Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Na, ahogy látom, teljes az uborkaszezon.
Én is csak gyorsan benézek, aztán kéne még kicsit vasalni. Nem tudom, nekifogok-e.
Már nagyon lázban van a család, mert holnap jönnek a húgomék. Úgy tűnik, az időjárás mégiscsak kegyes lesz Steve-hez (a húgom angol barátja), észre sem fogja venni, hogy nem otthon van.
Én ma egy kedves ismerőssel találkoztam: a fogorvossal a rendelőjében. A változatosság kedvéért most az egyik fölső első fogam fáj, ki kell idegelni. Én már ettől nem szabadulok.

Karmen!
Látom, Orsi nagyon élvezi a fürdést! Tomika is tele van pici kiütésekkel, én is hintőporozni szoktam (bár most még azt sem, mert attól tartok, összecsomósodik. Tomikának pici korában volt, amikor a kék lámpás kezelés miatt 30 fofot kellett csinálni a szobájában.

Na, megyek, jó éjt mindenkinek!
Tünde+Tomika

Itt egy portré:
Kép
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek jó nyaralást, akinek ilyen szerencsében van része:-)) Én talán szeptemberben eljutok Rodoszra néhány napra. Adja az ég!

Akik otthon vannak:
a szombat estém maga volt a pokol. Képzeljétek, Luca a nagy rohangálásban megint elesett, neki fejjel a széknek. Ömlött a fejéből a vér. Mondtam az apjának, ne vacakoljon a kocsival, hívja ki a mentőket. 5 perc hadakozás a dicspécserrel, aztán beleüvöltöttem a telefonba, hogy küldje azt a .... kocsit. Akkor már minden tiszta vér volt. Bevittek a gyerekklinikára. Van a lány fején egy másfél centis seb. A doki feldobta, hogy össze is lehet varrni, de inkább kap egy összehúzós ragtapaszt. Egyébként meg a fejnek bő a vérellátása, ezért egy kis seb is nagynak tűnik.
Én mindezt elhiszem, de nem vagyok orvos, nem tudom megítélni, a mentővel meg nem jött orvos, úgyhogy ragaszkodtam a klinikához.
Jó, mi?

Mostanság nem fürdünk, hanem tusolunk, azt napjában többször, víz nem érhei a ragasztást. Lucának tetszik, úgyhogy nem aggódom. Bár Ő a mentőben is eltársalgott a sofőrrel:-)) Én persze majdnem infarktust kaptam:-)

Tündi, nagyon rádjár a rúd a fogproblémákkal. Én is megyek augusztusban, akkor lesz olyan hét, hogy csak szájkendővel megyek emberek közé, annyira érzékeny lesz.

Tomi egyre jobban hasonlít rád. Ezen az utolsó képen látszik, hogy a szeme a tiéd:-)))

Lányok, mi a 100 Ft-os boltban vettünk babkönyvet, 1 hétig szellőztettem, aztán kimostam. Azóta jól szuperál.

További szép napot mindenkinek!
B
 


Babamama! Szegény Luca, remélem gyorsan gyógyul.
igen, én is azt meséltem nemrég hogy felháboritó ahogy a mentönél a diszpécser vagy akár egy ügyeletes orvos hozzáállnak a betegekhez. De sztájkolni azt tudnak. Én meg csüt. mentem majdnem hiába orvoshoz, mert kiderült szünetel a rendelés (csak kezelésre jövöket fogadtak). Én meg kicsit morogtam ott nekik hogy 30 fokban kisbabával azért másztunk el mert 2 nappal korábban tel. azt mondták nyugodtan mehetek. Akkor meg nehogy hazaküldjenek, csak Orsi miatt jutottam be végül az orvoshoz. ÉS akinek nincs kisgyereke de esetleg melóból ment oda? Engem ez is felháborit. Tanulság, tényleg eröszakosan kell fellépnünk.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 

 
 

Babamama: Szegény Luca! Biztos gyorsan begyógyul a buksija! De jó lesz nektek, hogy Rodoszra mentek! Mi jövőre tervezzük a nyaralást, most van elég dolog itthon.

Karmen: Mi a múlthéten jártunk a Dégáznál, muszáj volt nekem a két gyerekkel Algyőről bemenni, mert Zolit már kétszer elküldték, munkaidőben!!!, pedig csak egy igazolást kellett volna nekik kiadni. Ki kell használni, hogy gyerekkel vagyunk...!Kép Sőt a polgármesteri hivatalban is egy órát vártam az ügyintézőre, de addig vagy 3x rátelefononáltak, hogy siessen vissza.

Tünde: Flónak is ilyen idősen adattam be az agyhártya ellenit, de nem volt nyűgös tőle, csak egy kicsit belázasodott. Bátornak is beadatom, nála a szuri helye még mindig meglátszik, pedig már több mint 4 hete kapta.

Nálunk is diliház van itthon. Gondolom a meleg miatt, ugye nem nagyon tudunk kimenni, árnyék még nincs a kertben, csak gaz. Az a legjobb, mikor mind a kettő vonyít, akkor tudok falra mászni.

Gabi3
 
 


Babamama! Lucának gyors gyógyulást kívánok! Meddig kell a kobakján lennie a tapasznak? Hogy viseli?

Ismeritek Surányi Andreát a klinikán? Na, ő sincs szerintem a topon. Hugom ment pénteken uh-ra, mivel előtte csak a petezsákot látták. Már volt 2 db papírja is, hogy 7 hetes babás. Na, ezek szerint,és az UM szerint is a múlt héten már 9 hetes volt. A papírok alapján már csináltatott kedden magának kiskönyvet. Lényeg a lényeg, Surányi drnő kiakadva kérdezte, hogy honnan kapott ő kiskönyvet, mire? Ezek után meg kiállított egy olyan papírt, hogy 6+4 babás tesóm. És szeptemberre adott neki időpontot nuchára, amikor sokkal több lesz mint 12 hetes.
Értitek?
Én azt javasoltam neki, menjen el egy újabb uh-ra, és kérjen új nucha időpontot. Jól tettem?

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
 


Melinda: Teljesen jól tetted! Ez a meleg nem csak a gyerekekre van rossz hatással...

Gabi
 
 


Gabi! Ez már nem a meleg.Kép

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
 


Babamama: Lucának jobbulást!+++++++++++++

Melinda: Hogy néz ki ez a dokinő? Már annyit hallottam róla, de nem tudom hova tenni! Elég gáz a nucha időpnt. Nekem május 12én volt az utcsó mensim és agusztus 11-re van időpontom a 12 hetes uhra. Ahogy én kiszámoltam az is későn van, mert ma vagyok 10+5. Elvileg jövő hét végén vagy azutáni héten kellene csinálni. De van egy tök jó kalkukátor a neten nézd meg. Ha beírod az adatokat látod, hogy mikortól meddig célszerű menni a nucha szűrésre! http://www.gyn.oulu.fi/english/gw/html/wheel.html

Én a gyerekkel múltkor a rendőrkapitányságot akasztottam ki. 3 órát vártunk amikor ellopták a telefonomat és feljelentést mentem tenni. persze gyerekkel voltam, hát hova rakjam? Végighisztizte ordította a 3 órát. Már több rendőr is kijött, hogy mi van nyúzzák a kölköt. Mondtam, hogy nem nyúzzuk csak türelmetlen velem együtt. Persze nem engedtek előre. És a legdurvább, hogy nem engedték be velem Bogit a rendőrhöz, akinél tettem a feljelentést. A párom vigyázott rá kint, de Bogi ordított értem. Aztán fogtam magam kimentem érte és bevittem magammal. A zsaru nem mert szólni semmitKép A kintiek meg megkönnyebbültekKép Bababarát rendőrség.....

Ági: Milyen volt a lagzi? Barátnőméké jól sikerült, csak már megőrültem attól a muskátli zenétőlKép Meg az elején persze semmi nem ment simán, de hát a végére jól alakult. Hajnal 3 fele már mosolygott is a menyasszony KépKép Előtte nem sokatKép Ismét eldöntöttem, hogy nem megyek férjhez, mert ezt a procedúrát én nem csinálom végig Kép

Reggel 7-kor értünk haza a lagziból, aztán délben már mentünk is vissza ki hozzájuk segíteni elpakolni, mosogatni...stb. Múlt héten szinte minden nap kint voltam segíteni az előkészületekben. Hulla vagyok, sikerült kifáradnom. Ma aludtam ki magam, úgy nagyjából.

Na mentem, párom elhívott vacsizniKép Megyek öltözködniKép
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő! Vmi szőke, fiatal csajszi. Én még sose láttam. Tesóm Um-je: május 26.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
 


Enikö! nekem az orvosnál 20-30an szoktak várni, mindenki természetesnek vette hogy elöreengednek. Villamoson mondjuk már nehezen adják át a helyet amikor kenguruval megyünk, de én orvosnál kellemesen csalodtam. Igaz nem is tudom Orsit hova tenni, de nem is hagynám másra.

én mondjuk ugy vagyok a nödokikkal engem a saját dokim vizsgáljon, de idegen. Benne bizok meg.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


de idegen=ne idegen.

K

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Két heti nagymamalátogatásról haztérve mi is újra itthon vagyunk. A meleg oda zavart bennünket a panelból.
Igyekszem visszaolvasni a történteket!

Enikő! Már 2 levelet írtam neked gyed ügyben. Megkaptad őket? H éedekell a dolog, akkor mielőbb jelentkezz, mert kifutsz az időből.

Üdv. Gabici
 
 


Gabici: igen megkaptam, itt vannak apuék, most nincs időm írni, majd este. Köszi szépen érdekel a dolog, majd személyesen talizhatunk valamikor?
Puszó
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Üdv GabiciKép

Babamama! Fejecskének jobbulást!

Enikő! NEkem is kb a 14.héten volt a nucha szűrés. A klinikán igen lazán veszik a határidőketKép. Én már azt csináltam, h jó előre kértem időpontot, egy hónappal hamarabb. Úgyis tudod, mikor kell menni, nuchaszűréskor kérj is időpontot a következőre, még ott. Hátha...
A mi lagzink anno szuper volt, problémamentes volt, és végig tudtunk mosolyogniKép. Sajnálom, h a barátnődé másképp alakult... Jó sokat dolgozhattatok...

Virág tegnap lépett kettőt kapaszkodás nélkülKép

.:Angi:.
 


Sziasztok!
Köszi a jókívánságokat, úgy tűnik, tényleg nagyobb volt a füstje a dolognak, mint a lángja. Csak persze most nem tudunk hajat mosni a ragtapasz miatt.

Én kissé ismerem a Surányi Andit, nála derült ki, hogy 5 hetes terhes vagyok, így egészen jó emlékek fűznek hozzá, bár hallgató korában is nagyon kedves volt. Viszont tény, hogy én is hallottam hasonló eseteket, mint amit Melinda írt. Elég fura.

Nem tudjátok véletlenül, ha 4 órában adom be a lányt a bölcsibe, akkor jár valami pénz? Vagy automatikusan megszűnik?
B
 


Babamama: Én úgy tudom, hogy gyed alatt nem adhatod bölcsibe, csak ha lemondassz róla,méármint a gyedrőlKép. De gyes alatt simán mehet 4 órában bölcsibe, sőt még munkát is vállalhatsz, gyes mellett. De Gabici és Nóri, aki már tök régóta nem írt, tuti biztosat mondanak.

Gabici:De régen olvastam rőlatok, írjál!

Angi: De ügyi Virág! Meglásd nem sokára csak úgy szalad!

A múlt héten nem is írtam, volt a 4. házassági évfordulónk! Elmentünk a Gőrybe vacsizni. Flóra olyan malac-módon evett... Biztos örültek nekünk. Kép

Bátor meg forog mint a ringlispil. Folyton beakad a lába a rácsba, természetesen visítás van ilyenkor. Holnap kapja a 4 hós szurit.

Enikő: A mi lagzink sem volt semmi, jól elfáradtunk, és gyorsan el is telt. Én élveztem, kétszer majdnem el is lopott a sógorom. De Zoli szemfüles volt és nem hagyta!

Melinda: A Surányi A. csinálta Giginek annó a 4D-s képeket, ha jól tudom.

Tök jó volt az eső tegnap. Kinn maradtak a ruhák és csuron vizesen szedtem be őket. Kép A járdán meg áll a víz, Zoli reggel ásott valami elvezetőt, mert kb. 5 centi víz állt a lépcsőnél.

Gabi3
 
 


Na ezt én sem tudtam hogy Gyes mellett lehet dolgozni, azt viszont igen hogy Gyed mellett nem lehet.

Angi! Nagy gratula Virágnak!!

Gabi! Gratulálok, nekünk meg hamarosan itt az 5. Mi is pont a Göryben fogjuk ünnepelni!!
Szegény Bátor, remélem bátor lesz holnapKép
Orsit nem viselte meg, remélem Bátort sem.

Enikö! Nekünk 40 fö volt ott a lagzin nem volt pénz meghivni a rokonságot csak akikkel tartjuk is sürün a kapcsolatot. Nem volt újasszonytánc, igy nagyon hangulatos volt, szerintem. Én ennél nagyobb felhajtást nem is vállaltam volna, én sem akartam férjhez menni.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen: Érdemes megkóstolni a Gőryben az aszaltszilvával, mandulával és pisztáciával töltött csirkemellet, nagyon fincsi.
Nálunk kb. 120-an voltak a lagziban. Még egyszer én sem csinálnám végig.Kép
Gabi3
 
 


Gabi! Bátor forog? Ez igenKép. Gratula a nagyfiúnak!
És a házassági évfordulóhoz isKép

Mi John bullba mentünk májusban volt az 5. Isteni marhasteaket ettünk hmmm...

Nem is újságoltam, h tök jól sikerült a pénteki ottalvás. Mamáék megfürdették, vacsizott, 9kor már ágyban is voltKép, fél 10ig játszott az ágyban, mint itthon, majd elaludt. Szóval nem hiányoztunk neki.
4kor kelt szokás szerint, míg Anyukám kiment a tápszerért, rutintalan Apukám kivette az ágyból, így 4től fél 8ig játszottak. Szép mondhatomKép. Apukám azt mondta alig vártam, h halljam a hangját, mondom megvárhattad volna azért a reggelt:D.
Mikor mentünk érte, épp a hintaágyon feküdt, Mama énekelgetett neki, és simogatta. MEglátott minket, és semmi reakció... Mintha fél perce is ott lettünk volna.
Mondjuk nagyon szereti a szüleimetKép

.:Angi:.
 


Babamama! Gyed mellett nem adhatod bölcsibe, gyes mellett 4 órában igen, és mellette dolgozhatsz is, de azt hiszem szintén csak 4 órában.

Gabi3! Boldog házassági évfordulót! Nekünk majd szeptembernem lesz a 3. Bátor eszméletlen pasika! Kérném fenntartani a lányomnak!Kép

Angi! Nagyon ügyes a lányod! Hamarosan rohangálhatsz utána. Mekkora a pocid? Hogy vagy?
Látod, mondtuk, hogy nem lesz gond az ottalvással.Kép

Lottinak jót tett a lehűlés. 3 órát aludt a kis dumagép.Ma kezet fogott velem: "szerbusz, Jani vagyok" (apukám hívja így)KépKép

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
 


Angi! ez nagyon jo hogy Virág ilyen jol elvolt a szüleidnél. Azért mert szereti öket attól ez még nem természetes, de jó hogy igy alakult.

Gabi! Hü, ez is finom lehet, azt akartam enni amit máskor is, de lehet most kiprobálom ezt.

Melinda! nagyon jók Lotti szövegeiKép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!
Tomika megasztár lett!!!! Megjelent a képe az augusztusi Kismama újságban.
Tegnap megjöttek a húgomék. Nagyon örülünk nekik. Steve-nek (a húgom angol hapsija) rendeltünk hűvösebb időjárást, de azért ennyire ocsmány időt nem kértünk.
Hoztak Tomikának egy csomó szuper ruhát.
Tomika ma 5 hónapos. Több, mint 7 kiló és 68 centi. Nagyon gyorsan telik az idő.
ha vasárnapra is ilyen idő lesz, a téli fehér kezeslábasában megyünk a keresztelőre.
Elég jól viseli a vendégjárást (tegnap Anyuéknál voltunk, ott vártuk őket, ma meg egész nap itt voltak).

Gabi3!
Gratula a házassági évfordulóhoz. Régebben mi is sokat jártunk a Gőrybe (ott volt az esküvői ebédünk is), mostanában a Jobb, mint otthonba szoktunk menni (ott lesz a keresztelő is).

A mi lagzink 4 fős volt (mi+két tanú).Utána egy vacsi, 7-re itthon voltunk. Nagyon jó volt, jókat röhögtünk.

Angi!
Virág nagyon ügyes!

Babamama!
Örülök, hogy Lucának nincs komoly baja.

Megyek, mert Tomika nagyon nyűgös!
Jó éjszakát!
Tünde+Tomika
 
 


Sziasztok!

Amióta meleg van szinte alig vagyunk itt Szegeden a koliban, nagymamázunk.

Ha van a családban nyugdíjas nagyszülő, akkor legjobb, ha ő kéri a gyest a nyugdíja mellé. Persze, ha az anyuka 8 órában dolgozni "akar".

Nagyon szépek a babáitok!

Gigi, Karmen miket eszik már Virág illetve Orsi?

Most egy-két napig Szegeden leszünk, amíg hüvös van. Addig próbálok gyakran jelentkezni.

Nóri
 
 


Tünde! Nekünk meg a lagzink volt a Jobb mint otthonbanKép
De jó hogy végre itt vannak tesódék, meddig maradnak?

Nóri! Orsi 3 napja kap 1-2 kiskanál öszilevet, tegnap ezt feltornázta 20 ml-re.
Ti mit esztek? Már éppen akartam kérdezni merre vagytok, ki tud Rólatok.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Norcee! Én emlékszem, h mondtad, h nyárra lementek a Dunapartra. Jól is teszitek!!
Azért, jó hogy jelentkeztél. Dobjál képe a nagylányról!

Tünde! Gondolom, mennyire jó, h végre látod a tesód. Én nem bírnék ennyit távol lenni tőle, nagyon össze vagyunk nőve...

Melinda! köszi, még mindig jól bíromKép. 32.hetet taposom, hihetetlen!!! A pocim jó nagy, rengeteget mozog a baba, ha este olvasok, rugdossa a könyvetKép. KEményedéseim vannak, de sztem ilyenkor ez már normális... Úgy telnek a hetek, h észre sem vesszük, asszem lassan rendezednünk, és készülnünk kellene, de még nem ott jár asz eszünkKép. Virág lefoglalja minden percünket.

.:Angi:.
 


Ha vkinek (Enikő) kell segítség gyed/tgyás ügyben, ismerek vkit, aki NAGYON sokat tud segíteni. És ki tud hozni többet az ember pénzéből.
anya@kissvirag.hu

.:Angi:.
 


Sziasztok!
Köszi az infót, jó tudni, még nem dőlt el, mit fogok vele csinálni 2 éves kora után.
A feje gyógyul, a ragtapaszt gondolom hagyni kell, hogy magától essen le, nem merem piszkálni.

Angi, nagyon nem sok van már hátra:-)
Mázlista vagy, hogy bírta az ottalvást a nagyanyóéknál. Remélem, nálunk sem lesz nagyon gond szeptemberben, akkor 1 hétre elszállunk, de azért itthagyjuk a kulcsot, hátha a saját ágyában akar aludni.

Mit szóltok ehhez a vacak időhöz? utálom már nagyon, hogy nem lehet kimenni.
Séta gyanánt lehet, hogy megyünk egy kört a trolival, imádni utazni a kis zsivány.
B
 


Babamama! 1hét. uhhKép. Előtte "edzetek"! VIgyétek el néhány alkalommal, és sztem 2napra is hagyjátok ott.

Nyaralni mentek?

.:Angi:.
 


Melinda: Meghagyhatom Bátort, ha nem zavar hogy két évvel idősebb Lotti!? Ma méreckedtünk és 7 kiló a szentem. Flóra olyan egy éves kora körül volt ennyi. Nem tudom,hogy fogom emelgetni ezt a sószsákot.Kép

Szegény Bátor ma 3 szurkát is kapott, nagyon sírt. Flóra meg két matricát is kapott, a másodikat ráadásként kérte.

Angi: Jó lesz ha edzel, mert a kistesó nálatok is gyorsan le fogja hagyni súlyban Virágot. Kép A karomon nincs sok háj és meg is erősödött, mióta cipelem a feneküket.
Virág nagyon ügyi, hogy ilyen jól el van a mamáékkal. Kistesó meg nem szeret olvasni?
Nekem jó lett volna a tgyásos segítség!!!Kép
Egyél magneB6-ot az lecsökkenti a húzódásokat. Napi 4-8 az adag, ha jól emlékszem. A 36. hétig eheted.

Nóri: Üdv, hiányoltalak!írjál,miket csinál Léna!

Tünde: Nagyon jó a kép! A lagzitokon nem volt tömegnyomor! Kép

Karmen: Mit szoktál enni a Gőryben?

Gabi3
 
 


Ha keményedek, beveszem, de nem szedem rendszeresen, mert tudod a császár miatt necces a szülés, és a magne b6 esetleg nehezítheti a dolgot.
De dokival is így beszéltük meg. an pipolhenem is, de azt is csak akkor kell bevennem, ha sokat keményedek.
De egyértelműen akkor van, mikor már fáradt vagyok, szóval ez asszem normális.

Kistesó szép nagyKép)). Nem semmik ezek a fiúk. Unokaöcsi lassan akkora mint Virág, pedig csak 3hónapos, és Ő is 7kiló.

.:Angi:.
 


A pampers-es játékokhoz mi is kell? Tart még az akció? Hol lehet erről olvasni?

Gabi3
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bejelentkezes, a baratomnel vagyok, nincs idom visszaolvasni(csak egy kicsitKép)

Eniko, koszi jo volt a lagzi, fel 2-ig voltunk, de a vegen mar izgultam, hogy fel ne ebredjen Kristof.

Babamama, remelem Luca jobban van!

Angi, mar nagyon varom, hogy talalkozzunk.

Itt eleg vacak az ido, 2 napja esik. Azert ma ki tudtunk menni egy kicsit.

Gabi, olvastam, hogy a pampers jatek erdekel, bemasolom meg 1x.

Az akcio 2004. december 30-ig tart.

A pelenkas zacsin levo fuggoleges baba-mama abrat kell kivagni a darabszammal egyutt. A jumbo csomag 3 pontot er(Midi 94 es Maxi 80), az orias csomag 2-t (Midi 68 es maxi 56), a nagycsomag meg 1-et (Midi 32 es Maxi 27).

Ezeket kell elkuldeni a kovetkezo cimre:
Dono kft.
Pampers -Fisher Price Program,
1463 Budapest, Pf. 909

A jatekok:
8 pontert:
1. Formaevo dobozka
2. Lubickolás a kádban

12 pontert:
3. Fecsego telefon
4. Zenelo jatekelefant

18 pontert:
5. Zenélo jatekcsiga
6. táncos bogárka

32 pontert:
7. Jatszi-asztalka
8. Zenlo csodamasina

Ahhoz, hogy reszt vegyen valaki nem kell, hogy legyen papirja, (pl mar nekunk sincs, mert elkuldtuk, amikor az asztalt rendeltuk), eleg egy papirra felirni a kovetkezo adatokat:

Nev:
Lakcim:
Telefonszam:
Valasztott jatek szama:
Valasztott jatek megnevezese:

Sziasztok, mindenkinek jo pihenest!
Agi
 
 


Angi!
Úgy örülök, hogy ilyen jól vagy! Virág meg egyszerrűen bámulatos!

Gabi!
Irigyellek ám a kertes házatokért, de remélem hamarosan mi is...
Semmi nem jött össze tgyás ügyben? Gyesen vagy?

Karmen!
Nagyon szép Orsi és te is helyes vagy a képeken!

Melinda!
Lottin csak ámulok, hogy már kész hölgy!

Enikő!
Olvastam, nagyon ügyesen csináltad ezt a bilizést. Pont erről beszélünk egyik barátnőmmel, hogy jó-jó, hogy pisiljen a gyerek a bilibe, na de honnan tudja? A gyerekek általában azt akarják csinálni, amit tőlünk látnak.
Pocak, hogy van?

Ági!
Kristóf gyönyörű! A bicajozással meg csak óvatosan.

Tünde!
Hogy Tomika mennyit nőt! A fogaid miatt meg nagyon sajnálak.

Dancsi!
Szopival kitartás. Volt, hogy néha Lénának se kellett a cici, de később mindig az igazolódott, hogy nem volt éhes.
Léna kb. 8 kg. Még júniusban volt 3 napot a fertőzőn hasmenéssel. Azóta eszik répát, krumplit, cukkinit, spenótot almát, banánt. Ebédre valami főzeléket kap. 1/3 krumpli és 2/3 valami más zöldség a fentiek közül, meg cicit. Délután meg általában benyom egy babánt.
Próbáltuk a meggyet és az őszibarackot is, de mindkettőtöl kipirosodik a szeme körül. Szerintem nem allergia, mert kb. 2 kanálnyi után előjön a pirosság, annyi idő alatt még le se ér a pocakjába a kaja. Ja, meg néha kap a főzelékbe májat. Minden nagyon izlik neki, csak úgy tátogatja a száját. Egyelőre a szopizós kedve se csökkent, sőt...
Sokat "beszél", hangosan kacag, hasra tud már fordulni, vissza még nem. Nekem úgy tűnik kicsit lusta mozogni, vagy nehéz neki a "segge" Kép.

Nóri
 
 


A múlt hét legjobb képe rólunk:Kép
 
 


Nóri! Léna nagyon ügyes, Orsi csak véletlen fordul még hasra, még nem megy neki. Ülni sem tud még. Gyönyörüen nevet Léna, szép mosolygos baba!

Gabi! valami barackos, édes szószós, mandulás csirkét ettem.

Ági,Gabi! A Pampers akciot meghosszabitották valamikor 2005.nyarára nekem küldtek olyan katalogust. Eltettem valahova mélyre mert egyelöre nem Pamperst vásárolok, de a lényeg még kb. 1 év tuti van.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!
Ma rájöttem, hogy azért is van ilyen ocsmány idő, hogy Tomika föl tudja venni a menő farmer kocsicipőjét, mert őszre kinőné, tavasszal meg még nagy volt rá. Ma ráadtam a melegítőt és a cipőt. Nagyon vagány volt benne. Majd teszek föl róla képet. De azért nagyon várjuk a jobb időt. Tomikám nem szeret öltözködni.
Ma anyuéknál voltunk, Tomika is érzi, hogy kicsit fölborult a napirendje, meg hogy többen vagyunk, ezért me sem túl sokat aludt napközben. De az éjszaka jó telt: 2 ébredéssel aludt este 10-től reggel 3/4 10-ig. A húgomékkal meg minél többet szeretnénk együtt lenni.
Most 9-kor hirtelen bealudt Apa kezében.

Karmen!
Jövő szerdán megy vissza a húgom a barátjával, de a kislány (aki majdnem akkora mint én, és még nincs 13 éves) marad aug. 20-ig. Apu visszamegy vele.Nagyon szeret babázni és kutyázni (a kutyánk megvolt, amikor még itthon voltak).

Angi!
Nekünk is nagyon rossz, hogy ilyen ritkán találkozunk, mert régebben naponta-kétnaponta találkoztunk. De sajnos ilyen az élet. Persze jó oldala is van: valószínű nem nagyon jutottunk volna ki Londonba, és a húgom kislányának ott jobb lesz (félvér). Meg most már sűrűbben tudnak jönni.
Örülök, hogy jól vagytok!

Babamama!
Mi is utáljuk ezt az időt. Tomikának már nagyon hiányzik a séta. Ma lementünk, de kb. 50 m után elkezdett zuhogni, és visszafordultunk. Tomika meg sírt. Később egy kicsit azért le tudtunk menni.
A húgom is sajnálja, hogy rossz az idő, nagyon várt már egy kis igazi jó nyarat.
Ja, Tomika szeme tényleg rám hasonlít.

Ági!
Utólag boldog névnapot Kristófnak, és előzetesen boldog első szülinapot!
További jó pihenést nektek!

Nóri!
Jó hallani rólatok! Léna tüneményes!
Mi is lassan kezdjük a hozzátápit (Tomika tegnap volt 5 hónapos), bár még van egy hónapunk. Kiváncsi vagyok, Tomika mit fog szólni hozzá.

Jó éjt mindenkinek!
Tünde+Tomika
 
 


Sziasztok!
Ezt muszáj elmesélnemKép Gyerekszáj!
Nem ér nevetni Kép
Ma Bogival nőgyógyásznál voltunk. Nem tudtam kire bízni így vittem magammal, már nem először. (sokan viszik magukkal a kisgyereküket) Szóval doki megvizsgált és Bogi fél szemmel figyelte a történéseket! Közben a doktor bácsi mondta neki, hogy éppen mit csinál!!!! Már úgy babanyelven! Végeztünk, majd elmentünk a patikába kiváltani a receptet! A gyógyszertár dugig tele emberrel persze. Egyszer csak az én picilányom elkiabálja magát a patika közepén, hogy "doktorbácsi megvizsgálta anyának a punciját"KépKépKépKép Ránéztem, de már kezdte előlről ugyanezt a mondatot, ha esetleg valaki eddig még nem hallotta volna........KépKépKép Én teljesen kész voltam. Majd elsüllyedtem szégyenemben, de hát hogy lehet egy ilyen kis tüncire haragudni???? KépKép Gondolom lett egy rákvörös fejszinemKépKép Hát igen a Bogi figyelte mit mond a doktorbácsi!

Azóta már az összes szomszédunk tudja hogy ma nőgyógyásznál voltunk! Ugyanis Bogi mindenkinek elujságolta! Tanulság: többé nem viszem magammal "kínos" helyekre. Mondjuk belegondoltam, hogy hát szinte minde nő szokott menni nőgyógyászhoz, a pasik meg urológushoz........szóval nem is olyan ciki.....KépKépKép Nem cikibb mint amikor spermamintát kell leadni, vay mittomén Kép Sőt!
Na egyelőre ennyi!
Puszika
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikö! az elején gondoltam nem nevetek, de a röhögéstöl majdnem leestem a székről, bocsi, de ez nagyon jópofa! Mármint hallani, mert átélni tényleg nagy ciki lehetett. De hát tényleg nem lehet haragudni ezért rá! Amugy én is mindenhova viszem, orvoshoz is, hasonló okokból, nincs kire hagyni. Mondjuk a nödoki az egyetlen akihez késö du. is tudok menni, akkor meg a férjem is eljön már velem.

Tündi! De kár hogy nem tudnak tesodék tovább maradni, azt hittem hetekre jönnek. A kislány jol beszél magyarul? Vagy eleinte itt éltek és csak pár éve mentek ki?

Sajna Orsinak sem tett jót hogy kimaradt a séta, este nehezen aludt el.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!
Angi, félreértettél, apával mi megyünk ketten (elvileg), Rodoszra. Babus marad nagyanyónál. Eyébként már voltunk idén többször a szabadtérin,akkor a nagyanyó itt maradt vele este, el is aludt vele minden gond nélkül. Mi inkább attól félünk, hogy nála nem akar majd aludni.

Nóri, Léna nagyon édi. Olyan igazi kislányos most, nem?

Enikő, ez valami haláli! :-)))))) szép lehetett. Ismerősöm mesélte, hogy ő 3 éves korában t..n rúgta a doktorbácsit, mert azt ígérte, nem szúrja fel a fülét, mégis megtette:-)) Hát ilyenek a gyerekek:-)))
Én ennyi idős koromban mindenhol telitorokból a "Ha rokkendrollert vehetnék.." c.számot üvöltöttem.

Tényleg, nektek nincs ilyen emléketek? Nyithatnánk egy ilyen topicot:-)))
B
 


Enikő! Átérzem a helyzetet.Kép De azt hiszem ebben a korban ez majdnem, hogy természetes. Mit írt fel a doki?

Nóri! Nagyon szép Léna!

Gabi3! Boldog névnapot Flócinak!

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
 


Nini, egy ÁgiKép)). Boldog névnapot Kristófnak! Pénteken átjönnek Mónikáék!

Tünde! Értelek, persze, szükség, törvényt bontKép. és a lényeg, h Ők ott jól érezzék magukat. Szép kislány lehetKép

Enikő! Ez haláli stori volt!!! Próbáltam nem nevetni, de nem bírtam ki, bocsi:DDD

Nóri! NAgyon szép LénaKép. Már nem is olyan duciKép. Ügyes nagyon!

Babamama! nem értettelek félre, csak lehet, h hülyén fogalmaztam. Pont így értettemKép. Erre mondtam, h még mielőtt elmentek, altassátok ott 1-2napot többször is.

Szép napotKép

.:Angi:.
 


Talán igy olvashatóbb.
Összeszedem a testvéreket is most már.

Karmen

Kép

Kép

Kép

Kép

Karmen
 
 


Na itt vannak a testvérek is.Kép
Mondjuk szerintem itt vannak olyanok akik min.fél éve be sem néztek, maradjanak?

Karmen

Kép

Kép

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen: Ez a táblicsku remek! Egy apróságot kijavítanál, Bátor 3280 g-mal született, tudom apukája írta 50-nek, akkor kicsit hosszúra sikeredett az éjszakánk...Kép

Ági:Köszi a pampis infót, hol lehet a játékokat megnézni? Mert vaslami rémlik a régi akcióból, de nem emlékszem az összesre.

Bátor éjjel 1x ébredt, kis hőemelkedése voplt. Ma extra nyügi, folyton kézben van. Elővettem a hordozókendőt mert így leszakad a kezem. Kép

Melinda: Köszi a névnapi köszöntést. Szeretnék neki csinálni egy gyümölcs kocsonyát, de nem hiszem, hogy Bátor békén hagy.

Enikő: Ezért örülök,hogy Fló még nem nagyon fecsegi ki, amit beszélünk...Kép

Nóri: Nagyon édi Léna, és nagyon szép a kép rólatok! Sajna semmi nem jár csak a gyes. Kép

Gabi3
 
 


Gabi3: Flónak boldog névnapot kívánunk!Kép Bátornak jobbulást!!+++++++++

Gabici, Nóri: Nagyon édesek a gyerkőcök és köszi mégeccer a soksok infót!Kép

Karmen: Tényleg nagyon klassz a táblázat, egy kis javítás Kép a Boginak a második neve Lilla és a szülésznő pedig MakoviczKa Barbara Kép

Angi: Írtam neki mélt, már válaszolt is,tényleg nagyon érti a helyzetet Kép köszi szépen Kép

Babamama: Rokkkkendroller....ez jóóKépKépKép

Melinda: Magnéziumot, írt ki meg kúpot. Már kb 3 hete elfelejtettem a joghurtos hüvelyflórabeállítást alkalmazni és meglett a "gyümölcse", avagy zöldségeKép Kép Ha érted mire gondolok Kép És a dokim nem volt Szegeden így gyorsan elmentem ide a körzetihez, mert nem szoktam elhanyagolni magam. Rendes volt és gyerekbarát Kép Ő javasolta a magnéziumot is, mert keményedik a pocakom és persze írt ki receptre 3 darabos kúpot. Tegnap használtam először ugye, de már mára sokkal jobban lettem.
Nem tudom, hogyan lehet ezt megelőzni, de amikor Bogit vártam akkor is állandóan volt valami bajom hüvelyflóratájékon. Egyébként pedig nem jellemző.

Tényleg Angi ezt a joghurtos "kúrát" milyen gyakran kellene csinálni??? Amikor csináltam hetente 1x, akkor nem volt semmi bajom, de most valahogy elfelejtettemKép

Ti használtok valamilyen intim folyékony lemosót, vagy irrigáltok? Ha igen mivel?

Puszó
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Ismertek a neten valami jó táblázatot/leírást a hozzátáplálásról?
Ugye rizst is ehet már Léna? És milyen formában?
Naponta hányszor kapjon valami más káját is a cici mellé?

Néha annyira bonyolultnak érzem ezt a hozzátáplálást. Így utólag már nagyon örülök, hogy összejött a szoptatás és a férjem kedvéért összeszorított fogakkal kibirtam az első 2 hónapot. Most is olyan jó, hogy ha éhes már a lány, de még nincs kész a kaja, csak gyorsan megszoptatom és tudom, hogy nem fog éhen halni, amíg megfő/kifül/elkészül a főzelék. Pedig most már bevallom az elején volt, hogy annyira fájt a mellem, hogy azt kivántam, hogy bárcsak ne lenne tejem vagy történne valami, ami miatt nem szoptathatok, mert azt azért nem birta volna el a lelkiismeretem, hogy a magam "kényelméért" ne szoptassak. Most meg már olyan könnyű és természetes dolognak érzem, hogy odahúzom Lénát magamhoz és beillesztem a tátott szájába a cicit. Persze meg kell hagyni ő is profivá vált az elmúlt fél év alatt, már pontosan tudja, hogy hol a cici, éjjel még a szemét se nyítja ki. Kép Olyan aranyos!

Nóri
 
 


Nóri: Ha már túllesztek a hozzátápin is, akkor az is marha egyszerű lesz. Kép
Léna ehet már rizst, megfőzöd és pürésíted, krumpli helyet is nagyon jó. De van riszliszt az is megfelel, nálunk nem jött be. Már 2x eszik mást is Léna ugye? Ha úgy látod,hogy hamarabb megéhezik adhatsz délelőtt is neki valamit, gyümit, almát

Enikő: A hüvely flórája megváltozik várandóság alatt ez tök természetes, ezért is nem árt óvatosnak lenni a bacikkal és fertőzésekkel. Az irigálással én óvatosan bánnék, azzal is vihetsz be mindenféle nyavalyát.
Köszi a köszöntést, Bátor most elég nyügi, alig tudtam elaltatni. Már nagyon unom ezeket a védőoltásokat, még jó, hogy már csak egy van.

Gabi3
 
 


Flónak boldog névnapotKép

Enikő! Én sem ajánlom az irrigálást, sztem joghurt heti 2alkalommal elég.

Nóri! A rizsliszt, az ledarált rizs, tehát ugyanúgy kell megfőzni, mint a rizst, egy picit több vízzel, ha pohárban méred ki. De így utána nem kell vacakolni a turmixolással, mert a rizst elég nehéz. De ehet Léna rizst, persze.

Rizsliszttel rizsnyákot is lehet készíteni, ha vki adná a rizspépeket, ahelyett. Anyatejjel kell hígítani a sűrűre főzött rizslisztet, és mehet bele gyümölcs. Virág imádta.

.:Angi:.
 


Sziasztok!
Angi, bocs, hogy félreértettelek.

Hogy állnak a babák az evéssel? Luca szinte nem is eszik kemény kaját. Reggel megissza a 180 ml-s babatejet, aztán slussz. Délben eszeget valamennyit, délután gyümölcsöt, este pedig mint reggel.
Eddig azt hittem, a melegtől van, de most még erre sem foghatom rá.
Lehet, hogy orvoshoz kellene menni?
B
 


Gabi írtam mélt.

.:Angi:.
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: