Új privát üzeneted érkezett!

BOcs Bea, akkor azt Kriszta írtaKép

palacsintA nyammKép

NA, mutatom a végeredményt, a képek kutyafuttában készültek sajna, így nem lettek túl jók hüpphüpp

Kép

Nos, ezelőtt volt sült fokhagyma, és paradicsomos mártogató parmezános pirítóssal, arról sajna nem készült kép.

Volt rozmaringos tejszínes csirkeragu:
Előző este friss rozmaringlevelekkel, sóval, borssal fűszereztem elő a husit. Vajon megpároltam a csirkecombfilécsíkokat, mikor átfehéredett, kiszedtem, és a vajra dobtam egy nagyobb rozmaringágat, és egy üveg csíkokra vágott savanyú uborkát. Felöntöttem tejszínnel, majd visszapakoltam bele a húsokat. Ez kész is voltKép, hozzá rizibizit toltunk.

Sajtos fasírt: 60dkg darált csirkemellhez adtam 2tojást, fél doboz olasz paradicsomsűrítményt, sok-sok bazsalikomot (nem volt friss:/ ), fokhagymát, zsemlemorzsát, sót, borsot, és durvára reszelt saJTot. Ezt összedzsadzsáltam, jénaiba öntöttem, és abban is tálaltam kisütve. Ez kedvenc, krumplipürével nagyon finom.

olasz tésztasali húsgombóccal:
kagylótésztát kifőztem, lehűtöttem. Paradicsomot, uborkát feldaraboltam (kifőtt kagylótészta nagyságúra) , a tésztához kevertem. A következő öntet ment rá:
almaecethez adtam olivaolajat, sót, borsot, sok-sok zöldfűszert és a cuccra öntöttem. Illetve a maradék pestot is belekevertem. Kapribogyót tettem még hozzá, nyamm.
Húsgombóc: darált marhahúshoz adtam fokhagymát, sót, borsot, tojást, zsemlemorzsát, és kisütöttem a golyókat.

És készítettem még Bea féle sajtos buindás tengeri halat, ez naggggyon fini. ÉLn úgy készítettem, h (kész halak fűszert használtam, halhoz nem értek 1általán) fűszeres tejbe áztattam, majd a tojásba tettem csomó sajtot, és abba belke is kevertem a lisztet, szal sörtésztaszerű lett, sör nélkül;)

Aztán volt csdokifondue, meg feketeerdő torta, majd jövök egyszercsak ezekkel is.
JóccakaKép

.:Angi:.
 


Na, mégis találtam egy képet a sült fokhagymáról sületlen állapotbanKép

Kép

.:Angi:.
 


fekete erdő:

Kép

Ez a Sógornőm receptje, de Én is készítettem már többször, ezt most Ő csinálta, láccik, Én nem tudok ilyen szépen díszíteni.
Amúgy egyszerű, csak nem olcsó:/
veszel kész csokis tortalapokat vhol. Kell még egy üveg magozott meggybefőtt, 1 csg tortazselépor(piros), 5dkg porcukor, 1 liter tejszín, 3csk tejfixáló.
Fel kell verni a tejszínt a fixszel, és A PORcukorral, a befőttet felforralni 2ek kristálycukorral, és a tortazseléporral, majd meg kell várni míg kihül!!!.
Az első lapra kell tenni a zselés meggyet, egyenletesen elosztva. (érdemes a díszítéshez meggyet kihagyni) Rá megy kevés hab. Következő lapokra is hab megy, majd a tetejét be kell borítani a többi habbal, és díszíteni.
Ennyi.


És itt a fondue: (bocs a béna képért)

Kép

2tábla étcsoki, 2tábla tejcsoki, 1tábla fehércsoki volt a miénkben, a mennyiségek változhatnak, ez jó nagy adag lett.
3dl tejszínt melegítettünk a bunzen égőn, és lassacskán adagoltam bele a tsokidarabkákat, közben kevertem fakanállal. Elég gyorsan felolvadstak, tettünk bele reszelt narancshéjat, és koriandert, elvileg kardamon is kellett volna bele, de sehol sem kaptamKép
Mi síma babapiskótát mártogattunk bele, illetve narancsot, banánt, mandarint, almakockákat, és a csokiba mártott falatkákat darált vegyes magvakba (dió, mogyoró, mandula) forgattuk.

.:Angi:.
 

 
 

Angéla,
ez nem semmi!
Ügyes vagy, hogy elkészítetted!
És... a képeken is nagyon guszták Kép.

Kép

Kép
 


Csajok!
Én is alkottam a hétvégén. Póréhagymakrémlevest csináltam, cipóban tálalva.

Angi: A kaja nem semmi! Végig is tudtátok enni! A feketeerdőt kipróbálom a hétvégén!

Gabi3
 
 


A leves:

Kép

És a névnapi torta:

Kép

Gabi3
 
 


HmmmKép
Hol vettél cipót????? És hogy készült az egész leves dolog érdekel;)
Jajj, de jól esne mostKép. Ez emberkínzás;)

.:Angi:.
 


Gabi,
és a receptek hol???????
Ez valóban emberkínzás Kép!

Angéla,
azért emberkínzásból Te sem vagy lemaradva Kép.

Kriszti

Kép

Kép
 


sziasztok csajok!

tárkonyos csirkeragulevest készítettem most este, holnapra, az itt leírt recept szerint. már megkóstoltam, finom Kép megjegyzés: a tárkonyt 2 részletben tettem bele, az elején és a végén, hogy az illata megmaradjon. és láttam, hogy tejszínnel is készíthető, amitől krémesebb, lágyabb íze lesz (igaz, a tejfölös jobban eltartható). most a tejfölös variáció készült. ja, és gombát nem tettem bele, mert a gyermek nem ehet (még csak máfél éves a szentem).

Gabi, csak a nyálam csorog Kép gyönyörűek!! Kép
a hagymalevest fele póré- fele vöröshagymából szoktam készíteni. úgyis nagyon finom.

a tárkonyos leves mellé megcsinálom a palacsintatortátokat is Kép

panu
 
 


és az lemaradt, hogy Krisztinek ajánlok egy pogi receptet Kép egyszerű, gyors

25 dkg túrót
25 dkg margarint
25 dkg lisztet
és egy kevés sót
összegyúrunk, pihentetjük minimum 1-2 órát, de lehet egész éjszakára a hűtőbe tenni, lefedve, majd kinyújtjuk 1-1,5 centi vastagra, és bevagdosva a tetejét szaggatjuk. tetejére reszelt sajtot, vagy szezámmagot tegyünk. ja, és finom is. Kép

panu
 
 


persze, a tetejét meg kell kenni tojással!!

panu, a mindent elfelejtő Kép
 
 


Örülök,hgoy mindekinek a nyála csorog, tényleg fini volt.
A recpetet majd írom,most emberem jön a gépmellé.

Angi: Nem vettem sütöttem. Izbékiné-pékségében. Kép

Gabi3
 
 


Sziasztok!

A póréhagymakrémleves recije:

Néhány szál csemege hagyma, kb.4-5,
1l csirkehúslé (kockából),
3 közepes krumpli,
5dkg margarin vagy vaj,
1 pohár tejföl,
só,bors, metélőhagyma, reszelt sajt.

A hagymát felkarikázom, megpárolom a margarinon, a krumplit kockára darabolva hozzáadom és a csirekhúslével felöntöm. Én már nem fűszereztem tovább, elég volt a leveskocka íze. Mikor megfőtt a krumpli jól öszeturmixolom, a tejfölt beleöntöm, elkeverem. Hidegen, melegen egyaránt fincsi. Tálaláskor metélőhagymát szórok rá. Lehet reszelt sajtot is tenni rá.

A cipó recije: Gépben dagasztom és kelesztem.Olyan sorrendben írom, ahogy a gépbe kell tenni.
2 nagy mérőkanál olaj,
3 deci víz (melegen),
bele 3 nagy mérőkanál cukor,
abba 25g! igazi élesztő, (egy kicsit kelesztem)
450 g sima liszt,
50 g durum liszt,
3 kis mérőkanál só,
fél kis mérőkanál ecet.

A megkelt tésztát 3 felé vágom. Cipó formájúvá hengergetem. 10-15 percig kelsztem, letakarom egy tiszta konyharuhával a tepsin. Ja, a tepsire sütőpapírt teszek, kicsit meglisztezem. A villanysütőben 17 fokon alsó, felső sütésen, esetleg légkeveréssel sütöm. Kisülés után hideg vízzel megkenem, hogy ne legyen matt a teteje.

A cipót hagyom kihűlni, majd megskalpolom, a belét kiszedem, de csak annyira,hogy ne folyon ki a leves. A sütőbe teszem grillen, meg pirítom. Vigyázat gyorsan odakozmál! Kép Nekem majdnem sikerül széncipót csinálni. A tetjét is be kell tenni. majd a levest belemerem és forrón tálalom.

Jó étvágyat hozzá!

Annyit még hagy tegyek hozzá, hogy a cipót előző délután sütöttem meg. Így biztos kihűltek. meg nem kellett sokat pepecselni a konyhában.

A második fogás lehet valami könnyű, mert nagyon laktató, főleg ha valaki megeszi a tányért is. Kép

Puszka!Gabi3
 
 


Egyet én is tudok:

Hűtőben tartott lángos

Hozzávalók 4 főre:
1 kg liszt
2 dl tejföl
3 tojás
3 dkg élesztő - felfuttatva
1,5 dl tej


Összedolgozom egy akkora edényben, hogy ki ne keljen belőle.
Fedővel letakarom, hűtőben tartva 1 hétig eláll.
Sütéskor személyenként 1 evőkanállal veszek ki.

Kriszti

Kép

Kép
 


ime a másik fajta lángos, ezt is lehet a hütöben tartani

1/2 kg liszt
1,5 dkg élesztö- felfuttatva
0,5 zacskó sütöpor
1 tojás
1 johgurt v. kefir
1,5-2 dl tej
1,5 teáskanál só

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Lángos receptet én is tudok!
Íme:
1 kg liszt
1 csomag élesztő
1 doboz tejföl
1 kávéskanál só
1/2 l tej

A lisztben szétmorzsolom az élesztőt, belerakom a tejfölt, a tejet, sót és összegyúrom. Olajos kézzel formázom és legalább 2 órára berakom a hűtőbe. Szintén olajos kézzel szétnyújtom és olajban kisütöm. ( hűtőben is eláll pár napig, én neylonzacsiba rakom be).

Lencseleves (sajátos fűszerezéssel, eddig mindenkinek tetszett)

kb 2 liter víz
1 szál sárgarépa
kis darab zeller
kis darab gyökér
kb csészényi lencse
3 db babérlevél
2 teáskanál pirospaprika ( forrás után)
majd a végén(utolsó 5 percben):
1 teáskanál currypor
1 kávéskanál őröl kömény
1 mokkáskanál gyömbérpor
Tálaláskor tejfölt rakok bele. Nem kell berántani! Ha valaki szereti, mehet bele egy kevés rizs is az utolsó 20 percben.
Ebből szoktam csinálni LENCSEPÁSTÉTOMOT is.
Este szűrőbe öntöm a megmaradt levest, kiveszem a babérleveleket, gyökeret, a zeller mindenképp maradjon benne! Ha már lecsöpögött a lé, asafoetidát, vagy hagymadarabokat rakok a lencsébe, összetöröm az egészet villával vagy mixerrel és még kis vajat keverek bele. Vajas kenyérre kenve nagyon finom!

Tojáskrém

Kb 2 kanál lisztet megpirítok olajban(mintha rántást készítenék) 2 tojást felverek, beleöntök ugyanannyi vagy kicsit több vizet, mint a tojáslé, sózom, és a megpirult lisztre öntöm. Nagyon gyorsan keverem, hogy ne csomósodjon meg. Kennyérre kenve szintén finom étel.


Gabi, nagyon jó dolgokat készítettél mostanában!Kép A cipós hagymalevessel valamikor majd megpróbálkozok!

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Ja, ezt elfelejtettem.

Rizsescsoki (ált. iskolás tancinéni receptje)

50 dkg porcukor
1,5 dl víz
25 dkg vaj vagy margarin
2 csom puffasztott rizs
10 dkg szitált kakaó
50 dkg tejpor

A vízben a porcukrot a forrástól számítva 2 percig felfőzzük. Még melegen belekeverjük a vajat, majd a tejport, a kakaót és a rizst.
Kivajazott tepsibe tesszük és hűtőszekrényben lehűtjük.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Hű Gabi tök jó a cipóleves.
Mikor a családomnak mondtam hogy senki ne nyúljon a kajához mert fotózás előzi meg az evést mindenki hülyének nézett, aztán meg jól kinevettek.
Azért sikerült lefotóznom a tonhalas brokkolit és nagyon finom is
ime:
Kép
Bea


Bea, nagyon guszta ez a kaja!

Újabb két muffint próbáltam ki a héten, az egyik az amerikai mandulás- mákos, a másik az ötfűszeres (cukkinis). Mindkettő jó, a mandulás kifejezetten finom, ajánlom mindenkinek!

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Erika! A mandulásnak a recipéjét izibeKép)).

BEa! Szuper ez a kép, szép, biztos finom is.

Heti menü:
hétfő: maradék
kedd:
szerda: hoztak ebédet, rizs, gombás tokány, illetve Kriszti lekváros gombóca (valami isteni)
csütörtök: ami volt bevágtam egy sütőfóliába 2 db csirkemellel, és rozmaringos fokhagymamártást készítettem.
(volt benne: zellergumó, karfiol, kelkáposzta, félbe vágott krumpli, répa, cukkini)
péntek: karfiolleves, krumplis tészta

.:Angi:.
 


Bea: Nagyon jól néz ki! Nem tudom, de én annyira nem szeretem a halat, de ezt megkóstolnám.

Angi: kipróbáltad a pudinggal töltött muffint? Mert én nagyon kíváncsi vagyok rá! Én is kipróbálnám. Olyanra gondoltam,hogy csokis muffinba vaniliás pudingot.

Gabi3
 
 


A mi heti kajánk:

hétfő:
húsleves
zöldborsós csirkemell, rizs,
meggybefőtt

kedd:
húsleves,
mirelit gyorsfagyasztott halrudak, héjában megfőtt, majd megsütött (pucolva) krumpli,
majonézes kukoricasaláta

szerda:
gombócleves,
szilvalekváros gombóc (köszi Angéla a dícséretet, legközelebb annyit készítek, hogy teljes adagot viszek fel, okés Kép)

csütörtök:
zöldbableves
palacsinta
-Mama főzött, mi dógoztunk Kép-

péntek:
pirított tarhonyaleves
rántott pulykamell, rizibizi,
savanyúuborka

Holnap sárgaborsófőzeléket kéne főzni sült debrecenivel.

ps,
egyre jobban bekattanok a muffinjaitoktól, mostmár nekem is kell sütnöm, mert csorog a nyálam folyton, amikor írtok róla Kép.

Kriszti

Kép

Kép
 


Úgy paníroztam a pulykamellet, hogy a végén a zsemlemorzsát 50-50%-ban kevertem búzakorpával.
Nagyon fini lett Kép.

Kép

Kép
 


Sziaszotk Csajok!

Megcsináltam a muffinokat! Vegyesen, 6-ot sütés előtt töltöttem, 6-ot sütés után. Mindkétféle nagyon fini. A csodás csokisat ötvöztem a pudingossal. Nem néztek otthon hülyének,hogy szurit adok a muffinoknak! Kép Van kép, de inkább finom,mint szép.

Gabi3
 
 


Végül tegnap zöldborsóleves volt meg sajtos tészta (vacsira Gergő-féle pizza),
ma meg pulykahusileves, paradicsomszósz, főtt krumpli és a húslevesből a husi. Imádom Kép.

Viszont ismét 1 kérdés:
ti hogy csináljátok a pariszószt? Nekem mindig csomós lesz és le kell szűrnöm állandóan.

Kriszti

Kép

Kép
 


Pariszósz: 100%-os lé. Kicsi cukor, só, oregánó, felfőzöm, Étkezési keményítőt feloldom egy kis lében, a lábasban lévőhöz öntöm. Ettől nem csomósodik. Így csinálom a parilevest is, nyilván hígabbra.

Ma szilvásgombit, nudlit és dölődin levest csináltam. Uzsira gesztipüré. A mai családi buli is elmaradt. Öcsödön még 2-kor is esett a hó.
Szombat, zöldborsó leves, milánóival.

Gabi3
 
 


Kriszti!

Én paradicsomsűrítményből csinálom.Zsírt felforrósítom,beleteszek több kanál lisztet,aztán bele a a paradicsomot.(Előzőleg vízzel kikeverem.)Majd zellerlevelet,sót,cukrot és fahéjat teszek bele.Mi így szeretjük.

A múlt heti kajáink:
Hétfő:Húsleves,paradicsommártás húsgombóccal
Kedd:Kefíres-tejfölös tészta
Szerda:Tojásos-rántottleves pirított zsemlekockákkal,paprikás krumpli,fánk
Csütörtök:pizzát alkottam
Péntek:rízs,pörkölt
Szombat:a tegnapi maradék
Vasárnap:húsleves,tejfölös csirke tésztával
Ma:ugyanaz mint tegnap

Ildi
 


Kriszti, szombaton csináltam krumplifasírtotKép

Angi, a mandulás muffint Ági receptgyűjteményéből szedtem, leírom azért, hátha valakinek nincs meg:
37,5 dkg liszt
25 dkg cukor
1 teáskanál sütőpor
1/2 teáskanál só
1,2 dl olaj
1,8 dl tej
2 tojás
1 teáskanál mandula aroma( én kihagytam)
2 evőkanál mák
12,5 dkg szeletelt mandula
A sütőt 180 fokra előmelegítjük. A muffinformát kibéleljük papírral.
A lisztet összekeverjük a sütőporral, mákkal, mandulával és a sóval.
Egy másik tálban habverővel kikeverjük az olajat a tojásokkal és a cukorral, majd hozzáadjuk a mandula aromát.
A lisztes keveréket a tejjel felváltva kis adagokban a tojásos masszához adjuk.
A tésztát a formákba töltjük (csak 3/4-ig) és 18-20 percig sütjük.
Sütés előtt a muffin tetejét megszórhatjuk szeletelt mandulával.


Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Csak hogy csorogjon a nyálatok! Kép

Kép

Gabi3
 
 


Erika:Milyen az a krumplifasírt?

Gabi3
 
 


nincs kedvem főzni úgyhogy éhezni fogok

hétvégén:
szombat:
spenót+bundáskenyér+tükörtojás
Vasárnap
húsileves
sajtos panírba forgatott harcsfilé+hagymás,tejszines kakukkfüves krupli
sütőben sütve+
zölbabfőzelék+franciasali+almaszósz
mindenki azt válogatott össze amit akart de a lényeg ma maradékot ettem.
Holnaptól éhezem viccelek csak tényleg nincs kedvem főzni.
Bea


Erika!
Kipróbáltam a lángosod, azért a tied, mert elfogyott az anyósoméktól hozott házi tojás, venni meg nem akarok, és a többiek lángosába kellett tojás. Ja, és én tettem bele pálinkát (hogy sütésnél ne szívja tele magát olajjal). Nagyon tuti, hogy eláll a hütőben!

Nóri
 
 


Panu,
ma elkészítettem a brokkolis-csirkés tésztádat, nagggggyon tuti!!!
Legközelebb én felpörgetem parmezánnal Kép.
És lehet, h be is dobom a sütőbe pár percre Kép.

Kriszti

Kép

Kép
 


Lányok!
Szeretném megkérdezni, sómentes diétán lévőnek tudtok e ajánlani recepteket, mert a vajas kenyeret, meg a joghurtot már utálom. Tegnap főztem zöldbabfőzeléket, de só nélkül édes és vízizű volt, nem birtam megenni. Levesekbe is a gyümölcslevesen kivűl mindenbe kell só.
Segitsetek légyszi. Köszi.
 
 


Zita!
Felénk a spenót, a borsó, a paradicsom főzeléket, illetve utóbbi kettőből a levest is édesen főzik, só nélkül. Illetve én a paradicsomlevest abszolút nem izesítem (NEM konzervből csinálom, hanem anya főzött be), aztán a sült krumpli is nagyon finom só nélkül, a tojás is ok.
 
 


Zita,
mióta Eszter a mi kajánkat eszi, én is kevésbé sózok. Sztem nagyon finomak a kaják gyengén sózva, sztem só nélkül sem lehetnek rosszak, csak mi már annyira hozzászoktunk ill. rászoktunk a sóra, h el sem tudjuk képzelni nélküle.
Ha kicsit segít, akkor együttérzek, mert én is leszokóban vagyok a sóról.

Kaják pl:
gombóc, palacsinta, tejberizs, hideg gyümölcsrizs (nagyon fini és egészséges!), próbálj párolt zöldeket (borsó, répa, kukorica, karfiol...) enni és zöldfűszereket használni.

Nóri,
kajcsik???

Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszti, örülök, hogy sikerült, a plusz ötletekek jók, de én mindig csak annyit teszek a sütőbe, amennyit éppen megeszünk, mert kiszikkasztja a sütés, azaz kevés "szaft" marad. ezt másik kajánál tapasztaltam.

panu
 
 


Hahó pizza recept?
Bea


Hogy nehogy elfelejstem 7végére:/ :

hétfő: mámeginelfelejtettemKép
kedd: sárgaborsófőzelék fasírt
szerda: zöldborsós csirkeapró (mellből) rizzsel (Virág nagy kedvenceKép )
csütörtök: spenót fasírttal
péntek: valszeg babgulyás+vmi tészta (lehet, h megpróbálom a fánkot)

.:Angi:.
 


Pizza.
30 dkg liszt
1 csapott evökanál só
2,5 evőkanál olaj
1 dl tej+2,5 dkg élesztő
pici cukor
kb. 0,5 dl forró víz

Hétfö: Paradicsomleves, Brassói
Kedd: Csontleves, Rakott krumpli
Szerda: Májgombóc leves, Sárgaborsóföz oldalassal
Csüt.:Kapros tejszines raguleves, Bolognai spagetti
Péntek: Burgonyaleves,Velövel töltött szelet petr.burg.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Zita!

Én juhtúrót ettem, annak jó fűszeres zamata van. Joghurttal, tejföllel hidegkajának; túrós tésztához is jó volt. Aztán a túrógombóc is jó só nélkül. Sütőben sütöttem csirkecombokat úgy, hogy jó sok fokhagymagerezdet tettem a bőre alá és mellé is, és majorannát. Alufóliába csomagolva tettem a sütőbe. Ez olyan elmegy kategória lett ami az ízét illeti.

Nagyon vizesedsz, vagy csak elővigyázatosságból diétázol?

Kati

Kati


Mostani kajáink, napok nélkül igénytelenül felsorolva. Kép

őszibarackos csirkemell rizzsel
töltött káposzta (Léna nagyon tolta befelé)
majonézes kukoricasaláta lilahagymával
borsóleves, lángos (ezt is nagyon tolta Léna, 1 felet megevett, olyanból, amiből én 2-t bírok)

Húslevest készülök főzni, mert sz@rul vagyok, és náthásan nagyon jól esik.
 
 


Nóri,
javaslom, h vegyél pulykaszárnyat (max 400 Ft/kg), sok zöldséget és egy kondérban főzd. Állat jó leves, tuti kihúz a bengából Kép.
Eszter ma a rakott krumplihoz szeletelt kolbászból tolt be egy szeletet (házi kóbi Kép ).
Meg Mama-fánkot is csípi, ebből egyet simán bedörgöl 1szerre Kép.
Azért köszi a kajákat, majd rendszerezzük :D.

Kriszti

Kép

Kép
 


no, akkor én is listázok Kép
hétfő: rántott karaj krumplipürével
kedd: csirkeaprólék leves, és maradék az előző napról
szerda: paprikás krumpli
csütörtök: házi hurka krumplival, gyermeknek tökfőzelék
péntek: karfiolleves, túrós pogácsa
szombat: maradék leves lesz és vmilyen kifőtt tészta
vasárnap: még nem tudom,

panu
 
 


Bea!

Az én pizzám:

Hozzávalók egy tepsihez:
(Én tepsiben sütöm.)

25 dkg liszt,fél evőkanál cukor,fél evőkanál só,másfél dl meleg víz.Összedagasztani,majd fél órát kell keleszteni.Kinyújtani,aztán mehet rá a feltét.Majd hagyni kell még megint kelni fél órát.Aztán irány a sütő.Alacsony fokozaton szoktam sütni(gázsütőm van)15 percet.

Ildi
 


Katicabogár és a többiek!
Köszönöm a tippeket, próbálok hasznositani belőlük. Egyébként nem vizesedés, hanem magas vérnyomás miatt szükséges a sómentes diéta. Mégegyszer köszi.
 
 


Ildi: Én nem szoktam kelni hagyni a pizzát. Öszegyúrom, a tejben felfuttatott élesztőt(cukorral), só a lisztbe, egy tojást is ütök bele. Annyi lisztet teszek bele amennyit felvesz. Kinyújtom és már teszem rá a feltétet. Kb. 2 deci tejhez, 2 deka élesztő és 2 kanál cukor jön.

Nóri:jobbulást!

A hétvégi menü: Lusta háziasszony leszek!

Szombat: Megköveztek, de Mekibe megyünk,
vasárnap: mi leszünk vendégsében, valami leves, meg pöri. Én sütöm a tortát, gyors túrókrémes gyümi torta.
Hétfőn: már megerőltetem magam, Zoli főzi a gulyás levest, maradék marhapöriből, Zoltán napról maradt, gofri, ezt én csinálom.
Kedden:A már régen beígért vendégsereg elér hozzánk. Kriszti-féle tárkonyos ragu, tepsibensült csirkemell szeletek, zöldség és krumplikörettel. Hozzá Angi-féle fekete-erdő torta.

Találtam egy tök jó receptet, szintén lusta háziasszonyoknak, akik szeretik a sütit.

30 dkg réteslisztet, 20 dkg kristálycukrot és 1 csomag sütőport jól összekeverünk. Felét beletesszük egy alaposan kivajazott tepsibe, utána rámorzsolunk fél kg túrót (legjobb a zsíros házi tehéntúró), mazsolát, legalább egy befőttesüvegnyi magozott meggyet, és egy citrom reszelt héját rászórjuk. Ezután rászórjuk a liszt másik felét is egyenletesen. Háromnegyed liter tejet, 3 tojássárgáját, 2 kanál kristálycukrot erősen összekeverünk, és ráöntjük elosztva a tetejére. 45 percig lassú tűzön sütjük.

Tud valaki répatorta receptet?

Gabi3
 
 


a repafagyi mar nem is jo? Kép
 


Gabi,
én még nem készítettem el a répatortát, de ezt a tévében Erős Antónia sütötte:
Olvasztunk vajat, 60dkg reselt répa rá, 6 ek cukor, 4 ek liszt és vanília. Ezeket megfonnyasztjuk, majd lehűtjük.
15 dkg durvára vágott dió+6 ek zsemlemorzsa+ 2 tojás sárgája, 2 tojás fehérje (kemény habbá verve) és kevés citromreszeléket összekeverek, majd a fenti cuccal is összekeverem, vajazott, morzsázott tortaformában 180 fokon 25 percig sütöm.

Jól nézett ki, amikor kivette.
Figyi, az előbbi sütiből nem hagytál ki valamit? Arra gondolok, hogy amit a tepsi aljára kell tenni - liszt, cukor, sütőport írtál. Semmi vizesanyag?

Kriszti

Kép

Kép
 


Heti kajánk:

hétfő:
húsleves, krumplistészta

kedd:
krumplileves,
panu-tészta

szerda:
marhagulyás (isteni lett Kép ), meggyes és mogyorós kuglóf a Kerek Perecből

csütörtök:
tarhonyaleves
rakott krumpli - házi kolbival

péntek:
maradék gulyás és tarhonyaleves,
csirkemell és combikák hagymaágyon
franciasaláta

szombat:
zöldségleves,
tegnapi csirke, meg összedobok valami salit hozzá

vasárnap:
a Soginőméknél eszünk, az anyósa főz - állati finoman (keresztelő).

Csirke hagymaágyon:
1 csirkemell filézve
2 alsó- és felsőcomb.
3 fej közepes méretű vöröshagymát nagyobb kockára vágok a fél fej fokhagymát is durvára vágom. Összekeverem és felét olajozott (+ 2-3 ek víz) jénai (vagy tepsi) aljára szórom, kis vegetával és sóval meghintem.
A pipiket sózom, vegetázom, majd ráteszem a hagymaágyra és maradék hagymával betakarom és kevés vízzel leöntöm.
Rá a jénai teteje (vagy fólia) és nagyon lassú tűzön megpuhítom. Ha puha, eltávolíton a fóliát, megfordítom a husikat és nagy lángon megpirítom. Ha okés, akkor visszafordítom és a másik oldalát is megpirítom.
2 óra alatt kész, a hagymás szaft isteni.

Kriszti

Kép

Kép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: