Új privát üzeneted érkezett!

Úgy gondoltam, jobb, ha külön topicban gyűjtjük a kajalistákat, mert ha vki gyors 5letet keres, nehéz átnyálazni az egész topicot.

Íme kezdésnek a mi hetünk:
hétfő:
nem főztem
kedd:
mindentbeleleves (kolbászos, kapros krumplileves)
gombapaprikás galuskával
szerda:
sült tarja hagymás krumpli
csütörtök:rakott kel
péntek:
borsóleves
mákos nudli

.:Angi:.
 


Íme akkor ide is bemásoltam:

Hétfő
Vasárnapi húsleves
Tonhalas tészta

Kedd
Tarhonyaleves
Krumplipüré
Rántott hal (hekk)
Majonézes kukoricasalival

Szerda
Bableves
Fánk (mama készítette)

Csüt.
Karfolleves
Brassói

Péntek
Borsóleves
Rakott krumpli

Szombat
Zöldbableves
Palacsinta

Vasárnap
Húsleves (imádom, mindig ennék)
Óvári szelet kakukkfüves krumplival
Almakompót

Kép

Kép
 


Óvári:
husi rá só, bors, kevés zsiradékon elősütni, rá sonkakocka és gomba (amit hagymán megdinsztelünk).
Mindezt reszelt sajttal jó gazdagon megszórni és be a sütőbe. Addig sütni, amíg a sajt megpirul rajta.
Ehhez azért jó a kakukkfüves krumpli, mert a zsiradékot (amin a húst elősütjük) is fel tudjuk használni.
A krumplit hajában kell megfőzni, majd meghámozni és fél centis karikára vágni a zsiradékra tenni, hogy ne törjön szét. Rá a kakukkfű, kis só és fedő alatt 10 perc alatt közepes tűzön kicsit megkapatni.

A kakukkfű remek étvágygerjesztő, gyomorjavító, görcsoldó hatású, köhögéscsillapító és szélhajtó.

Kriszti

Kép

Kép
 

 
 

H
húsleves
kelkáposzta főzelék
köris hús
fánk

K
tegnapi húsleves
rántotta
tejberizs

Sz
milánói
amerikai almatorta

Cs
resztelt máj
krumplipüré
 
 


Na jó:-)))
Hétfő: borsó leves túrógombóccal

Kedd: sült krumpli sajttal, túrórudi

Szerda: krumplifőzelék sült virslivel
diós beigli

csütörtök: sertés combból fogok valamit csinálni, köret még függőben

Ti hogy csináljátok a rakott krumplit? Próbáltátok már tejjel?? isteni!!
H
 


Rakott krumpli:
kolbászzsírral kikenem a jénait, rá krumplikarika, rá tojáskarika, rá kolbászkarika, rá 1 doboz tejföl+ 1 doboz joghurt, rá kolbász és krumplikarika, rá sok-sok-sok tejföl. Én hagyományosan készítem, házikolbásszal (ha van).

Vagy:
Vajjal kikenem a jénait, elkezdem a pakolást:
krumplikarika, rá tojás, virsli, vagy krinolinkarika, rá vékony hagymakarikák, rá zöldpaprika, rá reszelt sajt (sok) és jogi+tejföl, rá megint virsli, v. krinolinkarika és a végén megen burgesz. Tetejére sajt (füstölt)és tejföl.

Jó drága kaja Kép.

Ma megyek májat venni, mert Nóritól megkívántam a resztelt májat. Ez lesz meg nem tommi Kép. Tipp?

Kriszti

Kép

Kép
 


Akkor én is leírom a rakott krumplit. Tulajdonképpen plágium, mert apám receptje.
Nyersen felkarikázom a krumplit, kolbász, tejföl, főtt tojás, sajt, beleteszem a kikent tepsibe.

Kétharmadáig felöntöm tejjel, aztán uzsgyi a sütőbe.
A vége előtt leveszem a fedőt, hogy a lé elforrjon.
Szerintem sokkal finomabb így, mint a hagyományos módon, érdemes kipróbálni.
A zöldpaprikás dolog tetszik, csak Lucit kicsapja, apának meg fáj tőle a gyomra. De biztos ki fogom próbálni.
H
 


Hajni!

Milyen fokozaton kell sütni és mennyi ideig?És jénaiban jó megsütni?
Én eddig úgy szoktam csinálni,hogy pörköltnek teszem fel a kolbászt.Egy réteg főtt krumpli,egy réteg kolbász,egy réteg tojás,aztán tejföl és jönnek az újabb rétegek.

Ildi
 


Mi otthon nemigen eszünk húst, szinte csak vega kaja van.

E heti menünk:

Hétfő: bableves, vargabéles/krumplistészta(Benedeknek)

Kedd:lencseleves, rakott kelkáp. és spárga

Szerda: sárgaborsóleves,
túrógombóc/kukoricaganca(B)

Csütörtök: mungbableves,
sült fűszeres zöldség( cékla, répa, krumpli), párolt rizs, alma csatni( kompóthoz hasonlít, csak sűrűbb)

Péntek: zöldbableves,
dióstészta

A hétfőit a SZOTE menzáról hoztam, mert kevés volt az időm főzni.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Ildi, én jénaiban szoktam megcsinálni, de erősen gondolkodom a római cserépedényen. Csak az olyan macerás, beáztatni, stb.:-))))
Egyébként van egy spéci elektromos sütőnk, én kb. olyan 220-230 fokon szoktam csinálni, hogy puhuljon. Ha túl nagyra teszed, az sem jó.

És ami még a kedvencem (Lucié is meglepő módon): saláta levelet megmosok és összetépkedem, vágok hozzá zöldhagymát vagy lilahagymát, esetleg retket vagy uborkát (mikor milyen időszak van), leöntöm olivaolajjal (a tescos jó és olcsó, ide tartozik, hogy meg kell nézni, mi van az üvegére írva, ha rajta van, hogy "orujo", nem szabad megvenni, mert az nem az első sajtolás, hanem a maradékot újra és újra kisajtolják).
Aztán kevés só és citromlé. Isteni. A legjobb, ha mindenféle zöldség van benne. Mi még a vajaskenyérhez is ezt szoktuk enni:-)))

Majd leírom anyósom egyik kedvenc süteményét is, az a neve: Csöpi néni csudája. Huh, ebből annyit meg tudok enni, hogy hihetetlen. Ráadásul nagyon könnyű megscinálni.

A comb jól sikerült, apa éjszaka felkelt és kent magának egy zsíroskenyeret husival:-)))). Aztán reggel folytatta:-)))))))))))

Erika, hol veszed a spárgát és hogy csinálod? Apa kedvence, csak még nem néztem utána, hogy lehet elkészíteni.

H
 


Hajni!

Köszi,nekem sajna,gázsütőm van.De majd kipróbálom.Ha lesz új lakásunk,én is elektromos sütőt veszek.

Ildi
 


Saláta-tipp:
salátalevél összetépkedve, bele cikkelyekre vágott paradicsom, lilahagyma (karikára), póréhagyma, újhagyma, ha szeretitek, főtt tojás.
Mindezt leönteni:
olivaolaj+kevés citromlé (nem savanyítok salit ecettel)+ só + porcuki+ saláták fűszerkeverék (Kotányi) - öntettel.
A végén pedig konzerv tonhallal összekeverni finoman.

Ma húslevest főzök (viszünk belőle kollága-asszonynak a kórházba - aki szerdán szült), paradicsomszószt és főzök hozzá krumplit.
Husi pedig a levesben főtt pulykahusi lesz hozzá.
Valamint maradt tegnapról resztelt csirkemáj.

Kriszti

Kép

Kép
 


Én ma sertéspörit csináltam rízzsel.(Holnap is ez lesz.)

Ildi
 


Én is módosítottam, borsólevest főztem, és bolognait, illetve sütöttem egy adag muffint.

Én a levest sűrűre főzös, sok zöldséggel (répa, karaláb, zeller, zellerlevél, zöldségzöld, borsó) és nem teszek bele lbetétet. Csak a zöldségek íze van a levesben, isteni.
bolognai: 30dkg hús megpirít párolt hagymán (oliván), majd felönt olasz paradicsomlével (sajna nem jók a síma paradicsompürék annyira), spagfetti, vagy penne főz, belekever, sütőbe be, sajt rá.
fűszerek: kakukkfű, oregano, só, rozmaring, bazsalokom, kevés tárkony, színesbors (mikor már majdnem kész a trutyi, akkor bele)

Kedvenc muflonjainkKép
(Ági! Megmértem, 7perc alatt dobtam össze ma egy kókuszos, amihez még tejet is kell forralni)

mézes-kókuzsos:

230gramm kókuszreszeléket 70gramm teljes kiörléső liszttel (lehet síma liszttel is) , fél csg sütőporral elkeverni.
Másik tálban 310ml tejet forralni, és beletenni 1-2ek mézet (én hársmézzel készítem, mézet nem szabad forralni, feleszabadulnak benne a toxinok).
Ezeket összekeverem, és 2tojás külön habosra keverek 150gramm cukorral (vagy 50gr szőlőcukorral).
A habosra vert tojást hozzákeverem a többi trutyihiz, és szétszedem 12 adagba, be a 200fokra előmelegített sütőbe kb 20percre. SZép aranybarnára sül.

almás-fahéjas:
3nagy almát apróra vágva, vagy lereszelve, (én aprítóval szoktam), esetleg nagyobb darabokban is lehet hagyni, úgy is finom, egy tálba tenni, fél csg sütőporral, 200gr liszttel ( Én teljes kiörlésűt használok mindhez), másik tálban 10dkg margarin felolvaszt (vagy fél dl olaj, oliva is szuper) , ha kihúlt habosra keverni 2tojással, és 120gramm cukorral, illetve 50ml tejjel, vagy joghurttal.

A száraz és nedves alkatrészeket lazán összekeverni, és 12részre osztani.

Majd írok még.

.:Angi:.
 


Hú de gusztusos itt minden:-)))
Ajánlom a figyelmetekbe a zöldséges tésztát, most találtam, holnap ez lesz:

40 dkg spagetti durumtésztából
5 dkg vaj
80 dkg vegyeszöldség (igény szerint, én teszek bele kukoricát, snidlinget vagy póréhagymát, borsót, répát)

Mártás:
6 dkg vaj
6 dkg liszt
3 dl tej
10 dkg krémsajt
őrölt fehérbors, só
tetejére snidling

A megfőtt tésztát kivajazott tálba tenni, zöldségeket 4-5 perc alatt előfőzni. A lisztet vajon megpirítani, felönteni a tejjel és folyamatos kevergetés mellett besűríteni. utána tűzről levenni és a sóval, borssal, krémsajttal ízesíteni. Tésztára a zöldségeket és a mártást rátenni (szerintem én egy kis füstölt sajtot is fogok)
és előmelegített sütőben 200 fokon 15-20 perc
a végén rászórni a snidlinget.

Egyébként én a bolognai szószókba is bele szoktam keverni 2 db camping sajtot.

Nagyon guszti:-)
H
 


Hajni,
nem durran szét a jénai, ha forró sütőbe teszed?

Lányok, ezek a kaják nagyon kafák!

Holnap szilvalekváros gombócot fogok főzni (3 órahossza)!

Tegnap és ma meg tudtam állni, hogy ne vegyek Danone rudit a boltban magamnak. Pedig hogy ordított, hogy vegyem meg :D!

Kép

Kép
 


Én ma kakós kalácsot sütöttem a tegnapi maradék mellé, meg főztem egy csomó zöldséget (borsó, répa, zöldbab, kukorica, paprika) a holnapi majonézes salihoz, ma meg egy része angolköretként szolgált a maradék májhoz.

Én egyébként azt élvezem, ha olyan kajákat találok ki, hogy egyik maradékából készül a következő, és így tovább.

Holnap:
majonézes sali, sertés hús üvegtálban sütve

Vasárnap:
Zoli főz csirkepörköltet, olyan igazi ragadósat, és az lesz hétfőn is.
 
 


Kriszti, a jénai pontosan arra való, hőálló üvegből van. Használd bátran!
H
 


Jólaktam míg végig olvastam!
Én félig sváb származású vagyok, de ez főleg a kajákkal kapcsolatos ízlésemben tükröződik.
Szóval mi sok tésztát és mégtöbb krumplit eszünk. írok egy pár fajta gyors tészta feltétet amit a spagettihez szoktam csinálni.

Vegás:
piros húsos paprika 1 db
0,5 kg gomba
fokhagyma
petrezselyem
0,2 dl főzőtejszín
pici sajt

gombát,fokhagymát, petrezyelymet összevágni és megpárolni. Amíg a gomba leve teljesen elfő.
Én ekor teszem bele az összevágott paprikát hogy egy picit ropogós maradjon, felöntöm a tejszínnel felforralom és egy kevés parmezánnal besűrűsítem.
Elkészítés max 15 perc
nagyon fini és látványra se kutya ez a színkavalkád

Tonhalas így készül : gomba helyett tonhal és szoktam a tejszín helyett krémsajtot beletenni. Ja és a paprikát is kihagyom belőle

nem szoktam sózni mert kevés sót eszünk de ezek az ételek nem is igénylik

Túrós gibanica ( Szabadkán tanultam, szerb vagy török kaja)
0,5 kg túró
5 tojás
2dl tejföl
csipetnyi szódabikarbóna

tej,ásványvíz max 2 dl
rétestészta

a tepsi aljába egy réteslapot kiteríteni és olajjal megöntözni.
az összes anyagot egy tálba összekeverni és a végén a tejet és az ásv.vizet annyitt beletenni hogy ne legyen túl híg.
A maradék tésztalapokat a masszába szaggatni és a tepsibe önteni.
Forró sütőbe 200 fokon 35-40 percig sütni.
Mi nagyon szeretjük vacsorára,joghurttal. Melegen a jó.
heti menü volt :
H
vasárnapi maradék
húsleves
zölbabfőzelék+sült karaj
K
zöldségleves
rizsehús
Sz
bolognai
CS
sült csirkemáj+krumplipüré
P
paradicsomleves
palacsinta
SZ
húsleves
kakaspörkölt+tejfölös galuska
V
húsleves
elzászi csülök+ tejszínes krumplival

Jövő héten spenót+bundáskenyér+tükörtojás lesz egyik nap mert már nagyon ennék.

Bea


Bea,
szuper, hogy így leírtad Kép!
Olyan tésztát én is szoktam készíteni (gombás) és tényleg nagyon szép (és finom).
Receptek jöhetnek, mi is nagyon krumplisak és tésztásak vagyunk.

Ma húsleves volt és spenótos tészta. Most készítettem ilyet először és kicsit fura volt. Én nem ettem spenótot 6 éves korom óta (akkor is belémtömte a napközis tantónéni - ki is hánytam) és kicsit elfogult voltam, de azt mondom, finom volt. Majd barátkozom vele.

Vékony rántást készítek olivából és lisztből, rá 1 dl tejszín, bele a fél kg spenót, reszelt szerecsendió (1/3), só, bors, majd a 3 gerezd fokhagyma reszelve. Kicsit rotty, majd tejszínkrémsajt 15 dkg. Ha kész, kifőtt tésztára (34-40 dkg) - most penne - öntöm, melynek elészítettem az ágyát: kivajazott tepsi. A tetejét megszórom jó sok reszelt sajttal, kb. 15 percre be a sütőbe és kész.

Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszti,
én is szoktam spenótos tésztát főzni, bár egy kicsit másképp. Én nem rakok bele fokhagymát, meg a végén a sütést is kihagyom. A többi ugyanaz. Nagyon szeretem.

Hajni,
A spárgát apósom szokta beszerezni nekünk öttömösi-pusztamérgesi ismerőstől júniusban. Akkor van a szezonja. A piacon is szokott lenni.
Meg kell hámozni, mint a répát, és apróra darabolni, kivéve azt a mennyiséget, amit kirántani szándékozol. Azt egészben kell elrakni. Nem kell blansírozni mélyhűtés előtt.
Én 3 féle módon szoktam elkészíteni, de egy csomó más recept is van. Rakott ételben, úgy, mint a többi zöldséget, előfőzni sós vízben. A másik a morzsás változat, ilyenkor megfőzöm a spárgát sós vízben, pirítok zsemlemorzsát, kell még tejföl, vaj, sajt. Alul a morzsa, rá a spárga, vaj közé, majd megint morzsa, spárga, a tetejére sajtos-tejfölös öntet, amit lehet kicsit ízesíteni Piros arannyal. A harmadik változat a rántott spárga a szokásos módon, vagy fűszeres sárgaborsólisztes- krémes változat szerint.
Öttömösön szokott lenni minden évben spárgafesztivál, ott van egy csomó spárgás étel amit meg is lehet kóstolni, meg azt hiszem van recept is hozzájuk. Én még nem voltam, csak anyósomék, de idén jó lenne már elmenni. Majd esetleg szólok, ha aktuális lesz, ok?

Bea, az a zöldséges tészta nagyon jó lehet, majd kipróbálom egyszer.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok,
Aki szereti a TONHALAT az probálja ki csak 20perc az egész, 2doboz /kis/ tonhal 3tojás mirelit brokkoli leforrázva kb. 3rózsányi + camping sajt sózni zöldség füszerkeverék /Kotányi zöldséges grill névre hallgat/ izlés szerint. Az egészet összekeverni tetejére reszelt sajt és muffin sütöformákba belerakni vagy jénaiba és ugy lehet majd szeletelni mint a tortát. sütni kb.15percig. Isteni.


Nálunk ma húsleves lesz csirkéből,és sajtos-tejfölös csirke burgonyával.(Római tálban sütve.)

Ildi
 


Ildi,
sajtos-tejfölös csirke receptet léci!
Milyen burgesszel lesz?

Mai menü:
Zellerkrémleves (Gergő készíti), sütőben sült csirkecomb (+ van még 1 kacsamell is, ez külön - Enikőre gondolván megevése közben, mert ő nagyon szereti a kacsát Kép) jó sok hagymával és fokhagymával.
Nem tom milyen köret, lehet, h kruplipüré.

A spenótos tésztához:
elfelejtettem beleírni, hogy belekockáztam még fél lilahagymát is.

K.

Kép

Kép
 


Kriszti!

Tejfölös-sajtos csirke:

Összekeverek lisztet borssal pirospaprikával.Besózom a husit.Beforgatom a csirkecombokat,szárnyakat ebbe a lisztes keverékbe.A cseréptálat kikenem egy kis zsiradékkal,beleteszem a husit.Teszek rá hagymakarikákat.Leöntöm egy doboz tejföllel,és jól megszórom sajttal.És mehet a sütőbe.Karajból is nagyon finom.Főtt krumplival lesz valószínű.

Ildi
 


Ildi,
javasolhatom hozzá a kakukkfüves krumplit?
Fent leírtam, hogy kell elkészíteni. Az is főtt krumpli vmilyen szinten Kép.
Jó a recept, majd kipróbálom, csak nekem nincs cseréptálam, majd jénaiban.

K.

Kép

Kép
 


Ildi,
saláta is jó hozzá mi ma jégsalátát eszünk köretnek tökmagolajjal és almaecettel egy kis só mikor már tálalom.Minden kruplis dologhoz fincsi meg husihoz. Egyszerü de tökmagolaj megdobja.
Jó étvágyat


Kriszta!

Nem tudom megcsinálni,mert nincs itthon kakukkfű.Majd ki fogom próbálni.Köszi a tippet.

Kriszta!

Majd egyszer ilyet is csinálok.Köszi az ötletet.

Nektek is jó étvágyat!

Ildi
 


HAlli!
Hajni drága Neked és Apukádnak köszönjük a rakott krumpli recipét, jöhet a számlaszám, utalom a jogdíjat;)

.:Angi:.
 


VEGA kaja, Olaszos kaja? Nálunk nagyon megy.
ezt volt ma a vacsi:

Zsemle félbe vágva egy kanál oliva a serpenyöbe forrositani pillantra belenyomni a zsemlét csak hogy megkapja és levenni.Isteni ropogós lesz.

Szelet camambert sajt rá a meleg zzemlére,ráolvad.

Paradicsom bazsalikom oregano turmixolni,vagy botmixer összezutyulni. kis só olasz füszer rá az egészet a camamberes szemlére én még kis csirát is szokatm rá tenni, pl lucerna vagy vegyes.

Probáljátok ki nagyon fini. ropogos izletes vega kaja és gyors még vendégeknek is szoktam csinálni jol néz ki.


Szia Sz. Bea, gibanica jol hangzik még nem is probáltam. Megtanulom. Csók a családnak.


Na, ha az olasz kajáknál tartunk (Én is imádom), akkor itt az egyik nagy kedvencünk:

Kép

pennét (de jobb a kagylótészta, csak nem volt itthon) megfőzni, és apróra vágott uborkát, paradicsomot, paprikát keverek hozzá, és készítek egy salátaöntet. Oliva, sok-sok fokhagymával, bele bazsalikom, oregano, kakukkfű, kevés só, színes bors, és ezt hozzákeverem a tésztához.
húsgombóc:
darált marhahúst összekeverek sok-sok fokhagymával, rengeteg vágott petrezsemellyel, sóval, borssal, tojással kevés zabkorpával ( esetleg zsemlemorzsával helyettesíthető) és oliván kisütöm. A képen látszik készen, nagyon finomKép

.:Angi:.
 


Másik olasz nagyonnagyon kedvenc:

szintén darált húst összekeverek sok-sok meghámozott, összetört paradicsommal. Rengeteg zúzott fokhagymával, sok-sok friss bazsalikommal, hozzá kevés só, színes bors, (én ebbe más fűszert nem teszek, ez így finom, a sok bazsalikom jól eluralja az egészet), és a lényeg még, vagy 20dkg reszelt parmezán. PErsze kell bele tojgli és tömítőanyag (korpa, vagy zsemlemorsza), és mehet a sütőbe. Én egybefasírtként sütöm, hozzá krumplipürét készítek.

Én a krumplipürét félig főzővizzel, félig tejjel készítem, mert Nekem így finom. SOk tejjel sztem nem annyira jó. És mindenképp elengedhetetlen a margarin.

Erről nincs képem, vagy csak nem találomKép. Ha találok, teszek fel. A ronda de fonim kategória amúgy:DDD

.:Angi:.
 


Aztán van itt egy ilyen:

Kép

Csirkecombfilébe dugdostam kis hagymán párolt csirkemájdarabkákat, és beletekertem szalonnába. Ezt így megsütöttem, és isteni lett. Érdemes fogpiszkálóval, hústűvel átszúrni.

Hozzá:
főtt krumplit egy jénaiba tettem, és gyömbért szórtam rá, persze sót is, majd nyakonöntöttem tejszínnel, és szórtam rá reszelt sajtot. Ezt is sütőben sütöttem, együtt légkeveréssel a kétfélét.

.:Angi:.
 


Aztán nemrég rögtönöztem ezt:

Kép
Kép
Kép

Nézzük folyamatában:
Egy alufóliára szétterítettem baconszeleteket, arra vékonyra szelt csirkemellet (vagy fóliában lehet kikloffolni, de Én utálok kloffolni) szorosan egymás mellé illesztve, majd ebbe sajtot, és a végén egy vékony kolbászt (ez a Norbi féle kolbász volt) és feltekertem a fóliát. Így betettem sütőbe, és vagy 1órát sütöttem. Mikor kész lett, vártam picit, h hüljön, (igazán szépen kihűlt állapotában szelhető), és felvágtam.
A visszamaradt szaftban megforgattam a sütés közben készített hagymás krumplit, és pár percig sütöttem. nyammKép

.:Angi:.
 


Angi!

Te igazi konyhatündér vagy.(Én,sajna nem.)Nagyon jókat főzöl.

Ildi
 


Komolyan lassan könyvet is kiadhatnánk Stahl Juci meg elmehetne gyesre. Jók vagytok mehetnek továbba az Olasz kaják ????

durvára reszelt cukkini
durvára reszelt zöld paprika
foghagyma jó sok szeletelt
kevés durvára rszelt répa,

na most ezeket oliva olajon megizzasztani kis so szines bors kis tejszin de nélküle is jo. Ha már megpuhult le a tüzröl.
Kifözni hozzá Olasz vastag tésztát zöldet vagy simát /Cora/
Összekeverni, tetejére parmezán.HMMMMMMMM


Én is szoktam ezt készíteni, nyammmm, Én szoktam bele hámozott paradcsomot is nyomni. A képet viszont nem találom rólaKép, pedig tudom, h van róla képem valahol...

Ellenben megtaláltam a sajtos fasírtról készült képet:
Kép

.:Angi:.
 


Jaaa, Te tejszínnel és nem paradicsommal készíted? Akkor ezt majd ki kell próbálnom, kösziKép. Húsos pasiknak lehet bele tennni csirkemellet.

.:Angi:.
 


Szombaton pedig tejszínes csirkemellet készítettem a következő módon:
csirkemell csíkokat olivás hagymán, fokhagymán megpároltam, ment bele kevés bacon, fűszereztem rozmaringgal, sóval, borssal (fehérrel), majd a tejszínnel összerotty. Főztem hozzá pennét, a tetejére sajt.

Na, lelépek, bocs a túltengésértKép

ps: Kriszta, NEkem nagyon bejön az olasz, dob6sz még recipét!! A mártogatóst is el fogom készíteni.

uhh, erről eszembe jutott egy mártogatósom: sok sok nagy (tényleg nagy) fokhagymát megpucolni, kis jénaiba tenni, nyakon önteni olivával, megszórni rozmaringgal, nagyszemű sóval. RÁ fólia, sütőbe be, ha megpulutl, vajas pirítósra kenni az asztal körül állva. nyammKép

.:Angi:.
 


Én ezekután hogy írjam le a mi eccerű ebédünket?

Szilvalekváros gombócot készítettem (Eszter is evett belőle Kép) előtte pedig gombóclevest (hagymakocka, zöldségek, icipici pirospaprika, majd bele a gombóctésztából kiszaggatott nudli -> angyalbögyörő).
Nagyon finom volt, kőmégíze volt, sajna most keveset csináltam.
Én gyúrtam és 1 óra alatt kész volt.

Kép

Kép
 


Á mártogatós?
Angi a foghagymásat megcsinálom holnap vacsira aztán majd elmegyünk levegözni, mindenki imádja nálunk a fogh.még a fiam is 2gerezd egy evésre.

Mártógatós Isteni/a neve/Olasz/

márványsajt kb 15dkg
1/2pohár tejföl
3gerezd fofhagyma
szeletelt snidling/ha nincs ugy is fini/
egy két csepp oliv olaj
/Nem kell füszer a márványsajt adja az izét és a fogh./

piritos és fehér bor meg gyertyafény meg a többi........

jó éjt

Eszteranyu, gratulálok még nem gyurtam soha az anyukám spéci receptje és én nem vettem még a fáradságot de egyszer ird le légyszi maga gomboc tésztáját.


Sziasztok!
Nagyon jo kajakat irtatok! most csatlakozom, en is felidezem a mult hetunket.

Hetfo, kedd: tarkonyos raguleves + sutoben sutve csirkemellfilekbe tekerve sonka es fustolt sajt, melle oszibarack, az egesz tejszinnel leontve. Koret: rizs, krumplipure.

Szerda, csutortok: husleves, es tonhalas teszta (nagy kedvencek)

Pentek: sajtleves, paradicsomos kaposzta, rantott pulykamell

Szombat: szilvas derelye + levesmaradek

Vasarnap: pizzat rendeltunk, (nem volt idonk fozni)

Krisztinek igertem a tonhalas martast: hagymat piritok, raboritok 2 doboz tonhalkonzervet (olajat leontom elotte), kicsit ezt is megpiritom, plusz kb 2 deci tejfol. Kristof imadja az olivabogyot, ugyhogy az is megy bele felbevagva. Nagyon gyors.

Agi
 
 


Angi, en is tudok egy martogatost: camambert sajtba fokhagyma darabokat szurni, foliaba tekerni, es megsutni.

Agi
 
 


Húú, köszi, jól hangzik ez a sok mártogatósKép. Mi szoktunk fonduezni is. Tényleg Ági, még van mit bepótolnunkKép

Kriszti! Minden elismerésem, kalap emel, fejet hajt, ami kell, h Te Neki állsz házilag készíteni a gombócot.
Nálunk mákos nudli van kb hetente, de Én biz a tesco gazd krumplis nudlit veszem (csak krumpli és liszt van benne, semmi más rosszaság)és így mákdarálással együtt 10perc.

ANyósommal szoktunk ezen viccelődni. Egyszer megkérdeztem TŐle, h kell ezt a krumplisnudlit készíteni. Ő meg előadta, h ÁÁÁ, az semmi, csak megfőzöm a krumplit, megvárom, míg kihül... Összetöröm, majd elkezdem gyúrni a liszttel... Gyúrom, gyúrom, majd kinyújtom csíkokra, de még mindig lisztezem, és felvagdosom apróra, majd lobogó vízben kifőzöm.

Én meg néztem rá kiábrándultan, h totál komoly, h egy nudliért képes fél napot a konyhában lenni, és minden csupa liszt lesz GRRRRR. Azóta ezen nevetünk.
Viszont isteni a házinudlija, de meghagyom ezt az Ő kuriózumának nagyvonalúanKép))

Tegnapi vacsink:
halat befűszereztem (most nem kevertem, hanem kotányi kész halak fűszert használtam), fóliába csavartam, és betettem a sütőbe.
Míg sült, készítettem franciasalátát, illetve pirítóst, amit a következő keverékkel kentem meg: margarinba tettem sok-sok tört fokhagymát, sót, színes borsot (ezt Virágéból kihagytam) és zöld fűszereket (kakukkfüvet, tárkonyt, oreganot, bazsalikomot), és félbevagdostam őket.
Ahhoz képest, h nem szeretjük a halat, jóól elpusztítottuk az utolsó falatigKép

.:Angi:.
 


Ági! Sajtlevest hogy készíted?

.:Angi:.
 


Angi!
Én is szoktam gombócot és nudlit is gyűrni, sőt amíg nem volt az egyik barátnémnak (itt a koliban) kenyérsütő gépje, addig dagasztani is a saját kezecskémmel dagasztottam. Ezek mellett lehet tvzni vagy jókat dumcsizni a konyhában. (Tudjátok koleszos közöskonyha, használjuk vagy 50-en.) Még ma is röhögünk a csajokkal, amikor gombóccsinálás közben az egyik srácnak analizis feladatokat csináltam, csupa liszt lett minden. Kép
 
 


Angi, ok, majd potolunk. Kép
Sajtleves: az alap husleves (lehet kockabol is), megy meg bele pici feherbor, reszelt sajt(fustolt), vegen behabarom. Talalaskor reszelt sajt es piritott zsemle(kenyer)kocka a tetejere. A coraban van crouton nevre hallgato zsemlekocka, azzal is nagyon finom.

Heti menu:
H: zoldbab leves, pizza.
K: szinten zoldbab leves, sult zoldsegek
Sz: karfiolleves, csirkemell edes savanyu martassal, rizs.

Cs,P ?

Agi
 
 


Ági,
esetleg:
tejfölös krumplileves és palacsinta, vagy
lencseleves rizskoch-kal. Pölö.
Vagy:
borsóleves, brassói,
karalábéleves, paradicsomszósz, krumplifasírt?

Egyébként sztem fölösleges készen venni krutont. Tök egyszerű elkészíteni is:
Zsemle-vagy kenyérkocka, palacsintasütőben vajat olvasztani, ezt bele és megpirítani.
Nekünk is ez volt vasárnap a zellerkrémlevesbe.

Én ma rakott karfiolt készítettem, megettük előtte a zellerkrémlevest.
Holnap nyilván savanyúkáposztából készült leves lesz, meg valami édesség utána. Palacsinta? Nem tudom még.

Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszti, ha a vajba keversz ici-pici foghagymakrémet, azzal kened meg a zsemlekockát, illetve az erzsébet kenyeret pirítás előtt, az valami isteni!!!

Tegnap este megcsináltam azt a zöldséges tésztát, nagyon finom volt, de a lisztből nem kell ennyit beletenni, mert nagyon besűrűsödik. Mexikói zöldségekből csináltam, símán bepakolták.

Én péntekig nem főzök.
H
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: