Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Enikö: nem látlak mostanában a téli babások közt! Vagy csak én nem olvastam figyelmesen? A hányingerre (ami nekem nem volt, hál Istennek) azt az ötletet adnám, hogy kb 1 hétre hagyd el az Elevitet. Ez nem kerül semmibe és hátha beválik! A kolléganömnek attól volt hányingere, illetve mikor nem szedte nem is hányt. Hàtha Kép!

Marica
 


Melinda! Ez haláliKép))))

Enikő! Most a korházban ingyen van, próbálgatják a gépet. Mi asszem nem megyünk, már kivárjuk a találkozás pillanatátKép. Költeni meg semmiképp nem állt szándékunkban 10ezretKép

Gabici! Ma láttam egy plakátot, amin az volt, h fél 9től fél 10ig van a sportusziban az úszás. A Vasas szent péter terhesdiag rendelőben volt kifüggesztve.

Karmen! Nagy drukk Edelweissnak! Most már szülhetne is ugye?? Már abszolút időben van ikrekkel, ha jól számolomKép. Nagyon ügyesen kitarott eddig, szegénynek nem lehetett könnyű...
Jajj, lehet, h épp most szül drukkhegyek megy Nekik!

Szilde! Én sem ismerek sajnos korházas orvosokatKép.

.:Angi:.
 


Ma főzés közben 100adszori felszólítás ellenére is belemászott a

Kép

baKép))

És már nagyon érti, hogy "Nem szabad, jujujj fájni fog, Anya nagyon haragszik ezért" stb... és ilyenkor pöröl velem. Visszakiabál, hogy "DEDEDEDE" meg mérgesen elkezd tapsolni, amivel megpróbálja az értésemre adni, mennyire mérges isKép

.:Angi:.
 

 
 

sziasztok,
csak egy gyors kukk, mert megyek aludni. a nyaralásunk katasztrófálisra sikeredett. első héten irtó hideg volt, a másodikon pedig, begyulladt a mellem. A siófoki kórházban nem tudtak vele mit kezdeni, be akartak fektetni, de elvették volna a babát. 3 napja 39-40 fokos lázam van, ami semmire nem megy le, a mellem vörös, jegelni kell, meg antibiotikumot szedni. Tegnap szegeden lefejték, de naponta kétszer kell bemenni lefejetni.

mindenesetre jó lecke volt, én többé sehová nem megyek az elkövetkező egy évben.

Jozsó áldott jó pici baba, mintha érezné, hogy nyugton kell lennie, mert irtóra kivagyok, egész nap nem nyüszizett, nem is sírt.

azért szúrok be képeket

Kép

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Babamama!
Az Űrhajós utca a József Attila sugárúttal párhuzamos.A Tarján Bisztro,meg a rózsaszín Iskola, kispiac-palacsintázó közelében van.Eddig az Acél utcai rendelőbe jártunk a picúrral Petőfitelepre(itt van nagyon közel),de mostanában gondolkodtam orvosváltásról.Nem ismerek senkit a gyerekdokik közül.Abban bíztam,hogy ha valakinek jóhíre van,sokan ismerik,akkor érdemes lenne megpróbálni.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Gerika,Angiszeged!
Köszi,nem baj.Kép
A ti gyerekdokitok milyen?Merre laktok?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Dancsi!
Nagyon aranyos a kisfiad!KépMennyi idős?
Angiszeged!
Édes a kisporonty a fiók közepén!KépKép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Ptünde!
Tomika gyönyörű.Hány hónapos?Miket tud már?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Angi! Félelmetes mutatványokra képes a lányod, hallod.Kép

Dancsi! Jobban vagy már?

Gabi3! Az 50 nap majd aug.21-től pereg. Igyekszem nem is gondolni rá.

Lottika ma rengeteget evett, szinte nem ismerek rá. Mitől lehet?

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
 


Szilde! Nekünk dr. Kovács Marianna Miniklinik. Én nagyon szeretem, meg vagyunk Vele elégedve. Nagyon korrekt volt mindig!
DE! HAllottam már Róla több rossz tapasztalatot is, ez is olyan tudod, kinek mi, első benyomás, stb... Mi 1éve vagyunk vele kapcsolatban, nem volt gondunk, Virágot nagyon szereti.

dancsi! BAsszus, ez elég szarul sült elKép. Sajnálom!!! De Józsika megint sokat változott, gyönyörű nagyfiúKép

mennem kell

.:Angi:.
 


Angi, nagyon aranyos Virág a fiókban! És milyen jól áll neki a szemüveg! Nem akarja leszedni magáról?

Dancsi, Te szegény! Jobbulást!

Edit, a mi gyermekorvosunk rokon, így nem mérvadó ,amit mondanék. De szerintem jó.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!
Na, idejutottam. Ma du. elmentek a húgomék, csak a kislány maradt még aug.20-ig. Nagyon sajnálom, hogy csak eddig voltak, de a húgomnak dolgoznia kell.
Tomika ma evett egy fél reszelt almát!!! Ízlett neki. Mostanában mindig mindent rág, ezért tegnap adtunk neki egy fél almát, azt rágcsélgatta, szívogatta. Ma meg a reszelt almát. Úgy gondolom, egyelőre adok neki egy kis gyümölcsöt, az igazi hozzátápival kivárom a 6 hónapot. Miközben adtam neki, elkapta a kanalat 2 kézzel, és nyomta a szájába. Tettünk a nyakába egy konyharuhát, de azért minden és mindenki almás lett.
Mostanában napközben alig alszik összesen max.1,5-2 órát, este meg 5 perc alatt bealszik. Ez persze nem baj, de azért nappal is alhatna kicsit többet.Persze ő is érezte, hogy fölborult a napirend, mindig sokan voltak körülötte.
Nem is hízott most csak 60 grammot (előző héten 200-at).
Ja, és mostanában fedezte föl a fülét. Állandóan fogja. És a lábát is. Elkezdte szopni a lábujját. És továbbra is állni akar. Sőt mostanában mintha lépegetne is. Amikor kicsit állhat, olyan büszke képet vág: csak vigyorog. Meg lehetne zabálni.
Meg egyre jobban produkálja magát (pl. a nagyanyjának).
Eddig is nagyon szerettem, de mostanában mintha még megduplázódott volna az érzés. Egyik éjszaka fölébredtem, és nem tudtam elaludni, mert arra gondoltam, hogy mennyire szeretem azt a kis bébit. Ha nem lettel volna lusta, kijöttem volna, és írtam volna.
Bocsi, hogy így belemelegedtem.

Babamama! Karmen!
A húgomék a válás után is kintmaradnak. Már itthon is hol együtt hol külön éltek a férjével, aztán együtt kimentek, de kb.fél év után a férje lelépett. Utána a húgom összejött Steve-vel, aki már a szülőknek is kinyilvánította házasulási szándékát. De ehhez ugye az én húgomnak el kell válni. Szóval ők már maradnak. A kislánynak is jobb így, ő ott már teljesen beilleszkedett.

Angi!
Örülök, hogy minden rendben!
Virág nagyon édes a szemüvegben a fiókban.

Melinda!
Nagyon édes Lotti!

Gerika!
Üdvözlet!

Edit!
A mi dokinénink a Minikliniken van, azért nem írtam. Dr.Jeszenszky Mária. Én neg vagyok vele elégedve.
Köszönjük a dicséretet. Tomika 27-én volt öt hónapos. Mostanában fedezte fel a lábát, oldalra ordul, néha hasra. Mindig ülni és állni akar.
Meg most már minden nap valami újat produkál.

Dancsi!
Szegény!
Sajnálom, hogy nem jól telt a nyaralás. Neked jobbulást kivánok!
Józsika nagyon aranyos!

Jó éjszakát!
Tünde+Tomika
Itt egy kép Tomikáról a keresztelő utáni ebéden(Tomika már lazább cuccban):

Kép
 
 


Mindenkinek Üdv! A kölkök nem hagytak du. netezni,most férjem uram sem...

Angi: Döme igazi szoba kutya, már 14 éve lakásban lakik.

Karmen: Én sem adtam volna....Kép

Enikő: éN is az javasolnám, hogy hagyd ki az elevitet, attól sokan hánytak, én Maternát ettem, egyik sem lett óriás bébi tőle.

Dancsi: Jobbulást!

Tünde: Tomika nagyon édi, de az almával még várhatnál, lehet hogy nem tesz jót az emésztésének még!

Majd holnap írok, ha lesz ídőm!

Edelweissnek megy a drukk!!!

Gabi3
 
 


Edit,
Jozsó 2,5 hónapos. Május 15-én született.

Tünde, Angi,
naggggyon édesek a gyerkőcök, Virág csuda aranyos a fiókos képen.

Amúgy tegnap óta nincs lázam, igaz nyomatom magamba ezerrel a lázcsillapítót, a doki tanácsára. És az én lapátfülű kiskutyám aludt 8.30-6.30-ig, így én is 8 órát aludtam egyhuzamban!!!!!! Ilyen nem volt már 1 éve! Irtó kipihent vagyok, csak aggaszt egy picit a mellem, de jegelem egész nap.

A nyaraláson a barátnőm totál ki volt akadva azon, hogy Jozsó 5 percig szopik csak, szerinte nincs elég tejem, és azt tanácsolta, hogy szoptassak 2 ciciből, meg fejjek, szaporítsak. Na, én ezt tettem, aminek az lett az eredménye, hogy Jozsó a túlzabálás miatt lerókázta 3 nadrágomat, akkor, amikor irtó hideg volt és nem száradtak napokig a ruhák. Utána már gatya nélkül szoptattam, majd megfagytam. Kép((

Most mérem a szopikat, mert sajna drasztikusan apad a tejem, de még apadó tejből is egy ciciből is 200 grammot nyomott be reggelire (persze 5 perc alatt), ami azért nem rossz szerintem, de este csak 140-et evett, mert elaludt és képtelenség volt felébreszteni.

A következő szopi után megyek vissza a dokihoz, irtóra parázok, ku...a fog fájni, de ki kell bírnom.
Vendég
 


Sziasztok!
Édes pofikák ezek a kis manók. Angi, ezt egyszerűen nem tudom elhinni:-))) beleül a leányzó a fiókba???!!! Eszméletlen:-)))

Edit, arrafelé van több rendelő is, bár az orvosokat nem ismerem. Mi a Kossuth L. sgt-ra járunk, az anyatejgyűjtő állomás mellé Udvardi Judithoz. Szerintem nagyon kedves nő, a szakmai mivoltát természetesen nem tudom megítélni, de úgy nagy általánosságban nincs vele semmi problémám.

Tündi, nem egyszerű az élet, igaz? Valamikor jól működik valami, néha nem.
Irigyellek, hogy kipihent vagy, én hulla vagyok.
Szerintem az a 200 g tejcsi nagyon jó mennyiség egy ciciből. Én kettőből szoptattam végig.

Már most nagyon meleg van, szép napot mindenkinek!
B
 


Dancsi! Remélem hamarosan elmulik a tejlázad és megint sok tejcsid lesz.

Angi! igen, vasárnap töltötte be Edelweiss a 36. hetet, eddig kellett nagyon kihuzniuk, most már nagy gond nem lehet. Nagyon aranyos Virág a fiókban, nem semmi lányod van!!Kép

Orsi 6300g és 65 cm. Hiztunk heti 100g-kat, a védönénivel meg most beszélgettünk is, ezt kapjátok ki! De azért mondtam ha nem muszáj inkább nem mennénk havonta igy csak okt. kell mennünkKép

Tündi! Tomika nagyon szép kisfiú. Akkor Steve nevelte a kislányt, gondolom ö is apjának tekinti.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!
Ma hajnali 3kor arra ébredtem, hogy eszméletlenül émelygek, kimentem megmosakodtam, bementem a szobába, forgott velem a világ. Szabályosan szédültem az ágyban. Pocsék volt. Vizesruháztam magam, megint kimentem, próbáltam hányni. Gondoltam attól megkönnyebbülök. Nem tudtam hányni. Akkor kekszet ettem, aztán limonádét ittam, nem tudtam mit csináljak sehogy sem volt jó! Utálom ezt! Ilyenkor utálok terhesnek lenni!Kép Nagyon! Már totál ki vagyok.

Dancsi:Jobbulást! Pocsék lehet az a mellgyuszi! Kép

Edelweissnak drukk.

Nagyon édesek a gyerkőcökKép

Most megyek haza mamáékhoz.Mindenkinek pussz!Kép
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


OFF

Karmen, bocs, hogy ide, elküldtem a levelet anno Neked is, másik e-mail címedről nem tudok. Az index Endo... fórumán vagyunk megtalálhatóak.

Többiektől bocs az OFF-ért.

M.
ON
 
 


Dancsi: Minek hallgatsz akárkire is ! Ha Jocó nem sír állandóan, tuti nem éhes! Miért kellene hogy egy ekkora baba fél óráig szopizzon? Bátor is 5 perc alatt bezabál! Jobbulást, nem irigyellek! Kép

Gabi3
 
 


Gabi,
mert a Balcsin tök nyügi volt és 2-2,5 óránként kért cicit. De valszeg nem is éhes volt, hanem a környezetváltozás miatt volt nyűgös, meg ugye akkor volt a sarkvidéki hideg idő is.

A barátnőm szerint pedig egy 6,5 kg-os gyerkőcnek ki kell bírnia 4 órát. De most ki is bír, most mérem a gyulladás miatt, mert érezhetően kevesebb a tejem és a saját megnyugtatásomra mérem, 200 grammokat eszik, persze 5 perc alatt, és most tényleg kibír 4 órát. Tegnap is meg ma is eddig ugyanúgy kelt és evett, szóval kezdünk visszaállni. Kelt 6.30-kor, majd evett 10.30-kor, legközelebb 14.00-kor evett, majd megetetem 17.30-kor, majd 20.30-kor, csak hogy jól jöjjön ki az esti lefekvés. Meg este felé nyügisebb, gyakrabban kell neki a cici, ott mindig megnyugszik. De a napi 5 kaja szerintem tök szuper egy 2,5 hós babának, nem?

Amúgy tényleg jobban vagyok, de még mindig jegelem a mellemen a piros részt, meg 6 óránként - ha nincs is lázam - nyomatom a lázcsillapítót. A doki szerint a láz irtóra apasztja a tejet, és jobb ha szedem a lázcsillapítót,amíg a gyulladás nem múlt el.
Vendég
 


Sziasztok

Anyatej világnapi rendezvény lesz szombaton az Átrium üzletházban délután 4-től. Gyertek el és szóljatok ismerős szoptatós anyukáknak is.

Dancsi, jobbulást, nagyon rossz lehet ebben a melegben még lázasnak is lenni.

Angi, szuper a kép. Kép

Gigi
 
 


Gigi: Tudsz valami konkrétumot a rendezvényről? Mi lesz ott?

Gabi3
 
 


Gabi, sajnos ennél többet nem tudok. A védőnőm szólt, hogy lesz.
Gigi
 
 


Dancsi! miért kellene, engem is folyton ezzel szekál a család hogy 2 óránként szopi van, merthogy jaj akkor mikor pihen a kis gyomra!! Megörjitenek az ilyenek, ha a baba szopizni akar akkor bizonyára az a jó ha kap tejet.

Edelweisséknál megszülettek az ikrek, Petike 12:28-kor 2700g 50cm és Danika 12:33-kor 2600g 48 cm-vel.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Szerintetek lehet, hogy az antibiotikumtól, meg a lázcsillapítótól alszik Jozsó szinte egész nap? Mondjuk, ha összeadom, akkor kb. 16 órát alszik (de inkább kevesebbet) és ez van megírva a Nagykönyvben. De önmagához képest akkor is sok.
Vendég
 


Karmen,

Ebben igazad van, ha enni akar, én adok neki mindig cicit, nem hagyom szenvedni. De a Balcsi előtt már olyan szépen beálltunk a napi 5-6 szopira. Fura volt, hogy olyan sokszor evett. Szinte biztos, hogy a környezetváltozás tett be neki, és kellett neki a Mamája gyakrabban, ami ugye nem változott. Kép Kép Kép

De most úgy veszem észre tényleg visszaállt a régi rend, csak ez az alvás tűnik soknak, de tartsa is meg Jozsó ezt a jó szokását.
Vendég
 


Dancsi!Karmen!
Nekem a doki,a védőnő mondta,hogy 2 óránál hamarabb ne kapjon cicit a picúr.Az egyik ismerős meg győzködött,hogy akárhogy bőg ragaszkodjak a 3 órás etetéshez.Anyukám,meg sógornőm azzal piszkált,hogy éhezik a gyerek,mért nem adok neki.Már ha lett volna elég tejcsi.Jól meg voltam kavarva.Nem tudtam mit tegyek.Leánykám meg 1-11/2 óránként akart szopizni.A 3 órát volt,hogy magától tartotta,de ha kényszer volt akkor végigbömbölte a hátralévő időt.A túl gyakori etetéstől meg ki voltam nyúlva.Tartottam tőle,hogy a fáradtság miatt apad a tejcsi..Kipróbáltam ezt is azt is.Végül próbáltam megtalálni az arany középutat,és a kicsi igényeit szem előtt tartani.Átlag 2 óránként eszik,de amikor főzeléket kap,akkor tovább bírja.Időnként pihizek,ha alszik,v.lepasszolom a férjemnek.Tápszert is kap kiegészítésnek,bár ódzkodtam tőle,de muszály volt.
Szóval szerintem egyen ha akar a baby.Nem kell annyira mereven ragaszkodni az órához,hogy hajszálra akkor egyen.Magunkra is vigyáznunk kell.Meg hogy meddig eszik?Jajj,mindig azzal jöttek(védőnő,doki) fél óránál tovább ne tartson az evés.Lányom meg vagy 50 percig is elnyámmogott.Egybefolytak az etetések.
A másik.Jajj,hogy 150 ml-it lehetne egyszerre 4 hósan.Ő meg benyakalta a 200-230-at.Kép
Na és most itt vagyunk.Nagyon szép,jól fejlett,egészséges baba és nem érdekel ki mit mond.Eszik amennyit,és ameddig akar,és semmi baja.Kép
Ahány gyerek,annyi eset.Kép
Amúgy 3hósan volt egy fejlődési ugrás,és valóban megnőtt az étvágya.Meg amikor melege volt,v. a gyümik is meghozták az étvágyát.
Most ennyi.
Szóval semmi pánik.Fel a fejjel.Kép
Üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Dancsi!
A kötelező szuri mellékhatása is lehet az aluszékonyság.Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit,

de még nem is kapott szurit!!!! Én szedek lázcsillapítót, meg antibiotikumot!

mert először a doki nyaralt, aztán meg mi. Majd a jövő héten bökik meg. 1 hóval csúsznak az oltások.
Vendég
 


na akkor már be sem merem vallani hogy Orsi estefele óránként eszik, és akkor nem is kevesetKép Engem nem is érdekel ki mit mond, szerintem a baba tudja mikor kiván inni/enni föleg a nagy melegben egy felnött is iszik óránként. Eröltetni nem szoktam, de ha kéri akkor bizony nem az órát lesem hanem etetek.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Nagy nagy gratula Edelweisséknak!

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
 


Dancsi!
Bocs nem tudtam.Kép
Hát nincs kizárva,hogy a bogyóktól...
Karmen!
Egyetértek.Sztem jól teszed!Kép

Babamama!PTünde!
Kösz az infót.
Anyatejgyűjtő messze van.A sólyom utcai dokikról(itt nem messze),nem tudok semmit.
A Miniklinik fizetős?És,ha igen ,mennyit 'kell',és mikor.Bocs,ha hülyeséget kérdezek.
Egy szép nagy sétával a Budapesti-Makkosházi-Rókusi körúton el tudnánk jutni.Hogy van rendelés,tanácsadás ott.(tól,ig)
Köszi.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit, Karmen, Dancsi: Én sosem foglalkoztam, mennyi az idő. Nem hagytam egyiket sem bömbizni, mi sem éheztetjük magunkat, ha éhesek vagyunk eszünk. Flórának, mikor kihoztuk a gykorházból megszabták hogy 7x70ml-t ehet, mellékelve egy tápi receptet. Ami tok rosszul esett, mert rengeteg fagyis tejem volt. Nem foglalkoztam az adagjával, annyit evett amennyi beléfért, ahányszor akart.

Dancsi, ne haragudj, azt hiszem, kicsit kikeltem magamból, mikor írtam, minek hallgatsz másra. Bocsi. Kép

Gabi3
 
 


Edelweisséknek gratula a fiúcskákhoz! Lehet, hogy simán megszülettek, nem csaszi volt!

Gabi3
 
 


Gabi,
ne viccelj, dehogy haragszom. Kép

amúgy azt mondják, hogy a lázcsillapítótól jó Jozsó alvókája. Kép
Szóval holnap még pihenhetek egy nagyot. Tényleg egész nap aludt.
Vendég
 


most lehet baromnak fogtok tartani, de lehetséges, hogy jön Jozsó foga? Mintha egy fehér kis valamit látnék, de nem az alsó középső részen, hanem eggyel odébb, balra. Remélem nem szájpenész, vagy valami hólyag. De baromira folyik a nyála is, és mindent a szájába tömköd, a kezét, a játékait,a ruháját,a pelust, mindent. nem 6 hósan nő ki az első fogacska?
Vendég
 


Dancsi: A nagykönyvet dobd el légyszives! Jocónak nem hiszem, hogy a fogacskája jön. Bátornak is van egy fehér pötty az ínyén, én is megijedtem, hogy szájpenész. Az az ínyben van, valami zsírszerű anyag. Ne aggódj miatta. Az pedig hogy nyáladzik és mindent megrág, életkori sajátosság. Flóra is 3 hónapos korától így csinálta és pontosan az első szülinapján jött ki az első fogacskája. Nem törvényszerű, hogy 6 hónaposan jöjjön elő az első fogacska. Lehet előbb de később egészen másfél éves korig normális. Azért nézd meg, hogy duzzadt, piros-e az ínye. De így látatlanba sztem az mint Bátornak volt/van.

Képzeljétek, Bátornál ma kezdtem el az első nevelési tematikát bevezetni. Ugyanis minden egyes evésnél, reggeli, ebéd, vacsi, üvöltött, ugye nem rázta senki a seggét. Tök jó úgy enni, hogy közben üvölt egy kölök melletted. Ma reggelinél az ágyikójában hagytam, persze üvöltött, gyakran bementem, 15 perc múlva durmizott. Ebédnél már csak 8-10 perc kellett az elalváshoz. Jól tanul a gyerek! Kép

Gabi3
 
 


Enikő! Éjszakákért részvétem! Dettó!!! Éjjel arra ébredek, h mindjárt lehányom a takarómKép. Akkor mosdóba ki, és ott gondolkodom, h akkor most mi legyen... Általában függőlegesben elmúlik, Nekem beválik, ha ilyenkor egy kiskanál grízt (búzadarát) lenyelek vízzel, az felszívja a savat. Aztán meg kelel Virághoz vagy 10szer... IlyenKép

Dancsi! Jobbulást! A nővérem kisfia 7és fél kiló, szigorúan 3óránként követeli a kaját. Nála nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb babát még nem láttamKép. 3és fél hós amúgy.
Nyáron a folyadák miatt elképzelhető, h gyakrabban kérnek enni. Az is jó, ha 4óránként eszik, de nem KELL kibírniaKép.

karmen! Micsoda méretekKép))). NAgy nagy gratula a nagycsaládnakKép. Sokat gondoltam Rájuk!
Császár lett, vagy símán?

Szilde! Jó kis stori a Tiéd isKép. Engem is úgy megkavart a sok jótanács, h a végén teljesen tehetetlennek éreztem magamKép. NAgyon nehéz, határozottnak kell lenni.

Miniklinik sem fizetős. Pont olyan, mint bármelyik orvosi rendelőKép. Van 2 vagy 3doktornéni, szép váró van, vannak játékok. Te dolgod, h ott melyik doktornénit választod.
Ha érdekel, dr.Kovács MArianna rendelési idejét szívesen átdobom emilben, jelezz, és írj egy címet.

Dancsi! Lehet a fog miatt, de valszeg nem fog még kibújni, ahogy Gabi3 mondjaKép. Csak rendeződnek 3hós kortól a foghagymák, és az is irritálja a kis ínyét.

.:Angi:.
 


Nem akartam még hivni Edelweiss-t csam sms volt, hadd pihenjen igy még nem tudom milyen volt a szülés, a férje sem válaszolt még.

Angi! kitartás, már neked nem kell sokáig elviselned a rosszullétet.

holnap de. jön valaki usziba? mi 10 fele megyünk le.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Angi: Nem semmi...Miért kel Virág ilyen sokx?

Gabi3
 
 


Angi!
Mél ment.Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


jaj Lányok, megint lázas vagyok, brü hü hü Kép(((

5 perc alatt felment, nem volt átmenet sem, megyünk a klinikára megint. Megőőőőőrülök.
Vendég
 


Gabi! Azt én is szeretném tudniKép. AMúgy azért, mert fogzik. Aztán elcsesztük, mert enni adtunk neki, és rászokott az éjjeli tápira. MEg arra, h éjjel felkel, ás játszik egy órácskátKép. HA mákunk van, csak az ágyában, és nem mászik ki randalírozni:D. És biz végig alusta az éjszakát kb fél évig már...
Na mind1, még bírjuk.

.:Angi:.
 


Dancsi! Kép(((

.:Angi:.
 


Dancsi!
Mizujs?Hogy vagy?Mi volt a klinikán?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Dancsi: Jó lenne kikecmeregnél a mellgyusziból!!!

Angi: Virágot tessék megregulázni, mire jön a kistesó, elég lesz egy gyerkőchöz is felkelni. A fogmanóknak meg üzenem, hogy gyorsan bújjanak ki Virág fogacskái, mert így nem lesz jó!

Gabi3
 
 


Angi, nem mondod, hogy még villanyt is gyújtasz neki?! Sötétben hogy tud játszani? Szerintem is sürgősen szoktassátok le erről!!! Nincs korlátlan energiád gondolom, nem hiányzik, hogy szülés után kiboruljál! Addig kéne pihenni valamit...

DancsiKép

Edelweiséknek gratula!

Szép hétvégét!

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!
Hogy telik a hétvége? Mi ma kocsimentes (na, persze nem babakocsimentes)napot tartottunk, és hármasban átsétáltunk Újszegedre Anyuékhoz (kb.4-5 km). Tomika is élvezte, oda és vissza is kb. fél úton aludt. Délután meg lenéztünk a Laposra. Ott is jól érezte megát, aludt is egy kicsit.
Az utóbbi napokban sűrűn fölébredt éjszaka, tegnep már csak kétszer. Remélem, javul a helyzet.
Nagyon aranyos: ha az unokatesója (a húgom kislánya) beszél hozzá, vagy ha csak látja, ált. hangosan kacag.
Legújabb mániája, hogy állandóan az égnek emeli a lábait, még a babakocsiban ülve is. Jó lenne ilyen hasizom...!
Egyelőre mégsem adok neki semmit a tejcsin kívül, mert az alma nagyon megviselte a pociját. Gabi3, igazad volt!!! Utána volt, hogy két éjszaka óránként ébredt, mert fájt a hasa. Kivárom az aug. végét, és nyilván akkor sem az almával fogjuk kezdeni.
Egyébként meg tényleg nem kell siettetni a hozzátápit. Addig jó,amíg nem kell kínlódni a kajával.

Dancsi!
Jobulást kivánok!
És egy jó tanács: Ne hallgass a "jó tanácsokra". Te és a babád tudjátok legjobban, hogy hogyan a legjobb. Én is meghallgattam egy csomó okosságot (pl. ha nem fejek, elapad a tejem, de legalábbis nem lesz elég...stb.) Aztán úgy csináltam, ahogy éreztem, hogy nekünk jó. Tomika eddig egyszer bírta 4 óráig 2 szopi közt: tegnapelőtt. Pedig 5 hónapos elmúlt.Tényleg minden baba más.Én pl. Mindig 2 mellből szoptatok, mert nálunk így vált be.
A tej a jegeléstől és a láztól is csökkenhet. Remélem, hamarosan elmúlik a mellgyulladás.
Nálunk Tomika 4 hónapos koráig volt szájpenész, de az a nyelvén látszott leginkább.
Tomika is mindig nyáladzik, és mindent a szájába töm. Még nem tátom, hogy jönne a foga.

Babamama!
Az igaz, hogy már jobban bírom, mint az elején, de azért nem vagyok nómindig pihent, mert Tomika éjjel többször felébred (főleg mostanában). Ha tudok, szoktam du. is aludni egy kicsit (amikor Tomika alszik - ha alszik).

Enikő!
Remélem, mostmár tényleg hamar elmúlik a roszzullét. Igazán nagyon sajnállak, tudom, milyen rossz Neked! Kitartás!!!

Szilde!
Nálunk is azt mondták, hoyg min. 2 órát tartsunk a 2 szopi között, de nem ment. Nem is próbáltam ,mert végigüvöltötte volna. Tomika az első 6-8 hétben csak egyszer szopott reggeltől reggelig. Egy szopi eltartott kb. 1-1,5 óráig, és utána volt, hogy fél óra múlva kezdtük újra. De túl vagyunk rajta, és most már 2-3 óránként szopik. 5-10 perc alatt bekapja az adagját.az első időben el sem tudtam volna képzelni, hogy cici nélkül is ellesz, ha ébren van.
Tényleg ne, könnyű a sok "okos" tanáccsal. Nekem az segített leginkább, hogy sokat olvastam előre e szopiról,és tudtam néhány dolgot. De az elején íy sem volt könnyű, pedig nálunk nem volt sose más szopiprobléma.

Edelweisséknek Gratula!!!

Angi!
Nem lehet könnyű, hogy Virág ilyen éjjeli bagoly. Majdcsak ismét rájön, hogy éjszaka aludni kell.

Karmen!
Igen, elfogadja a Steve-t általában, de azért néha beszól neki (13 éves lesz, kamaszodik, bár nagyon jó kislány), az apját meg már kiismerte.

Na, megyek dinnyét enni, aztán alszom. Jó éjszakát!
Tünde+Tomika
 
 


Köszi mindenkinek a drukkokat.

Jelentem lázam nincs, cicimen nem érzem a csomót, tejci kezd visszaállni, reggelre újból ömlött a beteg ciciből is. De csupa folt a cic, gondolom a sok nyomorgatástól belilult, nem is lila, hanem sárga. Meg fáj is még egy picit, de legalább puha. Lapátfül Jozsó már kedd óta végigalussza az éccakákat! És tegnap már gyógyit sem szedtem, mégis jót aludt ma is. Kép)))

És újból 4 óránkén kér kaját. Szinte órát lehet Jozsóhoz igazítani.
Naponta már csak 5-ször eszik.

Azért ma még bemegyek a klinikára, hogy nézzenek rám, már mindenki előre köszön nekem. Jó, mi? Remélem emlékezni fognak rám a következő szülésnél is (amennyi pénzt most otthagytam a mellgyuszi miatt).
Vendég
 


Dancsi! a növéreknek illik ilyenkor adni? Én erre nem is gondoltam. Örülök hogy kezd a tejcsi is visszaállni.

Tündi! Orsi is imádja a levegöt tegnap 2 órát aludt az usziban.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron