Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Berni!
Nagyon sajnalom ami a labaddal tortent! Nem irigyellek! Semmi tippem nincs mit lehetne vele tenni! Mondjuk en nagyon hiszek az aloevera-s keszitmenyekben,ha ramesz az oldalukra biztosan talalsz valamit ami elosegiti a gyogyulast! Meg a a bioptron lampa lenne jo ra,biztosan ismered talan van neked is! Kolcson adnam szivesen,dehat ez szerintem megoldhatatlan! A parom (ferjem)most epp a fulevel bajlodik,es azt lampazza vele! addig is jobbulast kivanok neked!
Icus!
Hat ez a vonalzo!!!!! :P Nem semmi,csuda jol nez ki!!
Tok edik azok a katicak!
E vitamint es folsavat szedek egyenlore,majd kesobb mast is szeretnenk,de tulzasba nem akarom vinni! Amugy semmit nem javasolt a doki! Ti miota vagytok Londonban,es pontosan hol? Az eslo babara keszultok?Az eddigi leveleidbol ugy vettem ki,hogy meg nincsen bebid,bocs ha tevedek!! Hu, komoly dolog az epitkezes,de en addig szeretnek maradni mig hitel nelkul nem tudok felepiteni egy hazat! Mi is epitkezni szeretnenk! Ugyhogy meg par evet maradunk! :) :( (jo is meg nem is)
Most bucsuzom,mert mar megint ejjel egy ora fele jar,es holnap is egy ugyanilyen nap var ram mint ma!! :x Jo ejt mindenkinek!
Kellemes vasarnapot!
Vera
 


Sziasztok!

Remelem mindenkinek jol telt a hetvegeje, ebben a ragyogo napsutesban :)

Van valamilyen magyarazat arra hogy itt ma miert nincs Bank Holiday?????
Ha a Husvet Hetfo bank holiday, akkor a Punkosd Hetfo miert nem????
Hm, lehet hogy csak en vagyok ilyen logos.... :roll:

Vera,
Mi lassan 2 es fel eve vagyunk kint, tavaly szeptemberben hazasodtunk ossze es gyurunk az elso babara :wink:
Nem sieti el magat a gyerek, de amint te is mondtad ami kesik az jon :lol:
Epitkezni hitel nelkul????
Oszinten szolva el sem tudom kepzelni :(
Kb. 25-30 millioba kerul egy csaladi haz felepitese, akkor meg legalabb 3 evet kellen itt maradjunk es huzzuk az igat kemenyen :( En szeretem Londont (eszak Londonba lakunk) de mar vagyom egy masfajta eletre: csalad, gyerekek, csaladi haz, kocsi es egy nyugodt munkahely (esetleg sajat ceg?) Lassan 30 leszek......leeltem a fel eletemet, ven csotrogany :lol:
Mindenkepp jo lenne egy kis hitel... :roll:

Ti merre laktok Londonba?
Es hol szeretnetek epitkezni?

Udv mindenkinek!
Back to work..... :cry:

Ica

Kép
 
 


Meg mindig gyonyorkodom ebben a csodalatos vonalzoban :lol:
Visszaszamlalos :wink:

Berni,
Iwiw-en meg nem igazoltalak vissza, de lattam a yahoomba hogy ramkerestel :)

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Udv mindenkinek! Ezen en is elgondolkodtam,hogy miert nincs bankholiday,de nem is baj mert akkor csak dolgoznom kene! Igyt meg itthon vagyunk ma a parommal,megyunk lakast keresni! :?
Icus!
Annyit talan csak nem kene itt dolgozni,par ev az eleg szerintem! Mi gyoriek vagynk es ott van egy telek ahol szeretnenk epitkezni!!! Ja es en mar elmultam 30 akkor en is ven csotrogany vagyok :?: :shock: :lol:
Mi a hyde park kornyeken lakunk (paddingonban)!
Ja es mivel foglalkozol,merre dolgozol!
Most megyek mert sosem kezdodik el a napunk!
Mindenkinek legyen jo napja!!
Vera
 


Sziasztok,
Latom ugyesek voltatok az irassal, volt mit visszaolvasni :).
Icus, akkor csak jo emberket jeloltem be az iwiw-en - gyorsan megtalaltalak. Nem semmik ezek a magyar bankok :( . De gondolom regen sokan kihasznalhattak a penzfelvevesi lehetosegeket es kenytelenek voltak ilyen szigoritasokat hozni. Vagy ez mindig is igy volt? Vilagositsatok fel, mert en semmit nem tudok az otthoni dolgokrol. Mondjuk azt hallom, hogy azert valamelyest fejlodnek a dolgok, mert peldaul regen tobb ismeroseink is kenytelenek voltak gyorsan osszehazasodni kulonben nem tudtak hitelt felvenni lakasra/hazra. Most pedig ez mar nem feltetel.
Jo nagyon a vonalzo! A terhessegem alatt en is akartam magamnak ilyet, de sose tudtam hogy hogy kell krealni. De a legkozelebbihez mar lesz :wink:
Na es teszteltel mar :) ?
Amugy egyetertek Veraval hogy nem kell tulzasba vinni a vitaminszedest. Igazandibol ami a legfontosabb az a folsav, minden mas megtalalhato elegendo mennyisegben a szervezetedben is. Kiveve persze ha minden nap McDonald's-ot eszel, amit kotve hiszek :wink: .

Vera,
Meg hogy nem tudsz tanacsot adni "lab-ugyben"!?! Koszi az otleteket! Bioptron lampank itt nincs, de emlekszem ra meg Mao.-rol anyukam is mindenre azt hasznalta. A labamra viszont nem lett volna jo, mert toresre, zuzodasra pont az ellenkezoje kell, a hideg.
Amugy azota nagyon sokat javult. De vezetni es a hazbol egyedul kimenni meg nem nagyon merek. De ebben a szep idoben jol elpocolunk a kertben is az ismeros kisgyerekes anyukakkal.
A balesetem is itt tortent a haz elotti lepcsofeljaron. Az volt a gond hogy kimentem papucsban bezarni a garazsajtot Antoniaval a karomban. Visszafele a lepcsokon pedig rosszul leptem, es amikor estem csak arra probaltam figyelni hogy Tini nehogy levagodjon a foldre, igy en valahogy ugy estem hogy alatort a nagylabujjam alatti resz (az az alatti csontocskak repedtek meg :cry: ). Nem baj, a lenyeg hogy Tini ep es egeszseges....mondjuk ra par napra azert leesett a haloszobankban az agyrol :( , ugy hogy en mellette fekudtem... :shock: . Utana tok szomoru voltam, es mondtam is a zuramnak hogy en megyek vissza full-time tanitani szeptembertol, mert ugy latszik keptelen vagyok vigyazni a lanyunkra, es hatha az ovi vagy a childminder jobb munkat vegez majd mint en :( .

Ma voltunk az utolso szemvizsgalaton. Es szerencsere nincs szuksege szemuvegre. Egy piciket tavol-lato (tehat kozelre nem lat meg tokeletesen tisztan), de allitolag a babak 90%-a az az valamilyen szinten, es idovel kinovik, stabilizalodik a latasuk. Novemberben megyunk majd check-up-ra. Most nagyon orulok :) !
Kulonosen miutan a napokban kiderult hogy a batyamnak is volt szemuvege kicsi koraban egy par honapig ugyanilyen okokbol.

Olyan szep az ido, de mi ma nem igazan fogunk tudni kimenni, mert Tininek meg mindig hatalmasra van tagulva a pupillaja a szemcseppek miatt es nagyon zavarna a feny, meg ugy is hogy napszemuveg van rajta. De majd bepotoljuk a hetvegen!
Mindenkinek nagyon kellemes napozast!
udv, b
 


Meg csak azt akartam irni, hogy meg nem kaptuk meg a szamlat a szemesztol, de ha megerkezik megosztom veletek a hirt, had szornyulkodjunk egyutt :roll:.
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy csak úgy idetolakodtam. Én teljesen új vagyok itt ezen a fórumon, de szeretnék megismerkedni Angliában élő anyukával.
Rólam annyit kell tudni, hogy van egy 10 hónapos kisfiam, Martin. 3 hete jöttünk ki a férjem után Londonba aki már több hónapja itt dolgozik. Jelenleg Brockleyban lakunk.
Még szokjuk az itteni dolgokat. Lassan talán belerázódunk.

Adrienn
 


Szia Adrienn,
Udv a forumon es Angliaban is! Mi valszeg egy "kopesre" lakunk egymastol Londonban :D. Mi 2 perc setara vagyunk a Hilly Fields-tol, ami a helyi parkunk - Brockley-t, Ladywell-t es Lewisham-et koti ossze. Lehet hogy ti is oda jartok :wink: ? Nagyon tunder a kepen a kisfiad! :)
En 13 eve elek Angliaban, es van egy 8 honapos es 1 hetes kislanyunk Antonia. Ti merre vagytok pontosan?
 


Szia Murcimari!

Nagyon örülök, hogy írtál! Annak meg főleg, hogy nem lakunk egymástól messze. A Brockley road-on lakunk, majd megnézem a térképen hogy ti merre. Mi is abba a parkba szoktunk járni sétálni. Jó lenne találkozni, bár neked biztos sok barátod van már itt Angliában. Nekem hiányzik már most a magyar szó, a barátaim akikkel együtt jártunk a játszótérre, a másik fórum babatalálkozói.
Köszönöm a dícséretet a kisfiam nevében. Azóta már sokat nőtt. Ahogy nézem a kislányodról sem most készült ez a kép. Küldesz róla mostanit? Én is küldök egyet ami a parkban készült a játszótéren pár napja.

Kép
 


Sziasztok!

Adrienn!
Szeretnelek udvozolni ezen az oldalon,na meg persze angliaban is! Gondolom nehez lesz raallni az ittenni eletre,de mint olasom nagyon kozel laktok egymashoz Bernivel! Igy egybol "pasija" is lesz Antonianak! :lol: Nagyon helyes a kisfiad,irigylem a szemeit!
Oktoberben leszunk itt 2 eve,mondhatni friss husok vagyunk meg! MI a belvarosban lakunk,remelem nem sokaig! £ hete volt az eskuvonk,babank meg nincs,de a kozeljovoben szeretnenk! :P
Kivanom,hogy minnel elobb illeszkedj be!
Berni!
Hogy van a labad? Javulgat?

Nagyon kevesen vannak net kozelben,biztos mindenki napozik :D ,amit persze jo tesztek!!!!!!!!!
Csak sajnos en dolgozom megint,mindjart indulnom is kell! :(
Mindenki szep vidam napot kivanok
Vera
 


Sziasztok!

Udvozlom az uj tagot! Aranyos a babszid!

Jo reg nem jartam erre. Tul sok idom nincs, Jazminka leszokot a delutani alvasrol igy egesz nap a nyomomban van! :)
Benet latta az orvos de azt mondta semmi baj addig, amig ki nem zarodik a serv a servkapun.
Minden pelenkazasnal visszanyomom neki, szerencsere nem faj.
Sajnos nemtudtam elolvasni amiket eddig irtatok , csak atfutottam.

Berni remelem jobban van a labad!

Sok boldogsagot a hazas elethez!

Gyonyoru szep ido van mifelenk es ha tehetjuk megyunk a tengerpartra a gyerekekkel. Ma is voltunk , fagyiztunk setaltunk es elvesztuk a gyonyoruseges nyarat amit imadok!

Mindenkinek szep delutant , s aki beteg annak jobbulast!

sziasztok Sz
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így elmaradtam, rengeteg dolgom van mostanában. Először is most heti 40 órában nappalra tettek dolgozni, ami elég szokatlan, másodszor van 2 új munkahelyem, ahova járkálok "beszokni". Szóval nem unatkozom!

Azért olvasgatlak benneteket!

Adri!
Wellcome! :)

Berni!
Gyógyulást!

Sajnos megint rohanok!
Pusz.
Andi
 
 


Sziasztok,
De jo, akkor mindenki elvezi a hirtelen jott nyarat. Sz'tem nagyon furi dolgok tortennek itt Angliaban idojarasilag az elmult par evben. Sokkal melegebbek a nyarak, mint ahogy en emlekszem rajuk ezelottrol. De legalabbis a junius altalaban mindig csapadekos volt, es juliusban augusztusban voltak melegebbek, de ha mar 28 fok korul volt a homerseklet tobb napon at, az altalaban a napilapok cimoldalara kerult :D . Na azert felre ne ertsetek, nem panaszkodom :) !

Vera, tudjatok mar hogy merre koltoztok? En tenyleg nagyon ajanlom del-kelet Londont, kozponti Londonba valo kozlekedes szempontjabol az egyik legfrekventaltabb helye a varosnak. Bar en valszeg kisse elfogult vagyok, mert nem szeretem a metrot, es innen szerencsere vonatok jarnak (amik nem allnak meg minden bokorban, mint a metrok). Sok sikert a kereseshez!

Szilvi, orulok hogy Benenek nincs nagyobb baja. Es ez igy magatol egyszercsak vissza fog menni? Jazmin edes pont most szokott le a delutani alvasrol?! - nem lehet hogy csak tul meleg van es nincs kedve aludni? Nalunk meg Tini pont az elmult par honapban szokott ra a rendszeres delutani pihire (most is durmol :) ), en mar nem is tudom mit csinalnek ha nem lenne ez a par oracska kikapcs...
De jo nektek (es mindenki masnak aki ilyen helyen lakik) ott a tengerparton! Mi is majdnem nekiindultunk tegnap, de UV sator nelkul nem mertuk megkockaztatni Antoniaval.

Andi
Huuuu, nagyon bizi vagy! Ezert is voltal a multkor olyan depis? Remelem azota jobb a hangulat otthon. Kitartas! Mar csak egy par het es vege ennek az allando rohanasnak. Ti mentek haza aug-ban, ugye?

Ki mindenki utazik meg Mao.-ra? Es vajon mi lehet Agnesekkal - ok koltoztek legutobb, ugye? Talan nincs meg naluk beuzemelve az internet.
Na es Kriszti es a pocaklako vajon hogy vannak ebben a hosegben? A megregebbiekrol pedig mar nem is merek kerdezni, nehanyan ugy eltuntek, Tunde a kis Mateval, Kati es Lili - kar :cry: !

Adri, Martinnak hatalmasabb szemei mar aligha lehetnenek - nagyon szep kiskolok :) ! Kuldok neked privit es megbeszelunk egy talalkat, jo? En most nem igazan vagyok mobilis, mert par hete elrepedt egy csont az egyik labfejemben es nem tudok messzire gyalogolni, ugyhogy ha neked az megfelel, gyertek mar majd ti hozzank...de majd irok mindjart.

A labam kulsoleg ujbol visszatert eredeti formajaba :lol: - gyaloglas utan viszont tovabbra is erzem rendesen. Ma delelott viszont megiscsak autoba ultem, mert nem akartam hogy Tini elmulasszon megegy zeneorat. Na de ilyen lassan meg eletemben nem vezettem! Meg jo hogy ilyen hatso utcacskakon keresztul kell megkozeliteni a helyet, igy senkit nem tartottam fel a haladasban.

Ezt leszamitva jol megvagyunk. Fogunk tovabbra sincs, pedig mar nagyon varjuk. Ugy latszik Antonia minden olyan dolgot amit noveszteni kell egy kicsit elodaz - emlekeztek a hajara is mennyit vartunk :D .
Na de megyek is ebedet kesziteni neki.
Tovabbi kellemes napozast mindenkinek!
b
 


Sziasztok!!

Tegnap irtam egy levelket,de eltunt mire elkuldtem volna :( jo ideges voltam!!!
Berni!
Valoszinu mi is kozel fogunk lakni egymashoz,mert ma talaltunk lakast Catfordban! Mar tobbszor gondoltunk arra a kornyekre,mivel ott elfogadhatoak a lakasarak! Egy kolegank ismerosenek baratja dolgozik ott egy agency-ben,ma elmentunk,hogy korulnezunk,es az eslo lakasra rabolintottunk! Mondthatom szerencsenk volt! Na meg nem beszelve arrol ahol most lakunk oda meg egy magyar par ismerosunk fog jonni!Tehat a deposittal sem kell foglalkozni,meg az egy honapot sem kell megvarnunk :lol: :P !!!
Ugyhogy a tegnapi leveled csak megerositett dontesunkben,hogy jo helyet valasztottunk!!! Koszike :) !!!! Remelem a labad mar javul,hasznalsz ra valamit,krem....?Igy mar a lampat is kolcson tudom adni,mivel jo kozel leszunk egymashoz!!! :lol: 30-an mar koltozunk is ha minden igaz!!
Andi!
Ne dolgozz olyan sokat!!!! Tenyleg jol eltuntel!!Remelem azert birod a strapas melot!
Szilvi!
Koszi a jokivansagokat!
Mi ez a serv? Te jo eg en meg nem is halottam ilyenrol ilyen pici babaknal!! :o Ez mitol alkul ki?Remelem azert jol viseli szegenyke,es nem lesz semmi komplikacio!! Jobbulast!!!
Puszi mindenkinek
VERA
 


Sziasztok!

Irni nem irtam, de neha bekukkantottam hogy megnezzem mit csinaltok :)

Nem kellett tesztelnem multhet vegen :(
Talan majd most.......de mar azon is gondolkoztam hogy ha lenne egy kis idom, elmennek a GP-hez hogy erdeklodjek az "IVP" - "IVF"? (inszeminacio) felol.

Adri,
Udv a kis csapatunkba!
Nagyon szep a kiscsavo :)

Vera,
Meg a multkor kerdezted hogy merre lakunk.......mi eszak Londonba vagyunk, a Manor House-nal. Mar 2,5 eve itt lakunk, nekem nagyon tetszik, a Finsbury Park 5 percre van es a mi utcan olyan eldugott, minden zold.........olyan mintha videken lennek :)
Del-kelenten meg nem nagyon jartam (egyszer voltam East Ham-ba) de biztos nagyon szep kornyek.
Hmmmmm, klanosodtok .............hogy egyutt tudjatok menni a parkba :!: :shock: En is lekoltozom :P

Andi,
Nem irigyellek a sok munka miatt :(
De nemsokara jobb lesz :!:
Azert jut idod magadra is?

Sziszantyu,
Meg jo hogy nem faj a Bene-nek.......magatol el fog mulni?

Berni,
Gyogyulgass! Nehany nap es rugni fogod a labdat a parkba, mint a Rooney :wink: Neki is milyen hamar meggyogyult!
Pihentesd sokat !

Bocsika ha valakit kifelejtettem :oops:

Mindenkinek szep hetveget!

Irigylem a tengerparthoz kozel lakokat !!!!!!!!!!! 8)

Kép
 
 


Hello mindenkinek,

Latom mindenki elfoglalt hogy ti sem kerultok surun gep ele.

Vera, tok jo hogy ilyen piff-paff talaltatok lakast! Catford az mogottunk van delre. Ott van a hozzank legkozelebb eso Lidl, meg egy nagy torok uzlet ahova zoldseg gyumolcsert es fini torok specialitasokert jarunk :) . De az mar a 3-as zona, ugy tudom. Igy nem fog a kozlekedes dragabban kijonni nektek? Mikor koltoztok? Hat ahhoz kepest hogy ez egy angliai forum, eleg szep szammal osszejovunk itt egy par negyzetkilometeren belul :D .

Icus, nagyon frekventalt helyen lakhattok a leirasodbol itelve, es nagyon jol hangzik az utcatok is. East Ham az keleten van a folyo eszaki oldalan. A del-kelet az mar a folyonak a deli oldalat jelzi :wink: .
Miota probalkoztok a babaval? Ha tenyleg orvoshoz akartok menni, akkor ajanlom hogy mondjatok azt hogy mar tobb mint egy eve, maskulonben ugy tudom nem igazan foglalkoznak a parokkal :( . En azert bizom benne hogy termeszetes uton is hamar ossze fog jonni az a baba :) !

A labam sajnos tovabbra is vacakol, es persze minel tobbet hasznalom, annal rosszabb :cry: . Viszont a dolgokat meg el kell valahogy intezni, ugyhogy nem javulok se elore, se hatra. Vezetni mindenesetre jobban tudok, mint hosszu tavon setalni.

Nalunk megkezdodott a szokasos evi felfordulas a haz korul. Amiota idekoltoztunk, azota meg minden nyarra bevallaltunk valami nagyobb munkat. Az iden a kertek vannak soron (haz elott es mogott). Szeretnek mar vegre egy nyugodt nyarat.

Mi a mult heten megismerkedtunk Adrival es ferjevel, valamint a kis Martinnal. Nagyon kedves csalad! Adri igerte hogy tesz fel ide kepeket, ugyhogy “watch this space” :) .

En is rakok fel egy-ket kepet par nappal ezelottrol ahogy Antonia pancsizott a kertben. Remelem hamar elmennek az esofelhok, mert hozzank jon a csalad hamarosan…

Udv mindenkinek,
berni

Kép

Kép
 


Sziasztok!!!!!

Berni!
Nagyon édes Tini, ahogy pancsol! Cukor falat! :)


Mi is végre beszereztünk egy szipi-szupi medencét, (picit nagyobb, mint Tinié, de mélyebb) egyszer már fürödtek is a gyerekek most szombaton. Aztán vas. dolgoztam de gondoltam hogy majd apjukkal milyen jót fürcsiznek egész nap. Kikészítettem naptejet, fürdő rucit, minden kelléket nekik, mielőtt elmentem. Persze egész nap borús és szemerkélő esős idő volt.

Nagyon bonyolult 3 helyen dolgozni, soha nem tudom hova kellene éppen mennem. :( Ma is hívott egy csaj, hogy menjek hozzájuk dolgozni, de fogalmam sem volt ki az, és a végén muszáj volt megkérdeznem, hogy bocsi, akkor te most az NHS-től hívsz? :)
Viszont találtam egy helyes 17 éves lányt (idén összel lesz 18) aki bébiszitterkedni fog nekünk, és szerdán így el tudunk egy kolléganőm búcsúbulijára menni a férjemmel. Ez újdonság, mert eddig vagy külön mentünk, vagy sehogy, (egy pub-ban van a buli) vagy házibuliba, de elég cikis 2 gyerekkel, vagy inkább mi csináltunk bulikat.
Más újság nincs nálunk, várjuk az aug. 10-ét, hogy mehessünk már Mo-ra.
Puszi nektek!
Üdv.
Andi
 
 


Sziasztok!

Én sem tűntem el, csak zajlik az élet. Állandóan menni kell valahova intézni a dolgainkat. Előbb-utóbb majd csak a végére érünk. Közben Martin elindult egyedül. Egész nap esik-kel. Van egy nagy kockája, azt odatolja az ágyhoz, feláll rá és felmászik az ágyra. Mindent pakol, borít, úgyhogy nem unatkozom. Ráadásul átestem a járássegítőjén és alig tudok menni úgy fáj a lábam.

Ahogy már Berni is írta találkoztunk, elmentünk hozzájuk. Nagyon aranyosak, Tini és Martin jót játszottak. Tini kiabált Martinnak, hogy menjen vissza ha elmászott és nem látta, aztán mikor észrevette hangosan nevetett. Teszek fel képet ahogy ígértem.

Berni,
nagyon aranyos Antonia ahogy fürdik, látszik, hogy élvezte.

Icus,
kitartás a babához! Nekem elvileg nem lehetett volna spontán terhességem, elmentünk beültetésre, de még mielőtt bármit csináltak volna kiderült, hogy már terhes vagyok. Ez akkor következett be amikor már nem foglalkoztunk vele, hogy sikerül-e vagy nem. Pedig 8 évet vártunk Martinra. Nektek is sikerülni fog!!!

Mindenkinek szép napot és jó időt!

Adrienn

Kép Antonia és Martin
 


Sziasztok!!!!

Jó ez a kép a két csemetéről! :) Aranyosak nagyon!

Képzeljétek, mi bilizünk!!!! Petire egyik nap nem adtam pelust egész nap, amikor olyan meleg volt. Ott volt a bili és egyszer csak látom, hogy viszi valahova, aztán hirtelen ráül. Persze pont akkor csörgött a telóm és ott nem volt térerő és kimentem a konyhába. Mire vissza mentem ott a pisi a biliben és a kisfiam nagyon büszkén mutogatja, hogy "vivi in the potty" !
Azóta bilizik, de csak pisil bele és este amikor rátszem a pelust azonnal abba kakil. Ez gondolom majd a köv. lépés lesz.
Egyszer már szólt is hogy vivi, de inkább én kérdezgetem meg ráültetem és kap egy matricát a pólójára ha pisil.

Hát ennyi a történés most nálunk.

Ja, azért Kittről is dicsekedjek egy kicsit, volt egy karate vizsgája, az első és kapott egy szép oklevelet meg egy fehér övet sárga csíkkal a közepén.

Kicsit ideges lettem, mert nem elég hogy havi 22 font a karate, (heti egy óra) még volt egy éves díj is ami 30 font és a vizsga 20 font és amikor letette a vizsgát meg kell venni 2 felvarható izét a karate ruhára ami még 15 font. Mit gondolnak ezek, hogy nyomtatom én a pénzt????

Úgyhogy ez volt ez első és utólsó vizsga, de azért nagyon ügyes volt.

Puszika nektek!

Üdv.
Andi

Ui.
Szerdán bébicsősz bevetése, drukkoljatok lécci! :)
 
 


Sziasztok!

Tunemenyek ezek a kis lurkok :P
Nagyon jok a fotok!

Berkadri,
8 evet vartatok a Martinra?
Mindenkepp megerte! Nagyon aranyos azokkal a nagy szemekkel :)
Annak ellenere, nagyon hosszu idonek tunik a 8 ev..... :(
En nem szeretnek addig varni, ezert gondoltam hogy el kellene mennem egy itteni dokihoz. Mi kb. 1 eve probalkozunk es mar mindketten nagyon-nagyon szeretnenk egy kis porontyot :)

Murcimari,
Ha lesz idom (marpedig keriteni kell ra) elhataroztam hogy elmegyek dokihoz es majd azt hazudom hogy 2 eve semmi.......ami vegul is annyiban igaz hogy 2 eve nem szedek fogamzasgatlot es ezert barmikor beugorhatot volna .....
Nallatok is ilyen hulyen dolgozik a GP ? Reggel 9-tol 12-ig, aztan meg delutan 3-tol 5-ig............es ha nem jutsz be a dokihoz akkor masnap mehetsz megint :evil:

Nagyon cuki falat a Tini :)
Labad jobban van mar?

Andi,
Peti nagyon ugyes :) angolul beszel? Nem magyarul beszeltek otthon?
Kittitol meg legyszi ne vond meg a karatet!!!!!! Hadd legyen sikerelmenye es nojjon az onbizalma.......meg ha sokba is kerul :roll:
Barcsak en tudnek karatezni!!! Lecsapnek mindenkit aki nem tetszik nekem :wink:


Nem lattatok hogy a katicaim hanyadikan mutattak ovulaciot?
Nem voltam mostanaban es kivancsi lennek hogy ugyanarra a datumra gondoltak mint en :idea:

Milyen volt a weekend?

Puszi mindenkinek
Icus

Kép
 
 


Sziasztok!

Némi időbe telt mire az internet-szolgáltatónk áttelepitette erre a vonalra az internetünket, de ma végre sikerült!
Átfutottam a leveleket, zajlik az élet!

Berni!

Remélem javul a lábad! Sajnálom hogy lemaradtam a kancsalság-témáról, Bendegúznak szintén széles, lapos orrnyerge volt és kissé kancsalnak tűnt, szerencsére már a gyerekorvosunk megnyugtatott, nem is mentünk tovább, és mostanra tényleg alakult az arcocskája is és nem is tűnik kancsalnak....meg szerencsére nem is az.


Szilvi!

Klasz hogy Jázmin kitalálta a becenevet! Az én Bendegúzom ezt egyedül kellett megoldja, nagytesó hiján. De tényleg hosszú ez a név egy kicsi gyereknek, ő mikor kezdett beszélni Bedúz-nak röviditette magát.

Adrienn!

Isten hozott köztünk! Én decemberben érkeztem a férjem után 3 és 1 éves fiacskáinkkal, Bendegúzzal és Bálinttal. Igy még friss az emlék, hogy igen, nehéz a kezdet, mindent megtalálni, elintézni......de lassan kialakulnak a dolgok, mi azóta már Anglián belül egy újabb költözésen is túlestünk mivel a férjem állást váltott. Szóval kitartás!



A ház tényleg jó, zárt, füves kis udvara van, a gyerekek nagyon élvezik, Találtam játszócsoportot, szeptembertől Bendegúznak Nursery School-t ingyen és bérmentve, játszóteret stb. A kocsi általában kell a férjemnek, igy sokat biciklizek egy gyerek előttem egy mögöttem...edzésnek se rossz, 25 kg felett van a két lurkó igy együtt!

Puszi mindenkinek!

Ágnes
 
 


Sziasztok!

Latom mindenki rendben van.
Nalunk is alakul, Benenek mar nem jon ki a serve :lol: !
Valoszinuleg mutetre sem kerul sor :lol:

Jazminka a minap a tengerparton eljatszott ket angol kislannyal, szinte felenk sem nezett.
Elfeledkezett rollunk es felhotlenul jatszott veluk :P edesek voltak.
Arra gondoltam talan itt az ido bedni ot gyerkocok koze. De nem szeretnem egesz napra . Az lenne a jo ha reggeltol, delig lenne ott!

Tudtok nekem valamit irni ezzel kapcsolatban?

:( felkellt a kis Bene , megint rohanok tovabb. :roll:
Koszonom elore is!!!!

mindenkinek szep napot!
sz
 


Sziasztok!

Szilvi!
Azt hiszem ovi-kérdésben kiműveltem magam! Tehát: ha megvárod amig Jázmin 2 éves és 9 hónapos lesz, akkor mehet ún. Preschool Playgroup-ba, ami 2.5 órát jelent, délelőtt vagy délután, attól függ hogy van hely. Ez jópofa dolog, úgyesednek a gyerkőcök, festenek, gyurmáznak, stb. 3 éves kortól heti 5 alkalom ingyenes, addig átlag 5 font alkalmanként. Bendegúz Dorchester-ben hetente 2x ment, délelőtt, 9-től fél 12-ig. Nem tudom neked tiszta ügy-e, én nagyon megdöbbentem hogy itt 4.5 évesen kezdődik a suli, azaz az én Bendegúzom jövő szeptemberben iskolás! És még nem hajlandó megszólalni angolul!

Ha magánoviba adod, az árban húzós, viszont itt is rugalmasak abban hogy mettől meddig szeretnéd, hetente hányszor.

Nem tudom jártok-e Parent and Toddler Groupba, ami amolyan játszócsoport, bemelegitésnek ez is jó. Hetente egyszer van, 1-2 font körül, ezért a gyerekek is és te is kapsz kekszet, innivalót. Lehet vinni a picurkát, ücsörögsz vele, a nagyobbacska meg kortársak között van, rengeteg játékkal körülvéve. Biztosan van a környéketeken több is, ezzel is ki lehet tölteni heti 1-2 délelőttöt.

Remélem tudtam segiteni!!

Berni!

Kösz az újabb telefonszámot, ki is próbálom holnap! Az 1p-s is nagyon jó volt!

Sziasztok!

Ágnes
 
 


Jo reggelt!

Koszonom a segitseget, nagyon sokat megtudtam ! El is kezdem felkutatni a kozeli jatszocsoportot. Jazminka meg csak 2eves es 3honapos , talan kezdesnek tenyleg a jatszocsoport lenne jo, de majd meglatjuk.
Megegyszer koszi.

Jazmin is csak 4db angol szavat hasznal. Mint pl: storry,yes,no,sorry,.......es angolul koszon mindenkinek :)
Foggalmam sincs honnan tanulta? :roll:

SZ
 


Sziasztok,
tegnap irtam egy hsz-t es elszallt....grrrrr, de merges voltam :evil: !

Agnes, de jo hogy jottel megint :) ! Jol hangzik a hazatok...jol sejtem, hogy ebben a hazban es kornyekben "otthonra" talaltatok?! Irigyellek a biciklizes miatt. Plane meg ilyen szep idoben. Legyen Antonia egy kicsivel is nagyobb, sz'tem mi is nyeregbe szallunk. Es hogy erzi a ferjed magat az uj mkhelyen? Orulok (nem a szo szoros ertelmeben :wink: ), hogy ti is keresztulmentetek ezen az alkancsalsagon, igy meghihetobb a doki indoklasa. A fel penny-s szam nekem mar nem mukodik, de jo volt amig volt :cry: ! Sajnos ezek a szamok/szolgaltatasok igy jonnek-mennek.

Andi, Petinek boldog nevnapot, ha ma unnepli! Nagyon ugyes kisfiu hogy mar igy bilizik. Kitti pedig nagyon cool-an nezhet ki a karatefelszereleseben. Remelem a jovoben is meglesznek ra az anyagiak hogy folytathassa az orakat es talan meg egy-ket vizsga is belefer.
Te meg azota mar biztos elkezdted az uj munka(ka)t. Meselj, milyen?

Icus, nalunk aznap reggel kell telefonon idopontot kerni a GP-tol...en ugy vettem eszre hogy altalaban ez a standard mas rendelokben is. Olyat meg csak nem is hallottam hogy besetalsz a rendelobe es vagy radkerul a sor vagy nem....ezzel tenyleg el lehet szorakozni egy par napig, ha nagyon nincs szerencsed :( . Drukk hogy mihamarabb doki ele keruljetek!

Szilvi, orulok hogy Benenenk visszahuzodott a serve. Sz'tem is kezd el vinni Jazmint ilyen jatszohazakba (toddler group). Altalaban templom hallokban tartjak oket. Meglehet hogyha elsetaltok a legkozelebbi templomhoz, az elotte allo hirdetotablan ki is lesz irva a program. En is viszem Tinit, pedig o meg csak 9 hos, de mar nagyon elvezi.
A helyi konyvtarban is valszeg vannak programok. Nalunk ezek story telling/story time, baby bounce neveken futnak.

Tenyleg Agnes, Bendeguznak nem segitene abban hogy elkezdje hasznalni az angolt, ha eljarnatok ilyen kozos meseolvasasra vele? Vagy talan mar ki is probaltatok....

Nekem ma erkeznek a szuleim. Sajnos a labam meg mindig nem annyira jo hogy ki tudnek elejuk menni az allomasra (Waterloo-ra erkeznek Bxl-bol), ugyhogy rajuk biztam hogy eljussanak a helyi allomasra es innen majd Tinivel felszedjuk oket autoval. Ugyhogy nalunk az elkovetkezendo masfel het programja a nagymamazas/nagyapazas lesz:) .
Kellemes 30 fokokat mindenkinek :D!
b
 


Sziasztok!!

Végre ide is jutok! :)

Jó sokat dolgoztam a héten, kb. 44 órát, úgy hogy hétfőn és ma szabad vagyok. Ez jó is meg rossz is. Volt pár nap hogy nem is láttam a gyerekeket, mert reggel korábban mentem mint ahogy ébredtek, (6-ra!!!) és este később jöttem, már aludtak. :(
Ma viszont mindjárt megyünk játszótérre, jó lesz. SZép idő is van.
Holnap is szabad vagyok, de éjszaka megyek. Ez már a jövő hét kezdete.

Á, amúgy csak a vizsgákra gondoltam, hogy nem fog menni, a karate marad. De neki szerintem tök mindegy milyen színű öve van, nem hiszem hogy nagyon kérné hogy vizsgázhasson. Mert amúgy 2 havonta lehet vizsgázni az elején. Bár éppen tegnap mondta az edző, hogy tegyem a nagyobbak csoportjába, ahol 8 éves kortól vannak. (jó nagy fiúk is!) Itt ritkábbak a vizsgák. Én direkt választottam a kisebb csoportot, mert még csak szept. lesz 7 és fél. De az edző szerint megállja a helyét a nagyok között, mert a kicsiknek még inkább a fegyelmezés megy végig, a nagyok meg már rendesen nyomják a karatét. Kittit meg nem kell fegyelmezni, nagyon oda tud figyelni, ha érdekli valami.

Peti ma nagyon hisztis, még a pelenka is rajta van, mert így is állandóan valami baja van, hát tuti nem szólna hogy pisilni kell. Nem baj, most megyünk a játszóra és ott majd leveszem róla.

Bocsi, hogy most csak így futtában írok, pedig visszaolvastam, de most nem tudok normálisan írni, mert az ördöfióka most is ordít! :(

Amúgy még az oviról annyit, hogy ha jogosultak vagytok Child Tax Creditre és mindkét szülő dolgozik legalább heti 16 órát, akkor az ovi 80%-át fizeti az állam. Persze ez attól is függ mennyit erestek, de ha jár a CTC, akkor úgy tudom ez is jár. OFSED reg. száma kell hogy legyen az ovinak!
Mi is kapjuk heti 130 font 80%-át.

Na, puszika! Jók legyetek!
Andi
 
 


Sziasztok!

Egyre ritkabban jutok gepkozelbe. Martin nagyon beindult. Allandoan figyelni kell ra, mert mindig rosszban santikal. A legujabb szuper szorakozasa a wc-ben pancsolas. :( Ha megtiltok neki valamit akkor hisztizik.

Tegnap megkaptam a jogositvanyomat, igy vegre el tudunk kezdeni minden hivatalos dolgot intezni. Mindjart igenybe is vettuk, mert elmentunk a korhazba. Mar ket hete, hogy atestem Martin jarassegitojen es meg mindig nagyon faj a labujjam. Kiderult, hogy el van torve. Osszeragasztottak a mellette levovel ugy rogzitettek. Azt mondtak 6 het mire rendbejon. :( Ennek ellenere elmentunk egy kis varosnezesre, most eloszor jartam a belvarosban. Nagyon tetszett. :)

Most onzo modon csak magunkrol irtam, mert sajnos Martin felebredt. Mennem kell. Megint nem aludt valami sokat. Biztos a meleg miatt van. :(

Mindenkinek kellemes hetet! Ahogy tudok jovok. :)

Adrienn
 


sziasztok!

Ki tudnatok segiteni az 1p-s telefonszammal?

Koszi
Icus

Kép
 
 


Sziasztok!

Holnap repülök haza a gyerekekkel és szeptember 7-ig otthon leszünk :lol: ! Balaton, nagyszülök, család, barátok......Sajna a párom csak augusztusban tud jönni 2 hétre, de az is valami! És jövőre már rendesen lesz szabadsága, most azért két hét mert csak májusban kezdett!

Berni!

Igen, ez már tényleg otthon-féleség....bár az igazi az Magyarországon van, de egyre jobban érzem magamat ebben az országban, szeretem hogy tiszta, kultúrált, az emberek zöme kedves és udvarias. Képzeld az egyik játszóházas anyuka meghivott magukhoz a lurkókkal, tegnap voltunk, nagyon jól volt, tényleg összebarátkoztunk, meg a gyerekek is jót játszottak!

Andi!

Kitartást a munkához, neked nem jut egy kis szabadság? Nekem most olyan jó dolgom van hogy csak itthon vagyok, de én is rendszeresen kiborultam otthon amikor a törpék mellett dolgoznom kellett. Persze az ember mindig megoldja, amit kell, de ez igy sokkal jobb a családnak, dolgozni meg majd majd lesz még lehetőségem, 10 év gyakorlat után nem hiszem hogy most pár év alatt lemaradok a szakmámban.

Adrienn!

Fel a fejjel az én fiam a WC-kefével takaritotta a lakást.....ez nem egyszerű korszak, persze minden kornak van nehézsége. És egy kérdés: mennyi idő alatt lett meg a jogsid? A férjem most küldte be, és be kellett küldeni az útlevelet is, kicsit izgulunk mikor ér vissza!

Jó nyarat mindenkinek, majd jövök mert otthon is tudok majd internetezni!


Ágnes
 
 


Sziasztok!

Agnes,
nekem is be kellett adnom az utlevelem es aggodtam, ha barmi tortenik mivel igazolom magam. A jogositvanyom nem egesz 3 het alatt megjott es aznap megkaptam az utlevelet is. Egyebkent 3 hetet mondtak amikor beadtuk.
Milyen volt az utazas Magyarorszagra? Mikor jartal ott utoljara? Es milyen visszamenni? Mi ugy nez ki, hogy osszel megyunk eloszor vissza 2 hetre latogatoba. Kivancsi vagyok milyen erzes lesz.

Van itt valaki akinek Magyarorszagon szuletett a gyereke, de itt kapja a gyereke utan a penzt? En meg Magyarorszagrol kapom a gyest es a csaladi potlekot. Nem tudom, hogy at kell-e jelentenem, hogy itt vagyunk. Jarna-e itt egyaltalan valami Martin utan, mivel meg csak 2 honapja vagyunk itt? Vagy hogy vannak ezek a dolgok? Mit igenyelhetek?
Aki tud legyszi segitsen!

Kellemes hetet kivanok mindenkinek es egy kicsivel jobb idot!

Adrienn
 


Sziasztok!!!

Látom mindenki élvezi a nyarat és nem jár netközelben, ami nagyon helyes, de azért ne vesszünk el hosszú időre! :) (bagoly mondja verébnek????)

Most is rohanok Petiért az oviba, de gyorsan válaszolok Adrinak.

Családi pótlék jár itt is neked, de le kell mondanod otthon. Jobban jársz az ittenivel. (vagy letagadod, de akkor esetleg lebukhatsz, nem tudom hogy kapcsolatban vannak-e, mi lemondtuk.) Mert két helyről nem lehet felvenni.
Ez a Child Benefit.

Ezek után más csak akkor jár, ha dolgozol te is és a párod is legalább heti 16 órát.
Ha igen, érdemes beadni a Working Tax Credit (WTC) és Child Tax Credit (CHT) -re a kérelmet.
Ha te nem dolgozol, csak a párod, akkor ő adja be, de akkor nem kaptok az ovira támogatást, csak WTC-et azt hiszem. Én a Jobcentre -ben kaptam nyomtatványt hozzá.

Üdv. Nektek!
Andi
 
 


Sziasztok!

nagyon jó itthon, most éppen a Balatonon vagyunk, barnulunk, hála a lelkes nagyszülőknek néha még úszni is tudok egyet!

Adrienn!

Köszönöm a megnyugtatást jogsi-útlevél ügyben. A családi pótlék elméletileg tényleg jár, interneten is letöltheted a nyomtatványt. Tényleg tisztább ügy lemondani az otthoniról, itt kb. a duplája, legalábbis nekünk a két gyerek után. És elméletileg ha 3 hónapnál tovább külföldön vagy a GYES és a családi pótlék se jár...persze ez nehezen ellenőrizhető. Mi is csak most adtuk be a CHILD BENEFIT és a TAX CREDIT papirokat is, a férjem dolgozik és igényeltünk working tax creditet és child tax creditet is. Fogalmam sincs mennyi lesz, ha van hirem megirom. Ahhoz hogy az ovoda dijához kapj segitséget tényleg mind a ketten kell dolgozzatok, de gondolom egyelőre te is otthon maradsz a manócskáddal.
És, mint az az elején kiderült, nekem nagyon jó érzés itthon lenni, bár már érzem hogy elkényeztetett Anglia a kultúráltságával, rendezettségével.

Puszi mindenkinek,

Ágnes
 
 


Sziasztok!

Ági!
De jó nektek! Mi is már nagyon vágyunk a Balcsira, megyünk is majd, de csak 3 napot. Nem baj, az is jó lesz.
Még nem foglaltunk szállást, de mivel egy kb. 10 fős társaság megy le kéne foglalni valamit. Nem tudsz egy jó helyet? A fő cél a vízpart lenne. Még egy kemping is jó lenne, 1-3 bungalow, vagy sátor esetleg.

Remélem, hogy ti is olyan kellemesen meglepődtök majd a Working Tax + Child Tax Crediten, mint mi! :)

Jó nyaralást mindenkinek!
Üdv.
Andi
 
 


Sziasztok!
Jo reg jartam erre,de nem sok esemeny tortent azota! Megertem,mert tombol a jo ido! :D
Icus neked tudok segiteni az 1p telefonszammal, latom meg nem irtak meg! 08448 612 612
Latom mar mindenki keszul nyaralni,valaki mar elvezi is a balcsit! Allitolag most jo a vize is,tesomek is most voltak! Jo hosszu idore mentel haza Agnes! Hogy birod apa nelkul,na es a gyerekek???? Nem lehet egyszeru!
Vegre 2 het utan sikeresen bekotottek a telefont,meg a netet!Hat meg kell mondjam ez a Bt sem a rugalmassagarol hires! De az uj lakas egesz jo,mar a kozlekedest is megszoktuk!
Berni mar "szomszedok" vagyunk! A kornyek is kezd szimpatikussa valni,eleinte kicsit fura volt,olyan "sotet" kornyekEddig meg biztonsagosnak tunik remelm az is marad! Kicsit messze van az allomas (10 perc seta),de mondtam a ferjemnek legalabb egeszseges elunk egy kis mozgas mindenkinek jot tesz a evegon! mI ugyis egy ablaktalan levegotlen etteremben dolgozunk! "Minden rosszban van valami seta!" :lol:
Szilvi hogy van a kis a Bene? Hogy birja ezt a hoseget?
Remelm mindenki jol van bocsika mert nagyon almos vagyok! es munka van holnap sok pusz mindenkinek
Vera
 


Sziasztok!

Itt továbbra is tombol a nyár! A fiaim már hihetetlenül barnák a harminakárhány faktor ellenére amit rájuk kenek! Én is barnulok, kb. a combom felétől felfelés, mivel állandóan a vizben állok és elkapom az ugráló csemetét meg tologatom az apróbbikat mindenféle vizijárgányon.
A balaton vize tényleg jó, mélyebb mint szokott lenni és elég tiszta. A párom nélkül persze nem az igaz, demost nem tudtunk jobbat kitalálni...6 hetet leszünk külön, kettő eltelt, az már a harmada!

Andi! Nekem jó dolgom van mert van egy csöpp kis nyaraló amit be tud osztani a család. Balatonakarattyán vagyunk, itt két jó kemping is van a parton, jó a viz. kevés az ember, (a kempingek is szinte üresek....).

Vera! Gratulálok a telefonhoz-nethet, mi is megküzdöttünk érte....

Sziasztok, jó nyarat mindenkinek! Ágnes
 
 


Sziasztok,
Huha, most latom csak hogy lassan egy honapja hogy erre jartam :shock: . Igy utolag is elnezest az eltunesert!
De jo, latom Agnesek azota nyaralnak, meghozza nem is akarhol :) !! Olyan szepen leirtad hogy mi minden tortenik veletek, hogy tisztara nekem is mehetnekem van. Es egeszen szeptember 7-ig odavagytok?! Milyen furcsa lesz visszajonni! Irigyellek rendesen, de nekem valszeg oltarian hianyozna a parom ilyen hosszu idore.

Andi, ti is mar biztos nagyban keszultok a hazautazasra. Es latom nektek se marad ki a Balcsizas az otthonletbol. Huuu, nagyon szupi lesz!

Vera, sikerult megszokni a kornyeketeket? Igen, akartam is irni regebben hogy keszuljetek fel hogy Catford nagyon-nagyon multikulturalis es inkabb fekete mint feher kornyek....de a multkor ugy vettem ki a szavaidbol hogy mar jartatok ott es talan tudjatok.
Sz'tem attol ne legyen "biztonsagtalan" erzesed mert fokent szinesboruek lakjak a negyedet. De persze en konnyen beszelek, mert nem eltem meg soha olyan helyen ahol tulnyomo tobbsegben lettek volna a feketek vagy azsiaiak. Mindenesetre en tanitom es nagyon kedvelem oket.

Errol eszembe is jut, hogy jelentkeztem ujbol tanitani. Augusztusban lesz az interju es, ha megkapom, utana valszeg a Catford mogotti kozpontunkban fogok tanitani, mert ugy nez ki hogy ott van hely a Creche-ben Antonianak. Persze nem fogom tulzasba vinni a munkat, kb heti ket vagy max harom tanorat (ami 2 vagy 3x2.5 ora) fogok vallalni csak. Remelem igy a jovo evben meg mindig a lanyom jatsza majd a foszerepet :D .

Nalunk kozben voltak es mar el is mentek a nagyszulok, de a nyar hatralevo reszeben meg lesz nehany latogatonk. Aztan vegre szeptember elejen mi is nyakunkba vesszuk a vilagot. Ugy nez ki hogy elso kozos csaladi nyaralasunk Portugaliaba, az Algarve-ba fog vezetni....amit mar ugy varuk mint a messiast :lol: ! Ha tudtok barmi jotanaccsal szolgalni ezzel kapcs, irjatok!

Remelem minden kicsi es nagy jol viseli ezeket a fulledt melegeket! Azert johetne mar egy kis lehules :wink: !
Udv, b
 


Sziasztok!
Berni! Igen kezdjuk megszokni mondhatni meg is szoktam! Van sok olcso bolt,tobb valasztaekkal mint a belvarosban! Engem nem zavarnak a sotetboruek,soha nem volt veluk problemam,remelem nem is lesz!A torokok neha meg rosszabbak szerintem! Tisztelet a kivetelnek! Mar irtad hogy tanar vagy,ezzel kapcsolatban kerdeznek is valamit! HA jol tudom angolt tanitasz,minhta mar irtad volna regebben! Tudnal abban segiteni vagy tanacsot adni,hogy itt Catfordban hol van(nak) nyelviskolak? Szeptemberben megyunk haza ,meg naszutra,es oktobertol szeretnek tanulni, mert sajnos az angolom borzaszto meg! Ha lenne ra lehetoseg akkor inkabb itt tanulnek mint a kozpontban! Csak egy par honapos tanfolyam erdekelne napi 2-3 oraban! Tudsz ilyet itt valahol?
Elore is koszi!
Hogy van Antonia? Hogy birjatok ezt a meleget? Sokat pancsoltok? Most bucsuzom mert most nezem mindjart lekesem a vonatom! na ez az egy ami nem annyira tetszik itt! Kicsit jarhatnanak gyakrabban is!!!
Mindenkinek jo pihenest napozast.....
Vera
 


Sziasztok!

Jó régen nem voltam, bocsi. Ezer millió dolog történt velünk, csak előbb végigolvaslak Benneteket, mert annyi mindenről lemaradtam :(

Gyors helyzetjelentek, aztán végigolvasom az elmúlt két hónapot... :)

Beléptünk a 36. hétbe. :D
Kezdődik az utolsó nyugodt hónapom, ami csak a babavárással fog eltelni. Nagyon izgis. Annyi vendégünk volt most a nyáron, hogy ránk fér a pihenés. Nagyon remélem, hogy a hőmérséklet anglicizálódik egy kicsit - mondjuk elkezd esni, és nem lesz több 25 foknál!

Kérnék egy segítséget. Tudom, hogy valaki (talán Berni?) megírta már, hogy mit kell a kórházba vinni. Van egy prospektusom, meg a védőnőtől is megkérdem, mégis tök jó lenne, ha meglenne a listám még egyszer, vagy segítenél/segítenétek megtalálni, hogy mikori is lehet ez a hsz... Nagyon reménytelen?! :?

Na, most megyek olvasni :) Addig is mindenkinek jó nyaralást, kitartást a melóhoz és jobbulást!

Puszi:
Kriszti
 
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Pesti kismama vagyok, gyerkőc fél éves, és úgy néz ki, hogy lassan egy-másfél hónapot kinn töltenénk férjem munkája miatt londonban. Arról szeretnék információt kapni, hogy mennyire lehet ott olyan babaápolási és egyéb babacikkeket (spec márkák) kapni, mint itthon. Így is nagyon sok mindent kell majd vinnünk, amit lehet, inkább ott szeretnénk beszerezni.
babaápolás: ha jól láttam neten, libero pelus nincs Angliában, ez igaz? Persil gondolom van, meg kiskádat is kapni :)
babaetetés: milyen üveges bébiétel márkák vannak, amik itthon is megtalálhatók? Nestle gondolom van, és Frutapura? Most kezdtük el a hozzátáplálást, és a gyerkőcnek akkor olyan márkájú konzervet is próbálnék adni, hogy ha ott vmi miatt megszorulunk, tutira megegye. Gondolom, zöldség, gyümölcs van minden ugyanúgy, mint nálunk ilyentájt, ugye? (nekünk így az elején az alma, barack, körte, krumpli, répa, sütő- és főzőtök, cékla, gesztenye, borsó, saláta, brokkoli, fehérrépa, csirkehús fog asszem kelleni, mást még talán addig nem akarok neki adni)
egyéb: nem tudjátok, esetleg babakocsit tudnánk vhonnan szerezni? autósülést mindenképp kell vinnünk, hogy reptérre/reptérről eljussunk, nem hiszem, hogy emellett babakocsit is feltehetünk a gépre. Esetleg feladhatjuk postán, v nem tudom :) egy utazóágyunk van, az is valszeg dhl-lel megy ki.
ruhák: augusztus végén és szeptemberben lennénk ki. kb. milyen időjárásra számítsak?

Előre is köszönöm a segítségeteket, ha bármilyen tippetek van, hogy ilyen utat hogyan oldanátok meg, nagyon megköszönném!
png
 
 


Sziasztok,
Juj de nagyon merges vagyok, grrrrr, az elobb mar tobb mint a felenel tartottam a hsz-omnak amikor torolte a babanet!
Es ugye olyan keves idom van mindig irni, most is csak gyorsan jovok amig Tini alszik.

Na hat akkor diohejban amit az elobb szepen leirtam:

Vera, sajnos nem ismerek nyelviskolakat Catford-ban - tudod regebben irtam hogy nem igazan ismerem a kornyeket, kiveve a Lidl-t es hogy athajtunk rajta mikor delre kifele megyunk a varosbol. En a CEL-nel (Community Education Lewisham) dolgozok, es tudtommal van Grove Park-nal valahol kozpontunk (talan en is ott kotok ki szeptembertol). Itt csatolom a linket a jovo evi porspektusunkhoz:

http://www.lewisham.gov.uk/NR/rdonlyres ... emoved.pdf

Teged szerintem az EFL (English as a Foreign Language) erdekelne. Keresd mar meg az arrol szolo oldalt es hivd fel a kurzusvezetot (Filomena Raftery) hogy szervezzenek egy intejut neked. Ha barmi kerdesed van ezzel kapcs, nyugodtan irj privit.

Mi jol vagyunk. Tini jol viselte az eddigi melegeket, talan o a legjobban harmonk kozul. Jon az elso fogacskaja - hat igen, mi ilyen keson ero tipusok vagyunk :).
A hetvegen voltunk egyik kedves indiai baratnom eskuvojen. Tipikus hindu szertartas volt minimum vagy 300 vendeggel. Rettentoen elveztuk

Kriszti, de izgi, lassan nalatok is megerkezik a picur! Pihenj is sokat, igy az utolso honapban mar amugy is nagyon megerdemli az ember lanya :). Emlekszem en is a listamra, de sajnos nem lesz idom visszakeresni. Azt tudom hogy Szilvinek irtam, meg mielott Bene megszuletett volna. De a lenyeg talan annyi, hogy vigyel mindent ami neked es a babanak kell majd, mert a korhazban nem igazan adnak semmit.

Szia png,
En osszehasonlitast nem fogok tudni tenni a ket orszag kozott, mert Mao-rol mindossze kb masfel het tapasztalatom van csak a babatemaban (egy rovid nyaralas erejeig), de azt tudom hogy nalunk mit lehet kapni, ha ez segit.

A libero az egy magyar termek, ugye?! En meg nem lattam itt sehol, de van minden mas ismert pelenka marka.
Uveges babaetelek kozul nem emlekszem hogy lattam volna Nestle-t. Bar mi nem igazan eszunk uvegeseket, csak ha eppen kint vagyunk etetes idoben, ugyhogy nem vagyok a legtapasztaltabb ilyen teren. En HIPP Organic (ez a bio magyarul) veszem es a Boots uzlet - ez olyan mint regen volt (vagy meg talan mindig van?) az Azur uzlet Mao-on - sajat organic termekeit. Ezen kivul viszont van sok mas marka (Cow & Gate, Heinz, stb), a legtobb fokent organic, mert itt a tobbseg szereti ha a baba nem visz be a szervezetebe rossz dolgokat mar ilyen fiatal korban.
Az en lanyom nagyon szereti a hasat es nalunk nem okoz problemat ha mondjuk a HIPP Organic helyett mas markaju etelt kap, talan a te babadnal se lesz ez problema, hiszen ilyenkor minel valtozatosabban etkeznek, annal jobb. Ez talan azert megsem ugyanaz mintha egy bizonyos fajta tapszerhez van hozzaszokva egy gyerek es hirtelen valtani kell...

A zoldseg-gyumolcs valasztek sokkal nagyobb mint Mao-on. Es, ami jo, hogy egyaltalan nincs szezonhoz kotve hogy mit lehet kapni. En peldaul ebbol is csak organic-ot veszek Antonianak, es nagyon meg vagyok elegedve, akar csak a helyi Tesco valasztekaval is. De akarmelyik nagy supermarket-ben lesz minden ami organic, es nemcsak zoldseg-gyumolcs, hanem szinte minden mas is. Persze ha nem vagy ilyen organic- manias mint en :), akkor nem feltetlenul a supermarket-et ajanlom a zoldseg-gyumolcs vasarlasra, hanem inkabb az arab, azsiai, torok, gorog uzleteket....mert ott sokszor finomabb az aru.

Babakocsit "szerezni"...marmint ugy erted hogy kolcson?! Ilyenben nem vagyok jartas. De miert ne lehetne a gepre feltenni a tieteket? En ugy tudtam hogy a babakocsi nem tartozik bele az osszsulyba.

Az idojaras kellemes kellene hogy legyen amikor ti jottok. Emlekeimbol itelve, talan olyasmi mint Mao-on ekkortajt. En tavaly oktober 2-an, Antonia szuletese utan egy szal poloban jottem haza a korhazbol olyan szep ido volt. En azt mondanam hogy pulcsikat, vekony kabatkat hozzatok szeptemberre biztos ami biztos.

De at is adom a terepet masoknak. Biztos van mas velemeny/tapasztalat is a fentiekrol. Barmi mas kerdesed van, irj nyugodtan ide.

Udv mindenkinek, b
 


Köszönöm szépen, hogy ilyen gyorsan válaszoltál :) Pelusban gondoltam, h csak találunk vmit, ami jó lesz a gyerkőcre, mi itthon Liberóztunk, de majd váltunk. A bébiételt csak azért kérdeztem, mert prücsök még semmi ilyesmit nem kapott, és akkor a különböző ételek bevezetését egy kicsit próbálom kötni az adott márka kapható termékeihez, ami ezek szerint valszeg a HIPP lesz, mert az nálunk is van :) (pl. körtét meg banánt még pár hónapig nem akartam neki adni, de nálunk pl. nem lehet csak sima alma bébiételt kapni, csak alma+körtét, vagy alma+banánt, és szeretném ha lenne tarcsi kajánk pl a reptéren, hogy ne álljak ott neki reszelgetni.) Bio zöldség-gyümi tök jó, nálunk ez még nem annyira népszerű, de én is ilyesmiben gondolkodom. Ráadásul pont lesz egy Tesco nálunk, ha minden igaz.
Tegnap óta még két kérdés jutott eszembe: van nálatok drogerie markt? illetve ismertek kint olyat, hogy habtapi? (szivacsos puzzle?)
amúgy egy teljesen felszerelt apartmanba mennénk, az tegnap lemaradt :)
Még egyszer köszi!
Amúgy nagyon-nagyon szívesen vennénk egy kis társaságot, ha kinn leszünk :) Az én nyelvtudásom nem mondható vmi jónak, de azért szeretnék a gyerkőcnek vmi társaságot, ha vmelyikőtök nagyon unatkozna :) Kislányom amúgy fél éves :) Ha tudom majd a pontos címet, megírom :)
png
 
 


Sziasztok!

Udvozlom az uj tagot png!
MI kicsit tobb mint 1eve vagyunk itt! Otthon szuletett az elso kislanyunk Jazmin aki most 2eves mult marciusban. 14 honapos volt amikor kikoltoztunk ide es bizony az etellel gondba voltunk ,mert az otthoni zoldseg-gyumolcs joval finomabb mint az itteni . Rengeteg zoldseg van aminek semmi ize pl : repak,paradicsom, paprika. A zeller zoldjet nem nagyon ismerik. Es tv paprika sincs. Sajnos a sutotokot is elfelejtheted mert mi vettunk es borzalmas.(de ez a mi velemenyunk ,lehet neked bejon)A csirke nemlatta a napvilagot es egesz eletebe csak tapot evett amiatt a husa tokeletesen iztelen ezaltal a tojas sem olyan amit elvar az ember. Persze van olyan gyumolcs amit azelott nem ismertem de az is spanyol es nagyon finom. Tappal es egyeb bebi etellel kapcsolatban pedig , otthon joval tobb dolog van a polcokon mint itt, amit tudom biztosan hogy van az a Milupa de itt mas a csomagolasa. Jazmin Mildit evett es nem volt gond az atallasal. Az itteni gyogyszertarban es egyeb bevasarlokozponban megtalalhatod ezeket.

Vannak olyan boltok ahol hasznalt es uj dolgokat lehet vasarolni.
Mi ott vettuk a babakocsinkat a masodik gyermekunknek Bendeguznak aki 3honapos mult!
Viszont az ujjonan vett babakocsi az horror vagy is nagyon draga.
Amugy ,hogy jot is irjak itt mindenki nagyon kedves es segitokesz . Az emberek mosolyognak az utcan es a boltban. A zebranal megallnak az autok . De sajnos az etel az mas ,nagyon mas. Libero tenyleg nincs viszont van Pempers , Higgins ,Tesco-s es egyeb.. A tescos az nagyon hasonlit a Liberora, probald ki!

Egyenlore ennyi jutott az eszembe.

Mi velunk minden rendben Jazmin is megszokta mar a kistesot.

Jo ejt!

sz
 


Sziasztok,

Hello Szilvi, orulok hogy minden rendben folyik hazatok tajan a ket kis lurkoval. Mi mindent csinaltok manapsag?
Sajnalom hogy a sutotok nem jott be nektek, de valszeg azert mert ha azt a fajtat vettetek ami Mao.-on honos, azt itt nem igazan elterjedt - en peldaul meg sose vettem olyat az elmult 13 evben. Angliaban sutotokkent a "butternut squash"-t eszik, ami viszont isteni finom!! Antonia egyik nagy kedvence - png, ajanlom a te babszidnak is :).

Szivacsos puzzle-t is lehet kapni. Probaltam visszaemlekezni, de sajnos nem ugrik be hogy hol vettuk a mienket....probalkozzatok olyan uzletekkel mint ToysRUs, Mothercare, Early Learning Centre, stb.
A DM az itt nem honos, hasonlo kaliberu uzletlancolat viszont a mar elozoleg emlitett Boots, valamint a Superdrug. Ezen kivul a supermarket-ekben (Tesco, Sainsbury's, Waitrose, Asda, Morrisons, stb) es helyi gyogyszertarakban is kell hogy legyen szinte minden ami babakkal kapcsolatos.

Eszembe jutott meg, hogy csak almas babaetelt itt sem lattam meg, csak ahogy irtad keverve valami massal. A Boots Organic -nak viszont van egy william pear dessert-je (tehat csak korte), viszont az 7 honapos kortol van.
Tudom hogy nem kerdezted errol a velemenyunket, de gondoltam leirom hogy nekem mi a tapasztalatom ezzel kapcs: tudom hogy Mao.-on nem ajanljak a kortet az elejen (meg egy halom mas "K" betus dolgot se....Mi is pont akkor voltunk Mao.-on amikor Antonia 6 honapos volt, es egy orvosi latogatas alkalmaval kihozta a szo hogy parolt kortevel kezdtem a hozzataplalast, na a dokineni majd lefordult a szekrol :lol: ....de nekem semmilyen rossz tapasztalatom nincs a kortevel, es ahogy irtam mi peldaul azzal kezdtunk. Ellenben, a reszelt alma viszont meg itt nem honos. Itt parolva ajanljak azt is, meg ugy altalaban minden mas parolhato gyumolcsot es zoldseget. En is ezt kovetem.

Mondjuk itt eleve nem zoldseg vagy gyumolcs-fajta amit a baba eloszor kap mint szilard etelt, hanem az ugynevezett babarizs (baby rice). Eloszor magaban anyatejjel (vagy tapszerrel, esetleg meg vizzel) keverve, majd kesobb gyumolccsel, zoldseggel keverve. Tini mar 10 honapos, de ha az etel igenyli, en meg mindig azt hasznalom suritesre. Probald ki ha van kedved experimentalni, abbol is a HIPP Organic-ot vagy a Boots Organic-ot ajanlom. Van rengeteg mas "cereal" es "porridge" amelyek szinten jok mar 4 honapos kortol - ezeket foleg reggelikent adjak magaban vagy friss gyumolccsel keverve. Itt van a HIPP Organic angol weboldala, ha van kedved nezelodni:
http://www.hipp.co.uk/

Viszont biztos eszre fogod venni, hogy nem ugyanazokat az etelkombinaciokat lehet itt kapni mint Mao.-on. Ez altalaban igy van, hogy egy marka mindig azonosul a piac igenyeivel. Ugyhogy sajnos nem biztos hogy sok olyanfajta etelt fogsz itt talalni ami Mao.-on is van, es vice versa :( .
De amint irtam regebben, talan a te babad is a "nem-valogatos"-ak koze tartozik, es ez nem lesz gond a kesobbiekben.

Bio csirket (es mas husokat is) lehet kapni az uzletekben, meglehetosen draga, de nyugi, a kicsinek nem lesz szuksege sokra :). Es en nagyon ajanlom az edes krumplit is elso zoldsegkent. A gesztenye talalassal lehet gondok lesznek, foleg hogyha nyers formaban akarod venni. Masszakent pedig csak baromfi (fokent pulyka) toltelekkent lehet kapni, ami semmi masra nem jo :(. A salata pedig egy nagyon tag fogalom itt, mert millio fajta van...csak gyozzel valogatni :). Gondoltal esetleg spenotra, parolva? En sokat hasznalom.
Ha erdekel a tema, ilyen kis osszecsuklos parolot sok helyen lehet kapni nehany fontert, akar a helyi Tesco-ban is. Nekem az az egyik legjobb pajtasom amiota elkezdtuk a hozzataplalast:).

Na de be is fejezem, mert masnak ez valszeg uncsi :).
Elvezzetek a lehulest :).
b
 


Lányok, köszi a felvilágosítást :) Gondolom, h majd megoldjuk valahogy, hiszen nem a világ végére megyünk, hanem Londonba :))))) Csak azért kérdeztem utána a kajáknak mert mi még nagyon az elején vagyunk, és még én sem vagyok teljesen tisztában a dolgokkal :) Szóval, gondolom, h én parázom túl a dolgokat, és a gyerkőc nem fog kinn éhen halni :) Főleg, hogy télleg egy nem egy nagy mennyiség még, amit elfogad :) A körtét akkor előrébb hozzuk két héttel, nem várjuk meg vele a hét hós kort, köszi a tanácsot!
Babakocsi akkor valszeg megy fel a repülőre, remélem, az autósülést is felengedik mellé. Habtapit meg kiskádat kint veszünk. Közben kiderült, hogy az apartmanhoz adnak kiságyat meg etetőszéket, úgyhogy más nagy dolgot akkor nem is kell cipelnünk :)
png
 
 


Berni,
Nem tudok privit küldeni, vagy a babanettel van a gond, vagy a browseremmel. Hátha csodálkozol, hogy miért nem:)
Most nem írok bővebben, egész nap parkban voltunk, mennék aludni. Lili is csak akkor aludt el, amikor leültem a gép elé (vagyis 20 percen belül), a kis örökké mozgó :?

Kati
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó dolgunk van, most kicsit rosszabb lett az idő, de nem is bánom, már kezdett sok lenni a melegből! Úgyhogy most van idő egyéb programokra a hasunk süttetésén kivűl, játszóház, állatkert, stb.

Kriszti, de jó neked, mindjárt babázhatsz! Remélem nagyon kellemesen telik az utolsó pár heted pocakosan!

Berni! Na igen, szépséghibája a nyaralásunknak hogy a párom nincs velünk. Sokat gondolkoztunk ezen, de a gyerekeknek talán jobb igy a nyár hogy Balatonozunk, Angliában, egyedül sokkal kevesebb programot tudtam volna csainálni nekik hét közben, csak hétvégén mehettünk volna pancsolni, mert egyedül nem vállalom őket vizparton. Úgyhogy azt gondotuk kibirjuk......hál istennek jövőre már rengeteg szabadsága lesz az embernek, úgyhogy jön velünk!

Szia png, üdv körünkben! Én decemberben érkeztem Angliába, akkor 10 hónapos volt a kisebbik fiam. Ha a márjka más is, hasonló izű-összetételű dolgokat találtam, és gond nélkül el is fogadta. De ismerni én is csak a Hipp-et ismertem az itteniek közül. A babakocsi kérdés nélkül hozható repülőn, az autósülést nem tudom. De ahogy néztem itt is lehet elfogadható áron ülést kapni.

További kellemes nyarat mindenkinek!

Ágnes
 
 


Sziasztok!

üdv körünkben png! mi Guildfordban lakunk, és most várjuk az első babánkat. sajnos nem tudok Neked semmiben segíteni. azt láttam, hogy repülőn a babakocsit gond nélkül hozzák. és ahogy láttam, el is lehet vinni egész a gate-ig, a kapuig, és ott kell leadni, addig lehet benne vinni a babát.
kellemes itt-tartózkodást! biztosan tetszeni fog! bár Londont nem ismerem annyira, de szeretek időnként bemenni várost nézni :)

Ágnes! azért jó időnként a párunktól különválni. így rájön az ember, hogy mennyire hiányzik :) bár nyaralásnál nem egyszerű. azért jó, hogy végre jobb az idő otthon. itt is alakul, ahogy nézem jövő hétre 20 fok alá megy végre! nem egyszerű ekkorra hassal elviselni a meleget. has nélkül is szenvedtem minden nyáron...

hát igen, már csak négy hét, és hárman leszünk!
viszont ismét lakásproblémákkal küzdünk. a tulaj eladja a kéglit, úgyhogy költözni kell, méghozzá szept. végén, a 3-4 hetes gyerekkel... vicces lesz. most keresünk ismét. még nem vagyunk angliában két éve (tavaly januárban jöttünk), de ez lesz a negyedik otthonunk... drukkoljatok! lehet, hogy bonyolultabb lesz, mint a szülés.

Berni! képzeld, megtaláltam az összes infót, amit leírtál! :) igaz, hogy eltartott egy darabig (kb. fél óra-óra - nem egyszerű ez a babanet), de sikerült! annyi hasznos linket csatolt be mindenki! sikerült beszerezni egy rakás cuccot a kórházba, most nekiállok a mosásnak/vasalásnak.

lenne egy kérdésem. most, hogy mostnám a kislányom leendő ruháit, meg tudjátok mondani, hogy milyen mosóporral lehetne? ami nem alergizál, meg jó a babának...
igazából abban sem vagyok biztos, hogy minden ruháját ki kell-e főzni. tipikus kezdő anyuka :)

előre is köszi a segítséget!

további kellemes nyarat! élvezzétek a hüsit!
üdv,
Kriszti
 
 


Sziasztok,
manapsag nem tudok ugy jonni, hogy ne akadnek ki totalisan a babanetre :x . Delutan is irtam egy rovid gyorsat, de amikor megnyomtam a kuldes gombot mar nem fogadta el es eltunt :( . Es ez bizony kifejezetten idegesito tud lenni, amikor az embernek tenyleg csak nehany perc szabadideje van hogy megirjon egy gyors hsz-t....de ugy latszik a babanetnek meg az sem eleg gyors :twisted: !

Agnes, meg a nem Balatonos programjaitok is milyen szuperul hangzanak :) ! Tenyleg igazad van, hogy Mao-on jobban le tudod foglalni a sracokat a sok jo programmal, mintha itt maradtatok volna. Gondolom a parod hianya is inkabb erzelmi szinten problema....na meg a MASIK :wink: :) .... hiszen biztos van sok segitseged a fiuk korul a rokonsagon belul.
Erezzetek tovabbra is jol magatokat :) !

Kati, irj a yahoo-s cimemre - varom nagyon a leveled!!

png, nekem nagyon optimistan hangzik amit most fogok irni (hiszen London hatalmas), de ha megerkeztetek, jelentkezz majd, mert mi szivesen talizunk veletek, hogyha emberi kozelsegben lakunk egymashoz :).

Kriszti, huuuuu ez tenyleg huzos hogy koltoznotok kell majd egy par hetes babaval :( . Szules elott esetleg nem lehetne lezavarni a koltozest? Vagy kot titeket valami szerzodes? Nincs esely ra hogy a jelenlegi tulaj megertse a helyzeteteket es hamarabb elkoltozzetek?
Ugyes vagy hogy sikerult elohalaszni a korhazi listat :).
En a mai napig non-bio mosoporral mosom Antonia ruhait, es egy hettel ezelottig meg oblitot sem hasznaltam. Most viszont mar nagylany es talan nem olyan erzekeny a bore, igy elkezdtem oblitozni is. Nekem annak idejen azt ajanlottak hogy vasaljam is at a babaruhakat, mert az is kioli a bacikat.....na ezt akkor csinaltam meg eloszor es utoljara, azota se...
Ha nagyon nem bizol meg a kemikalis alapu mososzerekben, akkor lehet kapni "Earth Friendly Laundry Liquid"-et a Green Baby nevezetu uzlethalozatban. Az viszont sajnos eleg draga, majd 7 font egy flakon ami csak 25 mosasra elegendo :(.

Udv, b
 


Nézzétek meg ezt az oldalt! http://putripest.fw.hu/
Érdemes !!!
 


Bocsi, h csak most jelentkezem, de nem voltunk itthon, utána meg nem volt pár napig net :) Köszönöm mindenkinek az üdvözlést, meg a biztatást :) Murcimari, írhatok neked privit, ahol megbeszéljük a mennyire lakunk közel egymáshoz kérdést, meg majd még pár apróságot, ami kinn felmerül?
Még egy kérdés jutott eszembe azóta :) igyekszünk télleg minimálisra szorítani a kicipelendő cuccokat, és felmerült, hogy esetleg majd kint veszünk egy botmixert/passzírozót, vmi ilyesmit. Gondolom, kinn is lehet kapni ezekből vmi olcsóbbat, igaz?
Murcimari, babanetről csak annyit, h alapból kimásolom az üzit, mielőtt elküldöm, így ha elszáll, egy mozdulat visszacopyzni :) én is szívtam vele rendesen korábban :)
png
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron