Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ibigirl!
Gyonyoru a kisfiad :) ! En Londonban elek, sajnos meg nincs babank, pedig mar nagyon rajta vagynk az ugyon tobb mint 8 honapja! Rolad mit lehet tudni?
 
 


szio rima

koszonjuk szepen a bokot eloszor is.
en is angliaban vagyok 23 eves,a parom angol.kisfiunk Marcel baba jovoheten lesz feleves,es most a heten bujt ki 2fogacskaja alul egymas mellett,de meg nem teljesen. :D
olyan rossz ido van itt te hogy birod?
megyunk nyaralni haza 7-en.te hova valosi vagy otthon?es hany eves vagy?parod angol?es mit szeretnetek jobban?
na majd irj,addig pusza
ib
 
 


Sziasztok!

Szia Rima! üdv körünkben :) már ha lehet mondani még olyat, hogy "körünkben", mert tényleg kezd kihalni a topik...
lehet, hogy ennyire nem ér rá senki?
Mindent bele a gyerekgyártásba! Mi is elkezdünk a másodikon dolgozni :roll:
Veronika kislányom most múlt 10 hónapos, már mászik és ezt nagyon gyorsan teszi. Gagyarászik is mindenfélét. Nagyon édes. Majd teszek fel egy aktuális képet róla :)
A vonalzót már én is fel szerettem volna tenni, de fogalmam sincs, hogy hogyan kell.
Magyarországról honnan jöttetek? A párod angol? Dolgoztok kint? Tetszik? Mióta élsz Angliában? uh, bocsi, ezer kérdésem van.
A férjem magyar, disszidáltunk :) Jól érezzük magunkat itt. Veronika is már itt született. Guildfordban lakunk, ez Surrey megye, Londontól dél-nyugatra.

Ibi, hogy vagy? Te hogy bírod a rosszidőt?
Nekem nagyon bejön :P Nem bírom a meleget. Marcell nagyon édes. Forog már? Ül egyedül? Gratula a fogakhoz. Tudtad végül szoptatni? Mikor kezditek a kanalazást (weaning, nem tudom, magyarul, hogy mondják)? Végül egy l-lel, vagy két l-lel írod a nevét? Nem vagyok biztos benne, hogy hogyan is kell, ne haragudj...

Többiek? Éltek és virultok? Nyaralni vagytok valahol?
Berni, megszületett már a második babóca? Ha jól emlékszem, mostanában van ideje, nem? Vagy rosszul emlékszem?
Andi, dolgozol még?

Na, remélem lassan beindul a topik, és írunk megint :)
Sok napsütést!
Krisztina
 
 

 
 

Sziasztok!
Bocsi, h igy eltuntem!

Ibi, gratula a fogacskakhoz :D ! mi mar 8honapja probalkozunk, de semmi, ami aggaszt a parom kisfiut szeretne, nekem meg mindegy.
Parom 25 eves Albaniabol szarmazik, en meg 20 es Szlovakiabol, Ersekujvarbol,sajnos :) ! Te miota elsz kint? es miert jottel Angliaba?

Taram, tegyel fel kepeket a kishercegnorol :) , akkor drukkolok, h osszejojjon a kisteso is :wink: ! en a Harrodsban dolgozom, de szeptembertol egyetemre megyek, ezen mar csak egy baba valtoztatna, de az sajna nem fog :( ! A paromnak wine barja, etterme es kavezoja van! Ti mivel foglalkoztok?
 
 


Szia Rima! Defiatalvagy! :) Szerintem ha most nem jön össze, még akkor is van jó sok éved, hogy ne késs le a dologról...
Én a helyedben inkább tanulnék előbb, és utána babáznék, de persze mindenki másképp csinálja :)
Azért drukkolok, mert látom, hogy nagyon vágysz a babára!
Miért írtad, hogy sajnos, hogy Szlovákiából, Érsekújvárról vagy? Nem jó város? Nem igazán tudom, hogy hol van :) Ismerek két szlovákiai magyar csajszit itt, Guildfordban. Nagyon aranyosak, de nem emlékszem, hogy melyik faluból vannak.
Mi két és fél éve élünk itt, magyar a férjem, még otthon házasodtunk össze, Veronika itt született, Guildfordban. Most csak babázok, nem dolgozom :) De szerintem ez is elég!
Mit fogsz tanulni? Melyik egyetemre mész?
Üdv, Krisztina Kép Veronika kanállal
 
 


Szia Krisztina es Veronika!

Hat gyonyoru a kislanyod, nagyon hasonlit a noverem kislanyara, mikor baba volt es meg o is Veronika :) ! Ersekujvar nagyon szep varos, legalabbis szamomra... neked mi a foglalkozasod? Ferjed mivel foglalkozik? az nagyon jo, h igy babazhatsz, sajnos eleg sok anyukanak visszakell menni dolgozni par honap utan :( !
en a London South Bank Unira megyek jog es idegenforgalom szakra...
 
 


sziasztok

bocsi h most irok csak epp koltoztunk nem voltam net kozelben es most is anyosektol netezek. :)

rima:ne bankodj a baba miatt,tanulj szerintem is elvezd ki az eletet,bulizzal sokat,nagyon fiatal vagy,raersz.ne gorcsolj rajta es tuti h akkor fog osszejonni,murphy torveny :) :lol:
en 2 ev es 2 honapja elek kint,egyedul jottem,van kint par haverom,es eloszor csak hozzajuk,majd par nap itt let utan kaptam munkat es itt ragadtam.de most itthon vagyok a babammal
jo londonban elni?en meg nem voltam arra fele.hogy birod a nyuzsgest?es voltal mar albaniaban?

kriszti: teged is jo latni erre fele.nagyon szep veronika mar kesz kis holgy.mekkorak vagytok?mi most meretkoztunk es iszonyuan megnottunk,mar 78 cm es 9 kg marcel,hogy hova no ez a gyermek??? :roll: (1 l-el,de mindegy h irod,kicsit leangolositottuk a nevet)
mar tud ulni egyedul,3szor atfordult hasrol hatra,de nem nagyon erdekli a dolog,inkabb hasrol az oldalara szeret forogni.eszunk is mar,krumplit,s.tokot,repat,almat,barackot es banant eddig,talan holnaptol egy kis pipihusit is bevetunk,mert iszonyu etvagya van es meg tejcsi utan is kinezi szabalyosan a kajat a szambol es mindent meg akar fogni,mindenbe belenyul :D
veronika miket tud mar,olyan hamar nonek,ugye?a te kislanyod szeret egyedul jatszani?marcus mindig rajtam logna,nem nagyon foglalja el magat meg,vagy ez meg korai lenne?

na megyek furdetni pusza csajok irjatok

tobbiek?agi berni andi???merre vagytok?
 
 


ja es nem sikerult a szopizas :(
remelem majd a kovetkezovel! :D
az idot meg utalom,otthon 40 fok van arnyekban,megdolt a tobbeves melegrekord.en inkabb ott lennek,mint ebben a depis esoben es hidegben.ja es feletek is sok viz van most az utakon?
 
 


Sziasztok csajok!

kepzeljetek mi tortent velem! Kedden vettem egy terhessegi tesztet es pozitiv lett, aztan vettem meg egyet, az is! Mar ugy orultunk, de szerdan elkezdtem verezni, mondjuk csak egy borsonyit es barnat, ez csak egy masodpercig tartott, azota a dokik is megmotoztak, ez utan mindig egy kicsi barnasag jott, de az el is mult, en ugy aggodom, h minden rendben legyen! Szerintetek tutira elmegy a baba? vannak hasgorcseim is, de azok mar vmi 2 hete...

remelem ti babaztok ezerrel :) !
 
 


szio rima

gratula kismama!Remelem minden okes lesz veletek,szerintem nem jelent semmit,ettol meg megmarad a baba,bar az elso 3 ho a legrizikosabb.probalj sokat pihizni es ne idegeskedj ha lehetseges.
irj majd mizujs sok szerencset kivanok
 
 


Szia!

Marcel baba szot fogad? Milyen gyakran jartok haza?
En meg attol is tartok, h szerdan repulunk... Megszeretnem kerdezni, h te rendesen dolgoztal a terhesseg alatt ill elott? es igy akkor rendesen kapsz GYESt is, vagy ez hogy van? Nalunk nagyon komplikalt a helyzet, mivel en marcius eljetol dolgozokezen a munkahelyemen es szeptig maradok, mert utanna egyetemre megyek, de igy a suli mellett nem dolgozhatok, mert ki venne fel terhessen, ja es h egyaltaln ne legyen egyszeru, meg a WRSem sincs meg, mert fel evvel ezelott kertem oket, h kuldjenek jelentkezesi lapot es azt tegnap kaptam meg, szoval fogalmam sincs, h mit csinljak...ezek szerint egyaltalan nem jar neki tamogatas, igaz? bocsi, h ilyenekkel zaklatlak, de most megvagyok ijedve :oops: !

Krisztina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Irj nekunk vmi szepet :wink: !!!!!!!!!!!!!
 
 


szio rima
szerencsere jo kisbaba marcus,nem nyuglodik sokat mint mas babak,most is neha sir csak,mert kint van 2 foga es faj neki,de inkabb csak sikongat neha,majd megvigasztalom,jatszunk egyutt sokat,el kell foglalni,hogy eltereljem a gondolatait a fajdalomrol.
en rendesen dolgoztam elott is es alatt is igy rendesen kapok gyest.kapsz majd child benefitet,ha van egy ev folytonos munkavisz akkor kapsz child tax creditet,working tax creditet,ha ezt az utolsot nem kapod a te munkaviszonyod miatt,akkor kerd meg a parod igenyelje ezt meg.kerhetitek egy bankszamlara,de kerheti parod a working tax creditet az overe,a child tax creditet a tiedre...
hat igen az angolok nagyon nagyon lassuak,tapasztaltam mar ezerszer,bar a wrsem nekem idoben jott,1honapra ra,h jelentkeztem.
mikor mar tuti a terhesseg,elobre haladott,hivjatok fel a jobcenter plust es ok mindenrol tudnak informaciot nyujtani,mindenfele segelyrol,elmondod mennyit dolgoztal,meg a parod is es persze minden dokumentumnak meg kell lenni,bankszamlak,az osszes wage slip,minden fele munkaval kapcs hivatalos cucc,cimigazolo levelek,esetleg orvosi level,havan vmi betegseged,es olyan segelyt akarsz igenyelni,amihez ez szukseges,mondjuk income support...
kicsit bonyolult voltam bocs,remelm ertetted.
jol vagy amugy?pocaklako?


kriszti mizu van veletek???

irjatok
csoki
ibi
 
 


Szia!

6honaposan imadnivalok :) ! Milyen gyakran jrtok haza?Vagy a szulok jarnak ide? Azert van itt vmi segitseged? mikor keszulsz vissza munkaba? Kar, h nem laktok Londonban, elmarcusoznak szivesen :wink: !
En meg mindig nem hiszem el, h van pocaklakom, majd remelhetoleg az UH utan, te elhitted rogton?
Koszonom szepen a segitseget!

puszi min2toknek
 
 


Sziasztok lanyok!

Remelem azert meg emleztek ram, tudom, nagyon reg voltam :oops: Nem is tudom mennyire illik nekem irni ide, egesz nyaron itthon voltunk, most aztan oktoberben keszulunk ki Oxfordba. mar ha lesz ahova, mert nem nagyon tudjuk, h hogyan veszelte at a haz,amit berelunk az arvizet. (pont a szigetreszen van, a Temze partjan) :?

Zsolti megnott, szaladgal, rosszalkodik, egyszoval egy imadnivalo csirkefogo :wink: Minden rendben vele azon kivul, h allandoan kek-zold, illetve sebes mindene :o Igazi kis kos: fejjel a falnak! :shock:

Ibigirl!
Jol megnott a kis Marcel! :o Tehetnel fel friss kepet rola!

Rima!
Udv kozottunk es gratulalok! :wink: :lol: Mi is kistesoprojektben vagyunk, csak most egy honap szunet, mert apa messze koszal :? :lol: Es neked van-e ott segitseged?
Igen, nem akarom eroltetni, de nekem is feltunt, h azt irtad "sajnos". :roll: En pl Romaniaban elek, Erdelyben es kifejezetten szerencsesnek erzem magam emiatt. 8) :wink:

Krisztina!
Veronika gyonyoru! Ezek szerint kibirta az otthoni nyaralast! :lol:

Lanyok!
Nyugtassatok meg oszi-teli idojaras ugyben. :roll: nagyon felek, annyira klimafuggo vagyok :(

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Voltunk nyaralni a Fekete tengeren, teszek fel nehany kepet: Kép nem kaptunk halofulket, igy utaztunk Kép hamar baratkozott Kép apaval Kép anyaval Kép huncutka Kép Zsolti es a tenger

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


szia rima

en eddig felevente jartam haza,de megprobalok negyedevente mostmar,ha osszejon.mi most megyunk 7-en haza nyaralni,megyunk anyuekkal a balcsira+meg kell latogatnom a picurral az egesz rokonsagot:-)
anyukam volt kint egyszer mikor Marcello megszuletett,de csak 2 hetre.majd talan jovore jonnek.
meloba nem tudom mikor megyek meg vissza,az a baj,hogy itt lenne az anyosom,aki tudna segiteni,de sajna nem merem rabizni a gyereket,mert megetetne mindennel es mindenbe beleuti az orrat es mindent maskep akar csinalni mint en,csak azert is..agyamra megy...meg ha mar a gyerek nem nevetgel egyfolytaban,akkor visszaadja,mondvan miert ilyen mogorva ma...szoval kesz nem normalis.meg vagyok aldva.
tok jo neked is lesz kisbabad,es tenyleg milyen nevet valasztotok majd?angol,magyar v alban?van e mar otletetek?
es itt szulsz angliaban?ha otthon megjelensz azt hiszem 3-4 terhesgondozason,kapsz anyasagit otthonrol.
kar h nemlakunk kozel,tudnank babazni...

szio bangham
jo hogy visszatertel kozenk,nagyon nagy mar a kisfiad es milyen kis szoszike,cukorfalat a kisfogaival.

szerintem ne aggodj,itt nem lesz olyan hideg mint otthon telen.inkabb az esokre keszuljetek.

etetek aztan probalok kepet feltenni
addig pusza
 
 


Szia Moni! Hogy Zsolti milyen egy kis angyal, azok a gyonyoru arany furtjei :wink: ! Nekem nem is lenne problemam Szlovakiaval, sot imadom a varoskat, ahol a szuleim is laknak, csak vannak dolgok amik nem tetszenek :oops:

Ibigirl! Hogy Marcus mennyire fogja elvezni a Balcsit :wink: ! Mennyi idore mentek? Jajjj, mi szerdan megyunk a jovobeli anyosomekhoz, 2hetre :roll: ... anyosoddal mindig ilyen rossz volt a hangulat? Teged mennyire fogadott el?
en ma voltam ultrahangon, most repdesek oromomben, meg csak a 6ik hetben vagyok, remelem minden jo lesz....
puszi Marcel babanak
 
 


Sziasztok!

Rima, gratula a babához! Azért szerintem a 3. hónapig bármi történhet... Én nem is mertem elmondani, és beleélni magam a 3. hónapig semmibe. Aztán kezdtem csak el terjeszteni igazán! :D

Gyönyörű a kisfiad, Móni! Nagyon édes!

Ibi, nagyon meg vagy áldva ezzel az anyóssal! Az enyém egy angyal, mindent úgy csinál, ahogy én akarom, még ha nem is ért egyet vele. És a gyerekkel is úgy csinálja, ahogy én szeretném. Bár néha, amikor nem szólok előre, és látom mi történik, frászt kapok, de ha szólok, hogy azt nem szeretném, akkor nem csinálja! Nagyon szuper.

Megyünk mi is haza aug. 13-án, még nem voltunk, csak húsvétra. Most viszont majd megyünk Harkányba nyaralni. Sose voltunk ott, de úgy készülök, mintha a Riviérára mennénk :D Már ezer éve nem voltunk a férjemmel nyaralni együtt. Ugye itt minden szabi a hazautazásra megy el, otthoni lét pedig nem a pihenésről szól...
De most!!!

Sok napsütést!
Üdv, Krisztina
 
 


sziasztok

rima: elfogadni elfogadott,vagy ha nem akkor nagyon no szinesz :D
csak mindent ugy szeret csinalni ahogy o veli jonak,nem csak velem teszi,sajna,o mar csak ilyen marad 66 eves!
7-en megyunk haza es 23-an jovunk vissza.
te most talizol eloszor az anyosekkal?sok szerencset,remelhetoleg a tied ari lesz,mint a krisztie.

marcus ma eleg nyugos volt,adtam neki calpolt,mert mar annyira fajt az inye.

ti tudni akarjatok majd a baba nemet?vagy meglepi?

szia kriszti

veronikanak nem volt bepirosodva a bcg oltas helye?marcusnak mar egy honapja piros es elvittuk ma dokihoz mar 3adjara mert eddig semmit sem csinaltak azt mondtak ez normalis,de ma mar borso nagysagu es voros,ma kaptunk ra kremet antibiotikumot,remelem elmulik,bar nem zavarja.

na holnap jovok
mennem kell
pusza
 
 


Sziasztok!

Ibi, itt nem adnak bcg oltást. akartam kérni, de azt mondták, hogy afrikai és ázsiai származásúaknak adnak csak. na, lehet, hogy rákérdezek megint. ti hogy kaptatok? kérted külön? fizettél érte?

nagyon fáradt vagyok, sokat most nem írok. jövő hét hétfőn, 13-án megyünk haza, és csak szept. 4-én jövünk vissza. bocsi, ha időközben nem írok...

legyetek jók, és szép nyarat mindenkinek!
üdv,
Veronika és Krisztina
 
 


szia kriszti

amikor megszuletett marcel,akkor mondtak a korhazban,hogy mivel en nem angol vagyok kulfoldi allampolgar,tehat gondolom felnek,hogy behozunk vmi tudobajt igy felajanlottak hogy kerhetek bcg oltast marcelnak,persze vissza is lehetett utasitani.nem fizettem erte semmit sem,ingyen volt.

magyarorszagon kotelezoen adjak ugy tudom.

most a balcsirol irok gyenesdiason vagyunk ma erkeztunk,ma pihi majd holnap nyakunkba vesszuk majd a vilagot.
marcus nagyon ugyi jol viselte a repulot is nem is sirt egesz nap,es kepzeljetek meg raadasul kesett is a gep 2 orat.ejjel felharomra ertunk haza.jo hullak voltunk,de marcus aludt.pestrol meg autoztunk is 2 orat haza.ma is annyit mentunk mar kesz vilagjarok leszunk.de most mar pihi nyaralas
megyek is aludnileragad a szemem

pusza

irjatok
 
 


Sziasztok!

Hat eloszor is mindenkinek nagyon kellemes nyaralast szeretnek kivani :) !

Mi szombaton erkeztunk meg Albaniabol, fantasztikus volt, a csaladja teljesen befogadott, mondhatni oda voltak velem :) ! Anyukaja egy angyal, szoval minden a legnagyobb rendben volt, kitengereztem magam, meg minden :) !

Ibigirl! Marcel baba bizti nagyon elvezi, gondolom mindenki kenyezteti, azert ez most nagy orom a csaladodnak! Ferjed is ment? En nem szeretnem tudni a baba nemet, te hogy voltal vele?

na en megyek is meloba :(

puszi
 
 


sziasztok

a nyaralas szupi/ma voltunk a balcsiban furizni,de marcust nem vittuk be,mert eleg huvos volt,eso volt tegnap meg elotte,de ma gyonyoru ido volt,ha holnap is jo lesz megyunk a balatonfuredi aquaparkba.marcus jol van,de nagyon keveset eszik,viszont iszik sokat.ma csak 3 szor evett csak tejcsit es abbol is kevesebbet mint altalaban.
rima:
jott a parom is,eloszor nem akart belemenni a balcsiba,de utana nagyon jot usztunk,elvezte.

en szerettem volna tudni a babam nemet,de meg fogadtam,ha meg lesz kovetkezo gyerkocom,nem fogom megkerdezni,meglepi lesz,olyan izgi.csak annyibol nem jo,h nem tudod milyen szinu ruhat vegyel,bar igaz vannak unisex szinek is..
jobb is ne kerdezd meg,jol eso varakozas lesz!!!!

orulok h jol ereztetek magatokat es milyen volt a tenger szep albania,meg sosem voltam arra?es mi jokat etettek,ettel vmi kulonoset?a te szuleid talalkoztak mar a baratoddal?

jo ejt mara ennyi meg jelentkezem holnap.
pussssszzzzzz

meddig dolgozol?
 
 


Szia Ibigirl es Marcus :wink: !

Albania gyonyoru volt, bar az etellel nem voltam teljesen kibekulve, de szerintem ez csak a terhessegnek koszonheto, mostansag semmi sem izlik :lol:

Anyukam talalkozott mar a baratommal, de a csalad tobbi tagja nem... Nalatok mindenki elfogadta a ferjedet?

Tenyleg, te mikor kezdted el terjeszteni, h babatok lesz ill. mikor vetted meg az elso babarucikat? en most panikolok, de ezerrel, mert nalam az anyukam es a noverem, ill a parom csaladja es a legjobb baratok mar tudjak, sot leendo anyosomek vettek is par dolgot ajandekba, erre vasarnap kimentem az egyik terhes baratnommel(5.honapban van) es jol lecs... h miert elem magam bele, ez szerencsetlenseget fog hozni, a 20.hetig nem is terhesseg a terhesseg mert barmi tortenhet... na en egesz nap bogtem :(

Sikerult eljutni az aquaparkba? Marcus hogy erzi magat?

puszi
 
 


szioka

az elso 3 honapban en egyfolytaban hanytam,de utana elmult.meg a dezodorokra,legfrissitok illatara is oklendeztem...szornyu volt,aterzem,amit erzel,de fel a fejjel es en is bogtem mindenen,sot meg most is :D .sosem gondoltam ilyen balszerncses dolgokra,ugy kell hozzaallni,hogy minden jo lesz,kisbabam szep lesz es egeszseges.ha nem idegeskedsz es nem hajszolod tul magad,akkor semmi baj nem lesz.lazits kicsit!!!
en elmondtam anyunak miutan a terhessegi teszt kimutatta hogy pozitiv.meg anyoseknak.a tobbieknek csak 2-3 honappal kesobb.
a babarucikat en mar elkezdtem venni kb a 3.honaptol plussz babakocsiulest is.agyat mielott megszuletett par hettel.meg anyukam is vett egy csomot.

a paromat elfogadtak,ugy vannak vele ha nekem jo akkor nekik is.
:)
igen eljutottunk az aquaparkba.8 csuszda volt.nem tudtam melyiken csusszam le eloszor,csak ugy talalomra nem kivalasztottam a legfelelmetesebbet?? :D egy nagy meredek cso ami kanyarog is es fekete belul,nem latsz semmit olyan sotet van benne,es raadasul a kozepetol az osszes viz az orromba todult(utana csak ugy csusztam ha levegot vettem az elejen es tartottam az orrom befogva)
de voltak nyitottak is meredekek meg kanyargosak.
jol ereztuk magunkat,voltunk hullammedenceben is.babapancsiba vittuk marcust,elvezte nagyon,tetszettek neki a gyerekek,nezegette oket.

na lepek mert furdetni kell marcellot.
van mar babanev valasztva??
dolgozol meg??
pusszancs
 
 


Szia,

Ismeros helyzeteket irsz, dezodor, legfrissito, de en meg a buszokat, metrokat sem birom, ezert 3szor kikell szallnom, h vhova eljussak :lol: ! Koszi szepen, megnyugtattal a babarucikkal :) !
En meg dolgozom, es valoszinuleg maradok is a 8.honapig, bar ez az elso 3honap tenyleg nm a legkellemesebb! Te hol dolgoztal?
Ha kislany Zara, ha kisfiu Lion vagy Elion! Nektek volt lany nev is valasztva?

Ti azert nagy vilagutazok vagytok vagy legalabbis Magyarorszag utazok :) ! Marcel hogy birja a turakat? Elkezdett mar enni? Majd tegyel fel rola kepeket, legyszi!
Kellemes napot!

puszi
 
 


szio

vegre "itthon".nagyon megszivtuk ezzel a wizzairrel,kesett mikor mentunk,kesett mikor jottunk tobb mint 2 orat.szerencsere marcus jol birta,aludt a gepen felutig,majd a buszon mar vegig aludt.

en egy bmw-nek alkatreszeket gyarto cegnel meloztam,de mellekallasban jartam egy angol csajjal gazdagokhoz maganhazakat takaritani is.

volt nekunk is fiu meg lany nev is valasztva,eloszor marcel laurence-t szerettem volna de marcel jonathan lett marcus az apja utan,ha lanyunk lett volna vagy lesz egyszer,emily-ann lett volna/lesz.

marcus nagy huncut mar,olyan jokat nevetgelunk,neha van olyan,hogy szereti ha mondok neki egy szot tobbszor es rohogcsel rajta pl:hopp hopp hopp..
meg simogatja az arcomat,es mar felhuzza magat allasba ha vmibe beletud kapaszkodni.eszik mar rendesen,szerintem a meleg tett be neki.
teszek fel kepeket.
hogy erzed magad?melyik honapban vagy,1.2.?

ja es a zara es a lion szep nevek,tetszenek nagyon.

es a babaruhaknal az elol gombolosak nagyon konnyen feladhatok,es ne vegyel olyat,ami a nyakon tepozaras vagy patentos,mert felsertheti a kis boret.

na jo ejt

pusza
 
 


Kép
 
 


Kép
 
 


Kép
 
 


Kép
 
 


Kép
 
 


Szia!

Gyonyoruek azok a kepek, latni, h egy kis huncut veszett el a kisfiadban :) ! Ilyenkor sokat lehet rajtuk ill veluk rohogni...
Kire hasonlit jobban, rad vagy a ferjedre?
es akkor abba a cegbe szeretnel visszamenni dolgozni? itt a gyes csak 8honapig tart, nem?
en most vagyok a 11.het kozepen :) ! te mikor kezdtel el pocakosodni? nekem csak egy nagyon picit lehet latni, szinte nem is :( !

szep napot

puszi
 
 


hello-bello

koszi,tenyleg egy nagy huncut.ma mondjuk nagyon rossz napunk volt,mert mar 7 hosan nem birt magaval a fiatal ur.egesz nap utlegelt,harapdalt,nyuzta a fulbevalomat, nyuszizett,mar mindent kiprobaltam,biztos a fogai,vagy a hasa,olyan rossz,h nem tudja meg megmondani...
szerintem tiszta apja,neha mikor mosolyog a vonasaiban ram hasonlit.pedig allitolag a fiuk az anyjukra utnek :D .

nem megyek oda tobbet vissza,penteken beiratkozok valami part-time kurzusra a fosulin,de angolt is fogok tanulni plusszba.csak azt nem tudom vajon elfogadjak e az otthoni erettsegit itt kint?

a gyes nem tudom meddig tart. :(

mar a 11.het?az tok jo,akkor mindjart ultrahang.nem kerdezed meg mi lesz a baba neme?
en kb.az 5.honapban kezdtem csak pocakosodni picit, total meg voltam ijjedve,hogy nem no a hasam,de az utolso ket ho volt a donto,akkor nott meg a hasam baromi nagyra.marcel vegul 3kg 62 dkg-mal szuletett,szoval bepotolta a vegere.orulj neki,hogy nem kell mar oriasi terhet cipelni es nehez nagy pocakkal aludni is.

van a babazene c. cd szerintem nagyon jo en meg anno magyarorszagrol rendeltem es mar pocakosan is sokat lejatszottam,a baba hall es az enekedet is szereti.

a parod varja mar nagyon a kis manot?
mikor mesz uh-ra,o is megy veled?

legy jo igyal sokat es egyel sok gyumit meg zoldseget!
pusz
pusz
 
 


Szia!

De kis draga! Ezek szerint mar most megmutatja, h ki az ur a hazban :) ! Ferjed elkezdhet felni, mert lassan nem lesz beleszolasa a haz koruli dolgokba :wink: ! Ti ugye nem az anyosoddal laktok? Ferjed mivel foglalkozik?

en is part time kurzusra megyek! Te mit fogsz tanulni? Szerintem elfogadjak az otthon erettsegit! Akkor mindketten iskolasok leszunk :wink: ! Ugy sajnalom, h nem laksz Londonban, olyan jo lenne neha talizni :( !

Ma meg felkell hivnom a korhazat, h mikor mehetek UHra. Parom azt mondta, h o jon velem, de nem akar bejonni a szobaba, mert neki van egy elkepzelese, h milyen gyonyoru baba lakik odabent es attol tart, h ez nem igy van :lol: ! De ugyis becsalogatom :wink: ! Neked ott volt a szulesnel a parod?
A hasnovekedessel nagyon megnyugtattal :) ! 2napja volt egy enyhe verzesem, remelem semmi gond a babaval!

hol rendelted azt a cdt? engem is nagyon erdekel!

puszi
 
 


szioka

mai napunk mar jobb volt kicsit a tegnapihoz kepest.ma kapott marcus egy babakomp felet.de meg nem er le a talpa teljesen :D olyan mint egy etetoszek.

most sajna ezen a heten anyosnal lakunk,mert varunk a tanacsi lakasra,egy het es atadjak.sajnos szornyu itt,alig varom mar h megszabaduljak innen.anyusom egy nagy hangulatember,csak gyozzed.

a parom egy huzalokat gyarto cedgnel dolgozik,cnc gepen dolgozik.

en most sok mindent fogok tanulni.
1.nail technology 17 alkalom
2.english gcse 1 ev
3.cosmetic makeup 1 ev
4.manicure pedicure 17 alkalom

jovore ha mar marcus nagyobb a sulim megtudja oldani h bevegyek bolcsibe,a fosuli bolcsijebe es megyek lehet hospitality es tourism btec diplomara nappali kepzesben.meg ez nem bizti meg kell neznem meg mik vannak a tajekoztatoban.a sport es leisure valamint a health tourism is erdekel.

van a neten uknaric nevu homepage es ott meg tudjak mondani minden egyes papirodrol(sulis),hogy mit fogadnak el itt kulfoldon.
de ugy tudom 45 font elleneben.meg persze el kell kuldeni a papirjaidat bizonyitvanyaidat...

es te mit fogsz tanulni?

tenyleg jo lenne ha kozel laknank,nincs itt normalis bnom.

nekem ott volt a parom a szulesnel meg anyu is.tok jo volt.

pihenj sokat irj mi volt az uh-n

megyek mert sarkanyka nyuszog
pusza
 
 


ja a cd babazene.hu!!!!
 
 


Szia!

Hat en a tegnapi napot korhazban toltottem a verzes miatt, de meg mindig nem tudjak, h mi van a babaval!
a tanacsi lakas a council flat? nekunk is kell ineznunk, de allitolag nagyon sokaig fog tartani! ti hol fogtok lakni? akkor kitartast a boszihoz!
en is ugy volt, h jogot es idegenforgalmat fogok tanulni, de mivel kenytelen voltam part timra valtani, marad a jog!
az en parom nem akar bejonni a szulesre,sot az anyukam sem, h ok nem kepesek vegig nezni a szenvedesemet :( ! Igy marad a noverem, most nagy a szaja, h ajjaj, az csak egy szules, de szerintem o lesz az elso aki orvosi segitsegre fog szorulni :) !
milyen nyelven beszesz Marcushoz? Magyar vagy angol?
puszi
 
 


SZIO

remelem jobban vagy mar es semmi komoly.igen jellemzo az angolok meg mindig nem tudjak,ezzel fel tudnak mergelni.

council flat igen.lassan egy eve adtuk be es most kapjuk meg.
itt fogunk redditchben lakni,bar kesobb cserelheto mas varosira.

meg lehet meggondoljaa parod addig.

en magyarul beszelek marcushoz amikor ketten vagyunk,amugy angol.tanitani akarom magyarul,h tudjon anyuekkal beszelni.

ti hogy kommikaltok a paroddal,angolul ugye?es h megy|

puszaaa
 
 


Holnap kell Uhra mennem, remelem minden rendben az en kis torpemmel! ma egesz nap hanytm es a hasam gorcsolt :( !

Akkor ott is olyan sokat kell varni :roll: ! es eddig anyosodekkal laktatok? nem lehet egyszeru, szerintem meg egy angyal anyossal sem egyszeru egyutt lakni, hat meg egy kis boszival!

mi angolul kommunikalunk, bar albanul is tanulok, de csak a csaladja kedveert, es mi eleg nagy dilemmaval kuzdunk, mert en magyarul szeretnek a picivel beszelni, de ott van a szlovak is, a parom meg az albant nyomja es mivel o egesz nap olaszul beszel a multkor volt egy megjegyzese, h olaszul is fog a picurhoz beszelni es akkor nefelejtsuk ki az angolt :( ! szegeny kis pindurom...de szerintem maradunk az angolnal, meg a magyarnal, de pssszt errol egy szot sem a paromnak :wink:

Kis Marcus hogy viselkedik ma?
 
 


helloka

ne aggodj sokat,pihengess,a hanyas mondjuk normalis a hasgorcsrol nem tudok,de holnap meglathatod a kicsiket,biztos edes lesz.

hala istennek nem laktunk anyossal,bereltunk egy lakast,de lejart a berletunk,aztan mivel a tanacs nem tudta a megbeszelt idore teljesiteni a lakasatadast,igy 2 hetig bed&breakfast-ben laktunk,ok fizettek:-),majd 2 het nyaralas,visszajottunk es meg mindig nincs lakas,de mar nem vettek vissza oda a szallodaba minket,mert masnak adtak ki,igy felajanlottak,hogy 1 hetig lakjunk hostelben,amirol remhirek terjengenek,hogy milyen szar,meg koszos,igy inkabb megallapodtunk az anyossal,h itt lakunk egy hetet.persze fizetunk neki a kajaert,de a szallasert nem szamol fel semmit:-)))!!!

nem semmik vagytok nyelvileg,hiperokos lesz a baba,meg lehet diplomata lesz!!!

ti amugy hazasok vagytok?mi nem,de en nem is akarok ferjhez menni.a parom akarja meg a joedes anyosom.jo ez igy nekem.

marcus ma eleg jol van,vigyorog sokat,meg fel szokta huzni az orrat es meg probalja simogatni az arcom,bar atszokott menni durvaba,de tudom,hogy nem ugy gondolja.
ma kapta meg a baby walkeret es tetszik neki,bar eloszor hatrafele ment vele,elore meg ritkan.most alszik az oldalara fordulva es kozben egy textilpelust markolaszik a kezei kozott.

anyos ma sutit keszit bejelentette nagy orommel,mar kezdtem orulni..a suti annyibol all,hogy felolvasztott 2 tabla csokit es doboz csokis pelyhet beleforgatott,majd kis formakba kanalazta a masszat es betette a hutobe.nem mondom nagyon tud az oreglany.
tenyleg ti szoktatok fozni,es szereti a parod a magyar kajat,es te az ovet?

na lepek majd irj mizu!csao
 
 


De edes lehetett Marcus azzal a pelussal a kezeben :) !
mi sem vagyunk hazasok, de nalunk ez nagyon bonyolult, ugyanis a parom nos 2eve, csak azert nosult meg, h megkapja a papirokat, de sajna 5evig meg hazasoknak kell maradniuk, kulonben hazakuldik, na ez neki sem, meg nekem sem tetszik, szal valoszinuleg osszefogunk hazasodni, mas kiut nem lesz es kulonben is elobb vagy utobb osszehazasodnank...meg a felesege most jott ra, h szerelmes a paromban, szoval nem egyszeru....
anyosod is egy konyhatunder, na jo errol azert nem beszelek, mert en sem dicsekedhetem :oops: ! te szoktal fozni? ramferne egy kis fozotanfolyam :lol: !
Miota vagytok egyutt a paroddal? Marcus az o nevet viseli, ugye? Mi ezzel is dilemmaban vagyunk...
ma megyek UHra, kerlek szorits! puszi
 
 


szia

remelem jol vagy es minden rendbenvolt az uhn.

en sem vagyok oriasi konyhatunder anyuhoz kepest viszonyitva,de azert meg tudok csinalni sok mindent.en inkabb sutiket nem tudok,meg kelt tesztat meg nem probaltam.

az angolok behaltak a gulyaslevesemen meg csinaltam mar nekik szekelykaposztat meg gombaporit,imadtak,ugy faltak.

akkor bonyolult az elet nalatok is.

en ma voltan beiratkozni,de nem arra amit irtam neked,mert sajna a cosmetic makeup mar telve volt,igy megyek fitness instructorira a parom is jon.
megyek ha minden igaz angolra efl-re advance level,meg lehet gcse-re de meg ertesitenek,mint s hogy,mert valoszinuleg tesztet iratnak elsonek,mivel kulfoldi vagyok,es a nyelvkurzusoknal igy szokas..
a manicure pedicure-on meg gondolkozom.
te mar beiratkoztal?mikor kezdessz?

mi 2 eve vagyunk egyutt es ti?igen az apja nevet viseli marcus.marcel jonathan mcgill a neve!a te parodnak mi a vez neve?
miert vagy dilemmaba a te nevedre szeretned inkabb a picit?

nem vagy veletlen iwiwen?nincs rolatok kep?

irj mi volt uhn addig pusza
 
 


Sziasztok!!!

Először is welcome Rima és drukk neked a köv. hetekhez! :)

Nálunk még mindig káosz, és rengeteg a munkám. Most már tényleg le kellene adnom az óráimból, de mindig úgy jön ki a lépés, hogy "majd a jövő hónapban". :( De már kezdek bezombisodni, szóval lépni kell.

Voltunk otthon 3 hétig, pont a legnagyobb kánikulában, ami nagyon jól esett, így rövid távon. A Balcsin is voltunk 4 napot és úgy jött ki a lépés, hogy én még az életben nem éreztem ilyen jól magam a Balcsinál. Nagyon jó volt!

Aztán Kittikémet ott hagytuk 4!!! hétre, ami nagyon nehezen telt el, legközelebb meggondolom ezerszer is, hogy ilyen hosszú időre elválok-e tőle. Azért kellett így legyen, mert a magyar nyelv kezdett neki nehézkessé válni és inkább angolul akart társalogni, na ezt nem hagyhatom, írány Magyarország!!!! :) Szerencsére megérte, és máris visszazökkent az anyanyelvébe.

Most két hete jött vissza, egyedül repült!!!! Londonba mentem érte. Nagyon megkomolyodott, kész felnőtt. Kivéve amikor PEtivel van, akkor visszacsúszik két évet! :):)

Berni!
Vannak-e hírek!!!!!!!!?????

Mindenkinek puszi, bocsi ha ritkán jövök!

Andi
 
 


UI.
Ibi, én vagyok iwiw-en, te is? Megkereslek, ha sikerül! :)
 
 


szia andi

reg voltal mar erre felenk.udv ujbol.
nem semmi kislanyod van,ugyi nagyon.en is egyedul jottem ki angliaba es nagyon feltem,h minden ok legyen,de aztan minden siman ment.
milyen kittinek az angol suli?maskepp tanulnak targyakat mint otthon?miota jar ide suliba?szereti?
es a kisfiad?o hova jar mialatt te dolgozol?
ja amugy igen fent vagyok az iwiwen.ha megtalalsz jeloj be!

rima remelem veled minden ok,gondoltam ma ratok.

jo ejt lanyok
puszi
ib
 
 


Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy végre Angliában élő kismamákkal, anyukákkal tudok beszélni. Bár van már egy 18 hónapos kisfiam, most van útban a második baba, de mivel az elsőt még Magyarországon szültem, nagyon szívesen meghallgatnék minden tanácsot szüléssel és bármi ehhez kapcsolódóval.
A terhesség nagyon elején járok még csak, de érdekes látni az itt teljesen máshogy működő rendszert. Kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra! Kérlek meséljetek...
Sziasztok:
Anett
 
 


szia xena

udv korunkben,orulok,hogy ujak is idelatogatnak.
nem is tudom mirol irjak igy hirtelen.
nekem van egy 7 hos kisfiam Marcel,mi Redditchben lakunk,Birmingham mellett.en itt szultem kint,nekem az a tapasztalatom,hogy itt nem kell annyi vizsgalaton atesni,mint otthon,en havi egyszer kellett,hogy jarjak a midwifehoz terhessegem alatt es volt vernyomasmeres,vizeletmintat mindig vinnem kellett,megneztek a cukrot,feherjet,meghallgattuk a babaszivvereset es ha barmilyen gondom bajom,sohajom ohajom volt megbeszeltuk a vedonovel.
a korhazban segitenek mindenben,ha kerdesed van nyugodtan felteheted,lehetett mennem szoptatasrol szolo eloadasra kismamaknak plussz videot is vetitenek,ezen kivul lehet menni a paroddal egyutt relaxalo csoportba,ahol megtanitjak a helyes legzestechnikat es ami fontos a szulesnel.szules utan jottek a vedonok segitettek az anyukaknak szoptatni,bar nekem nem jott sajna ossze,de ez nem az o hibajuk.
szulesnel bevihetsz magaddal tens machinet vagy berelhetsz.
kerhetsz pethadine injekciot ha mar nem birod elviselni a fajasokat,vagy epiduralist.ha vizben akarsz szulni elore le kell a helyedet foglalni telefonon es megoldhato az is.2 ember lehet bent veled,ha ugy szeretned.nem kell kulon kopenyt megvenni mint magyarorszagon.
biztos kihagytam sok mindent de most ezekre emlekszem igy gyorsan.
es hogy hivjak a kisfiad?mikortol tanult meg jarni?
nem tudod mit varsz masodiknak?
na puszaaa
irjatok csajok
 
 


Sziasztok :D !

Ibi!!! Bejeloltelek iwiwen :wink: ! Nagyon szepek vagytok! Az UH nagyon jol sikerult, ketton is voltam, az egyik az un surgosegi, a masik a 12hetes. Holnap megyek a midwifehoz! Meddig szokott tartani egy talalkozo vele? 1-2ora? babocam gyonyoru, csinalt egy kis bemutatot magarol, amin meg a doki is fogta a hasat :) !
csinaltak Down koros szurest, most ugy igulok az eredmenyen :roll: ! Mi a parommal 1eve es 2honapja vagyunk egyutt, akkor nektek is Marcel eleg hamar jott :wink: ! Tolem mindenki az kerdezi, h biztos, h neki akarsz szulni, mert h meg alig ismerem, stb.... na en a masodik talalkozasunkor azt mondtam, h wowww, csak o legyen a gyermekeim apja es alig ismertuk egymast 3onapig mikor o is azt mondta, h csak egy kisbaba hianyzik a teljes boldogsagnkhoz :D ! az o vezetekneve Myrtaj! mikor koltoztok?

Andi! Gratula a kislanyodhoz, buszke lehetsz ra! Hogy sikerult neki beilleszkedni a suliba? Johetnel gyakrabban :( ! meddig szeretnetek Angliaban maradni?

Xena! De jo!!!!! mikora varod a picurt? en egy kicsit megvagyok ijedve az itteni szulestol, de remelem minden rendben lesz! meselj egy kicsit magadrol!

puszi
 
 


hello rima

jajj de orulok a jo hirnek,mar ugy izgultam.a down koros biztos jol sikerul,en is csinaltattam vert vettek tolem es abbol neztek meg,de minden ok volt.fiatalok is vagyunk,szoval ne parazz.altalabban az idosebb noknel szokott problema elofordulni(neha).
igen marcus hamar jott,ugyhogy egy darabig nem is lesz tovabbi gyerkocom,mert tanulnom kell meg es szeretnek egy jo allast.
meg mindig nem koltoztunk varunk a tanacsra,hogy szoljon mar vegre..
megyek mindjart iwiwre es megnezem.
ja es a midwifenal kb fel orakat toltottem gyorsan atfutottunk mindenen es johettem haza.
marcusnak jon a felso foga is mar latok egy kis lyukat az inynel es alatta kis feher gyongyszemet.
erzed mar a baba mozgasat,mintha vmi buborek szalldosna bent?bar meg lehet korai.mar nem is tudom en mikor ereztem,lehet csak a 4.honaptol :?
majd ird meg milyen volt a midwifenal.
ui:nem latta a doki a baba nemet?vagy nem akarjatok tudni?
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron