Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Sziszanyu, ez nagyon gááááz!!! és télleg ezt látják a turisták? vagy ez csak a benszülötteknek jár?

Berni, köszi a tippet. az összes ruhát fogtam, és non-bio-val kimostam, meg kivasaltam. most forog a gépben a következő adag. azt tudod esetleg, vagy valaki más, hogy mi a különbség a non-bio és bio mosópor között? egyébként Te melyik márkát használod? én a sima teszkóssal mostam ki... lehet, hogy nem elég jó? öblítőt nem használtam, bár abból a fairy-t szoktam, ami sensitive és kisbaba van az elején :)
olvastam, hogy valami történt a láboddal. azóta jobban vagy?

Veronika, milyen volt az esküvőd? beszámolsz róla valahol? körülbelül mikor? annyira kíváncsi vagyok! utánaolvasnék :)

ez a babanet tényleg kihívás. én mindig kimásolom a hsz-t, beteszem egy notepad-be, vagy word-be, így nem veszítem el... :( kicsit macis, de legalább nem kell újraírni.

tegnap egész este vasaltam a gyerek ruháit. szinte az összeset kaptuk, nem is vettünk még ruhát neki :) még ágyneműket is kaptunk. nagyon praktikus a népes család :)

textilpelust használ(t) valaki? moshatóra gondoltam, mint a Bambino Mio, vagy ilyesmi. van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban? vagy ismerősnek?

Üdv mindenkinek!
Kriszt
 
 


Sziasztok!

Sajnos ez a mi kis hazank es az a gaz benne ,hogy a sracok akik a fotokat keszitettek nem kellet sokat jarkalniuk , hogy megtalaljak ezeket a helyeket es lefotozzak. En mar reg jartam Pesten es az aluljarokban de csak romlott a helyzet .
Pesten szulettem es ott is nottem fel aztan 23 eves koromben megismerkedtem a gyerekem apjaval es elkoltoztem hozza Dunaujvarosba ami szinten nem egy szepseges varos de legalabb vannak fak , nincsenek sokan es elhetobb az elet ...szerintem..

Amikor nezegettuk a kepeket arra gondoltam ,hogy ...de jo ,hogy itt elek ebben a gyonyoru varosban (Portsmouth-ban) .Szeretek itt elni . :)
Ami hianyzik azok a baratok de ok is mozgosithatok ..
Szomoru az otthoni helyzet.
Nem is tudom melyikotok irta itt a forumon az ,hogy " Anglia elkenyeztet rendezetsegevel es kulturaltsagaval." Ez olyan nagyon igaz.


Ami a textilpelenkat illeti en hasznalom mert nagyon praktikus es szepen tisztan lehet tartani. Oblitot is hasznalok es Fairy mosoport. Az en kis babszim 4honapos lesz 19-en ,de mar a ruhacskait nem vasalom csak ha nagyon osszegyurodik viszont a textilpelust, furdolepedojet , agynemujet azt igen. Azt hiszem ezek a kis babszik erosebbek mint gondolnank.!!!
A kislanyom aki 2eves mult marciusban, tanulja a bilizest ,olyan ugyes mar, mindig odamegy. De jo lesz majd ha nem kell pelenka neki soha tobbe !!!!!!!! :lol: :D :)

Juj mennem kell felkelltek.......................dv mindenkit...
 


Sziasztok!

kihívás bejutni a babanetre... vagy fél óráig tölti, aztán pedig vagy elveszik a hsz, vagy nem :)
kitartónak kell lenni :)

Sziszanyu! milyen pelust használsz, ami textil? melyik márkát? vagy csak a sima négyszögleteset, amit hajtogatni kell? én ilyet láttam, hogy BambinoMio, vagy mi, amit a Daisy and Tom-ban láttam, meg hozzá mosóport is árulnak. nekem nagyon szimpatikus a textilpelus-dolog.
egyelőre mondjuk eldobhatót vettünk, mert azzal egyszerűbb, meg ugye a 4 hetes gyerekkel kell költözni, nem biztos, hogy lesz időm mosni, teregetni, vasalni. de ha berendezkedtünk, akkor mindenképp szeretném kipróbálni.
még annyit akartam Neked mondani, hogy Portsmouthban voltunk most nyáron kétszer is, én nagyon tetszett az a város! nagyon emlékeztet Bristolra... kár, hogy férjem itt melózik. de ha váltani akar majd, akkor erőltetni fogjuk :)

mindenki jól van egyébként? olyan csönd van mostanában...
kellemes további nyarat, nyaralást!

üdv,
Krisztina
 
 

 
 

Sziasztok!

Markat nem tudok neked mondani mert en ezeket a pelenkakat otthon vettem. Azt tudom ,hogy Cseh es nagyon jo. Az eldobhato tipusrol meg nem hallotam de szerintem jobb a nem eldobhato mert en nagyon sokaig hasznaltam az elso gyermekemnel.
Azt gondolom ,hogy teljesen mindegy ,hogy mi a markaja , talan amit en neznek a te helyedben ,az az ,hogy suru szovesu legyen!

Nagyon sokmindenre hasznalom PL: a szajat torolgetem, a feje ala teszem a kisagyban ha meg is kibukja a felesleges tejet akkor ne kelljen a lepedojet minden alkalommal mosni. Tokeletes vele borogatni . Ha orvoshoz viszem vagy lemerni a sulyat, akkor mindig arra teszem ra .
Mi mar nem a kiskadban furdetjuk a Benet ,mert mar kinotte. Beteszuk a nagykadba de az meg nagy neki ,ezert alateszunk textilpelenkat es igy nem csuszkal a kadban ,fogni sem kell de azert resen kell lenni.
Szoval nagyon sokmindenre jo. Meg sorolhatnam.
Kb nekem van 15db es igy mindig van tiszta.
Sajnos nem neztem ,hogy itt milyenek vannak de en a textilt ajanlom es nem az eldobhatosat. :(

Portsmouth tenyleg nagyon szep es csondes.
Remelem tudtam segiteni!
udv Sz
 


Sziasztok,
Sajnalom hogy a babanet egyre csak rosszabbodik, igy nehezen fogjak megtartani a forumozoikat :(.
Probaltam visszaolvasni, de nem igazan ment az oldalrol oldalra valo ugralas, igy csak reszletekben sikerult.

Kriszti,
A bio/non-bio kozotti kulonbsegrol annak idejen en ezt talaltam:
http://www.persil.com/skincare/ss_bio_or_non-bio/
Es mivel nem tudod hogy a babad bore mennyire erzekeny, igy az elejen ajanlott non-bio-val kezdeni.
Az hogy milyen markat hasznalsz szerintem mindegy. Meglehet hogy a persil-ert tobbet fizetsz, de fokent csak a nev miatt.

Ami a textilpelust illeti...lehet hogy en ertettem rosszul, de nem arrol kerdeztel minket hogy ki hasznal pelenkazasra moshato pelenkat?!
Vagy Szilvit ertettem felre, mert nekem ugy tunt hogy o nem arrol irt.

En tutira tudom hogy, a par hozzaszolassal feljebb levo, Katica textilpelust hasznalt az o kis Lilijevel es nekik annak idejen volt is egy forumuk itt a babaneten - csak most nem merek elklikkelni innen hogy megkeressem neked, mert felek hogy nem jon vissza ez az oldal :( . Ha van idod, nezz mar utana. Valamelyik masik cimszo alatt van, tehat nem a "Lakohely szerint"-i forumok kozott kell keresni.

En is gondolkodtam a textilpelus otleten annak idejen. Nalunk nagyon promotaltak a korhazban. Talan ott is utana tudsz kerdezni. Nekem az a megoldas tetszett volna hogy elszallitjak a koszos pelusokat mosni es tisztakat hoznak helyettuk. De, kiszamoltuk, igy meg sajnos nem igazan erte volna meg :( .
A neten is talalsz sok-sok infot rola!

Nalunk kibujt Antonia elso fogacskaja (hallelujah :D )!...nem azert mert fajt, csak hat mar majdnem 10 es fel honapos!
Amennyire vartuk a nyaralast, most annyira nem varjuk, mert azok utan ami tortent a reptereken a mult heten, egy kesz tortura lesz a repules :( !
A labam sajnos tovabbra is faj, igy elhataroztam hogy elkezdem szedni a gyulladascsokkentot. Most vagyunk epp folyamatban a szopi csokkentessel/leallassal :( . Sajnalom nagyon, de Antonia mar amugy is valasztotta el magat, ugyhogy nincs olyan szornyu lelkiismeretfurdalasom.
Hat roviden es tomoren ennyit magunkrol.
Udv mindenkinek, b
 


Kriszti,
ugy latom hogy a "Gyermekneveles/Pelenka: melyiket valasszam?" az egy jelenleg is mukodo topik - itt biztos ratalalsz textilpelusban jartas emberkekre :wink: .

Vera,
Tenyleg....az igeret szep szo, ha betartjak ugy jo :D ....hol vannak az eskuvos kepek????

b
 


Igen, valoszinu felreertettem es tenyleg nem arrol irtam..........tevedtem.....sajnalom! Remelem azert nem neheztelsz ram !!
", mert nekem ugy tunt hogy o nem arrol irt. "

Sz
 


sziasztok!
nem tudjátok, Londonban lehet úgy taxit kérni, hogy legyen benne autósülés? kiderült, hogy a gépre most azt sem tudjuk felvinni...
murcimari, hozzád még két kérdés gyorsan :) mi a habtapi angolul? + nem tudod véletlenül, hogy Cow & Gate Frutapurát hol lehet kinn kapni? nálunk ez csak két boltban van, amennyire én tudom :)
png
 
 


közben az autósüléses taxi megoldódott :)
murcimari, kérhetek tőled vmi elérhetőséget? nem tudom, h kint lesz-e netünk :)
png
 
 


Hello png,
Orulok hogy megoldodott az autosules!
A habtapit en a legsurubben foam playmat / foam puzzle neven latom ...de van a soft foam activity puzzle playmat elnevezes is :lol: .
Jokor kerdezel a C&G frutapura-rol, mert pont a napokban fedeztem fel en is :) , bar en tovabbra is az Organix gyumolcspureit veszem. Elvileg akarhol lehet kapni mindkettot - tudod a mar korabban altalam emlitett uzletekben. De az uzlet nagysagatol fuggoen van ahol nagyobb valasztek lesz izekben.

Errol eszembe is jutott, hogy ha barkit erdekel, jelenleg az ASDA-ban nagy akciok vannak babadolgokkal kapcs.

Nem talaltam email cimet a profilodban, megadnad? Es akkor kuldok telszamot neked, jo? Tudod mar hogy merre fogtok lakni?

Telefonrol jut eszembe, lattatok hogy a napokban ujbol mukodik az 1 penny-s szam Mao.-ra (08448 612 612).

Szilvi, haromszor olvastam at a legutobbi hsz-odat, mire rajottem hogy cinikusan szantad....
Igen, valszeg sokfelekeppen lehet olvasni azt is amit en irtam elotte, de szamomra hihetetlen hogy te pont azt ertetted ki belole hogy bantani akarlak teged :( ! Nem fogok magyarazkodni, mert nem erzem ugy hogy kellene. Szomoru vagyok, hogy te azt gondolod, hogy ez a topik azert jott letre hogy ismeretlenul es foleg ok nelkul bantsak itt egymast az edesanyak :( !

b
 


png78@freemail.hu
adsz egy mailcímet is? :) cím megvan, majd megírom. köszi a habtapit, meg a frutapurás infót!
png
 
 


Sziasztok!
Mennyi level!!!!!!!!!
Regen olvasgattam mar,de most volt egy kis idom! Igerem sem irok sokat,mert mar almoska vagyok!Tudjatok nagyon sok a munka nekunk,szinte szabadnap nelkul dolgozunk,mindenki a rainforestbe jon kajalni! :lol:
Neharagudjatok a kepek miatt,de nem tudom lekicsinyiteni oket (akkor mar reg fent lenne :D ) Valakinek meg kellene mutatnia hogyan tudnam megcsinalni! Azthiszem a testveremre var ez a feladat ha megyunk haza szeptemberben (szegeny mar most sajnalom ot :lol: ,tok hulye vagyok az ilyesmihez!)Legalabb naszutas kepet is tudok kuldeni, mert addigra mar azon is tul leszunk! Vegre mar alig varom a tengert,meleget es a napsutest!

Latom mindenki jol van! Antonia hamarosan mar csirkecombot ragcsal,ha beindul a fognovekedes :D ! Ennek csak orulj,hogy ilyen keson bujt ki neki az elso,allitolag annal jobbak lesznek a fogacskai minnel kesobb jonnek elo!Koszonom a cimeket amit irtal a nyelvsulival kapcsolatba,de meg nem volt idom megnezni! Nem kimondottan Catfordban keresek sulit csak gondoltam nem baj ha kozel van! Nekem meg nincs babam de en is szeretem a non-bio mososzert, kimondottamn csak a persilt hasznalom,volt mar hogy valtani akartam,de mindig azt sikerul levennem a polcrol! Vannak dolgok amihez ragaszkodik az ember!
Kriszti hogy birod az utolso heteket?Tudod mar mi lesz? Nev mar megvan?
A textil pelankahoz en meg nem tudok hozzaszolni,de remelem hamarosan en is sokat fogok kerdezni a tapasztalt anyukaktol! mar ugy varom!
Berni,hol van a lekozelebbi asda? Meg sosem voltam es annyi jot hallottam rola!
Hu neharagudjatok bucsuzom mert mar megint "soka van"es mindjart kelek! MIndenkinek jo egeszseget,sok puszi!Vera
 


png,
koszi a cimet, email ment :) .

Szia Vera,
Jo sokat meloztok ti is :( ! Azert nincs szabadnap mert most turista szezon van? En meg sose voltam a rainforest-ben, meg mindig sorba kell allni hogy bejusson az ember?
Kar hogy nincsenek meg eskuvos fotok, de ugy latom jo uzletet kotottunk, mert igy kapunk majd a naszutasokbol is :wink: :D . Olyan szepen leirtad a naszutat, mi szep helyre mentek?

Bocsi hogy megelozom Krisztit az irassal, tudtommal kislanyt varnak :D (kar hogy nincs szives emotikon :) ).

A legkozelebbi Asda (autoval) asszem a Charlton-i. De ha felszalltok a DLR-ra Lewisham-ben akkor az elvisz az Isle of Dogs-i uzletbe is, oda asszem Crossharbour-nal kell leszallni.
Egyebkent erdekessegkeppen irom, hogy altalaban az angol uzletek weboldalan kell hogy legyen egy un. "store finder" opcio - ha, ugy mint Vera, keresnetek a hozzatok legkozelebb eso uzletet.

Hopparezimi, atleptunk a pentekbe :shock: ....
Jo hetveget mindenkinek! Remelem a mienk jobb lesz mint a hetkozbenunk volt, Antonia 3 es fel napos magas laz utan kiutesben omlott ki :( .
b
 


Valoszinuleg cinikusan is irtad . Termeszetesen nem gondolom ,hogy az anyukak azert jonnek ide ,hogy sertegessek egymast. De te a kezdetek ota fujsz ram .
Nemerdekes !!Akkor ez volt az utolso amit irtam..

Ne felejtsd el ,hogy te is magyar vagy! Valakinek nem olyan termeszetes az itteni szokasok ... Remelem en nem leszek sznob es azt sem fogom majd elfelejteni ,hogy honnan jottem.. (azt is el tudom kepzelni ,hogy akcentussal beszelsz ) ..



Sz
 


Sziasztok!

nem nézek ide pár napig, és máris mennyi hsz jött! tök jó!

Berni, köszi a topik-javaslatot. meg fogom nézni. teli vagyok kérdéssel a babával kapcsolatban. nem egyszerű ellátni egy ilyen kis csöpséget. csuklik-nyeklik, nem mondja, hogy mi baja, és én is tök kezdő vagyok... de mindenki felnő valahogy, nekem is csak sikerülni fog a gyerekem életben tartani :)

Veronica, télleg, lányt várunk. már teli vagyunk rózsaszín cuccokkal, pedig megígértettem magammal, hogy nem lesz rózsaszín... aztán örököltünk, meg kapjuk. ez van. de aranyos nagyon.
remélem, hogy minél hamarabb összejön nektek is.
addig is, várjuk az esküvős és nászutas képeket! :) addigra már lehet, hogy én is teszek fel bébis képeket :)
sajnálom, hogy sok a munkád. talán így a fizu is több, nem?

észrevettétek milyen jó az idő? végre esik egy csomószor, és zöldellni kezdenek a füvek meg a fák! és nem kell locsolni a kertben a növényeimet :)

egyébként nem olyan vészes ez az utolsó pár hét. már csak két hét van, és két nap, és elvileg itt a babuci. de nem nehéz a hasam, meg ilyenek. inkább fura, hogy simán minden nap képes vagyok 10-12 órákat aludni :) feltöltöm az alvó-elemeket :D
ma megyek védőnőhöz. kíváncsi vagyok, milyen újdonságot mond.
azt nem tudom, hogy kijön-e a mentő, ha elkezdődnek a fájások, vagy taxival kell-e bemenni (nincs kocsink). ezt megtudakolom ma.

találtunk egy drága, de kicsi házat. viszont nagyon szép! van egy szép kertje, és nagyon jó környéken van! tök csönd van úgy, hogy közben a város 15 percre van gyalog :)

jó hétvégét Nektek! élvezzétek a napsütéses 20 fokos időt!
puszi:
Kriszt.
 
 


Sziasztok,

Micsoda szomoru dolgok tortennek Mao.-on :(, remelem senki az otthonlevok kozul (Agnesek, Andiek) es senki rokona/ismerose nem volt reszese az esemenyeknek!

Huuu Kriszti, lassan elkezdodhet a visszaszamlalas - nagyon szoritok nektek mar most :)!! Nem mintha barmi miatt is szoritani kellene, de en ugy tudok izgulni amikor a kornyezetemben szulnek, tisztara ramragad az a szules elotti hangulat, amit imadtam annak idejen is:). Ilyenkor en is megint szulni akarok, bar ez mar egy par hete rajtam van amugy is :).Van-e valami terved ami a szulest illeti, marmint erzestelenitessel kapcs?
Mit mondott a szuleszno ugy altalaban es a mentorol? A taxi tuti bevisz, csak nehogy kesve erkezzen. Eszembe jutott egy tipp, hogy van aki vesz ilyen pelenkazo alatetet, arra az esetre ha a magvatviz elfolyna ejjel es egyszuszra, amit a lepedo ala lehet rakni, hogy ne szivja be a matrac. A maradek alatetet meg majd elhasznalja a babuci :). Persze nem is biztos hogy egyaltalan el fog folyni a magzatviz az elejen es egyszerre, de biztos ami biztos :wink: .
Az nagyon jo hogy ilyen sokat alszol, mert ilyenkor mar sokan panaszkodnak hogy nem tudnak aludni. Igerd meg hogy, ha van ra modod, jelzel itt ha barmi tortenne... elvegre is 37 hettol mar full term vagy.
Lehet-e mar gratulalni a hazhoz?! Szuperjol hangzik am!

Icus, te merre vagy manapsag? Andit tudom hogy nyaralnak, szegenyek meg kepzeljetek pont belepottyantak a londoni terrorakciok meghiusitasanak a kellos-kozepebe az utazas napjan :( .

Szilvi,
Reszemrol nincs mirol vitazni veled. Az en vilagom nem ugy mukodik hogy egy internetes forumon elolvasott nehany hozzaszolas utan, gyanakvo, kezdetleges megerzesekre alapulo, bugyuta velemenyt nyilvanitok (lasd sznob es akcentus) a nagyvilag elott valakirol, akinek az eleterol semmi igazan konkretat nem tudok. Azok utan pedig hogy mennyi segitseget kaptal itt (es persze nem csak tolem) amikor szukseged volt ra, kulonosen jol esik a viselkedesed :( !
De nem akarom megjobban elrontani a forumon a hangulatot, es mert amugy sem stilusom az ilyen formaju nyilvanos pocskondiazas, reszemrol le van zarva ez a tema.
Viszont meg a tortentek utan is azt mondom, hogy igazan nem kell ugy erezned hogy miattam nem forumozhatsz itt.

Udv mindenkinek, b
 


Sziasztok!

nagyon megcsappant a résztvevők száma ezen a fórumon... ennyire nem ér rá senki? vagy csak az élet napos oldalát élvezi? :D

Berni, már nagyon benne vagyok én is a szülés körüli dolgokba. nagyon jól esik, hogy rákérdeztél :)
természetesen mindent elmesélek. már talán nem izgulok annyira, mint pár hete. a magzatvíz-dolog nekem is eszembe jutott, de vettünk még egy frottír ikeás lepedőt, aminek gumis az alja (nem az éjszakai balesetek miatt :) ), és az nem engedi át a nedvességet - kipróbáltuk egy fél pohár vízzel :)
érzéstelenítést nem szeretnék. valahogy úgy érzem, hogy anyáink, nagyanyáink is kibírták enélkül, nekem is ki kell. és még senki nem mondta, hogy nagyon szörnyű lenne. anyukámat, nagynénémet is kifaggatam, és azt mondták, hogy max. 1-2 órát volt csak tényleg nagyon fájdalmas (meg annyi nagyon durva menstruációs görcsöt átéltem, hogy edződve vagyok :) )
a védőnő azt mondta, hogy a mentő nem jön ki, mert ez nem az a típusú vészhelyzet, a taxi nem szeret vajúdó nőt szállítani, kérjünk meg egy barátot, szomszédot :( viszont nem szeretnénk senkit felzaklatni éjszaka, vagy melóidőben. asszem marad a taxi. majd időben elindulunk. :D
köszi kérdésed, a ház meglett :) :) nagyon boldogok vagyunk, kb. egy hónap múlva költözünk is. elgondolkodtunk, hogy a következőnél majd talán vásárlásba fogunk, mert ez őrültekháza.
Te hogy vagy?
mentek haza vagy nyaralni valamikor?

sajnálom lányok, hogy összebalhéztatok. szerintem inkább segítsük egymást, azért jött létre ez a fórum. :)

és hogy van mindenki más? nyaralás? gyerekek? valami fejlemény valahol?

üdv, kellemes angol nyarat!
Kriszti
 
 


Sziasztok!

Kriszti nagyon szoritok mar neked! Biztos minden siman megy! Annyira tetszik hogy ilyen lazan fogod fel a dolgot! Erzestelenitessel kapcsolatban is nagyon pozitivan allsz a dologhoz,en sem csinalnam maskepp! Pedig nekem sosem voltak eros gorcseim,lehet hogy ezert fogok szenvedni majd sokat a szulesnel! De sebaj biztos vagyok benne, hogy megeri!
Meg mindig nem irtad a baba nevet! Legyszi legyszi!!!
Igen,sokat dolgozunk, de mar csak a jovohet es vege az iskola szunetnek! :D
Es akkor en is keszulodhetek a nyaralasra! Ja amugy Rodoszra megyunk,bocs Berni most valaszolok a kerdesedre!
A rainforestel kapcsolatban,igen meg mindig sokat kell varni ilyen busy idoszakban,ha nem foglalsz asztalt idoben! Szornyu sok ember jar oda! Nem egy mindennapi etterem az biztos,de hogy en mar hogy utalom! :lol:
Ja Kriszti,melyik korhazban fogsz szulni? Hol is laksz most,es hol vettetek lakast? Berni te itt szultel Lewishamben? Ha igen akkor milyen ez a korhaz?
Hu most bucsuzom mert ismet megyek dolgozni :(
jo babazast mindenkinek kriszti neked meg kitartas mar nincs sok hatra
jo hetveget
vera
 


Sziasztok,

Gondoltam irok egy gyorsat, mert egy oran belul megerkezik anyosom es utana meg annyi idom se lesz jonni, mint ami eddig se volt :( ...

Kriszti,
Je, hogy nem jon ki a mento, a taxis se szivesen visz be - mondjuk ez utobbit mar hallottam mastol, de egyszeruen nem kell megmondani hogy szulo no vagy es kesz :wink: ?!?!.....Kocsija pedig nincs mindenkinek, es autos ismerose se.....azok setaljanak be :shock: ? Kar hogy nem a kozelben laktok, szivesen segitenenk :) .
Tenyleg szuper hogy ilyen pozitivan allsz hozza a szuleshez az erzestelenitessel kapcs. Mint nemreg kiderult itt a forumon, kozulunk is sokan "minden nelkul" hoztuk vilagra babainkat, ugyhogy tenyleg lehetseges, ugyhogy Hajra :) !!

En most nagyon megvagyok fazva. Antonia pontosan egy hete hogy teljesen elvalasztotta magat, igy mar szedem a gyulladascsokkentot a labamra, talan meg nem volt keso - remenykedem.
Anyospajtas latogatasa utan mi is nyakunkba vesszuk egy kicsit a vilagot, elutazunk az Algarve-ba (Portugalia) egy hetre. Most epp azon izgulok hogy meg mindig nagyon melegeket irnak arrafele (34-40 fokok), pedig direkt szept kozepere foglaltuk, hogy akkor mar lehul egy kisse az idojaras...
Nagyon feltenem Antoniat 40 fokos melegekben.

Vera,
Szuperul hangzik Rodosz nagyon :D !! Erezzetek nagyon jol magatokat - bar ezt naszutra ugyse kell irni :wink:!

A Lewisham-i korhazban szultem, majd meselek kesobb bovebben. Roviden csak annyit hogy a szuleszet jo volt, az ujszulott osztaly (asszem ugy hivjak magyarul ahova atviszik a noket szules utan, ugye?) az konnyen elfelejtheto, ha erted mire gondolok.

Most futok, mert egy gyors vacsit kell fozni.
Kellemes hetet mindenkinek! b
 


Sziasztok!!!

Mi is megjöttünk, újra a "napfényes" Cornwallba! :)

Most sajnos szokás szerint semmire sincs időm, majd visszaolvasok és írok is a mi kis kálváriás nyaralásunkról!
(mivel ugye nekünk is csak pont akkor lehet utazni, ha lezárják a repülőteret!)

Addig is sok puszi mindenkinek!

Üdv.
Andi
 
 


Sziasztok!

Veronica, nagyon jól hangzik az a Rhodosz! majd írj, hogy milyen volt :) biztos már tervezgettek, meg pakoltok. Mikor indultok pontosan? és hány napot maradtok?
Mi most megint bérlünk lakást, még mindig Guildfordban. Már bő másfél éve élünk Angliában, és ennyi idő alatt most fogunk harmadszorra a negyedik lakásunkba költözni... Ezért tervezzük a lakásvásárlást, mert ez már nem állapot. Főleg, ha lesz még egy gyerekünk (ami azért biztosra vehető), akkor már két gyerekkel nem akarunk minden 8. hónapban költözni (átlagosan). Itt Guildfordban is fogok szülni, a kórházban. Majd mindent elmesélek. Már csak napok vannak hátra :) Elvileg vasárnapra vagyunk tervezve.
Tettél fel esküvős fotókat? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen volt :)

Berni, megoldottuk, hogy taxit fogunk hívni. Van itthon apró is, meg pár taxi-telefonszám :) fel vagyunk készülve. Egyébként nem tudom, miért jobb, ha ismerős visz be, mint mentő, mert az ismerős nem tud tenni semmit, ha gubanc van. Nem érthetek én se mindent.
Remélem, hogy sikerül a lábad meggyógyítanod. Mi történt vele? Beütötted? Elestél?
Hogy viselted, hogy Antonia már nem szopizik? És hogy választotta el magát? Egyszer csak nem kért többet?
Portugália állati jól hangzik. Talán addig normalizálódik a hőmérséklet, és elviselhetően "hideg" lesz. Északra, délra mentek? Inkább a tengerpartra?

Andi, üdv "itthon"! Amint lesz időd, számolj be a kálváriáról! :)

Most aktívan várakozom... Várom a baba születését. Ez abban fog ma megnyilvánulni, hogy kitakarítok, hátha a hétvégén télleg kibújik, és akkor legalább tisztaság van itthon. Már nem merek semmit hosszútávra tervezni :)
Holnap még mennem kell védőnőhöz, és - ha megérjük - jövő hét kedden orvoshoz. Ja, nem is tudom, hogy írtam-e, de állítólag kicsi a lányunk. Múlt hét kedden volt alig három kiló a pocimban. Olyan szempontból örülök neki, hogy kisebb gyereket kell megszülni :D Ezen kívül viszont minden rendben van, legalábbis ultrahangon... Ha kibújik, minden kiderül :)

Üdv mindenkinek!
Krisztina
 
 


Sziasztok!
Krisztina nagyon szoritok erted!!!!!!
Briztos siman megy minden!Jonnek a nagymamak segiteni?
Egyik baratnom is most szul,szinten itt londonban 2-3 het mulva! Talan meg itt leszunk,es lathatom oket!
18-an megyunk haza Pestre,ott toltunk egy ejszakat noveremeknel,(ahol tudok babazni masfel eves a kisfia,mar alig varom :) )es masnap megyunk Rodoszra onnan,26-ig,majd utana meg egy hetet otthon leszunk gyorben! Mar nagyon varjuk! Eddig meg idom sem volt,gondolkodni nagyon a nyaralassal kapcsolatban,meg 1-2 dolog kell(furdoruha)majd jovoheten mar lesz idonk egyutt vasarolni a ferjemmel,vegre kaptunk ket nap szabit! meg halaisten vege a nyariszunetnek is! mar epp ideje ebbol a sok munkabol! A pakolasbol nem csinalok nagy gondot,eloszor fejben osszerakom a cuccokat majd utana egy ora es a kesz a csomag! Nekem ez nagyon megy mar! En is koltoztem eleget 18eves korom ota,az pedig mar nem most volt! :D ha jol tudom egyidosek vagyunk!A nyaralasrol persze majd meselek!
Andi!
Remelem a sok kalamajka melett,jol sikerult a nyaralas!
Ugy bizom benne,hogy nekunk nem lesz semmi gond a repulessel!
Varjuk a beszamolot!
Berni!
Jo idotoltest anyossal,remelem jo a kapcsolat koztetek! :lol:
Nekem szerencsere semmi gond vele! Mikor kapunk ujjabb kepeket Antoniarol? Mar biztos jo nagyot nott!? Tenyleg neked a ferjed magyar?
Annyit gondolkodok ezen a kepfeltetelen magunkrol(eskuvorol) lehet hogy nem is akarom igazan,hogy rajta legyek a vilaghalon!
Inkabb majd kuldok priviben!De mondjuk akkor is le kell kicsinyiteni oket! :? A gyerekekrol egesz mas ha van kep!
Azt gondoltam,hogy nem nagy durranas ez a korhaz,na de mit varunk az otthoniak sem mondhatok 5*-os szallodanak,ha csak nem fizetsz erte egy vagyont! itt meg ugye semmiert sem kell fizetni ha jol tudom! Otthon meg minden honapban min 5-10ezer ft a dokinak szuleskor meg min.50ezer! :( Elszomorito!
Na mindegy nekem ez meg kicsit odebb van,ha csak nem 3-an jovunk vissza a naszutrol! :lol: :lol:
Na jo ejt lanyok,mindenkinek kellemes hetveget!
Kriszti lelekben veled vagyunk!
Vera
 


Sziasztok!

Juditnak hívnak, van egy 9 hónapos kislányom, Anna. Novemberben költözünk Angliába. Mivel ti már összeszokott csapat vagytok, szeretném megkérdezni lehet-e csatlakozni hozzátok. :)
Addig is mindenkinek minden jót!
Judit és Anna[/img]
 
 


Szia Judit!

Udv a csapatban!
Azt hiszem,hogy te vagy az aki csatlakozhat :D nekem meg babam sincs :( es megis itt vagyok! Jo kis csetelos oldal ez szeretek itt olvasgatni!
Merre laktok? Ha jol szamolom akkor te mar itt szultel ugye? Hogy tetszik anglia?
tobbiek mi van veletek????????
vera
 


Sziasztok!
Vera, lehet, hogy "félreértettük" egymást. :wink: Most novemberben fogunk Angliába költözni. Eddig még nem jártam ott.
Magyarországon, Kaposváron szültem. Egy Kaposvár melletti faluban élünk (novemberig :D ) és sok magyar honfitársunkhoz hasonlóan dolgozni megyünk ki. Anyukám jön velünk, úgyhogy nálunk gyerekfelügyelet megoldva! :lol:
De kettősek az érzéseim, hisz nagyon szerettem volna ezt a három évet csak a babámnak szentelni, de ember tervez... :oops:
Szívesen írok majd még magunkról, de "kisregénnyel" most senkit nem untatnék! Ha valakinek babás tanácsra van szüksége, szívesen segítek!
Judit
 
 


Sziasztok Lányok/Anyák!

Örömmel jelentem, hogy sikerült szombaton, szeptember 2-án délután 2-kor világra hoznom kislányunkat, Veronika Katalint. A szülés egy álom volt - pedig rettentő sokáig tartott (14 óra) és nagyon fájt (tényleg nagyon). Isteni volt a kórház, a védőnők, az orvosok, mindenki! Csak dicsérni tudok mindent és mindenkit. Már vasárnap du. 7-kor indultunk is haza, mert a kicsi egyszerűen tökéletes.
A szülés részleteiről annyit, hogy kicsit korán mentünk be - ugye első gyerek :D, de tudtam kádban vajúdni. Sajnos a végén vákumozni kellett, mert beakadt a baba buksija, de érzéstelenítettek, így nem fájt, és gátat sem kellett vágni, megúsztam.
Veronikáról számokban: 2960 g-mal született (ma volt a háromnapos mérés, össz-vissz 30 g-ot fogyott!), kb. 54 cm-vel. Hosszú csontos vékonyka baba lett, barna pihehaja van, kék szeme, és gyönyörű kislány (minden elfogultság nélkül :) - bocsi). Állandóan eszik, szinte óránként. Már egy órásan majdnem egy órán keresztül szopizott! És azóta is folyamatosan eszik... Hál'Istennek van mit :) Tejcsim van bőven.
Képes "beszámoló" ezen a honlapon, ha esetleg kíváncsiak vagytok: http://app.metallica.hu/gallery/?album=baba

Bárkinek bármi kérdése van az angliai szüléssel kapcsolatban, friss élményekkel feltöltve tudok tanácsot adni :)

Veronica, küldj priviben fotókat :) imádom az esküvős képeket!

Mindenkinek kellemes vénasszonyok nyarát!
Üdv,
Kriszti
 
 


Micsoda hirek :D :D :D !
:) Kedves Kriszti es Gyuri, szivbol gratulalok a kis Veronika szuletesehez :) !!

Futolag beugrottam mielott elutazunk, de almomban se gondoltam volna hogy ilyen hirek fognak itt varni - most nagyon-nagyon boldog vagyok!

Es Kriszti, egy cseppet sem vagy elfogult, mert gyonyoru a lanyotok :) ! Ugy orulok hogy ilyen pozitiv tapasztalatod volt a szulessel kapcs - minusz a fajdalom...de hat a tokeletesert meg kell szenvedni :wink: :D !

Nagyon szep neveket valasztottatok a kisleanynak, ennek kulon is orulni fognak itt joparan a forumon :wink: . Nekem peldaul az apai nagyim volt Veronika es Katalin a masodik nevem :).

En most eltunok egy rovid idore melegebb egtajra. Vigyazzon mindenki magara es picinyeikre!
puszi, b
 


Kriszti, jol emlekszem, Veronika is a kiirt napon szuletett :) ?!
 


Sziasztok!
Hat meg a hideg is kirazott,annyira orultem ennek a hirnek! Nagyon szepek vagytok!! Gratulalok tiszta szivembol!!!!
Olyan sokat gondoltam ratok a hetvegen! Nagyon kis pontos baba,ennyire idoben jonni,es milyen gyonyoru,formas meg minden! A neve is szep :wink: !!!
Berni jo nyaralast,es kevesbe meleget kivanok! Errezetek nagyon jol magatokat!
puszi mindenkinek Vera
 


Sziasztok!!!

Kriszti!!!
Szívből gratulálok a gyönyörű kislányotokhoz!!!! Jó egészséget, sok szerencsét és boldogságot kívánok nektek!
Üdv.
Andi
 
 


Sziasztok

Segítséget szeretnék tőletek kérni. Horváthné Mónika vagyok és úgy tervezzük, hogy jövő májusba Angilába megyünk dolgozni. Van egy 5 éves kisfiam és egy másfél éves kislányom. A gondom az lenne, hogy nem tudom, hogy Angiliában hol lehet egy két év körüli kisgyereket elhelyezni, mikortól lehet ott oviba járni vagy egyáltalán milyen lehetőségek vannak a gyerekfelügyeletre. Előre is köszönöm
Monika
 
 


Kép Egy kép a csemetéimről

Monika
 
 


Sziasztok!!!

Merre vagytok? Mindenki babázik, meg kirándul?? :)

Szia Mónika!
Üdv. Köztünk. :lol:

Szerintem nem kell félned, biztosan találsz megfelelő ovit, a picinek. A lényeg, hogy dolgozzatok mindketten, a férjeddel heti min. 16 órát. Ebben az esetben, az ovi költség 80%-át megkapod child tax credit formában. Így már megéri dolgozni és beadni a gyereket az oviba. A mi Petink is azóta jár, mióta mindketten dolgozunk. Nagyon szereti, (első héten apránként szoktattam be, először még vele maradtam fél órát, aztán elmentem és egyre tovább hagytam ott.) ott eszik és alszik egy jót délután. Nem mondom, hogy sok foglalkozás van nekik, de jókat játszik és majd ha 3 éves lesz, egy nagyobb csoportba fog kerülni, ahol már foglalkozások is vannak.
A nagyobbik gyerkőcöd már mehet iskolába is ha az 5. szülinapja megvolt. Na, nem kell megijedni, teljesen olyan, mint otthon az ovi.
Az viszont fontos, hogy olyan sulit találj neki, ahol van "kids club" hogy ha esetleg a munkád miatt nem tudsz du. 3-ra érte menni, akkor ott maradhat. A lányom sulijában is van kids club, ami 2.60 font egy órára. Erre is kapunk támogatást. Este 6-ig maradhat.

Ha van kedved, írjá magadról és a gyerekekről! Hova szándékoztok jönni? Milyen munkát kerestek? Stb. stb.

Most mentem, mert pihenek egy kicsit, amig a kis ördögfiókám is alszik.

Puszi mindenkinek!
Andi
 
 


Sziasztok!

3 napja visszaérkeztünk a hosszú nyaralás után, hát, nem könnyű ez a kétlakiság, de azért kezdek magamra találni újra. Bendegúz csütörtökön kezdi a preschool-t, minden délután megy majd, meglátjuk hogyan sikerül a beszoktatás, egyelőre közölte hogy az óvónéni nagyon aranyos (volt ma családlátogatáson) de még meg kéne tanuljon magyarul......
Nagyon jó volt otthon lenni, na de karácsonykor megyünk megint, az nincs is olyan messze :wink:
És persze jó itt is, pláne ha az egyik ördögöt napi két órára le tudom majd passzolni az oviba...lehet hogy unatkozni fogok????
Puszi mindenkinek, próbálom majd visszaolvasni hogy kivel mi történt!

Ágnes
 
 


Sziasztok!

nagyon köszi a gratulációkat. kezdjük összeszedni magunkat. bár állandóan éhesek vagyunk, de mostmár azért alakulnak a dolgok, kezdjük megszokni egymást.
Berni, Veronika egy nappal érkezett csak hamarabb, mint ahogy megjósolták :) nagyon pontos lányka.

Monazsu, üdv körünkben. merre mentek majd lakni? mi London mellett, fél órára lakunk, Guildfordban, Surrey megye székhelyén (ahonnan Harry Potter is származik :) ).
sajnos én még semmit nem tudok az ovikról, de a többiek biztosan tudnak segíteni.

Veronica, ugye milyen szép neve van a gyerekünknek? :wink:

lassan költözünk... :( a jövő hét végén indul a banzáj. a jövő héten már elkezdünk dobozolni... vagyis a fiúk elkezdenek, mert nekem két szoptatás között csak mosdóba sikerül eljutnom, meg enni egy kicsit. drukkoljatok, hogy minden jól menjen! majd elmesélem a kálváriánkat.
jön az anyósom is a jövő hét csütörtökön, ő is besegít a takarításba, dobozolásba. remélem sokat már nem költözünk, mert nagyon unom folyton újra be- és kicsomagolni az összes dolgainkat.

puszi mindenkinek!
Krisztina
 
 


Sziasztok

Aranyosak vagytok, hogy így fogadtok. Nem tudom még, hogy hova megyünk. Várom a javaslatokat. Teljes tájékozatlanság van még, egyenlőre csak azt döntöttük el, hogy megyünk. Januárban államvizsgázom, és áprilisban jár le a GYED-em. Többek között ezért indulnánk kb. májusban. Még nem tudom hol szeretnék dolgozni. Van egészségügyi végzettségem is, tudok gépelni, illetve van számítástechnikai tudásom (végzettségem) és gazdaságinformatikus felsőfokú végezettségem, de az angol nyelvtudásom nem tökéletes így az elején elvileg bármilyen munka jöhet.

Monika
 
 


Sziasztok!

KRISZTI!!!!
Gratulálok! Csak most olvastam vissza a leveleket, na sokat nem is kellett visszamenjek! Megnéztem az összes képeket, nagyon szép ez a kislány!!!! Gratulálok hogy ilyen jó élményed maradt egy 14 órás szülésből, kemény csaj vagy! Várom a hireket rólatok! Jó költözködést, biztos simán megy majd!


Mónika!
Én is üdvözöllek körünkben, én tavaly decemberben csöppentem ide egy akkor 10 hónapos és 3 éves fiúcskával. Nálunk más a helyzet, a férjem dolgozik, és meg életemben először csak itthon vagyok (otthon sajnos valamennyit folyamatosan kellett dolgoznom). De Andi már leirt mindent az oviról, nem is tudok mit hozzátenni. Minden kezdet nehéz, erre fel kell készülni (házbérlés két gyerekkel- nem egyszerű mert sok a "no pets, no children" kitétel a hirdetéseknél, bankszámlát nyitni elég kitartó küzdelem, stb.). De biztosan van oka hogy igy döntöttetek, és ha a kezdeti nehézségeken túljuttok, nem nehéz itt jól éreznetek magatokat, tiszta, kultúrált, rendezett minden, általában kedvesek az emberek, és sokkal gyerekbarátabb az egész mint otthon, még a bankban is van játszósarok, nem kell elnézést kérj hogy gyereked is van.
Na, remélem inkább kedvet csináltam és nem elriasztottalak!
Ja, és a gyerekek nagyon aranyosak a képen amit feltettél!


Sziasztok

Ágnes
 
 


Sziasztok,
Megerkeztunk mi is. Szep volt, jo volt, meleg volt....ezentul csodalatos emlekeket orzunk majd elso komoly csaladi nyaralasunkrol :) . Velemenyem szerint az Algarve nagyon idealis hely gyerekekkel valo nyaralasra, gyonyoru es nagyon tiszta az ocean es a partja, es ugy altalaban nagyon gyerekbarat Portugalianak az a resze.

Dobbenet hogy mik tortennek Mao.-on :o . Remelem hamarosan rendezodik a helyzet. Bar ez igy leirva, ebben a pillanatban eleg kozhelykent hangzik :( .Latta valaki ma (kedd) delelott a BBC News riportjat az angliai magyar nagykovettel? Talan jobb lett volna ha egy kicsit partatlan marad a riport soran es mind a ket szemszogbol ertelmesen kielemzi a torteneseket es annak okait. Amugy ertelmesen nyilatkozott, de hat ugye tulsagosan az MSZP javara.

Judit es Monika,
Udvozollek en is titeket koztunk :) ! Valami miatt csak most vettem eszre a Judit szept elejei hsz-ait - bocs...ugy latszik nagyon a legujabb kis topikos ujszulottre koncentraltam akkortajt :). Remelem jottok majd surubben is.

Agnes, udv ujra emide "itthon" :wink: . Hogy viseli Bendeguz a preschool-t? Vagy inkabb kerdezzem hogy hogy halad az ovoneni a magyarral :D ? Hogy telnek a hetkoznapjaitok kettesben Balinttal?

Monika, aranyos a foto a gyerekekrol :) ! Az ovis infok tok jol jottek nekunk is, hisz sose lehet tudni. Meg talan pluszban leirom hogy ha ossze-vissza dolgoznal, mint peldaul en is (egy delelott itt, egy delutan ott, stb), akkor valszeg csak az un. "childminder" johet majd szamitasba, mert az ovik (a mi kornyekunkon legalabbis) nem igazan veszik be a gyereket mondjuk ket fel napra, meg egy egeszre, meg ilyenek. A childminderrel viszont lehet egyezkedni. O egy olyan illeto, akinek vegzettsege es engedelye van arra hogy a sajat hazaban vallaljon gyerekfelugyeletet - altalaban tobb kulonbozo koru gyerkocre vigyaz egyszerre. Itt del-kelet Londonban egy napert korulbelul 30, fel napert pedig 20 fontot kernek. Nem tudom, utanuk is lehet e kerni a child tax credit-et?! Gondolom, ha megvan mindkettotok reszerol a heti 16 munkaora, akkor igen.

Nalunk most eleg bolond helyzet lepett fel a gyerekfelugyelet teren. A kozpontjainkban levo bolcsiknek csak napi ket-ket orara (delelott es delutan) van engedelyuk a nyitvatartasra, viszont az ESOL orak 2.5 oraig tartanak.... :shock: .... A diak, rendben hogy elmegy hamarabb hogy felvegye a picurkajat, de en mint tanar mit csinaljak a lanyommal?!? Kirohanok orarol, hogy felvegyem, es az utolso fel orara beuljon velem az orara?! Mondtam ma a manageremnek hogy az elkovetkezendo par het nem lesz problema, mert holnap este jon anyukam es o tud velem es Tinivel jonni suliba, de utana mit csinalok :shock: ? Ja, es delelottonkent az elso fel orara nincs engedelye a bolcsinek....erre ma az egyik koszovoi diakom behozta orara arra a 30 percre a kis 10 honaposat, akit amikor nyugos volt probalta szoptatni hol cicibol, hol uvegbol...Hat akarhogy is nezem, nem egy idealis helyzet se babanak, se mamanak :( . Sose dolgozzatok a helyi council-nak - dobbenet hogy milyen szervezetlenseg van naluk!

De megyek is, mert holnap szivom majd a fogam reggel.

Meg csak annyit, hogy Kriszti, tok ugyes vagy hogy mar ennyiszer tudtal jonni ide a picur mellett. Szoritok nektek az elkovetkezendo napokra/hetekre, hogy minden gyorsan es siman menjen a koltozes korul. Kivancsian varom a kovetkezo beszamolot a kis Veronikarol :) .

Udv mindenkinek,
b
 


Sziasztok!

Berni!

Sok sikert a munka-gyerek problémakör megoldásához! Remélem sikerül találnod childminder-t. Nekünk otthon Kati nénink volt, igy se volt nagy élmény állandóan rángatni a gyerekeket ide-oda, de legalább általában megoldható volt. De bölcsivel-ovival nem múködött volna nálunk sem.

Az ovonénik szuperek, és egész szépen haladnak a magyarral :lol: . Bendegúz mindenről kapott képet, pl. evés, gyurmázás, kinti játék, stb, és használja is, szépen kiválasztja mit akar csinálni, odaadja, és persze akkor megdicsérik hogy micsoda good boy és az történik amit ő kitalált. Persze mikor otthagyom sirás van pár percig, és utána is egyszer-egyszer eltörik a mécses, de itthon az apjának már lelkes élménybeszámolókat tart hogy mi minden történt az oviban. És ez még csak az ötödik nap volt, igaz nem is marad végig, hanem a 2.5 óra helyett még csak 1.5-et. De szerintem alakul a dolog.

A nagykövettel készült interjút nem láttam, de el tudom képzelni. A BBC tudósitásai nagyon korrektek, tényszerűek voltak, meg az itteni újságcikkek is. Kis hazánknak nem erőssége a pártatlan tájékoztatás, sajna. A sógorom és sok barátunk kint volt a tüntetéseken, és mindenki azt mondta hogy az emberek nagy része csak le volt döbbenve és nem igazán tudta most mit is csináljon mikor eldurvult a helyzet. Egyébként meglep hogy az angolok mennyire figyelemmel követik a dolgokat, tőlem is és a férjemtől is kérdezgetik hogy mi van otthon.



Judit!

Bocs, csak most Berni levelét olvasva kerestem vissza hogy közben te is csatlakoztál! Üdv körünkben, gyere gyakran!

Puszi mindenkinek!

Ágnes
 
 


Hahó!

Berni!

Na, csak olvastam tovább visszafelé, és rábukkantam Szilvi utolsó (azért remélem csak átmenetileg utolsó) leveleire. Sajnálom hogy ilyen összetűzések is történnek itt. Tény, hogy te nálunk sokkal "angolabb" vagy, na de mi most csöppentünk ide, neked meg itt zajlik az életed, itt alapitottál családot. És éppen ezért tudsz rengeteget segiteni. Jó lenne elfogadni egymást olyannak, amilyenek vagyunk.

Szilvi, ha olvasod, esetleg gondold át mégegyszer, én örülnék ha újra hallanák rólatok, Jázminról és Bendegúzról.....

Na, azt hiszem most nem olvasok tovább viszafelé :cry:

Ágnes
 
 


Sziasztok!
Udvozlet Magyarorszagrol!
Sajnos vegetert a naszut,de nagyon nagyon jo volt! Eleg elmeny, es kalandusra sikerult,sajnos mar az eso is esett igy szeptember vegen,de azert barnak lettunk!Itthon is tok jo ido van remelem az is marad jovohet szerdaig! Mindenkinek sok pusyi majd jelentkezem....csak gondoltam irok par sort! :P vera
 


Sziasztok!

Ágnes, Berni!
Köszönöm, hogy Vera után ti is "befogadtatok" a csapatba! :D

Kriszti!
Egyenlőre még így, ismeretlenül gratulálok a babátokhoz! Kívánom, hogy erőben, egészségben tudjátok felnevelni! Remélem hamar megismerkedem mindenkivel! Igyekszem a régebbi hsz-eket visszaolvasni, így legalább minél több dolgot tudok meg rólatok! :) Próbálok gyakran írni, sziasztok!
Judit
 
 


Sziasztok lanyok,
Elnezest az eltunesert! De latom nem en vagyok az egyetlen :( ...., meg jo hogy jottek az uj anyucik - Judit es Monika - talan felelesztik kicsit ezt az almos oszi hangulatu angliai topikot :) .

Agnes, nagyon tetszik amit irtal a kis Bendeguzrol es az ovirol - ez olyan biztato, es foleg szamotokra, nagyon megnyugtato is lehet hogy ilyen jol mennek a dolgok. Meglasd rovid idon belul mar a kepek se kellenek majd a kommunikaciora - viszont nagyon-nagyon otletes! Na es Balint "baba" :) ? Mi mindent csinal mar a nagyfiu? Gondolom a sracok rendesen huzzak egymast, ami a fejlodesuket illeti minden teren. Nalatok is bejott, hogy a masodik gyermek hamarabb csinal dolgokat? Bar, ugy hallottam, hogy a fiuk amugy is eleg gyorsak mozgasfejlodes teren.

Nalunk Antonia hetfon betoltotte az elso eletevet - amit meg mindig alig hiszek el :o :D ! Eleg emocionalis is voltam az elmult napokban :oops: .
Teszek majd fel kepet is, igerem, csak "kezdo szulok" leven, elkovettuk eletunk egyik legnagyobb bakijat a szulinapon.....Ugyanins reggeltol estig videoztunk, keszult rengeteg kep is, KIVEVE....az unnepeltrol es tortajarol :shock: :o . Valahogy teljesen kiment az eszunkbol a nagy izgalomban es kavalkadban, pedig csak a csalad voltunk itt (anyukammal) es egyik legjobb barataink az 5 eves kislanyukkal. Ne tudjatok meg milyen szomoruak voltunk, amikor a nap vegen rajottunk hogy egyik kepen sem szerepel egyutt a torta es Antonia :cry: ! Olyannyira, hogy szombaton erkezik is a duplikat torta....
Most ugye szomorkodunk a hulyesegunkon, de majd jo sztori lesz az eskuvojen :D .

Amugy Tini sem childminder-hez jar (meg egyenlore), hanem hogy anyukam itt van, o jon velem orakra es vigyaz ra arra a fel orara amikor meg es mar nem veszi be a creche. Nagyon nem idealis, de egyenlore jobbnak talaltuk mint a childminder-t. A mamam viszont nem maradhat itt a tanev vegeig, ugyhogy elobb utobb fel kell hogy rakjuk megint a "thinking cap"-et.

Lenne egy kerdesem:
akiket erint az uj oltasi rendszer itt Angliaban, fokent akik meg a regi rendszer szerint kezdtek, ti mit csinaltok a picurjaitokkal? Mi ma voltunk tanacsadason es jovo honapban beoltatjuk Antoniat a PCV + MMR-ral. A noverke viszont elmondta hogy nem erti miert hoztak be a PCV-t, mert velemenye szerint a Hep B sokkal fontosabb lett volna (ez utobbi ugye itt nem adando NHS alapon). Mao.-on adjak a Hep B elleni oltast?

Udv mindenkinek es irjatok, ha van idotok :) !
b
 


Sziasztok!

En Andi vagyok, van egy 18 honapos kisfiam, 8 eve evek Angliaban.

Murcimari, en nem tudok tanacsot adni oltas ugyben, az en babam 12 honaposan kapta meg az MMR-t, PCV-t nem kapott.

Udv mindenkinek!
 


Szia Andi
De jo hogy jottel te is :D! Udv a topikunkon :D !
Ha van idod, irj magatokrol bovebben is.
Oltast illetoen, irod, hogy a kisfiad 18 honapos, nekem azt mondtak, hogy minden 2 ev alatti gyermek meg fogja kapni az uj rendszer szerinti hianyzo oltasokat. Az egeszen kicsikkel kezdik es kor szerint haladnak felfele, ugyhogy elvileg elobb-utobb ti is kell hogy kapjatok egy levelet a GP-tol ezugyben. Viszont mi sem kaptunk levelet, hanem rakerdeztem magamtol, es azt mondtak hogy ha akarjuk nem kell varni a levelre, hamarabb is beoltjak ha kerek idopontot. Igy Antonianak a PCV es az MMR mar egyutt lesz beadva 13 honapos koraban. Most viszont ezen a Hep B oltason gondolkodunk erosen, mert allitolag az se hulyeseg, kulonosen hogy a lanyomban kelet-europai ver is csorgedezik, es olyan helyre jar bolcsibe ahol sok nemzetiseg megfordul. A nover elmondta hogy itt Angliaban ezt az oltast kotelezoen megkapjak az egeszsegugyben dolgozok, es a rendorok is, stb....viszont a tanarok nem - amin nagyon csodalkoztam. En peldaul ESOL tanar vagyok, angolt tanitok felnotteknek, akik a vilag minden tajarol erkeznek, a lanyom pedig az o gyerekeikkel jar bolcsibe ketszer egy heten. Lehet hogy nem lenne hulyeseg :shock: ?!

Udv, b
 


Sziasztok!

Berni!
Bocs, gyorsan a lényegre térek mert rohannom kell. Tehát: Magyarországon sem jár a hepatitis, külön kérheted. Nekem a gyerekorvos a meningociccus és a bárányhimlő elleni védőoltást ajánlotta plusszban, de tény hogy otthon a falucskánkban nem volt extra ok a hepatitis miatt aggódni. Szerintem érdemes előre kivédeni amit lehet, valószinűleg ha a te helyedben lennék beadatnám a picurnak.

Puszi mindenkinek majd jövök ráérősebben is!

Ágnes
 
 


Sziasztok,
Agi - koszi szepen a leirast es tanacsot. Valszeg mi is tovabb fogjuk nyomatni a Hep B oltast a rendelonkben, mert ha eleg nyomos indokai vannak az embernek, akkor allitolag NHS-en is beadjak. Hat igen, a munkam miatt, es mert Tini a mkhelyi bolcsibe jar, nem lenne hulyeseg beadatni neki a legfontosabb kotelezon feluli oltasokat. Szerintem meg fogom kerdezni a bolcsi vezetojet is, esetleg ok is tudnak valami okosat ajanlani. Addig meg remenykedem hogy nem harapja meg egy kiskolok sem...
Igeretemhez hiven, felraktam par szulinapos kepet.
Most mar aztan ti jottok a beigert fotokkal... tudjatok, eskuvo, naszut, meg ilyenek.... :wink: :)
udv mindenkinek, b


Kép Az eredeti torta
 


Kozben folyamatosan probalom a tobbi kepet is felrakni, de mindig belekot a babanet :( ...
 


aaaah, teljesseggel remenytelen :(!! ... holnap ujra probalom.
 


Sziasztok!

Murcimari, jaj de szep torta! Nyami-nyami :wink:

A harapast ne is emlisd, probalom Joshuat leszoktatni rola. Olelessel kezdodik, puszival kiegeszitve, azutan pedig belem sullyeszti a fogait a kisvampir : :shock:

En is probaltam feltenni egy kepet, de vacakol a babanet. :(
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: