Új privát üzeneted érkezett!

Enikö! Grof vállal, de sokan eljöttem mostanában töle, nekem amugy ö a körzetim.

babóc! Igen, a maszek orvos nem tarthat neked tanácsadást, arra valoban meg kell jelenned min. 4 alkalommal a körzetinél, de nem fog megvizsgálni akkor, csak megnézi a leleteidet, meg tanácsokat ad. Gratula a babához!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok! Enikő! Nem semmi, mennyit kellett várnodKép
De gratula az eredmény miatt, minden tankönyviKép

TÜnde! Apukád, kutyaKép( Rátok jár mostanában...

Dancsi! Te nem vagy vérdzegény? LEhet, h elég lenne, ha Te szednéd a vasat. De ha kell, akkor sem biztos, h jönnek az éjszakák újra, nyugi.

Üdv Babóc! Kérdezősködj az ismeretségi körödben is! Korházban, vagy klinikán érdemes orvost választani. ELőször érdemes eldönteni hol szeretnél szülni, korház vagy klinika. Itt is vannak pro kontra érvek. Vki klinika, vki korházpárti. Ha eleve van vmi gubanc, ami esetleg komplikációhoz vezethet, érdemes eleve a klinikára menned. Amúgy mind1Kép. Szóval válassz intézményt, és ott orvost.
A vasasba a körzeti doki csak pecsétel a tanácsadáson, ha amúgy van választott dokid. Van ott olyan orvos, akinek nem engedném, h hozzámérjen!
Nővérem a Grófnál szült, választott dokija volt, mindennel nagyon meg voltak elégedve.

DÉlelőtt játszottunk egyet KristóffalKép. Már elveszik egymástól a játékokat, és szabályosan kommunikálnak, ha kell, bár ezek inkább "viták", meg ki az erősebb, de jó fejek nagyonKép

Akkor holnap az usziban, mi odaérünk Ágiékkal fél 10kor, gyertek minél többen! Gigi, remélem odaértek Ti isKép

.:Angi:.
 


Babóc! Olvasgass itt vissza http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39890/52419.html?1077532704 több érv elhangzott pro kontra!

.:Angi:.
 

 
 

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem. Leakarok menni a strandra ma a három gyerekkel, csak azt nem tudom, hogy a Ligetfürdőbe vagy a Partfürdőbe menjünk. Mindkét helyen rég voltam. Benedek nem egy nagy lubickolós típus, inkább a nagyokat venném figyelembe... Szerintetek? Úgy emlékszem, a Ligetben adták át az új csúszdát. Arra felmehet már egy 6-8 éves gyerek? Segítsetek!!

A holnapi tali nekünk nem jó, vendégünk lesz éppen. Nektek jó talizást!

Babóc! Üdv! A Gróf doki nagyon szimpatikus nekem, de ő a Kettesben dolgozik, én meg Klinika párti vagyok. Úgy tudom, dícsérik még a Koloszár dokit is. Az én dokim gyeden van...

Apropó Enikő, dolgozik mostanában Emőke, nem tudod véletlen?

Ági, Angi, aranyosak lehetnek a babák együtt...

Tünde, jobbulást apukádnak!!

Írjatok gyorsan!!!

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Tunde, Apukadnak jobbulast! Remelem hamar rendbejott. A kazettat meg mindig nem adtam oda, ha meg erdekel csak szolj.

Eniko, orulok, hogy minden rendben van a baboval. Te valahogy mindig talalkozol valakivel a klinikan! Kép Neveken gondolkoztatok mar? Ki az orvosod? Emoke?

Baboc, udv a topikon, es gratula a babahoz. A masik forumon tenyleg sokmindent leirtunk. Szerinten is erdemes orvost es szulesznot valasztani.

Gabi, jobbulast Floranak!

Agi
 
 


Erika, sajna nem tudok segiteni, en meg csak a sportusziban voltam.

Agi
 
 


Ime 2 kep a gyerekeinkrol Kép:
KépKép

Agi
 
 


Erika: én csak a Szuéban voltam életemben egyszer, de nem tudom, hogy a gyerekeknek hol jobb! Bocsika.
Emőke jövő hét csütörtökig lesz, utána megy szabira ha minden igaz!

Ági: Igen Emőke az orvosom még mindig, nagyon szeretem Kép A klinikán télleg összefutok mindig valakivel.Kép De ha tudom, hogy valaki bent van, akkor (ha már úgy is ott vagyok) be szoktam kukkantani hozzá(juk)Kép Edelweisékkal pedig a liftajtóban találkoztunk. Elég feltünő jelenség volt a két "tojás" baba a 2 egyforma hordozóbanKép

Angi: tudod mit kívánok mostanában. A mákosat. Mákos rétes, mákos bukta, mákos táska, mákos mákosKép De valami nagyon. Szinte nem telik el úgy nap, hogy ne ennék mákosat. Megőrülök érte.
Melyik strandra is mentek holnap? Hánytól lesz a pancsi parti???Kép

Babóc: A választott orvos vizsgál, receptet ír, beszélget veled és jó esetben együtt szültök. Míg a körzeti a terheskiskönyves pecsét miatt a terhestanácsadákor játszik szerepet. Ő nem vizsgál csak ahogy fentebb már írták leleteket átnéz, ha kérdésed van válaszol és ami a legfontosabb beleüti a terhes kiskönyvedbe a pecsétet. Csak akkor kapsz szülés után egyszeri segélyt (most asszem kb olyan 60 000 ft körül van) ha a terhes kiskönyvedben legalább 4 pecsét van és erről viszel igazolást a tbnek.
Szóval valahogy így műxik! Merre laktok, hogy a Vasas a körzeted?

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő! A mákban sok a vas. Lehet, h van egy kis vashiányod. Sokat fogytál már?

Gerika! Sajna vagy 5éve nem voltam egyikben sem...

Enikő! Fél 10. Eljöttök?

.:Angi:.
 


Köszi, hogy próbáltatok segíteni, azt hiszem, a Partfürdő mellett döntök, talán több a mászóka és az árnyék a medencéken kívül. Ott úgyis régebben voltam.

Angi, milyen csinos kis lányzó lett Virág! Kép

Gabi, jobbulást Flónak!

Enikő, köszi. Nekem is az volt az első gondolatom, hogy vashiány. De valami biztos hiányzik neked vagy a babának, a kívánósság annak a jele. Egyél sok friss gyümölcsöt, zöldséget!

Erika

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Angi: Vashiányom az van az tuti, amilyen sápatag meg gyenge vagyok állandóan. de szedem a vitamint és rengeteg zöldséget, gyümit eszem. A húsra viszont rá sem bírok nézni, ami furcsa, mert én eddig husit husival ettem. Annyi vagyok súlyra, mint voltam. Az utóbbi pár napban már nem hánytam annyit, de nem akarom elkiabálniKép.

Hát Bogi nincs itt, nekem meg holnap reggel idézésem van egy fontos helyre, de utána lehet, hogy elmegyek. De most néztem az időjárást és holnapra esőt mondtak, de meleget. Nem tudom mi lesz belőle. Éjszakára ér ide a hidegfront. (Hír tv)

Erika: Eszem mindent, nagyon vigyázok a táplálkozásra és ha valamit megkívánok azt megveszem és befalom. Nem koplalok az tuti KépKép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hú, nem bánnám azt a hidegfrontot, megőrülök a lakásban, este 7 előtt nem tudunk lemenni.

Holnap remélem el tudunk menni a talira, meddig lesztek ott? Angit tutira megismerem a nagy pocijával. Kép Kép Kép
Viszem a bébiőrt is.

Enikő, nem találom a születéstörténetedet, kb. milyen dátumnál keresgéljek?
Vendég
 


Dancsi: 2002. május 7 de készülj fel rá, hogy elég hosszúKép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Lányok,
a holnapi tali valszeg ugrott a részemről. Kép Kép Kép

Jön haza az idősebb nővérem és nem találkoztam vele több, mint egy hónapja. És megy is vissza Bp-re még holnap délután. Hacsak nem érek oda pontban fél 10-re, akkor nem tudok menni. Mert 11-re itthon szeretnék lenni, kb. akkor érnek haza. Csak hivatalos ügyeket kell intéznie azért jön.

Angi,
ha nem mennék, akkor majd valahogy megoldjuk azt a bébiőrt is. Jártok Újszegeden? A Fő fasor vége felé lakunk.

Enikő,
még nem találtam meg, de keresem...
Vendég
 


Dancsi: elküldtem neked mélbe!
Pusz
E

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő,
sajnálom, ez borzalmas! Nekem is a bügyürgetéssel kezdték, majd jött az oxytocin,ezek nem hatottak.Ezt követte a méhszájtágító tabletta, ami hatott már... De nekem muszéj volt, totál be voltam vizesedve és én is túlhordtam Jozsót, igaz csak 3 nappal.

De velem a dokim nagyon rendes volt, meg a saját szülésznőm is. Az ügyeletesekről no comment...
Vendég
 


Sziasztok!
Nincs sok időm, csak éppen átfutottam, amit írtatok. El fogom olvasni rendesen is, és válaszolok is.
Köszi mindenkinek a jókivánságokat az apukámnak. Szerencsére gyorsan javul, holnap haza is mehet. Persze a plasztik izének 6 hétig a lábán kell maradni, de ebben azért tud egy kicsit mozogni.
Ma csináltam brassóit!!! Persze közben Tomika elkezdett ordítani (álmos volt, de nem bírt elaludni), ezért ide-oda rohangáltam a konyha és a babaszoba között (még jó, hogy közel van).
Mostmár egy pillanat alatt hasra fordul, és néha vissza is billen hátra. Nagyon aranyos.

Ma ott kellett hagynom a fogorvost. Várni kellett, és egyszer csak csörgött Gábor, hogy Tomika üvölt. (Aludt, mikor elmentem). Hazajöttem, kezembe vettem, elhallgatott. Egyre anyásabb. Ez kicsit fárasztó, de nem bánom, mert hamar eljön az az idő, amikor már ciki lesz kimutatni a szeretetet.

Biztos jó lesz holnap a tali! Remélem, a következőre el tudunk menni!

Ági!
Nagyon aranyosak a gyerkőcök. Tomikának is van barátnője, mindjárt teszek is ide egy képet. A kazettát el fogom kérni, csak mostanában mi is eléggé elvesztünk. 20-án hazamegy a Krisztina, utána találkozhatnánk.

Enikő!
Örülök, hogy minden rendben volt az UH-n. A várakozást kivéve. Én is mindig föl voltam háborodva, hogy időpontra megy az ember. és órákat vár. Tök fölösleges az időpont.

Itt a kép Tomikáról és a kis barátnőről, Grétiről:
Kép

Jó éjszakát!
Tünde+Tomika
 
 


Az idő jó, süt a nap, a kis zápor ne riasszon vissza senkit, mi megyünkKép

.:Angi:.
 


Én tegnap vártam Sárinál több mint 1 órát, pedig a baba miatt elöbbre is vettek. Igaz a szokásos volt, el kellett mennie szülni igy késöbb kezdödött a rendelés, azt sem várhattam el, hogy az 1 órásiak elött hivjanak be fél6kor.

Képzeljétek tegnap Orsi kiakasztott. Du. 3 órától éjfélig volt fent. Igaz 8kor már baromi álmos volt, elaludt a böfi közben, letettem aludni, erre hatalmas visitás. Hiába vártam, csináltam bármit fel kellett venni, na ott egyböl abbamaradt a könnyhullatás és rögtön elaludt a vállamon. Nem vagyok a karon/vállon altatás hive, söt nagyon ellenzem, de éjfélig ezt játszottuk. Ahogy letettem mindig felriadt és iszonyúan sirt. Ma reggel meg persze hogy 9kor ébredt, még most tér magához aztán hamizunk és nekem még fejnem is kell, igy a mai de. uszoda totál kilöve nekünk is. Remélem ti jol éreztétek magatokat. AZért jó lenne máskorra is szervezni.
Mi lehet holnap de. kimegyünk.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!
Ági, Angi, nagyon klasszak a képek.

Szia Babóc, üdv itt, nem írtad, hogy hol akarsz szülni. Klinikán vagy a kórházban? Nekem is jó a dokim. Egyébként a csaszi előtt a Vajda dr. vizsgált meg és ha jól tudom, Ő végezte a műtétet is. Nekem nem volt vele bajom, bár nem állítanám, hogy kedveskedett, de nekem nem is az számít, hanem hogy szakmailag jó legyen.

Tündi, kezdődik az anyás időszak? Lesz még több is. Az utóbbi időben a lányom megint nagyon anyás lett. időszakonként megtörténik.

Enikő, hogy érzed magad? Javul a helyzet?

Karmen, szerintem te erre a várakozásra lelkileg már fel voltál készülve:-))) A Sári pontosan ezzel kapcsolatban híresült el:-)))))))
B
 


Babamama! igen, mindig sokat kell várni de azt reméltem hogy kisbabával hamarabb végzek Kép

Orsi is kezd nagyon anyás lenni, apukájával itthon maradt másfél órát na volt olyan müsor, nem kellett neki a pépes kaja sem, pedig máskor falja végül csak a babakocsiban nyugodott le.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Lányok,
Jozsó fél 10-kor kelt. Pedig ma hajnalban már 5-kor felkelt egyszer, gondoltam 9-ig tuti felkel megint, össze is pakoltama strandos cuccokat. Majd legközelebb.

Lara,
mi van veletek?
Vendég
 


Sziasztok!
Igazán köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat Kép nem volt időm eddig válaszolni... talán a klinika mellett döntö(k)ttem.
 
 


Sziasztok!

Fló már jobban van, de délutánra felment 39,2-re a láza. Nagyon szarul nézett ki szegény. Este kihívtam a dokinénit hozzá, csak a szokásos vírusos torokgyuszi. Hajnalban még volt egy kis láza, de reggelre elmúlt. Most is csak hőemelkedése van, nem is váltottam ki az antigyogyót.

Csajszik jó a strand???

Tünde: Addig örülj míg anyás ! :-) Nagyon édik a gyerkőcök!Angi és Ágié is!

Babamama: De csak azért kell nála várni, mert rengeteg páciense van. És vagy 5 helyen dolgozik. Na jó csak négy, de még gyerekei is vannak. Én sosem ugráltam nála, hogy miért kell várakozni órákat. Mindig úgy készültem, hogy vittem Flónak játékot és kaját is, ha mentünk. Soha nem volt baj.

Gabi3
 
 


Sziasztok!
Mi nagyon jól éreztük magunkatKép. Gigiék voltak, és Banita a fiúkkal, akik olyanok a vízben, mint a delfinek. Édesek voltak nagyon.
Virág nem akart kijönni a vízből, sírt, pedig már lila volt a szája, így muszáj volt, de jó sokat bent voltunk.
És Virág a strandon lépett 5ötKép
Kristóffal meg volt puszi, ami annyit jelent, h Virág tátott szájjal közelít (ez a puszi volna), Kristóf meg nézi, h mit akar ez a nő TŐlem??? :D

.:Angi:.
 


Gabi! Gyógyulást Flónak!!! SzegényekKép

Dancsi, Karmen! Sajnálom, h nem jöttetekKép. Ember tervez, gyerek végez:D

TÜnde! NAgyon édesen játszanakKép))

.:Angi:.
 


Gabi! én azért járok hozzá mert nekem az a legfontosabb hogy bármikor felhivhatom. Ezt nem sok orvos engedi meg.
Flónak jobbulást!

Angi! én is sajnálom mert az idö is szép voltKép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Mondom magamban:milyen Sári?
Mire rájöttem,ja Sári Tamás.Kép
Azt hittem,szomszédasszony v. vki.KépKép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde! :DDD

.:Angi:.
 


Tunde, nagyon aranyosak a babak! Kép Mennyi idos Greti? Szerdan elutazunk, es csak 25-en jovunk haza, de utana szivesen talalkozunk Veletek. Ha van kedvetek at is johettek.

Gabi, Floranak jobbulast!

Babamama, mikor mentek nyaralni?

A strandon tenyleg nagyon jo volt, Krsitof meg sosem elvezte ennyire a vizet. Kar, hogy lassan vege van a nyarnak.

jo ejt!
Agi
 
 


Sziasztok!

Angi!
Nagy nehezen én is kitessékeltem a srácokat a vízből. Beninél van egy varázsszó: "siessünk, mert lekéssük a buszt". Imád buszozni! Szerencséjére ma az autó szervízben volt...Fél 12-re értünk haza, és már mindkettő ásítozott, fáradtak voltak. Benit úgy kellett fél 5-kor felébreszteni.

Ági!
Hova utaztok jövő héten?

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
De jó volt nektek az usziban! Mi is terveztük,hogy elmegyünk a nyáron családostól valami akvaparkba de nem jutottunk el. Pedig fürdőrucit is vettem magamnak!

Köszi mindenkinek a jobbulást, őgy néz ki tényleg jobban van, mert délutánra megint felszökött Fló láza, de most csak 38.9 volt. Éjjel nem is volt csak hőemelkedése. Most meg mindenki durmizik.

Angi: De kis ügyi Virág. Fló még nem is volt nagy vízben.

Karmen:Sztem is jó, hogy bármikor felhívhatom.

Kellemes hétvégét!

Gabi3
 
 


Lányok,

Jozsó pár hete már csak 5-ször szopizik, és leállt a növekedése is. Hetente mérem, szinte alig gyarapodott az elmúlt 3 hétben, most 6590 gramm (3740-el született). Szerintem 3 hét alatt jó ha 150 grammot hízott. Szerintetek tegyem gyakrabban cicire? Sokszor 4 óránként sem jelzi, hogy éhes lenne. Meg ugye éjjel 2 kaja is kimarad, mert eszik 8 körül este, majd reggel 6-kor legközelebb. De jókedvű, nem beteg, kakil, pisil eleget. Ez normális? Tejem van elég, van olyan nap, amikor 500 grammot is tudok fejni, de egy átlagos napon is lefejek 200-at. Tehát ez nem lehet gond.

Angi,
mi legyen azzal a bébiőrrel? Mert ha nem kell, akkor visszaküldöm a lánynak, akitől vettem.
Vendég
 


Sziasztok! Még nem fgytam ki a kérdéseimből Kép Ismeri vki a klinikán Antal Tibor dokit? Tudtok róla vmit, pl. szülést vállal-e...
babóc
 
 


Baboc, en nem ismerem.

Anita, Pragaba megyunk. Jo Neked, hogy ilyen jo alvok a gyerekeid. Kristofot neha ugy kell lebirkozni, alig alszik nappal. (De legalabb ejjel bepotolja.)

Gabi, orulok, hogy Flora jobban van!

Agi
 
 


az index SZT 2.0-án láttam Kép Kép Kép

Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Ági, te egy mázlista vagy, hogy megint mentek:-)) Lehet, hogy nem megyek Rodoszra, a páromnak mindenképpen mennie kell, de most úgy jobban belegondoltam, nem biztos, hogy célszerű mindkettőnknek egy repülőgéppel Görögországba utazni. Majd még meglátom.

Babóc, én az egyetemen dolgozom, de nem ismerem ezt a nevet, igaz, lassacskán 2 éve eljöttem.

Gabi, jobbulást a nagylánynak, bár lehet, hogy már kutyabaja, csak én vagyok fáziskésésben:-))

Dancsi, mostanság ebben a melegben szerintem a többi baba sem igen eszik, de szerintem nem fogsz vele ártani, ha gyakrabban kínálod.
B
 


Dancsi! Dobj egy mélt légyszi a pontos címetekkel, meg a mobil számoddal, és még a 7végén elugrunk vmikor, ha jó úgy Neked, és megnézem. Előtte Rád csörgök, h alkalmas e. Ok?
anya@kissvirag.hu

Jozsó súlynövekedése tényleg nem éppen optimális, ez biz lehet a vérszegénység miatt. Amit figyelni kell, h FEKVŐ helyzetben beesik e a kutacsa. Ha szépen kifeszül, akkor elég a folyadk a szervezetében és aggodalomra semmi ok. Vannak időszakok mikor megállnak a gyarapodással, és mondjuk a mozgásfejlődésre használják az energiát, aztán meg a mentális fejlődésre... Nem minden baba olvas tankönyvetKép. De anélkül, h elbagatelizálnám, figyeld a kutacsot, és szerezz vasat, az 5szopi ilyen nyárban lehet, h kevés. Esetleg próbáld többször kínálni, de csak nyugi, türelmesen! FIgyeld a jelzéseit!
Király az a képKép)

Anita! Mi még délig majdnem ott voltunk. Kár, h nem néztetek el, gondolom at hitted, elmentünk már.

.:Angi:.
 


Angi,

Írtam mailt.

Ma igyekszem úgy időzíteni, hogy 6 szopi legyen. A kutacsát nézem folyamatosan, azzal nincs is gond. Amúgy többet hízott ezidáig, mint az átlag, ezzel nincs is gondom, hanem azzal inkább, hogy megállt a gyarapodása.

Beszéltem a nővéremmel, az ő kisfia is hasonló súllyal született és Marcus növekedése is hirtelem lelassult 3 hós korban. Igazándiból nem aggódnék, ha nem akkortól lenne a leállás, amióta csak 5-ször eszik. Meg azt veszem még észre, hogy hosszra nő, már a 68-as ruhák is kezdenek feszülni rajta.

Amúgy jövő héten megyünk vérvételre, és akkor kiderül vérszegény-e.
Vendég
 


Dancsi,

en Simont 9 honapos koraig 2 orankent szoptattam es nem kerdeztem tole keri-e. Kapta es kesz. Sosem szolt, hogy ehes, megis mindig elfogadta a cicit. 9 honaposan is csak azert ritkitottam a szopikat, mert Jazmint megmutottek es a klinikan voltam vele, kicsit maceras lett volna hazaugrani 2 orankent, igy csak 3 orankent ugrottam hazaill. behoztak szopizni.

Na ebbol csak annyit akartam , hogy nem minden baba keri a hamit es a szopit. Es ez a mai napig igy van. Ha adok esznek, ha nem, nem esznek. Vannak ilyen babak. Probald meg 2 orankent szoptatni, sztem fiatal meg a napi 5 szopihoz, de persze ugy csinalod, ahogy akarod. Sajnos vannak csendes ehezo babak.
Na szoval a kerdesedre a valasz, igen tedd surubben cicire, meglesz az eredmenye!!! Kép

gabomamo
 


Szia Gabomamo! Úgy eltűntélKép. Hogy vagytok?

.:Angi:.
 


gabomamo,
igazad lehet, mert elfogadja ma a cicit 3 óránként is. DE! Most mérem megint, ma csak 130-150 grammokat szopik, amikor pedig 4 óránként evett, akkor benyomott 200 grammot is. Mindegy, most maradok a 3 óránkénti evésnél, hétha bejön.
Vendég
 


Angi,
hamarabb hazajöttünk a sétából szóval jöhetsz korábban is. De nekem 9 után is ok. Irtóra fúj a szél és a kölcsönkocsinkba belefúj, nem akarom, hogy Jozsó megfázzon.
Vendég
 


Sziasztok!
Biztos jó volt a tali! Irigyellek benneteket!
Mi jól vagyunk, Aput pénteken hazaengedték, elég jól van, bár 6 hét múlva lesz még egy kis műtét, valami drótot kivesznek a térdéből. De legalább otthon van.
Tomika mostmár hasrafordulóbajnok lett, pillanatok alatt fordul, kinyomja magát, és vigyorog, büszke. És emeli a fenekét is, mintha mászni akarna. Persze tudom, hogy még nem, de ezek a mozgások már annak ez előzményei lehetnek.
Ma nappal kb. 2 órát aludt 3 részletben, de az éjszakák elég jól telnek.
Remélem, nem kiabáltam el. Holnap ugye nem lesz eső? Mert ki akarunk menni a húgom kislányával a Vadasparkba. Szegény alig volt még valahol, mert amikor megérkeztek, 5 napig esett, után meg nem sokkal, Apu eltörte a térdét. Kell neki valami programot szervezni.

Babamama!
Köszi, legközelebb csak almalevet fogok neki adni, de megvárom a hónap végét (akkor lesz 6 hónapos).
Kész a homokozó?
Itt nálunk a ház előtt elbontották a régi játdzóteret a múlt héten, de még nem csináltak semmit. Nyilván jövőre lesz csak kész az új játszó. Nekünk mondjuk nem baj.

Karmen!
Nem lehet, hogy a foga jön Orsinak?
Mi minden este altatjuk Tomikát (cici vagy kézben), mostanában olyan furcsa szirénázó hangot hallat, mielőtt elalszik. Amikor ezt meghalljuk, tudjuk, hogy jön a szundi.

Gabi3!
Továbi jobbulást Flőrának!
Nem bánom én sem, hogy anyás Tomika, csak a fogam nem lesz kész sose.

Ági!
Grétivel egy napon születtek, csak Tomika 4-5 órával korábban. Utána egy szobába kerültünk, azóta tart a barátság.
Nagyon jó lesz nektek Prágában! Ha hazajöttök, majd találkozzunk!

Dancsi!
Nekem is azt mondta a védőnő, hogy ha egy baba nagyon gyorsan fejlődik, van amikor csökken a hízás üteme. Ez normális.
Én is úgy csináltam, hogy ha Tomika kevesebbet hízott, többször tettem cicire (bár ő egyébként is sűrűn szopik).

Tomika ilyen ügyesen nyomja ki magát hason:


Kép
 
 


És így ül (persze csak rövid ideig):
Kép

Jó éjt!
Tünde+Tomika
 
 


Angi,

majd rajossz, hogy hova tuntem... Kép Idom semmire, gyerkocok iszonyu rosszak. Jazmin meg mindig iszik ejszaka tapot, Simon meg koztunk alszik ejszaka.

Lanyok,

jazmin novemberben lesz 3 eves es mi meg nem aludtunk at 1 ejszakat sem, tehat nem panaszkodni, ha a par hetes baba nem alussza at az ejszakat. Remelem par ev mulva azert csak mi is atalusszuk. Kép

Dancsi,

teljesen logikus, hogyha surubben szopizik a kisbabod, akkor kevesebbet fog 1 alkalommal. Merni nem kell sztem, mert attol nem szopizik tobbetKép
Mielott elindulsz vhova szoptasd meg, hiaba szopizott elotte 1 oraja. Miutan hazajottok szinten. Ha kell furdi elott, furdi utan.
Ha keveset gyarapodik a baba az nem jo, bar tartalek az van boven latom. En a helyedben megprobalnam a 2 orankenti szopit, de a 3ora is jo, hadd szedje ossze magat 1 kicsit. Gondolom sokat fejsz, inkabb szoptass helyette. Meglatod a sok tejcsi csak ott marad. En elosztogattam az egeszet. Simonnal mar szinte semmit sem fejtem.

Irj a fejlemenyekrol,
gabomamo
 


gabomamo,

most próbálom gyakrabban cicire tenni, így 6 kaja összejön egy nap. De fejnem azt sajnos kell. Már volt 2 mellgyulladásom, az elsőnél csak bedurrant, de a 2. na az elég durva volt, napokig fetrengtem magas lázzal. Akkor azt tanácsolták, hogy szopi előtt forró borogatás, utána fejés, majd hideg borogatás.

A fagyi tejet meg majd odaadom Jozsónak ha elkezdem a gyümölcsöt, meg főzeléket. Arra gondoltam, hogy majd a fagyi tejjel keverem össze. Baromság? Még egyáltalán nem néztem utána a szilárd étel bevezetésének, azt sem tudom mivel kell kezdeni, igaz Jozsó még csak 3 hónapos.

Hallod, nekem baromi mázlim van, Jozsó már végigalussza az éjszakákat, legkésőbb 9-kor már alszik, és 5 előtt szinte sosem kel fel, de általában 6-ig alszik.
Vendég
 


Sziasztok!
Most volt itt a barátnőm és "megnézte", hogy fiam lesz-e vagy lányom KépKép Egy fehér cérnára tette az aranygyűrűmet és megnézte, hogy hogy mozog Kép Ha körkörösen kezd el mozogni lány, ha oda-vissza fiú. Ez csak babona persze, szóval én nem hiszek benne, de hát ő akarta megnézni és egy próbát megért! Na a lényeg, hogy azt mutatta ki, hogy fiam lesz KépKépKép
Hát legkésőbb februárban kiderül Kép

Babóc: Én nem ismerem az általad említett dokit! Már egyszer kérdeztem csak nem válaszoltál, merre fele laktok, hogy a vasas a körzetid???

Dancsi: Te mázlista vagy, hogy ilyen jó alvó Jozsó. Remélem ketteském is ilyen jó baba lesz! Drukk, hogy ne legyen vérszegény Jozsó ++++++++++Kép

Gabómamó: Hát nem szivesen lennék a helyedben, hogy már 3. éve nem aludtatok át egy éjszakát sem. Sztem neked már furcsa lenne, ha egyszer sikerülne átaludni, nem? Kép Meg lehet ezt szokni? De azt hiszem erről Nina is tudna mesélni......

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


dancsi! Én is a fagyitejböl csinálom Orsinak a fözelékeket. A friss meg jó lesz majd télire.

Gabi! Voltunk ma a Göryben, sajna ott nem jutott eszembe mit is javasoltál, igy megint Szentesi csirkét ettem. Sajnos ott felejtettük amit becsomagoltak, itthon vettük észre, mire a férjem visszaért már nem volt megKép

Tündi! szerintem nem nö még Orsi foga, csak néha van hogy éjjel is felébred tegnap pl. nem sirt ha letettem de 2 órát elvolt a kiságyban úgy, hogy gagyogott meg forgolodott. Én meg persze igy nem merek lefeküdni pár percenként lesem nem szorult-e be a lába stb.

Mi van Ildianyuékkal?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
 
 


Sziasztok!

Gabomamo! Én is attól tartok, h rá fogok jönniKép)). Sajnálom az éjszakáidatKép. Nálunk most jobb a helyzet, már csak 1-2szer kel szerencsére, és engem sem ver fel annyira, egész kipihent vagyokKép

Dancsi! Mindenki ilyen magyarázattal teszi el a fagyitejet, h majd szilárd kajcsinál adjaKép. Aztán általában a mosogatóban végzi:D. Mert akkor is fog még szopizni, és a gyümölcs mellé ha teszel is, nagyon kevés kell majd. 3-4liternél több, ERRE a célra ne legyen nálad. Inkább menj el a vizsgálatokra, és a korábbiakat add el, vagy add csak oda vkinek, mert hidd el, nem lesz rá szükség. Olyan ügyesek vagytok a fiaddal, h nem lehet gond a szopival 2hónap múlva sem, h ehhez kelljen nyúlni, és akkor a legkorábbiak már 4-5hónaposak lesznekKép. Sok baba meg sem eszi...

Enikő! Az inga voltKép. Szeretnéd, h bejöjjön? FIúnak vagy lánynál örülnél?

Dancsi Jozsója életben is gyönyörű, nagyon szép, és nagyfiúKép

.:Angi:.
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: