom valait elmulasztottam... A narancslekvárKép
Itt van:
2kg narancs kell hozzá
3db citrom
fél kiló cukor (erre nem tenném fejem, szal ízlés szerint)
Fox 3-4szem narancsot, és krumplihámozóval_vékonyan_megpucolod. Ezeket a lehető legvékonyabbra vágva, csíkokra (mondjuk a gyufaszálnyira). 2citrommal is elköveted uezt.
Forró vízbe teszed, és forralod pár percig. (egyesek szerint ez úgy igazi, ha pár napig áztatod, és cserégeted alatta a vizet, sztem meg tök mind1)
Aztán megpucolod a narancsokat, citromokat rendesen, a fehér részt alaposan el kell távolítani!!!, különben keserű lesz. Feldarabolod, és felteszed annyi vízbe főzni, ami éppen ellepi. Melléteszed a leszűrt héjakat is. Vastag falú edényben természetesen. Főzöd, míg meg nem nyünnyed az egészKép. Ha úgy éerzed majdnem kész, tedd bele a cukrot. (ha az elején belerakod a kucrot, mint Én, és van otthon 3évnél fiatalabb gyereked, akkor oda fog égni, mint az enyémKép, szal inkább a végén ).
Nagyon tiszta, száraz befőttesüvegekbe tedd, és azonnal le kell zárni, és fejrefordítani az üvegeket. (ehhez kellett volna anno a bébiételes üveg Nekem, most használd elKép! )
Kihül, és fogyasztható. Sütikben, főleg csokisakban isteni!!!

VAníliás mufflon nagyon finom lett, recept híján kísérlet eredménye. Mivel ember itt áll a nyakamba szuszog, csak holnap fogom leírni.
JóccakátKép!

.:Angi:.
 


En meg ezt talaltam, az egyik indexes vegas forumosok hoztak ossze.

http://viktoria.uw.hu/

Agi
 
 


Atolvastam a topicot es mindent kijegyzeteltem,
de lenne par kerdesem.

Angi,
az almas-fahejas muffinba mennyi fahejat rax, mert kimaradt. Es holegkeveressel v. siman sutod? es hany fokon?
Milyen olasz paradicsomlevet hasznalsz?
A narabcslekvarnak mennyi ideig kell fejenallva lenni? Es mennyi idig all el? Szted csak citrombol is igy kell? Mert en a citromlekvart imadom.
A vanilias muffin recept erdekel.
Pont most sutottem meg az almas-fahejast, de nekem tul almas. Valszeg kevesebb kell bele az almabol. Jobban szeretem, ha grammra van megadva a dolog, mint darabra, mert eleg eltero lehet.
Escaz atalakitott csokis muffinod is kellene, jo?

Eszteranyu,

a piritott szezammagot hogyan csinalod pontosan? Es a reszeges tesztanal tenyleg 4-5 fej fokhagyma kell v. csak gerezd?

Nekem is van 1 jo karamellas muffinom, majd megirom...

g.
 


Hajni,
köszi, hogy szóltál,

FIGYELEM!

A részeges tészta receptjénél a fokhagyma az NEM FEJ, hanem Gerizd!!!

Bocsi,

Kriszti

Kép

Kép
 


Eszteranyu,
es a piritott szezammag?
Ma kerestem a tescoban mogyorot, de nem talatam. Vagyis azt a gombolyu fajtat talatam naturt. De a kinaiba, nem a hosszukas fajtat hasznaljak? Te malyiket szoktad es hol veszed, milyen fajtata?
 


Gabi,
bocsi, Neked jár a köszönet, elnéztem a nevet Kép.
Sima Mogyi mogyorót szoktam használni. Ha nincs só nélküli, akkor a diákcsemegéből (szintln Mogyi termék) kiszedegetem a mogyorót és azt teszem bele.
Semmi extra Kép.
Pirított szezámmag - ezt az Anyukám pirította meg pogir, csak maradt és rádobtam a kajára.
Sztem 1szerűen teflonedényben pár másodpercig folytonos kavargatás mellett pirítani, amíg aranyszínű lesz.
Látom, érdekel a fini tészta Kép.

Kriszti

Kép

Kép
 


hahó,
narancslekvár, avokádókrém és eszteranyu zöldsgées isteni csirkéje lenyúlva Kép

heti menü:
h: krumplifőzelék, tük.toj.
k: rántott hús, krumplipüré, cékla
sz: frankfurti leves+pogácsa
cs: sajtos tészta
p: pirított csirkemáj krumplival
ma valszeg a tegnapi maradék, és mellé frissen sütött leveles tészta vmilyen töltelékkel
holnap pedig baconos sült csirkét tervezek, majd meglátjuk, mi lesz

tonhalas és szardíniás krém érdekel vkit?

panu
 
 


Panu,
minden jöhet Kép!

Kép

Kép
 


Kaják a 7végén:

péntek
Szerdai csülkös lencseleves
Krumplis tészta

szombat
Zellerkrémleves
Resztelt csirkemáj rizzsel

vasárnap
Húsleves
Rántott pulykamell (tegnapi) rizzsel, amit valszeg kicsit feltuningolok zöldségekkel
meggybefőtt

hétfő (holnap)
Húsleves
Gombapörkölt nokedlivel
Uborkasali (talán)

Bea,
merre vesztél el?

Kriszti

Kép

Kép
 


sziasztok,

szardíniakrém:
2 szardíniakonzervet lecsöpögtetünk, összetörjük villával, egy doboz, vagy tömlő krémsajtot beletesszünk, reszelünk hozzá megucolt vöröshagymát, citromhéját, és egy kevés citromlevet facsarunk rá, megborsozzuk.a végén mindezt összekevered, én botmixerrel szoktam. ha valaki szereti, akkor kaprot is tehet bele, úgy is finom.

tonhalkrém:
kétféleképpen csinálom:
1. (egyszerűbb) 2 tonhalkonzervet lecsöpögtetek és összetöröm villával, kevés sót, borsot és közepesen bazsalikomot teszek bele, majd adok hozzá vajat. az egészet botmixerrel összekeverem, és kész is van. jó, ha állni hagyjuk egy kicsit.
2. 2 tonhalkonzerv lecsöpögtetve, villával összetörve, és 2 keményre főzött tojás szintén összetörve, hozzáadok sót, borsot egy keveset, majd bazsalikomot. és majonézzel, valamint kevesebb mustárral engedem fel, és ezeket keverem össze a botmixerrel.

ja, és olvastam a maximában egy jónak tűnő "kelkáposztalevélbe csomagolt húsgombóc hagymás-tejszínes szószban" receptet. anyukám elvitte az újságot, de majd leírom, ha meglesz.

panu
 
 


megjöttem
állatira nem volt a hétvégén kedvem gondokodni mit főzzek de segített rajtam az Ági meg a Kriszti honlapajánlása.
Ez lett belőle.
szombat:
rizses lecsó nekünk virslivel apának bazsalikommal dúsítva
vasárnap
tengeri hal( előző este tejbe és fűszerekbe beáztatva) sajtos bundában kirátva
két tojáshoz finomra reszelt sajtot tettem.
Először lisztbe majd a sajtos bundába forgattam a halat és kirántottam
petrezselymes krumpli
karfiol golyók
karfiolt megfőzni összertöni és a fasírthoz hasonlóan elkészateni.Tojás,majoranna,bazsalikom,prézli és reszelt sajttal összekeverni. Majd pici golyókat gyúrni,prézliba megforgatni és kisütni.

ja a lányom meg jégcsapretekből csinált salátát magának hozzá.

jövőhét:
passz de egy nap biztos lesz lencseleves
Pikáns lencseleves

Hozzávalók:

20dkg lencse, só

1 babérlevél, 1 szál sárgarépa

1 közepes fej vöröshagyma

2-3 evőkanál olaj

1 evőkanál pirospaprika

15 dkg kolbász

2 gerezd foghagyma

1 csapott evőkanál liszt

1 dl tejföl

1-1 mokkáskanál ecet és mustár



A lencsét 2 óráig áztatjuk (vagy egész éjszaka).

Fazékba öntjük, és felöntjük vízzel, hogy bő egy liternyi legyen.

Enyhén megsózzuk babérlevelet, meg a kis kockára vágott sárgarépát is beledobjuk és lefödve, kis lángon majdnem puhára főzzük. A hagymát felaprítjuk és az olajon kevergetve üvegesre sütjük. Pirospaprikával megszórjuk, majd ½ dl vízzel felöntjük. A lebőrözött kolbászt fölkarikázzuk, majd a hagymával és a zúzott fokhagymával együtt a lencséhez adjuk. Még 5-10 percig főzzük, hogy a lencse teljesen megpuhuljon. Közben a lisztezett tejfölt az ecettel meg a mustárral ízesítve simára dolgozzuk és levest ezzel sűrítjük.

és sajtospogácsát csinálok hozzá


Gabo! Hát, fahéj ízlés szerint, kb 2mokkáskanál. Épp van itthon ilyen, átszalaccc érte? ;)
paradicsom: én sűrítménnyel jobban tudok bánni (sztem szokás kérdése) szóval tégladobozos olasz paradicsomsűrítmény. Lényeg, h olasz legyen, rá van írva, nincs konkrét márka, ait használok.
Narancslekvárnak míg ki nem hül, addig kell fejen állni.

Vaníliás muflon:
sűrűre főztem vaníliás pudlingot, azaz 4dl tejjel 5dl helyett (cukorral). Hagytam kihűlni. 300gramm liszthez ment fél csg sütőpor,
2tojást habosra kevertem 120kristálycukoorral. Ebbe ment a puding fele, illetve fél dl olaj. Ezt belekevertem a lisztbe, és hát itt el kell dönteni, h kell e mlég bele tej, vagy joghurt. Ha szottyos, akkor nem lesz annyira száraz a tészta. Ahogy szeretitek.
ÉÉéééés, egy evőkanál tésztát tettem minden kapszliba, rá pedig kiskanál puding, majd megint rá a tészta. ÍGy sütöttem meg. Finom lett, bár eléggé beszívta a közé rakott pudingot, legközelebb sütés után teszem bele a kész muffinokba, méghozzá fecskendővel. MAjd erről is beszámolok.
Uhh, 7végén csajok megint próbálkoztam, és kétség kívül sikerrel jártamKép. !!TEJSZÍNES csokis muflot sütöttemKép. MAjd le írom ezt is, meg kéept is dobok. Ezt azoknak ajánlom, akik lágyan szeretik,és nem szárazon.

Karamellás muffin elemi szükséglet itten, úgyogy dobd plíz! Kép

Bea! ilyen lencsét fogok főzni holnapKép

.:Angi:.
 


Úh, Csajok ez borazalom amit kaja szinten műveltek, a billenytűzet már tocsog a nyáltól. Nagyon fincsik!!!

A narancs lekit és a citromosat kipróbálom egyszer!

Én ezt műveltem szombaton vacsi címén!

Kép

Krumplis tócsni, és tojásos párnácskák kaliforniai paprikával, újhagymával. Saját zsömi.

Gabi
 
 


Most a túrós-mazsolás muffint falom!

Nekem pl. nem sikerült az almás-fahéjas. Lehet túl sok lett az alma benne. Én is jobban szeretem a grammos változtatokat, mint a csészéset. Tényleg hány decis a csésze, 2dl?

GAbi3
 
 


Gabi! Ha nagyon leves az alma, akkor érdemes kicsavarni a levét. bocs, h nem előre szóltam!
A zsemlét Te sütötted??? Nagyon ügyes vagy! Kép

Hétfő: menzáról hoztam pulykaragut rizzsel
kedd: kelkáposztafőzelék, fasírt (fagyasztóból), ma ugyanez.
holnap lesz Bea féle lencseleves.
péntekre sztem rendelek

.:Angi:.
 


SZombaton tartjuk Tsirke születésnapját, a következő lesz a menü:
(de rugalmas vagyok, ha van jó 5let, ne fogjátok vissza magatokat)

előétel (nem lesz leves)
sült fokhagyma (asszem már leírtam, hogy készítem)
Ez Sógorom és Tesóm nagy kedvence Nálunk, nem marad6 kiKép
Bea féle paradicsommártogatós (sok friss bazsalikommal)
mindkettő vajas pirítóssal lesz

főétel:
olasz tésztasaláta (kagylótészta, uborka, paradicsom, paprika, fokhagyma, zöldfűszerek) húsgombóccal

és vagy tejszínes, rozmaringos csirkemell rizzsel
vagy baconba csavart csirkecombfilébe töltött májacska kakukkfüves krumplival

vagy, amit ajánlotok esetleg, ez még nem eldöntött

desszert:
valamilyen muflonok (2féle)
és csokifondue babapiskótával, ananásszal

.:Angi:.
 


Tésztasalit én is tudok:

1 csomag rugótészta (csavart) - megfőzve és hűtve
1 üveg savanyúubi - karikára vágva
4 db virsli nyersen karikára vágva.

Készíteni egy majonéz+tejföl+pici mustárból szószt (nem olyan töményet, mint a tartár) - legjobb házi tartárt (olaj+tojás) készíteni és azt feldúsítani.

Összekeverni mindent és kész.
Utoljára 7 éve ettem, akkor nagyon ízlett.

Angéla,
nem rossz a manü, majd gondolkodom, hátha van jó tippem Kép
Ez a csokifondue olyan rossz lehet Kép. Estleg aszalt gyümikkel is lehetne, nem?

Kép

Kép
 


Kriszti!
Ezt a tésztasalit Én szoktam készíteniKép

Aszalt gyümölcs király!!! KösszKép

.:Angi:.
 


Nálunk is vendégvárás lesz a hétvégén, Bátor nevenapja és Anyukám szülije.

Levest még nem tudom, második csirkemellek kilapítva, rá egy szelet sonka, ketchup vagy tejföl, erre reszelt sajt. A husit lisztezem, megpírítom, majd a sonkát kecsut vagy tejfölt és a sajtot ráteszem be a sütőbe, ott pirosra sütöm a tetejét és sült krumplival, zöldség körettel tálalom. Desszert: torta.

De, hogy milyen azt tőletek várom. Ki tud valami tejszínes vagy túrós gyümi tortát? aminek a tetején zselé van.

Angi: Ez a fokhagymás izé jól hangzik! Anyukám is 28-án született, csak 60 éve. Kép

Köszi: Gabi3
 
 


Ja, még a husira lehet darált húst is tenni, azt is előpárolni, fűszerezve.

Angi: Én sütöttem a zsömiket, de gép csinálta a tésztát, ez a harmadik próbálkozás.

Gabi3
 
 


Angéla,
milyen kicsi a világ tésztasali-ügyben Kép.
Csinálok is valamelyik nap.

Gabi3,
sajna sütiben nem vagyok jó, elég rutyi a gáztűzhely sütője, így soha nem sikrül a sütim.
Neten viszont rá tudsz keresni túrótortára, vagy gyümitortára.
Leves: raguleves pl.? Vagy házilag készített minesztróne?

Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszti: Írj egy ragut meg a minesztrónét! Bár apósom nem nagyon szereti a különleges kajákat. Hátha ízleni fog. Levesekben meg én nem vagyok jó!

GAbi3
 
 


Gabi,
íme:

Tárkonyos pulykaraguleves

Elkészítés: 20perc,
Főzés: 2 óra

Hozzávalók:
30 dkg pu.mell kockára vágva
3 db srépa
2 db gyökér (fehérrépa)
5 db gomba (elmararadhat)
Mindezek kis kockára vágva
1/2 zeller nagyon finom apró kockára vágva.
2 fej kisebb hagyma apró kockára vágva
1/2 bögre zöldborsó
2 evőkanál tárkony
1 babérlevél
1/2 citrom leve
3 dl tejföl
1/3 bögre eperlevél tészta
Finom belefőzve egy egész zöldpaprika, de a babérlevéllel együtt tálalás előtt ki kell venni a levesből.

1. a hagymát megdinsztelem kevés zsiradékon
2. ha üveges, rá a husi, melyet megfehérítek
3. rá az össz. zöldség és a fűszerek (kevés vegeta, só, bors) és a citromlé
4. felönteni vízzel
Lassú tűzön kb 2 órahosszat főzni. Az elpárolgó vizet pótolni.
5. amikor kész, megpuhult mindenki , bele a tészta
6. ha ez is okés, kikeverem kevés levessel a tejfölt és beleöntöm az egész levesbe.
Tálaláskor citromkarikára szedem a levest.

Kép

Kép
 


Még egy recept, palacsintatorta Kép :

Megsüttök egy csomó palacsintát és elkezditek rétegezni:
1 palcsi, rá baracklekvár
1 palcsi, rá kakaó (hagyományos kakaóval+cukorral sokkal finomabb, mert olyan jó csokis lesz)
1 palcsi rá darált dió

És így tovább, amíg van palacsinta.
A végén be a sütőbe 20 percre és kész.
Nagyon csodás. És ha utolsó palcsi tetejét jó sok baracklekvárral bekenitek, az rákaramellizálódik...

Még valami:
célszerű jó savanyú lekvárral és házival (ha van) készíteni, mert egyébként nagyon csömör édes lesz.

Kép

Kép
 


Bea,
egyszerű vega vacsi:

gombafejet kalappal felfele be a sütőbe. Ha megpuhult megfordítani, teleszórni reszelt füstölt sajttal (vagy pikáns, ízes sajttal), be a sütőbe és addig bennhagyni, amíg a sajt rá nem pirul.

Lehet salátákkal tálalni, de önmagában is nagyon finom.
Hol vagy elveszve amúgy?

Itt van Mama, tudok gépezni. Még keresek recepteket!

Kriszti

Kép

Kép
 


Vacsirecept megen, békön elhagyható böjt idejére:

Közepes burgeszt megsütni a sütőben, egészben, a héját megsózni. Ha kész, a fölső harmadánál kettévágni, kiszedni a belsejét, amit összekeverünk: tejföl+reszelt sajt+pirított bacon-kockák+szerecsendió. Ezt pedig visszatöltjük, be a sütőbe, átmelegíteni és kész. Héjastól megenni. Finom nagyon!

Kép

Kép
 


Még van 1-2 kaja a tarsolyban (sós), de most kihúzom a dugót Kép.

Kriszti

Kép

Kép
 


sziasztok!
Még jó hogy Kriszti bemásolta a linket a másik topicba így nem kellett energiát fordítanom hogy idejussak.
Amúgy egész héten sza.akodott a babanet + még a fiúk itthon szinkronben töltöttek filmeket,klippeket le a netről úgyhogy idegtépő volt bárki másnak bármihez is fognia a gépnél.

Angi menüje nagyon pipec, mondjuk arra nem emlékszem hogy nekem lett volna paradicsomos mártogtósom de ki is hagyhat az agyam...hihi
Kriszti köszi a gombás tippet ezt Én is szoktam csinálni.
nálunk a héten szint alig volt kaja egyedül csütörtökön főztem rendesen:
zöldségleves+ zöldbab+ rántott cukkini,gomba és padlidzsán( azóta folyamatosan pukázom nem tudom mitől)
Hoztam anyáéktól házi túrót holnap abból eszünk valamit vasárnap meg ?
van egy tök egyszerű duduk süteménykészítőknek(nekem) való
Németkrémes:
8 tojás sárgája,
30dk porcukor
4cs vanilia cukor
1 olvasztottkocka rama
9 púpos kanál liszt
ezt összekeverjük és 1 liter tejet öntünk hozzá
8 tojás fehérjét kemény habbá verjük és összekeverjük
Előre melegített sütőbe közepes hőfokon (180-200)
bő egy órát sütni.
A sütő alapterületének a fele legyen a tepsi nagysága és legalább 3-4 cm magas.
finom és ha megsül akkor meg kell fordítani és porcukrozva tálalni.

Bea


Bea! azt nem irtad én igy jártam 2 éve amikor pont a melohelyre kellett volna vinnem szülinapi sütinekKép hogy hidegen lehet kiboritani, amig nem hült ki eléggé szétesik, nagyon ronda.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Csajok,
segítsetek lécci, mit csinálok rosszul a sütivel. Mindig összeesik és sületlen a közepe. Nem nyitogatom a sütő ajtaját. Próbáltam forró sütőbe betenni, langyosba is, az eredmény mindig ugyanaz. 3-4-es fokozaton sütöm, majd 1-2 fokozatot tekerek rajta fel kb. negyed óra elteltével. 8-as a legmagasabb fokozat.
Elszomorít, mert ez az egyik kedvencem.

Íme:
1 tojás
1 bögre darált dió
3/4 bögre liszt
1/2 bögre cukor
1 vaníliás cukor
1/2 cs. sütőpor
1 bögrényi tej.
Ezt összekeverni és be a sütőbe.

Ha van ilyesmi receptetek - ami tuti bevált, írjátok már meg lécci.

Kössz!

Kriszti

Kép

Kép
 


hello,
Kriszti, miért tekersz rajta, amikor bent van a süti. szerintem hagyd sülni 3-4-esen, egyenletesen, legalább 20 percig. és talán a tej is lehet az oka a sikertelenségnek. ilyesmi receptet margarinnal láttam (olvasztva kell belekeverni), de ezt csak tippeltem.

recept:
GYÜMÖLCSÖS - KEFÍRES
Hozzávalók:
-1 pohár kefír
-1,5 pohár cukor
-1 cs. Van.cukor
-3 tojás sárgája
-félpohár étolaj
Ezeket jól kikeverjük. Majd hozzáadunk:
-2 pohár liszt
-1 cs. Sütőpor
-és a 3 tojás habját
Tepsibe öntjük, tetejére gyümölcsöt szórunk, sütjük.

menü (amire emlékszem):
szerda: marhahúsleves+ lekváros párna (
csütörtök: maradék marhahúsleves + lencsefőzelék virslivel
péntek: lencsefőzelék
szombat: zöldséges-tejszínes csirkeragu fussilivel
ez utóbbit most csináltam először a következőképpen:
megfőztem külön-külön két rózsa brokkolit (apróra szedve) és 4-5 darab felkarikázott sárgarépát, felkockáztam két csrkemellet, és feltettem párolni kevés olajon, majd amikor már fehér volt a hús, beletettem a már megfőtt zöldségeket, és megfűszereztem (só, fehérbors, zöldfűszerek -oregánó, bazsalikom, rozmaring, stb. ízlés szerint-). ha kevés a leve, akkor tegyél bele egy kis vizet. amikor minden megpuhult beletettem egy dobozka tejszínt (főzőtejszín) és összerottyantottam mégegyszer. a brokkoli már pépessé vált a végére, de nem baj. fussili (orsó) tésztát főztem ki hozzá. zabálta a család. egy kicsit édeskés az íze a sárgarépa miatt.

panu
 
 


Panu,
köszi a tippet, majd kipróbálom.
A süti jó 5let. Nem szeretek túlbonyolítani kajákat, ezért nem fogok nagy sütésekbe.
A tésztarecepted állatira jó, mindneképp kipróbálom Kép.

Mi kajánk:

hétfő:
húsleves
paprikáskrumpli nokedlivel
savanyúság
(végülis nem gombapöri volt)
kedd:
csirkeraguleves
gombapöri pirított tarhonyával
szerda,
krumplileves
tonhalas tészta (Ági-módra Kép)
csütörtök,
zöldségleves
hagymaágyon sült csirke krumplival: héjában főztem, majd cikkekre vágtam és forró olajban kisütöttem
péntek:
krumplileves szerdáról
fánk (ismét, Mamát megkértem, hogy csináljon, mert imádom Kép)
szombat:
karfiolleves
rakott krumpli házikolbásszal Kép

holnap még nem tom, húsleves, az tuti Kép.

Kriszti

Kép

Kép
 


Karmenek igaza van hidegen kiborítani a német krémest:
ma palacsintaőrület volt nálunk:
Vega palacsinta:
töltelék:
hagyma oliván megpárolva,gombe megfonysztva rajta
majd paradicsompüré+oregáno+bazsalikom+só+cukorral ízesítve és a palacsintába betölteni.
Egymásmellé tettem a feltekert palacsintákat és 2 tojásba kevert krémsajttal öntöttem le és a sütőbe átsütöttem

desszert:
túróba porcukrot és reszelt citromhéjját kevertem.
Palacsintákba töltöttem és végül diós tejföllel öntöttem le. Ezt is sütőbe raktam.

Azért vasárnap lévén magamnak egy kis rántotthúsit is csináltam. Jól ki is döglöttem.

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron