Új privát üzeneted érkezett!

Gerika, írtam mailt, megkaptad?

Én a Kodály utcán lakom, tudom ti merre vagytokKép

Összefuthatunk, ha gondolodKép

Írd meg hol és mikor, és én ott leszek, de sajna nem tudok mailt küldeniKép

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
 


Enikő,
nagyon szomorú vagyok, hogy nekem nem írsz!Kép
Ágci

Kép
 
 


Ágci: Írok majd, de tesóm szeretne rendelni és ő most Pesten van. Ma jönnek le Szegedre délután. Ahogy megjön adja a listát! Írni fogok Kép
Puszi
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

 
 

Enikő,
Köszi,
megkaptam, írtam. Most már akkor: Kép
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Jozsó baba nagyon szépKép). HAjszárító nem semmi. Tesóm összes gyereke a zuhanytól nyugodott meg. Mikor végképp nem bírt Velük, betette hordozóstól a fürdőszobába, és megengedte a zuhanyt. Arra gondol, h mivel Ő napi 2szer akár fél órát is tusolt terhesen, biztos ismerős a hangKép

Voltunk tegnap a szemészeten. Virág szemei jól állnak, de sajnos kell szemüveg. Az egyik szeme 5és fél, a másik 6és fél dioptriás.

A picen anno mindig azt mondtuk, ha ezt az egészet egy szemüveggel megússzuk, akkor már jól jártunk. Hát bejöttKép. Szóval nem szomorkodunk egyáltalán, csak aggódunk, h fogjuk tudni rászoktatni, mert a fejéről mindent leszed, és 2kispajtásunknak van szemüvege, egyik sem hordja, képtelenek a szüleik rájuk adniKép

.:Angi:.
 


Angi,
Tényleg ne szomorkodj a szemüveg miatt, klassz,hogy ennyivel megúsztátok.
A technika fejlődésével pedig tuti meg lehet majd műtetni a szemét ha felnő és akrja. A férjem is erősen fontolgatja a szemműtétet, ugye ő is koraszülött volt és elég rosszak a szemei.

Képzeljétek Jozsó este 9-délelőtt fél 10-ig aludt, közben 5:15-kor szopizott egyet, de vissza is aludt utána 6:15-kor. Hónapok óta ma volt az első olyan nap, hogy kivetett az ágy.
Vendég
 


Angi! miért tudtátok már akkor hogy kell majd szemüveg? Elég erös dioptria szegénykémnek, de a gyerekeknek még meg is javulhat, ismerek olyat. Bár nem tudom hanyas volt. Nekem is volt szemmütétem nem bántam igy, azóta sokkal kényelmesebb nem kell szemüveg, igy Dancsinak igaza van hogy késöbb akár el is hagyhatja mütéttel is.

Dancsi! Józso nem semmi milyen huncut! Orsi szerencsére nem szopizza az ujját, néha ráharap csak aztán ki is veszi. Orsinak 3 hónaposan eldugult az orra, mi szivtuk porszivoval is, de aztán kényelmesebb volt szájjal megszivni. Ugy is szépen kitisztult.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen!
Sok koraszülöttnek van szemüvege. Mert az oxigénadagolás ronthatja a szemet. De a röhej, h nekünk nem azért van, mert amiatt minuszos lenneKép. Virágnak viszont pluszos, ami genetikai, most keressük a "tettest" a családban:D

Amúgy voltunk optikusnál, megrendeltük a szemüveget, és mivel nincs 45ezrünk rá, így 24ezernél megálltunkKép. Tudjátoik mennyit fizet bele a tb? Keretbe 600ftot, lencsébe 800ft/db!!! Kép((

.:Angi:.
 


24 ezer Ft? ÉS ez meddig jó? Milyen gyakram kell új szemüveg?

Nagyon durva!

Jozsó 2 napja nem kakilt. Ötletek? Nem akarom hőmérőzni ha nem muszáj. Szegénykém szenved rendesen, erőlködik, de nem jön.
Vendég
 


Zsófi, nem kaptam meg a leveled. Benedek most alszik, de ha nektek is jó, akkor ma még találkozhatnánk vmikor 5-6 óra körül. Gyertek erre és csöngessetek be, ez lenne a legegyszerűbb.
Remélem olvasod ezt addig.

Dancsi, otthon majd megnézem a címet és írom is.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Angi! Én betegen születtem, Kék-kórral, amit nem nagyon ismertek akkor az orvosok, sokat voltam inkubátorban, én amiatt vagyok szemüveges.
Felpróbáltátok Virágra a szemüveget, keretet ? Mit szólt hozzá?
A magyar TB undorító.Kép

Lotti szája:
-Hogy hívnak?
-Kopasz
-Kopasz mi?
-Lotti, nem? -kacajKépKép

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
 


Melinda: Mi az a kék kór?Kép Elég sz*rul hangzik!
Édes ez a lány Kép Nagy dumagép Kép

Bogi, pakolt a szekrénybe. Rakta be a kivasalt bugyikákat. Annyira tele volt volt a fiók, hogy nem tudta becsukni. Erre közölte, hogy "aja basszus, nem birom becsukni az ajtót, ez így nem jóóóóóóóó, csináld meg!" KépKépKép

Angi: Tényleg undorító a magyar Tb! Mi a jó fészkes fenének fizetünk Tb-ét, ha mindent plusszba ki kell fizetni??? Na de ennyi pénzt??? Remélem jól fogja viselni a szemüveget Virág!!

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Melinda! Lotti haláli szövegláda:DDD.

Bogi sem semmiKép. Komolyan vasalod a bugyikat??? Tejóég.

melinda! Csak tudd, nem az inkubátortól lett rossz a szemed! Ez tévhit! VAlószínűleg kellett támogatnia légzésed, O2 kaphattál, amit anno még nem tudtak elég biztosan adagolni, mint ma (ma nagyon kevés baba lesz vak, vagy gyengénlátó), többet kaphattál a kelletténél, és emiatt lehet a szemüveg!
Tényleg mi ez a kékkór?

Virágnak kb fél évig lesz ez, fél év múlva kontroll, ha addig nem változik (amit nem hiszek), akkor a keret még fél évig jó, azaz mostantól 1évig. Ez vanKép

.:Angi:.
 


Angi: naná, hogy vasalom. Mindent vasalok. Hülye vagyok???? KépKép A legtutibb fertőtletínő a vasalás! És szeretem ha szépek a ruhái még a bugyijai is.Nem tehetek róla, rend és tisztaságmániás vagyok!Egyedül a zoknikat nem vasalom Kép mert a legtöbb műszálas és elolvadna Kép de még a törölközőket is, meg az ágyneműt is (kivéve krepp)kivasalom!! De hozzáteszem, hogy gyűlölök vasalni, szükséges rossz, mert nem tudnám elvilselni ha nem lenne kivasalva Kép
E

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


mail ment,enikő!!!nem jössz fel a chetre?most
 
 


Enikő, Angi! A kékkór vmi vérkeringéssel kapcsolatos betegség, azt hiszem nem volt rendes vérkeringésem a fél testemben. Vagy vmi hasonló.

Enikő! Boginak is van ám beszélőkéjeKép

Csak hogy még jobb kedvetek legyen:
Éppen telefonáltam, a sogórnőm kérdezte, beszél e vele Lotti, erre ő:"nem érek rá, csücsülök"

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
 


Angi! felháboritó hogy a tb csak ennyit támogat! Könyörgöm még a legrondább keret is több ezer ft és akkor még nem beszéltünk arrol hogy gyereknek birni kell a strapát! Én nem értem oxigéntöl miért lesz valaki szemüveges? Nem azt lélegezzük be mi is? Vagy akkor az nem O2 ami a levegöben van?

Melinda! szupi egy kiscsaj ez a Lotti! De várom már Orsi aranyköpéseit Kép
Azért látom Boginak is vannak jó szövegeiKép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Én azt imádom amikor "káromkodik" a Bogi. Gondolom tőlem tanulja Kép A basszus a kedvencem, azt imádom ahogy mondja. Meg, hogy "jajj aja, ez nem igaz, hát nem jó, ccccccccc hmmmmmm, hát nem igaaaaz.......(ha valamit nem tud megcsinálni, nem éri el, vagy nem bírja felemelni, vagy ilyesmi KépKép) Olyan édes. Eddig nem írtam, de ezentúl én is fogom! Muszáj, mert megismételhetetlen Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Eniko, Melinda, nem semmik a lanyaitok! Kép

Tegnap vettunk gyerekulest a bicajra, ma meg gondoltuk, hogy elmegyunk a Retek utcai jatszora. Mar majdnem ordaertunk, amikor Kristof allandoan elorehajolt. Kerdeztem Tonit, hogy mit csinal, o meg mondta, hogy kukucskal. Kozben probaltam hatratolni Kristof fejet, meg mondtam, hogy uljon szepen egyenesen. Mikor megalltunk, akkor lattam, hogy elaludt. Hazafele ugy jottunk, hogy en vittem az alvo gyereket, Toni meg tolta a 2 biciklit. Nem volt konnyu, de leginkabb azt sajnalom, hogy kimaradt az esti furdes.

Jo ejt! Agi
 
 


Enikő,
írtam mélt. Sürgős. Köszi.
Mindenkinek kellemes hétvégét:
Ági

Kép
 
 


Sziasztok

Dancsi köszi, akkor nem kérem mert sajna nem tudok csere cd-t adni.

Angi, remélem Virágnak gyorsan rendbe jön a szeme.

Ági köszi.

Gigi
 
 


SziasztokKép

Akit nem érdekel, ugorjon, megpróbálom elmagyarázniKép
Karmen! A levegő O2 tartalma 21%. Szóval ennyi a légköri oxigén. És Ők, akik inkuban vannak gykaran kell támogatnia légzésüket, ami abból áll, h dúsítják a levegőt O2nel. Azaz nagyobb a belélegzett levegő O2 tartalma. Mondjuk 40%, vagy mégtöbb. Virág 3hós koráig igényelte pluszban az O2t.
Nos, attól nem lesz egy babának feltáétlen rossz a szeme, mert kap O2t. Mert ezt MA MÁR, folyamatosan tudják kontrolállni, van egy szuper szerkenytyű, amibe tsznek egy csepp vért napi 2-3szor, és megállapítják belőle, mennyi O2re van szükség.
Anno nem volt ilyen, és a sok felesleges plusz O2től, nagyon O2dús lett a vér, és a szemekben a vékony hajszálereknek ez nagyon nem jó. Amik tartják a retinát. Ettől lehet rövidlátó, és akár vak is egy baba... De manapság ez igen ritka, Virágnál sem ez van.
Az, h egy baba inkubátorban van, semmi. Egy doboz, ami megvédi a fertőzésektől (valamelyest), és melegíteni lehet. EnnyiKép. NEm nagy cucc, tényleg csak egy meleg doboz. Ez magában semmiféle 6ással nics a szemre, sőt semmilyen szervre.
Remélem így már érthetőKép, nem voltam elég pontos.
Mondóka végeKép

Viráég szeme valszeg nem fog rendbejönni. Elég pici az esélye, h egyszer elhagyjuk a szemüveget, de nem baj, mert nagyon szép szemük vannak, meg kontaktlencse, meg szemműtét, ha nagyon zavarja. Ez legyen a legkevesebb!!!

Ági! nemsemmi KristófKép)). NEm láttalak tegnap benneteket a tescóba!

Corába a dinnye 39/kg. Emberem most ment el, vesz vagy 4et:D

Mindenkinek szép 7végétKép

.:Angi:.
 


Gigi,
Szombaton elutazunk, akkor oda tudom adni, mert úgysem tudjuk a nyaralás alatt hallgatni. Július 23-ig vagyunk itthon.

Enikő
mail ment.
Vendég
 


Dancsi: KÖszi megkaptam de már sikerült elérnem Kép Köszike
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Tegnap férjhez adtuk a sogórnőm is, jól sikerült a muri, 5-kor értünk haza.
Lottika volt az egyik kis koszorús, jól bírta a tempót. Szó nélkül volt a templomban, és a városházán is. Jót vacsizott, aztán 1/210-kor elaludt, és a szüleimmel hazament.
Mivel tegnap volt a névnapja, kapott egy tortát is a lagziban, nagyon tetszett neki.
Íme:
Kép

Melinda és

Kép

Kép
 


És íme a koszorúslány Lotti
Melinda
Kép

Melinda és

Kép

Kép
 


GyönyörűségesKép)). A torta is nagyon szép és guszta.

.:Angi:.
 


Melinda! de szuper lett ez a torta, hol csinálták?

Angi! köszi igy már értem. Bár nekem nem mondták amikor 2étig jártam terhesen plusz O2-re hogy ennek lehet következménye. Lehet felnöttkorban más.

Dancsi! jo nyaralást!

Lányok! valaki dobjon már meg légyszi játékbolt listával, mert a 3 Minimaxban amit irtatok nincs sárga Simba müa. úszókacsa (Passage-n volt, másutt meg nem is tudták mi ez) és nekünk ez kellene nagyon. Merre lehet venni még? Amit árulnak az kiskacsákkal van a mama, jóval drágább és nem is tetszik.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen!
Felnőttkorban másKép

Figy, Nekünk van egy olyan simbás kacsánk, Virág utálja. A sárga játékokat úgy ahogy vannak. És a kacsa sárga, így hozzá sem nyúl. Szívesen odaadom Nektek!!! A Makkos-Erdőn lakunk, de pl a belvárosban tudunk találkozni bármikor.
Mikor voltál a passagon? Szombaton dolgoztamKép

.:Angi:.
 


Angi! hétfön voltam, akkorra sajna elfogyott, elötte volt nekik, de akkor nem gondoltam Orsi bolondul a sárga kacsákért. Azóta hiába kerestem. Köszi. Amikor alkalmas 17 óra után elugranánk érte. A franciahögyön laktok?
Mail-ben is irhatsz.

Köszi: Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!
Egy gyors bejelentkezés. Visszaolvasni sajnos nincs idóm, remélem, mindenki jól van. A nyaralás jól telt, bár kifogtuk a leghidegebb időt. Reggelente 9-12 fok volt. Tomika jól viselte az utat+ nyaralást. Mindig kinn voltunk a teraszon+sokfelé elmentünk. A kocsiban általában aludt, most hazafelé az utolsó fél órát nem nagyon bírta. Még fürdött is a felfújhatós medencéjében (sajnos csak 2 nap volt olyan idő). Kiskabátot csak egyet vittem neki, pénteken már szégyelltem, olyan koszos volt. De nem tudtam kimosni, mert mindig rajta volt, éjjel meg nem száradt volna meg.
Volt a teraszon egy függőágy, azt nagyon szerette, ha hintáztattuk benne, jókat aludt. A járóka-kérdés eldőlt: 5 percnél többet nem bírt benne, úgyhogy ment vissza a tárolóba. A nyaralóban én Tomikával aludtam, Apa meg a másik szobában. Így volt mindenkinek a legkényelmesebb. Remélem, azért itthon megmarad a kiságyban.
Mostanában Tomika mindig ülni és állni akar.Mindig azt akarja, hogy fogjuk, és ülne vagy állna föl.
Na, mára ennyit, mindenkinek jó éjszakát!
Tünde+Tomika
 
 


Melinda, nagyon edes Lottika! Kép Gyonyoru a ruhaja is! Kép (Es a torta is otletes)

S.O.S, megyunk lagziba szombaton, es meg nincs ruhaja Kristofnak. Sehol nem talaltam semmi jot. Van valami otletetek?

Tunde, orulok, hogy jo volt a nyaralas. Kar, hogy olyan vacak ido volt.

Agi
 
 


Tünde! Üdv itthonKép

Ági! Sztem ne vacakolj nagyon vele!!! Nyár van, nyáron nem kell "annyira" kiöltözni... Van a piacon egy klassz ruhaárus nőci, az unokaöcsémnek ott vettem kis kockás inget, kantáros gatyót, Ő ma abban volt a saját keresztelőjén. Mégsem adhattunk rá plüsstipegőt...

.:Angi:.
 


Angi, koszi, a piacra mar incs idonk kimenni. Megbeszeltuk Tonival, hogy nem bonyolitjuk tul a dolgot, van nehany szep cucca, majd abbol valasztunk valamit.

Agi
 
 


Ági! Hol lesz a lagzi? Mi is megyünk szombatonKép Este fél 8kor lesz az esküvő és Zsombón a lagziKép Sztem sem érdemes a gyereknek erre az alkalomra külön rucit venni. Szvsz hülyeség. Tök mindegy mi van rajta, édes és kész! Kép

Melinda: naggyon édes LOtti ebben a ruhában és milyen kis komoly, mint egy felnőtt Kép A torta is állati jól néz ki. Ezek szerint LOtti is Teletubbie mániás mint Bogi? Kép

Pusz
E

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Melinda! Nagyon csinos volt Lotti!

Angi! Irtam mailt.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!
Melinda, csúcsszuper Lotti ebben a ruciban és milyen jól bírta!
Ezek szerint anyukád jobban van, örülök neki.

A hétre végig nagyon meleg időt mondanak, szerintem a ruházkodás kérdése ezáltal meg is oldódott (nem nagyon kell öltözni:-))))

Tündi, mázlista vagy, hogy Tomi ilyen jól bírta az utazást, mi félünk még nekiindulni hosszabb útnak. A nagymamához Orosházára az 52 km-t is néha nehezen viseli, pedig van a kocsiban légkondi.

Ma nagyon rossz éjszakánk volt, Luca tegnap este nagyon belázasodott, alig bírtuk levinni a lázát és egész éjszaka sírt. Nem tudtuk eldönteni, hogy a foga miatt, vagy az ominózis 10 nap telt el az oltás óta. Egyébként kijöttek rajta a pöttyök, amit a doktornő jósolt.
Most a szobánkban az ágyra terítettem egy törölközőt, azon hozza be az éjszakai lemaradást.

Hát azt kell mondanom, igaz a mondás: kisgyerek kis gond - nagy gyerek nagy gond. De csak egyet kérdezek: mennyivel több lehet még??:-))

B
 


Enikő! Lotti őrjöng a tabikért. Egy kazink van, de folyton azt nézné. Ha lemegy, mondja, hogy "vége van, visszatekerni". A lala, mega poe a kedvence.

Karmen! Azt hiszem, Zsombón csinálták a tortát.

Babamama! Szerintem kis gyerek kis gond, nagy gyerek más gond. És ez így van rendjén.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
 


Melinda! oda nem megyünk el tortáért, köszi.

Képzeljétek a hugom megint lázas, megy a hasa, most kiment az ügyeletes doki de nem utalta be a korházba, azzal hogy ha keddig nem javul akkor menjen be. Röhej hogy akkor is kiengedték ugy hogy nem tudták milyen fertözése volt.

Babamama! Szerintem az oltás miatt lett lázas, tesoméknál is 1-2 hétre jött ki. Remélem szegényke hamar jobban lesz!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Babamama, szegeny Luca, jobbulast neki!

Karmen, a hugodnak is jobbulast, remeljuk semmi komoly.

Eniko, mi Miskolcon megyunk lagziba, sot meg jovo heten is lesz egy. Eleg erdekes, hogy fel 8-ra tettek az eskuvot, mi azt mar lehet, hogy nem is tudnank megvarni. Lesz ebed is?

A tabiorulet minket meg nem ert el, vagyis szereti Kristof, de allandoan odamegy a tevehez, es mutogatja a szemuket, ugyhogy inkabb kikapcsolom.

Voltunk ma uszni, megprobaltam belerakni Kristof arcat a vizbe, de allandoan kinyitja a szajat.

Agi
 
 


Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni?
A Medicenter elérhetőségét szeretném tőletek megkérdezni, meg a pontots címet? Van ott belgyógyász és ultrahang (hasi -nem nőgyógyászati-)???
Köszike!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Ági! Orsi is elengedtem a viz alá egy pillanatra én ugy tudtam fél éves korig nem a tüdejükbe megy a viz. Hát nem tudom hova ment, de rettenetesen prüszkölt, az orrán is szipogott rendesen utána, szoval ezzel várunk még.
Mikor voltatok ma? Mert nekem azt mondták 7köznap csak 11-16ig lehet a kismedencét használni.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen, mi reggel fel 10 korul ertunk oda. 2 savot lehetett hasznalni, a tobbiben uszasoktatas volt. Angival amugy jol kitargyaltuk ezt az uszas dolgot. KépSzoval en nem akarom a buvarreflexet visszhozni, ha ez fontos lenne, akkor kisebb koraban mentunk volna. Csak ne nyissa ki direkt a szajat.

Eniko, sajna nem tudok segiteni.

Agi
 
 


Enikő, a Medicenter a Petőfi S. sgt-on van, ugye?
Ennyit tudok róla.

Nagyon vacakul van szegény Luca, ma is ment egész nap a kínlódás.
Melinda, más gond vagy nagy gond, szerintem ugyanaz:-)))
A tegnapi éjszakánk kicsit emlékeztetett a kezdeti időkre, amikor még volt hasfájás. Séta, ivás, símogatás, stb.

Délután, ha kicsit hűvösebb lesz, elmegyünk sétálni, hátha segít.

Remélem, a többi babucival minden rendben.
B
 


Mi is du. megyünk csak ki, akkor is nagy még a meleg.

Ági! nekünk a pénztáros néni mondta hogy csak 11 után lehet belemenni Kép

Enikö! ha a Petöfin van, akkor a Nagykörút és a Petöfi sarkán, az Arany Oroszlán gyógyszertár mellett.

Kép
Kép

Kép

Kép

Karmen
 
 


Enikö! most jut eszembe én igaz már pár éve de akkor hasi UH-n a Dózsa György u-ban voltam a Randótival szemben. Sajna nem emlékszem a doktornö nevére, pedig a tel. könyvben is benne volt akkor. De ha arra sétálsz ki van irva. Ugyanott rendelt akkor a Grof is (ö nödoki)

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen! Nagyon édes OrsiKép)

Enikő! Sajna én sem tudomKép

.:Angi:.
 


Karmen, nagyon szepek vagytok! Kép

Babamama, jobban van Luca?

Angi, raksz fel kepet a mai naprol? Vagy elkuldod nekem?

Agi
 
 


Enikö! csak este tudtam elsétálni és megnézni neked de csak ennyi volt kiirva. Medicenter, Petöfi sgt. 39 Tel. 558-888. Sajna se rendelési idö nincs kiirva sem az hogy van-e ott UH. De tel. biztos megmondják.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Karmen! Tündéri a kislányod.

Babamama! Remélem nem sértődtél megKép
Képzeld el magatokat, majd kb.18 év múlva, amikor mondjuk Luca beállít egy punk, kitetovált, piercinges csávóval, hogy őrülten szerelmes. Hát az sem lesz könnyebbKép Sajnos a babakor hamar elmúlik.

Lottika a kis turbános:Kép
Melinda

Melinda és

Kép

Kép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: